Steun renovatie Ledeltheater 'VO èWerke 2ware kritiek Van Liere op handelwijze GS bij herindeling WD stoort zich aan discussie herindeling GEOPEND RENOCA POLITIE RAPPORT College Sluis-Aardenburg wil jaarlijks 35.000 gulden bijdragen Gehandicapten onbekend met beroepsonderwijs 6Ontevreden werknemers gooien boel ook plat9 Doorgaan werklozenproject Terneuzen is twijfelachtig Landelijk Viering 50 DE STEM ZEELAND 'Bezoekuren Honte spreiden tegen parkeerproblemen' Van de S. nam het heft in eigen hand Zaterdag KONINGINNEDAG LEUKE ATTENTIE! van Dixhoorn Positief Keus RENAULT TOPOCCASIONS NERGENS TE VINDEN MOOI WEL GRATIS GLAASJE IN ALLE HOLLAND CASINO'S. -Holland (as in o's Diefstal Caravan gestolen Controle Inbraak Auoradio weg Sas legt nieuw sportpark aan op voormalig Suiker Unie-terrein pESTEM p Oefening EHB Initiatief dagve Zinvol VRIJDAG 28 APRIL 1995 C3 Vari onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Burge-' meester C. van Liere van Sluis-Aardenburg heeft zwa re kritiek op Gedeputeerde Staten en met name op gede puteerde G. de Kok over de manier waarop het provincie bestuur begin deze week met het nieuws naar buiten kwam dat een start wordt gemaakt met de grote gemeentelijke herindeling van Zeeuws- Vlaanderen. Dat is volgens hem namelijk ge beurd zonder dat de betrokken gemeentebesturen daar van te voren op de hoogte zijn gesteld. „Deze wijze van communiceren vind ik van een zeer bedenkelijk niveau. Ik betreur dit soort za ken buitengewoon. De Kok moet maar een lesje leren: Hoe moet ik communiceren," zei hij gistera vond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. „Het is in ie der geval goed dat ik een abon nement op de krant heb." De handelwijze van het provin ciebestuur steekt hem des te meer nu het gemeentebestuur er hard aan werkt de fusie tussen de beide voormalige gemeenten Sluis en Aardenburg tot een suc ces te maken. „Dit soort uitspra ken leidt tot een a-motivatie syndroom." Van Liere zit nog steeds op het officiële bericht van het provin ciebestuur te wachten. „Ik dacht onlangs dat ik De Kok aan de lijn kreeg, maar het bleek om een eigen medewerker met de zelfde naam te gaan." Als het aan het raadslid E. Ram- melaere van de gelijknamige lijst ligt moet het gemeentebestuur De Kok een 'poepie' laten rui ken. „Wij kunnen best onze ei gen boontjes doppen. Als De Kok belt, moeten wij niet open doen." Van Liere zei gisteravond ook verrast en verbaasd te zijn over de uitspraak van politieman A. Pielaat die deze week tijdens een commissievergadering in Oost burg zei dat Zeeuws-Vlaamse gemeenten die geen gedoogbe leid voor softdrugs voeren niet moeten denken dat ze koffie shops buiten de deur kunnen houden. Hij reageerde hiermee op verwij tende woorden van Rammelaere, L. Kamphuis (CDA) en F. van Dongen (WD/Gemeentebelan gen) over het optreden van Pie laat. „Een goed verstaander heeft maar een half woord no dig," aldus Rammelaere, daar mee doelend op lieden die hier door op ideeën gebracht kunnen worden. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - B en W van Sluis-Aardenburg hebben de intentie mee te betalen aan de broodnodige renovatie van het Ledeltheater in Oostburg. Het zou dan gaan om een jaarlijkse bijdrage van 35.000 gulden gedurende tien jaar. Burgemeester C. van Liere zei gisteravond tijdens de vergade ring van de gemeenteraad dat het college bereid is over de eigen schutting heen te kijken. Het verouderde Oostburgse theater is grondig aan een op knapbeurt toe. Omdat daar veel geld is mee gemoeid vraagt het Oostburgse gemeentebestuur aan Sluis-Aardenburg om mee te be talen. „Het Ledeltheater is niet meer van deze tijd," aldus Van Liere. „De facelift van het theater be tekent een behoorlijke investe ring. „Vandaar dat het Oost burgse college ons vraagt of we in principe bereid zijn mee te betalen. Wij hebben die intentie mede ook omdat het Ledelthea ter een regionale functie heeft. Maar dat moet natuurlijk nog wel door de raad worden be krachtigd." Raadslid E. Rammelaere van de Terneuzen - De gemeente Ter- neuzen moet met de directie van het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen de mogelijkheid van gespreide bezoekuren aan kaarten als oplossing voor de parkeerproblemen ter plaatse. Die suggestie droeg R. Meijer (Groen Links) gisteravond aan tijdens de gemeenteraadsverga dering. Meijer kwam met het idee naar aanleiding van een brief van een bewoner van de Ferlemanstraat. Hij meldde dat het parkeerter rein bij het ziekenhuis te klein was om alle auto's tijdens be zoekuren te stallen, waardoor mensen hun voertuig in zijn straat en de Wielingenlaan neer zetten, met onoverzichtelijke en gevaarlijke verkeerssituaties als gevolg. De verantwoordelijke wethou der, J. van Rooijen, vond het nog niet zo'n slecht idee van Meijer en zegde toe de suggestie aan te kaarten in het reguliere overleg met de ziekenhuisdirectie. B VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND Omdat er volgens Van der S. door de politie geen 'afdoende maatregelen' tegen M. werden getroffen, besloot hij het heft in eigen hand te nemen en schafte hij zich begin december een pis tool aan, dat hij in 'opperste machteloosheid' en gevoel van verantwoordelijkheid voor de bedreigde vriendin en haar fami lie op die fatale avond ook in derdaad gebruikte. De dader, die door dezelfde ge voelens gedreven als tiener ook als eens de vriend van zijn moe der om het leven had gebracht, werd in het door het Pieter Baan Centrum opgemaakte rapport sterk verminderd toerekenings vatbaar verklaard. Bovendien moet gevreesd wor den voor herhaling van de feiten wanneer zich in de toekomst soortgelijke omstandigheden voordoen. Een intensieve behan deling wordt dan ook noodzake lijk geacht. Uitspraak over veertien dagen. gelijknamige lijst vraagt zich af of het college hiermee een we^ derdienst levert aan Oostburg in verband met het Zeeland Studie centrum. Het Oostburgse college is namelijk bereid de gemeente toch het voorstel voor te leggen de contra-garantie voor eerder afgesloten geldleningen te ver lengen tot 2003. B en W van Oostburg waren dat eerst niet van plan omdat er een herverde ling van de contra-garantie moest komen. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten staan samen garant voor twee miljoen gulden. Oostburg neemt met acht ton het merendeel voor rekening terwijl Sluis-Aarden burg voor twee ton garant staat. In verband met de fusie tussen beide gemeenten vond het Oost burgse college dat de nieuwe gemeente voor die acht ton ga rant moet staan omdat Sluis- Aardenburg volgens Oostburg fi nancieel een stuk draagkrachti- ger is geworden. Maar B en W van Oostburg heb ben nu besloten daar vanaf te zien en toch tot 2003 garant te staan voor die acht ton. Dit mede naar aanleiding van de uitslag van een onderzoek van VB-Accountants waaruit blijkt dat die financiële positie niet zo rooskleurig is als Oostburg dacht. Rammelaere liet doorschemeren dat de beslissing van het Oost burgse college te maken kan hebben met de intentie van B en W van Sluis-Aardenburg mee te betalen aan het Ledeltheater. „Ik zie beide zaken los van el kaar aldus Van Liere. (ADVERTENTIES) I E N S FASHION van 9.00-17.00 uur Bij besteding van 500.- of meer Wij verwachten u op de oranjeborrel. Noordstraat 15 TERNEUZEN 1 Gehandicapte werklozen volgen een computerles bij het ROC. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Terneuzen - Werkloze ge handicapten in Zeeuws- Vlaanderen zijn er nog te vaak niet van op de hoogte dat ook zij een beroepsop leiding kunnen volgen. Er loopt zelfs sinds augustus 1993 een speciaal project voor deze doelgroep op het ROC Westerschelde in Ter neuzen. Het project 'Open Lijnen naar Beroepsonderwijs' richt zich op drie zaken: het opleiden van werkloze gehandicapten of ge handicapten die bedreigd wor den met werkloosheid, de ont wikkeling van vormen van het zogenaamde open afstandsle ren, en het toegankelijker ma ken van het beroepsonderwijs voor gehandicapten. Twaalf Zeeuws-Vlaamse ge handicapte werklozen volgen momenteel binnen dit project een opleiding aan het ROC Westerschelde. Volgens de coördinator van het project op de Terneuzense school, Jan van de Sande, verloopt het goed, maar is er bij de doelgroep nog te veel onbekendheid met de mogelijkheden. „De deelnemers ervaren het po sitief," zegt Van de Sande. „Ze ervaren tijdens de opleiding dat ze, hoewel fysiek of licht ver standelijk gehandicapt, niet de mindere zijn waar het gaat om het volgen van onderwijs. Dat is meteen ook de belangrijkste doelstelling van het project: ge handicapte werklozen alle kan sen geven om ze te trainen voor arbeid of voor te bereiden op een beroepsopleiding." Niet of slecht toegankelijke schoolgebouwen, het ontbreken van speciale voorzieningen als een lift of gehandicaptentoilet, geen aangepast lesmateriaal en geen mogelijkheden voor extra begeleiding vormen voor ge handicapten vaak een barrière om deel te nemen aan het regu liere beroepsonderwijs. Daarom zijn ROC Westerschel de en het Zeeland College in Middelburg met steun van de Europese gemeenschap gestart met het project 'Open Lijnen'. Vanuit een werkgroep met me dewerkers van beide instellin gen is dit jaar een experiment begonnen met vormen van het zogenaamde open afstandsle ren. Enkele leerlingen kunnen thuis achter de computer via een verbinding met de school werken aan de lesstof, om on dersteuning vragen, of werk la ten corrigeren. Met de verbete ring van de toegankelijkheid is op beide instituten dit jaar eveneens gestart. Binnen de twee scholen volgen gehandicapte leerlingen be roepsopleidingen. Dat kan kort middelbaar beroepsonderwijs zijn, maar ook een leerlingwe- zen-opleiding. Ze duren een of twee jaar en er is keus uit tal van technische, administratieve en dienstverlenende richtingen. Zowel ROC Westerschelde als het Zeeland College onderhou den in het kader van het pro ject internationale contacten. Met name met het Belfast Insti tute for Further and Higher Education zijn intensieve con tacten. Dit schooljaar heeft een uitwisseling van personeel plaats gevonden en heeft een groep Noord-Ierse gehandicap te studenten beide scholen in Zeeland bezocht. Voor meer informatie over de mogelijkheden om als gehandi capte werkloze deel te nemen aan een beroepsopleiding kan men terecht bij J. van de Sande van ROC Westerschelde in Ter neuzen of L. Filius van het Zeeland College in Middelburg. Mr. F.J. Hoormonweg 58 Terneuzen Tel. 01150-1775) RENAULT Van onze verslaggever Oostburg - GS van Zeeland hebben het verzoek van B en W van Oostburg afgewezen om de gemeente in aanmer king te laten komen voor een opelassifi- catie. Deze beslissing houdt onder ande re in dat de raadsleden blijven steken op, wat F. Baarends van Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) noemt, een karige jaarlijkse netto-vergoeding van zeshon derd gulden. Raadslid Baarends vindt die vergoeding niet in verhouding staan tot het vele werk dat de raadsleden moeten verrichten. Hij riep daar om deze week tijdens een commissievergade ring de raadsleden op het werk neer te leggen. „Als werknemers ontevreden zijn over bepaalde plannen van de directie, gooien ze de boel ook plat. En dan wordt er vaak wel gehoor gegeven aan hun wensen. Ik weet dat ik daar nooit een meerderheid voor krijg omdat er mensen zijn die er anders over denken. Ik wil hiermee alleen aangeven dat ik de karige vergoeding buiten alle proporties vind." Het steekt Baarends dat GS de vergoedingen voor de statenleden wel hebben opgetrok ken. „En dat ondanks de bezuinigingen die zijn aangekondigd. Juist GS moeten een voorbeeld stellen. Trouwens, zes gedeputeer den vind ik ook best veel. Gezien de uitge klede portefeuille van een gedeputeerde kan het werk ook best door vijf gedeputeerden worden gedaan." Oostburg vroeg de provincie om een opclas- sificatie in verband met de oppervlakte van de gemeente. Maar GS besloten dat verzoek niet in te willigen omdat de gemeente bene den de grens van twintigduizend inwoners zit. Nu de gemeente dus niet in aanmerking komt voor een opclassificatie betekent ook dat de college-leden geen full-time wethou ders worden. „Het college heeft gezegd dat iedereen in aanmerking moest komen voor een hogere vergoeding of niemand. Het is dus niemand geworden," aldus Baarends. De Oostburgse raadsleden krijgen dit jaar Op Koninginnedag trakteren we op een glaasje oranje likeur. Een mooie gelegen heid om uw geluk eens te beproeven in de speelzaal of de Jackpotclub. Waar u kans maakt een oranje combinatie te winnen. Dagelijks bent u vanaf 13.30 uur wel kom, alleen op 4 mei zijn wij gesloten. Vergeet niet dat correcte kleding, een geldig legitimatiebewijs en een minimum leeftijd van 18 jaar de entreevoorwaarden zijn. ORANJE BUITEN ORANJE BINNEN Een mooie gelegenheid om uit te gaan. AMSTERDAM - BREDA - EINDHOVEN - GRONINGEN - NIJMEGEN - ROTTERDAM SCHEVENINGEN - VALKENBURG - ZANDVOORT/SCHIPHOL AIRPORT. Heikant - Een 46-jarige man uit Heikant deed gisteren bij de politie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen aangifte van dief stal van zijn één-assige aan hangwagen. Het voertuig ver dween gisternacht vanaf een parkeerplaats aan de Vylain- laan in Heikant. Oostburg - Woensdagavond werd door de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen in samen werking met met de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland op rijks weg N58 in de gemeente Oost burg tussen 19.00 en 21.00uur een verkeerscontrole gehou den. Daarbij zijn dertien pro cessen-verbaal opgemaakt. Onder andere voor het niet dragen van een autogordel, een kapotte uitlaat en een be stuurder die niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Nieuwvliet - Vanaf het terrein van een camping aan de Sint Jansdijk te Nieuwvliet is een grijze Hobby caravan van het type 560 ontvreemd. Retranchement - Gistermor gen ontdekte een 63-jarige vrouw in Retranchement dat tijdens haar afwezigheid van een week was ingebroken in haar woning aan de Grote Christoffelstraat in die plaats. Ontvreemd daarbij werd een kleuren televisie. Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een aan het Oos telijk Bolwerk te Terneuzen geparkeerd staande personen auto van een 42-jarige vrouw uit Hoek. Uit het voertuig ver dween een autoradio. een bruto-vergoeding van 7.382 gulden en een netto-onkostenvergoeding van 1.618 gul den. Omgerekend komt dat ongeveer neer op zeshonderd gulden netto per maand. Volgens Baarends kregen de raadsleden drie jaar geleden nog achthonderd gulden netto per maand. „Die vergoeding is dus al terug gebracht tot zeshonderd gulden. Zeer karig als je dat afzet tegen het vele werk dat we doen. Het bijwonen van commissie- en raadsvergaderingen, diverse openbare frac tie-bijeenkomsten in alle dorpen van Oost burg, het plegen van telefoontjes enzovoorts. Ik ben praktisch iedere dag met werk voor de gemeente bezig. Natuurlijk, ik besef ook dat ik volksvertegenwoordiger ben en dat dit behoorlijk veel werk met zich meebrengt. Daar heb ik ook geen moeite mee. Ik wil er ook echt niet beter van worden. Daar is het me niet om te doen. Maar het gaat me te ver om er geld op toe te leggen. En dat komt nu vaak voor terwijl je toch veel tijd steekt in het raadswerk. Ik kom vaak echt niet toe aan die vergoeding van zeshonderd gulden per maand. Het gaat me echt te ver om er geld op toe te leggen." Van onze verslaggever Axel - Een spontane fusie met Sas van Gent mag het niet genoemd worden. Maar ja, Axel wapent zich nu al tegen een mogelijke herindeling van Zeeuws-Vlaanderen die anders over het hoofd van de bevolking heen doorgevoerd dreigt te worden. „We willen geen speelbal van de politiek worden. Daarom hebben we een oriënterend gesprek met Sas van Gent gehad om te kijken wat de bestuurlijke mogelijkhe den in Zeeuws-Vlaanderen zijn," zei burgemeester W. de Graaf gisteravond tijdens de gemeente raadsvergadering van Axel. De Graaf en wethouder J. van Schaik kregen in de rondvraag VVD-voorman P. Apers op hun dak omdat Van Schaik in de regionale pers wat had gefiloso feerd over mogelijke varianten. Van Schaik is bij een opgelegde fusie voorstander van één ge meente Zeeuws-Vlaanderen en ziet samenvoeging met Terneu zen absoluut niet zitten. Maar hij heeft ook wel oren naar een vierdeling. In dat laatste plaatje zou een fusie met Sas van Gent kunnen passen. Van Schaik maakte zijn ideeën wereldkun dig naar aanleiding van een spoedberaad achter gesloten deuren van fractievoorzitters in Terneuzen die zich afvroegen hoe te reageren op de vrijage tussen Axel en Sas van Gent. Het had Apers bovendien ge stoord dat Van Schaik de indruk had gewekt namens de hele raad te spreken. Hij vroeg zich af of er binnen het college een macht strijd gaande was omdat niet Van Schaik maar de burgemees ter toch de portefeuille bestuur lijke zaken heeft. Daarnaast had Van Schaik zich volgens Apers ook nog al kwet send richting burgemeester K. Barbé van Terneuzen uitgelaten. „Daar willen we ons toch van distantiëren," aldus Apers. Hij vond excuses aan Barbé op zijn plaats. Een machtstrijd binnen het Axels college is zeker niet aan orde, pareerde De Graaf, die zijn afwezigheid begin deze week aanvoerde als verklaring waar om Van Schaik als woordvoer der in de handen van de media terecht was gekomen. „Wij gaan collegiaal met elkaar om in dit college. We kunnen altijd zaken van elkaar overne men." De Graaf vond daar ove rigens niets mis mee. Axel is via de media geconfronteerd met hei voornemen van GS om de dis cussie over de herindeling in Zeeuws-Vlaandeen opnieuw aan te zwengelen. De brief waarin dat wordt gemeld heeft Axel nog steeds niet gekregen. Axel wil liever de zaak in eigen hand houden. „We willen zelf het ini tiatief houden. Zonder u, over u, is u al eerder slecht bevallen." Van onze verslaggever Terneuzen - Het is twijfelachtig of het nieuwe project van de gemeente Terneuzen om langdurig werklozen weer aan de slag te helpen door kan gaan. Dat viel gisteravond althans op te maken uit de woorden van wethouder A. Stahl-Hemelsoet. Uitvoering van het zogenaamde Turboproject staat of valt name lijk met de verwerving van bijna een miljoen gulden rijkssteun. En wethouder Stahl-Hemelsoet liet in de raadsvergadering blij ken er ernstig aan te twijfelen of dat lukt. Want een belangrijke eis van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is dat het inge diende project vernieuwend moet zijn. En daar zit voor het plan van Terneuzen nu juist de moeilijkheid. „Ik denk dat ei genlijk alleen de naam Turbo vernieuwend is," gaf de wethou der aan dat met die voorwaarde nogal geworsteld was bij de in diening van de subsidie-aan vraag. Het plan is 55 langdurig haanlo zen in de gemeente aan de slag te helpen door ze door ze allerlei klusjes te laten doen -in eerste instantie in de binnenstad- aan woningen en met name ouderen te helpen bij administratieve be slommeringen. Uiteindelijk moet het ertoe leiden dat deelnemers aan het Turbo-project zelfstan dig zo'n klusbedrijfje kunnen starten. De gemeenteraad ging unaniem akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders. Toch waren er echter de nodige twijfels en kritische kantteke ningen bij de wenselijkheid en haalbaarheid. Volgens de fractie van D66 was het plan niet vol doende onderbouwd om kans te maken op inwilliging van het subsidieverzoek door het rijk. Het grote bezwaar van de WD bleef dat de subsidie slechts voor twee jaar wordt verleend en dat het project daarna financieel op eigen benen moet staan. Hel CDA zag het gevaar van werk- verdringing en de fractie van hel SGP hield vast aan eerder uitge sproken twijfels over oneerlijke concurrentie. De woordvoerder van de PvdA liet zich uitsluitend lovend uit over het initiatief van het college en vond dat de dis cussie over de verdere uitwer king van het plan nog in een later stadium kon plaatsvinden. Van onze correspondent Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent gaat een compleet nieuwe sportaccommodatie aanleggen op het terrein van de voormalige Suiker Unie. De nieuwe accomodatie maakt deel uit van het projectplan gericht op de invulling van de bufferzone tussen de bebouwde kom van de kern Sas van Gent en het industrieterrein noord. Het oude sportpark De Valcke is inclusief de gebouwen van de sport en ontspanningsvereniging Corn Boys in de verkoop en maakt hiermee deel uit van de financiering van het nieuwe sportcomplex De gemeenteraad van Sas van Gent ging gisteravond na een bijna twee uur durende discussie akkoord met het projectplan, nam tevens een voorbereidingsbesluit voor het gebied en gaf haar goedkeuring aan een investering van bijna ƒ670.000. Daarbij komt een Vrom-suh' sidie van 530.000 als bijdrage in de projectkosten. „Het Sasse college maakt maximaal gebruik van de huidige midde' len in de begroting om de plannen te kunnen financieren", aldus wethouder J. Platschorre gisteravond in een uitgebreide financier toelichting. R. de Meyer (PvdA) constateerde bij het college 'e® creatief gevonden dekking'. Vatl onze verslaggever Middelburg - De roemr Compagnie moet bijna v een toeristische trekpleis jaar dienen cultuurhist schikbaar te zijn in al d multinational van de wer [Iet landelijk VOC-beraad, hii voor speciaal in het leven gert pen, gaf gisteren tijdens een t eenkomst in het Middelburg stadhuis het startsein voor ambitieuze project, poel van het project is het v haal van de VOC beeldend gedocumenteerd weer te gev< Niet alleen door het uitstippel van wandelingen langs tal v historische plekken - van Te: tot Ritthem zoals werd gezegi maar ook door het inrichten v, permanente tentoonstelling Hiervoor hebben musea, inft matiecentra en beheerders v monumenten de handen ine geslagen om een samenhange geheel te kunnen presenteren. Het geloof in het slagen van project is groot. Projectie» drs. G. Schreuder verwacht jaarlijks een kwartmiljoen we delaars op de diverse uitgest pelde routes en daarnaj 400.000 museumbezoekers VOC-verhaal komen bekijken. Bat het project in Zeeland v start gaat is historische vera woord. Immers het hing in 1( van de Zeeuwse kooplieden a: de VOC van start kon ga Niemand minder dan Johan Oldenbarnevelt werd door Staten-Generaal afgevaard om de Zeeuwen over de streef trekken. Er ontstond gekrakeel tus Middelburg, dat wel wilde, en toen machtige steden Vlissin Terneuzen - Omdat het dit j vijftig jaar geleden is dat Ned land werd bevrijd worden ei diverse plaatsen activiteiten houden. Samen met diverse vereniginj is het Evenementencomité e geslaagd om het bevrijdingsf( tot een gezellig gebeuren v jong en oud te maken, waar inwoners van Hoofdplaat, SI plaat, Sasput, Nummer Eén omstreken kunnen deelnamer Van onze correspondent Graauw - De EHBO Gra houdt maandag 1 mei, in san werking met de ambulancedi en de Lotuskring Oost-Zeei Vlaanderen een grote den stratie. Hierbij zijn negen slachtoi betrokken met diverse veru dingen. De oefening wordt gehoude de Dorpsstraat en begint 19.30 uur. Van onze verslaggever Oostburg - Het dagver voor gesstelijk gehandica De Schelp in Oostburg 1 als enige instelling Zeeuws-Vlaanderen s kort een eigen houtatelif een voormalige timmerw plaats aan de Slijkstraa in Groede. Zo'n zes deelnemers maken houten voorwerpen die in daarbij horende winkeltje den verkocht. Het gaat c andere om houten speelgoe zogenaamde boerderijbordei „Het is goed voor het zei trouwen van de deelnemen ze zien dat mensen in hm maakte spullen zijn geïnt seerd. En als de voorwe door die mensen worden gel betekent dat een stuk war ring voor hun werk," groepsleidster C. van der I Pen het nut van de combi houtatelier/winkel uit. Dagverblijf De Schelp aa Regulus 2-4 in Oostburg twaalf deelnemers een dagt ding aan. „Bedoeld om de s ie redzaamheid en de intej te bevorderen. Dat is oo reden dat het dagverblijf i woonwijk staat," aldus ein. antwoordelijke P. van Opdi De activiteiten van het dó °hjf variëren van houtb king, zwemmen en bodybu tot kantklossen en kledin; ken. „Het gaat erom dat di nemers voor zichzelf het nebben dat ze zinvol bezig aldus Van Opdurp. Öe Schelp is zo'n vijf jaar aen begonnen met houtb kmg. „Hjt onderdeel loof

de Stem | 1995 | | pagina 12