'Goed herstellen belangrijkste' 6Jaren in bondscompetitie grandioos9 Roo 't Bierwinkeltje 2 kampioen driebanden Erotic-ploeg in Hel Mergelland Vestiging de Stem Pascal van Bellen uit Koewacht mist waarschijnlijk Wim Hendriks Trofee I i i 1ÜJ? i ■i i Él i fcl-V a a S Ri 1 n a w A i MÉ i S Asielzoeker SPORT ZEELAND B l schaakrubriek A A Ria van der Hooft betreurt uiteenvallen ploeg Schelde Faneyte en Eenhoorn stapje terug "Kt sportnieuws KORT Veel animo voor Scheldemondrace Ratjetoe blijft winnen De Cocq-Parbo 3 finale Zeeuwse zaalbeker Zwemwedstrijden in Vlissingen sport AGENDA Vijf mille boete voor varen onder invloed Paard slaat op hol na botsing ACATUREE Bent u de financieel manager die Nuka B.V. zoekt Kijk morgen in destem en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures VRIJDAG 28 APRIL 1995 Van onze biljartmedewerker Terneuzen - Het biljartteam van 't Bierwinkeltje 2 heeft de titel veroverd in de com petitie driebanden van de Biljart Federatie Terneuzen Stad (BFTS). In de finale ver sloeg die ploeg het eigen eer ste team met duidelijke cij- fers. Ook in de kruisfinales won 't Bierwinkeltje 2 met fors verschil van Concordia. Toch gaf die zege een enigszins vertekend beeld. Toen de partij tussen Rini Deij van Concordia en invaller Piet Bakker van 't Bierwinkeltje 2 begon kon het in feite nog alle kanten op en leek Deij zelfs op winst af te stevenen in die ont moeting. Al vrij snel had hij een forse voorsprong genomen en zou via winst zijn team op gelij ke hoogte brengen met 't Bier winkeltje 2, waardoor een barra ge de beslissing over winst of verlies moest brengen. Zo ver kwam het echter niet. In de slotfase 'ontbrandde' Bakker in eens en trok alsnog de winst naar zich toe waardoor een iet wat geflatteerde 1-5-zege voor zijn team tot stand kwam. In de andere kruisfinale ging de strijd gelijk op. Dat duel tussen Dow 1 en 't Bierwinkeltje 1 werd door laatstgenoemde formatie met 2-4 gewonnen. In de finale rekende 't Bierwin keltje 2 op niet mis te verstane wijze af met het eigen eerste team. Jacky de Vries, Lou van Toor en Bert Timmer wonnnen hun partij en daardoor kwam een forse 0-6-stand op het wed- strijdformulier. Eindstand: 1. 't Bierwinkeltje 2, 2. 't Bierwinkeltje 1, 3. Dow 1, 4. Con cordia, 5. KOT, 6. Dow 2, 7. 't Keldertje 2, 8. BC Wilhelmina 1, 9. .BW, 10, 't Keldertje 1, 11. BC Wilhelmina 2. f2-f4 e5xf4; 13. Tf1xf4 Dd8-e7- 14 Dd1 -f3 Ta8-c8; 15. Pd2-f1 Pf6-e8; 16. Pf1-g3 g7-g6; 17 Lc1-d2 Pe8-g7; 18. Tb1-f1 f7-f5; Interessant is 18. Pe5; 19. dxe5 dxe5; 20. Tf6 Pe8; 19. e3-e4 Pg7-e6; Door Theo Hommeles De beslissing in het gevecht om de landstitel voor clubteams werd zoals gebrui kelijk bewaard tot aan de laatste ronde. Het Bredase Panfox/De Variant had aan een gelijkspel tegen de enig overgebleven concurrent Vol- mac/Rotterdam voldoende voor prolongatie van de titel. De voortekenen waren gun stig. Volmac beschikte niet over Piket, Timman en Kortsjnoi, terwijl De Variant tot de tanden toe bewapend was. Behalve het gebruikelij ke grootmeestertrio Van We- ly, Sokolov en Rogers kon men voor deze gelegenheid ook rekenen op de diensten van Tsjernin, Hodgson en Beljavski. Zodoende mochten Blees, Cuijpers, Knoppert en topscorer Grooten de staart- borden voor hun rekening ne men. De schrik zat er bij de 'Volmakkers' goed in toen zij de Bredase delegatie verwel komden. In allerijl luidde teamcaptain De Vreede de noodklok. Het tweede team van Volmac (ook hoofdklasse) moest zijn twee sterkste spelers afstaan en de hoge nood moest ook het hanteren van een tacti sche opstelling maar recht vaardigen. Aan de topborden werden van Rotterdamse zij de daarom Bosboom, Soson- ko en tweede-team-speler Winants als kannonnenvlees opgediend. Aan de overige borden zou de strijd dan licht voordelig voor Volmac moe ten uitpakken. Al vrij snel bleek dat het vlees dat Soson- ko heette te taai was voor Tsjernin zodat remise werd overeengekomen. Van Wely en Sokolov kregen de malse lapjes. Sokolov - Winants 1. d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 e7-e6; 3. Pb1-c3 Lf8-b4; 4. e2-e3 c7-c5; 5. Pg1-f3 Pb8-c6; 6. Lf 1 - d3 Lb4xc3+; 7. b2xc3 d7 - d6; 8. 0-0 e6-e5; 9. Pf3-d2 Een pionof fer waarvan zwart dient af te zien. Wit krijgt anders gevaarlijk aktief stukkenspel. 9.0-0:10. Ta1 -bi b7-b6; 11. h2-h3 Lc8-d7: 12. mm Wit offert doelbewust een kwaliteit. Al zijn stukken staan klaar voor een opstoot door het centrum. 20. e4xf5 Pe6xf4; 21. Ld2xf4 c5xd4; 22. Df3-d5+ Kg8-g7?i; (22. Kh823. Lf4xd6 De7-e3+; 24. Kg1-h2 Tf8-f6; 25. Ld6-f4 De3-e8; 26. f5xg6 h7xg6; 27. Lf4— h6+. Zwart geeft het op Al vrij snel daarna scoorde ook Hodgson aan bord vier tegen zijn landgenoot Nunn zodat De Variant op een 3'/2-'/2 tussenstand kwam. Bel javski aan bord vijf stond goed tegen OU, eveheens een landgenoot. De koers leek ge lopen. Als Beljavski zou win nen, behoefde er aan de staart nog maar een halfje te wor den binnengebracht. Welis waar stond het overal wat beter voor de Rotterdam mers, maar ja, één halfje...! De altijd degelijke Frans Cuij pers verloor door te optimis tisch spel en Beljavski zag een deel van zijn voordeel verlo ren gaan. En hoewel schaken altijd een individuele sport zal blijven, kreeg de wedstrijd plotseling grote overeenkom sten met touwtrekken. Belja vski maakte een misstap, gleed uit en met één enorme haal werden alle Bredanaars over de streep getrokken. 6-0 aan de staart. Niet te geloven! Met een ratingverschil aldaar van gemiddeld 35 punten in het voordeel van de schakers uit de Maasstad zou je een uitslag als 3'/5-2!4 verwacht hebben. En dat topscorer Grooten juist nu moest verlie zen. Toevallig speelde hij wel tegen absolute topscorer Rini Kuijf, die nu voor de tweede keer in zijn carrière de volle honderd procent heeft be haald. Een troost voor de Bredanaars is dat Panfox vol gend jaar sponsor zal blijven. In Rotterdam loopt het con tract met Volmac af. Men speurt er naarstig naar een opvolger. Van onze sportmedewerker Koewacht - Met pijn in het hart zal Pascal van Bellen zondag 30 april toeschou wer zijn bij de dertiende editie van de Wim Hen driks Trofee. Een wieler koers voor amateurs in zijn eigen woonplaats. „Het is jammer. Ik had graag goed voor de dag gekomen. Een rugblessure heeft me teruggeworpen," aldus heao-student Pascal van Bellen, WIELRENNEN Je voor eigen publiek goed mani festeren, is iets wat elke sporter graag doet. Temeer daar de meeste steun juist daar vandaan komt. Voor de 23-jarige Pascal van Bellen ligt dat niet anders. „De organisatie, de wieier- en supportersclub Koewacht, doet elk jaar wat voor mij. Dus had ik graag wat teruggedaan. Helaas kom ik momenteel niet verder dan invaller. Een kleine kans dus dat ik alsnog mee zal rijden. Zij het dat ik dan voor mezelf het gevoel moet hebben dat het goed zal gaan. Anders doe ik het niet. Het is tenslotte nog altijd 170 kilometer die gekoerst moet worden en dat is niet niks," stelt Pascal van Bellen, die in zijn wielrcarrière al met behoorlijk wat tegenslag af te rekenen kreeg. Dit samen met een hbo-studie maakt het er allemaal niet een voudiger op. Pascal van Bellen weet er over mee te praten. Ca deau kreeg hij in zijn sportieve loopbaan niets. Een wielercar- rière die in 1988 bij de trimmers begon. „Het ging toen voor geen meter," weet de door de week in Vlissingen woonachtige Pascal van Bellen, die een jaar later ondanks dat toch de overstap naar de junioren maakte. In 1990 zou hij amateur moeten worden. Althans, in Nederland. „Ik heb toen gekozen een jaar langer junior te blijven. Dit hield tevens in dat ik alleen in België uit mocht komen. Een beperking waarvoor ik bewust heb geko zen, omdat de overstap naar de amateurs te vroeg kwam," ver duidelijkt de Koewachtenaar, die in 1991 voor het eerst ama teur werd. En tot nu toe een echte amateur bleef. Voldoening „Voor mezelf heb ik al uitge maakt dat ik nooit een topper zal worden. Het plezier in het fietsen is voor mij het voornaam ste. Ik ben tevreden met het Pascal van Bellen uit Koewacht moet tot zijn teleurstelling door een rugblessure de Wim Hendriks Trofee missen. foto camile schelstraete gevoel lekker bezig te zijn. Met, en daar hoop ik op, af en toe een plaatsje bij de eersten. Die vol doening hoop ik af te kunnen dwingen. Niets meer en niets minder. Temeer daar de combi natie studeren-fietsen niet ideaal is," aldus Pascal van Bellen, die in zich onder andere in 1992 blesseerde tijdens een crosswed- strijd. Een ongelukkige tuimeling van zijn fiets had tot gevolg veel pijn tijdens koersen en trainingen in 1993. Fysiotherapie hielp niet. Tot een specialist een manco ontdekte in een van de spieren bij zijn heup. Er lag er eentje niet op de juiste plaats. Toen dit euvel verholpen was, ging het beter. Toch vlotte 1994 niet. „Bij het echt diep gaan, dus in de finales, kreeg ik steeds een fikse terugslag. Waar dat aan lag, is nog altijd niet duidelijk," zegt Pascal van Bellen, die toch met Door Fred Rabout Terneuzen - Het uiteenvallen van de vrouwenploeg van Schelde is een opmerkelijk hoofdstuk in de waterpologe- schiedenis van de Terneuzen- se club. Begonnen in 1975, toen onder impuls van Tosca Fakkel het vrouwenpolo in Terneuzen uit het slop werd gehaald, ging het de club voor de wind. Schelde stroomde via het district door naar de tweede klasse van de bondscompetitie en hield het daar zelfs vier jaar uit. Na de vrijwillige degradatie uit die klasse vorig jaar werd afgelo pen seizoen met glans de titel in de eerste klasse van het district gepakt. WATERPOLO De bloemen, die voorzitter Piet Acke op die zaterdagavond na het duel waarin tegenstander Krabben in De Honte werd op gerold, aan coach Cees Rijnhout en 'zijn meiden' overhandigde, konden echter geen echte feest stemming teweeg brengen. Men wist toen immers al dat het einde van de ploeg, die jarenlang de vaandeldrager van het Zeeuwse vrouwenpolo was, er aan zat te komen. Ria van der Hooft was er in 1975 al bij toen Tosca Fakkel het polo nieuw leven inblies. Toen als dertien-jarige. Het polo vond op dat moment nog hoofdzakelijk in de buitenbaden plaats. Later werd de opzet veranderd en speelde het zich af in de binnen baden. De sfeerloze 'zwembak' van Moerbeke werd de thuisha ven van Schelde alvorens men in De Honte terecht kon. Ze was er ook nog bij toen in de groep de beslissing moest worden geno men van doorgaan op stoppen. Nu twintig jaar ouder, maar nog even gek en ambitieus van het spelletje als destijds. Het gaat haar duidelijk aan het hart. Te smal „Het kwam zeker niet onver wacht. Vorig jaar, toen onze ba sis om in de bondscompetitie te spelen duidelijk te smal was, gaf al een aantal speelsters te ken nen dat het hun laatste seizoen- zou worden. Je hoopt dan dat die beslissing in positieve zin wordt omgebogen omdat we toch met vlag en wimpel kam pioen speelden, het mocht niet zo zijn." „Sophie Hooymaayers, Martine Koster en Colinda Keesom haak ten af. Zonde, we zijn jarenlang een echte vriendinnenploeg ge weest. Iedereen stond er voor. Door een beslissing van anderen word je tot iets gedwongen wat je zelf niet wilt. Zo gaat dat in een teamsport, al moet je uiter aard ieders beslissing respecte- Ria van der Hooft, de enige die nog van de 'Fakkel-generatie' is overgebleven, gaat echter door. In het gecombineerde Schelde/ Bruinvis-team. „Als ze ons ten minste willen hebben, want naast mij hebben ook Marousch- ka Wijffels, Rowena Witkamp en Pascal Bakker te kennen gege ven te blijven spelen." Blijven over de herinneringen. „We hebben een fantastische tijd gehad. Cees Rijnhout kwam zich in 1980 met ons bemoeien. We kwamen in de tweede klasse van het district. Na vijf jaar stoom den we door naar de eerste klas se. Weer was er een vijfjarenplan nodig om een trede hoger te klimmen. Vijf jaar eerste klasse en toen promotie naar het lande lijke niveau. Dat kampioenschap en die promotie, dat was het mooiste uit mijn pololoopbaan. Zal me altijd bij blijven." „Niemand van ons wist wat ons te wachten stond. Nieuwe tegen standers. De ploegen die ons voor waren gegaan, duikelden na het eerste jaar gelijk weer naar beneden. Wij konden ons, zij het niet zonder moeite, hand haven. Twee jaar speelden we zelfs probleemloos op dat ni veau. Vorig seizoen konden we ons alleen handhaven omdat er nog slechtere waren. Het einde kondigde zich aan. In een ge sprek namen we het besluit om vrijwillig naar het district terug' 'te keren. De kwaliteit was er nog, de basis te smal. Nu is het over en sluiten." Beker Die Schelde-ploeg wilde zich nog even opladen. Men zit im mers nog in de race voor de districtsbeker, maar na de thuis nederlaag tegen Arethusa zijn die kansen tot een minimum ge reduceerd. „Het draaide niet meer. Ondanks dat Arethusa kampioen geworden is van de tweede klasse in het district hadden we die tegenstander ge woon moeten pakken. Het zat bij ons duidelijk tussen de oren. Dat het geheel uit elkaar gevallen is, zal zeker meegespeeld hebben. We hebben nog een kleine kans, maar dan moet Hellas wel van Arethusa winnen en wij de week daarop van Hellas. Ik persoon lijk wil nog eens alles uit de kast halen om met onze ploeg af te sluiten met de 'dubbel', maar we zijn afhankelijk geworden van de andere ploegen en dat is altijd gevaarlijk in het leven." Daarna wordt het voor Ria van der Hooft dus recreatief. „Ik zal in het Schelde/Bruinvis-team mijn best doen, maar het heilige vuur is verdwenen. Daarnaast ga ik me bezighouden met de jeugd. Samen met Rowena Witkamp ga ik de pupillen trainen. Met hen gaan we competitie spelen. Bou wen aan de toekomst. Een nieuw Schelde." Schelde-speelster Ria van der Hooft: „We hebben prach tige jaren achter de rug in de bondscompetitie.foto de stem Den Haag (anp) - Rikkert Faneyte en Robert Een hoorn beginnen het Ame rikaanse honkbalseizoen één klasse onder de Ma jor League, de absolute top van het professionale honkbal. De 25-jarige Faneyte komt uit voor Phoenix Firebirds, de twee jaar oudere Een hoorn voor Columbus Clippers. Het seizoen ging dinsdag van start, drie weken later dan de bedoeling was. Sinds augustus waten de profs in staking geweest door een salarisconflict. Eenhoorn, bezig aan zijn zesde seizoen in de organisatie van de fameuze New York Yan kees, is teruggezet naar het triple-A-team uit Colum bus. Daar startte hij ook het vorig seizoen, maar gaande weg het jaar promoveerde hij naar de Yankees, om later weer de stap terug te maken. Faneyte, vijfdejaars prof in de organisatie van de San Francisco Giants, gaat aan de slag bij de Phoenix Fire birds. De Amsterdammer maakte vorig seizoen een paar keer de overstap tus sen de Giants en de Fire birds. Van onze verslaggever Terneuzen - De amateurwielerploeg van Erotic Discount Centre neemt zaterdag 29 april deel aan de 23e editie van de Hel van het Mergelland. De start van deze wedstrijd vindt plaats in het Limburgse Eysden. In het kader van de viering van koninginnedag brengt koningin Beatrix pre. cies tijdens de start van deze klassieker een bezoek aan Eysden. In Zeeland is deze wedstrijd bij de wielerliefhebbers nog bekend onder meer door over winningen van Toine van de Bunder. De wedstrijd gaat door het Limburgse land met alle bekende 'bergen' in het parcours opgenomen. De tota le afstand bedraagt 175 kilo meter. Ook diverse buiten landse amateurploegen nemen deel aan deze wedstrijd, zoals formaties uit de Oekraïne, Duitsland en België. Na het succesvolle afgelopen weekeinde, met de overwin ning van Louis de Koning i„ de Gasbeltoer en de zege van Vital Timmermans in Oud Gastel, is de sfeer in de plom van Erotic Discount Centre uiteraard opperbest. Ploeglej. der Rinus Verboom heeft voor de Hel van het Mergelland de volgende renners aangewezen Peter Mol, Antoine Goense Edward Farenhaut, Patrick van Passel, Louis de Koning en Valerie Lemmens. Reserve is Jeroen van Hoorn, verzorger Henk Snetse en mecanicien Piet Kooyman. frisse moed aan het seizoen 1995 begon. „Het ging goed tot ik last van mijn rug kreeg. Sinds veertien dagen ben ik weer aan het trai nen in de hoop de draad weer op te kunnen pakken. De strijd om de Wim Hendriks Trofee komt voor mij dus iets te vroeg. Jam mer, erg jammer. Het is helaas niet anders." Breskens - De animo voor de opening van het zeilseizoen is groot. Met een vijfentwintigtal jachten gaat de WV Breskens in het komende weekeinde van start in de Scheldemondraces. Een tweedaagse ontmoeting waarin Hans Zuiderbaan met Twee Gezusters en Frans Maas met Capella favorieten zijn. Wat de nieuwe boten, J 80-ers, uit Gent gaan presteren, is nog een open vraag. Feit is dat deze boten snel zijn en dus ook met een hoge ranking van start gaan. Onder regie van wedstrijdleider Roy van Aller en nadat het startschot, op beide weekenddagen om 10.30 uur, op het startschip Zeehaas heeft geklonken, zal moeten blijken of deze de concurentie tegen de gevestigde namen aankunnen. Zeker is dat de onderlinge strijd heviger zal worden. I Axel - In het Axelse zaalvoetbal blijft leider Ratjetoe winnen.: Deze week werd met 3-8 van Marine Service gewonnen. Concurrent La Chouette/V-Deco won eveneens. Met 2-3 werd Disco Love 2 net onder de duim gehouden. De tweede 1 een zege werd La Chouette/V-Deco niet gegund. Tegenstander Chalet, dat eerder met 1-6 over Engelhard zegevierde, liet het afweten en kwam woensdag niet opdagen. Het vierde duel in deze A-klas eindigde in 4-4. Het betrof hier de ontmoeting Primus/Pluym-Gemeente. In de B-klas stond de Ruyter-Broom- chmie op de rol. De eindscore in dat duel was 6-7. Stand: A-klasse: Ratjetoe 12-31, La Chouette/V-Deco 10-25, Primus/ Pluym 11-24, Gemeente 12-23, Disco Love 2 11-21, Chalet 11-21, Marine Service 9-17, Engelhard 10-10. B-klasse: Steelant 8-17, Cysouw 6-15, Den Doelder 8-15, Van Alten 6-11, De Ruyter 9-11, Broomchemie 7-7. Axel - De finale om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker op 1 mei wordt een strijd tussen bekerhouder De Cocq uit Aardenburgen Parbo 3 uit Goes. De Cocq versloeg in de halve finale in Axel Primus/Pluym met 4-9 en Parbo 3 zegevierde in Vlissingen n 4-10 over TVC. PRIMUS/PLUYM - DE COCQ 4-9 - De strijd in de sporthal 't Sportuus was pittig. De Cocq was volgens verwach ting de betere ploeg. Als houder van de Zeeuwse beker, en onlangs kampioen in de Zeeuwse hoofdklasse geworden, voldeed De Cocq aan de verwachting door te winnen. Zij het dat de score halverwege nog maar 1-3 was. Dirk Verdonk, Mario de r en Sjaak van de Broeke scoorden voor De Cocq elk een keer eer j Ronald de Visser 1-3 kon maken. Na de hervatting tilde Man) de Vreeze met twee treffers de stand naar 1-5. John Alleman I zorgde voor 1-6 en Harry Riemens voor 1-7 voordat de équipe van coach Jo Gommers via Kappy Verkauteren wat terug kon doen (2-7). John Alleman diende zich daarna aan voor 2-f Alexander de Visser voor 3-8. Na 3-9 door John Alleman werd i het alsnog via een rake inzet van Alexander de Visser 4-! plaatste de formatie van coach Frank de Cocq zich voor de j finale om de Zeeuwse beker die waarschijnlijk in Terneuzen gespeeld zal worden. TCV - PARBO 3 4-10 - De Goesenaren liepen uit naar 0-5 door doelpunten van Doesburg, Adam, De Moreel en Norenmans e Jansen voor de thuisclub kon scoren (1-5). Nadat Dahoe en Adam voor 1-7 hadden gezorgd, werd het 2-7 door De Mesa e zag arbiter Machiel van Hese uit Axel Laarman 3-8 scoren, De koek was toen al verdeeld. Dat Adam nog 3-9 maakte en Moreel 3-10 gaf alleen maar aan dat Parbo 3 de betere ploeg was. Het afsluitende doelpunt kwam op naam van Jansen. Parbo 3, t eerder Bonte Hert 2 uitschakelde, ontmoet De Cocq in de finale om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker. Vlissingen - Ter afsluiting van het Speedojaargangseizoen I worden zondag 30 april in het 'Golfbad Vlissingen' de Zeeuwse revanches gehouden. In de acht voorwedstrijden moesten ie deelnemers van de Zeeuws-Vlaamse zwemclubs starten zwembaden onder de Schelde en de overige Zeeuwen ia I zwembaden boven de Schelde. In Vlissingen komt op dei afsluitende wedstrijd de hele Zeeuwse zwemjeugd tegen elkaar uit. Voor deze Zeeuwse finales wordt per onderdeel de top-12 Zeeland toegelaten. Deelnemers van twaalf Zeeuwse zwemclubs komen in Vlissingen aan de start. De verwachting is dat de wedstrijd een ware 'happening' zal worden waarbij de deelne mers elkaar zullen opjagen naar goede prestaties. De wedstrijd begint om 13.30 uur. VOLLEYBAL Zaterdag 29 april, district: Voor- waarts-Savok (promotieklasse vrouwen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur. De Ster- re-Voorwaarts (promotieklasse mannen), sportzaal Zuiddorpe, aanvang 16.30 uur. Mytilus- Scheldesport (promotieklasse mannen), Sportcentrum Goes, aanvang 16.30 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Corn Boys- Hulsterloo, IJzendijke-Robur, Oostburg-Hontenisse, Renesse- Domburg, Graauw-Lewedorpse Boys, Clinge-RIA, HOCKEY Zondag 30 april, inhaalprogram ma: Rapide-DDHC (derde klasse D mannen), sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur. Olympia-Oudenbosch (vierde klasse C vrouwen), sportpa^ I Oude Vaart Terneuzen, aanvang J 12.45 uur. TENNIS Zaterdag 29 april, Zeeuwse dij' trictscompetitie mannen: hooin* klasse: Game'78-De BoskreJ eerste klasse A: Smash-Huls^ j Ambacht, Animo-Waarde, PW1' ten-Game'78 2 en Kruininge°' Hontenisse. Zondag 30 april, landelijke com petitie: mannen: Ador Sporw^ lanen, 't Halve Maantje-N^ wenhagen (eerste klasse); Aiujj" Roomburg, Eegedima-Rn°® L (tweede klasse); Animo 2-Wo^ 't Halve Maantje 2-Capelk* (vierde klasse); Haagse Beenw®J 2-Animo 3, Drive-De Bocht, yi® hoeven-Hulster Ambacht NjJ klasse). Mixed: Holy-De ScheW (tweede klasse); MLTC-TilbW Lobbelaer 2-Souburg (derde W* se); Hulster Ambacht-Zuidwes' hoek (vijfde klasse); SBOZ 5-* gel vlucht, Vogelvlucht I Schelde 6 (zesde klasse). IKonec voet 7>oet 3e 45618% (VERVOLG VOORPAGINA pe beïnvloeding van het j door produktiechefs is gist de poort door verschillende mers bevestigd. Vestigingsmanager Van der S gisteren een minder tactvol van zijn leidinggevenden niet begrijpen dat mensen naar bi Van onze correspondente Middelburg - Voor het var< onder invloed (met een alc holgehalte van 5.75 mier gram) op 4 april '94 op Westerschelde, is de 45-jari Belgische loods R.R donde dag in Middelburg veroo deeld tot een boete van vi; duizend gulden waarvan helft voorwaardelijk. Vlak nadat de loods om half elf de avond aan boord was gega van een Turks vrachtschip, hij de kapitein opdracht tot uitvoeren van een verkeerde m noeuvre, waardoor het schip k( te tijd vastliep. Officier van justitie mr. Mos h de zaak voor de rechter gebrac als een soort test-case, waar hij fel uithaalde naar het veelvi dig gebruik van alcoholische vi snaperingen tijdens diensturen loodsensociëten. Werd tot nu in vergelijkbare gevallen stei een beroep gedaan op de uitei delijke verantwoordelijkheid v de kapitein van het gelood: schip, de rechtbank is met de ficier van mening dat de loc wel degelijk als verkeersdeeli mer in de zin van de wet kan wi den aangemerkt. Het geven van een order, waar de loods zich beroept op zijn sf cifieke deskundigheid, schept zodanige verantwoordelij khi dat de loods naast de kapitein verkeersdeelnemer met alle da: aan verbonden verplichtinj moet worden beschouwd, stelt Middelburgse rechtbank. Van onze correspondent Middelburg - Met een forse k reed woensdagavond omstrei tien uur een 33-jarige automo list uit Middelburg met zijn p sonenauto op de Langeweg (Oi rijksweg) in zijn gemeente a< terop een onverlichte, door paard getrokken wagen. Daarbij werd zijn auto geh vernield, maar hij bleef zelf on deerd. Een op de wagen zittel 69-jarige koetsier uit Nieuw- St.-Joosland werd bij de aan: ding gewond. Hij werd over bracht naar het streekzienh Walcheren in Vlissingen. D; bleken zijn verwondingen i van ernstige aard te zijn en bij na behandeling naar h worden vervoerd. Door de klap van de aanrijd raakte het paard los uit zijn reel. Het geschrokken dier sh °P hol en liep linea recta naar vertrouwde stal, waar de pol I bet later aantrof en het op Plaats in de stal te bracht. ADVERTENTIE

de Stem | 1995 | | pagina 8