emeente wil zelf huizen kopen AANBETALING: Allemaal anders, allemaal gelijk - Een Europese subsidie voor vlasproiect Zeeland LIJK NIEUWS EN Kaatsheuvel SPORT IN HET KORT carillon e lift' iollege Sluis-Aardenburg overweegt om zo tweede woningbezit terug te dringen iESTEM ZEELAND C4 itvoering iiuziekschool APPORT Bromfiets weg De Dijk treedt op tijdens Bevrijdingsfestival Zeeland Kennismakings cursus tafeltennis Dag zwemofficials Poolvereniging Kanaalzone WEEKENDDIENSTEN RIJDAG 21 APRIL 1995 C3 VRIJDAG 21 APRIL 1995 Le werkverdeling tussen 1 p en vlasverwerkende be- |;ïen moet leiden tot een ';fje beheersing van kwali- en kosten van de vlas- jS kortweg de doelstelling L jet project 'Herinrichting tie vlasketen' waarvoor in B kader van het zogenaamde figioproject 5b voor de twee- i' maal een subsidie van 1)000 gulden is toegekend. projectbureau van de jidsorganisatie NCB is de aanjager van de vernieuwing in de vlasteelt. Al geruime tijd zijn vlasverwer kende bedrijven overgeschakeld van het milieu-onvriendelijke waterroten op veldraten. Roten wil zeggen dat de 'houten' bast van het vlas wordt losgeweekt van de kern, het zogenaamde vlaslint. Bij waterroten was het proces goed te beheersen, veldraten eist een zeer grote nauwkeurigheid en brengt bo vendien kwaliteitsrisico met zich mee. Het geoogste vlas moet scherp in de gaten worden ge houden, op tijd gekeerd en opge rold. Doet men dit te vroeg of te laat dan gaat dat ten koste van de kwaliteit van de vlaslint. Dat is de reden waarom veel telers de grond voor vlasteelt in toenemende mate verhuren aan de vlasverwerkende bedrijven. De risico's van teelt, oogst en opslag komen hierbij volledig bij de vlasser te liggen. Die heeft dikwijls te weinig personeel en materieel waardoor het kwali teitsrisico verhoogt en vlas- bedrijven zeer kwetsbaar wor den. „Wat wij beogen is de verant woordelijkheid voor teelt, oogst, veldraten en oprollen van het gerote vlas plus de levering van gedorst lijnzaad weer bij de teler te leggen. De vlasser krijgt dan de kans zich meer te richten op de verwerking en het op de markt brengen van het eindpro- dukt," zegt NCB-projectleider ing. H. Thomaes. „Een teler kan de ontwikkeling bij het roten bijvoorbeeld beter in de gaten houden dan een vlasser, die zijn aandacht immers over diverse percelen moet verdelen." Voor het uiteentrekken van de vlasketen moeten investeringen worden gepleegd. Tweler en vlasser dienen over de juiste ma chines te kunnen beschikken. Samenwerking tussen diverse te lers is daarbij van belang om aangeschafte machines zo effi ciënt mogelijk te kunnen inzet ten. Vorig jaar is in Zeeuws-Vlaan- deren een eerste proef van start gegaan. Daarbij sloegen een vlasser en een loonwerker de handen ineen. „En rond dit tweetal is een groepje ontstaan, want om effectief te kunnen werken is zo'n vijftig hectare vlasteelt nodig," zegt Thomaes. Vorig jaar was, evenals dit jaar, een investering van 1,8 miljoen gulden nodig. Hiervan neemt de Europese Unie een kwart voor zijn rekening. Volgens de NCB kan door op deze manier te werken de aloude vlasteelt in Zeeuws-Vlaanderen een nieuwe impuls krijgen. Het project moet leiden tot een lage re kostprijs en een hogere kwali teit. En dat is weer gunstig voor de concurrentiepositie van die vlasteelt. uit het carillon naast het Terneu- j n uit de toren verwijderd en dat een brandweerlift (zie foto). Het x voor het nieuwe stadskantoor, vandaag officieel de eerste paal ■komen. Vandaag wordt ook de n gaan naar een klokkengieterij in ereviseerd en opgeslagen tot het üaats krijgt. De toren krijgt het sontwikkeling en -Beheer aan de e opslagplaats. Terneuzen is momenteel met het g om het carillon zo snel mogelijk d te geven, foto canule schelstraete ponze verslaggever rAardenburg - Het gemeentebestuur van Sluis- jrdenburg denkt erover in de toekomst zelf oude pingen op te kopen om deze na renovatie weer te foopen. Hiermee wil de gemeente het tweede-wonin- labezit op het huidige niveau handhaven of zelfs mgdringen. Omdat het nog slechts om een gedachtengang gaat is niet be kend hoeveel geld de gemeente voor dit project opzij gaat zet ten. Er wordt wel gesproken over een bedrag van in totaal een miljoen gulden. Dat geld wordt dan gebruikt voor de aan koop van de woningen en de broodnodige renovatie. Want omdat het om oude woningen gaat zijn tal van voorzieningen niet aanwezig of in slechte staat. Maar het exacte bedrag is pas bekend als de studie is afgerond. Zo gaat de gemeente bekijken hoeveel woningen er voor even tuele aankoop in aanmerking komen. lens wethouder J. du Fossé it het nog puur om een studie, it is wel zo dat we de moge- pieid om als gemeente zelf ]e woningen op te kopen se ns bestuderen. Het gaat om n die anders als tweede verkocht zouden wor- 1. En dat proberen we zoveel gelijk terug te dringen. De ïingen die wij na renovatie a gaan verkopen zijn bedoeld ar de reguliere woningmarkt, ar permanente bewoning ongeval op de Westkolkstraat in Terneuzen werden gister- es- middag twee personenauto's rd zwaar en twee andere licht erd beschadigd. Een 20-jarige au- io- tomobilist uit Den Haag raak- een te op en gegeven moment met i. zijn voertuig in een slip en1 kwam daarbij op het voor hem linkerweggedeelte in botsing met een personenauto, be- olf- stuurd door een 40-jarige man ens uit Terneuzen, en vervolgens er- nog twee geparkeerd staande l rd auto's, die daarbij licht be- to- schadigd werden. Terneuzen - Van een 22-jarige man uit Terneuzen werd zijn bromfiets gestolen vanaf een parkeerplaats aan de Patent ers- weg te Terneuzen. ningin verschijnen. DORKAS - De christelijke hulporganisatie Dorkas houdt ag van 27 mei tot 1 juli een de sponsor-wandelestafette door on geheel Nederland. Op 1 juni rdt komt de tocht, waarvan de in- opbrengst is bestemd voor ng straatkinderen in Rusland, Kenia, Ethiopië en Roemenië, de aan in Terneuzen. Iedereen, De die aan de wandeltocht wil ov) deelnemen (of aan een deel in- ervan), kan informatie inwin- ie- nen bij Karin Hartman van de als plaatselijke werkgroep van ko- Dorkas. De regio Zeeuws- anderen van de Zeeuwse Mu- iïschool houdt dinsdag 25 ;ril de jaarlijkse leerlingenuit- uring in het Ledeltheater in tóburg. «nspelgroepen met een grote netting, zoals het muziek- iolorkest Oostburg, treden jiens de manifestatie op. Ver- !t ad hoe ensembles en een inrsfluitgroep. Een speciale jilts is ingeruimd voor het en able met gevorderde leerlin- p klarinet en de klassen Alge- ae Muzikale Vorming. 3e uitvoering begint om 19.00 1. Toegangskaarten kosten vijf tilden. In Sluis-Aardenburg is momen teel de gebruiksverordening tweede woningen van kracht. Deze verordening legt het twee-, de woningbezit aan banden. De gemeente vindt het zelf aanko pen van woningen om te voorko men dat deze huizen als tweede woning worden verkocht een stuk vriendelijker dan het opleg gen van sancties voor die men sen die de gebruiksverordening overtreden. De gemeente wil het tweede wo ningbezit terugdringen om zo doende de leefbaarheid te bevor deren. Tweede woningen staan immers een behoorlijk deel van het jaar leeg. (ADVERTENTIE) gde i-A. ;en- W. Ko- rste 3oel gel: em Pik- vo- gel: tius; ter, (8): |mg- N. dag g- gen ;ers, M. ho- ;tra; ner, Re- jvo- =>og; yer, op rste Eensgezindheid; tweede hoge vogel: M. de Jonge, Soranus l, eerste zijvogel: M. VerdonK, tweede zijvogel: M. Wisse, bei den Concordia; derde zij vogel. N. van de Dries, Eensgezind heid; vierde zij vogel: P. Maai, Zorgvlied; grootste aantal (b): J- Doene, Victoria. Ellewoutsdijk - Verenigde so ciëteiten, ten bate van de jeugjg kas, 25 schutters. Eerste hog en derde zij vogel: W. NJ] Zorgvlied; tweede hoge vog R. Klippel, Doel naar Hoger, derde hoge vogel: A. Poelma Edele Handboog; eerste zi)vo gel: J. Döene, Victoria; tweede zijvogel: J. op 't Hof, vier zijvogel: J. Platschorre, beid Zorgvlied; vijfde zijvogel. Vermeule, Edele Haridbo g> zesde zijvogel: E. Nutzm Zorgvlied; grootste aantal u L. de Jonge, AD LM. Aardenburg - St.-Sebastiaa^ eerste puntenschieting, - schutters. Hoge vogels: ni geschoten, eerste zijvog i. Stedehouder, tweede G. Valcke, derde zijvogel. van Daele, vierde zijvog grootste aantal (6): hap: Vooren. Stand kampioenschap P. van Vooren 8 punten, Daele 7, M. Minnaert, Valcke, G. de Vriend en F. w paert, allen 5 punten Bij Keuken Kampioen Kaatsheuvel is het goed keukens kopen. DE GROOTSTE KEUZE (200 keu- ens in één showroom), DE [MGSTE PRIJZEN (elders goed- en we leggen bij), DE LANGSTE GARANTIES (5 jaar zonder gedoe), TIP- WPSERVICE (u hoeft maar te bellen en «en), LEVERING DOOR HEEL NEDERLAND (van Dokkum tot Ulicoten) en u wordt er VRIENDELIJK GEHOLPEN. Maar het leukste komt nog: u betaalt geen cent vooruit: alles 200keukens onder één dak! Door Ronald Verstraten VLISSINGEN heeft op nieuw de eer het Bevrij dingsfestival Zeeland te mogen houden. Het mot to van het festival, 'Alle maal anders, maar toch 1', verwijst naar artikel 1 van de grondwet: Ieder een is voor de wet gelijk. Dat gelijkheidsbeginsel staat centraal bij alle ac tiviteiten op 5 mei. IN iedere provincie - en in Am sterdam - wordt er een Bevrij dingsfestival gehouden. Elk met een eigen programma uiteraard, maar op een aantal festivals tre den twee Nederlandse topgroe pen op: De Dijk en 2-Unlimited. Zij worden met helicopters van de Koninklijke Landmacht van het ene festival naar het andere gevlogen. In Vlissingen treedt De Dijk om 18.30 uur op. Het Bevrijdingsfestival is een combinatie van - veelal geënga geerde - popmuziek, wereldmu ziek, informatie-overdracht door sprekers. Er zijn informatie stands, optredens van theater groepen, kunstprojecten en kin derfestivals. Ruim veertigdui zend bezoekers beleefden vorig jaar een fantastische dag en de Culturele Raad van Vlissingen rekent dit jaar op nog meer belangstelling. Daar moet dan vooral de mu- ziekprogrammering in het Bel- lamypark voor zorgen. In de per soon van Cheb Mami bijvoor beeld, de 'Prince of Raï'. Popu lair bij zijn jonge landgenoten in Algerije, die veel van hun dage lijkse beslommeringen herken nen in de teksten van Mami. Een stuk minder populair bij het fundamentalistische deel van de bevolking, bij wie het bezingen van de vrije liefde niet in goede aarde viel. De tegenwoordig beurtelings in Parijs en Neder land woonachtige zanger treedt, om 13.30 uur op. Cabaret Titels van nummers als 'sexisme in de bouw', 'De laatste uitke ringsgerechtigde in 2025' of 'wa ter naar de zee dragen in de banenpool' wijzen op op maat schappij-ritisch cabaret. In dit geval van 'De Bank van Mening', een aan de FNV gelieerde caba retgroep, voorheen bekend als 'De Verstrooiers'. In het optre den van de groep, na Mami om 15.10 uur, ligt de nadruk op snelle mono- en dialogen, woordgrappen en sketches, on dersteund door muziek. BI0f is een Nederlandstalige rockband uit Vlissingen. De groep maakt 'schwingvolle' mu ziek, die varieert van 'ingehou- Otis Clay den en sober tot groots en mee slepend'. In hun teksten leggen de mannen van B10f een neoro mantisch levensgevoel aan de dag: kroegen, drank en allerlei Grote Verlangens. Begin dit jaar debuteerde de groep met de cd 'Naakt onder de hemel'. Daar van zullen ongetwijfeld num mers te horen zijn tijdens het optreden op het festival, vanaf 15.30 uur. Rock en blues De Dijk, 'een wereldband uit Nederland', mag tot de pu bliekstrekkers van het festival worden gerekend, ook al trad de groep nog onlangs op in Goes, evenals B10f, trouwens. Het re pertoire bestaat uit Nederlands talige, simpele, op het hart ge richte muziek, in de traditie van de rock 'n roll en gekoppeld aan het leven van alledag. Die defi nitie gaat ook enigszins op voor de muziek van Johnny 'Clyde' Copeland, zij het dat in plaats van rock 'n roll het woord 'blues' moet worden gelezen. Hij draait al heel wat jaren mee in het Amerikaanse bluescircuit, maar kreeg vooral bekendheid door de cd Showdown die hij in 1986 maakte met Albert Collins en Robert Cray. Zij werden ervoor beloond met een Grammy. Texas Johnny en zijn Blues Band spe len vanaf 19.30 uur. Landgenoten Otis Clay Band nemen het vaandel om 21.15 over. Clay's grootste hit was het nummer 'Trying to live my life without you', dat gecoverd werd door onder anderen Bob Seger en the J. Geils Band. Met zijn zevenkoppige band maakt hij 'hard soul music' en sluit daar mee het pop-gedeelte van het festival af. Tussen de concerten in het Bellamypark zijn er optre dens van de Nederlandse stand- up comedy groep van Rosa Steyn: humor met een strijdbaar, feministisch tintje. Thomas Fla nagan neemt de presentatie voor zijn rekening. Gastspreekster is Ellen Vogelaar van de FNV. Klassiek Liefhebbers van klassieke mu ziek kunnen om 20.00 uur te recht in de rk kerk. De Vlissing- se Oratoriumvereniging en het Dordts Kamer Orkest verzorgen er een Bevrijdingsconcert. Ook gratis toegankelijk, zij het dat toegangskaartjes even vantevo- ren moeten worden gehaald bij de VVV. Aan het concert werken de solisten Ellen Bollongino (so praan), Martijn Smeding (tenor) en Matthijs Mesdag (bas-bari ton) mee, evenals organist Tijn van Eijk. Uitgevoerd worden 'Verleih' uns Frieden' en Psalm 115 van F. Mendelssohn Barthol- dy en het Kyrie en Gloria uit de Messa di Gloria van G. Puccini. De muzikale leiding berust bij Henk J. Harinck. Gastspreker is Vlissings burgemeester J. van der Doef, met de inleiding 'Vijf tig jaar Vrij'. Er zijn nog diverse andere eve nementen in het kader van het festival. In de Gevangentoren zijn van 1 tot 31 mei plexiglas boxen te zien van vijftig mail- artists, een project van de beel dend kunstenaars Ko en Cor de Jonge uit Middelburg, met als thema 'Vrijheid'. Een andere tentoonstelling is te zien in het Stadhuis van Vlissingen. Daar wordt tot 13 juni een foto-expo sitie gehouden in het kader van de stedenband tussen Vlissingen en Taganrog. Er zijn vijftig fo to's te zien die zijn gemaakt door het Russische persagentschap Rianovosti. Op de Zeilmarkt, Nieuwendijk en Ruyterplein is er op 5 mei vanaf 13.30 uur een informatie-, ruil en verkoopmarkt. Voor de kinderen is er op het Ruyterplein tevens een kinderkennis. In het Arsenaaltheater vindt van 11.00 tot 18.00 uur de manifestatie 'Vrouwen investeren in de toe komst' plaats, met diverse optre dens, lezingen en forumdiscus sies. 's Avonds is er de Zeeuwse première van de poppentheater voorstelling 'Wasgoed' door Theater Opgepast (20.00 uur). Het 'kleinste theater ter wereld' staat 's middags van 13.30 tot 17.00 uur opgesteld op de Nieu wendijk, tegenover het VW- kantoor. Het biedt plaats aan één volwassene en één kind. Wie het binnenstapt wordt door een tunnel een kooi ingetrokken en beleeft daar een korte, beeldende voorstelling. Op Oranjedijk is een zendinstallatie uit de tweede wereldoorlog te zien, ingericht door verenigingen van radio zendamateurs. Daar ook wordt het festival om 23.00 uur beslo ten met een groots spektakel, bestaande uit grondvuurwerk, middelhoog en zeer hoog lucht- vuurwerk. I |GtoDemftraat Ef' KMlsheuvel, industrieterrein 'De Kets', Telefoon 04167-81410. tot en met zaterdag. Vrijdag koopavond. Arnemuiden - Speciaal voor ouderen wordt door De Zeeuwse Sportraad, in samen werking met tafeltennisvere niging Arnemuiden, een mini cursus tafeltennis gehouden. Dit gebeurt op de dinsdagen 9, 16 en 23 mei en donderdagen 11,18 mei en 1 juni. De cursus bestaat uit drie keer één les van 13.45 tot 15.45 uur in tafeltennisgebouw Match- point'82 aan de Korenbloem laan te Arnemuiden. Per cur sus kunnen maximaal 24 per sonen deelnemen. Opgave vooraf is gewenst bij De Zeeuwse Sportraad, bij Irene van Zwieten. Kruiningen - Zaterdag 2 april wordt in Kruiningen, op ini tiatief van de Kring Zeeland van de Koninklijke Neder landse Zwem Bond 'De dag voor zwem- officials' gehou den. De Zeeuwse officials krij gen in deze bijeenkomst bij scholing over de nieuwe regels betreffende de rugslag en de schoolslag. Hoogtepunt wordt de huldi ging van een aantal officials dat al langer dan vijftien jaar als zodanig actief bezig is met de jurering bij wedstrijden. Zij krijgen de onderscheiding 'Official van verdienste' uitge reikt. Axel - De competitie op pool biljart van de Poolvereniging Kanaalzone zit er op. Kam pioen in de eerste divisie werd Ambassadeur, dat in de slotfa se PPP's nipt passeerde. Kom buis eindigde op de eerste plaats in de tweede divisie. UITSLAGEN Eerste divisie: Dream Team- PPP's 4-2, Ambassadeur-De Tuk ker 4-2, Roskam-De Gravin 1-5, PPP's-De Tukker 3-3, Dream Team-Roskam 5-1, Ambassadeur- De Gravin 6-0, De Gravin-PPP's 2-4, De Tukker-Dream Team 4-2, Roskam-Ambassadeur 1-5. Tweede divisie: Les Amies-Zon- dagsvermaak 4-2, Jeans Bar- Kombuis 3-3, Stooters-'t Zand 1-5, Zondagsvermaak-Kombuis 6-0, Les Amies-Stooters 2-4, Jeans Bar-'t Zand 2-4, 't Zand- Zondagsvermaak 4-2, Kombuis- Les Amies 5-1, Stooters-Jeans Bar 0-6. Captains Cup: John Hayward-As- trid de Smet 3-2. Kastelijns Cup: Jan Benns-Mart Speksnijder 0-3 (walk over). Singles Cup: Mike Messenger-Jo hn Beggs 2-3. Doubles Cup: Beverley en John Hayward-Pascal Laureysens en Danny Doven 2-3. EINDSTANDEN Eerste divisie: Ambassadeur 20-44, PPP's 20-40, De Tukker 20-33, Dream Team 20-22, De Gravin 20-14, Roskam 20-10. Tweede divisie: Kombuis 20-45, Zondagsvermaak 20-33, Les Amies 20-30, Jeans Bar 20-28, 't Zand 20-26, Stooters 20-5. Cheb Mami Ellen Bollongino HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H.D. Brugge- man, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord straat 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter S. Buys, tel. 15462. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter B. Schruer, tel. 14373. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Clooster- straat 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D. van Driel, tel. 01106-1202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u, dokter Den Ouden en Dokter Roks, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-13131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Ver- cauteren, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v, Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen, 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur: za. 13.00 u. en vlgs. afspr. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts J. Kop/M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. af spraak. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13.30 u. verder vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen- dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts P. de Booy, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-53022/privé 01156-58544. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts J. Chilla, Markt 11, Kruiningen. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar t§l. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. DIERENARTSEN AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444.

de Stem | 1995 | | pagina 13