akcentrale eft FNV ongeren op tenement Bertha gaat door ook zonder subsidie van Hulst er Gelegenheid DE STEM EERST NAAR, m Entree zwembad Sas Van Gent niet duurder 'Extra service vormt soms nog DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS «zst* Bezorger Gefeliciteerd Evelyne izet is onvoldoende ii-kleuren. foor particulieren Iorpsraad irhole j elkaar EDITIE ZEELAND [jaar een paar. Ter Gelegen^ Fanfare Lamswaarde houdt reünie nesty houdt tentoonstelling bibliotheek Den Dullaert Dienst boek-aan-huis van bibliotheek Terneuzen officieel van start Hulst St.-Jansteen Clinge Zuiddorpe Axel Koffieshops Zeeuwse Staten Brand verwoest liuis in Yerseke I APRIL 1995 DINSDAG 25 APRIL 1995 ,nze correspondente j.Het evenement Bert- jtrikes again, dat hèt eest van Hulst wordt rod, krijgt van de ge- Hulst geen subsidie. ijs B en W is met dit inent geen gemeentelijk ,g gemoeid. jestuur betreurt deze gang zaken. „We hebben ge vraagd om een subsidie van 500 gulden, het bedrag dat elke vere niging die iets organiseert in de gemeente normaal krijgt. Wij gunnen alle oranjecomités hun subsidies, maar toch menen we met het Berthafeest een alterna tief te hebben gevonden voor de wat saai ingevulde koninginne dag in Hulst. Dat we het ge meentebelang niet zouden die nen, zien wij absoluut anders," aldus woordvoerder Evert Ver- wer. Het bestuur gaat niet bij de pakken neerzitten, tegenslagen zijn al eerder verwerkt. Na de valse bommelding vorig jaar en de forse financiële strop zijn de handen uit de mouwen gestoken en is er een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. „Veel aandacht voor de jeugd en een gevarieerd aanbod van acti viteiten voor de volwassenen. De loterij vormt de trekpleister met dit jaar maar liefst vijf hete luchtballons waarin gegadigden kunnen meevliegen en van waar uit de geldzakken worden ge gooid die de winnaars zullen bepalen op het in genummerde vakken verdeelde Rapide Hock eyveld. Bovendien is er de aan- wezigheidsprijs en nog vele prij zen in natura." De kleintjes kunnen zich verma ken op het terrein, Clown Fran cesco di Creatore tovert met bal lons en er is een springkussen en een kinderdisco. De winnaars van de kleurplatenwedstrijd worden rond 20.15 uur bekend gemaakt. „We verwachten tussen de 2000 en 3000 belangstellenden en om dat de weersvoorspellingen de laatste tijd zo slecht en grillig zijn is er een dubbel grote tent zodat alles, ook bij stromende regen, kan doorgaan." Voor de sfeer en muziek zorgen de Bareelen uit Hulst en dj Pa trick Roelands die de stille mo menten opvult. Voor de grote klappers zijn er drie optredens met de Kleinste Fanfare, het duo Tremble en Corner Cats. De speciale trekker is de zingen de ex-profvoetballer René van der Gijp. Als klapper komt voor de tweede maal John Tura naar Hulst. Het feest wordt besloten met een groot vuurwerk. lutze verslaggever Jelburg - De vakbondsorganisatie FNV Jongeren wordt jieven en omgebouwd tot een andere FNV-club voor het londsjongerenwerk. De reden is de slechte resultaten die Jongeren de afgelopen vijf jaar heeft geboekt. Bovendien jt het bestaan van die club ook problemen mee voor de intrale FNV zelf. Vismarkt b Burchtstraat Garenmarkt zen W.C. Serlippens zen Noordstraat ien pen (4x) aas is onlangs besloten op de ictsvergadering van de FNV iddelburg, waar de balans ivijf jaar FNV Jongeren werd laakt. En die balans sloeg in het negatieve door. De individuele inzet van me ikers en kaderleden zijn ildoende effectief geweest', de FNV in een notitie. [NV Jongeren is er niet in gd om meer vakbondsjon- in te schrijven. Er is ver geen 'stabiele en ondersteu- factor voor de vereniging' id. Bovendien wordt de rikkelde verhouding tussen Jongeren en Vakcentrale plus de aangesloten bonden |ioeilijk werkbaar ervaren, de club is ook niet alles en vree, zo blijkt uit de 33 'n Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. 'rijs per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, formaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij één van onze kantoren. Schriftelijke opgaven worden uitsluitend geaccepteerd, indien laam en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. Wij behouden ons het recht voor teksten zonder opgaaf van redenen te weigeren, idien de uitgever klachten bereiken over de opgegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. onze verslaggever ilole - De Dorpsraad Ter- belegt vrijdag 28 april bijeenkomst met de be- mers van het dorp. Verwerpen die zeker aan bod nen zijn de afsluiting van de ivendijk en wat dat betekent ir de bewoners, parkeerpro- matiek binnen de bebouwde k speeltuintje aan de Vliet- sat en verkeersveiligheid in 'Me. lamaast worden de inwoners Mormeerd over de werkzaam- ien van de Dorpsraad en over punten die met B en W van sitenisse zijn besproken. De jwikomst begint om 20.00 uur liet Dorpshuis. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Semceslaton WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST "lom 01140-12058, telefax 01140- 10B56 Bram van de Linde in Breda Bianca van Osch in Roosendaal Marianne Echten in Etten-Leur. Lieve een dikke kus uit Wemeldinge. it is echt waar indaag zijn ze de kinderen. "neuzen: Zuidlandstraat 32, [■01150-18924, fax 01150- 1767. *hcteuren: Peter Oggel (editie- Frank van Cooten, Rein 11 [Ier Helm, Florence Imandt, ""Koornen (sport), Flarold epuysseleijr, Eugène "straeten. JJfs: Klokstraat 1tel. 01100- T fax 01100-21928. iteur: Cees Maas (provin- M ije.rsla99ever). "I S,eenstraat 14, tel. 01140- J'?1, fax 01140-19698. icteuren: Frank Deij (plv. ed. Gerlach Hochstenbach. r ertentieverkoop ?l!?"zen: Zuidlandstraat 32, 01150-17920. **01150-96554. ,™!e9enwoordigers: iui !n poelje, Hans Dimmers. 3751 teenstraat 14, tel. 01140- *[|egenwoordigers: rvvan den Brande, SVerstraeten. n7cPl6ider: Harry Muurmans, d '076-236454. Voor particul liere11 e:e'oonnummers en openings- agina^6ri9eafdelin9ej;X Van onze correspondente Lamswaarde - De Fanfare Vrijheid Eendracht, die dit jaar het honderdjarig be staan viert, houdt zaterdag 10 juni een reünie voor le den en ex-leden. De feestcommissie is maan den bezig geweest met het verzamelen van namen en adressen van nog in leven zijnde ex-leden van de fan fare. De opgespoorde leden hebben allen een uitnodi ging in de bus gekregen om de reünie te bezoeken. „Ondanks het feit dat wij de beschikking hebben over een goed bijgehouden lede nadministratie, zijn er vol gens de commissie toch na men door het net geslipt. Mensen die lid waren van de fanfare en geen uitnodiging hebben ontvangen zijn na tuurlijk welkom. Ze moeten gewoon even bellen en we zetten ze op de lijst," aldus pr-man Peter de Blok De reünie begint 10 juni met een maaltijd in café De Vier Jaargetijden en om 21.00 uur vindt het optre den plaats van de Tjechi- sche Blaaskapel Zadovjaci in het CHVgebouw in de Frederick Hendrikstraat in Lamswaarde. Zij die menen in aanmer king te komen om de reünie bij te wonen kunnen contact opnemen met Nicole Naes- sens-Herrewegh, Dreef 20a in Lamswaarde. notitie. De onderlinge communi catie tussen de werkorganisatie en de vereniging is onvoldoende, de werkdruk voor de medewer kers is te hoog, het ziektever zuim onder medewerkers laat een stijgende lijn zien en het personeelsverloop is onvermin derd hoog. Er moeten dus andere keuzes worden gemaakt, zo luidt de conclusie. Eind april zal er meer duidelijkheid zijn, maar de hui dige vorm van de organisatie moet worden afegbouwd. Be staande, succesvolle activiteiten moeten behouden of overgedra gen worden. Er loopt een onder zoek naar een andere organisa tievorm van het vakbondsjonge renwerk. Hulst - In de openbare bibli otheek in Den Dullaert in Hulst loopt nog tot 30 april een algemene tentoonstelling, ingericht door Amnesty In ternational. Het thema van de expositie gaat over de rechten van de mensen en de rechten van het kind. Elke middag, tijdens de normale ope ningsuren van de bibliotheek, zijn leden van de Jongerengroep Hulst van Amnesty International aanwezig met voorbeeldbrieven. De organisatie hoopt dat er veel brieven verzonden zullen wor den. De brieven zijn een onder steuning van de actie die mo menteel speciaal voor vrouwen wordt gevoerd. In Hulst ijvert men vooral voor een 16-jarig meisje uit Algerije en een 18-jarige vrouw uit Equatoriaal Guinee. Bij de aanwezige jeugdleden kan men ook alle informatie over het werk van Amnesty krijgen. Het zwembad in Sas van Gent is volgens de planning in de Aan de bestrating van het zwembad in Sas wordt de laatste tweede helft van mei klaar. foto-s wim kooijman hand gelegd. De nieuwe kleedhokjes van het totaal gerenoveerde zwembad is Sas. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - De entreeprijs van het openlucht zwembad van Sas van Gent gaat niet omhoog. Ondanks een ingrij pende face-lift van 1,8 miljoen gulden blijft een dagkaartje voor volwassenen komend seizoen 3,15 kosten. Kinde ren zijn een gulden goedkoper uit. De opknapbeurt begon in december vorig jaar en zal waarschijnlijk in de tweede helft van mei gereed zijn. Wie nu al een kijkje neemt op het Sasse kanaaleiland, ziet dat de verbouwing vrij wel klaar is. Het vijftig-meter bad ligt er, geheel en al gevuld met kraakhelder water, akelig uitnodigend bij. Omzoomd door keurig ingezaaide gazonnetjes. En op de plek waar het oude kleine badje lag, zijn nu modem en dynamisch ogende kleed hokjes verrezen. De oude kotjes, voor van dalen elk jaar een dankbaar object, zijn afgebroken. Aan het peuter- en 25-me- terbad wordt nog gewerkt, kwestie van afwerken eigenlijk. Net als de bestrating rond de kassa en de toegangswegen tot het zwemcomplex. Aannemer Delta en projectorganisatie He- vo kregen in juni vorig jaar de opdracht van de speciaal in het leven geroepen Stichting 't Sasse Zwembad voor 1,8 mil joen gulden het uit 1951 daterende zwem bad helemaal up-to-date te maken. Het diepe bad werd opnieuw gevoegd, kreeg een nieuwe coating en nieuwe filters om het water beter te zuiveren. Het 25-meter bad kan voortaan ook als instructiebad dienst doen en is geschikt voor het zogeheten doelgroepen-zwemmen. Het is niet dieper dan 1.40 meter. Ook aan voorzieningen voor gehandicapten is ge dacht. De verwachting is dat het nieuwe zwem bad veel extra bezoekers naar Sas van Gent lokt. Nu komen er elk jaar tussen de dertig- en veertigduizend zwemlustigen. De exploitatie van het zwembad kost de gemeente Sas van Gent jaarlijks twee ton. Van onze verslaggever Terneuzen - Twintig vrij willigers en zes klanten. Daarmee is in Terneuzen de dienst boek-aan-huis van start gegaan. In diensten centrum Vlooswijk kreeg mevrouw A. Bosman-Van Blanken gisteren de eerste boeken uit handen van vrij williger Cokkie Offerman. Omdat ze de eerste klant is, overhandigde bibliotheekdirec teur Hans Sprenkelink me vrouw Bosman-Van Blanken ook een bosje bloemen. Bij de aankondiging van de dienst hield Margreet du Puy van de bibliotheek nog een slag om de arm. Het grote aantal vrijwilli gers, dat zich aangemeld heeft, zorgt ervoor dat de extra servi ce een succes kan worden. Bij een eerste gesprek kunnen de klanten aangeven wat voor soort boeken ze graag willen lezen. „Ik houd van streek- en familieromans," zo vertelt me vrouw Bosman. Tijdens een eerste kennismaking bespreekt Margreet du Puy ook met de klanten of ze bijvoorbeeld be hoefte hebben aan boeken met extra grote letters. De dienst is bedoeld voor men sen die niet meer zo goed ter been zijn en niet zelf meer naar de bibliotheek kunnen gaan. „Er is soms wel een drempel voor mensen om zich aan te melden," vertelt Du Puy. „Het is moeilijk om te erkennen dat je zelf niet meer naar de biblio theek kunt. De mensen probe- Mevrouw A. Bosman-Van Blanken kreeg gisteren de eerste boeken uit handen van vrijwilliger Cokkie Offerman van de dienst boek-aan-huis, een extra service van de bibliotheek in Terneuzen. ren toch zo lang mogelijk alles zelf te doen." Dat was voor enkele mensen de reden om zich weer af te melden. Om te voorkomen dat de lezers dezelfde boeken krijgen houdt de bibliotheek bij welke boeken gelezen zijn door boek-aan- huis lezers. „Bij de andere klanten is dat niet het geval vanwege de privacy. Het com putersysteem houdt dat niet bij," vertelt Margreet du Puy. Voor mevrouw Bosman-Van Blanken betekent de dienst dat ze voor het eerst sinds bijna tien jaar weer boeken van de bibliotheek kan lenen. Zo lang woont ze in Vlooswijk. „Het lopen gaat niet meer zo goed," vertelt ze. „Dit is mooi, zo kan ik toch boeken lenen." De bibliotheek let bij het aan trekken van de vrijwilligers op foto wim kooijman dat ze in de buurt wonen van de mensen die van de dienst gebruik gaan maken. Voor het brengen en halen van de boe ken moeten ze een paar keer op en neer naar de bibliotheek. Daarvoor wordt een vaste dag eens in de drie weken afgespro ken. Om de vrijwilligers niet te veel te belasten, mogen ze maxinaal drie klanten hebben. THEATER MIDDELBURG Bram Kwekkeboom - Kwarre - De Herberg - 21.30 uur SINT NIKLAAS Een gemeenschap van schurken - door Theaterteater - stadsschouw burg - 20.00 uur KLASSIEK GOES Litouws Koor Muzika - Buys Bal lotcollege - 20.00 uur MIDDELBURG De Man van La Mancha (musical) - met Ramses Shaffy en het Koninklijk Ballet van Vlaanderen - Stads schouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 60) POP EN JAZZ TERNEUZEN Golden Earring - Unplugged Volu me 2 - Zuidlandtheater Zuidland straat 111 - 20.00 uur (uitverkocht) SPORT KORTGENE Avondvierdaagse - 18.30 uur (ƒ4,50) VLISSINGEN Zwemvierdaagse - bad- 10.00-20.00 uur Pompweie - Sportfondsen- DIVERSEN CUNGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - KBO - Malpertuus -13.30 uur HULST Kaarting (jokeren) - De Lieve -13.30 uur Schieting voor bejaarden - De Blauwe Hoeve -13.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man -19.30 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zondags- vermaak -14.00 uur Jaarvergadering KBO - De Waran de-13.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Dumb Dumber HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Nell 20.00 uur Shawshank Redemption 20.00 uur Dumb Dumber VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Stargate 20.00 uur Nell VISWEDSTRIJD - Stichting De Binnenvest wil op 20 mei een viswedstrijd houden voor haar jeugdleden van 8 tot en met 15 jaar. De stichting wil de animo voor de wedstrijd eerst peilen en houdt daarom een introductiedag op zater dag 29 april in café De Kroon aan de Graauwse Poort. Aan vang 11.00 uur. LEZING - Ria van den Manacker houdt vandaag een lezing voor de Evangelische gemeente Hulst met als thema 'Hoe spreken wij Aanvang 09.30 uur in het Kruispunt (voormalig Wit Gele-kruisge- bouw). Er is een crèche en de toegang is gratis. KONINGINNERIT - Voor de eerste keer houdt motortoer club The Road Rats uit St.- Jansteen op koninginnedag een puzzelrit. Deze koningin- nerit is 155 kilometer lang en voert door het Oost-Zeeuws- Vlaamse landschap. De rit gaat vergezeld van een route beschrijving met diverse op drachten en controleposten. Inschrijven 30 april van 10.00 tot 11.00 uur in café De Kroon. Deelnamekosten voor solo's f 5,- en voor duo's f 2,50. In beide categorieën zijn prij zen te verdienen. Bovendien is er een gratis tombola. De puz zelrit staat open voor iedereen en voor alle soorten motoren. VORMSEL - In de parochie kerk van de H.-Johannes de Doper wordt zaterdag 29 april aan 37 jongens en meisjes het sacrament van het vormsel toegediend door deken Aarts. Dit gebeurt in de misviering van 19.00 uur. BESTUURSAANVULLING - In het bestuur van de stichting Gemeenschapscentrum Mal pertuus komt een aantal be stuursfuncties vrij. De vrijge komen plaatsen vertegen woordigen de groep niet-ge- bruikers. Het bestuur van de stichting roept kandidaten op die in het bestuur van de stichting willen komen. Tot uiterlijk 19 mei kunnen de kandidaten zich aanmelden. EHBO - De plaatselijke EH- BO-afdeling behaalde afgelo pen weekeinde bij nationale wedstrijden in het Brabantse Gemert de eerste plaats. Er namen 32 EHBO-ploegen deel. HENGELEN - De Axelse hen gelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) hield zaterdag voor haar leden een zogenaamde Matchhengel- wedstrijd op het water van de Kleine kreek te Axel. Er wa ren veertig deelnemers en de vangsten waren matig. Win naar met een totaal van 2400 gram aan gevangen werd W. Cerpentier, 2. L. Mannaert, 2250 gram, 3. P. de Smet, 1200 gram, 4. M. Hesters, 1090 gram, 5. D. den Engelsman 990 gram. Na afloop werden in het GOA-clublokaal, café Sonnehoeck de prijzen aan de winnaars uitgereikt. 90 procent van de bevolking in West-Zeeuws-Vlaanderen wil geen koffieshops en is tegen gedogen van drugs (De Stem 20/04/95). Begrijpelijk, wie wil nu wel op de één of andere manier slachtoffer worden van drugs Echter, nog los van de waar de van de gehouden enquête -deze was wel, zachtjes ge zegd, tendensieus opgesteld- blijft het dan toch zeker nog zo dat er enkele procentjes druggebruikers rondlopen en wat daar dan mee Onder de tafel vegen en doen of het probleem er niet is Deze enkele procentjes overlaten aan de wie weet wat Doen of het er niet is maar het dan wel ongeontroleerd, achter hoek en kant, laten doorwoe keren Vraag is dan, of er door een politiek te voeren van 'het is er niet, of wij willen het niet zien' niet eerder aan oncon troleerbare toestanden wordt meegewerkt Softdrugge- bruik in de illegale sfeer ligt misschien gevaarlijk dichter bij (de grens kan vager wor den harddruggebruik dan wanneer er een duidelijke en op alle vlakken consequente houding zou kunnen worden aangenomen bij een echt drugbestrijdingsbeleid. Drugbestrijdingsbeleid wat zich in eerste instantie zal moeten kunnen richten op de oorzaken van het drugbeleid ^recltlLbeh0Udt2ich bewerken /redt0mat,SChdatde tanf" IJkpunt eens is. en de bestrijding zal moeten kunnen aangaan van de kapi taalkrachtige grote drughan delaren. Laat ik nu altijd gedacht hebben dat de Staten er wa ren om beslissingen te nemen over zaken aangaande Zee land. Hoe heb ik me zo kun nen vergissen. Als je de krant van 19 april leest, dan kun je daaruit opmaken dat het een verzameling kleine kinderen is in grote mensenschoenen. Blijkbaar is de enige verstan dige Hageman van de Z.V.P. Thuis heb ik altijd geleerd dat je op onnozele praat geen antwoord moet geven. Holt- kamp is blijkbaar niet slim mer. Clinge, L van Veen Van onze correspondent Yerseke - Zondagavond omstreeks half elf brak brand uit in een' woning gelegen boven een horecazaak aan de Damstraat. De woning brandde geheel uit. De eigenaar en enkele andere mensen, die in het pand aanwezig waren, konden zich tijdig in veiligheid stellen. De brandweer van Yerseke was het vuur spoedig meester, maar werd later in de nacht weer ter assistentie geroepen omdat het dak opnieuw was gaan branden.

de Stem | 1995 | | pagina 13