Lintjesregen 1995 VS: Aparte land FBI vreest i door tweed* DE STEM LINTJESREGEN A4 Binnenlandse Zaken Buitenlandse Zaken pE STEM Buitenlandse Zaken en Economische Zaken Cultuur Defensie Economische Zaken Financien Financien, Landbouw, Natuurbeheer en Visserij Justitie Landbouw en Visserij Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen Sociale Zaken en Werkgelegenheid Verkeer en Waterstaat Volksgezondheid, Welzijn en Sport ZATERDAG 29 APRIL 1995 Den Haag (anp) - Regisseur Paul Verhoeven, couturier Frans Mole naar, cabaretier Seth Gaaikema en musicus Pim Jacobs zijn enkele bekende Nederlanders onder de gelukkigen die dit jaar een koninklij ke onderscheiding krijgen. In totaal daalt de lintjesregen neer op 2481 mensen, onder wie 340 vrouwen. Vorig jaar waren er 2485 onderschei dingen waarvan er 318 naar vrouwen gingen. De hoogste onderscheiding, Commandeur in de Orde van de Oranje- Nassau, wordt dit jaar vijf maal verleend. Vorig jaar viel deze eer aan negen mensen te beurt. De op een na hoogste onderscheiding, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, gaat naar 83 mensen. Dat wa ren er in 1994 94. Het is dit jaar voor het laatst dat ere-medailles worden uitgereikt. Vanaf volgend jaar treedt een nieuw decoratiesysteem in werking, waarbij de medailles komen te vervallen. De nieuwe commandeurs zijn: de staatsraden mr. W. Eekhof-De Vries en drs. E. Berg en de Eerste-Kamerleden mr. J. Glastra van Loon (D66) en N. Tummers (PvdA), en de Nederlandse ambassadeur in To kio, drs. R. van den Berg. Diverse politici worden Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: de Tweede-Kamerleden S. van Heemskerck Pillis-Duvekot (VVD), F. van der Heijden (CDA), mr. A. Korthals (WD), J. van Nieuwenhoven (PvdA), mr. A. te Veldhuis (WD), drs. F. Weisglas (WD) en oud-ka merlid en burgemeester van Zwolle J. Franssen. Dezelfde onderscheiding gaat naar de burgemeesters J. van Graafei- land en mr. P. Houben van respectievelijk de gemeenten Venlo en Maastricht, die dit jaar zwaar door de watersnood werden getroffen, en burgemeester Van Montfrans van Katwijk, die tevens voorzitter is van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. In de sector cultuur krijgen, behalve de al genoemde bekende Neder landers, de kunstenaar Jan Dibbets, politiek tekenaar Frits Behrendt en de schrijvers Kees Stip en Willem Brakman een lintje. In de archi tectuurwereld valt de eer te beurt aan ir. P. de Bruijn (ontwerper van de Tweede Kamer), prof.ir. C. Dam (mede-ontwerper van de Stopera) en rijksbouwmeester ir. K. Rijnboutt. Er is ook een onderscheiding voor de reclasserings- en rehabilitatie- vrijwilliger A. van Bladel. Hij stond in Singapore de ter dood veroor deelde Johannes van Damme bij in de laatste dagen voor diens execu tie. H. Gies-Santrouschitz, beter bekend als Miep Gies, de vriendin van de familie Frank, wordt Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Verder wordt R. Boekholt bevorderd tot Officier. Brigade-generaal b.d. Boekholt is een belangrijke spreekbuis van Indisch Nederland en voorzitter van de Stichting Herdenking 15 augustus. Een aantal captains of industry wordt dit jaar in het zonnetje gezet: mr. P. Kalff, voorzitter van de raad van bestuur van ABN Amro, mr. M. Tabaksblat, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever, ir. S. de Bree, voorzitter van de raad van bestuur van DSM en mr. W. de Vlugt, president-directeur van Koninklijke Emballage Industrie Van Leer. Opvallend mag de onderscheiding worden genoemd die directeur H. Boer van de IJsselwerf in Capelle aan den IJssel krijgt. Zijn bedrijf kocht eerder dit jaar een rechtszaak af die tegen de werf was aange spannen wegens een ernstig bedrijfsongeval in 1994 waarbij twee mensen de dood vonden. Andere onderscheidingen in het bedrijfsleven zijn de lintjes voor R. van Ingen, algemeen directeur van de Jaarbeurs in Utrecht en G. van der Veen, de voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland. De sporters zijn dit jaar vrij karig bedeeld. Slechts twee bekende spor ters, ex-leden van het Nederlands vrouwen-hockeyteam, krijgen een onderscheiding: Carina Benninga en Marjolein Bolhuis-Eijsvogel. In de medische wereld is de bekende kinderarts prof. P. Voftte onder scheiden. Hij wordt Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Psychia ter dr. F. van Ree krijgt eenzelfde onderscheiding. In de kerkelijke we reld zijn er onderscheidingen voor onder anderen synodevoorzitter ds. P. Boomsma van de Gereformeerde Kerken in Nederland, vicaris-ge neraal G. Geukers van het bisdom Haarlem en vicaris-generaal W. van Paassen van het bisdom Rotterdam. Bij Defensie krijgen de brigade-generaals G. Bastiaans en F. Pollé de versierselen behorend bij het officierschap in de Orde van Oranje- Nassau. Bastiaans was tot vorig jaar hoofd van alle militaire VN- waarnemers in voormalig Joegoslavië. Vanuit de Kroatische hoofd stad Zagreb gaf hij ook leiding aan alle Nederlandse blauwhelmen in Kroatië en Bosnië-Herzegowina. Pollé staat aan het hoofd van het de fensie-crisiscentrum in Den Haag. Zo coördineerde hij afgelopen jaar de informatie vanuit het oorlogsgebied toen zo'n negentig Nederland se VN-militairen enige tijd door Bosnische"Serviërs in gijzeling waren genomen. In de landbouw komen dit jaar relatief weinig lintjes terecht. De Gro ningse boerenvoorman A. MaarSingh wordtOfficier in de Orde van Oranje-Nassau. Maarsingh vertegenwoordigt de akkerbouwers in de boerenfederatie LTO Nederland. Eenzelfde onderscheiding gaat naar mr. A. Kroon, voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen (CBT) in Zoetermeer. Ook de directievoorzitters A. Olijsla- ger (Friesland Frico Domo) en J. Poutsma (Avebe) gaan voortaan als officier door het leven. Deze hoge onderscheiding is ook toegekend aan de voormalige journalist en voorlichter C. Gravendaal, die tegen woordig op de ambassade in Bangkok werkt als Landbouwraad. Verder krijgen enkele landbouwwetenschappers een onderscheiding toegekend. Prof.dr.ir. L. Zachariasse, directeur van het Landbouw- Economisch Instituut wordt Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Prof.dr.ir. F. de Haan, Wagenings hoogleraar in bodemverontreini ging, prof.dr. J. Osse, Wagenings hoogleraar algemene dierkunde en ir. M. Heuver, directeur van de dienst Landbouwkundig Onderzoek van het ministerie van landbouw, mogen zich voortaan Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw noemen. Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mw. mr. W.M.G. Eekhof-de Vries, lid Raad van State, Leiden; drs. E.L. Berg, lid Raad van State, Ede; mr. J.F. Glastra van Loon, lid Eerste Kamer, Den Haag; N.H.M. Tummers, lid Eerste Kamer, Heerlen; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mw. S. van Heemskerck Pillis-Duvekot, lid Tweede Kamer, Den Haag; F.J. van der Heijden, lid Tweede Kamer, Rotterdam; mr. A.H. Korthals, lid Tweede Kamer, Rotterdam; mw. J. van Nieuwenhoven, lid Tweede Kamer, Den Haag; mr. A.J. te Veldhuis, lid Tweede Kamer, Middelburg; drs. F.W. Weisglas, lid Tweede Kamer, Den Haag; J. Franssen, oud-lid Tweede Kamer, burgemeester Zwolle; mw. drs. F.J. Laning-Boersema, oud-lid Tweede Kamer, Den Helder; A.W. Paulis, oud-lid Tweede Kamer, Melick; G. Beukema, lid GS Groningen; L. van Leeuwen, burgemeester Zoetermeer; mw. G.W. van Montfrans-Hartman, vz. Nationaal Comité 4 en 5 mei, Katwijk; C.G.J. van den Oosten, lid GS Utrecht; W.G. van Velzen, lid Eur. Parlement; A.M.C. van der Geld, hoogleraar Stichting Benelux-University, Ros malen; J.A. van Graafeiland, burgemeester Venlo; mr. P.J.I.M. Houben, burgemeester Maastricht; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: M.J.H. van de Ven, burgemeester Etten-Leur; D. Sonneveld, oud-lid GS Noord-Brabant; C.T.A. van Waterschoot, Oostburg; J.A.H. Melis, raadslid Tilburg; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Ch.F. Möhlmann, raadslid Goes; K.J.J. Brand, Hulst; L.A. Kodde, raadslid Middelburg; I.C. Hage, Oud-Vossemeer (gem. Tholen); J. Versluijs, wethouder Tholen; W. de Zeeuw, raadslid Terneuzen; mw. J. Punt-van Osnabrugge, Vlissingen; mw. M. E. G. Asselbergs-Tromp, Veere; B.M.A. Josten, gem.secr. Etten-Leur; J.C.M. Evers, raadslid Fijnaart en Heijningen; A.H.M. Janssen, raadslid Geldrop; A.P.P. Roosenboom, wethouder Halsteren; F.X. Hagmanns, Prinsenbeek; J. van Groesen, voorm. best.lid intern, perscentrum Nieuwspoort; Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: drs. R. van den Berg, ambassadeur te Tokio; Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw: mr. G.J. van Hattum, ambassadeur te Oslo; dr. J.N.J.B. Horak, ambassadeur te Ankara; dr. P.-H. Houben, ambassadeur te Rome; mr. L.J.R.J.B.W.G.E.M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, ambas sadeur te Stockholm; mr. J.H.R.D. van Roijen, ambassadeur te Londen; mr. W. Sinninghe Damsté, ambassadeur te Bern; mr. A.F. Tieleman, ambassadeur te Mexico; drs. L.W. Veenendaal, Perman. Vert. bij de Noord-Atl. Raad te Brus sel; G.W. Baron de Vos van Steenwijk, ambassadeur te Moskou; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: pater M.J. van der Avoird, missionaris te Namibië; Bennetts, Britse nation., hon. vice-consul te Penzance; pater P.J.M. van den Berg, decaan Theol. Faculteit te Cochabamba; pater N. Bergkamp, missionaris te Namibië; A.P.J. Beris, frater Congr. Fraters van Tilburg te Namibië; A.L.A. van Bladel, reclass.- en rehabil.-vrijwilliger te Singapore; pater J.J.E. Bokern, missionaris te Namibië; pater G. van den Broek, missionaris te Limbe, Malawi; pater J.A. Dopheide, Congr. Broeders van Don Bosco te West Samoa; B.N. Giling, diaken Congr. Oblaten van de H. Franciscus van Sales te Namibië; Q.M. Groenendijk, pater Congr. van de Oblaten van de H. Franciscus van Sales te Namibië; pater A.W.M. Jacobse, missionaris Paters van Mill Hill in Maleisië; zuster A.L.W. Janssen, onderwijzeres te Ogugu, Nigeria; de Laat, frater Congr. Broeders van Tilburg te Namibië; mw. J. van Leeuwen-Verheij, hfd. bur. Nederl., Hoofdafd. vertalingen BZ; van Montfort, mission, te Santa Margarida, Minas Gerais te Brazilië; Pater Moonen, mission, te Limbe, Malawi; pater mr. J.L.M. Mühren, mission, te Sarawak, Maleisië; H.I.J. Munnich, broeder Congr. Broeders van Maastricht te Limbe, Malawi; Reynaerts, mission, te Zomba, Malawi; pater J.A.G. van de Sande, oud-hfd. Benedictijner Abdijschool te Tri nidad; pater P. Schreurs, oud-leraar Frans te Trinidad; E.A.J. Sebel, zuster Congr. Zusters Dominicanessen van Bethanië te Bracciano, Italië; pater C.B.M. Simons, oud-leraar natuurkunde te Trinidad; pater F. A. Vergeer, mission, te Sarawak, Maleisië; de Vries, schilder/beeldhouwer te Paramaribo; A. de Vrieze, broeder Societas Verbi Divini te Bali, Indonesië; Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw: H.R.M. Kila, voorz. raad van bestuur en Alg. Dir. Dow Benelux; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: M.W. Schuit, hofmaarschalk van het Huis van H.M. de Koningin te 's- Gravenhage. Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: F.A. Behrendt te Amstelveen, politiek tekenaar; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: W.P.J. Brakman te Boekelo (gem. Enschede), schrijver; G.J.M. Dibbets te Amsterdam, beeldend kunstenaar; drs. R.H.J. Klok te Amersfoort, hfd. afd. Bescherming van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, ar chitect; P. Verhoeven te Los Angeles (U.S.A.), o.a. regisseur; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: L.H.J. Adams te Hunsel-Ell (gem. Hunsel), dir. Stichting Kreativi- teitsontwikkeling Midden-Limburg (KREATO) te Thorn; W.W. Dussel te Groningen, journalist/schrijver; G.J.D. Eggink te Deventer; drs. S.R. (Seth) Gaaikema te Amsterdam, schrijver, vertaler, cabare tier; W.J.M. Hornman te Haarlem, journalist/schrijver; A.M. Hulkenberg te Lisse; W.B. (Pim) Jacobs te Tienhoven (gem. Maarssen), pianist, componist; T. Ordeman te Kerkenveld (gem. Zuidwolde), regisseur; H.J. Sevenstern te Breukeleveen (gem. Loosdrecht), trompettist, muzi kaal leider; C.J. (Kees) Stip te Sellingen (gem. Vlagtwedde), journalist/schrijver; R.A.P. Stultiens te Bunde (gem. Meerssen), beeldhouwer; mw. M.J. Stultiens-Thunnissen te Bunde (gem. Meerssen), kunsten res; A. Verhoog te Voorburg, kunstenaar; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht ir. A. van de Sande, Mclean, Virginia (USA); gen.-maj. mariniers R. Spiekerman van Weezelenburg, Leusden- gen.-maj. L.G. Dijkstra, infanterie, Bennekom; luit.-gen. G.J. Folmer, artillerie, Hoeilaart (België); gen.-maj. E.N. Westerhuis, genie, Leiden; Officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: kol. ir. P.J.A.M. van der Vliet, van de KLu, Dongen; J.K.L. Schijffelen, KLu, Raamsdonksveer; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. P. Stoter, Kloetinge, alg. dir. Delta Nutsbedrijven Middelburg; J.W. de Vries, Oosterhout; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J.J. Hoek, Hoogerheide (gem. Woensdrecht) oud-dir. Rentex Zeetex te Bergen op Zoom; G.A. Hof, Breda, manager Customer Services Operation Bull Neder land te Amsterdam; F. Molenaar, Amsterdam, mode-ontwerper; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: M.A.Clarijs r.a., Belastingdienst/Grote Ondernemingen, Breda; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J.C.H.P. Bakker, Belastingdienst/ Particulieren, Breda; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. E. Droogleever Fortuyn, Bussum Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: J.M. Huijgen, Middelburg, ovj., hoofd parket Middelburg; mr. E.H. Swaab, Amsterdam, advocaat/Deken Orde van Advocaten Amsterdam; jhr. mr. J.L. de Wijkerslooth de Weerdesteijn, Leiden, advocaat/lands advocaat; Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: mw. A.M.Th. Janssens (zr. Elisabeth), Oosterhout, priorin klooster Sint- Catharinadal Oosterhout; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: Groenen, Tilburg, geestelijk leidsman seminarie Sint-Janscentrum; A.A.M. de Nijs, Biervliet, em.-pastoor parochie H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen; Smit, Breda, pastoor parochie H. Martinus/kanunnik Kathedrale Ka pittel Bisdom Breda; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: M. Tabaksblat, Wassenaar, vz. Raad van Bestuur Unilever NV Rotter dam en vice-vz. Unilever PLC Londen; w* Officier in de Orde van Oranje-Nassau: ing. C. Gravendaal, Landbouwraad ambassade Bangkok; prof.dr.ir. L.J.L.D. van Griensven, Deurne, St. Proefstation LNV; mr. A.J.M. Kerstens, Ravels-Poppel (België), André Kerstens BV; W.Z. van der Meer, Goes, regiohoofd Deltagebied Staatsbosbeheer; mr. A. Kroon, Wassenaar, vz. Centr. Bureau Tuinbouwveilingen; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Dingemanse, Middelburg, Coöperatie Suiker Unie UA; D. Mooijaart, Burgh-Haamstede, oud-dir. Cebeco-Zuidwest; E. J.M. Wijffels, Aardenburg, vz. Landinrichtingscommissie ruilverka veling Aardenburg Officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr.drs. F.J.M. van Spaendonck, hfd. afd. Jur. Zaken Bureau KU Bra bant te Tilburg; Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J.M.B. Diepstraten, docent scholengemeenschap „Tessenderlantf Breda; A.C. Goossens, docent scholengemeenschap „St. Eloy" Biervliet; M. Karremans, oud-docent St. Jozef MAVO Breda, Teteringen; A.C. Kremers, oud-docent St. Jozef MAVO Breda, Teteringen; Th.R.L. Luijckx, locatie-dir. Regionaal Technisch College Rijnmond Schiedam, Breda; A.J. de Vries, oud-dir. Lambertus-basisschool te Breda; De Zwart, oud-dir. openbare basisschool Kloosterzande (gem. Honte- nisse); Officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. J. van der Burgh, Wassenaar, alg.dir. Koninklijke/Shell Exploratie en Produktie Laboratorium; Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: ir. P. Hamelynck, Den Haag, hfd. Hoofdafd. Verkeersveiligheid Kijh waterstaat; ir. J.H. Jansen, Arnhem, hfd.ing.-dir. bij Rijkswaterstaat, direct" Oost- Nederland; ir. T. Regtuijt, Amersfoort, lid Raad van Bestuur NS; mr. R.L.M. Schreurs, Den Haag, verkeersraad te Brussel bij Verkeer en Waterstaat; Officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. Th.S. Grob, Vught, projectmanager Rijkswaterstaat, direct" Noord-Brabant; ing. L.J. Tiemersma, Waalwijk, oud-hfd. afd. Voorbereiding en Ui voering Rijkswaterstaat, directie Noord-Brabant; Vos, Oss, dir. Harry Vos Internationaal Transport; ing. L. van Dijk, Oosterhout, oud-chef Coördinatie en Ondersteun»1' Binnendienst, district Breda PTT Telecom; Waterschap De Drie Am bachten te Terneuzen; Minneboo, Middelburg, hfd. informatiesyst. Rijkswaterstaat, stituut voor Kust en Zee. Officier in de Orde van Oranje-Nassau bij bevordering: R. Boekholt te Arnhem Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mevr. mr. C.M. Benninga te Amsterdam JJ.J.P. Leedekerken te Oosterhout G.T.M. Heere te Breda Mevr. M.J.C.G. Bolhuijs-Eijsvogel te Aerdenhout po0r Harald Doornbos Sarajevo - „Ik denk niet je oorlog vanaf zondagnacl weer in alle hevigheid barst," zegt de man die een zak aardappelen op ruo door Sarajevo's t— wijk Hrasnico sjokt. het lijdt geen twijfel dat weer beginnen aan een ni we ronde van oorlogvoeren. los me - zij buiter „Mas w niet gezweet houdt hij even halt, een landschap dat zich laat ve: gelijken met dat van Dresden r je Tweede Wereldoorlog. „A jet om staakt-het-vurens gaat vervolgt hij, „ben ik al lang geb den de tel kwijtgeraakt. Er won hier altijd geschoten. Het maal mij allemaal weinig uit." Maandagmiddag om 12 uur kon er een einde aan het vier maar den durend bestand in Bosni Nairobi (afp/rtr/anp - De aparte landen voor de Hut kaar wonen in Ruanda en se onderminister van Bu: Moose, gisteren in Nairobi zijn voor de al jaren dur tussen beide volkeren. Net als 'talloze andere lande denkt de Amerikaanse regering i over het concept van een 'Hut land' en een 'Tutsiland' die in i plaats zouden moeten komen v: de twee Afrikaanse landen, zei bewindsman. Hij voegde daar a< toe dat het een regionaal problee betreft, dat ernstig bemoeilij wordt doordat beide landen ove bevolkt zijn. Wraak Vóór het bloedbad in 1994 woo den in Ruanda ruim zeven miljo mensen. Mogelijk werden in t taal één miljoen mensen, voorn melijk Tutsi's, vermoord. Op c moment verblijven naar schattii twee miljoen mensen, bijna all maal Hutu's, in vluchtelinge kampen in de nabijgelegen la den. Zij vrezen de wraak van 1: door Tutsi's gedomineerde reg ringsleger van Ruanda. In het buurland Burundi won ruim vijf miljoen mensen. O' hier gaat het om vooral Hutu's Tutsi's en ook hier zijn de Tuts in de minderheid (14 procen Voor 1994 kwam de samenstelli van de bevolking in Ruanda ov( een met die van Burundi. Een speciale afgezant van de Ve enigde Naties arriveerde gister in Ruanda om de regering aan sporen snel een onderzoek in stellen naar het bloedbad in Kib ho vorig weekeinde. Daarbij kw men duizenden Hutu's om het ven. Afgezant Ajello bracht de verot rusting van de VN over aan de R andese regering. Kigali heeft toe zegd een speciale commissie op richten die de toedracht moet o derzoeken. Volgens de regering kwamen Kibeho ongeveer 300 mensen het leven en werd het bloedb veroorzaakt door gewapende H tu's die vanuit het kamp schot op regeringssoldaten. De regeri had gisteren opdracht gegeven lijken op te graven in het kac van een 'onderzoek'. Omdat volgens haar rond de 300 mens zijn omgekomen, moesten de gi vers stoppen nadat ze 338 licb men hadden opgegraven. Oklahoma City (rtr) - De FI vreest dat de voortvluchtige slag in Oklahoma City opni derdagavond zich 100 proce pakken voordat hij een twei De belofte kwam van FBI-age Hersley tijdens een hoorzitti van justitie over de dodeli; aanslag op een overheids; bouw in Oklahoma City, wa; bij ruim honderd doden viel De uitlatingen van Hersley z de eerste openlijke aanwijz gen dat de federale politie ei stig rekening houdt met tweede aanslag door de v dachte die de onderzoekers a; duiden met de naam John I Number 2. Getuigen zagen hoofdverdacl McVeigh en een andere n jvegracen kort voor de aans! 'n Oklahoma. Volgens de onderzoekers huui McVeigh de bestelwagen wa mee de aanslag is uitgevoerd 21jn er sporen van explosie\ °P zijn kleding gevonden. Di be aanslag vielen volgens Jongste gegevens zeker 104 i cm' aantal vermisten bl U4, het aantal gewonden 467. Rechter Ronald Howland vi: dat voldoende bewijs best voor McVeighs betrokkenh blJ de aanslag. Hij beval i vooronderzoek tegen hem v een zogeheten Grand Jury, >n de VS gebruikelijk is bij e fige strafzaken. McVeigh, ex-soldaat en lid -

de Stem | 1995 | | pagina 4