6Honderden sporen' nagetrokken in Oklahoma City Fil Gekke 'Professor' loopt tegen de lamp (PrertffefKr- Boegbeeld -DE STEM- Wachten terwijl hoop op vinden overlevenden slinkt Heineken-kidnapper 'goede buur' in Paraguay Linschot Raad vai DE STEM BINNEN BUITENLAND BEZORGKLACHTEN LEZERSSERVICE ABONNEMENTENADMINISTRATIE BEL LEZERSCONTACT Bomaanslag op het Alfred Murrah-gebouw gE STEM Televisieki DESTEM Immoree VRIJDAG 21 APRIL 1995 Zorgde de film 'De laatste verzoeking van Christus' enkele jaren geleden in ons land nog voor flink wat rumoer (hij werd door fundamentalisti sche christenen voor godslas terlijk uitgekreten), omtrent de Britse film 'Priester' valt geen tumult te verwachten. Daarvoor is de thematiek van deze film, het celibaat, te eng rooms-katholiek. De film handelt over vijf priesters, van wie er twee sek sueel actief zijn, de ene hete roseksueel en de andere ho moseksueel. Deze laatste komt recht van het seminarie, is zeer streng in de leer en hard in de moraal. Hij veroor deelt zijn pastoor die een ver houding heeft, dan ook ten zeerste. Later ontdekt hij zijn homoseksualiteit en krijgt een intieme relatie met een vriend, hetgeen voor hem echter niet door de beugel kan. De film, gemaakt door een vrouw, neemt het niet op voor het celibaat. Zo'n film raakt in ons land maar weinig gevoelige snaren meer. De celibaatsdiscussie hebben we. zogezegd, wel ge had. Of priesters zich wel of niet aan het celibaat houden, laat zeer velen intussen koud. En tot nu toe zijn er geen schandalen losgebroken om trent seksueel misbruik door geestelijken. Dat ligt in de Verenigde Staten met zijn ruim vijftig miljoen rooms- katholieken allemaal wel even anders. Daar wordt de kerk geconfronteerd met schade claims van meer dan honderd miljoen dollar vanwege sek sueel misbruik door priesters. In het preutse Amerika raakt zo'n film gevoelige snaren. Conservatieve Amerikaanse katholieke organisaties voe ren dan ook actie voor een boycot van het Walt Disney- concern, omdat 'Priest' door de Disney-dochtermaatschap- pij Miramax is uitgebracht. De voorzitter van de Franse bisschoppenconferentie, aartsbisschop Joseph Duval, heeft zich deze week ook te gen de film gekeerd door mid del van een open brief aan zijn collega-bisschoppen. Mgr. Duval noemt de film pijnlijk voor katholieken en spreekt van misbruik maken van de behoefte aan voyeurisme bij het publiek. Een binnenland se aanleiding voor Duvals pu blieke ageren tegen 'Priest' valt niet direct te bespeuren. Het is al weer meer dan twin tig jaar geleden dat de kerk geschokt werd door het nieuws dat de Franse kardi naal Jean Daniélou in de ka mer van een prostituée was gestorven. Nu, twintig jaar later, is er opnieuw over een kardinaal een seksschandaal losgebar sten. Weliswaar geen Franse kardinaal, maar de 75-jarige Oostenrijkse kardinaal Hans Hermann Groër, aartsbis schop van Wenen. Je krijgt het gevoel dat dit schandaal Duval tot zijn open brief over de film 'Priest' heeft gebracht, als het ware om eventualitei ten in eigen land voor te zijn. Alsof men hier en daar in hoge kerkelijke kring het hart vasthoudt wie de volgende bisschop of kardinaal zal zijn die door de celibaatsmand valt. 4Priester De oerconservatieve kardi naal Groër heeft het onheil over zichzelf afgeroepen door in het openbaar nog eens heel hard te oordelen over homo seksualiteit. Dat viel bij de oud-priesterstudent Josef Hartmann zo verkeerd, dat hij aan de grote klok hing dat hij door Groër in de jaren zeven tig op het seminarie in Holla- brunn seksueel was misbruikt. Groër was daar toen docent en later directeur. De beschuldiging werd eerst als laster afgedaan, maar toen meldden ook andere oud priesterstudenten zich met de zelfde ervaringen met Groër. De Weense kardinaal zelf deed er lange tijd het zwijgen toe. Wel had hij onmiddellijk het voorzitterschap van de Oostenrijkse bisschoppencon ferentie neergelegd. Toen hij na twee weken zwijgen een maal ontkende, klonk dat niet erg overtuigend meer. Dat het Vaticaan intussen in vliegen de haast mgr. Schönborn tot opvolger van Groër heeft be noemd. maakt zijn blazoen er zeker niet beter op. Dat juist zo'n oerconservatie ve prelaat als Groër door de mand valt, haalt natuurlijk ook het kerkelijke systeem even pijnlijk onderuit, zeker voor hen die geacht worden dit systeem te handhaven en te verdedigen zoals de Franse aartsbisschop Duval. Voor hen ook is een film als 'Priest' misschien pijnlijk. Maar of er veel katholieken bestaan, die het pleidooi voor menselijk heid van 'Priest' als pijnlijk eTvaren, mag in alle gemoede worden betwijfeld. Erica Terpstra was ooit de lieveling van al wat zich in Nederland financieel tekort gedaan voelt. Uitgezonderd de minima, daar voelt ze zich wat minder bij thuis. Maar gehandicapten, sporters en ouden van dagen konden op haar warme belangstelling rekenen. Dat werd hogelijk gewaardeerd en het toenmalige Kamerlid voor de WD heeft er zichzelf een enorme populariteit mee bezorgd. Of die wederzijdse genegenheid nog lang stand houdt nu ze als staatssecretaris van Welzijn forse kortingen gaat uitvoeren op allerlei subsidies, valt zeer te betwijfelen. Zelfs de door Terpstra immer geknuffelde ouderen moeten er aan geloven. Het zit die categorie de laatste tijd niet mee. Hun boegbeeld laat ze in de steek en hun eigen partij vreet zichzelf op door interne ruzies. Bepaald geen wenkend toekomstperspectief.(HV) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader en D.H. Ahles (adjunct). Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. S 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie S? 076-236309. Rayonkantoren in Hulst, Terneuzen, Goes, Bergen op Zoom, Roosendaal, Etten- Leur en Oosterhout. Zie voor meer informatie het colofon in het editie-deel van deze krant. Abonnementsprijzen via automatische incasso: (tussen haakjes de prijs via acceptgiro) per maand 29.80 per kwartaal 86,90 89.40) per halfjaar 172.80 177,80) per jaar ƒ335,75 345,75) Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Ginnekenweg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881Fax 076-236405. Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 16.00 uur 076-236881fax 076-236405 zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076-236242/236911 Alle advertentie-opdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de Algemene Voorwaarden van Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. alsmede de Regelen voor het Advertentiewezen. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. De Stem op band: Centrum voor gesproken lektuur S 08860-82345. 06-0226116 Ma. t/m vrij. 8.00-17.00 uur/zat. 8.00-12.00 uur (Opzegtermijn abonnementen: 4 weken voor het eind van de betaalperiode) De aanslag met een autobom heeft zeker 33 mensen het leven gekost. Onder hen 17 kinderen, die in een dagverblijf in het gebouw van de federale overheid verbleven. Tussen de 100 en 250 mensen worden nog vermist. In het eerste onderzoek is vastgesteld dat een wagen met ca. 500 kg aan explosieven voor het gebouw is gereden en woensdag kort voor 09.00 uur explodeerde. Alfred Murrah-g Gebouwd in 1974 netgebouw huisvestte0a het bureau voor alcohol, tabak eri vuurwapens (ATF) en de federale recherche FBI Normaliter werkten 550 mensen iri het gebouw. Greg en Donna Ore wachten gespannen op nieuws over vrienden die in het verwoeste federale ge bouw werkzaam waren. Zelf werden ze uit hun nabijgelegen appartement geëvacueerd. foto afp Van onze redactie buitenland Oklahoma-stad - De Ameri kaanse federale recherche (FBI) heeft gisteren arresta tiebevelen uitgevaardigd te gen twee blanke mannen in verband met de bomaanslag, woensdag, op een regerings gebouw in Oklahoma-Stad. De twee verdachten worden als gewapend en uitermate gevaar lijk omschreven en ze worden in verband gebracht met een auto die bij het plegen van de aanslag is gebruikt. Uit het puin van het getroffen ge bouw worden nog steeds licha men geborgen, terwijl de hoop vervaagt dat nog overlevenden worden aangetroffen. Tot nu toe zijn 36 doden geborgen, maar er worden nog 200 mensen vermist. Honderden mensen zijn gewond geraakt. Reddingstroepen hebben gisteren koortsachtig gezocht naar de ver misten in het puin van het negen etages hoge overheidsgebouw, dat praktisch in tweeën is gere ten. Ze zeiden bij het zoeken naar overlevenden talloze doden te hebben gezien. Onder de slachtoffers zijn twaalf kinderen die in een kinderdag verblijf in het gebouw van de fe derale overheid verbleven. De toestand van 58 gewonden is ern stig, zei gouverneur Frank Kea ting van de staat Oklahoma. Drie mensen die levend uit het puin werden gehaald stierven op weg naar het ziekenhuis. De federale recherche FBI - die 200 specialisten naar de plaats van de aanslag heeft gestuurd - trekt inmiddels al 'honderden sporen' in binnen- en buitenland na. Een man die door de Britse immi gratiedienst bij aankomst in Londen was aangehouden en die aanvankelijk werd beschouwd als een mogelijke verdachte van de aanslag, reist vrijwillig terug naar de VS terug 'om zijn naam te zuiveren', meldde CNN gister avond. De man, een Jordaniër met een Amerikaans paspoort, zat op een vlucht uit Chicago. Hij wordt volgens het Amerikaanse minis terie van Justitie nu gezien als een getuige. De politie op het vliegveld van Rome nam gister middag drie koffers van de man in beslag die hij afzonderlijk naar het Midden-Oosten had ge stuurd. In Texas heeft de politie drie mannen aangehouden, die af komstig zijn uit het Midden-Oos ten, meldde CNN verder. Zij worden door de politie onder vraagd, maar worden op dit mo ment niet beschouwd als ver dachten. President Clinton noemde de aanslag een aanval op de Vere nigde Staten en waarschuwde de daders dat ze 'zich nergens kun nen verschuilen' - in Amerika noch daarbuiten. De president hield de mogelijkheid open van militaire vergeldingsmaatregelen als ontdekt zou worden dat een andere regering achter de aan slag zit. In heel de Verenigde Staten hin gen gisteren op last van president Clinton de vlaggen halfstok als blijk van rouw en uit medeleven met de slachtoffers. Politici en de bevolking in de VS reageerden geschokt op de aan slag maar ook vastberaden. Pre sident Clinton kondigde scherpe maatregelen aan om de misdaad op te helderen en verklaarde de stad tot noodtoestandsgebied. Dat maakt ingrijpen door de fe derale autoriteiten mogelijk. Eerder had de president de da ders harde straffen in het voor uitzicht gesteld. „Deze mensen zijn moordenaars en zij zullen als moordenaars worden behan deld." Minister van Justitie Reno zei dat de daders wat de regering betreft de doodstraf moeten krij gen. In de VS zijn na de aanslag de veiligheidsmaatregelen voor overheidsgebouwen drastisch verscherpt. Ten minste zeven ge bouwen werden na bommeldin gen uit voorzorg ontruimd. Militante Palestijnse groepen veroordeelden de aanslag en ont kenden banden te hebben met de daders. „Het actiegebied van de islamitische beweging ligt bin nen Palestina; wij richten ons te gen de Israëlische bezettingstro epen," aldus Saiyed Abu Musa- meh, een leidende activist binnen de islamitische verzetsbeweging Hamas in de Gazastrook. Wel heeft een voorheen onbeken de moslim-groep gisteren ge dreigd met wereldwijde aanval len op joodse doelen, 'vooral in Amerika', als arrestaties van vol gelingen van de groep in de door de PLO bestuurde Gaza-strook doorgaan. Het dreigement werd geuit in een in Gaza verspreid pamflet ondertekend door het 'Islamitisch Front voor de Red ding van Palestina'. Het was het tweede pamflet dat door de groep werd verspreid. Over de organi satie is niets bekend en de twee grootste extremistiche organisa ties in Gaza, Harnas en Islamiti sche Jihad, ontkennen iedere band met het Front. In heel de wereld is geschokt ge reageerd op de grootste terreur daad die ooit is gepleegd in Ame rika. Israël en de PLO boden hun ex pertise aan bij de bestrijding van terrorisme en guerrillageweldi Premier Rabin liet het Amen! kaanse staatshoofd woensdag a. schriftelijk weten dat Israël 'het verdriet en de pijn voelt om de ontploffing in Oklahoma'. Frankrijk bood aan een speciale reddingsploeg naar Oklahoma- Stad te sturen om te helpen over-, levenden op te sporen. De ploeg is ook in het Japanse Kobe inge- zet na de grote aardbeving in ja-J nuari. VERVOLG VOORPAGINA „We luisteren met de meest ge voelige apparatuur. Maar sedert de laatste redding woensdag avond van dat 14-jarige meisje, wier been moest worden geam puteerd om haar los te krijgen, hebben we niets meer gehoord," zegt plaatselijk FBI-chef Weldon Kennedy. De gehavende structuur van het gebouw is zó fragiel, dat het leger reddingwerkers voorlopig passief moet blijven, terwijl slechts en kelen van hun collega's met chi rurgische precisie met hun ge reedschap door de ruïne gaan. Ook voor de honderden uit alle hoeken van de wereld toege stroomde journalisten is in het inderhaast opgeslagen 'media kamp' het devies vooral: wach ten. Het gaan lange dagen en nachten worden, met wegster vende hoop op het wonder, dat nog levenden zullen worden aan getroffen. „Het is heel goed mogelijk dat onderin de kelder en de laagste verdiepingen tussen wat wij de pannekoeken-instorting noemen, nog ruimten zijn met overleven den. Maar het gebouw is heel traag verder in elkaar aan het zakken. Er kunnen alsnog men sen langzaam geplet worden," al dus Doug Cupp, die als lid van het gespecialiseerde 'American Rescue Team' naar aardbevingen,, waar dan ook op aarde pleegt te reizen. Tot op vijf straatblokken van de bomaanslag weerspiegelt de kracht die de explosie heeft gehad, zich nog altijd in de ver wrongen voorgevels en de bergen glassplinters op de trottoirs. Honderden winkels en woonhui zen in de omtrek hebben in veel voud hun ruiten verloren. Van auto-showrooms tot kerken en een t-shirtdrukkerij zijn gebou wen voorlopig onbewoonbaar ge worden. Pas bij de trappen van het State Capitol, op bijna een kilometer afstand van de ont ploffing, is geen zichtbare schade meer. Het is het capitool van de olierij ke deelstaat Oklahoma. En het zijn de trappen waar nog een van de olie-boortorens staat, die tot in de stad zijn doorgedrongen, zo vol zit hier overal de grond met de kostbare brandstof. Oklahoma City is waarachtig een stad van boeren. Van olie- en van veeboeren en van oude Cadillacs, country-music, mannen met cowboyhoeden en negerdomipees op de radio, een stad waar ter reur ontzettend niet thuis hoort. „Ik kan mij niet herinneren dat er in de Amerikaanse mid-west zoiets dramatisch is gebeurd se dert president Kennedy in Dallas niet zo ver hier vandaan werd doodgeschoten. En toen was ik nog niet eens geboren," zegt Ron Cruppen, een van de ingezette militairen. En een brandweer man moet kwijt: „Wij worden wel opgeleid voor grote rampen, maar tot nog toe waren we in de praktijk vooral nodig voor keu kenbrandjes en haalden we kat ten uit de boom. Dit is zo over weldigend voor ons in Oklahoma City." Toch dringt ook het grimmige Amerika door tot deze stad op de prairie. Ook hier dendert de haatradio door de ether. E ochtend is presentator Gordon Liddy, de vroegere Nixon-advi- seur die ooit werd veroordeeld wegens de Watergate-inbraak aan de beurt om te bedenken •waarom zijn luisteraars hun woede qver de aanslag in Okla homa City moeten richten op de federale overheid zelve en op, na- tuurlijk, de grote boosdoener, president Bill Clinton. „Het is belachelijk dat er een kinderdag verblijf was gevestigd in dit fede rale gebouw, dat zo kwetsbaar is voor terroristen!", roept Liddy. En: „Inzijntv-verklaringoverde aanslag toonde Clinton behalve zijn geschoktheid vooral zijn angst. Want Clinton is een laf aard. Uit angst gewond te wor den ging hij niet naar Vietnam." Zo gaat toch ook de verspreiding van het gif voort tot in the Ame rican Heartland. Tot in deze zon overgoten plattelandstad, die de ze week voorgoed haar onschuld verloor toen haat zo genadeloos toesloeg. Door Rinze Brandsma en Frans Lindenkamp Den Haag/Sao Paulo - Van daag gaat een in het Spaans vertaald formeel verzoek om uitlevering van de Heineken- kidnapper Frans Meijer naar Paraguay. Het ministerie van Justitie hoopt dat nu eindelijk de in 1985 ontsnapte Heine- ken-ontvoerder, -gijzelnemer en -afperser aan ons land uit geleverd kan worden. Meijer, die geldt als het brein achter de ontvoering in novem ber 1983 van biermagnaat Fred dy Heineken en diens chauffeur Ab Doderer, werd in het Zuid- amerikaanse land in augustus vorig jaar opgespoord door mis daadpublicist Peter de Vries. De ontvoerder werd 'zondagoch tend in zijn villa in de buurt van de hoofdstad Asuncion aange houden. De politie greep hem na maanden van speurwerk in de kraag in het plaatsje Paraguari. Meijer had zojuist zijn woning verlaten en was op weg om enke le boodschappen te doen. Hij was in het bezit van een ver moedelijk vals Nederlands pas poort, dat op naam stond van Ru- dolf Doves. Van deze zelfde naam bediende Meijer zich in zijn nieu we thuisland. Zijn arrestatie - die pas woensdag in de open baarheid kwam - is in de Para- guese media breed uitgemeten. Volgens commissaris Victor Ma nuel Hermosa was Meijer na zijn ontdekking verhuisd naar het 50 kilometer verderop gelegen Para guari. Daar dreef hij sinds kort een kledingzaakje. Hermosa zei in een vraaggesprek met deze krant dat Meijers plotselinge ver dwijning de reden was waarom zijn arrestatie zo lang op zich heeft laten wachten. Meijer liet zich zonder enige vorm van ver zet meenemen naar het bureau. „Hij was met stomheid gesla gen," vertelde de commissaris desgevraagd. De ex-kidnapper gedroeg zich volgens de commis saris als een goede buur in zijn nieuwe woonomgeving. Niemand van de lokale bevolking had naar Frans Meijer vlak na zijn arrestatie in 1984 FOTO ANP zijn zeggen het flauwste vermoe den dat hij een van Nederlands meest gezochte personen was. De politieman vond Meijer meer weg hebben van een Francisca ner pater, dan van een crimineel. Dit stemt overeen met hetgeen Meijer vorig jaar tegenover Pa norama vertelde. Hij onthulde toen dat hij een groot deel van het door de Heineken-brouwerij betaalde losgeld geschonken had aan diverse kerkgemeenschap pen. De voortvluchtige Neder lander zit op het ogenblik vast in de Tacumbu gevangenis nabij Ascuncion waar hij een cel deelt met vier personen. De 43-jarige Frans Meijer ont snapte in 1985 uit het Pieter Baan Centrum, een tbr-inrich- ting in Utrecht. Hij vluchtte naar Brazilië maar vertrok daar vrij snel en ves tigde zich in buur land Paraguay al waar hij nu tien jaar woont. Later werd hij bij verstek veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf: de zwaarste straf voor de vijf ontvoerders, die tot een hechte fa milie- en vrienden- clan behoorden. Via Interpol gold sinds zijn ontsnap ping in 1985 een in ternationaal opspo- rings- en aanhou- jk dingsbevel. De dag igijk nadat bekend werd JjjfflÉ dat De Vries Meijer JÊI^M in Paraguay gevon den, gefotografeerd en gesproken had, attendeerde de Ne derlandse justitie de Paraguayaanse autoriteiten op nieuw op de signalering uit 1985. Daarop reageerde het land acht maanden niet. Hoewel tussen Paraguay en Ne derland geen uitleveringsverdrag bestaat, ziet het ministerie de ar restatie van Meijer als een posi tief teken, aldus de woordvoer der. Voor hij daadwerkelijk uit geleverd kan worden, zullen nog Een rechter zal zich binnenkort over het Nederlandse uitleve ringsverzoek buigen. Daartoe moet Den Haag binnen 90 dagen een officiële aanvraag indienen. Uitlevering is in individuele ge vallen mogelijk: zo werd door Chili - waar ook geen uitleve ringsverdrag mee bestaat - Appie A., hoofdverdachte van de moorddadige overval op een AH- filiaal in Oosterbeek, uitgeleverd. A. werd deze week veroordeeld tot levenslang. De beruchte Engelse treinrover Ronald Biggs wist echter zijn uit levering te voorkomen. Tussen het Verenigd Koninkrijk en Bra zilië bestond geen uitleverings verdrag en Biggs wees - volgens de Braziliaanse rechter terecht - op zijn plicht zijn gezin te moeten onderhouden. Hij leidt zodoende al jaren een onbezorgd leven in Rio de Janeiro. Ook Meijer zou drie kinderen bij een Paraguayaanse vrouw heb ben. Dit kan voor de rechter aan leiding zijn om het Nederlandse verzoek te negeren. Als Frans Meijer in ons land terugkomt, verdwijnt hij zonder nieuw pro ces achter de tralies. Hem wacht nog de bijna comple te straf van twaalf jaar, waartoe hij door het Hof in Amsterdam veroordeeld is, met aftrek van het voorarrest van een jaar. „De klok tikt dan gewoon voor hem door," aldus een woordvoerder van jus titie. Op ontsnappen zonder geweld of bedreiging staat in ons land geen extra straf. Voor zover bekend bij het minis terie bevinden zich op dit mo ment in Zuidamerika geen ande re bij verstek veroordeelde of ge vluchte Nederlandse misdadi- wel enkele maanden passeren. gers. Door Rinze Brandsma Amsterdam - Frans Meijer, het brein achter de Heineken- ontvoering, die hem en zijn vier mede-ontvoerders kort stondig 35 miljoen gulden opleverde, had in het hoofdste delijk horecacircuit bijnamen als 'de Stekel' en 'Turbo- Fransie'. op de vlucht in Frankrijk vast gezette maten hadden regel matig contact met hem. Het verhaal ging, dat hij, van gedaante veranderd via plasti sche chirurgie, nog af en toe in zijn geliefde Amsterdam door het wereldje werd gesigna leerd, gedreven door heimwee. Niet alleen de politie, maar ook detectives van Heineken speurden naar hem. Meijer zou de nooit terugge vonden 8 miljoen van het los geld beheren, ook voor de vier gevangen zittende kornuiten. Hij had ze de stuipen op het hjt gejaagd door te verklaren dat hij zelf 50.000 van het reste rende losgeld afgenomen had en alles verder 'op het strand verbrand' had, omdat het om bloedgeld ging. Dat had hij ook de rechtei- commissaris meegedeeld. La ter zei hij dat hij een deel weg gegeven had aan de kerk e aan bedelaars. Zijn matter maakte hij duidelijk dat dat a les een grap was.In janna 1992 kwamen mede-ontvoer ders Cor van Hout en M'e Holleeder, beiden veroordee 0 tot elf jaar cel, weer op vnj voeten. In augustus vond misdaad* ner en -publicist Peter de Vr hem in Paraguay terug. Wel' lijk was hij, alle geruchten te" spijt, niets veranderd. Maar zijn familie- en vrien denclan noemde hem vooral 'de Professor'. Want Meijer be zat een behoorlijke boeken wijsheid, geïnteresseerd als hij was in religie, parapsychologie en filosofie. De 'professor' leek na zijn arrestatie daarentegen wel knettergek. Hij reageerde nauwelijks op vragen, zei zich niets van de ontvoering te her inneren, gaf onbegrijpelijke antwoorden en sloeg wazige wartaal uit. Terwijl de anderen veroor deeld werden tot fikse straffen, gelastte de rechter voor Frans een nader psychiatrisch onder zoek, hoezeer de officier van justitie zich daar ook tegen verzette, Meijer werd opgeno men in het penitentiair onder zoekscentrum Pieter Baan in Utrecht. Het enige begrijpelijke dat de ontvoerder aan het slot van het proces in september 1984 meldde, was dat hij 'verteerd werd door spijt'. Op nieuw jaarsdag 1985, dik drie maan den later, smeet de door jaren lange bodybuilding oersterke 'Turbo-Fransie' een loodzware boenwasmachine door het pantserglas en ontsnapte pijl snel uit het Pieter Baancen- trum. Bijna tien jaar verdween hij compleet uit het zicht. Zijn deels al veroordeelde en deels Van onze verslaggever Maastricht - Het ministerie in Maas! kent hoger beroep ie vrijspraak voor c_ „uteerde en ex-bur| van Brunssum H. R betekent dat Riem 0 le maanden opniem rechter moet verscha „aal voor het gerei| i Hoofddorp (anp) - investeren in veer evementen uit te ztj preciese bedragen bedragen in die omv Kenninck is in onde met de grootste tien kj ven over de doorgifte: deerde televisiesigna| technisch mogelijk on of meer kanalen naa staande aanbod via kunnen worden vervè nuari verwacht Kenn: uitzendingen te begi: verwachting valt ove ren te kiezen uit eni den kanalen. Naast de in Nederlan de vorm van abonne Fimnet vanaf volgen per-view. Voor een sportwedstrijd moet worden betaald. Een i kijker dan ongeveer T D-; drastische uitbr het aanbod houdt g ging van het abonn in. Voor de ontvang uizendingen moet del een andere decoder 1 d:e gaat kosten wil nog niet zeggen. De momenteel in gebruik gilden. De Nederlandse const edge jaren moeten v bitaal-tv. Multichoic kinalen met films e| poiteert, heeft nog l giboekt. Multichoice1 aionnementenbestanfl n;t. Don Haag (anp) - Ztken legt zeer zv amscherping van d D' Raad van State s en verplichte weiger wv-uitkering als de dior zijn eigen schul isgeworden en als de. pissende arbeid vi Rtad vindt echter d, pierde werknemer zi; mg moet kunnen h rehter. D; rechter kan immr vir nog rekening hou 'eoenredigheidsbegin: dior vervalt de uit vdledig bij een licht verwijtbaarheid vanj heid indien de werl laig en stabiel arbe heeft. Als de werkm laig heeft gewerkt 1 me heeft betaald, he 0[ maximaal 7,5 jaarl Linschoten onthoudt vereniging en de ree) gelijkheid dit te be eer juridische proce^. werknemer aanspant seretaris denkt dat DE AANSLAGEN'0 Vorenigde Staten I utwas van terrori: a/anceerde elektro hst mogelijk om rr ter wereld toe te sl< "iet nog meer wee Er zijn de afgelope ommekeer in het t neo-fascisten in Ct m 1980 overmeest groep van de Duit sche wapens. Ook World Trade Cent slechts toevallig g aanslag uitbrak, net antwoord op d land een politiesta iedere burger ee Beter is serieus te handen te houden Tot op heden is weinig of niets ge 1"2 tekenden 1 verspreiding van ondertekenaars h Z|jn parlement. Ja aanslag met het z~ Veel regeringen wetgeving en inte terreurspiraal. Wi voor gewoon per vvaPentuig of expl internationale wa magazijnen in he aanbieding. Immorele fanatici handwerk voort t °P zichzelf eigenlij

de Stem | 1995 | | pagina 2