een wbare sion ar Stab, Danny Vlassenrood naar Kemzeke zijn een uitstervend ras' iSUITVERKOOP ZILVEREN SCHOEN Hf WIELER SPATTEN iardenburgse arbiter Cees Boeye bezig aan zijn twaalfde seizoen OT 50% KORTING HEAO Breda x 95 pE STEM SPORT ZEELAND B3 VOETBAL op alle monturen 0% korting op de glazen inloop vooi* een voorsprong! De Schelde verbetert Zeeuws record WK jeugd super-saai WIELER-KLASSEMENT Wisselvallig SCHAKEN TENNIS HOCKEY VOLLEYBAL SPORT AGENDA BASKETBAL VELDKORFBAL VOETBAL ZAALHANDBAL VOETBAL SPORTNIEUWS KORT BRIDGERUBRIEK Vijf ruiten TOPSCORERS-KLASSEMENT I \PRIL 1995 Ltd ZATERDAG 22 APRIL 1995 j0onze sportmedewerker ■wacht - Danny Vlassen middenvelder bij vier- feasser Koewacht, komt :lgend seizoen uit voor .jizeke, dat uitkomt in de jgische tweede klas pro- iciaal. overschrijving is rond, het itract is getekend," aldus de Koewachtenaar, die jaar samen met de van '24 afkomstige Harm Riet bij de Belgische club debu- Dat Danny Vlassenrood meer in zijn mars had dan 'slechts' uit komen in de vierde klas, was iets dat algemeen bekend was. „Ik was aan een nieuwe uitdaging toe en wilde hogerop gaan spe len. Hiertoe was ik al eens naar Stekene gaan kijken. Toen ik met deze club contacten had, kwam Kemzeke belangstellend informeren. Zij wilden me heb ben en mij leek het een uitste kende ploeg," aldus Danny Vlas senrood over zijn overgang naar de zuiderburen. Het contract dat de Koewachte naar overeen kwam, is zoals hij stelt: „Een vrijblijvende verbin tenis voor een jaar. Bevalt het me niet, dan ben ik er volgend jaar weg. Momenteel denk ik er goed aan gedaan te hebben. Ik zal er met spelers te maken krij gen waar ik tegenop kijk. Ik denk dat daar een positieve wer king vanuit zal gaan," aldus Danny Vlassenrood. Naast het vertrek van deze spe ler uit het Koewachtse, is de kans eveneens aanwezig 'dat zo wel spits Jacky Lambert als zijn mede frontlijnspeler Johnny Lensen eveneens van club veran deren. Temeer daar Lambert dit jaar zijn studie aan de HEAO, commercieële economie, als zal ronden. Adrie Lambert, vader van de huidige aanvoerder van het klas sement van prijsschutters, tevens voorzitter van de stichting Ber- laere en grensrechter bij de rood-gelen, zegt over die even tuele overgang: „Er zijn behoor lijk wat contacten. Rond is nog niets. Niet met Assenede en niet met Haasdonk, die al jarenlang belangstelling hebben. Waar we in eerste instantie voor zullen kiezen, is werk. Diverse clubs, waaronder Koewacht en Sluis kil, zijn bezig een job voor Jacky te zoeken. Gegarandeerd werk is momenteel het belangrijkste waar we naar uitkijken. Ons vastleggen doen we zeker nog niet. Pas na de competitie vallen contreet zaken te doen. Dan ook zal bekeken worden of 'schoon zoon' Johnny mee verkast om de samenwerking te handhaven." LrFred Rabout ilsrdenburg - Cees Boeye is bezig aan zijn twaalfde jizoen als voetbalscheidsrechter. Nog steeds met ple- maar het wordt er allemaal niet gemakkelijker op. jls het zo doorgaat op en rondom de velden, dan denk i dat er over tien jaar geen scheidsrechters meer zijn. wordt niet meer geaccepteerd. Trouwens, dat is tmaatschappelijk gebeuren." P- r ,->• 'i AAAA iv v-7.Al ~'rV" -A-O' V/,ii'"B hi'rl i A y7i-'ir v 'lem 3, Breda telefoon 149942 1 II jeldig bij aankoop van een complete bril. om CLCLndjcZcht vtd&jt je 47-jarige Aardenburger innt volgens zijn eigen inschat- samen met Cees Floren uit Jiëndijke en Luciën de Clerck it Aardenburg de enige overle gden uit het westelijk deel van feuws-Vlaanderen die op dit atment nog in de KNVB-rangen Uiten. Vier jaar geleden promo hij naar groep IV. Dat tetekent wat aantrekkelijkere (ids, want wat vaak vergeten lordt is dat het fluiten in de klassen, waar men alle- moet beginnen, juist het loeilijktse is. herinner me nog mijn de- liut. Terneuzense Boys 6 tegen lemeuzense Boys 7. Een regel- ïchte derby. In beide teams veel «tballers die aan het afbouwen ijl, maar vergis je niet in de tótiek die je van deze mannen hijgt. Ze proberen je als groen- tje lekker uit en kankeren wat i Dat is het leergeld dat be dild moet worden. De periode nar je doorheen moet. Dat is »k de fase dat vele jongens het 'wr gezien houden. Het is bewe- dat de eerste competitie al helft afhaakt. Destijds zijn we iet 24 man begonnen. Ik geloof it er van die lichting nog am ir 3 over zijn. Het kan toch niet ijn dat diegenen die afgeval zijn er niets van konden, punt is dat je als scheids- rechter altijd alleen staat. Je tent in feite vogelvrij verklaard, inde rust zit je daar met je bakje to. Na afloop word je vaak in o bestuurskamer nog eens op je fouten gewezen. Wordt een HOGESCHOOL WEST-BRABANT geheugen: 28 april en 18 mei. Dan dagen Bedrijfskundige Informatica van je zelf ervaren -samen met studenten :e opleiding veel meer inhoudt dan bits ruk ligt op informatietechnologie en wordt opgeleid voor een belangrijke ;anisaties. en voor innovatief onderwijs, meld je leeloopdag. Dat kan met de bon (faxen door te bellen met de HEAO: Ook met je propedeuse op zak ben je Hoger Economisch Administratief Onderwijs Van onze zwemmedewerker Temeuzen - Een zwemploeg van de Schelde, bestaande uit Cees van Houwelingen, Sonny Babijn, Aldo Kunst en Jeroen Huijssen, heeft gisteravond in het zwembad te Temeuzen het negen jaar oude Zeeuwse record op de 1x200 meter vrije slag esta fette verbeterd. Het oude record, dat sinds 1986 op naam stond van een ploeg van het Middelburgse luctor, werd van 8.24,5 naar 8.19,1 getild. Cees van Houwelingen opende de re- cordrace in 2.03,3, gevolgd door een scherpe tijd van Sonny Babijn 2.02,9. Aldo Kunst en Jeroen Huijssen Welden zich keuring aan bun verwachte tijd hetgeen de eindtijd van 8.19,1 op de blokken bracht. speler aangepakt en volgt er een strafzaak, dan is het de scheids rechter tegen speler en bestuur. Later zie je dat er voor de be trokken spelers een belachelijk lage straf is uitgekomen. Nu pakt de KNVB clubs aan omdat een supporter zich niet gedraagt. Dat vind ik zwak. De betrokken speler moet harder aangepakt worden. Ook de bege leiding van een beginnende arbi ter zou beter moeten zijn. Ik zelf heb twee stage-wedstrijden ge had. Daarna moet je het alleen uitzoeken. Het probleem is ook hier dat er te weinig mensen voorradig zijn om de 'beginner' op te vangen. Ook hier ligt er een taak voor de clubbestuur ders denk ik. Als scheidsrechter is de ontvangst, zeker als je onderaan fluit, laat ik het voor zichtig uitdrukken, niet altijd optimaal." Boeye, zelf actief voetballer in onder meer Schoondijke en Aar denburg, tot een rugblessure een einde aan zijn actieve loopbaan maakte, is geen man van discus sie. „Inspraak in het veld ken ik niet. Nooit zal ik met een speler in discussie gaan. Fluiten en ver trekken is mijn devies. Fouten maak ik iedere wedstrijd. Wie niet, maar een beslissing is een beslissing. Ik durf een fout ge rust toe te geven, maar je moet nooit iets proberen terug te draaien. Dat kan niet. Praten over discriminatie. Ge beurt op de Zeeuwse velden on der de spelers weinig is mijn ervaring. Ik denk trouwens dat een scheidsrechter degene is die iedere wedstrijd gediscrimineerd wordt. Je moet toch redelijk ge hoorgestoord zijn. Misschien wel een bord voor je kop hebben om het te doen. Komt er een tijd dat het gehoorzintuig optimaal func tioneert, dan denk ik dat de tijd van gaan is aangebroken. Toch, ondanks alles, fluit ik nog steeds met plezier. Bereid ook mijn wedstrijden voor. Weet welke belangen er spelen. Begin nooit te laconiek aan een wedstrijd. Dat heb ik wel geleerd. Aan de lijve ondervonden. Je moet dan de zaak gaan terugdraaien en dat gaat niet meer. Terugdraaien is moeilijker dan geleidelijk te teugels wat laten vieren. Dan vraag je om rottigheid. Moet je nooit doen. Gelijk laten zien dat de arbiter de baas is. Met zo weinig mogelijk kaarten. Dat is me trouwens al vaak verweten. Dit seizoen heb ik nog maar één keer rood getrokken. Ik ga door tot de 'pensioengerechtigde' leef tijd. Er zijn toch ook een hoop leuke contacten en ik ben gek van de voetbalsport. Heb je dat niet, dan moet je er nooit aan beginnen, want na afloop van ^edere wedstrijd is er steeds weer een ploeg waarbij je de gebeten hond bent. Voetbalscheidsrechter Cees Boeye: „Fluiten in de laagste klassen is vaak het moeilijkst." FOTO CAMILE SCHEISTRAETE. Doha (anp) - Het toernooi om het WK jeugdvoetbal in Qa tar laat de scouts koud. Ze volgen de schaarse superta lenten met bovenmatige be langstelling, maar vinden het voetbaltoernooi in zijn geheel maar matig. En dan willen ze nog niet eens praten over het corruptieschandaal en de vele rode kaarten. „Iedereen voetbalt tegenwoordig berekenend," verzucht Ton Pronk, scout van Ajax. „Dat was al in de Verenigde Staten, tij dens het grote WK, te zien. Hier is het alleen maar erger gewor den. Eerlijk gezegd is er niets aan." Ernie Brandts, voor PSV op stap, is het roerend met Pronk eens: „Het lijkt wel of het voorkomen van doelpunten het enige is dat de spelers bezig houdt. Ook ploegen als Argenti nië en Brazilië kunnen me niet bekoren." Voetbalmakelaar Humphry Nij- man van Footbal Mix kijkt in Qatar het liefst naar de mindere goden. „Teams als Australië en Kameroen zorgen hier voor het spektakel. Zij voetballen nog met hun hart, de overige teams rekenen te veel. Net als favoriet Brazilië." Cesar Leal, bondscoach van de Brazilianen, heeft geen bood schap aan de kritiek. „Ach, daar raken we aan gewend. Zo ging het in de Verenigde Staten ook. We hebben 24 jaar mooi gevoet bald zonder wereldkampioen te worden. Nu koppelen we tech niek aan tactiek en zijn we suc cesvol." Leal schroomde de tegenaanval niet. „Nederland blijft maar vasthouden aan drie spitsen. Ze vergeten hun verdediging en dat is dom. Barcelona maakt dezelf de fout. Ik geloof dat de Neder landers hun voetbalvisie moeten wijzigen om ooit wereldkampi oen te worden." Jo Bonfrère, voormalig assistent van Clemens Westerhof in Nige ria, is als vakantieganger in Qa tar. Hij heeft spijt: „Dit toernooi is echt heel teleurstellend. We missen Nigeria dat hier zeker in de finale was gekomen." i DESTEM Amateurs: 1. D. Dubbeldam (Sluiskil), 2. E. Vereecken (Hulst), 3. K Franse (Kwadendamme), 4. P. van Passel (Sluiskil), 5. P. Hoondert (Goes), 6. V. Timmermans (Yerseke), 7. P. Mol (Kapelle), 8. K. van Goethem (Sluiskil), 9. J. Schipperen (Hansweert), 10. T. Vermeulen (Kloetinge), 11. F. Kindt (Koe- Yissen is een wissel vallige bezigheid. Dat is de laatste we ken weer volop duidelijk ge worden. Zeevissers kunnen aan den lijve ondervinden dat niets in dit leven zeker is be halve onze eindigheid. Op de Oosterschelde is de ene dag de andere niet en dan druk ik me voorzichtig uit. Maart startte voorbeeldig met grote botten en dito schollen, maar de huidige kou heeft al weer roet in het eten gegooid. Toch blijft er voor de goede vissers best een aardige vangst te maken. Kantstekken als het Stelletje, Ouwerkerk en het strand van Renesse leveren ge noeg bot op om tevreden te zijn. De eerste tongvisserijjes zou den eigenlijk al op de agenda doorgestreept moeten zijn, maar helaas is het weer nog net van dien aard dat er kan worden gevist. Daarbij maakt de temperatuur minder uit dan men vaak aanneemt, zeker om dat die van de Oosterschelde deze hele winter aan de hoge Door Rien van Nunen wel, maar wie er zich op spe cialiseert kan beslist meer schol en wellicht ook tarbot vangen dan anderen. Grote schollen lusten namelijk ook (en vooral) kleine vis. Vist men met zandspiering of bliek dan schept men toch kansen op wat moois. kant is geweest. Op de Grevelingen is het ande re koek. Daar vangt men al enige weken achtereen een best visje. Schipper Boogaert ligt met zijn drie schepen in Den Osse en dat wil wel wat zeggen. Topch zegt men ook daar dat de ene dag de andere niet is. Wijting staat op het menu, met af en toe een paar mooie schollen (van het soort waar men gemakkelijk met maat 48 zijn voeten op kan wegen). Topvangsten noteert men bij Boogaart ook. Wat te denken van een tarbot van bijna 5 kilo en eentje van dik negen kilo grammen Toevalstreffers, dat Van het zeeaasfront is nog steeds weinig goeds te melden. De Deltafederatie werkt niet beepaald mee om de zaken er voor de beroepsspitterij een voudiger op te maken. Sterker nog er kloppen ook wat betreft de spitvergunning betreft zo vaak zaken niet dat de vraag rijst of de deltafederatie nog wel langer met dit probleem mag worden opgezadeld. In ie der geval wordt men bij de beroepsspitters steeds pissiger omdat hun broodwinning naar de vaantjes wordt geholpen door warrig beleid en onzeker heden. Dit terwijl de aanpalende be- roepstak, het sportvisserij be drijf erg afhankelijk is gewor den van de machinale spitterij en de kweek van aas. Het is bovendien allerminst zeker dat de machinale spitterij zichzelf uit de markt spit door de prijs op te drijven en het aas aan de Engelse markt te verkopen. Het hoofdargument van het bestaansrecht van de beroeps spitterij in de Oosterschelde is immers dat die spitterij plaats moet vinden voor de markt en de directe omgeving van de Oosterschelde. Nog minder zeker is het of de kwekerij van zagers te Wilhel- minadorp het wel aan kan dat de visserij enorm wisselvallig is (veel wisselvalliger dan voor de sluiting van de Oosterschel de). Nu al redt men zich vaak met exporten naar het buiten land, maar ook dat biedt on voldoende zekerheden. Intus sen doet men bij de deltafede ratie nog steeds of het spitten van zeeaas geen probleem is, maar dat is het (gezien de prijzen die op en neer gaan als een gek) wel degelijk. Voorletters: rn/v* Postcode: Telefoon: pril/18 mei*. helaas verhinderd op 28 april en 18 mei. >or het studiejaar "95/'96. ng is. arde envelop naar: HEAO Breda ta.v. Mirza van Tilburg- Breda. Of fax de bon naar: 076-250683. Zaterdag 22 april, KNSB-compe- fflie: HWP 1-Utrecht 1, HWP t-ASV (eerste klasse B). HWP ■Rijswijk (derde klasse E), De ie oa1" Sas van Gent, aanvang *o.uo uur. ndag 23 april: Goes-Hoekse crS? (derde klasse D mannen), aa« Het Schenge Goes, wSang uur. Olympia- *Mk (derde klasse D man- S sPortpark Oude Vaart Ter- m,rien.' aanvang 14.30 uur. v^P^-Shot (vierde klasse C Tern ei^' sPortPar^ Oude Vaart ftan-^cu' aanvang 12.45 uur, pide-Tetering, 12.45 0 - --^xxiigen (vierde klkas- Jfrr,vr°uwen), sportpark Grote jjeekweg Hulst, aanvang 12.45 Zaterdag 22 april, Zeeuwse dis trictscompetitie mannen. Hoofd klasse: Yerseke-De Boskreek, St.-Annaland-Game'78, 't Halve Maantje-Goblin, Souburg-Dui- veland. Eerste klasse A: Hulster Ambacht-Waarde, Smash-Ani- mo, Philten-Kruiningen, Ga- me'78 2-Hontenisse. Zondag 23 april, landelijke com petitie. Mannen: Duno-Ador Sport, Alta-'t Halve Maantje (eerste klasse). Hakkelaars-Ani mo, Oudenbosch-Eegedima (tweede klasse). Kapelle-Y-Ani mo 2, Wouw-'t Halve Maantje 2 (vierde klasse). Hulster Am bacht-Haagse Beemden 2, Eege- dima 2-Drive, Animo 3-Vier- hoeven (vijfde klasse). Mixed: De Schelde-Halfweg 3 (tweede klas se). Souburg-MLTC (derde klas se). MLTC 2-De Schelde 2 (vierde klasse). MLTC 4-Ludo et Emergo, Axel-Hulster Ambacht (vijfde klasse). Vogelvlucht-Hal steren 3, SBOZ 4-Vogelvlucht 2, Drive-Axel 2 (zesde klasse). Zaterdag 22 april, landelijk: VVS'92-Bouwmarkt (tweede di visie mannen), sporthal Basken- burg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. VVS'92 2-YVC (derde divisie mannen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 13.00 uur. District: Scheldesport-VVS'92 4 (promotieklasse mannen), sport hal Oude Vaart Terneuzen, aan vang 15.30 uur. Voorwaarts-My- tilus (promotieklasse mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aan vang 16.00 uur. Scheldesport- VVS'92 3 (eerste klasse vrou wen), sporthal Oude Vaart Ter- neuzen, aanvang 15.30 uur. sporthal Baskenburg, Vlissingen, aanvang 13.00 uur district: 15.20 uur sporthal Oude Vaart Terneuzen:teafnfoto vrouwen team Scheldesport 15.30 uur wedstrijdfoto Scheldesport- VVS'92 3 Oude Vaart Temeuzen. Vrijdag 21 april: BV Oostburg 1-Scheldesport 2 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Noord- dijk Cadzand, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 22 april: Smokkelhoek 1-BV Oostburg 1 (mannen eerste ■klasse Zeeland), sporthal 't Groe- newoud Kapelle, aanvang 18.30 uur. Landelijk: Juliana-Tjoba (tweede klasse H), aanvang 15.30 uur. ONDO-Luctor (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. TOGO-Atlas (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: ONDO 2-Zaamslag (eerste klasse A), aanvang 14.00 uur. KVK-BKC (tweedee klasse A), aanvang 16.00 uur. Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Hulster- loo-IJzendijke, Lewedorpse Boys-Clinge, Domburg- Graauw, Hontenisse-Renesse, Robur-Oostburg, RIA-Corn Boys. Zondag 23 april, Belgische com petitie: HVSV-HC Eeklo (vrou wen), sporthal 't Zwaantje Ter- neuzen, aanvang 13.00 uur. Sportagenda Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Com Boys-Hulsterloo, IJzendijke- Robur, Oostburg-Hontenisse, Renesse-Domburg, Graauw-Le- wedorpse Boys, Clinge-RIA. WVZV en Erotic naar Frankrijk Philippine - WV Zeeuws Vlaanderen en Erotic Discount Center nemen komende zaterdag (22 april) met een gecombineerde ploeg deel aan de Franse klassieker Bouclé de l'Artois. Voor deze 150 kilometer lange klassieker met start- en aankomst plaats Arras werden bij Erotic geselecteerd: Peter Mol, Eric Vereecken, Valerie Lemmens, Jeroen van der Hoorn en Jeroen Lenting. De inbreng van de WV Zeeuws Vlaanderen komt van: Michael Hayman, Nestor Schnasse en Karei Warnier. Ploeglei der is Ab Verplanke terwijl Levien de Feyter (mecanicien) en Harold Dhondt (verzorger) de ploeg compleet maken. Ab Verplanke heeft nu ook zijn ploeg samengesteld voor de Wim Hendriks Trofee op zondag 30 april. Die bestaat uit: Michael Hayman, Martin de Jaeger, Nico van de Klundert, Fonny Kint, Danny Schaut en Karei Warnier. Reserve is Jean-Marc Dagevos. Arno Herrewegh de snelste Hulst - Arno Herrewegh was de snelste op de voorjaarscooperte- st van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV. Hij kwam in de voorgeschreven twaalf minuten tot een afstand van 3540 meter. Dat was negentig meter meer dan Carlo van Immerseel. Els den Hamer was de snelste vrouw met 2870 meter. Bij de jeugd klopte Sandra de Block al haar mannelijke collega's. Haar afstand was 3100 meter. Nieuw was de halve Coopertest voor de jongste jeugd. Een initiatief dat als geslaagd beschouwd mag worden. Eimert-Jan Goossens en Sabine Vereecken waren de snelsten op deze zes minuten lange conditietest. UITSLAGEN Halve Coopertest: jongens: 1. Eimert Jan Goossens (Axel) 1687 mtr, 2. Wouter Verdurmen 1685, 3. Jean-Luc van Acker (beiden Hulst) 1430. meisjes: 1. Sabine Vereecken 1175 mtr, 2. Melanie de Cock 1175, 3. Linda Blommaert (allen Hulst) 1160. Volledige Coopertest: meisjes: 1. Sandra de Block (Hulst) 3100 mtr, 2. Jessica Lemhout (Clinge) 2850, 3. Linda Wouterse (Hulst) 2795. jongens: 1. Marino Eodrigo 2825 mtr, 2. Domenique de Wit 2675, 3. Guy dE Wilde (allen Hulst) 2650. mannen: 1. Arno Herrewegh 3540 mtr, 2. Carlo van Immerseel (beiden Hulst) 3450, 3. gelijk: Jan Goossens (Axel) en Jack Rodrigo (Hulst) beiden 3075. vrouwen: 1. Els den Hamer (Hulst) 2870 mtr. Het enige wat de volgende spellen met elkaar gemeen hebben, is dat het contract 5Rui was. Het eerste kwam in een middagje bridge bij de Werkendamse wedstrijdleider Peter van der Giessen op ta fel. De leider troefde een lan ge kleur vrij en kon zodoende zijn contract maken. Z gever A H 4 Niem. kw. V A V 1096 A9742 4 V 9 8 3 2 10964 A HB10 N W O Z 4 B 107 5 HB73 842 53 6 852 H V B 7 5 3 V86 Door Ruud van den Bergh kan worden. Maar Noord die met zijn tien punten zijn part ner 2SA hoorde openen, was meestal snel het 3SA bod voorbij. Na 4SA azenvraag van Noord, was 5SA heren- vraag en kon niet gestopt worden onder klein slem dat down ging. Zuid opende 2K1 dat een zwakke twee in ruiten of een sterk spel beloofde. Na 2SA van Noord (echt) bood Zuid 3Rui en na 3SA bood Zuid 4Rui, maar had natuurlijk be ter kunnen passen. Noord maakte er 5Rui van. Als West was uitgekomen met harten had Zuid zijn contract niet kunnen maken. De uitkomst was schoppentwee die voor de tien van Oost was, want in Noord werd gedoken. Klaver kwam terug; via de vrouw voor het aas. Uit Noord wer den nu de twee hoge schop pens gespeeld waarop uit Zuid twee klavers verdwenen en een klaver werd in Zuid met de heer getroefd. Ruiten drie was voor het aas en nu speelde Oost wel harten, maar helaas te laat. In Noord werd met het aas genomen en nog een klaver werd met rui tenvrouw getroefd. Nadat de laatste twee troeven van Oost met de tien en de negen wa ren getrokken, lagen in Noord nog twee vrije klavertjes waarop de laatste hartens van Zuid weg konden. Het andere spel komt uit een gewone clubavond. Op van elkaar verschillende manieren kwamen twee leiders aan elf slagen in een ruitencontract. Twee voorzichtige paren ble ven in 5Rui steken en maak ten dat met speelwijzen die een fractie van elkaar ver schilden. West kwam in beide gevallen uit met schoppenze ven waarop hij van zijn part ner zijn introever kreeg. Als West nu klaver had terugge speeld, zou de leider vier kla verslagen hebben zodat uit de hand twee hartens weg had den gekund na het troeftrek- ken. Maar in beide gevallen kwam West terug met harten drie. In het ene geval werd hartennegen inNoord gelegd en toen had Zuid geen pro bleem meer om de resterende slagen te maken. In het ande re geval werd hartenvrouw gelegd en via de heer was de siag voor het aas van Zuid. Daardoor ontstond een inte ressant eindspel. De troeven werden getrokken en de schoppenhonneur werd geïn casseerd en met Zuid aan slag was dit nog over: N gever 10 6 5 NZ. kw. V V 9 V1065 AV53 7 B8643 3 B98742 N W O Z AB983 2 H 5 2 982 6 H V4 AIO 7 ♦AHB74 H 10 4 - 9 -- AV53 - - B98 B N 52 -- W O -- B9 87 Z -- 107 7 H 10 Het beste contract is 3SA dat met twee overslagen gemaakt Zuid speelde nu ruitenzeven en West zat in dwang en moest het contract laten ma ken. Toen hartenboer niet verschenen was, ging Zuid op de klaveren af. Agenda: aarbeien/aspergedrive Bergen op Zoom; 30 april Konin- ginnedrive BC Welberg. 1. J. Lambert (Koewacht) 20 doelpunten. 2. M. Astroh (Dauwendaele) 16 doelpunten. 3. M. de Kunder (Terneuzen) 15 doelpunten. 4. P. Jansen (Zaamslag) 14 doelpunten. 5. F. Goedegebure ('s-H. Arendskerke), M. de Ridder (Temeuzen), A. Wauters (Vogelwaarde), J.P. Mulder (Walcheren) 13 doelpunten." 9. J. Kievits (Kapelle), J. Lensen (Koewacht), C. van Dort (Rillandia) 12 doelpunten. 12. H. Rietjens (HW '24), P. Schipperen (Kloetinge), A. van Noorden (Kruiningen) 11 doelpunten. 15. E. Leonhart (Dauwendaele), M. de Groote (SSV '65), P. Baumgarte (Temeuzen) 10 doelpunten. 18. J. Herselman (Kapelle), R. Arens (Kruiningen), J. de Rijke (Middelburg zo.), R. de Vos (Patrijzen), K. Zuidweg (Yerseke) 9 doelpunten. 23. S. van Dongen (Dauwendaele), A. van Huizen (Goes), B. Felius (GPC), C. Blommaert (HW '24), R. Koole (Patrijzen), M. Schieman (Philippine), W. Goedegebure ('s-H. Arendskerke), P. Sicilia (Zeeland Sport) 8 doelpunten. Clubklassement: 1. Dauwendaele 60 doelpunten. Patrick van Passel uit Sluiskil reed in het Belgische Leefdaal naar een derde plaats.

de Stem | 1995 | | pagina 13