april ijs van Gent trekt nog drie ton uit voor opknappen Sint Albert Negentig klanten Halt in 1994 zijn, Jen ISchelden doet geen zeer in nieuwe Staten van Zeeland KORT verbaal SPORT in het kort PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN hij ll^ngerichte schade door Zeeuws-Vlaamse jeugd gestegen naar bijna 40 mille .EN MET S Meisjes Op Weg gaan naar Zeeuws kampioenschap Stuurgroep evalueert oud functieplan ziekenhuizen j57 |STEM ZEELAND C3 .0-56666 40-45535 iCabarestaffette na Oostburg »aat niet door ■eceptie Dijkwel iNederhoed manda gaat iscussie met sychiaters aan Meerpaal winnaar badinintontoernooi Driedaagse voor fietsrecreanten Jazz in Molenhoek i 'tor Cees Maas 3 d Omhooggevallen-Haarlems- Auto-inbraken aut0 uit zijn woonplaats' Jas met inhoud weg Zakkenrollerij Licht gewond Valse bankbiljetten Inbraak in woning Uitslagen schoolvoetbal Recreatief zaalvoetbal Oostburg BeVoBo Hulst Biervliet Wedvluchten cP DONDERDAG 20 APRIL 1995 w |,rze verslaggeefster j Gent - De gemeente !?an Gent trekt ruim drie uit om het verfraaiings- J,.ei in de wijk Sint Albert 2 sissen. jj twee ton wordt besteed aan de herstrating van de Heer lijkheidstraat, de Sint Albert- straat, Dusardijnstraat, Den Boerstraat, Rapenburg, Kenne- dystraat en Beneluxstraat. Het opknappen van de stoepen in de Europalaan kost 65.000 gulden en om wat orde in het versnip perde groen te brengen, wordt 59.000 gulden uitgetrokken. De 'opwaardering' van de wijk Sint Albert is al jaren geleden ingezet en heeft tot nu toe 1,3 miljoen gulden gekost. Een aan tal woningen is voor een prikkie (tussen de veertig- en zeventig duizend gulden) verkocht aan de toenmalige huurders. Een 'bron van gemeentelijke zorg' zijn nog de 63 zogeheten Abreka-woningen in de Bene luxstraat. Die zijn klein, hebben veel onderhoud nodig, staan bo ven op elkaar en een heleboel zijn onbewoond. Particulieren hebben tot op heden weinig be langstelling om de huizen van de nieuwe eigenaar makelaar Kindt en Biesbroeck te kopen. Het liefst zou de gemeente een aantal van de woningen in blokken van zes aankopen en slopen. Zo zou er meer ruimte in de buurt ont staan. Het scheppen van die ruimte zou minstens zeven ton kosten, valt in het Plan van Aanpak voor de wijk Sint Albert te lezen. Maar die zeven ton heeft de gemeente niet in de portemonnee. De sloop van de Abreka-woningen staat weliswaar pas voor 1999 op de rol, maar waar tegen die tijd het geld vandaan getoverd moet worden, is ook nog niet duide lijk. Hoeveel woningen er uiteindelijk kunnen blijven staan, moet nog nader bepaald worden in overleg met de bewoners en de eigenaar. 180% LEDER \L 6500.- wze verslaggever geuzen - De politie heeft vorig jaar negentig Zeeuws- unise jongeren doorverwezen naar het Halt-bureau ,i de vervulling van een alternatieve straf. Dit jaar je Halt tot en met deze maand 26 'klanten'. jdiefstal, vernieling en jjgheid waren in 1994 voor fïerde opeenvolgende jaar de Wgepleegde delicten. Zorge- fvindt het Halt-bureau de L toename van geweldsdelic- Lr jongeren. I jaarverslag 1994 van het Bbureau in Zeeuws-Vlaande- maakt melding van twaall tóen van (lichte) mishande- U onze verslaggever Itóburg - De Cabaresta- Jïile die op zaterdag 22 lijtil zou worden gehouden 'VhetLedeltheater in Oost- l gaat niet door. van de deelneemsters, lister Hofman is ziek. De [mistelling wordt ver- t naar het seizoen lis/1996. tonze verslaggever ïdelburg - De vertrekkende I si-gedeputeerde Dijkwel en H-gedeputeerde Nederhoed morgen een afscheidsre- ptie. Dat gebeurt vanaf 16.30 inde voorhal van de staten- I in Middelburg. f'onze verslaggeefster mbergen - Het medium tnda gaat in Zevenber- fcde discussie aan met een Jpl psychiaters, fater dat gaat gebeuren wil pisator C. van der Gouw n. „Het is een besloten piomst waar we alleen wat feters en Jomanda voor f-%n, daarom zeg ik niet Inter het gehouden wordt," van der Gouw. is manager van Princeton paceutical Products, een Mtaanse geneesmiddelen- Hnkant die in Nederland aan |'eg timmert. „Het ene bedrijf Pt een produkt-informatie- «L Wij vinden leerzamer om e manier onze contacten s psychiatrie te verbete rt is helemaal niet de bedoe- JfJom Jomanda te ontmaske- 1! door te zagen. Er worden 7 avond een aantal stellin- 1 neergezet zoals 'een para- "®1 medium kan van een hater niets leren'. Het is de bedoeling om iemand soonlijk aan te vallen. Daar- F willen we ook geen pers of f® mensen binnen hebben," "'ander Gouw. ling, een verdubbeling ten op zichte van het jaar ervoor. De negentig jongeren pleegden in" totaal 98 verschillende delic ten (vernieling, baldadigheid, diefstal, mishandeling, vuur werk, verboden wapenbezit, he ling). Opvallend is dat de totale schade die door de jongeren is aange richt bijna elf keer hoger ligt dan het voorgaande verslagjaar. Er waren vorig jaar 28 zaken met een schadebedrag en de to tale schade was 39.119 gulden. De gemeenten Hontenisse en Terneuzen 'leverden' meer Halt klanten dan het jaar ervoor. Axel, Sas van Gent en Hulst hebben een daling van het aan tal delicten. Van de West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn geen vergelijkende cijfers te ge ven omdat zowel Oostburg als Sluis-Aardenburg pas sinds vo rig jaar zijn aangesloten bij het Halt-bureau. Tien van de negentig jongeren kwamen eerder al in aanraking met het Halt-bureau. Daarvan zijn er acht voor de tweede keer bij Halt verschenen en twee voor de derde maal. Ook dit jaar zijn er beduidend meer jongens dan meisjes die na een vergrijp door Halt een alternatieve straf opge legd kregen. De verhouding is 81 procent jongens tegenover ne gentien procent meisjes. Dat is wat de laatste groep betreft ove rigens wel een stijging van zes procent. De grootste groep da ders is tussen de twaalf en de vijftien jaar oud. Van onze correspondent Terneuzen - Ruim tweehon derd leerlingen van basis scholen uit Terneuzen namen het tegen elkaar op in een badmintontoernooi voor een persoonlijk en een scholen klassement in sporthal Oude Vaart en 't Zwaantje. Het scholenklassement wordt aangevoerd door De Meerpaal, tweede werd de Zeemeeuw, der de de Wiekslag en vierde de Pr. Willem van Oranje. Het toernooi werd georganiseerd door de schoolsportcommissie en voor treffelijk geleid door leden van badmintonclub Terneuzen. Uitslagen; 't Zwaantje jongens 8-10 jaar. 1. Bart de Hoon, 2. Ruben de Groot, 3. Stefan van de Velde. Meisjes 1. Annelien van Hecke, 2. Myra van Es, 3. Louise van Oefelen. Jongens 11-12 jaar. 1. Adriaan Jeremias- se, 2. Vincent Berdijk, 3. Gerben Moorlag. Meisjes 1. Victoria Pri ce, 2. Silvia Bintjes, 3. Danielle Riemens. Uitslag sporthal Oude Vaart 1. Nathalie Watkins, 2. Biacana Lampert, Davidad Wae- le, Jongens 1. Marco Waal, 2. Jordy Ollebek, 3. Omur Oksoy. Terwijl de meisjes voetbalden om het kampioenschap zorgden jongens langs de kant voor de nodige aanmoedigingen. FOTO CAMILE SCHÊLSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - Vijftien meisjesploegen van basisscholen uit Groot-Terneuzen voetbalden gisteren in een sportief toernooi om de eerste plaats. De meisjes van Op Weg wonnen de finale dankzij een doelpunt van Thea de Blaay. De teams waren verdeeld in drie poules. Elke ploeg speelde vier wedstrijden in de eigen poule. In poule A werd de St. Antonius winnaar. In poule B won Op Weg overtuigend en in poule C won de Geule. De beste nummer twee uit de drie poules bleek het team van de Prins Willem van Oranje. Ook deze mocht door naar de kruisfinales. In de kruisfinale nam de St. Antonius-school het op tegen Op Weg en verloor met 0-3. De wedstrijd van de Geule tegen Pr. Willem van Oranje werd beslist in het voordeel van de Pr. Willem van Oranje. De Geule won vervolgens de strijd om de derde plaats van de St. Antonius (6-2). De finale ging tussen Op Weg en de Pr. Willem van Oranje. Het was een bijzonder spannende wedstrijd waarbij beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Thea de Blaay maakte voor Op Weg het winnende doelpunt. Op 10 mei is het Zeeuws kampioen schap in Westkapelle. Middelburg - De top van de Zeeuwse ziekenhuizen, zorgverzekeraars en provincie gaan zich weer buigen over het functieplan medische specialisten in algemene zieken huizen. Dit plan, opgesteld eind jaren tachtig moet - zo vindt het ministerie van Volksgezondheid - nog maar eens geëvalueerd worden. Indertijd werd vastgesteld dat Zeeland op basis van zijn be volking voldoende had aan 100,1 functie-eenheden. We gens allerlei specifiek Zeeuw se omstandigheden zoals de jaarlijkse toeristenstroom en de aanwezigheid van de Wes- terschelde kon staatssecretaris Simons indertijd instemmen met 106 functie-eenheden. Iets minder dan de 107,3 die on dermeer de specialisten en de ziekenhuizen zelf nodig von den. Belangrijk Die eenheden zijn met name voor de ziekenhuizen belang rijk omdat per functie-eenheid een vast budget wordt toege kend. Bedoeling is dat het vastge stelde functieplan - gebaseerd op gegevens van 1984-1986 - nog eens wordt afgezet tegen de huidige om standigheden. Deze week is daarvoor de stuurgroep, die zich indertijd met het opstel len van het plan bezighield, nieuw leven ingeblazen. Graauw - De Stichting Wieler- trimbond Zeeuwsch Vlaanderen houdt van 15 tot en met 17 mei een Driedaagse voor de pure recreant op de fiets. Dit naast de vierdaagse Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen die voor de trimmers wordt georga niseerd en die op zondag 14 mei in Schoondijke van start gaat. De 'recreantendriedaagse' start op maandag 15 mei in Graauw met een tijdrit over 7 kilometer. Dinsdag 16 mei is Lamswaarde start- en finishplaats en woens dag 17 mei is men te gast in Philippine. De ritten in Lamswaarde en Phi lippine zijn ongeveer 35 kilome ter lang. Gestart wordt er steeds om 19.00 uur. Alle soorten vere nigingen of clubs, mannen of vrouwen, kunnen aan deze drie daagse deelnemen. De formaties bestaan uit vier personen. Van onze verslaggever Hoek - Het volledige Delta Quartet begeleidt op zondag 23 april de landelijk bekende jaz- zviolist Jossche Monitz tijdens een optreden in Hoek. Monitz staat bekend om zijn explosieve spel. Hij trad al eens eerder op in De Molen hoek, waar ook dit optreden plaatsvindt in het kader van de reeks Jazz behind the dikes. Het Delta Quartet bestaat uit Frank Stagnita (piano), Karei Reys (alt/clarinet/ fluit), Will Nieland (bass) en Aad Versteeg (drums). Het optreden duurt van 15.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. doe gin zere, mè schoppe IJK j'is probere... Zeeuwse jonge- I t'es riepen en roepen het elkander 18e op de schoolpleinen en op de I 'Wbalvelden. In de Statenzaal bij e installatie van de nieuwe Staten' I® de zetelverdeling van de gede- 't!i en dinsdag was het ook "°P van toepassing, al ging het 1 niet op zijn Zeeuws, want dat I in Zeeuwse Staten, maar l.^ecL ofwel op zijn Algemeen ^cnaafd Nederlands. bij sommige politici na L. et)de operatie Hennekeij-Bruin- 1het verlies in de verkiezingen Er werd dus volop geschol- KüJJ j}e toespraken, maar of de |Lallemaal zo beschaafd was, valt te betwijfelen. Politiek zijn twee scheldpartijen van afgelopen dinsdag interessant. Het ge tergde leeuwengebrul van de nieuwe CDA-leider Buijs richting WD en Pv dA. En de eveneens nieuwe PvdA-frae- tievoorzitter Holtkamp, die de kleine Zeeuws-Vlaamse Volkspartij (ZVP) vrolijk voor rotte vis uitmaakte. Om met dat laatste te beginnen, Holt kamp verweet de partij 'misbruik te maken van de vermeende underdogpo sitie van een regio' en hij noemde de ZVP vervolgens een verarming in de Zeeuwse politiek. Dat de underdogpo sitie van de regio, in dit geval Zeeuws- Vlaanderen, inderdaad een vermeende sis, zal iedereen die de Zeeuwse poli tiek, de commissarisbezoeken en de geldstromen een beetje volgt, kunnen bevestigen. De tijd dat Middelburg niet wist waar Kloosterzande lag, is voltooid verleden tijd. Hoe lekker zo'n underdogpositie ook bekt (en scoort) in verkiezingscampagnes, feitelijk is het gewoon onjuist. Of de ZVP misbruik te verwijten valt, is een andere vraag. En de spottende bewering dat de ZVP (Holtkamp noemde hierbij de ouderenpartij AOV in één adem) een verarming is van de Zeeuwse politiek, is op zijn minst niet elegant, beledigend voor duizenden kiezers, en buitengewoon voorbarig op een moment dat het statenwerk van Hageman en Van Leuven nog moet beginnen. Het klinkt buitendien een beetje onecht uit het kamp van een partij die duchtig is afgestraft door de kiezers, juist vanwege de geleverde (of niet geleverde) politieke prestaties. „We zullen zien wat er van terecht komt," zo daagde Holtkamp de ZVP nog uit. Het was een zwakke aanval. En eigenlijk speldde Holtkamp met die scheldpartij een brevet van onvermo gen op de rode jas van de sociaal-de mocratie in Zeeland. Want de afgelo pen tien jaar heeft de PvdA, evenals trouwens het CDA, de helft van zijn kiezers zien vertrekken. De ZVP scoor de meer dan 40 procent in de gemeente Hontenisse, en dat zijn percentages waar de PvdA-ers in hun allerstoutste dromen nog niet op durven te hopen. De PvdA heeft een zetel verloren en de Zeeuws-Vlaamse kiezers hebben de ZVP naar Middelburg gestuurd. Holt kamp kan er minachtend over doen, maar zo gaat dat in een democratie. En bovendien werkt in een democratie het Calimero-effect dat de PvdA de ZVP nu gratis meegeeft, ook zelden negatief uit voor de uitgescholdene. Het getergde leeuwengebrul van de CDA-leider Buijs richting WD/PvdA ('blokvorming van de PvdA en de VVD zal in de toekomst niet meer worden geaccepteerd') heeft een bom gelegd onder de toekomstige samenwerking binnen het college, maar die bom kan later makkelijk een losse flodder blij ken te zijn. Immers, de CDA-ers zijn er bij de portefeuilleverdeling zo bekaaid afge komen, dat de partij eenvoudigweg wel wat verbale actie moest ondernemen om niet helemaal het politieke gezicht te verliezen. En schelden doet geen zeer, dat weten ze op schoolpleinen, en ook wel in de Statenzaal, die per slot van rekening vol zit met grootgegroei- de schoolpleinjongens. Nu het CDA dus officieel een potje heeft tegengesputterd en zware woor den als 'onacceptabel' heeft gebruikt, lijken de politieke gordijnen weer in plooi te vallen en kan men over tot de orde van de dag. Echte macht heeft het CDA niet meer, sinds het de status van grootste partij in de Staten is kwijtge raakt. De echte macht in Zeeland, en dat is dinsdag nog eens heel duidelijk geworden, berust bij de bestuurlijke tandem Hennekeij-Bruinooge, het blok VVD-PvdA. En daar hoort dan ook een portie arrogantie van de macht bij door kleine fracties als de ZVP het jak uit te vegen. Schelden doet immers geen zeer, en schoppen... die zijn al volop uitgedeeld bij de collegevorming Wat je nu hoort is nog wat gekenr over de vele blauwe plekken. Want dit doen wel zeer. Axel - Vanuit een aan de Breughelstraat geparkeerd staande personenauto werd een radio-cassettespeler ont vreemd. Een bewoner van de Handelstraat deed eveneens aangifte bij de politie van een inbraak in zijn personenauto. Daaruit verdween een radio cd-speler. Breskens - Een 66-jarige vrouw uit Breskens deed bij de politie aangifte van zak kenrollerij. Tijdens het winke len in haar woonplaats werd beroofd van haar portemonnee met een geldbedrag. Daarin zat tevens een strip tabletten. Deze zijn bij ondeskundig ge bruik schadelijk voor de ge zondheid. Hulst - Op de kruising Zou- testraat/Liniestraat werd bij een verkeersongeval een 17-jarige bromfietser uit Hulst licht gewond. Het ongeval ge beurde doordat de bromfietser op de kruising geen voorrang verleende aan een 45-jarige bestuurder van een personen- Schoondijke - Terwijl de be stuurder van een bestelauto uit Breskens dinsdag op de Dorpsstraat te Schoondijke bezig was met loswerkzaam- heden werd uit zijn voertuig een jas gestolen. Daarin zat naast zijn rijbewijs en per soonlijke papieren ook een aanzienlijk geldbedrag. Sluis - Een bank in Sluis is deze week voor ongeveer 4400 gulden benadeeld. Dinsdag werd ontdekt dat iemand 21 Israëlische bankbiljetten die, zo later bleek, niet meer geldig waren, had gewisseld en daar voor een bedrag van 84000 Belgische frank had ontvan gen. Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een woning op de eerste etage aan de Noord straat. De bewoner, die hier van aangifte deed bij de poli tie in Terneuzen, mist een geldbedrag en een aantal waardepapieren. Axel - Finalewedstrijden schoolvoetval rayon Hulst. Jongens: Warande-Antonius 1-3, Ter Duinen-Heidepoort 1-1, Wa rande-Ter Duinen 1-1, Anto- nius-Heidepoort 1-0, Hekte- poort-Warande 0-2, Ter Dumen- Antonius 1-2. Meisjes: De Schakel-De Kreeke 2-0, Prinses Marijke-De Oostvo gel 1-0, De Schakel-Prinses Ma rijke 1-0, De Kreeke-Oostvogel 3-1, De Oostvogel-De Schakel 1-1, Prinses Marijke-De Kreeke 1-1. Oostburg - In de tweede klas se van het West-Zeeuws* Vlaamse zaalvoetbal verloor leider Boemerang weer een kostbaar punt. Dit in de Bres- kense derby tegen Omnisport. Onderaan komt Rode Leeuw na het verlies tegen Gemeente Oostburg in degradatiezorgen. UITSLAGEN Eerste klasse: Edah/Mijnders- Texaco/'t Krikje 7-5, Francke Sport-De Block 12-1, OBS/Er- asmus-Oud Sluis 0-6, Edah/ Mijnders-ABN/Amro 11-2, Vete- ranen-Traas 1-4. Tweede klasse: Deltan-Groos- man/Pacojeans 0-5, Gemeente Oostburg-Rode Leeuw 5-1, Ste- kelinck-Meeusen 3-8, Omnis- port-Boemerang 3-3. Derde klasse: Van de Sande-Jo- pie 2-2, Riemens-Wielewaal 5-2, Telepost-Optics 2-1, Van Looy- Valentine 5-12, Wolf-Chez René 5-3. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 18-35, Francke Sport 18-22, Albert He- ijn 17-21, Edah/Mijnders 18-21, La Porie d'Or 17-20, Traas 17-20, Veteranen 19-16, OBS/ Erasmus 18-15, De Block 17-13, Texaco/'t Krikje 17-11, ABN/ Amro 18-2. Tweede klasse: Boemerang 18-29, Sunset Boulevard 17-27, Groosman/Pacojeans 17-22, Ste- kelinck 18-21, Deltan 17-20, Bon Ami 17-18, Omnisport 17-12, Meeusen 17-11, Gemeente Oost burg 17-11, Rode Leeuw 18-11, De Zwart 15-6. Derde klasse: Valentine 17-34, Wielewaal 18-24, Opties 18-24, Telepost 17-21, Van de Sande 17-19, Riemens 18-19, Wolf 17-14, Van Looy 18-12, Jopie 18-11, WOD/St.-Pierre 15-8, Chez René 17-4. Hulst - In het Hulster be- drijfsvolleybal stond de 'kra ker' SC Morres 2-SC Morres 1 op de rol. Een strijd tussen rivalen die door het eerste team met 1-2 werd gewonnen. Bij de mannen is, evenals bij de vrouwen, de strijd vrijwel beslist. In de tweede klasse A is er nog even spanning. Jong Morres leidt hier, maar is uit gespeeld. Jansenius staat op een punt en kan alsnog de titel pekken als van ABN/Amro wordt gewonnen. Daarna is het wachten op de afsluitende avond, 27 april, met de finale om De Stem-bekers. Deze duels beginnen om 21.00 uur. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: SC Morres 2-SC Morres 1-2 (7-15, 10-15, 15-11), Voorwaarts-Van Damme 2-1 (15-9, 8-15, 15-7), Lybeert/Ver- straeten-Van Waterschoot 0-3 (11-15, 3-15, 4-15), CVC-Ferket en De Maat 1-2 (14-15, 9-15, 15-4), Zaman-Rhodos 3-0 (15-11, 15-10, 15-10), Jong Morres 2-Jong Morres 3-0 (15-13, 15-11, 15-14). Tweede klasse: De Sterre-'t Hoeksken 1-2 (6-15, 15-12, 13-15), CVC 2-Ivens 2-1 (15-11, 7-15, 15-4), Jansenius-Nelemans 1-2 (5-15, 5-15, 15-12), Rabo- Jong Morres 3 1-2 (15-13, 7-15, 4-15), Van Wesemael-Broomche- m»e 3-0 (15-10, 15-6, 15-3), SC Morres 3-Rhodos 2 2-1 (15-12, 15-11, 11-15). MANNEN Eerste klasse: Luctor-Broomche- mie 0-3 (10-15, 14-15, 11-15), Smash 2000-Broomchemie 2 3-0 (15-10, 15-7, 15-7), De Trouba- dour-Rhodos 0-3 (4-15, 4-15 8-15), De STerre-CVC/Doolaege 1-2 (15-11, 13-15, 11-15). Tweede klasse A: Brandax-'t Ja gertje 2-1 (15-9, 15-11, 4-15). Tweede klasse B: De Vos/Egger- mont-Van Westen 2-1 (15-13, 15-2, 13-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: A-Markt 24-57, Zaman 23-53, Rhodos 23-48, Van Waterschoot 23-44, Jong Morres 23-38, Lybert/Veerstrae- ten 23-35, SC Morres 2 22-34, Ferket en De Maat 23-29, Van Damme 23-28, SC Morres 23-26, Voorwaarts 22-27, Jong Morres 2 24-17, CVC 22-12. Tweede klasse: Nelemans 23-59, Van Wesemael 23-50, Broomche- mie 23-50, Wentzler/Pauwels 24-49, SC Morres 3 24-41, Janse nius 23-37, Rhodos 2 24-37, CVC 2 24-31, 't Hoeksken 22-28, De Sterre 23-26, Ivens 23-24, Jong Morres 3 23-17, Rabo 23-4. MANNEN Eerste klasse: Broomchemie 28-70, Smash 2000 27-54, Luctor 27-50, Rhodos 27-42, Broomche mie 2 27-37, De Sterre 27-29, CVC/Doolaege 27-29, De Trou badour 26-10. Tweede klasse A: Jong Morres 22-48, Jansenius 21-47, Brandax 22-47, 't Jagertje 22-46, ABN/ Amro 21-37. Tweede klasse B: De Vos/Egger- mont 22-30, Ambulo 22-29, Van Westen 22-26, Luctor 2 21-11, Rijk 21-4. COLLECTE - De opbrengst van de collecte voor het natio naal fonds Kinderhulp be draagt 581,40 gulden. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Cambrai 610 duiven, hoogste snelheid 1275,65 meter per mi nuut. 1 en 2. E. van Deursen, 3 en 4. B. Danckaert, beiden St.-Jan- steen, 5 en 8. J. Dhanis, 6. Aug. van Helsland, 7. E. Leeraert, 9. J. Goossens, allen Hulst, 10. J. Looyer, St.-Jansteen. De Postduif Heikant, 251 duiven, 1274,09mpm: 1. J. de Kind, 2 en 6. Th. de Block, 3. Ed. Verschueren, 4. Cl. Thui, 5. L. de Bruin, 7, 8 en 9. Ch. de Beule, 10. P. ChriStiae- ns. De Snelle Duif Clinge, 135 dui ven, 1232,01 mpm: 1, 2 en 3. Comb. Danckaert/Van Riel, 4, 5 en 8. J. van Goethem, 6. L. van Vliembergen, 7. R. van Gaever, 9. D. van de Bergen, 10. P. Bolsens. Herleving Kloosterzande, 256 duiven, 1254,24 mpm: 1, 2, 3 en 4. R. de Nijs, (21 duiven in concours en pakt 19 prijzen), 5 en 8. Jo. Voet, 6. Comb. Bisschop/De Waal, 7. R. Mahu, 9. F. de Kort, 10. G. Burin. Nieuw Leven Koewacht, 105 dui ven, 1229,49 mpm: 1, 2, 4, 5, 8, 9 en 10. R. van de Bilt, wint met 19 duiven in concours 17 priizen!. 3 HSSBSHHm en 6. G. Schalkens, 7. H. van Dijk. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 138 oude duiven, 1197,52 mpm: 1. P. Pieters, 2, 7 en 8. A. Wauters, 3. L. Kerckhaert, 4 en 6. D. Dob belaar, 5. Th. Dobbelaar, 9 en 10. A. Nicolaas, 140 jaarlingen, 1209,53 mpm: 1 en 9. Th. Dobbe laar, 2, 4 en 8. A. Nicolaas, 3 en 7. D. Dobbelaar, 5. L. Kerckhaert, 6. P. Pieters, 10. Hinderks/Jescke. Verwachting Axel, 163 duiven, 1225,91 mpm: 1, 3, 5, 7 en 9. P. de Poorter, (8 duiven mee 7 prijzen bij de eerste 15!), 2. R. Herman, 4 en 8. P. de Bakker, 6. J. Verschu ren, 10. C. de Poorter. Volharding Westdorpe, 120 oude duiven, 1209,15 mpm: 1, 3, 4 en 9. Arn. van Paemel, 2 en 5. Ed. de Smet, 6. Comb. Gijsel/Istas, 7 en 8. R. van Kwikkelberghe, 36 jaar lingen, 1212,46 mpm: 1 en 2. Arn. van Paemel, 3. Comn. Gijsel/Istas, 4 en 5. P. Baecke. Sluiskilse Reisduif, 124 duiven, 1202,24 mpm: 1, 2 en 7. R. Dhae- ne, 3. J. van Doeselaar, 4 en 10. J. Harms, 5. Comb. Van de Wege/ Wisse, 6. Comb. Nachtegaal, 8 en 9. B. de Koeijer. De Vrede Sas van Gent, 187 dui ven, 1220,91 mpm: 1 en 5. G. Snelders, 2. R. van de Berghe, 3 en 8. P. Koers, 4, 6, 7, 9 en 10. Th. van Zeele.

de Stem | 1995 | | pagina 21