Gelegenheid fcritiek stedebouwkundig plan llaximaal tien mille voor schilderijen Tachtigjarige Oorlog DE STEM Opschudding in Philippine na mislukte overval Gehandicapte pikt korting niet WD in Oostburg wil uitbreiding van camping Nooitgedacht DAG KLAPPER U RIJDT RENAULT RENOCA particulieren jer Gefeliciteerd jurgers: 4College Sas van Gent luistert niet naar andere meningen' en Miranda Lieve Opa Strooband Johan en Annette Silvia Bij Harko Raad Hulst keurt aanschaf scooter wijkagent goed eA| ZEELAND C2 met de opening van jullie |ak in Oosterhout )ma i/elijk pje ind) Adrie Margreet Hartelijk gefeliciteerd van Pieter-Jan, Karin en moeder. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. EDITIE ZEELAND J e* I'lprt ~9®554. Kessen debateert over drugs met Belgische minister Bezwaar tegen halveren vergoeding rolstoeltaxi Directie wil ook als klacht ongegrond is weten wie klager is RENAULT Wij doen de rest Muziekschool houdt open week 995 59 3ëStem VRIJDAG 21 APRIL 1995 :wens, bedankje, jubileum rtie, huwelijk, verloving, inning, prestatie, examen, Abraham enz. i per kolom 0,65 incl. BTW i grote regel verplicht. Foto of afbeelding, »5 x 40 mm 26.- incl. BTW ge tarieven op aanvraag, worden niet geretourneerd. 3-236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van itoren. Schriftelijke opgaven [sluitend geaccepteerd, indien Ires bekend zijn, ook indien uw paling bijgevoegd is. Jen ons het recht voor teksten gaaf van redenen te weigeren gever klachten bereiken over de tekst behoudt de uitgever zich nt voor om de naam van de [htgever bekend te maken. hsen-Van Rooy in Baarle-Nassau. onze verslaggever j^t - De gemeente Hulst maximaal tienduizend jjden uitgeven aan de in ging van een tentoonstel- over de 'Tachtigjarige ajlog in Hulst'. Van de twee jeI1t ontdekte schilderijen het beleg van Hulst in zullen voor die prijs alleen zijn. reprodukties te zien Zouden de originele schilderijen van de Vlaamse schilder Wence- slas Cobergher, die in een mu seum in Rome hangen, naar Hulst gehaald worden, dan kost dat 12.500 gulden meer. Alleen als er sponsors bereid zijn dat bedrag op tafel te leggen, dan hoeven Hulstenaren het niet met reprodukties te doen. De fracties van de Hulster ge meenteraad loofden gisteravond tijdens de commissie financiën het B en W-voorstel tien mille voor de expositie beschikbaar te stellen. „Het gaat om een over zichtstentoonstelling over een periode die voor Hulst heel be langrijk is geweest," aldus A. Hegger (PvdA). Ook het feit dat er meerdere exposities te zien zullen zijn en daarvoor contact is gezocht met buurgemeenten in Zeeuws-Vlaanderen en België vond Hegger prijzenswaardig. „Onze fractie ziet het als een toeristische attractie die, naar ik hoop, ook landelijk gepromoot wordt." De bedoelde schilderijen van Co bergher geven een beeld van het beleg van Hulst in 1596. Ook de Bollewerckpoort staat op een van de schilderijen. Daar zijn verder geen afbeeldingen van. Dat is ook de reden dat beide schilderijen de tentoonstellingen extra cachet geven. Met de exposities wil de gemeen te herdenken dat het 350 jaar geleden is dat Prins Hendrik de stad en het ambacht veroverde. Deze verovering was het laatste grote wapenfeit uit de Tachtigja rige Oorlog en beslissend voor de latere geschiedenis van de stad Hulst. De tentoonstelling in het stads kantoor, met als middelpunt de schilderijen van Cobergher, vindt plaats in de maanden juni en juli. Ma, Olaf en Anja tij zijn trots op jullie!!! iteerd Paula, Irt, Erna, dt zondag i Kids. H.G. met je 70 ste verjaar dag en we hopen dat j« nog vaak met ons mag voetballen! Je kleinkinderen Carmen, Tomas, Karei, Roy en Cars. al 12V5> jaar een paar, Gefeliciteerd en tot vanavond! P.s. H.G. met je verjaardag de familie. „onze verslaggeefster van Gent - 'We nemen al uw opmerkingen mee', i er gisteravond aan het begin van de inspraakbij- jnkomst over de Stedebouwkundige Visie op Sas van jent gezegd. Maar zodra geïnteresseerden kritiek op het lan uitten, werd daar maar mondjesmaat op gerea- serd. was de datum mis, ik hoop dat het met jouw verjaardag beter is. Hartelijk gefeliciteerd, Ma met jullie trouwdag vaak van mensen dat ze het ïlt op de fabriek, vooral 's aids als de lichtjes aan zijn, teel imposant vinden. U denkt üier dat alleen groen zalig ma- iffld is, maar werkgelegenheid sok wat waard. Er zitten op i! moment honderden mensen Sliet plan wordt aangegeven in de gemeente groen waar nog ruimte is voor hoe de verkeersstruc- ar eruit zou moeten zien, kort- jiioe Sas van Gent zo leefbaar sjelijk gehouden kan worden. kritiek op de Visie was bij pen wijle hevig. Aanvankelijk ïéds inhoudelijk, maar gaan- jveg telkens meer gericht op ïbehandeling ervan. j) vroeg M. Vereecken van de lichting Welzijnsraad zich bij- af waarom aan de «dkant van het bedrijf Ceres- i Benelux geen groene rand Bilt. „Het is nogal een lelijke abrupte overgang van polder- iidschap naar industrie. Er sat zoveel groen in de buffer sen Cerestar en de woningen jmheen, waarom dan die urdkant ook niet wat afscher- i?" Iizin ligemeester Van Rest vond dat air onzin. „Met een groen radje haal je heus het zicht niet En bovendien, ik hoor in Terneuzen bij mekaar in onze kerheid Dat schoot bij de inspreker in het verkeerde keelgat. Geëmoti oneerd riep hij dat Van Rest daarmee 'een oneigenlijk argu ment' gebruikte. „En dat pik ik niet!" Daarop gaf Van Rest nog eens aan wat ze eigenlijk bedoel de: „Onze stad heeft industrieel karakter, daar mogen we best trots op zijn. Dat hoef je niet met kunstgrepen te verdoezelen. U heeft uw mening, wij de onze." Naar de knoppen Dat was voor P. Inghels, eige naar van een modewinkel in Sas, reden zich in de discussie te mengen. „Ja, en dat zal wel zo blijven ook. Als wij mogen mee praten, zijn de beslissingen al genomen en de zaken verkocht." De middenstander was behoor lijk gepikeerd over de verkoop van een lapje grond aan de Klei ne Markt die volgens hem 'on derhands' was gegaan. Door dat soort praktijken helpt het Sasse college het winkelgebied 'naar de knoppen', vond hij. „Bejaar denwoningen in een winkelcen trum, da's toch geen beleid Ambtenaar J. Willemkens (te vens lid van de werkgroep die de Visie heeft voorbereid) ant woordde dat de winkeliers maar eerder aan de bel hadden moeten trekken als ze interesse in die grond hadden. ïnonze verslaggever it - Politiek Hulst vindt het van belang dat er een vaste hjkagent komt maar vreemd dat de Regiopolitie Zeeland de anschaf van een scooter voor die agent niet zelf kan betalen. En de makelaar weel van wanten en kranten fet bleek gisteravond tijdens de ■missie financiën waarin het 'en W-voorstel werd besproken jitO gulden beschikbaar te stel- voor een dergelijk vervoer- sfdei. De politiefunctionaris, tt»r wie de scooter bestemd is, Wet het contact tussen politie tjiburger gaan verbeteren. district Zeeuws-Vlaanderen de Regiopolitie had het ver- tot financiering van de Wfter bij de gemeente Hulst tegelegd omdat het momenteel zet financiële problemen kampt, «gemeente wil aan dat verzoek moet komen, ondanks dat ze nodige bedenkingen heeft, is eigenlijk diep triest dat gemeente moet bijspringen, «ar we willen de burgers de "ra politiesurveiüance niet •ouden," reageerde wethou- '«neuzen; Zuidlandstraat 32, *01150-18924, fax 01150- !uCreuren: Peter °99el (editie- In j van Cooten, Rein I der Helm, Florence Imandt, a koomen (sport), Harold oysseleijr, Eugène i,raeten. W: Klokstraat 1tel. 01100- JO, fax 011 oo-21928. acteur: Cees Maas (provin- llJ; Penstraat 14, tel. 01140- b.fax 01140-19698. n: Frank Deij (plv. ed. kirerlaotl Hochstenbach. ertentieverkoop ia n!"zen: Zuidlandstraat 32, 1^150-17920. ^Blï0ru9erS: C!.oe'le' Hans Dimmers. '3?5l enstraat 14, tel. 01140- |S^enwoordigers: iWwnden Brande, ran Verstraeten. ISf'e'der: Harry Muurmans, \'6-236454. frinummers en openings- |n overige afdelingen op der G. van de Voorde op opmer kingen van het onafhankelijk raadslid F. de Vries, T. Blom- maert (D66) en J. Van Eek (CDA) die zich afvroegen waarom de politie een betrekkelijk lage uit gave niet binnen de eigen begro ting kan opnemen. „Ik hoop dat het een eenmalige zaak is. Het mag geen voorbode van een nieuw subsidieverzoek zijn," vond Van Eek. A. Hegger (PvdA) vroeg zich af hoe of die scooter niet duurder is dan 3500 gulden. Wethouder Van de Voorde moest het ant woord schuldig blijven waarop raadslid Blommaert betoogde dat een 'simpel brommertje al meer kost'. „En die scooter wordt natuurlijk ook nog eens van zwaailichten voorzien..." Ondanks de bedenkingen waren alle fracties het eens met het voorstel van het college van B en W. Omdat ook zij van me ning zijn dat het van belang is dat de politie haar gezicht wat vaker op straat Iaat zien. Van onze verslaggever Hulst/Lokeren - 'België-Ne- derland. Wie wint de strijd tegen de drugcriminaliteit?' is het thema van een debat waar onder andere burge meester A. Kessen van Hulst vanavond aan deelneemt. Het debat vindt plaats in zaal Concordia, Zand 18 in Lokeren. De andere deelnemers zijn de minister van Binnenlandse Za ken J. vande Lanotte, M. Ver- wilghen volksvertegenwoordiger van de Vlaamse liberale partij VLD en criminoloog B. de Ruy- ver. De vier spreken onder meer over samenwerking tussen Belgische en Nederlandse overheid, koffie shops, illegale drughandel en Europese afstemming wat de drugproblematiek betreft. Het debat is georganiseerd door de Wase Persclub. Aanvang 20.30 uur. Van onze verslaggevers Philippine - Twee onbeken de, gemaskerde mannen heb ben gisterochtend een ver geefse poging gedaan het po stagentschap aan de Gentse- breedstraat in Philippine te beroven. De overval werd verijdeld doordat de beheers ter er met enkele anderen in slaagde de overvaller buiten te werken. De politie was nog voor de roofoverval plaatsvond al onder weg naar Philippine. De daders reden namelijk rond in een auto die kort tevoren gestolen was in Breskens en die de eigenaar had gekocht van iemand uit Philippine. De 'oude' eigenaar zag twee onbekenden in zijn auto door Philippine rij den en waarschuwde de politie. Kordaat Terwijl die op weg was, ging een van de twee mannen het posta gentschap binnen en bedreigde de beheerster met een pistool. Hij eiste geld maar de beheerster voelde er niets voor dat te geven. Ze pakte de man kordaat beet en duwde hem richting deur. Op het gestommel kwamen een paar andere personeelsleden te hulp om de man naar buiten te werken. En dat lukte. Eenmaal buiten loste de overvaller een schot in de lucht en zette het op een lopen. Volgens een ooggetui ge sprong hij in een gereedstaan de auto en vluchte met de be stuurder ervan richting Bel gische grens. De overval zorgde voor nogal wat opschudding in het dorp. De straat bleef uren lang afgezet omdat er op de technische re cherche uit Middelburg gewacht moest worden. Dat gaf overlast. Bijvoorbeeld voor de buurvrouw waar ze juist vloerbedekking moesten komen leggen. Uitein delijk werd er toch een uitzonde ring gemaakt. Knal De buurvrouw had overigens weinig van de overval gemerkt. „Ik hoorde wel een knal, maar ik dacht dat het gewoon een auto was. Gezien heb ik niks." Ze is er niet bang van geworden. „Er is hier nog nooit iets gebeurd. Ook niet toen we tot een paar jaar geleden nog een echt post- zijn, zag de overval vanuit de kantoor in Philippine hadden, auto gebeuren, vertelt de buur- Wel een sensatie trouwens in vrouw. De dochter runt samen zo'n rustig dorp als dit." met haar moeder het postagent- Een dochter van de beheerster schap en kwam net aanrijden, van het agentschap, waar verder Uit angst voor haar twee kinde een geschenkenwinkeltje en ren, die ze bij zich had, bleef ze loodgietersbedrijfje in gevestigd in de auto zitten. Van onze verslaggever Hulst - Bewoner Th. de Keijzer van de verpleegafdeling van De Blauwe Hoeve in Hulst gaat bezwaar aantekenen tegen de halvering van de vergoeding voor zijn rol stoeltaxi. Deze morgen heeft een familielid van hem een gesprek met de gemeente Hulst over de halvering. Landelijk probleem De nieuwe wetgeving zorgt niet alleen in Huist voor beroering onder gehandicapten in instellin gen. „Het is een landelijk probleem waar veel gemeenten mee worstelen," zegt A. d'Hondt van de afdeling Welzijn van de gemeente Hulst. „In de wet staat dat de zorgplicht niet geldt voor AWBZ-inrichtingen (algemene wet bijzondere ziektekosten, red.) zoals De Blauwe Hoeve en waartoe ook instituut De Sterre in Clinge be hoort. Er is een overgangsregeling gekomen. Die houdt in dat de vervoersvergoeding voor mensen in instellingen in twee jaar tijd wordt afge bouwd. Vorig jaar kregen zij 14,3 procent min der, nu vijftig procent en volgend jaar wordt de voorziening beëindigd. Voor De Keijzer betekent dat hij voor 1995 maar 1253 gulden krijgt, in plaats van het dubbele en volgend jaar op niks hoeft te rekenen. De politie zoekt na de mislukte overval op het postagentschap in Philippine in de omgeving naar sporen. f0t0 cam|le schelstraete VERVOLG VAN ZEELAND 1 De directeuren zouden er ook alles aan gedaan hebben om het zo voor elkaar te krijgen dat hetgeen besproken wordt tussen klager en commissie daarvan, bekend moet worden gemaakt aan de persoon die onderwerp van het gesprek was. Vaak is dat de directeur of ie mand anders uit de leiding, bij voorbeeld een bestuurslid of het hele bestuur. Ook als er geen klachtenprocedure volgt en de klacht dus ongegrond wordt ver klaard, willen de directeuren weten wie er klaagde. Behalve een excuus van de kla ger zou in een geprek tussen klager en directie de lucht kun nen worden geklaard, zo luidt het argument van de directeu ren. Ze gaan ervan uit dat het persoonlijke en functionele be lang van degene waar over wordt geklaagd, uitstijgt boven de bescherming van de persoon lijke levenssfeer van de klager. Een excuus van de klager als de klacht ongegrond is, is op zijn plaats, vinden de directeuren, omdat er immers onterecht een persoon in minder gunstige zin onderwerp van gesprek is ge weest, en dat moet worden rechtgezet, zo stelde de VDB in het overleg. De andere deelnemers kozen voor geheimhouding van de kla ger en hebben deze voorstellen dus niet meegenomen in de be sluitvorming. De klachtenbro chure die iedere bewoner van een bejaardentehuis of verzor gingshuis te zijner tijd zal ont vangen draagt als titel 'Met recht van spreken' en moet bin nen enkele maanden klaar zijn. De Keijzer wordt al vijftien jaar verpleegd in De Blauwe Hoeve. Hij heeft multiple sclerose en is volledig afhankelijk van hulp van anderen. „Hij komt nauwelijks buiten," zegt zijn zuster P. Vermeulen. „Een keer per jaar ging hij naar zijn broer in Groningen. En een keer naar zijn nichtje in Utrecht. Dat kost met de rolstoeltaxi respectievelijk negenhonderd en zeshonderd gulden. Dat kan dus niet meer. Waar zijn ze nu toch mee bezig De Keijzer heeft altijd recht gehad op een vergoeding voor het gebruik van een rolstoel- Wereld op z'n kop taxi, maar als gevolg van de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten, vorig jaar april, wordt de vergoeding in twee jaar tijd afgebouwd. Maatschappelijk werkster C. de Cleir van De Blauwe Hoeve die deze ochtend bij het gesprek met de gemeente aanwezig is, vindt dat de WVG-regeling 'de wereld op zijn kop zet'. Zij: „De vervoersvoorzieningen zijn voor alle gehan dicapten in Nederland bedoeld, behalve die in de instellingen. Uitgerekend de mensen in in stellingen, die al weinig sociale contacten heb ben, sluit je uit van de maatschappij." Gebonden D'Hondt onderkent het probleem en ook hij vindt dat de gemeenten een 'onsympathiek be leid' moeten voeren. „Maar we zijn met handen en voeten gebonden aan de landelijke wetgeving. Wij kunnen niet anders. De VNG (Vereniging van Nederlands Gemeen ten, red.) heeft de gemeenten ook met klem verzocht voorzichtig te zijn met het scheppen van precedenten. Het probleem is niet iets dat de gemeente kan oplossen. Het moet landelijk aan gepakt worden en dan moeten of de AWBZ-in- stellingen een groter budget krijgen of de wetge ving dient veranderd te worden." MARKTEN BRESKENS Voorjaarsbeurs - Oranjeplein - 7.00-22.00 uur - info 01172-14351 BEVEREN Tuinbeurs - planten, tuin- en terras decoratie - Hof ter Saksen - 12.00-18.00 uur THEATER GOES Les Legendes Flamandes (toneel monoloog) - door Bob De Moor naar vertellingen van Charles De Coster - 't Beest Beestenmarkt 3 - 20.30 uur (ƒ12,50) MIDDELBURG Velvets Schwarzes Theater (thea tersprookje) - met De Kleine Prins - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 19.30 uur 22,50) OOST-SOUBURG Waarom zweeg je zolang - door toneelvereniging STEC - Wijkge- bouw De Zwaan Kromwegesingel 1 - 20.00 uur (ƒ10) SINT-NIKLAAS Vrijdag - van Hugo Claus - door Argus - Museumtheater Zwijgers- hoek - 20.00 uur WAASMUNSTER Dag Monster - theatersprookje voor kinderen en volwassenen - zaal POC, Rivierstraat - 19.30 uur - info: 00-32.52.461574 KLASSIEK GOES Maastrichter Staar - Grote Kerk - 20.00 uur HULST Young Ones - Zeeuws-Vlaams jeugdorkest o.l.v. Joop de Pooter - Gemeenschapscentrum den Dullaert Sportlaan 24 - 20.00 uur 7,50) MIDDELBURG Middelburg Muziek Korps - Zui derbaken Rentmeesterlaan 245 - 19.00 uur TEMSE Huideconcert aan Clement d'Hooghe - feestzaal Gemeentehuis - 20.00 uur POP EN JAZZ EEKLO Toumani Diabaté Trio (Mali) - De prins van de kora - De Media Molen straat-21.00 uur (Bf 400) VLISSINGEN Frank Boeijen - tussen Nederpop en chanson - Arsenaaltheater Arse naalplein 7 - 20.30 uur 35) Cottonclub - m.m.v. Dezz en Gor don - minimum leeftijd 25 jaar - Danstheater Cosmo Voltaweg - 22.00 uur (ƒ25) Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13 - 21.00 uur DIVERSEN MIDDELBURG Lezing Natuurkundig Gezelschap - Slimme mechanismen van oriënta tie navigatie en waarneming bij die ren - door prof. dr. van de Grind - Zeeuwse Bibliotheek - 20.00 uur (gratis) STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur AXEL Expositie ruimtelijke objecten - Freek Verwijs - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (t/m 29 april) Clubkaarting - Ons Genoegen - clublokaal - 20.30 uur SPUI Kinderbingo - De 3 Gehughten - 19.30 uur-6-16 jaar CLINGE Bieden een tegen drie - ANBO - Malpertuus-13.30 uur TERNEUZEN Dansen - Zuidlandtheater - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - camping De Vogel - 20.00 uur OSSENISSE Gaaibolling - camping Mussennist - 20.00 uur LAMSWAARDE Bingo - café De Lamsoren - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Dumb Dumber HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Drop Zone 19.30 en 22.00 uur Legends of the fall 19.30 en 22.00 uur Nell 22.00 uur Shawshank Redemption 22.00 uur Just Cause 14.00 en 19.30 uur 101 Dalmatiërs 14.00 en 19.30 uur Dumb Dumber 14.00 uur The Pagemaster VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 uur 101 Dalmatiërs 19.00 en 21.30 uur Outbreak 21.30 uur Legends of the fall 19.00 en 21.30 uurStargate 21.30 uur Nell 19.00 uur DropZone Van onze verslaggever Oostburg - De WD in Oostburg komt in de raadsvergadering van volgende maand met een voorstel met de intentie mede werking te verlenen aan de uitbreiding van camping Nooitge dacht in Nieuwvliet. Dit voorstel is mogelijk nu de meerderheid van de raad (VVD, D en T en H. Lippens van het CDA) gisteravond het voorstel van de meerderheid van het col lege wegstemde om het bezwaar schrift van Rekread en Partners namens de eigenaar van de cam ping ongegrond te verklaren. Hierdoor is de weg weer vrij een nieuwe procedure op te starten voor camping Nooitgedacht. J. Provoost (VVD) hoopt en ver wacht dat zijn voorstel wordt onderschreven door de meerder heid van de raad. Rekread en Partners tekende be zwaar aan tegen het raadsbesluit van oktober vorig jaar om geen medewerking te verlenen aan de gevraagde uitbreiding. Die me dewerking zou overigens toen wel zijn verleend als de raad voltallig was geweest omdat tij dens een eerdere commissie-ver gaderingen een meerderheid voor de uitbreiding bleek te zijn. De standpunten bleven gistera vond in ieder geval ongewijzigd. De hele discussie draaide weer om de status van de beleidsvisie Koersen op Kansen. De meerder heid van het college, PvdA, D66 en J. Quist (CDA) bleven van mening dat aan deze visie geen enkele planologische status toe gekend kan worden omdat het slechts om een wensenlijstje gaat met betrekking tot de herinrich ting van de kust. De eigenaar van de camping heeft zich vooral op deze visie gebaseerd. Maar de meerderheid van de raad vindt wel dat Koersen op Kansen niet vriibliivend is. Nu het voorstel van het college van tafel is wil overigens nog niet zeggen dat de camping nu al mag uitbreiden. De eigenaar van de camping staat er namelijk weer hetzelfde voor als een half jaar geleden. Vandaar dat de VVD volgende maand met het initiatiefvoorstel komt om mede werking aan de uitbreiding te verlenen. Wethouder C. Bolijn waar schuwde er wel alvast voor dat de provincie met het huidige beleid waarschijnlijk een stokje voor de uitbreiding steekt. Maar Provoost hoopt dat het nieuwe college van Gedeputeerde Staten met nieuw beleid komt waardoor de uitbreiding toch kansen heeft. (ADVERTENTIE) Mr. F.J. Haarmanweg 58 Terneuzen I Tel. 01150-17751 I Hulst - De Zeeuwse Muziekschool in Zeeuws-Vlaanderen zet de komende week voor alle belangstellenden de deuren open. De open week wordt gehouden in de scholen in Hulst, Axel en Oostburg. Belangstellenden kunnen er te recht voor informatie betreffen de de opleidingsmogelijkheden en tussen 19.00 en 20.00 uur zijn er op de drie scholen docenten aanwezig om specifieke vragen te beantwoorden. De regio Zeeuws-Vlaanderen van de Zeeuwse Muziekschool telt op dit ogenblik 33 docenten, die wekelijks lessen verzorgen aan ongeveer 1100 leerlingen, vrijwel alle instrumentale en vo cale opleidingen zijn hier te vol gen. De meeste leerlingen komen de muziekschool binnen via de op leiding Algemene Muzikale Vor ming, die openstaat voor kinde ren vanaf zeven jaar.

de Stem | 1995 | | pagina 11