kan ook komedie spelen' alleen leider |ok Scheldeprijs krijgt na monstervlucht met Brasi onbekende winnaar zege -,59 Juventus benadert Winter UITSLAGEN STANDEN Slowaken pakken titel door zege op Nederland SPORT I Kleurenfoto a 13 x 18 Foto afdruk Posterafdruk 18 x 27 Verrast SPORTNIEUWS KORT TENNIS VOETBAL WIELRENNEN SPORTPRIJSVRAGEN IL 1995 DONDERDAG 20 APRIL 1995 B2 Sandeman sherry medium dry of seco^fles ^99 750 ml 4?» 2 Verre Oosten nasi, bami, macaroni of spaghetti vers, pak 1000 gram A** Milner 30+ vacuüm, verpakt, circa 300 gram, 1 -Sqo per kilo -46?»-_LJ. Charcuterie Braban- I _¥K ?onne Ih-T magere gerookte spekreepjes verpakt, circa 250 J gram, per "I ?Q 100 gram 4®»- J.. u Cadum toiletzeep pak 3 stuks 2#* ^4y Grizzy dubbelblok vanilleijs met I chocolade en s wafeltjes, diepvries, doos OQQ a 8 stuks Stegeman leverkaas verspak, circa 125 gram, per 100 gram 4?+ êmh Salami worst 250 gram, per stuk -3?» Gegrild kipgehakt* snijvers, per t 9Q 100 gram -4?»- J_. Polo-shirt 100% katoen, streep-dessins, diverse kleuren en maten, per stuk 29»8 Edah Servicelijn van maandag t/m vrijdag van fj* BEL 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur 06-0506 kunt u 9ratis bellen met onze \GRATIS service-afdeling. Daar kunt u V ook terecht voor het adres van de Edah bij u in de buurt. Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 22 april 1995. Zet- en drukfouten en prijs wijzigingen t.g.v. overheids en/of fabrikantenmaatregelen voorbehouden. Ondanks nauwkeurige plannlngs- aktiviteiten kan het soms voorkomen dat sommige artikelen zijn uitverkocht. Hiervoor onze excuses. Geldt alleen voor filialen met een bedieningsafdeling. or ah!' rtiment. Scherpe prijzen. jslava (anp) - De eerste" «ing in het WK ijshoc- L0or B-landen is geval- Sj gastland Slowakije werd speelronde voor het einde jet evenement kampioen (Nederland met 13-4 te tietteren. Ë.et met ruim 8000 toeschou- uitverkochte Odbajarov- |l0n hield de ploeg van fjseoach Mason alleen in de t» periode uitstekend stand, ijeeuw, Van den Thillart, I, en Speel waren doeltref- |j»oor Oranje. ierland, dat na de 5-3 over- winning van dinsdag op Roeme nië geen degradatiezorgen meer kende, fungeerde als speelbal voor de ontketende Slowaken. Die wensten het kampioensfeest- je extra luister bij te zetten met een fraaie score. Dat het doel- puntenfestijn tot 13 treffers be perkt bleef, dankte Nederland, dat wederom niet kon beschik ken over de geblesseerde captain Frank Versteeg, aan het attente optreden van doelman Loos. De hoogte van de Slowaakse zege was niet verwonderlijk. Bij de selectie van coach Supler ko men tal van ijshockeyers uit die in het verleden furore maakten of nog steeds succesvol zijn in de NHL, de sterkste profcompetitie van de wereld. Speciaal voor het WK in eigen land werd Satan overgevlogen. De sierlijke aanvaller komt uit voor de Edmonton Oilers en keert in het weekeinde weer te rug naar zijn Canadese werkge ver om daar de competitie te vervolgen. Bij aankomst op het vliegveld van Bratislava, daags voor het toernooi, werd Satan opgewacht door een leger jour nalisten en een batterij fotogra fen en cameramensen, zo popu lair is de in het buitenland spe lende ster. Naast Satan spelen ook Hascak, Petrovicky en de legendarische Peter Stastny een belangrijke rol in het Slowaakse team. Dat moest vorig jaar als gevolg van de afsplitsing van Tsjechië op 1 januari 1993, beginnen in de C-poule. In 1994 ontsteeg Slo wakije de kelder van het mondi ale ijshockey. En vervolgens plaatste Slowakije zich via het kwalificatietoernooi en passant voor de Olympische Spelen van 1994. In Lillehammer werd een vijfde plaats behaald. Nederland kan vrijdag op de slotdag van het WK nog een succesje boeken. Als van Dene marken wordt gewonnen, eindigt Oranje vanwege een beter onder ling resultaat op de Scandina- viërs, op een vierde plaats. Een positie die gezien de sterkste van de selectie vooraf niet voor mo gelijk was gehouden. Bratislava. WK B-landen. Slowakije - Nederland 13-4 (3-2 4-0 6-2). Scheidsrechter: Johnson (Noo). Toeschouwers: 8000 (uitverkocht). Strafminuten Slowakije: 6, Neder land: 14. Scoreverloop: 5.22 Stastny 1-0 ppg, 7.23 Ciger 2-0, 12.26 Stastny 3-0, 13.36 De Leeuw 3-1, 16.16 Van den Thillart 3-2, 22.34 Plavucha 4-2 ppg, 25.37 Hastak 5-2, 27.53 Satan 6-2, 38.36 Ciger 7-2, 42.15 Stastny 8-2, 46.59 Plavucha 9-2, 49.04 Se- keras 10-2, 49.11 Kolnik 11-2, 50.44 Thie 11-3, 52.40 Kolnik 12-3, 55.58 Speel 12-4 shg, 56.11 Plavucha 12-4. Bijzonderheid: Slowakije wereld kampioen B-landen. Stadskanaal (anp) - Ruim zes uur, twee tijdnoodfases, een misrekening van Hein Meijer en een ingreep van hoofdar- biter Thom Nobbe had Auke Scholma nodig om in de tiende ronde van het NK dammen alleen aan de leiding te komen. Mede-koploper Gérard Jansen kwam tegen naam genoot Hans Jansen niet verder dan een puntendeling. van negatief vdii neydUGi i r -.19 van negatief liM» Advertentie I 12.4.95 t/m 25.4 I zolang de voo"?rbehovd®IlI Prijswijzigingen De tiende ronde kon het NK «en beslissende wending geven ast de confrontaties tussen de We koplopers en hun directe achtervolgers. Eén duel lever de inderdaad een spraakma kende en spannende ontkno ping op. De twee Jansens had den de helft van de tijd min der nodig dan Meijer en Scholma. Vanuit een voorzich tig opgezette opening probeer de Gérard in het gevorderde middenspel met een offercom- binatie een doorbraak op wits lange vleugel te forceren, maar die kon Hans eenvoudig weerleggen. De overblijvende "ijl om vijf bevatte echter geen winstmogelijkheden ®eer, zodat na 44 zetten de rrede werd getekend. Meer spanning Heel wat meer spanning trad "P in het andere topduel waar Scholma aanvankelijk via om- rekkende bewegingen de stel- ™f! van Meijer onder druk Probeerde te zetten. De eerste JJdnoodfase overleefden bei den zonder ernstige ongeluk- ken. maar in het vijfde speeluur leek de Groninger toch enige vat op de Amster damse stelling te krijgen. Meijer moest in elk geval zoe- naar de beste verdediging. °ch had hij op verschillende Momenten vrij eenvoudig naar crwse kunnen afwikkelen, at liet de Amsterdammer enter achterwege. Scholma narde in die fase duidelijk an op winst. Dat leverde in «zesde uur een uiterst span ende en vreemde ontknoping èid? spelers hadden vrijwel ij 'N al gebruikt, toen Me- J meende door een schijfof- i,r.?aar dam te kunnen door- nranu; ®clt0lma had daar een entig antwoord op, zodat Wnürdammer de hem res- hsri Paar rohmten nodig vari T een niet verliezende «rant te vinden. Met beide vlaggen op vallen vlogen de handen van beide spelers over het bord, tot de vlag van Me ijer als eerste viel. Bij het in kaart brengen van de enerverende slotfase kwa men de problemen. Meijer moest aantonen ten minste 75 zetten te hebben gedaan, maar in de vier om één-stand faalde de herinnering. Ook Scholma had moeite met de reconstruc tie en na een goed kwartier greep hoofdarbiter Nobbe in. Hem was duidelijk dat de 75 zetten niet waren gehaald en dus verklaarde hij de partij voor Scholma gewonnen. Terecht zoals later bleek. Want met veel zoekwerk werd het juiste partijverloop wel gevonden. Meijer was niet ver der gekomen dan 71 zetten. „Ik werd verrast door het zetje dat in de positie kwam op het moment dat ik dam wilde ha len," stelde Meijer, die toen pas zag dat Scholma op leuke wijze het hele bord leeg zou slaan. „Maar het ergste is dat zelfs de eindstand nog remise oplevert, als ik maar iets meer tijd had gehad." Op de winst die Clerc op Van der Kooij behaalde viel niets aan te merken. Maar of de oud-kampioen zich daarmee nog bij de eerste vier, die zeker zijn van een volgende finale, kan scharen, is hoogst onzeker. Dat geldt ook voor Krajenbrink, die door een lichte combinatie ontsnapte aan een nederlaag tegen Van der Pal. Stadskanaal. NK mannen. Tiende ronde: Thijssen - Wesse- link 1-1, H.Jansen - G.Jansen 1-1, Clerc - Van der Kooij 2-0, Meijer - Scholma 0-2, Krajenbrink - Van der Pal 1-1, Van Aalten - Van Leeuwen 1-1, Van der Zee - Zwart 1-1. Stand: 1. Scholma 15, 2. G.Jansen 14, 3. H.Jansen 12, 4. Meijer en Thijssen 11, 6. Van Aalten, Clerc en Van der Zee 10, 9. Krajenbrink en Van Leeuwen 9, 11. Wesselink 8, 12. Van der Kooij, Van der Pal en Zwart 7. Door Ad Pertijs Schoten - Voor de derde keer binnen twee weken moesten de dikste naslagwerken er aan te pas komen om de winnaar van een Belgische voorjaarsklassieker te identificeren. De onbekende 22-jarige Italiaan Rossano Brasi was gisteren de man die zich na zijn zege in de Scheldeprijs voor moest stellen aan pers en publiek. De organisatoren van Belgische wielerwedstrijden worden dit jaar wel erg zwaar op de proef gesteld. Twee weken geleden won de naamloze Deen Michael- sen Gent-Wevelgem, Luik-Bas tenaken-Luik ging naar de min stens zo populaire Zwitser Gia- netti en gisteren in de 83e Schel deprijs bleek het voor een 'in richter' allemaal nog erger te kunnen. De toppers hadden ken nelijk een baaidag en lieten twee al na tien kilometer ontsnapte nobody's strijden om de zege. Van de maximale voorsprong van twintig minuten hield Brasi, die in de laatste vijf kilo meter zijn medevluchter Peter Roes achter had gelaten, ruim voldoende over om ontspannen de laatste meters af te leggen. „Ik had niet verwacht te win nen," zei de 22-jarige winnaar uit Bergamo. Wat moest hij an ders zeggen. Na amper tien kilo meter al was hij er immers sa men met de Belg Peter Roes tussenuit getrokken. „En als je wilt winnen, ga niet 190 kilome ter voor de meet aanvallen," ver wees zijn rossige vluchtmakker iedere suggestie van een voorop gezette overval van de hand. „Pas in de laatste plaatselijke omloop begonnen we in een goe de afloop te geloven," voegde de 30-jarige Vlaming uit de forma tie van Vlaanderen 2002 daar aan toe. Op dat moment werd duidelijk dat het rijkelijk laat op drift geraakte peloton na een indrukwekkende inhaalrace de handdoek alsnog in de ring had gegooid. Roes zag zich al in de voetsporen treden van Peter van Petegem, die vorig jaar in Schoten alle sprinters te vlug af was geweest met een solo. Brasi, in 1993 lid van de Italiaanse amateurtijdrit- ploeg die in Oslo de wereldtitel pakte, was ideale vluchtmakker. De Polti-coureur had 185 kilo meter een strak tempo gereden. Roes: „Ik dacht hem te kunnen pakken." Sinds gisteren weet Roes echter dat Italianen niet alleen heel hard kunnen fietsen. „Die mannen kunnen ook kome die spelen. Ik dacht echt dat hij er door zat en daarom op het laatst niet meer overnam." Met Roes fopte Brasi, ploegge noot van Luik-Bastenaken- Luik-winnaar Gianetti, gisteren de complete sprint-elite. „Ach, iedereen is een beetje moe na al die klassiekers van de afgelopen weken. Ook de Italianen," merk te John Talen, de gangmaker van topfavoriet Cipollini laconiek op. „Zaterdag moeten we weer aan de bak in de Amstel Gold Race. Niemand had er vandaag dus echt zin in." Dat bleek. Na tien kilometer meldde de koersradio een ont snapping van Roes en Brasi. Am per drie kilometer verder hadden de twee al een voorsprong van meer dan twee minuten. Half- koers in Werchter moesten de toeschouwers na het zien van Roes en Brasi meer dan twintig minuten wachten op het peloton. De organisatie zat toen al lang en breed in de zenuwen. Niet vanwege een mogelijk onbeken de winnaar, maar wel omdat de zo ver uit elkaar liggende koers in het drukke Antwerpse verkeer amper in de hand te houden was. Na 100 kilometer kwamen de Mapei-renners van Museeuw en Baffi als eersten in actie. Toen ze de achterstand teruggebracht hadden tot iets meer dan zeven tien minuten hielden ze de benen weer stil. Talen: „Ach, die jon gens reden gewoon een trai- ningsrit met het oog op de Gold Race." Zestig kilometer voor de finish was het verschil nog altijd zeventien lange minuten. Toch werd het in het laatste koersuur nog behoorlijk span nend. In een mum van tijd brachten de gangmakers van de sprinters de achterstand terug tot minder dan tien minuten en tijdens de drie plaatselijke omlo pen van 12 kilometer leken de twee vluchters alsnog te gaan sneuvelen. Hun voorsprong bij het ingaan van de eerste ronde bedroeg 7.35. Vervolgens slonk die per ronde met drie minuten. Tel uit je winst, dachten de sprinters. Maar de jacht had veel kracht gekost. De een na de andere gangmaker viel voorin weg en tien kilometer voor de finish staakte ook de laatste de strijd. Uitslag: 1. Brasi (Ita) 209 km in 4.58.15, 2. Roes (Bel) 0.39, 3. Fidan- za (Ita) 1.22, 4. Vanderaerden (Bel), 5. Abdoesjaparov (Oez), 6. Veenstra (Ned), 7. Van Petegem (Bel), 8. Re- dant (Bel), 9. Zabel (Dui), 10. Nelis- sen (Bel); Nederlanders: 38. Talen, 40. Verhoeven, 43. Zanoli, 45. Van Hees wijk, 53. Van den Akker, 58. Meijs, 71. Maassen, 75. Van Bon. Van onze sportredactie Maastricht - Aron Winter, middenvelder van Lazio Roma, kan op korte termijn een aanbod verwachten van koploper Juven tus in de Serie A van het Italiaanse voetbal. Winter is aan zijn derde seizoen bij Lazio bezig en behoort tot de meest opvallende en constante spelers bij de club uit de Italiaanse hoofdstad. Juventus-trainer Marcello Lippi heeft er bij zijn bestuur op aan gedrongen Winter aan te trek ken. De Nederlandse internatio nal moet in Turijn de plaats innemen van de Fransman De- schamps, die bij Juventus te kort schiet. Aanvaller Roberto Baggio van de toekomstige Italiaanse kam pioen, niemand twijfelt nog dat Juventus de titel van AC Milan overneemt, is met het clubbe stuur rond over verlenging van zijn contract met drie jaar. Hij gaat naar verluidt een salaris van 8 miljoen gulden verdienen. Juve bereikte dinsdag, mede dank zij steraanvaller Baggio, de finale van het UEFA-bekertoer- nooi. Baggio schermde enkele maanden geleden met aanbie dingen vanuit Japan en van Bar celona. In de Belgische competitie is tweede klasser Beerschot naar stig op zoek naar een opvolger van de naar SK Beveren ver trokken René Desaeyere. Voor zitter Paul Nagels van de Ant werpse club presenteerde giste ren een lijstje van drie trainers die als opvolger van Desaeyere in aanmerking komen. Een van hen is Barry Hulshoff. De voor malige manager van MW en ex-voetballer van Ajax staat dit seizoen onder contract bij twee de divisieclub Westerlo. Nagels zegt dat hij met de drie kandida ten al verschillende gesprekken heeft gevoerd en verwacht deze week nog tot akkoord te komen met een van hen. Aanvoerder Marc Degryse van Anderlecht heeft zijn vertrek bij de Brusselse recordkampioen aangekondigd. Degryse zegt dat hij na zes jaar Club Brugge en evenveel seizoenen bij Ander lecht aan een club buiten België toe is. De naam van de Belgische international, die op het ogen blik is uitgeschakeld door een knieblessure, wordt in verband gebracht met Ajax. Een over gang naar de Amsterdamse club is echter alleen mogelijk als Jari Litmanen daar zou vertrekken. Volgens zijn manager kan De gryse ook naar Frankrijk, waar AS Monaco hem wil aantrekken voor de vaak geblesseerde Enzo Scifo, en naar de Japanse com petitie. De oproep die Ronaldo van bondscoach Mario Zagalo heeft gekregen voor een oefenwed strijd van Brazilië, komt PSV slecht uit. De wereldkampioen speelt donderdag in en tegen Valencia. Twee dagen later al ontvangt de Eindhovense ploeg voor de competitie FC Volen- dam. „We zijn contractueel ver plicht om Ronaldo ieder jaar voor zeven wedstrijden aan Bra zilië af te staan", vertelde mana ger Frank Arnesen gisteren. De toelatingscommissie tech nische zaken en opleidingen van de KNVB heeft woensdag zeven tien namen bekendgemaakt van cursisten voor de opleiding coach betaald voetbal. Bij hen zijn oud-internationals als John ny Rep, Frans Thijssen en Jan Poortvliet. Ook de huidige assis tent-trainer van Sparta is toege laten tot de cursus. De commis sie heeft tientallen aanvragen moeten afwijzen. De cursisten zijn: Frits van de Berk, Henk Bodewes, Karei Bonsink, Jim my Calderwood, Louis Coolen, Ruud Dokter, Martin Jol, Gerard Mars man, Heini Otto, Jan Poortvliet, Jo hn Rep, Henk van Stee, Frans Thijs sen, Robert Verbeek, Mario Verlijs- donk, Mark Wotte en Hans van der Zee. Nederland is op de wereldrang lijst van de FIFA gezakt van de zesde naar de zevende plaats. De nederlagen in de oefenwedstrijden tegen Frankrijk (0-1) en Portugal (0-1) duwden Oranje een treetje la ger. Wereldkampioen Brazilië bleef op de eerste plaats. De lijst (tussen haakjes oude note ring): 1 Brazilië 66,26 punten (1), 2. Italië 62,04 (4), 3. Spanje 61,29 (2), 4. Duitsland 60,53 (5), 5. Zweden 60,43 (3), 6. Noorwegen 59,24 (8), 7. Nederland 59,02 (6), 8. Argentinië 58,66 (10), 9. Mexico 57,69 (15), 10. Roemenië 57,04 (11). Straffen betaald voetbal: één wedstrijd geschorst: Kluivert (Ajax), Meijer, Teixeira (FC Den Haag), Lems (Dordrecht'90), Van Corstanje (Eindhoven), Van Gobbel (Feye- noord), Decheiver, Valk (Go Ahead Eagles), Wijnhoven (De Graaf schap), Boudesteyn, Koeman (FC Groningen), Van Eekeres, De Waal (Haarlem), Bijl, Marco Roelofsen, Venema (SC Heerenveen), Syahaila- tua, Valentijn (Helmond Sport), Ri chard Roelofsen, Sanders, Schee pers, Straal (MVV), Janssen, Lok- hoff (NAC), Atteveld (Roda JC), Panhuis (Telstar), Polman (WV), Hofstede (Willem II). Magic Johnson wil naar Atlanta Los Angeles - Baketbalster Magie Johnson wil volgend jaar met het Amerikaanse team deelnemen aan de Olympische Spelen in Atlanta. Een woordvoerder van de Amerikaan heeft dit dinsdag voor een radiozender in Los Angeles bevestigd. „Johnson is geïnteresseerd", vertelde de zegsman. „Op dit moment maakt hij met zijn team een wereltoernee en verkeert hij in grote vorm." De 35-jarige Johnson brak in 1991 zijn basketbalcarrière in de Amerikaanse profliga (NBA) abrupt af nadat was gebleken dat hij was besmet met hiv, het virus dat aids kan veroorzaken. Hij zette zijn loopbaan met succes voort in het All-Star-team en maakte tijdens de Spelen in Barcelona toch deel uit van het „Dream Team" dat met overmacht de gouden medaille verover de. Johnson leidde de Los Angeles Lakers vijf maal naar de NBA-titel. Drie keer werd hij uitgeroepen tot waardevolste speler van de profliga. Snookerspeler White gaat vrijuit Sheffield - De Engelse snookerspeler Jimmy White is niet schuldig aan het beïnvloeden van een uitslag tijdens de wereld titelstrijd, die zich in Sheffield afspeelt. Dat heeft een onderzoek woensdag uitgewezen. Maandag gelastte de World Professional Billiards and Snooker Association (WPBSA) een nader onderzoek toen opvallend veel wedders hoge bedragen hadden ingezet op de uitslag 10-2 in het voordeel van White tegen de Zuidafrikaan Peter Francisco. Er kwamen geen overtredingen aan het licht. Turnsters in Australië mishandeld Sydney - De regering in Australië stelt een onderzoek in naar de hoofdtrainster van het Australische sportinstituut (AIS). Ouders beweren dat de uit China afkomstige Ju Ping Tian samen met haar assistenten jonge turnsters heeft mishandeld. Volgens de ouders werden de meisjes lichamelijk en geestelijk gekweld als ze minder goed presteerden. Als de turnsters in gewicht toenamen, werden ze bijvoorbeeld gedwongen in hun kleren in een sauna te joggen totdat ze weer waren afgevallen. Sclmeider beëindigt carrière Regensdorf - Vreni Schneider stopt met skiën. De dertigjarige Zwitserse heeft dit woensdag meegedeeld. Ze gaat zich intensief .bezighouden met haar winkels in sportartikelen in Elm en Glarus. Schneider voerde tien jaar lang de internationale skitop aan. Aan het einde van dit seizoen won ze voor de derde keer de gezamenlijke wereldbeker. Ze won elf keer de wereldbeker in een afzonderlijke discipline. Geen enkele skister voor haar presteerde dit. In totaal zegevierde de Zwitserse in 55 wereldbe kerwedstrijden. Alleen de Oostenrijkse Annemarie Moser-Pröll was met 62 overwinningen succesvoller. WK-parkoers in Colombia aangepast .Madrid - De organisatie van de WK wielrennen in Colombia heeft een belangrijke wijziging aangebracht in het parkoers waarop de amateurs en profs op 7 en 8 oktober om de wereldtitel op de weg strijden. Een beklimming van zeventien procent op een zeer smal weggedeelte is geschrapt. Dat stuk werd gezien als het zwaarste onderdeel in het circuit. De Spaanse bondscoach José Grande meent dat het circuit in de gewijzigde vorm veel kansen biedt voor viervoudig Tourwinnaar Miguel Indurain. „Als Indurain zich met ambities op het WK zal voorbereiden, wordt hij de te kloppen man", vertelde Grande bij terugkeer in Madrid. Hij vernam het nieuws over de parkoerwij ziging toen hij in Colombia de hotelaccommodatie voor de Spaanse ploeg besprak. F ranke terug in basketbalselectie Nieuwegein - Rolf Franke is terug in de selectie van de nationale basketbalploeg. Hij is een van de zes spelers van landskampioen Den Helder in de groep van twintig man. Franke ■miste om studieredenen de trip naar de Verenigde Staten, vorig jaar november. De selectie bereidt zich voor op het EK-kwalificatietoernooi dat van 24 tot en met 28 mei in Macedonië wordt gehouden. .Bondscoach Van Helfteren heeft zes „buitenlanders" opgeno men. Dat zijn Rik Smits (Indiana Pacers), Geert Hammink (Orlando Magic), Mike Nahar (Quelez Portugal) en de in Amerika studerende Serge Zwikker, Vincent I&ieger en Ralf Melis. De ploeg speelt acht oefenwedstrijden. Drie op en tegen IJsland, drie in Hongarije en twee keer tegen Duitsland. De ploeg traint vanaf 1 mei in sportcentrum Hogeweg in Haarlem. In Macedonië zijn achtereenvolgens Noorwegen, Wit-Rusland, Ierland, Mace donië en Albanië tegenstander. De eerste drie plaatsen zich voor de Challenge Round, die in november 1995 begint. De selectie bestaat uit: Willie-Jan Ackermans (Weert), Benjamin, Franke, Van Rootselaar, Lieverst, Hageman, Derks (Den Helder), Te Velde, Van Poelgeest (Goba), Ormskerk, Marcel Huybens, Goedee (Den Bosch), De Bruin, Triemstra (Donar), Smits (Indiana Pacers), Hammink (Orlando Magic), Zwikker (UNC), Melis, Krieger (UNCA), Nahar (Quelez). Zeven worstelaars naar EK Den Haag - De krachtsportbond vaardigt zeven worstelaars af naar de Europese titelstrijd die van 26 tot en met 29 april in het Franse Besangon wordt gehouden. De ploeg bestaat uit: Verwey (De Halter/Utrecht, tot 52 kg), Georgiadis (Olympia/Utrecht, tot 57 kg), Weber (De Halter, tot 62 kg), Roelofs (De Halter, tot 68 kg), Van Zaanen (Hercules/ Amsterdam, tot 74 kg), Van der Stoep (Simson/Den Haag, tot 82 kg) en Van de Burgh (Hercules, tot 90 kg). Coach is Hennie Bossebroek. EBBC in zee met trainer Jos Wolfs Den Bosch - Basketbalclub EBBC heeft gisteren Jos Wolfs ingelijfd als opvolger van trainer Cor van Esch. De Limburger kreeg de voorkeur boven Bert Samson, ex-trainer van Haarlem. Wolfs, die in 1985 en '86 als speler landskampioen werd met Nashua Den Bosch, tekende voor één jaar. Hamilton. Mannen, 500.000 gul den. Eerste ronde: Bergström (Zwe) - Wilander (Zwe) 6-2 7-5. Hongkong. Mannen, 500.000 gul den: tweede ronde: Enqvist (Zwe/4) - Prinosil (Dui) 6-7 6-1 6-4, Björkman (Zwe/5) - Rusedski (Can) 7-5 6-4. Monte Carlo. Mannen, challenger, 80.000 gulden: tweede ronde: Schalken (Ned) - Kroslak (Slw) 6-3 6-4. Dubbel, kwartfinale: Krajicek/ Emilio Sanchez (Ned/Spa/1) - Kulti/Tillström (Zwe) 6-4 6-0. Nice. Mannen, 500.000 gulden: tweede ronde: Carbonell (Spa) - Furlan (Ita) 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus/1) - Goossens (Bel) 4-6 6-3 6-4, Alberto Costa (Spa) - Clavet (Spa) 6-3 6-1, Pioline - Vacek (Tsj) 6-4 4-6 6-3. Doha. WK junioren. Groep A Brazilië - Qatar 2-0 (0-0). 50. Caio 1-0, 60. Aldair 2-0. Rusland - Syrië 2-0 (1-0). 2. Tsjoematsjenko 1-0, 90. Lyssenko 2-0. Eindstand: 1. Brazilië 3-7 (8-0), 2. Rusland 3-5 (3-1), 3. Syrië 3-3 (1-8), 4. Qatar 3-1 (1-4). Brazilië en Rusland naar kwartfinale. Schotland: Celtic - Hearts 0-1, Hibernian - Falkirk 0-2. Stand: Rangers 32-65, Mother- well 33-48, Falkirk 33-47, Hiber nian 32-43, Kilmarnock 32-42, Celtic 31-41, Hearts 33-40, Par- tick 32-37, Dundee Un. 33-36, Aberdeen 33-32; Rangers kam pioen Ault. Ronde van de 'Cöte Picarde' (open): 1. Marie (Fra) 195 km in 4.40.00, 2. Van Lancker (Bel), 3. Saugrain (Fra), 4. Currit (Fra), 5. Laf filé (Fra), 6. Conan (Fra), 7. Bouillon (Bel), 8. Lamour (Fra), 9. Eric de Clercq (Bel), 10. Bolay (Fra). Osterode. 19e Ronde van Ne- dersaksen (amateurs), eerste etappe: 1. Baranowski (Pol) 159,8 km in 4.15.00, 2. Lehmann (Dui) 0.06, 3. Lebsanft (Dui) 0.11, 4. Gotttschling (Dui), 5. Bilek (Tsj), 6. Padrnos (Tsj). Toto 15: eerste prijs: geen win naar. Tweede prijs: 5 winnaars die elk bruto 1694,80 ontvangen. Derde prijs: 56 winnaars die 378,30 ontvangen. Duitse midlotto: trekking A: 9-14-23-27-34-41, reservegetal: 39, B: 12-31-41-43-44-47, reser vegetal: 37. Spiel'77: 4839961, super 6: 673398. Belg. lotto: 7-10-16-19-34-37, reservegetal: 27, joker: 2906497.

de Stem | 1995 | | pagina 11