Irak mokt over soepeler sancties 2e PAASDAG OPEN IdMdMÜHI GRATIS KUNST UIT Itegemj i ele mi ?an Vit Geheim agent beschuldigt Milosevic Vissers Britten doof voor alarm in Englandspiel Chirac favoriet voor Frans presidentschap KEUKENS BADKAMERS TEGELS De schaduw van de Kruisweg EIGENHUIS Fransen halen junta terug uit Rotterdam Jarige Fi Iran zou wapens hebben geleverd aan Bosniërs DE STEM BUITENLAND VN: verkoop van twee miljard dollar olie om nood bevolking te lenigen van 10.00 tot 17.00 uur Op de beurs 'Wonen en Leven in Stijl' in Eindhoven, 8 t/m 17 april BUITENLAND KOR Toch akkoord sociaal plan Tanco en Libc SATERDAG 15 APRIL 1995 Van onze redactie buitenland Den Haag - Van een gevluch te geheim agent hebben de BVD en de CIA papieren ge kregen, die de Servische pre sident Milosevic aanwijzen als het brein achter de mas samoorden in Bosnië. De geheime diensten vermoeden echter een komplot tegen het internationaal tribunaal dat zich in Den Haag over oorlogsmisda den buigt. Het vermoeden dat Milosevic de hand heeft gehad in het uitbre ken van de oorlog in Bosnië en de daarmee gepaard gaande gru weldaden, bestaat al zolang die oorlog duurt. Een uit Servië ge vluchte geheim 'agent, Cedomir Mihailovic, overlegde het inter nationaal tribunaal in oktober vorig jaar geheime documenten waaruit zou blijken dat de presi dent en de Servische geheime dienst achter de oorlogsmisda den zitten. De papieren zijn door de Neder landse veiligheidsdienst BVD als 'bijna zeker vals' bestempeld. Ook de CIA heeft ernstige twij fels aan de echtheid. De docu menten hebben betrekking op de periode in 1992 waarin de etni sche zuivering in Bosnië op zijn ergst was. Milosevic heeft steeds gezegd dat hij en Servië daar niets mee van doen hadden. Het zouden spon tane acties zijn van de Bosnische Serviërs. Een van de documenten is een brief waarin de Servische gehei me dienst - de leider van de Bosnische Serviërs, Karadzic, oproept concentratiekampen te ontruimen. Dat meldt de New York Times die deze week in de VS de hand op de papieren wist te leggen. „Het is dringend noodzakelijk het aantal kampen te verminde ren tot twee of drie. Anders bestaat de kans dat ze worden ontdekt door de westerse me dia." Een ander document is gericht aan de beruchte militie leider Arkan, en bevat bevelen over het arresteren, deporteren en executeren van moslims in het Bosnische stadje Bijeljina. „Om de moslim-bevolking angst aan te jagen, moet een klein aantal worden gedood", zegt het stuk. Onder meer uit het papier en de stempels, zou de BVD de vals heid van de papieren hebben geconstateerd. De Bosnische Serviërs hadden alle reden Mi losevic in diskrediet te brengen sinds hij, om de sancties tegen Servië te doen verminderen, heeft ingestemd met de door de Contactgroep voor Bosnië voor gestelde verdeling van Bosnië. Een andere verklaring voor de valsheid is volgens sommigen dat het een poging is het tribu naal te misleiden, met de bedoe ling het uiteindelijk ongeloof waardig te maken. Kampbewaarder De 39-jarige Dusan Tadic, die vermoedelijk over enkele dagen door Duitsland aan Nederland wordt uitgeleverd, vervulde een leidende rol tijdens de etnische zuiveringen. Daarom hebben de aanklagers van het Joegoslavië- tribunaal hem met nog twintig andere Serviërs in staat van be schuldiging gesteld. De Servische kampbewaarder zou 32 mensen hebben vermoord en 61 gevangenen hebben ge marteld in het beruchte concen tratiekamp Omarska. Tadic is begin vorig jaar door de Duitse politie in München gearresteerd. Hij werd daar op straat herkend door moslims die in Omarska gevangen hebben gezeten. New York (afp/rtr) - Irak heeft gisteren ontevreden gerea geerd op een versoepeling van het olie-embargo door de Verenigde Naties. De Iraakse vice-premier Tareq Aziz be schuldigde de Verenigde Staten van het blokkeren van een werkbare oplossing. „Enerzijds gaat het hier om een public-relationscampagne, an derzijds om een opzettelijke po ging om de vooruitzichten voor een opheffing van alle economi sche sancties in gevaar te bren gen," aldus Aziz over de Ameri kaanse houding binnen de VN. Bij de bewindsman was echter geen sprake van een botte ver werping van de resolutie 292 die de Veiligheidsraad van de VN in New York unaniem aanvaardde. De raad gaf Irak toestemming een half jaar lang voor twee miljard dollar olie te verkopen. Dat is vierhonderd miljoen dol lar meer dan de raad tot nu toe wilde toestaan. De opbrengst moet bestemd zijn voor humani taire doeleinden in het door de sancties zwaar getroffen land. De VN kwamen met maatregelen tegen Irak nadat Iraakse troepen in 1990 Koeweit binnenvielen. Toezicht De olieverkoop mag pas begin nen wanneer VN-secretaris-ge- Door Wilko Voordouw Parijs - Jacques Chirac blijft de torenhoge favoriet in het gevecht om het Franse presidentschap. Volgens de laatste peilingen die voor de eerste verkiezingsronde van 23 april mogen worden gepubliceerd, dringt hij met gemak door tot de finale. Zijn partijgenoot Edouard Bal- ladur en de socialist Lionel Jos pin zijn in een nek-aan-nekrace gewikkeld voor de tweede ronde op 7 mei wordt gehouden. De twee uitdagers van Chirac halen volgens de peiling van het weekblad Le Point ieder 20 pro cent van de stemmen. Chirac is in dat onderzoek goed voor 25 procent. Laatste week Het leidende drietal wordt ge volgd door de extreem-rechtse leider Jean-Marie le Pen, de communist Robert Hue, de con servatief Philippe de Villiers, ar- beiderssocialiste Arlette Laguil- ler, groene Dominique Voynet en Jacques Cheminade. De strijd in de laatste week gaat dus voornamelijk tussen Jospin en Balladur. De socialist heeft de kiezers van Laguiller, Hue en Voynet opgeroepen om al vanaf de eerste ronde 'nuttig' te stem men. „De andere kandidaten hebben geen kans. Als u wilt dat links vertegenwoordigd is in de eind strijd, dan moet al vanaf de eerste ronde op mij worden ge stemd." Bij het kamp van Edouard Bal ladur wordt daar uiteraard an ders over gedacht. „Niemand in Frankrijk wil dat het socialisme aan de macht komt, na veertien jaar van socialisme onder Mit terrand, tijdens welke het in Frankrijk het alleen maar slech ter ging." Ongewisse De Fransen zullen dus tot vol gende week zondag in het onge wisse verkeren over de vraag wie het uiteindelijk tegen Chirac mag opnemen. Het is in de laat ste week voor de verkiezing ver boden om nog peilingen te publi ceren. De zogeheten kleine kandidaten zijn nog niet uitgespeeld. Zij komen na de eerste ronde weer in beeld. Dan geven de meesten een stemadvies voor de tweede ronde. Jean-Marie le Pen nam daar al vast een voorschot op. Hij be loofde dat het Front National 'geen enkele stem' geeft aan Jac ques Chirac, omdat deze 'socia listisch' zou zijn geworden. (ADVERTENTIE) Toonaangevend in de regio bad-& keukendesign Esdoornlaan 22 4902 TP Oosterhoul Telefoon 01620-5 4 9 78 Telefax 01620-3 33 96 Siematic keukens Sanitair Wand- en vloertegels Montagedienst neraal Boutros Ghali zijn be sprekingen met Irak heeft vol tooid. Die kunnen nog wel een maand duren. Het gaat daarbij om afspraken over toezicht door de VN op de olie-akkoorden en de distributie van hulpgoederen onder de bevolking. Volgens de afspraak mag Irak van elke miljard dollar die het aan olie verdient, 650 tot 680 miljoen dollar gebruiken voor voedsel en medicijnen. Van dit bedrag gaat 130 tot 150 miljoen dollar naar de Koerden in Noord-Irak. Zo'n 300 miljoen dollar van de oliewinst is bestemd voor her stelbetalingen van schade door de Golfoorlog, en 20 tot 50 mil joen dollar voor andere kosten van de VN. In 1991 hadden de VN Irak al een soortgelijk akkoord aange boden, maar Bagdad wees dat. toen van de hand. Het had dan slechts voor 1,6 miljard dollar per half jaar aan olie mogen verkopen, in ruil voor meer con trole door de VN. De voorjaarszon werpt lange schaduwen over een New Yorks trottoir. Honderden mensen liepen daar gisteren voor de dertiende keer de 'Goede Vrijdag Kruisweg' van Pax Christi. De mars begint bij het gebouw van de Verenigde Naties en loopt dwars door het drukke Manhattan. Overal ter wereld herdachten christenen gisteren de laatste gang van Jezus naar de berg Golgotha. foto ap (ADVERTENTIE)' Lees alles over deze aktie in het aprilnummer, nu in de winkel! INTERIEUR Een ongewoon mooi woontijdschrift Washington/Sarajevo (afp/rtr) - De Amerikaanse regering heeft gisteren verklaard dat het zeer goed mogelijk is dat Iran wapens levert aan de Bosnische moslims. al lang het standpunt in dat de moslims het slachtoffer zijn van de oorlog. „Wij zijn er niet echt tegen als iemand de moslims helpt," citeert de krant een func tionaris van het ministerie van Buitenlandse Zaken. McCurry merkt op dat het Ame rikaanse Congres de VS heeft verboden de naleving van het wapenembargo af te dwingen. President Clinton is voorstander van het opheffen van het wapen embargo in Bosnië, maar kwam daar onder Franse en Britse druk op terug. Parijs en Londen vrezen voor Servische represail les tegen hun VN-bataljons. Het Witte Huis ontkent in te stemmen met deze schending van het embargo van de Vere nigde Naties door de regering in Teheran. De woordvoerder van het Witte Huis, Mike McCurry, zegt veel aanwijzingen te hebben dat de Bosniërs lichte wapens en muni tie krijgen. Volgens de krant Washington Post hebben de Bosnische moslims met medewe ten van de Verenigde Staten door de wapens en munitie hun achterstand in materieel op de Bosnische Serviërs kunnen inha len. De Amerikaanse regering neemt Door Paul de Schipper Londen - Giel Pais was een boerenzoon uit Hooge Zwalu- we, maar ging bij de mare chaussee in Prinsenbeek. In de meidagen van 1940 escor teerde hij de vluchtende konink lijke familie naar Engeland. Op 21 oktober 1942 zweefde geheim agent Michiel Pais aan een para chute ergens boven de Drentse hei. Beneden wachtten de ge waarschuwde Duitsers. Op 7 september 1944 stond hij voor het vuurpeloton. Anderen zoals Meinder Koolstra uit Breda en Johan Daane uit Axel ondergingen op dezelfde dag hetzelfde lot. Van Herman Parlevliet uit Baarle-Nassau ontbreekt sinds zijn arrestatie op 29 mei 1942 elk spoor. „Van Giel hebben we later nog wat spulletjes gehad, over de post, dat was alles," zegt zijn zus Jaan uit Made. „We wisten dat er iets mis was met de agenten die vanaf 1941 in Nederland gedropt werden. Er was iemand die even subtiele als ingenieuze waarschuwingen ver stopte in zijn radioberichten aan Londen. Daaruit begrepen we dat hij in Duitse handen was. We gaven het door, maar bij de dienst waren er mensen die nog al langzaam van begrip waren." Deze onthulling deed de gepen sioneerde Britse code-specialist Leo Marks onlangs in het Britse dagblad Daily Telegraph. Daarmee is Marks de eerste oud medewerker van de Britse gehei me dienst die, na ruim vijftig jaar, toegeeft te hebben geweten dat er destijds iets heel erg mis was met het droppen van gehei me agenten in Nederland. De gevangen genomen Neder landse agent Huub Lauwers die gedwongen door de Duitsers val se radio-berichten naar Londen stuurde, leefde tot nu toe in de veronderstelling dat de door hem toegevoegde waarschuwingsco des niet door de Engelsen waren opgepikt. Marks bevestigt dat dit wel het geval is geweest. Hij behoorde tot degenen die in Engeland de berichten van illegale zenders decodeerden. Zowel in Engeland als in Nederland is door deskun digen altijd aangenomen dat er van Nederlandse zijde te weinig is gedaan om de Engelsen te waarschuwen. Marks: „Daardoor heeft de man bij wie de Duitsers over de schouder meekeken, Huub Lau wers, altijd moeten leven met de vraagtekens die na de oorlog bij zijn reputatie werden gezet. Dat is niet terecht. Hij heeft juist heel moedige code-sigalen gege ven om ons op de situatie te attenderen." „Marks geeft voor het eerst toe, dat de gecodeerde waarschuwin gen zijn doorgekomen, maar dat de Engelsen die bewust hebben genegeerd," bevestigt ook Piet Wijnen, amateur-historicus in Oosterhout en oud-voorzitter van het Voormalig Verzet West- Brabant. Hij gelooft dat de En gelsen de operatie hebben laten doorlopen om de Duitsers bezig te houden en op een dwaalspoor te brengen, daarbij bewust men senlevens offerend. Wijnen: „Daar zijn meer voor beelden van. Net voor de invasie ploften er boven Bslgië op on verklaarbare wijze twee Gealli eerde vliegtuigen uit elkaar met geheime agenten aan boord, naar wordt aangenomen een vooropgezette operatie met ver lies aan mensenlevens, allemaal om de aandacht van de invasie af te leiden." Michiel Pais en Bredanaar Kool stra behoorden in oktober 1942 tot de achtste 'zending' geheime agenten die in de Duitse val liepen. Met hun zender opende majoor Hermann Giskes, chef van de Duitse contraspionage in Nederland, een nieuwe verbin dingslijn met Londen, waardoor hij nog meer agenten naar hun ondergang lokte. Marks treedt dinsdag 18 april op in een NCRV-televisie uitzen ding die een nieuw licht werpt op het beruchte Englandspiel. Dit lugubere spionagespel tussen Britse, Duitse en Nederlandse geheim agenten kostte uiteinde lijk aan 59 geheime agenten het leven. Elke agent die boven Ne derland uit een vliegtuig sprong, werd beneden opgewacht door de Duitsers en meteen gearres teerd. Eén van hen was de 32-jarige marechausse Michiel Pais uit Made. „Oh, zeggen ze nu dat ze het geweten hebben," reageert Jaan Pais, „tja, was hij maar boer geworden. Dat wilde zijn vader graag, maar Giel wou zo graag doorleren. Als jongen werkte hij overdag op het land en zat hij 's avonds nog tot twaalf uur te studeren. Hij is naar Engeland gegaan en toen hebben we hem nooit meer gezien. Ik heb alleen nog een foto van hem." De Engelse decodeerder Leo Marks is waarschijnlijk de enige nog levende persoon die de vol ledige waarheid over het Eng landspiel weet. De archieven van de spionage-organisatie Special Operations Executive blijven vooralsnog gesloten. Marks heeft al die jaren veron dersteld dat zijn tegenpool aan de andere kant van de Noordzee Huub Lauwers, codenaam Eben- haezer, al lang dood was. Lauwers leeft echter nog. Hij is tachtig jaar oud en de enige Nederlandse overlevende van het Englandspiel. Lauwers en Marks ontmoeten elkaar voor het eerst tijdens de tv-uitzending. Leo Marks vanuit Engeland: „Ebenhaezer deed alles wat mo gelijk was. Ik wil dat zijn repu tatie recht wordt gedaan voor hij sterft." Rotterdam (anp) - Het Franse consulaat gaat vanaf H zomer Franse drugsverslaafden in Rotterdam die ten willen keren naar hun eigen land helpen. zaamheid, het harde leven' de prostitutie of tussen cri» Er komt een kleinschalig op vangcentrum waar de ver slaafden op adem kunnen ko men en plannen kunnen ma ken voor hun terugkeer. Het afkicken en de verdere sociale hulpverlening gebeurt in Frankrijk. Tientallen Franse verslaafden leiden nu een erbarmelijk be staan in de Maasstad. Eens geloofden zij in het paradijs Nederland waar de prijs van drugs laag is en de politie minder hard optreedt dan in hun eigen land. Maar de een- nele medeverslaafden, =1, koude winters maken' het ven er nauwelijks beter Vorig jaar overleden 24 Fr sen in Nederland aan overdosis drugs. Dat is tiende van alle drugsdoden Frankrijk zelf. Alleen al Rotterdam overleden 21 Fr se junkies. De Franse autoriteiten zuil, de kosten in Rotterdam dragen. PLO ruziet over Hamas-akkoord Jeruzalem - De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) ruz over een bestand met de fundamentalistische Hamas-bewegin Vertegenwoordigers van de PLO sloten een akkoord met fundamentalisten, maar PLO-leider Yasser Arafat weigert overeenkomst te aanvaarden zolang Harnas doorgaat met plegen van aanslagen op Israëlische doelen.In het akkoë wordt een dialoog tussen Harnas en PLO bepleit en het vertr van de Israëlische soldaten uit de bezette gebieden ge Tevens wordt Arafat verzocht een eind te maken aan arrestaties van moslim-militanten en 'politieke gevangenen' te laten.Arafat reageerde echter woedend. „Er is niets bereik zei hij tegenover de pers. De overeenkomst tussen Fatah Hamas was een poging een eind aan de spanningen in Gazastrook te maken. De onrust is de afgelopen twee wek opgevoerd door de mysterieuze bomaanslag op een belangri Hamas-lid. Als reactie op deze moord voerde Harnas zond zelfmoordaanslagen uit nabij een Joodse nederzetting in Gaza. Arafat is hevig verontwaardigd over deze aanslagen. Israël en Verenigde Staten hebben hem inmiddels onder druk gezet eisen dat de PLO-leider maatregelen neemt tegen de terreur. Rusland wil raketten aan VS verkopen Moskou - Rusland is van plan een aantal ultramoderne S-30 luchtdoelraketten aan de Verenigde Staten te verkopen, het dagblad Izvestija moeten de Amerikanen zo'n 60 miljot dollar voor de wapens neerleggen. Het is het de eerste keer dat Moskou een dergelijk wapens; teem verkoopt. Vorig jaar leverde Wit-Rusland een aan S-300V's aan de Verenigde Staten, tot grote woede van Mo kou.Het mobiele S-300V-systeem, de opvolger van de S-3 luchtdoelraketten, is bedoeld voor gebruik door grondtroepe Het kan tactische- en kruisraketten neerhalen en is aangep; om 'onzichtbare' toestellen die radars kunnen ontwijken, zoa de Amerikaanse Stealth-bommenwerper, tegen te houden. S-300V heeft een reikwijdte van 30 kilometer en kan tot 1 raketten tegelijk afvuren. Winnie Mandela opnieuw ontslagen Johannesburg - De Zuidafrikaanse president Nelson Mande heeft gisteren zijn vrouw Winnie, van wie hij gescheiden lee voor de tweede keer ontslagen als staatssecretaris van Kuns Cultuur, Wetenschap en Technologie. Hij had haar al eerder op 27 maart ontslagen. Maar woensda herstelde hij Winnie in haar ambt, nadat zij had aai de ontslagprocedure juridisch aan te vechten omdat daarb fouten waren gemaakt.Ook de leider van de Vrijheidspart Inkata, Mangosuthu Buthelezi, had bezwaar gemaakt gevolgde ontslagprocedure. Hij had volgens de grondwet als 1 van de regering van te voren over het ontslag moeten won' ingelicht. „Ik heb na serieuze overweging besloten het dienstve band van mevrouw Mandela te beëindigen en Brigitte Maband als nieuwe staatssecretaris van kunst, cultuur, wetenschap technologie te installeren", zei president Mandela vrijdag ine verklaring. Van onze verslaggeefster jen - De vakbonden en directie van de leerbedrijv Tanco in Dongen en Libo-Cor mans in Rijen hebben overee stemming bereikt over een plan voor de 96 werkr ners die binnenkort op str; komen te staan. Het personeel ging gisterochte in meerderheid akkoord met voorgestelde regeling, die ne< komt op een uitkering gebaset op leeftijd en aantal dienstjari Hiermee is de directie tegemo jekomen aan de eis van de bc Eerder deze week ketst ie onderhandelingen hierop Be directie zag meer in apa protestantse paramilitairen. Twee mannen en een vrouw werd Relingen zodat er geld over z Noordierse politie rolt wapenfabriek op Belfast - De Noordierse politie heeft in een woning bij Belfa een fabriek opgerold die vermoedelijk vuurwapens maakte vo gearresteerd. Volgens een politiewoordvoerder werd een zienlijke' hoeveelheid vuurwapens in beslag genomen. De wapens zouden bestemd zijn voor de Ulster Volunteer For( jen gulden beschikbaar. "anco en Libo-Coremans bes en eind maart tot vrijwill iquidatie omdat de financi faillissment aankoerst 'anco sluit op 1 mei, het Rijei "rijf op 1 juli. Dr. ir. Frits Philips jaar. Het feest in genoemde Muziekcent aij nagenoeg helemaal geld, zoals blijkt uit interview met de ma en jaren deel uitmaak t0P van het Eindhover nicaconcern. wc he Boor Jan van Gijzel J-^C wapens AUUUCU UCÖICUIU ^J11 VUU1 UC VJISLC1 VU1UUVVU —O een van de protestantse paramilitaire groepen die sinds oktoter Pj-an is anderhalf ir een bestand in acht nemen. Ook het katholieke Ierse Repub keinse Leger (IRA) neemt een bestand in acht, maar gee beide partijen was tot nog toe bereid de wapens ook zweren.De ontdekking van de protestantse wapenfabriek brenj de Britse regering in verlegenheid. Britse ministers weiger M'ie^zo slecht^was dat ze^ rechtstreeks met de aan het IRA gelieerde Sinn Fein-partij praten voordat het IRA de wapens aflegt. Een Britse minist heeft echter al wel gesproken met vertegenwoordigers van Progressive Unionist Party, die nauwe banden heeft met protestantse paramilitaire UVF. Naakte koningin Elizabeth II onthoofd Canberra - Een onverlaat heeft in de nacht van donderdag vrijdag in de Australische hoofdstad Canberra het controversi le naakte standbeeld van de Britse koningin Elizabeth onthoofd. De eveneens naakte beeltenis van haar gemaal p® Philip bleef onbeschadigd. Het beeld, dat de Britse koningin en haar echtgenoot naakt een bank gezeten voorstelt, staat sinds begin deze week aan oevers van het Burley Griffin meer en baarde veel opzien. W vereniging van Australische monarchisten noemde het b getiteld 'Liz en Phil aan het meer' een belediging die J staatshoofd belachelijk maakt.Kunstenaar Greg Taylor vera digde zich met de stelling dat zijn werk de 'onbeduidend» symboliseert van het koninklijk echtpaar voor tegenstand van de monarchie'. Gevechten aan grens Tadjikistan Doesjanbe - Bij nieuwe gevechten aan de grens van Tadjik® met Afghanistan tussen de door Russische troepen grenswacht en moslim-rebellen zijn 36 doden gevallen. Moskou stuurde 15.000 man vredestroepen naar de v. Sovjet-republiek na de burgeroorlog in 1992. De 8evec.ai vormen een schending van een staakt-het-vuren dat vorig I werd overeengekomen tussen de regering in Doesjanbe militante moslims, die na de burgeroorlog naar Afghani vluchtten. Te luid biddende vrouwen gearresteerd Greensburg - Ook in de Verenigde Staten bestaat vrijheid godsdienst, maar zo luid bidden dat anderen er last van h' mag niet. De politie van Greensburg in de staat Pennsylvania arresl gisteren twee vrouwen die een kerk wilden binnengaan, h° de rechter hen dat had verboden. De 'rozenkransvrouwen ze ook wel worden genoemd, waren niet langer welkom zij bij het bidden hun mond niet konden houden en zei"*j schreeuwden. Ook hadden zij met wijwater gegooid e priester in het nauw gedreven. Andere kerkgangers die"' gebedsrust werden gestoord hadden een aanklacht ,„0 de rechtbank had de vrouwen verboden op Goede Vrijdag bij te wonen. De vrouwen kwamen toch opdagen en ver bij de kerkdeur geen stap meer, waarop de politie ze (an onze verslaggever - Begemann begint vc cu de Vlaamse overhel Seververgoeding van van het contract ro concern wil het liefst nc 14 mei de Boelwerf-misè eind brengen, omdat lil een diedag m Vlaanderen verkiezi: ïaatsvinden. „En wij hei met deze nog zittenr regering zaken zo zegt Joep van d( fcuwenhuyzen tegenover de ant vanaf zijn vakantie-adr Noord-Spanje. .halve de 33 miljoen schad loosstelling op grond van h huidige contract, eist Begemai schadevergoeding van v< miljoenen guldens, omdat n van het concern 'opzett door de Vlaamse regering bóschadigd. „Daardoor is het z fcndoen voor ons in Vlaander jink bemoeilijkt," stelt Van d Hieuwenhuyzen. Ten slotte nn dat de helft van van het onroerend go ai de scheepswerf in Ten jordt overgemaakt. Dat is onj «rj 50 miljoen. den Nieuwenhuyzen ma; zijn opmerkingen in het kar van een transactie, waarin 151.312 aandelen koopt van v investeringsmaatsch; pijen. Daarmee verhoogt grootaandeelhouder zijn bela 'lijven voor eventuele clai «anneer niet iedereen zijn Irag volledig zou opeisen. V< Philips heeft één probleem sl«hts' 1260 "egentigste vti net naar hem' fnts Philips in keerplaatsen. «eken wat atzegg u ,eren uitnodigen, det is een heel di— °P zijn partijtje z dent J. Timmer ter Welschen tuinman en de i °°°mgaard. En de raad van bi Kegelclub, de j Wai" Bladel enudden weten einkinderen. "its Philips h j>e°rganiseerd. ®ung, toen hij Eftat van w3abchikov geweldig, ik ?°°r een conc "elemaal voor de laat gewo: - mensen uitnc verjaardag. De genoemde Eindhoven t 1 „Gelukkig ki afzeggingen e Tdigen," zegt hi divers gezets zal verschij en Eindho len er zijr mensen die 1 zijn er en zijn golfclub, de Hij zal zie van zijn ze s heeft cn x 1 zullen dan 2 1 bestuur zijn fees' Hij zette de vorig jaar in 1 de Russisch; bijwoonde. „I 1 heb hem me concert in Eindh me: de Philij

de Stem | 1995 | | pagina 4