soliiii Schaderegeling is 'een puinhoop' Ritzen blijft bij afschaffen kinderbijslag student Canadezen heroveren Nederland opnieuw Patijn en Schmitz onder vuur over Schengen Breda op 18e plaats in overzicht belastingen Jagen op asperges BINNENLAND A3 WD Rey eist opheldering over afwikkeling watersnood bij particulieren fweede verdachte Edese branden DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT Bisschoppen tegen anti-Duits gevoel NS: langere treinen op Koninginnedag Vrouwen drinken in het geniep Vijf gedetineerden na uitbraak gepakt Rapport: HSL kan over bestaand spoor Melkert vermaant asperge-gemeenten Dode bij achtervolging door politie PAG 28 APRIL 1995 03 STEM VRIJDAG 28 APRIL 1995 het lij had juridische stukken over ferland gekregen, nog eerder dai. Is advocaten van de verdachten, er intensieve contacten tussei -concern bestonden. Een merk- tin zaken." staat alleen vrijwel vast dat tipgeld van 50.000, uitgeloofi hoogde met een miljoen. „Sindi iirme ploeg ongehoord intensiel derzoek. De tientallen miljoen®, ten ergens in de boeken terug te is niet zo. Dus is het logisch dat neebetaald heeft." .Muller van Albert Heijn in Zaan- :t dat zijn concern hulp gebodei en dat de daders van het misdrijl pgespoord en opgepakt moeste] aben politie en justitie een opei Als het nodig was, waren we graa; op wat voor manier dan ook. Mei nkracht en inderdaad ook mi hem is van dat aanbod nooit) t en bleef het opsporingsonderzoel zaak. rsofficier S.Buist zegt, behalve het egde tipgeld, niets te hebben ge- oed en meebetalen door het con- hem hooguit acceptabel zou zijn, iandiensten door een bedrijf, maar rge van het onderzoek. Dat geldt en. ïeid moet wel zeggenschap houden oek. Er mag, door degene die zou nvloed op de zaak zijn. Anders :n rechtsstaat meer, maar p de dienst uitmaken." king van Ad van Heijningen eö N- - es PA lis ds n- o- ïit In ril m ch la- dt bij 'an 10- iok cci |ik- :rs, na- lo's de ge- de la- ter nooit meer iets teruggevon den, maar het is zeer waar schijnlijk dat het grootste dee ervan door communistische par tizanen later in de partijkas gestort. Bovendien worden twee tassei vol documenten in beslag geno men, die Mussolini tijdens zijr vlucht angstvallig bij zich droej en waarmee hij dacht na oorlog zijn 'vrijheid te kunnei kopen'. Ook de meeste van dezf documenten zijn spoorloos ver dwenen, hoewel er jarenlanj naarstig naar is gezocht doo journalisten, fortuinzoekers geheime diensten. Volgens Mussolini zelf bevattei zij onder meer een briefwisselinj tussen hemzelf en Winstoi Churchill, die voor de Britse staatsman uiterst compromitte rend was. Bewezen is dat trou wens nooit, hoewel er in de afge lopen jaren naast een groot tal vervalsingen ook enkele au thentieke brieven van Churchu aan Mussolini boven water zij" gekomen. Op 28 april 1945 komt het einde Na een dag van omzwervingei wordt Mussolini enkele urea voor de komst van de Amerika nen in het dorp Giulino di M® zagra aan de oever van het Co- momeer inderhaast door ee' plaatselijke partizanenleide geëxecuteerd. Met hem sten Claretta, die niet van de zijd' van haar minnaar wilde wijk® terwijl in Dongo vijftien leiders van de republiek van Said te" rechtgesteld worden. De volgende dag worden »u lijken, met die van Mussolini e Petacci, naar Milaan EeTef naar een benzinestation op 11 Milanese Piazza Loreto waar w half jaar eerder leden van fascistische militie veertien f tizanen hebben doodgeschote^ Aan hun voeten opgehad worden de ontzielde licharn^ een dag lang beschimpt, spuugd en geslagen door deze de Italianen die enkele JjjU daarvoor hun duce nog op dj" den droegen. In de Führerbun in Berlijn hoort Hitler van roemloze einde van zijn boni noot en besluit de hand zichzelf te slaan. pei Haag (anp) - Minister Rizen (Onderwijs) blijft bij ziji weigering om het kabi- nesbesluit tot afschaffing vai de kinderbijslag voor stidenten van 18 jaar en ouler te verzachten. De be- vuiidsman zei dat gisteren in he debat over de invoering vai de zogenoemde prestatie- beirs. gei voorstel van PvdA, WD en p(6 wijst Ritzen af. De drie reieringsfracties maken zich stfk voor jongeren van 18 jaar aiouder die nog dit jaar met een studie willen beginnen, maar die geen recht hebben op studiefi nanciering. Dat is bij voorbeeld het geval bij een studie in het buitenland of bij een studie aan een onderwijsinstelling waar voor geen studiefinanciering wordt verstrekt, zoals sommige kappersopleidingen. Tot voor kort kon die groep (ruim 50.000 jongeren) aan spraak maken op kinderbijslag, maar het kabinet heeft besloten om voor jongeren van 18 jaar en ouder geen kinderbijslag meer te geven. Voor degenen die nu stu deren geldt een overgangsrege ling: zij krijgen nog wel een aantal jaren kinderbijslag om hun studie af te maken. Jonge ren die dit jaar met hun studie beginnen, kunnen echter hooguit gebruik maken van extra belas tingaftrek die echter veel minder oplevert dan de kinderbijslag. Met name de WD vindt dat onrechtvaardig tegenover de groep jongeren die al een tijd geleden besloot om dit jaar te gaan studeren aan een buiten landse of niet-erkende instelling, en nu plotseling met de maatre gel wordt geconfronteerd. Vol gens WD-Kamerlid De Vries heeft zij daar talrijke boze brie ven over gekregen. Het wijzigingsvoorstel van VVD, PvdA en D66 heeft tot gevolg dat de overgangsregeling met een jaar wordt verlengd. In een motie vragen de drie partijen het kabinet bovendien om in de toe komst een goede regeling te tref fen. Ritzen en staatssecretaris Lin- schoten (sociale zaken) vinden de kosten vooralsnog te hoog. Zij gaan uit van 85 miljoen gulden, maar WD-Kamerlid De Vries rekende gisteren voor dat de wijziging niet meer dan 27,5 mil joen gulden hoeft te kosten. CD A-woordvoerder Lansink viel Ritzen aan op zijn weigering een rapportage van de Informatie Beheer Groep (IBG) in Gronin gen openbaar te maken. Daarin geeft de organisatie die de stu diefinanciering uitvoert aan in hoeverre de voorstellen voor de prestatiebeurs haalbaar zijn. Volgens Ritzen ziet de IBG voor zijn voorstellen 'geen onoverko melijke bezwaren', maar Lan sink wil graag zelf kennis nemen van de opvattingen van de Gro ningse instelling. Hij vermoedt dat de IBG weliswaar geen ono verkomelijke, maar wel grote be zwaren heeft. Uiteindelijk zegde Ritzen de Kamer toe de rappor tage vertrouwelijk voor de Ka merleden ter inzage te leggen. V<n onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Kamer zal zich volgende week opnieuw moeten buigen over de schaderegelingen voor vooral Lmburgse slachtoffers van de watersnood van begin dit jaar. Volgens het WD-Kamerlid Van Rey leidt vooral de afwikke ling van de schaderegeling voor particulieren tot 'een puin- Zo zo* de Stichting Watersnood Limburg, die in 1993 de schade alwikielde, volgens Van Rey on- voldonde bereid zijn om dos siers over te dragen aan haar opvolger Stichting Watersnood Particulieren. Daaru: lieren 1993 het w ding dossig! in stri|d wet," n zijn vooral de particu- le dupe die al in december et slachtoffer werden van ssende water. De vergoe- oor de waterschade van dit jaar is immers hoger hand voor de tweede keer differ is van de overstro- „De oude stichting wil de •s niet afstaan, omdat dat zou zijn met de privacy- :egt Van Rey. mt nog een ander, voor ïoeilijk te verteren voor beeld op uit de praktijk. „De rekening van de aannemer die een keuken heeft verwijderd wordt niet vergoed, maar een kostbare keuken die niet is ver wijderd, wel." Van Rey vindt dit 'te gek voor woorden' en heeft inmiddels zijn collega-kamerleden over deze praktijk geïnformeerd. Besloten is komende woensdag een hoor zitting te houden over de prak tijk van de schaderegelingen. Daarvoor zijn de Stichting Wa tersnood Particulieren en de Stichting Watersnood Bedrijven Nederland uitgenodigd. Afhan kelijk van de uitkomst zal de Kamer de zaak bespreken met minister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) en Wijers (Economische Zaken). Vat onze Haagse redactie Dm Haag - Zaanstad is de duurste gemeente van Nderland en Arnhem de goedkoopste. Dat blijkt uit het bflastingoverzicht grote gemeenten. leda is van de tiende naar de 'httiende plaats gegaan in de rjngorde van gemeentelijke ffingen in de dertig grootste meenten van Nederland. iolgenS de gemeente is dat te lanken aan een 'terughoudend irievenbeleid', waardoor ze is igehaald door andere ge- leenten. lit jaar is de onroerende (zaakbelasting met een procent gestegen, het rioolrecht is met 17,04 gestegen en de afval stoffenheffing is gelijk geble ven. Tilburg prijkt op plek 28 (was 24), Nijmegen op 19 (was 12), Arnhem ging van 26 naar 30, Den Bosch van 15 naar 14. Eindhoven verruilde de laatste plaats in voor de 23e. In Zaan stad is een inwoner dit jaar gemiddeld 1208 gulden kwijt. Een Bredanaar betaalt gemid deld 904 gulden. Elk jaar zet Tilburg de belas tingen in de 30 gemeenten op een rijtje. De lasten uit het overzicht worden berekend aan de hand van de onroeren de zaakbelastingen (ozb), r- einigingsrechten/afvalstof- fenheffing en rioolrechten. De politie van Ede heeft 'gisteren een tweede arrestatie verricht in verband met de reeks brandstichtingen in de gemeen te. Aangehouden is de 34-jarige broer van de 21-jarige verdach te. De eerste verdachte heeft inmiddels bekend 'betrokken te zijn' bij enkele branden. Met de aanhouding van de twee broers - de oudere broer werd aalgehouden in de woning van rijnouders - beschouwt de poli tie iet onderzoek naar de kleine 'eeltig branden die de afgelopen welen in Ede woedden, nog niet als ifgerond. Het twaalf leden WIESTEEKT de asperges, de werklozen of de Polen? Het is een vrm die nu al jaren de gemoederen intens weet te beroeren. In duslanige mate dat de minister van Sociale Zaken hoogstper- sooilijk orders heeft uitgevaardigd om te zorgen dat de smakelij ke goente op tijd uit de schrale zandgrond wordt gehaald. Wieal die commotie met enige afstandelijkheid beschouwt, kan nietanders concluderen dan dat het steken van asperges zich tot eenfenomeen heeft ontwikkeld dat ver boven zijn eigen waarde is uigegroeid. Want waar hebben we het feitelijk over? Slechts 600oarttime-krachten worden amper 8 weken bezig gehouden ■het specialistisch werk. In de meeste gevallen geldt dat de l'ldeijke helpers de kunst van het steken pas enigszins onder de kniebeginnen te krijgen, wanneer de aspergeoogst voorbij is. Qe farlijkse opwinding zit hem dus niet in het belang van het asprge-probleem, maar meer in de vraag hoe wij met onze werlozen moeten omgaan. Het begrip passende arbeid staat eaaoij centraal. Vroeger werd daar voorzichtig mee omgespron gen, werd de werkloze met een warme deken van mededogen nedkt. Dat is hard aan het veranderen. Het weigeren van Pesende arbeid is terecht niet langer vanzelfsprekend. 4oas zo vaak, is er echter geen enkele rem op deze ontwikkeling, roliici - of het nu lang niet altijd deskundige wethouders zijn in Piatelandsdorpen in Drenthe of Limburg, of de minister in eigen peroon - menen op dit onderwerp te moeten scoren. De esprgeteelt is klaarblijkelijk het meest aansprekende voorbeeld, bve het algemeen zeer tegen de zin van de telers in. Zij willen kevr met Polen aan de slag. Die werken hard voor minder loon. Datalles weerhoudt bestuurlijk Nederland er niet van om zich Ke'brd in te spannen voor de oplossing van dit marginale Pibleem. De toonzetting en de dreigementen die worden penmteerd zijn bijna grotesk. Zij doen de vraag rijzen wat er nu ls gopend: het asperge-seizoen of de jacht op werklozen. Een Canadese oorlogsveteraan zoekt zijn weg op Schiphol. De komende dagen zullen achtduizend Canadezen in Nederland herdenken dat ze het land een halve eeuw geleden bevrijdden. Ze krijgen onderdak bij gastgezinnen. foto anp tellende team is zelfs met vijf man uitgebreid. De versterking is noodzakelijk vanwege de grote hoeveelheid informatie die moet worden onderzocht. De rechercheurs houden reke ning met de mogelijkheid dat behalve de twee broers nog meer mensen verantwoordelijk zijn voor de brandstichtingen, die tot miljoenen guldens schade heb ben geleid. De politie verstrekt daarom geen informatie over de bekentenis van de 21-jarige Ede- naar. Justitie beslist vandaag of hij nog langer wordt vastgehou den. Van onze verslaggever SCHIPHOL - De grootste luchtbrug tussen Canada en Nederland sinds de Tweede Wereldoorlog, zo kondigt Schiphol trots de komst aan van ruim 8000 Canadese oorlogsveteranen en hun familie in het kader van vijftig jaar vrijheid. De 'bloemenhuldiging van de heiden' bestaat uit een mooi opgetuigde bloemenpyramide, die volkomen in het niet valt in de immens grote en drukke aankomsthal. En het perso neel dat is geposteerd in Gate 7, waar vlucht KL686 uit Vancouver wordt verwacht, haalt ondanks de twaalfhonderd veteranen die al eerder vandaag zijn gearriveerd, niet begrij pend de schouders op bij de vraag waar het ontvangstcomité voor de helden van toen blijft. Dat comité blijkt even later te bestaan uit twee vrouwen en een jongen, die met een kartonnen bordje in de hand ieder een gelegenheidsorganisatie vertegenwoordigen met namen als Thank You Canada. Verder staan er alleen nog twee militairen van de Geneeskundige troepen, ingehuurd om de slecht ter been zijnden - waarvan er in totaal 130 een rolstoel nodig hebben - naar de bussen te brengen. De Nederlandse militairen doen het graag ('Het is fantastisch. Die Canadezen vinden het geweldig om iemand in een Nederlands uniform te zien'), maar de keuze voor een van de meest afgelegen gates op Schiphol staat natuurlijk haaks op nog zo'n belofte van de luchthaven dat 'om de loopafstanden te beperken de vliegtuigen zo dicht mogelijk bij de aankomsthal worden geparkeerd'. Van onze Haagse redactie Den Haag - De CDA-fractie in de Tweede Kamer vindt dat staatssecretarissen Patijn (WD, Buitenlandse Zaken) en Schmitz (PvdA, Justitie) een 'politieke hoofdzonde' hebben begaan door de Tweede Kamer 'onjuist' te in formeren over de problemen op Schiphol met de pascon trole voor Schengenpassa- giers. Ook regeringsfracties PvdA en D66 hebben flinke kritiek op handelwijze van de bewindslieden, maar verbin den er geen politieke conse quenties aan. Dat bleek gisteren tijdens een fel overleg tussen de Kamer en Schmitz en Patijn over de uit voering van het Schengenver- drag op Schiphol. Op verzoek van het CDA zal de Kamer vol gende week plenair over de zaak debatteren. De christen-demo craten overwegen dan een motie van wantrouwen tegen de twee in te dienen. Zo'n motie zal dan echter geen steun krijgen van een meerderheid. Patijn en Schmitz hebben de Kamer steeds voorgehouden dat Schiphol vanaf half december 1995 kan voldoen aan de eis dat alle passagiers uit de Schengen- landen (Benelux, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Portugal) zonder paspoortcontrole Neder land binnen kunnen komen. Tot grote ergernis van de Kamer blijken de bewindslieden begin dit jaar echter al geweten te hebben dat een deel van Schip hol daar tot 1997 niet klaar voor Patijn bood gisteren in een ver klaring namens het kabinet zijn verontschuldigingen aan voor het 'niet tijdig' informeren van de Kamer hierover. Voor het CDA en ook GroenLinks waren die excuses echter niet voldoen de. CDA-Kamerlid De Hoop Scheffer constateerde dat de be windslieden nog begin deze maand aan de Kamer hadden meegedeeld dat de noodzakelijke verbouwing op Schiphol op 15 december klaar zou zijn. „De regering wist toen al dat de zaak anders zat. Er is dus geen sprake van niet tijdig informe ren, maar van onjuist informeren en dat is hier een politieke hoofdzonde," aldus De Hoop Scheffer. Hij vond dat de verkla ring van Patijn en Schmitz ge tuigde van een 'behoorlijke dosis politiek onvermogen'. Ook PvdA en D66 uitten forse kritiek op de staatssecretarissen. PvdA'er Van Oven zei dat de geloofwaardigheid van de Ne derlandse regering ten opzichte de andere Schengenlanden wordt aangetast. Het D66-Ka- merlid De Graaf vond dat de twee bewindslieden hadden 'ge- Schmitz en hoofdzonde'. Patijn tijdens over hun politieke FOTO ANP flaterd', maar net als de WD nam hij genoegen met de excu ses. Op de herhaalde vraag van de Kamerfracties waarom Patijn en Schmitz hen niet hebben inge licht toen hen begin deze maand naar de vorderingen van de ver bouwing op Schiphol was ge vraagd, verklaarde Patijn: „Ik heb daar geen antwoord op." In tegenstelling tot haar collega Patijn, die zich niet erg onder de indruk van de kritiek toonde, stak staatssecretaris Schmitz wel de hand in eigen boezem. Ze gaf 'ruiterlijk' toe de problemen op Schiphol onderschat te heb ben. „Ik ben te optimistisch ge weest, maar ik hoop dat de Ka mer het vertrouwen in mij houdt." Het was ook Schmitz die giste ren duidelijk maakte het kabinet onder druk van Schiphol, KLM, Martinair en Transavia akkoord is gegaan met een gedeeltelijk uitstel van Schengen op Schip hol. De luchthaven en de lucht vaartmaatschappijen hadden vanwege economische belangen 'zwaarwegende bezwaren' tegen de invoeringsdatum van 15 de cember. Het kabinet oordeelde daarop dat het economische be lang van grotere orde is dan uitvoering van het Schengenver- drag en stemde in met het uit stel. Patijn zal dit besluit vandaag in Brussel aan de collega's van de andere Schengenlanden voorleg gen. Dan bespreekt hij ook het plan van het kabinet om weer de gewone paspoortcontrole op Schiphol in te voeren totdat de luchthaven de passagiers uit Schengenlanden en uit de overi ge landen fysiek kan scheiden. Belgen vissen overal in Nederland waar meer dan een vierkante meter oppervlaktewater is, dus ook aan de Waal. Daar zitten op een mooie dag in een niet meer zo verre toekomst twee van onze zuiderburen te vissen. Ze zitten er al een tijdje zonder ook maar een beetje te krijgen, totdat plots de ene met een ruk zijn hengel op haalt. Vraagt die andere: 'beet uwe lijn?' Zegt die ene: 'Ja ja, dat is dien ijzeren baan die ge voelt trillen. Maar zonder dollen, die hengelende Belgen kom je echt overal tegen. Zelfs midden in woonwijken met van die zielige watertjes zie je auto's met Belgische nummerborden staan en weer of geen weer zie je vervolgens aan de waterkant zo'n paraplu waar zes meter hengel onder vandaan komt. Wat zou die mensen toch bezielen? Is er in België geen viswater of liggen plassen, vaarten en kustwater daar overal vol met gifgasgranaten? Het zijn ook uiterst verbeten vissers, die Belgen, het voorvoegsel sport is op hen niet van toepassing. Waarschijnlijk heb je er sinds 'Schengen' een zware dobber aan om ze het hengelen hier te verbieden, maar toch vind ik het niet in de haak dat ze hier zomaar hun gang kunnen gaan. Natuurlijk wil ik niet gaan pleiten voor 'Eigen henge laars eerst', maar als die Belgen dan met alle geweld een lijntje willen uitgooien, laat het dan beperkt blijven tot vissen in de winter. Of liever nog tot vissen in het verleden van DeWinter. MERIJN Utrecht - De rooms-katholieke bisschoppen van Nederland hebbben gisteren gewaarschuwd tegen anti-Duitse sentimenten in onze samenleving. „Blijven wij niet te vatbaar voor vooroor delen; zijn we niet te tolerant tegenover vijandbeelden," vragen de bisschoppen in een verklaring naar aanleiding van 50 jaar bevrijding. Het episcopaat is verontrust door anti-Duitse sentimenten, ook onder degenen die soms ver na de oorlog zijn geboren. Een volk dat vijftig jaar na dato verzoening weigert, draagt niet bij tot vrede, aldus de bisschoppen. Den Haag - De NS zet morgen langere treinen in van en naar Amsterdam. Verder zal er op de viering van Koninginnedag een kwartierdienst zijn tussen Amsterdam-Almere en Amsterdam- Uitgeest. Wegens verwachte drukte adviseert de NS reizigers de spits tussen 12.00 en 14.00 uur te vermijden. Verder moeten reizigers van Amsterdam naar Schiphol bij voorkeur niet op Amsterdam CS instappen en rekening houden met extra reistijd van circa een half uur. Aangeraden wordt om uit te stappen op de stations Amstel, Zuid/WTC, Muiderpoort, RAI, Lelylaan of Sloterdijk. NS-kaartjes zijn geldig op het stadsvervoer vanaf de randsta- tions. - Nijmegen - In vergelijking met mannen drinken vrouwen meer in het geniep. De helft van hen gaat drinken vanwege problemen met de mannelijke partner. Het drinken maakte het hen mogelijk om door te gaan met de relatie, aldus mevrouw drs. S. Lammers. Zij promoveert woensdag 3 mei aan de Katholieke Universiteit Nijmegen. Drinken wordt vooral gezien als een mannenprobleem. Drie tot viermaal zoveel mannen als vrouwen drinken. Toch wordt het aantal vrouwen met een drankprobleem geschat op tenminste 150.000. Vrouwen die drinken hebben vaker een partner die ook veel drinkt. Vrouwen lijken biologisch gezien kwetsbaarder voor alcohol. Ze zijn van dezelfde hoeveelheid alcohol sterker onder invloed en hebben eerder gezondheidsproblemen ten gevolge van drinken. Best - Vijf gedetineerden die gistermorgen tijdens een transport ter hoogte van Best ontsnapten, zijn korte tijd later opgepakt. De politie begon in het betreffende gebied onmiddellijk een grote zoekactie. Daarbij werden tientallen mensen en voertuigen ingezet. Ook is assistentie gevraagd van de luchtvaartpolitie. In het busje waarin de gevangenen van het huis van bewaring in Vught naar de raadkamers in Roermond en Maastricht werden vervoerd, is door hen een bank in brand gestoken. De bestuurder stopte daarom op de vluchtstrook langs de autoweg van Den Bosch naar Eindhoven. Het vijftal nam meteen nadat het naar buiten was gehaald de benen.De begeleidende parketwachters arresteerden vrij snel daarna een van hen. Drie anderen werden anderhalf uur later aangetroffen in een bos. De vijfde werd weer een uur later opgepakt bij een tankstation aan de andere kant van de autosnelweg. Den Haag - De bestaande spoorlijn Rotterdam-Den Haag- Schiphol heeft meer dan voldoende capaciteit om alle treinver keer, ook de zogenoemde hoge-snelheidstrein (HSL), op te vangen. Wel zijn dan hier en daar enkele extra sporen voor stoptreinen nodig. Maar de kosten van de aanpassingen zijn lager dan aanleg van een nieuw spoor door het Groene Hart. Dat blijkt uit een rapport van de Technische Universiteit Delft. De TU raamt de kosten, inclusief de aanleg van extra sporen bij Mariahoeve en Moerwijk of Spaland, op 2,3 miljard gulden. Den Haag - Gemeenten die ten onrechte geen sancties opleggen aan werklozen die weigeren asperges te steken, moeten een groter deel van de bijstandsuitkering uit eigen zak betalen. Dat blijkt uit een brief die minister Melkert van sociale zaken en werkgelegenheid aan enkele tientallen gemeenten in Noord-Bra bant en Limburg heeft gestuurd. In zijn brief toont de bewindsman zich bezorgd dat een groot aantal vacatures bij aspergetelers niet tijdig is bezet. Dit terwijl er voldoende werklozen zijn voor wie het aspergesteken als passende arbeid is te beschouwen. Bovendien is haast geboden, omdat de piek van de aspergeoogst steeds dichterbij komt. Rotterdam - Een achttienjarige jongen uit Rotterdam is gistera vond tijdens een achtervolging door de politie in zijn woon plaats om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde op de Abram van Rijckevorselweg, waar de motor in volle vaart tegen een andere politiewagen reed. De duopassagier, een achttienjarig meisje uit Rotterdam, raakte ernstig gewond. De motorrijder bezweek op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen. De duopassasier is met diverse fracturen opgenomen in Ziekenhuis Dijkzigt. Het onge val voltrok zich kort nadat de politie de bestuurder wilde aanhouden omdat hij merkwaardig reed. De motor bleek bovendien gestolen.Hoewel de motorrijder volgens de politie de blokkade eenvoudig kon passeren, ramde die de neus van de politieauto.

de Stem | 1995 | | pagina 3