Dick Dees: 'Het zit diep, Heel diep' Een systeem van politieke kippedrift CPI NÉ Tips over vondeling Pieter Joost van Roosendaal stromen binnen Thuis -DE STEM- Fokker pi al van aar Onder eco DE STEM BINNENLAND BUITENLAND Onder de wals van André Rieu BEZORGKLACHTEN LEZERSSERVICE ABONNEMENTENADMINISTRATIE BEL LEZERSCONTACT Onder-voorzitter Tweede Kamer enige Nederlander bij jubileum Turkse parlement 'Een teken van wanhoop' 1 Agenda Rekenmees DE STEM DINSDAG 25 APRIL 1995 /A pg £>TEM Over het verschijnsel André Rieu heb ik heel veel nage dacht. Hoe kan een man die zo verdacht moeiteloos viool speelt, een heel volk aan zijn voeten krijgen? Je ziet 'm tij dens het spelen op z'n horloge kijken: hoe laat kan ik aan de champagne? Terwijl zijn wals- machine volautomatisch draait, zijn die slimme oogjes alweer bezig met nieuwe me- ga-projecten. Hoe kan een snelgeföhnde strijkstok, die op elke Tros-fa- milieavond als die eeuwige doos bonbons op tafel wordt gezet, uitgroeien tot onze na tionale rattenvanger? Waar om gaan horden jongeren uit hun bol als deze knipogende Limburger de stekker in het contact steekt voor muziek die toch in de eerste plaats bestemd is voor motorisch ontwrichte, gezette dames met een urineprobleempje? Waarom worden nummertjes uit eeuwenoude top-veertigs, van bepruikte en bepoederde vogels als Wolfgang Amadeus Strauss en Johann Sebastian Strauss, opeens bon ton in kroegen en house-lokalen? Ik had nog altijd het idee dat Nederlanders alles goed vin den behalve volgzaamheid. Wij verzetten ons tegen volks tellingen, registratie van te schenken organen, gekoppel de computerbestanden en el ke vorm van plastic legitima tie. Dan roepen we veront waardigd Ausweis en brengen de Hitler-groet. Maar als de voorgeprogrammeerde violen van André Rieu een rij Ween- se walsen op ons loslaten, dei nen we hartstochtelijk mee met in ons achterhoofd de vage gedachte: 'Ach, we heb ben het niet geweten'. Het buitenland kent Neder land als het land van door de politie uitgedeelde soft-drugs, gepropageerde euthanasie en vrijwillige evacuatie als het een beetje veel geregend heeft. Zelf vinden we ons ruimdenkend. In ieder geval in het openbaar. We zijn zelfs tolerant tegenover deskundi gen die maar blijven beweren dat Nederlanders helemaal niet zo tolerant zijn. Wat we niet zijn, daar zijn we het over eens. We zijn niet volgzaam. We zijn nuchter, want we wei geren het volkslied uit ons hoofd te Ieren. We zijn kri tisch, want we houden ons niet aan de verkeersregels. Toen André Rieu vorige week zijn Oostenrijkse deun tjes afdraaide in de pauze van Ajax-Bayern, overtroefde hij alle Amsterdammers in bluf en woei het voltallige publiek mee in een Weense wave. In deze sfeer kan hij ons alles wijs maken. Als Rieu gaat jodelen of schramml-muziek rammelen, golft het volk vro lijk mee. Hij is er geslepen genoeg voor. Als het moet, zingt hij in zijn eentje de sue- Door Dirk Vellenga cesnummers van de drie we reld-tenoren. Over het verschijnsel Rieu weet ik nu dat hij op het juiste moment op de juiste knop drukte. Van de Nederlanders is mij nu duidelijk dat ze uit eindelijk zeer volgzaam zijn. Ze kijken eerst om zich heen en als iedereen het doet, doen ze mee. Ook wij vormen met tranen in de ogen een natio nale kudde. We hebben alleen voor volgzaamheid een ander woord: gezelligheid. Wie in Nederland niet gezellig doet, kan het verder wel vergeten. Vele jaren heeft de Betuwe lijn ons nationale karakter ge test. Boeren, dorpelingen, burgemeesters en commissa rissen der koningin protes teerden. Nu lijkt opeens alles vergeten. De regeringspar tijen hebben het met elkaar gezellig geregeld. Juist in het weekend dat de volksmenners van RTL4 de kijkers dolen thousiast maakten voor het natuurbehoud, krijgt de Betu- wetrein het groene licht. We deinen als het moet, we kwij len bij films van mooie plekjes als het moet en we walsen over de natuur als het moet. Als het maar gezellig blijft, joh De volgende test wordt een hele zware: de oorlog met Turkije. Beantwoorden we een volgende demonstratie van Turken in Den Haag met een reeks opgepoetste en nu openbaar toegestane Turken- grappen? Komt er een natio nale inzamelingsdag voor ons leger, als de Turken de uitle vering eisen van Hans van Mierlo? We zijn er heus toe in staat. Met walsjes, aanstekers en ontzéttend veel gezellig heid. De wethouder laat bellen dat hij graag eens zou overleggen. De simpele burger die uitgenodigd wordt, is verheugd. Eindelijk gerechtigheid, zijn inzicht wordt naar waarde geschat. De agenda blijkt een probleempje. De wethouder is overbezet, of de afspraak tussen vijf en zeven kan? Als er geen andere mogelijkheid bestaat, dan moet het maar, is het beleefde antwoord. Waardering mag ten koste gaan van een gevulde maag. Een paar dagen later, weer een telefoontje. Een andere wethouder stelt advies eveneens op prijs. Ook zijn dagindeling laat nauwelijks ruimte. Of de afspraak opnieuw tussen vijf en zeven kan? Wanneer eten wethouders, wilde de gewaardeerde burger nu wel eens weten? Wanneer zien de wethouders hun vrouwen en kinde ren? De secretaresse kan geen antwoord geven. Geen wonder dat er zo 'n afstand tussen de politiek en het gewone leven bestaat. CH) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader en D.H. Ahles (adjunct). Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. 076-236911 Telefax 076-236405. Telefax redactie S 076-236309. Rayonkantoren in Hulst, Terneuzen, Goes, Bergen op Zoom, Roosendaal, Etten- Leur en Oosterhout. Zie voor meer informatie het colofon in het editie-deel van deze krant. Abonnementsprijzen via automatische incasso: (tussen haakjes de prijs via acceptgiro) per maand 29.80 per kwartaal 86,90 per halfjaar ƒ172.80 per jaar 335,75 Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice S 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje S 076-236882 en bij Teuben, Ginnekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881Fax 076-236405. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur® 076-236881, fax 076-236405 zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076-236242/236911 Alle advertentie-opdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de Algemene Voorwaarden van Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. alsmede de Regelen voor het Advertentiewezen. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. De Stem op band: Centrum voor gesproken lektuur 08860-82345. 89.40) 177,80) 345,75) 06-0226116 Ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur/zat. 8.00-12.00 uur (Opzegtermijn abonnementen: 4 weken voor het eind van de betaalperiode) x" 1 t. Li Door Harry Vermeulen HEEL EVEN heeft Dick Dees ge aarzeld of hij de gang naar Turkije wel moest maken, als énige Neder landse politieke vertegenwoordiger ter gelegenheid van de viering van het 75-jarig bestaan van het Turkse parlement. Gesprekken met collega-parlementa riërs bevestigden hem in zijn mening dat het beter was om te gaan, dan thuis te zitten. Beter te praten, dan te zwij gen. De onder-voorzitter van de Nederland se Tweede Kamer heeft zijn gelijk met orkaankracht bevestigd gekregen. „Overal en door iedereen word ik aan gesproken over het feit dat Nederland de oprichting van een Koerdisch parle ment in Ballingschap heeft toegestaan," bevestigt de Bredase volksvertegen- wooprdiger voor de WD vanuit zijn' hotelkamer in Istanbul. Ondanks een intensieve voorbereiding en in de verwachting dat een deel van de kritiek die in Turkije momenteel op Nederland bestaat, zich in zijn richting zou ontladen, heeft de explosiviteit van de reacties Dees alsnog verrast. „Het zit diep, heel diep. Bij politici, bij de gewone man in de straat en nog meer bij journalisten. Zij stellen zich zeer agressief op. Maar ook de gewone Turk begrijpt het niet. Nederland en Turkije zijn toch goede vrienden? 'Waarom be schermen jullie dan kindermoordenaars en terroristen?' is de meest gestelde vraag." De bezorgdheid, de woede en het onbe grip hebben er voor gezorgd dat het officiële programma van Dees welis waar keurig wordt afgewerkt, maar dat het een totaal andere lading heeft ge kregen. „Overal waar ik binnenkom, worden de camera's op mij gericht en komen de journalisten op me af. Wat daarbij opvalt is dat journalisten hun stand punt reeds heben ingenomen en dat ze niet bereid zijn daarvan iets in te leve ren. Ze ondervragen niet kritisch, maar vanuit een vooroordeel. De handelwijze van Nederland deugt niet en daar kan ik met al mijn uitleg niets aan veranderen. Het gevolg van die houding is dat er veel valse voor lichting is gepleegd. Voorlichting die echter wel de emoties bij de man in de straat omhoog jagen." De rol die Dees in deze dagen speelt is niet gemakkelijk, maar naar zijn zeggen gaat hij de confrontatie niet uit de weg. „Ik ben altijd bereid om te praten, maar dat betekent niet dat ik iedereen gelijk geef. Het tegendeel is eerder waar. Ik leg ze het Nederlandse standpunt uitvoerig uit. Nederland heeft het Koer dische parlement niet erkend en wij keren ons tegen de terroristische activi teiten van de militante verzetsbeweging PKK. Maar ik aarzel ook niet om kri tiek richting Turkije te ventileren. Ik kan dat doen als Nederlands Kamerlid en als lid van de Raad van Europa. Dat is een organisatie die zich voorna melijk bezig houdt met controle op naleving van de mensenrechten. De Turkse inval in Noord-Irak is daar niet echt positief ontvangen. Een dezer da gen wordt daar een socialistisch voor stel behandeld om Turkije als lid te schorsen. Dat horen ze niet graag, maar ik vind wel dat ik die kritiek moet uitdragen." Dees moet op zulke momenten consta- Dick Dees teren dat hij met twee circuits, namelijk die van de beeldvorming en de werke lijkheid, te maken heeft. Wanneer er journalisten of camera's in de buurt zijn, dan krijgt hij ze van de Turkse politici flink uitgemeten. „De eerste helft van het gesprek is altijd keihard, zeer confronterend. Wanneer de journalisten vertrokken zijn, krijg ik andere geluiden te horen. Ze zeggen dan te begrijpen dat Neder land ook in een moeilijke positie ver keert. Ze geven toe dat ze zelfs van een bevriend land niet kunnen eisen dat het tegen de eigen grondwet in handelt. Er bestaat dan ook verrassend veel begrip voor de buitenlandse kritiek op het probleem van de mensenrechten in Turkije. Ze constateren zelf ook dat er op het gebied van de democratie nog lancunes zijn. De Turkse premier Ciller begrijpt dat voortreffelijk, maar haar voorstellen tot verbetering worden door haar eigen partij geblokkeerd." Het is vanzelfsprekend dat Dick Dees de informatie die hij tijdens zijn tot donderdag durende verblijf in Turkije vergaart, niet voor zichzelf houdt. „Ui teraard zend ik de opgevangen signalen door. Ik heb ook laten weten dat ik de kwestie heel serieus neem. Ik heb niet het idee dat de Turkse politiek uit is op een breuk met Nederland, maar een boycot door het bedrijfsleven behoort tot de mogelijkheden. Vertegenwordigers van Nederlandse firma's zijn daar zeer bevreesd voor. Ik heb al bezoek gehad van mensen die namens een Nederlands computerbe drijf een regeringsorder in de wacht proberen te slepen. Zij vrezen het erg ste. Ik heb ze meteen naar ambassadeur Horak verwezen. Hij is onmiddellijk op de zaak ingesprongen." Het grootste probleem voor Dees is zich niet mee te laten slepen door de emoties om hem heen. „Ik kan voor die gevoe lens begrip opbrengen. Het terrorisme is in Turkije het belangrijkste onder werp, het is het gesprek van de dag. Maar toch moet ik me beheersem. In deze situatie kom je heel snel een bananeschil tegen waar je over uit glijdt. Ik probeer vooral duidelijk te maken dat deze kwestie er niet toe hoeft te leiden dat Turkije een vriend heeft verloren." I Koerdische betogers demonstreren op het Binnenhof tegen de Tintel inval in Noord Irak. De vrijheid waarmee Koerden in Nederland hi mening kunnen uiten, met als hoogtepunt de oprichting van hun parle-1 ment in ballingschap, stuit veel Turken tegen de borst. fotoanp j foto de stem/JOHAN VAK tl Van onze verslaggevers Roosendaal - Pieter Joost van Roosendaal, zoals de vonde ling uit de spoorstad voorlo pig is genoemd, maakt het goed. Maar de Roosendaalse politie heeft nog niet de gou den tip gekregen, die zou kunnen leiden tot de opspo ring van zijn moeder. Daarom liet burgemeester M. Marijnen van Roosendaal hem gisteren officieel inschrijven bij de burgerlijke stand van zijn gemeente. Het jongetje is ge noemd naar de plaats waar hij is gevonden en naar de twee poli tiemensen die de baby aantrof fen. Vrijdagavond laat werden die daarop attent gemaakt door een vrouw die zich tot nu toe niet bekend wil maken. Zij had de kerngezonde en nog maar enkele uren oude baby even tevoren gevonden achter een flat aan de Burg. Freijterslaan. In het weekend bezocht de poli tie zonder veel resultaat 175 wo ningen in de directe omgeving. Het plan om het buurtonderzoek uit te breiden tot de Westrand, maakte gisteren plaats voor het natrekken van de tips, die een gevolg waren van de ruime pu bliciteit over de vondeling. „Zeker tien tips zijn mogelijk waardevol, maar de gouden tip is er nog niet bij. Toch hebben we hoop dat het iets oplevert. En met die tips ben je in ieder geval veel directer bezig dan met een algemeen buurtonderzoek," zegt politiewoordvoerder Pollemans. De Roosendaalse politie moedigt de moeder aan zich bekend te maken. „Als ze dat doet, kan ze er voor honderd procent op reke nen dat haar persoonlijke om standigheden eerst van al de volledige aandacht zullen krij gen. Pas daarna komen even tueel de strafrechtelijke gevol gen," verzekert woordvoerder Pollemans. Naar de letter is het strafrecht overigens niet mals voor moe ders die hun kind te vondeling leggen. De maximale celstraf die erop staat is maar liefst vier jaar. „Maar daar denken we nu helemaal niet aan, wel aan het probleem waar die vrouw mee zit," zegt Pollemans. Gisteren werd de baby op het Roosendaalse Stadskantoor in geschreven in de registers van de burgerlijke stand. Als de identi teit van de ouders niet bekend is, wordt een voorlopige naam ge geven. Het Openbaar Ministerie bepaalt deze naam. En aange zien er geen directe familieleden zijn om de aangifte te doen komt deze taak op de schouders van de burgemeester terecht. De vondeling blijft Pieter Joost van Roosendaal heten totdat zijn moeder zich meldt of hij door een pleeggezin wordt geadop teerd. „Eigenlijk is het een hele droeve bijeenkomst, terwijl het eigenlijk een heuglijk feit moet zijn." Bur gemeester Marijnen wilde gister middag toch wel even kwijt dat de aanleiding voor de inschrij ving van de baby erg triest is. „We worden weer even keihard met de neus op de feiten ge drukt. Het is treurig voor het kind èn natuurlijk de moeder. Het vondelingetje VERVOLG VOORPAGINA De Raad voor de Kinderbe scherming in Breda heeft nu bij de officier van justitie een offi cieel verzoek ingediend tot 'toevertrouwing' van de Roosendaalse baby aan de raad, die dan voorlopig het gezag over het kind uitoefent. „Dat moet wettelijk. Iemand hoort het gezag over de baby te hebben. Voorlopig geldt dat voor drie maanden, de termijn die 'af standsmoeders' ook krijgen als bedenktijd. Het kind wordt in die periode tijdelijk ergens on dergebracht, daarna kan de raad op zoek naar definitieve adoptie-ouders. Mocht de moeder van de Roosendaalse vondeling nog boven water komen, dan krijgt zij in ieder geval te maken met de Fiom West-Brabant, een in stelling die zich bekommert om het lot van ouders. Volgens Ciska Boermans van de Fiom is het een landelijk bekend gege ven dat moeders van vondelin gen toch nog regelmatig opdui ken. Zelf heeft ze dat nooit meege maakt. „Maar je kunt je voor stellen dat vrouwen een zwan gerschap moeilijk kunnen ver stoppen. Het is zichtbaar, bo vendien hebben ze vaak hulp nodig en laten ze dus een spoor achter." Op voorhand neemt zij zulke moeders in bescherming tegen de 'radicaal negatieve benadering' van de publieke opinie. „Als je je kind te vondeling legt, is dat natuurlijk een teken van wanhoop. De mensen die dat doen zijn vaak heel alleen. Waarschijnlijk weten ze niet eens dat je officieel afstand mag doen van een baby. Wie dat wil, kan er tenminste nog over praten. Moeders van von delingen niet. Helaas zijn er vooral onder jonge vrouwen velen die de mogelijkheden niet kennen." V Vier kinderen, zo tussen zes en tien jaar, klauterden over een werkloze graafmachine op het parkeerterrein bij een winkel centrum. Ineens, zonder waar neembare aanleiding, riepen ze: „Alice, Alice, who the fuck is Alice." Wat moet het een neringdoende in de populaire muziek een ge weldige bevrediging geven als vier op het oog leuke kinderen op een zaterdagmiddag jouw unieke vondst vanaf een graaf machine over een parkeerter rein laten schallen. Want een vondst mag je het toch wel noemen. Je neemt om te begin nen een pakweg twintig jaar oud simpel popversje dat zich dankzij een roerend eenvoudig akkoordenschema ook in in richtingen voor verstandelijk gehandicapten nog makkelijk laat meezingen. 'Living next door to Alice' heet het deuntje. Maar om te voorko men dat iemand zou denken dat je geen originele ideeën meer hebt, voeg je er iets eigens aan toe. „Alice, Alice, who the fuck is Alice," roep je een paar keer rondom het refrein. En vervol gens roepen hele discotheken het avond aan avond met je mee. Maar niet alleen discojon- Illustratie Mat Rijnders geren. Ook kinderen op graaf machines. De samenleving wordt er niet fijnzinniger op. Je hoeft waar achtig geen beklemde fatsoens rakker te zijn om te vinden dat in de omgang tussen mensen steeds vaker de elementaire be schavingsnormen ontbreken. Neem alleen al het telefoneren. 'Met Monique' of 'Bart-Jeroen' maakt vaak niet duidelijk of je de juiste persoon hebt bereikt, laat staan als die zich meldt met een kortaf en zeer anoniem 'hallo' of 'ja'. Wellicht is deze manier van te lefoneren overgenomen van de stortvloed aan Amerikaanse se ries en films die via het televi siescherm over ons wordt uitge stort. Laat de mensheid zich bij het bepalen van het dagelijks gedrag dus leiden door voor beelden van radio en televisie? Dan ziet het er slecht uit. Veel radiomakers zijn creatief der mate drooggekookt dat ze min stens de helft van hun program ma door bellende luisteraars ge vuld willen zien, die dan echter als volstrekt achterlijke rand debielen worden behandeld. Maar ook op tv worden veel deelnemers aan spelletjespro gramma's dusdanig geschof feerd dat ze meer als slachtoffer dan als deelnemer overkomen. Misschien valt het allemaal wel mee, is er nog hoop. Misschien laten mensen zich ook wel beïn vloeden door politici, leden van de Tweede Kamer bijvoorbeeld, toch vaak nog gezien als de 'hoge heren'. (Sorry vrouwen- kamerleden maar de uitdruk king 'hoge dames' kennen we nog steeds niet) Maar of dat vandaag de dag nog veel bij draagt aan een beetje behoorlijk beschavingspatroon is ook nog maar de vraag. Want ook daar lijkt de waan van de dag het steeds meer te winnen van de zorgvuldigheid. Er hoeft maar een spannend stukje in een krant te staan of er is wel een volksvertegen woordiger te vinden die meteen meldt 'diep geschokt' te zijn. En voordat je het weet heeft een ijverige en publiciteitsgevoelige medewerker al een rijtje pran gende vragen aan een lid van het kabinet op de computer in getikt. Bijvoorbeeld over de kennis van minister Winnie Sorgdrager van Justitie over door de Rotter damse politie gecontroleerde in voer van drugs. Een suggestief stukje in een krant is al vol doende om de politieke kwek- machine in werking te stellen. Door David van der Houwen De een vindt er nog veel meer van dan de ander. Dat niemand ook maar een flauw idee heeft over waar het werkelijk om gaat, is blijkbaar niet belang rijk. Het gaat veel meer om het 'scoren', het kunnen laten zien dat jij er als Kamerlid weer bovenop zat. Dat dit systeem van politieke kippedrift bepaalt niet bij draagt tot meer vertrouwen van burgers in politici, komt in de hoofden van dit soort op platte competitie ingestelde Kamerle den niet eens meer op. Voor her. is politiek zo langzamerhand niet veel meer dan Ajax-Bayem München. Het gaat om de pun ten. Niet om het fatsoen, laat staan om de voorbeeldfunctie. We moeten dan ook niet vet-1 baasd staan als we dit politici binnenkort nog aantreffen op de middenstip,® I de pauze van een voetbalwed strijd. Desnoods begeleid do® Peter Koelewijn en André Biet samen. Want plagiaat en slechte smaak kennen toch geen gren zen? Je hoort het ze al zing®- „Winnie, Winnie, who the fw» j is Winnie." Belangrijkste onderwerp op agenda van de Tweede Kamer51 deze week het voorstel van nister Ritzen om een prestatie beurs voor studenten in te vof' ren. Verder wordt gesprok® I over de auteurswet, chemisch' wapens en de arbeidstijden* In commissies komen onder a® dere aan de orde het voorst" om op Schiphol voor alle pas giers weer paspoortcontrole®! te voeren en de manier Justitie met informanten gaat. De Eerste Kamer f vandaag over kinderbijslag j studiefinanciering. Utrecht (anp) - Het Le gureau Racismebes wil dat justitie nog hai treedt tegen racisme e: tisch geweld. jjet bureau constateert gat het Openbaar M (OM) al forse stappen hee maar dringt aan op strafrechtelijke bestrijd rassendiscriminatie'. V< B. Schillevoort zei dit gis Utrecht bij de viering tienjarig bestaan van het Volgens minister Sorgdr; justitie krijgt het OM meer discriminatiezaker handelen. In 1992 ware: t Maar helaas is dit realiteit, zoals uit de ouderlijke weggehaald," stelde Marijnen. Pieter Joost van Roosendaal li] nog in het St.Franciscus-ziekenj, huis, waar gisteren veel teil foontjes binnenkwamen over vondeling. Zij werden echtfjj zonder uitzondering doorverwej zen naar de politie. Nu de officier van justitie d baby officieel heeft toever] trouwd aan de Raad voor d Kinderbescherming, komt Pietaj Joost voorlopig onder het g van die raad. Na drie maandeii moet een definitief besluit vol gen over de toekomst van hef kind. ff'- Md Van onze Haagse redactie Den Haag - De aankoop de Nederlandse industrie orders op. Onder meer Fokker en Ho ten tegemoet zien. De con Nederlandse vliegtuigindi dus generaal Forster van hoorzitting van de defensi Douglas en het Frans-Dui gisteren hun produkten er De Tweede Kamer beslist net voor de Apache akkoc nog over honderd miljoen de Tigre, omdat die modei systemen en twee keer zo s HET LIJKT WEL of de w slechts vanuit economi: Welk probleem er zich i altijd wel topeconomen Seven. Ze doen daar niet terug ren zich gretig op ieder en tijdschriften, op radio vallend facet daarbij is daimen, maar dat ze het zijn. Dezer dagen woedt er w economen. De een beju verlagen, de ander spref voor het bedrijfsleven zi Datzelfde geldt voor de 2e stijging van de loonkc De president van de Nee vit hoofde van zijn profi oussie mengen. Voor he 9rond. Duisenberg laat c hM? Den over Het regeri "ebben vaak een pessirr Dok ditmaal heeft Duise oordingen verpakt. W dekt wo"(en enkele Wel vindt hij dat het kab u moet er alles aan ge ron teru9 te dringen, o voorwaarde dat opni "et is normaal dat de me van de Economise t over de toetreding va v?or Het kabinet gr j npïï^jH beleid moet wc M raa9v|ak. draagvlak kan alleen oahgmg een werkelijke war-, Dat is no9 steed: .Wvalijkte nemen dat zei

de Stem | 1995 | | pagina 2