L ENG OWER ZAAK. ?mss wn t>s \'m' iPftl y>mm PLAATSELIJK nieuws HE JA, DAT KEN IK! Even een boompje opzetten... Beatrix Bejaard Was er maar een WOV.. yjilil; Leugen.... Kuchen Zeeuwse babbels DE STEM ZEELAND C5 SMONTEUR EIDER EMEDEWERKERS UNDIG PERATORS ER VLOERMONTAGE PLAATWERKER EUR C.V. TEUSES evraagd woordigers (M/V) MEDEWERKERS IECHAUFFEURS Ze zijn te wijd gegaon Free RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN PREDIKBEURTEN Schoondijke Aardenburg 95 ZATERDAG 29 APRIL 1995 en gemotiveerd en heb je ervaring oeren van den, liefst in de 'om dan snel bij ons langs. ut, 01620-60020) omgeving Oosterhout zoeken wij t op MBO/HBO-niveau. Spreek je Is en heb je ervaring met vervoer de documenten Reageer dan ut, 01620-60020) een produktieleider op au, met leidinggevende is voor langere tijd. ut, 01620-60020) cht op LTS-niveau en 1 jaar dan snel langs. Wij hebben werk ut, 01620-60020) p MEAO-BA niveau, tussen de 25 rvaring met geautomatiseerde n, een goede typevaardigheid en aring van ong. 3 jaar. ut, 01620-60020) n machines t.b.v. de ustrie, procesbewaking. Je moet tijden en je moet in het bezit zijn pleiding MTS of MAS. ur, 01608-34006) an vloerdelen. Kun je goed lassen et dit werk kom je dan direct ur, 01608-34006) ssen van tanks, bakken en vaten, iding en ben je tussen de 18 en 22 ngs op onze vestiging, ur, 01608-34006) van c.v.-ketels. Heb je een iding en ben je 19 of 20 jaar Dan voor jou. Het is een functie voor eur, 01608-34006) t/m 18 jaar voor fijne heden. Ben je 20 uur per week n je voor langere tijd aan de slag. out, 01620-60020) #3 l*T* nstraat 15, telefoon (01620)-60020 en Houte 83-85, (elefoon (01608)-34006 time part-time nmiddellijke ingang op zoek e meer willen aan alleen maar salaris. Mensen met visie voor bereid zijn om hun eigen toe- n zonder het risico te lopen te en als het een keer wat minder elf de kans en stel je eigen toe komst veilig. een kans carrière te maken in ende bedrijf in de Telecommu- Leeftijd en ervaring zijn géén et een must. Bent u geïnteres- gen toekomst, dan kunt u zich >r een introductie door uw c.v. te sturen naar: Direct Management 5-4802 HM Breda, (ledereen odiging voor een introductie). Pfff etekent inderdaad werken met en in de koud. -20° C is, slaan wij produkten op voor onze op- orders klaar voor supermarkten, grootverbrui- industrie en vele andere afnemers. Omdat we rodukten voeren, zoals ijs. kan het als de zon j ons zijn en moeten er door de magazijnmede- urs overuren worden gemaakt. Daar zitten dan bij en voor de feestdagen werken wij ook op za- an nog bij ons komen werken??? el en hard werkt. ied verdient, een fijn team werkt. een bedrijf werkt met toekomstperspectief. magazijnmedewerker ligt bij ons afhankelijk van ïstens 30% boven het minimumloon, de koude bruto per uur, de overurentoeslag is 40%. betaald conform de CAO- zoeken wij: OF SCHRIJF DAN NAAR: Dongen B.V. bedrijfsleider j Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van gblad De Stem. Bijdragen deze week van Rein van der Helm, I wim Kooijman, Fred Rabout, Peter Oggel en Cees Maas. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150 - 18924. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. STELT u zich eens voor dat koningin Beatrix dit jaar Zeeuws-Vlaanderen had uitge kozen om haar verjaardag te vieren. In plaats van opgepoet ste burgemeesters met hun vrouwen zou ze deze keer eens iets heel anders willen. Geen Vlaamse kermissen, geen jeugdspelen, geen versierde fiet sen of ballonwedstrijden. Een alternatieve koninginnedag in Zeeuws-Vlaanderen. Ik ga er van uit dat onze vorstin het streeknieuws de afgelopen tijd een beetje gevolgd heeft en zo zou het volgende interessante programma kunnen ontstaan: aankomst per trein is hier na tuurlijk niet te realiseren, met de koninklijke bus zou ze voor dag een dauw van huis moeten om hier op tijd te zijn, dus zal ze kiezen voor vervoer door de lucht. De aankomst met de helikopter zou natuurlijk in Terneuzen moeten plaatsvinden, geen an dere stad in ons gebied heeft immers een braakliggend cen trum. Burgemeester Barbé zal daar, met het schaamrood op de kaken, uitleg geven over de sloop van het markante gebouw dat tot voor kort de Terneuzen- se Markt domineerde. Onge twijfeld zal hij Hare Majesteit met verve van de noodzaak hiervan proberen te overtuigen, beladen met tekeningen en be rekeningen betreffende het nieuwe stadsplan en de econo mische noodzaak, maar de ko ningin wuift alles weg en stapt in de klaarstaande auto richting Zaamslag. Daar gaat zij poolshoogte ne men over het speelveldje waar door dat dorp dringend om ge vraagd is, indien nodig kan zij op de terugweg nog wat Ter- neuzense raadsleden aan hun jasjes trekken. Verder gaat de reis richting Hulst, waar ze het nieuwe frietkot gaat bezichti gen en meteen een fikse duit in het zakje doet voor de katten mepper. Even wordt ze door de Bertha-activiteiten afgeleid maar al snel verlaat ze Hulst richting Nieuw-Namen waar ze- zich een uurtje kan ontspannen in de steengroeve. Omdat Bleijenberg niet uitver telt raakt, moet Beatrix noodge dwongen afzien van een bezoek aan Ossenisse, dat sinds de do- cummentatie een toeristische trekpleister is geworden. Liever rijdt zij door naar Axel waar ze de voetbalvelden wil inspecte ren. Als burgemeester de Graaf daar toevallig ook blijkt te zijn, is dat voor haar een mooie gele genheid om met hem van ge dachten te wisselen over de zondagsrust. Zij heeft koninne- dag per slot van rekening niet voor niets verzet dit jaar. Dan gaat ze verder, richting Westdorpe. Ze wil dolgraag het unieke dorp, waar 's avonds om elf uur het licht uit moet van de burgemmeester, met eigen ogen zien. Als de werkzaamheden aan de brug van Sas niet uitge lopen zijn, kan ze even sfeer- proeven bij de Redoute, voordat ze de afgedankte brillen van de koninklijke familie gaat afge ven in IJzendijke. Wellicht heeft de brillenkoster voor deze exemplaren nog een plaatsje in zijn krap bemeten opslagplaats. Voort gaat de auto, richting Oostburg, waar ze wil kijken of de geplande mega-mesterijen uit uitbreidingsgebied van. Nooitgedacht niet gaan over lappen. Sluis-Aardenburg is van de agenda afgevallen, ze had daar naar een huisje willen kijken, maar heeft teleurgesteld gelezen dat de burgemeesters daar zelf in onroerend goed ge gaan zijn. Intussen heeft ze uitgevonden dat de slogan 'Wat Kessen kan, kunnen Kruize/van Liere ook' Het is geen verbeelding en het is geen bonsaiboompje, het is gewoon een gekortwiekte boom bij Vogelwaarde die nog niet wil sterven. foto wim kooyman HIJ is 63 maar zijn hart is nog slechts 30. Want 'wie niet oud wil worden, die hangt zich maar op'. Boude taal van een inwoner van Hulst die zich - blijkens alleen maar opgaat voor een zijn kladje aan de directeur van wijkagent met scooter. Daarom An"" i— gaat ze vanuit Oostburg liever richting Philippine om de Dwa ze Moeders een hart onder de riem te steken. Per slot heeft ze met haar eigen kinderen ook haar handen vol gehad en het is allemaal weer goed gekomen. Officiële bijeenkomsten heeft ze vandaag allemaal afgeslagen, liever drinkt ze, vóór ze weer naar Holland gaat, een pilsje in het honk van The Wanderers. Bij de helikopter ziet ze burge meester Barbé staan en het laatste wat hij van haar hoort is een waarschuwing dat het Ca rillon op 30 april 1996 de hele dag moet spelen. deze krant - 'kapot' ergert aan het gebruik van het woord be jaard. Bij zijn brief is ingesloten een berichtje van een ongeval waar bij een 65-jarige Terneuzen ge wond raakte. Dit bericht maakt vervolgens gewag van de 'be jaarde' man. „Kunt u dat niet weglaten," aldus de briefschrij ver. „Want bij een 20-jarige zet u toch ook niet: de 20-jarige snotneus." Inderdaad, inderdaad. Een mens is zo jong als 'ie zich voelt, en wij trekken ons deze les aan. Want er valt geen speid tussen te krijgen. Zo zie je maar weer: Je bent nooit te oud om... (PO) DE tegenstanders van de WOV zagen afgelopen week wellicht hun aantallen weer afnemen. Vier Zeeuws-Vlamingen gingen naar de technische vergadering van .de KNAU in Kapelle. Half tien afgelopen dus plankgas richting Vlissingen. Bootje van tien voor tien. Mis want het weer werkte niet echt mee met een opkomende mist. Ondertussen had een lid van het clubje ontdekt dat ze haar tasje met vele belangrijke persoonlijke spullen in de ver gaderzaal had laten liggen. Niettemin was het gezelschap (zonder tasje) net op tijd op het veerplein in Vlissingen om daar te horen dat de boot van tien voor tien uit de vaart was geno men en dat ook de boot van tien voor elf niet zou varen. Telefonisch het thuisfront op de hoogte gesteld. De tasjespassa- w i|j< -'-A -V ■Apt- i' ii,Kii i ij|i:i:i /■*">- 'IP* Ml iliü. r-\ O giere vergat in de consternatie haar telefoonkaart. De chauf feur zette vervolgens maar koers richting Kruiningen. Rode stoplichten werkten als een lap op de overbekende stier. Onder tussen werd het steeds mistiger. De inzittenden begonnen hem te knijpen zeker nadat de chauf feur in alle ernst hen nog mee deelde dat hij normaal 's avonds al slecht zag. „Ik heb een bril met min acht. Ik zie nu hele maal geen barst..." Hij vroeg zijn passagiers hem een handje te helpen. Kruinin gen was het ook niet. Dit nadat er in Kapelle nog navraag was gedaan naar het tasje. Dat bleek al door iemand uit Hulst te zijn meegenomen. Dan maar Lief- kenshoek. Uitstekend maar bij het uitrijden van de tunneL" bleek dat een stroomstoring een deel van Belgie platgelegd had. De chauffeur maar herhalen: „Ik zie geen barst.." Om half een was het viertal thuis. Zon der tasje. De vergadering duur de van half acht tot half tien. Ach, soms is er een groot ver langen naar een vaste oeverver binding...(FR) Agge lik azze kik veel onder de mensen kom, oort'r vaneigen ook gepraot over van alles en nog wa da d'ier in de streek ammel omgaot. Zo komt'n Emmao ook nogal 's te pas vaneigen, da voeld' op ou klompen aon, on k'èn daor wel e menuk over, maor zo wijd as Joos wil'k toch nie gaon. Jk moen naor 'n ander onderdak uit gaon zien," zeettij opt onverwacht overlest. Ik verschoot'r van. „Oeda," vroog'k, „gaot mee ou en Anneken nie zo best? 't Lijk wel of z'ou buitegeneukt èt, ank da zo stiekum-gao-weg beluister." „Belange nie", zeettij. „Da gao puik, nee, polletiek oor 't mij wa duister: Ge weet, ik zijn van uisuit ne sosjaol-dimmekraot, ne roojen z°gezeed. Alt enk op die mannen gestemd, ik zurgden voor machtehingen bij de vleet, maor naor wa z'op D'n Emmao gedaon èn, ist daor'm klaor meet'n dezen! Ze kijken niemer naor de mensen! Ze laoten ulder eenkei voor de macht nog 'bezen! Kik, lankzaomerand is de dimmekraosie terechtgekommen waor ze moe zijn: bij de kiezers. Ge snap mij toch eeh? Daor oorte macht ook digest mijn. DE krant brengt de leugens in de land. Een staande uitdruk king waar journalisten natuur lijk niet blij mee zijn. Want zij brengen liever de waarheid aan het licht, zoals dat deze week in Axel gebeurde. Wat was het geval? Via de plaatselijke tam-tam werd rondgebazuind dat een me vrouw in Axel lelijk te pakken was genomen tijdens de jaar lijkse actie Heitje voor een Kar weitje. Aan haar deur meldde zich die zaterdagmiddag een behulpzaam jochie dat graag iets voor een heitje wilde doen. Die mevrouw had geen auto te wassen of gras te maaien maar vond wat anders. „Bij de schoenmaker staan twee paar gerepareerde schoenen van mij. Ga die maar halen. Hier heb je honderd gulden, dan kun je be talen. Afrekenen doen we als je terug ben". Toen na een uurtje het ventje nog niet terug was, werd me vrouw ongerust en vertelde te gen een kennis: „Ik ben opge licht. Vierhonderd heitjes kwijt, 't Is toch wat, die jeugd van tegenwoordig". Via, via ging het verhaal de Axelse wereld rond. Het werd ondermeer verteld op een school, waar een Stern-mede werker zijn kinderen stalt. En die bracht de redactie op de hoogte van het vervelende voor val. Wat doet een journalist in zo'n geval? Die belt met het opper hoofd van de plaatselijke scou ting. Maar deze reageert alsof hij het in Keulen hoort donde ren. In welke straat die me vrouw woonde, wilde hij weten, en dat hij het zaakje tot op de bodem zou uitzoeken. Een dag later belde de scouting- voorzitter terug. Na veel gezoek en gepraat was hij uiteindelijk bij de bewuste mevrouw aanbe land. En die kon hem vertellen dat de boodschap keurig was uitgevoerd. „Het was wat druk met autowassen, dus heeft die jongen voordat hij naar de schoenmaker ging, eerst nog even meegeholpen. Daarom duurde het wat lang. En in die tijd had zij al iemand van haar ongerustheid op de hoogte ge bracht en in een mum van tijd ging het verhaal Axel door". De mevrouw werd uitgenodigd middels het door haar gebruikte circuit de eerdere mededeling te rectificeren. (RvdH) JE hoort het dezer dagen weer bij de bakker: 'Haben Sie Ku chen?' Dan staat er weer zo'n buurlandbewoner naast je in de winkel om gevulde heren of zo te vragen. En dat of zo is meest al het probleem. Want de mees te bakkers in Goes weten niet wat onze beste toerist met Ku chen bedoelt en onze beste toe rist heeft meestal nooit de moei te genomen om ook maar het minste woordje Nederlands te leren. Kuchen dus. Het verzamel woord voor saucijzenbroodjes, gevulde heren of tompoezen, net waar de voorkeur van de gast naar uitgaat. Het paastoerisme blijft nogal hangen, maar dit jaar valt me op dat er niet alleen om Kuchen wordt ge vraagd bij mijn bakker, maar ook om gateaux, cakes en cook ies. Wat Franse en Engelse va rianten op het al zo vertrouwde Kuchen. En dan heb je het nog niet gehad, want vanmiddag hoorde ik ook Zwitsers, Italia nen en Scandinaviërs van een niet gedefinieerde soort om koe ken vragen in hun eigen koeker- waals. En die bakker maar zwe ten. Het is dus zaak in deze tijd van verder gaande internationalise ring, dat er voor dit door toeris ten zeer gewilde product eens een uniform aanvaardbaar Eu ropees woord wordt verzonnen, al was het alleen al om het de bakkers makkelijk te maken. Of verplicht Nederlands leren na tuurlijk, maar dat leggen we, geloof ik, liever andere gasten op. (CM) An die in meerdereid t'ege zijn, en op D'n Emmao is da volop t'geval, dan moette polletiek zeggen: mensen we verstaont, 't gao d'om de macht vant getal. Gulder tegen, dan zijme wij nie voor, dan vring'm da nie deur ulder strot. Oft nou om de VOW, den AO-zoveel, de Betuwelijn of D'n Emmao gaot. t'Is toch te zot, dan ze dan toch ulderen eigen zin deurdouwen, zogezeed om t'oger belang! A meer as d'n elft van diet'r bij betrokken zijn, voel: wij zijmen de pisang, dan gao't nie deur. 1st iets da d'echt nodug is, dan isda nog geen bezwaar: dan krijde die vijftug percent voorstanders makkeluk genoegt bij makaor! Voor de VOW is da nooit nie gevrogen, geen mens weet echt oeveel t'r tege zijn. Op D'n Emmao is d'echte dimmekraosie geboren, alla, dan ammel toch volges mijn. 'n Partai die taor nie naor luistert, die moe bij mij niemer zijn, Free. Dus ik zoek onderdak. t'Zal moeluk oren want veel beters ist'r eigeluk nie eeh. „Zo enk 't nog nooit nie bekeken, Joos," zeej'k, gij gao taor'm wel eel wijd." „An ze niemer naor de mensen luisteren Free, trap ik 't af, oezeer mij da d'ook spijt!" In Sas van Gent dit jaar geen lintjes? Dat is volkoooomen ongepast! In die winkel verkochten ze een helen boel. Voor gehandicapten loopt het openbaar vervoer niet op rolletjes. Die scharenslijper is wel geknipt voor zijn vak. Vroeger kenden we in Zeeuws-Vlaanderen de Zwarte Ruiter. Die heffing is natuurlijk te dol voor een gewone woensdag. Politie: die moeders maken zich veel te drug. Actiegroep: hang de kettingzaag maar aan de wilgen. Voor die show heeft geen hond belangstelling. Dat wordt in Knokke straks mosterdgas na de maaltijd. Jong geleerd is oud gedaan. Niet in Oostburg. Bewoner Diepenbrockstraat: Praatjes vullen geen gaatjes. Had die ruiter zijn poten dan niet gewassen? Ik ben allergisch voor dat soort winkels. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkpiaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 10.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 9.30 u. Verre zen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. ter Braak, Hulst, tel. 01140-19595. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor N.v. Waterschoot, tel. 01159-1990. (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. E. Erpelinck, tel. 01158-51661. zaterdag 29 april ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. ds. C. Overdiep. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. de Rond. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. G. de Rond. zondag 30 april HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (St. Baafskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. 17 u. ds. J. Maasland (SOW-dienst in Ichtuskerk). Biervliet: 10 u. dienst te hoofd plaat. Breskens: 9.30 u. ds. Leentfaar. Groede: 9.30 u! dhr. Kleij. Hoek: 10 u. ds. C. Hoogendoorn, Terneuzen (gezam. dienst). Hontenisse: 9.30 u. dhr. J. Tem merman, Gent. Hoofdplaat: 10 u. ds. J.v.d. Schee. Hulst: 11 u. dhr. J. Temmerman, Gent. Nieuwvliet: 10 u. mevr. M. Taal man-De Ruiter, Westdorpe. Oostburg: 10 u. ds. G. Grootjans. Retranchement: 10 u. ds. Houwaart/ds. Mietus (centrale oecum. dienst). Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blo kland. Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluiskil: 10 u. ds. J. Kroeze. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. J. Boersma. (Goede Herderskerk): 10 u. ds. R.v. Elderen (HA). 19 u. ds. M. Pïeijting. (Opstandings- kerk): 10.30 u. ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. J. Boersma, Terneuzen. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Sin- ke. IJzendijke: 10 u. gezam. dienst te Hoofdplaat. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. Zuidzande: 10 u. gezam. dienst in Oostburg. KERK- GEREFORMEERDE DIENSTEN Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. ds. R.v. Elderen. 19 u. ds. M. Heijting. (Opstandingskerk): 9 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. F. de Jonge. Breskens: 9.30 u. ds.J. Leentfaar. Oostburg: 10 u. ds. M. Lorier. Schoondijke: 9.30 u. ds. Blokland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. C. de Putter, Hoogeveen. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Sou man. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. P. Storm. slag: Raven, Almelo. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. br. C. Goudswaard. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. W. Koster. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. ds. A. van Dijk (HA). Nieuwvliet: 10.30 u. ds. A.v. Dijk, Meppel. Retranchement: 10 u. ds. A. Houwaart en ds. L. Mietus (in- terk. dienst in Herv. Kerk). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. P.v.d. Laarse, Terneuzen. Middelburg: 10 u. ds. j. Engel- geer, Goes (gezam. dienst). Vlissingen: dienst te Middelburg. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen" (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. SOOS - De soos voor alleen staanden West-Zeeuws- Vlaanderen houdt zaterdag 29 april een bijeenkomst in zaal Wijffels, aanvang 20.00 uur. Er is een oranjebal met mu ziek door het Jumbo Trio. Echtparen zijn eveneens wel kom. OP DREEF - De vastenactie 1995 van de leerlingen van de r.-k. basisschool Op Dreef heeft dit jaar 2300,- opgele verd. Het bedrag wordt ge voegd bij de opbrengst van de vastenactie in de parochie Aardenburg. AFlevering 405 DE VUILSTE VERKENS KRIJGEN 'T SCHOONSTE STROOT NOG EENS putten we uit 'De Vlaamsche Zanger'. Wijze: Charleston, stond erbij, maar dat is iets te vaag. Wie kent de melodie? Men hoort dikwijls zegen: heel de wereld draait verkeerd In ons kinderjaren hebben wij dat al geleerd Al de menschen, dat is waar, Zijn jaloersch op elkaar. Maar ik zeg het in 't fatsoen Daar is niets aan te doen 't is de mode van den dag, Neen, daarover geen beklag. Refrein: Iedereen zou beter naar zijn eigen zien En van ander menschen zwijgen bovendien. Want van jaloerschheid, dat is waar, Kruipen de beestjes uit uw haar. g'Hebt er velen, zij zien altijd dit of dat. Piet is veel te mager, Stance is vele te plat. Maar 't spreekwoord zegt bij klein of groot: Vuile zwijns, vuile zwijns, Willen altijd 't schoonste stroot! Woont gij rond geburen die u veel te gaarne zien, Zij roepen van verre dag Louis of dag Katrien, Maar pas op, want achter 't gat 'is Is de mode van de stad, Zijt gij soms wat schoon gekleed De tongen zijn gereed, Waar heeft zij dat nu gehaald? Dat is zeker niet betaald. Refrein: Meest onder de wijven wordt er veel gekommeerd. Om niet t'overdrijven, let maar op als ge passeert Waar een deurken open staat 'k Weet genoeg hoe dat dat gaat. Twintig wijzen bij malkaar Trekken aan 's anders haar Eerst van u, dan van mij En zoo gaat den tijd voorbij. Refrein: Pegam.

de Stem | 1995 | | pagina 27