L ostburg wil geen koffieshops istburg wil vervoersproject voor gehandicapten opzetten I c ty 1 o m Na brood en bier nu milieuvriendelijk vlees itallati u onze collega? mager m/v POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT UITSLAGEN W: 4Toestaan verkooppunt softdrugs zou drugtoerisme aanwakkeren' ^TEM ZEELAND C3 tn uitzendburo. Zeeuws-Vlaanderen krijgt eigen project-coördinator Zeeuwse Vlegel agen: taken behoren: 'ijnsen Installatiewerken biedt u: Interessant oekt voor AutoBlik Vanq<"f io advertentieverkoper4' Afzetgebied Infocentrum Nieuwe commandant brandweer Sas Brand verwoest schuur en garage Caravan gestolen Vrouw aangehouden Caravan uitgebrand Radarcontrole Inbraken in twee vakantiewoningen Illegale kampeerders Open toernooi poolbiljarten BeVoBo Terneuzen KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL Wedstrijden voor politiehonden Irish Night in Uientuin APRIL 1995 ZATERDAG 15 APRIL 1995 landelijke uitzendorganisatie n oor geheel Nederland en zendt J Er Zijn 4 districtskantoren van waar ingen begeleidt. mmerciële activiteiten in het district in: u.rt Holland, Brabant en Zeeland. ■bent u mede verantwoordelijk voor jn het commercieel jaarplan. opactiviteiten die in overleg met de ligingsniveau zullen worden uitge- heden behoren o.a.: relaties en het uitbouwen en on- nde relaties,- Ie) vestigingsmanagers in het com- en Heao-CE of gelijkwaardige op- rca 27 jaar. U dient ervaring te heb- Bndienst, bij voorkeur in de zakelijke ijn goede sociale vaardigheden van- chtig in de regio Breda/Tilburg. Wij Ikking. waarbij u initiatieven kunt ontplooi- likken over een grote dosis creativi- Bventief en flexibel bent en een colle- digen wij u uit uw sollicitatiebrief met |l a.s. te zenden aan: Organisatie, vac.nr. 95275, nstede, E N D B U R O ,e verslaggever - Het dagelijks gemeente van Oostburg is bereid sa- de gemeenten Sluis-Aar- i en Terneuzen een klein- aanvullend vervoersproject Itandicapten op te zetten. gelijkheid is om diverse redenen ooit aanwezig, aldus burge- meester en wethouders in een voorstel aan de leden van de commissie Algeme ne Bestuurlijke Zaken. De vermindering van het openbaar ver voer in de West-Zeeuws-Vlaamse dor pen speelt daarbij met de dreigende verdwijning van het succesvolle tele- taxi-project een belangrijke rol. Uitgangspunt van het nieuwe project is dat het vervoersysteem in principe toe gankelijk is voor alle inwoners, waarbij de deelnemende gemeenten ieder voor zich uit kunnen maken welke groepen recht hebben op gereduceerde tarieven in de vorm van subsidies. Voor de twee West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn dat bijvoorbeeld de ouderen. Oostburg wil de bijdrage wel beperken tot ouderen met fysieke be perkingen die op grond van de Wet Voorzieningen Gehandicapten een be roep kunnen doen op subsidie. Andere ouderen krijgen geen korting op het kleinschalig vervoer. 'De ouderen die daar geen beroep op kunnen doen, hebben geen fysieke beperkingen om deel te nemen aan het maatschappelijk verkeer. Het beschikbaar stellen van geld aan die groep ouderen lijkt dan ook niet noodzakelijk', zo luidt de rede nering. Het plan is om voor het nieuwe vervoer sproject een aparte gemeenschappelijke regeling tussen de betrokken gemeenten in het leven te roepen. De financiering verloopt via de gelden die het samen werkingsverband welzijn krijgt uit het Regionaal Ontwikkelings Plan voor Zeeuws-Vlaanderen. De commissie Algemeen Bestuur brengt woensdag 26 april advies uit aan burge meester en wethouders. 'Sm Quist uit IJzendijke met het milieuvriendelijke Zeeuwse vlegelbier en een ecologisch gekweekte kalkoen. FOTO WIM koomman .m is enthousiast en succesvol, perking van onze interne afdeling is ere 1e termijn plaats voor een: dingsniveau MTS-Installatietechniek of vaardig s op het gebied van meet- en regeltechniq feit met elektrotechnische installaties j jaren praktische ervaring |d tot ca. 30 jaar freren, adviseren, ontwerpen en calcuierenj |leinschalige W-projecten nördineren van alle voorbereidende kaamheden nderhouden van contacten met nieuwe jstaande relaties lannen, instrueren en begeleiden van monteurs zelfstandige en uitdagende baan joed salaris ■cte secundaire arbeidsvoorwaarden geïnteresseerd? Stuur dan binnen 10 dagen jicitatie aan Van Dijnsen Installatiewerken heer L. Koning, postbus 2243, breda. iJoor Eugene Verstraeten Itadijke - Na het Zeeuwse l'iiegelbrood en het milieu-, Iriendelijk bier met dezelfde lam wordt dit jaar in Ipeeuws-Vlaanderen biolo- i vlees van eigen bodem Igelanceerd. In eerste instan ce zal het aanbod zich be lwerken tot kalkoen- en scha- Ijenvlees, maar het moet uit roeien tot een assortiment een goedgevulde sla gerswinkel. te man die dit nieuwe initiatief M de Stichting Zeeuwse Vle- op de rails gaat zetten is is Quist uit IJzendijke. I jfflds twee jaar zelf biologisch ™r en dus een man uit de Praktijk. Zijn aanstellling, voor iweedigen per week, is moge- geworden nu Zeeuws- baanderen flink wat geld mag ■afpikken uit de Europese jubsidieruif. Voor de verwer- en afzet van milieu-vrien- ']k geteelde produkten in re- is voor de komende jaren j-a een half miljoen gulden absidie beschikbaar. Het Vlegelbrood wordt nu bij meer dan tweehonderd bakkers verkocht. In Zeeuws-Vlaande- ren levert een tiental boeren tarwe voor de Zeeuwse Vlegel, maar er zijn nog veel meer boeren die graag willen mee doen. Die komen misschien aan de bak als het aantal graanpro- dukten nog kan worden uitge breid. Vorig jaar is in dat kader het milieuvriendelijke Zeeuwse Vlegelbier gepresenteerd. Dat wordt gebrouwen in de Hulster brouwerij de Halve Maan met uitsluitend in Zeeuws-Vlaande ren geteeld gerst. Met dit bier gaat het goed. „We hebben nu toch al zo'n 25 verkooppunten in Zeeuws-Vlaanderen," zegt Quist. „Maar dat moeten er nog veel meer worden." Het nieuwe speerpunt van de Stichting Zeeuwse Vlegel wordt milieuvriendelijk vlees. Of het ook Zeeuwse Vlegel gaat heten is nog niet bekend. Wel dat er aansluiting wordt gezocht bij het al bestaande biologische keurmerk. Hans Quist heeft nu al zes biologische boeren ge vonden die vlees willen leveren. „Ik zie hier hele goede moge lijkheden. Neem nou het brood. Een derde van de opbrengst gaat naar de boer. Bij vlees is dat veel meer, zodat het al sneller interessant wordt." Quist denkt dat de verkoop van biologisch gekweekt kalkoe nen- en schapenvlees dit jaar nog kan beginnen. „Het is in principe een kwestie van dat er mensen moeten zijn die kweken en slagers die willen verkopen." Zijn ideaalbeeld is een slagers winkel waar uitsluitend biolo gisch vlees te krijgen is. Het Zeeuwse Vlegelbrood kun je herkennen aan een auwel die erop geplakt is. „Maar je kunt op vlees moeilijk stickers gaan plakken. Dus zul je dat vlees apart moeten verpakken. An ders is het niet te onderschei den van ander vlees. Dat maakt het allemaal wel duurder. Kijk, de consument wil best een Zeeuws-Vlaams produkt kopen, maar natuurlijk niet tegen elke prijs. Dat is het probleem dat we moeten oplossen." Een mo gelijkheid ziet Quist in de ver koop van grotere hoeveelheden. „Bijvoorbeeld met een kwart rund of een half schaap tege lijk. Ideaal voor mensen met ïnstervaring vereist. «stbus 1220, 3500 BE Utrecht, fax "30-304«32«j Hans Quist, die zijn tschap in Oostburg -ui zich te kunnen wij- - zijn taak als Zeeuws- Mms projectcoördinator, zet Br u °m m'heuvriendelijke PMukten uit eigen streek te Pte steeds meer door. De touting Zeeuwse Vlegel speelt liikfi f rï°or n'euwe moge- jnieaen te zoeken voor de «wen. „Er is in de biologische v l Uw best een boterham te list a1'" weet Quist Toeh ™L a^zet van biologische fffcn in Zeeland nog on- 0 JVlandelijke gemiddelde, daa™, Zeeuwse Vlegelbrood is Stir.??66 §econfronteerd. De liilr nioes' de aanvanke- srialii? ''scbe afzet-voor- brnnH ?en, bijstellen, maar het een 1 Zlch inmiddels toch iVow!,ieV1?e P°siiie verworven, stalli„ vanwege de belang- van buiten de provin- Het milieuwvriendelijke Zeeuwse Vlegelbier wordt gebrouwen met uitsluitend in Zeeuws- Vlaanderen geteelde gerstfoto archief de stem een diepvries. Als dat lukt, dan kom je toeh aan een andere prijs dan wanneer je per kilo moet gaan verkopen." Quist verwacht dat alleen Zeeuws-Vlaanderen als afzet gebied te klein is. „Ik denk dat we dan naar heel Zuid-West Nederland moeten kijken en misschien ook wel naar België. Daar is nogal wat te doen over hormonen in vlees, dus het zou best wel eens kunnen dat daar voor biologisch vlees een goede markt ligt." Een ander plannetje is de pro- duktie van milieuvriendelijk pannekoekmeel. „Dat doen we dan in een leuk verpakkinkje en dat willen we dan vooral in de zomermaanden aan toeristen verkopen." Of dat al dit jaar lukt is nog niet zeker. Het pro bleem bij het zoeken naar nieu we produkten is de vraag of er wel afzetmogelijkheden voor zijn. „Het is de bekende kwestie van de kip en het ei. Je kunt pas iets op de markt brengen als het er is en dan pas weet je of er ook vraag naar is." Op de boerderij van Hans Quist aan 't Molentje te IJzendijke komt ook een informatiecen trum. Deels met allerlei wetens waardigheden over biologische landbouw, maar deels ook over het Zeeuwse Vlegelproject. Het promotiecentrum wordt gehuis vest in een lege schuur. Er is ruimte voor een tentoonstelling, informatipanelen en video-pre sentaties. Ook wil Quist er wat oude landbouwwerktuigen ten toonstellen en komt er een kin derhoekje. Het plan is om excursies en rondleidingen op het bedrijf te geven. In de zomer één middag per week voor alle belangstel lenden. De rest van het jaar op afspraak. Hans Quist hoopt het infocentrum, dat tot stand komt dankzij subsidie van de provin cie, nog deze zomer te kunnen openen. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en wethouders van Oost burg staan niet toe dat zich in de gemeente koffie shops vestigen waar de verkoop en het gebruik van softdrugs oogluikend is toegestaan. „Wij verwachten dat een koffie shop eerder een aanzuigende werking zal hebben en zal leiden tot een toename van de totale problematiek, dan dat deze zal leiden tot een kanalisering van de bestaande problemen," schrijft het college in een notitie aan de commissie voor Algemeen Bestuur. Oostburg is de voorlaatste ge meente in Zeeuws-Vlaanderen die een uitspraak doet over de notitie Van der Doef, die het voeren van een gedoogbeleid ten aanzien van softdrugs in Zee land voorstaat. Verder moet al leen de gemeente Axel nog offi cieel een standpunt innemen. Het draagvlak voor het onder strikte voorwaarden oogluikend toestaan van softdrugshandel en -gebruik is minimaal in Zeeuws- Vlaanderen, zo is inmiddels vast te stellen aan de hand van de besluiten in vijf van de zeven gemeenteraden. Alleen Terneu zen besloot in januari de vesti ging van twee koffieshops toe te staan. De gemeentebesturen van Hulst, Hontenisse, Sas van Gent en Sluis-Aardenburg toonden zich absoluut geen voorstander van het gedoogbeleid en namen be stuurlijke maatregelen om kof fieshops te weren. Het Oostburgse college van B en W schaart zich nu ook in dat rijtje tegenstanders. Toch staan B en W een gezamenlijke aanpak van de drugproblematie voor en dat is reden voor het college te kiezen voor een maximumstelsel van één koffieshop op twintig duizend inwoners, afhankelijk van de lokale behoefte. Juist van dat laatste is echter in Oostburg geen sprake. Uit on derzoek is gebleken dat de ge meente geen grote problemen met drugs en de eruit voort vloeiende overlast kent. „Wel blijkt dat er relatief veel door voer voorkomt. Hierin schuilt het gevaar dat Oostburg voor drughandelaren een aantrekke lijke locatie zal vormen. Dit geldt des temeer als de andere gemeenten in de regio een beleid voeren dat gericht is op terug dringing van het aantal ver kooppunten." Het gemeentebestuur ziet niet goed in dat de norm van één koffieshop op twintigduizend mensen automatisch in zou moe ten houden dat er in Oostburg zo'n gelegenheid komt, terwijl er geen enkele lokale behoefte is. 'Dat zal zeker leiden tot onge wenste vormen van drugtoerisme en dat moet voorkomen worden'. Burgemeester en wethouders vernemen woensdag 26 april tij dens de commissievergadering Bestuurlijke Zaken van de frac ties in de gemeenteraad hoe die er tegenover staan. Van onze correspondent Sas van Gent - De vrijwillige brandweer in de gemeente Sas van Gent heeft een nieuwe cen traal commandant in de persoon van Carl de Hulsters. 1 november vorig jaar namen de Sasse brandweermensen af scheid van de vorige comman dant, Arthur Notschaele, die na een dienstverband van meer dan 36 jaar met functioneel leeftijds ontslag ging. Sindsdien was het Sasse korps commandantloos. Het aanstellen van de nieuwe commandant had wat voeten in de aarde en liet daarom enige tijd op zich wach ten. De Hulsters bekleedde al een aantal jaren de functie van plaatsvervangend centraal com mandant. Daarnaast volgde hij destijds zijn vader op als post- commandant van het korps Westdorpe. Deze functie blijft hij voorlopig nog vervullen. 's-Heer Arendskerke - Gister nacht omstreeks half twee werd door omwonenden een uitslaande brand ontdekt in een schuur/garage aan de Landweg te 's-Heer Arends kerke. De brandweer van 's- Heer Arendskerke kon niet voorkomen dat de schuur/ga rage door het vuur werd ver woest. Een naastgelegen wo ning kon worden behouden.' Een aantal huisdieren kwam in de vlammen om het leven en ook een in het garage-ge deelte van de schuur gepar keerd staande personenauto werd een prooi van het vuur. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Koewacht - In de nacht van 12 op 13 april is achter een wo ning aan de Eikenlaan te Koe wacht een daar geparkeerd staande caravan van het merk Hobby gestolen. De caravan stond daar al enkele dagen in verband met de op handen zijnde paasvakantie. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisteren kort na middernacht in de Klaas- senstraat in Terneuzen een 36-jarige vrouw uit die plaats aangehouden, die naar alle waarschijnlijkheid reed op een gestolen fiets. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. Terneuzen - Donderdagmid dag tegen vijf uur werd een brand ontdekt in een aan de Stationsweg te Terneüzen staande caravan. De brand weer van Terneuzen kon niet voorkomen dat de als schaft- keet in gebruik zijnde caravan volledig uitbrandde. De oor zaak van de brand is niet bekend. Terneuzen - Bij een door de politie gistermorgen tussen 09.30 en 11.30 uur op de Haar- manweg in Terneuzen gehou den radarcontrole zijn 16 au tomobilisten bekeurd wegens het overtreden van de maxi mum snelheid van 50 kilome ter per uur. Gecontroleerd werden 456 voertuigen en de hoogstgemeten snelheid be droeg 79 kilometer uur. Retranchement - Bij inbraken in een tweetal recreatiewonin gen aan de Kaapvaartstraat te Retranchement is voor enkele duizenden guldens aan appa ratuur gestolen. Meegenomen werden kleuren-tv, videore corders, windjack, stereoto ren, cd's, cd-speler en vijf vi deobanden. Oostburg - Bij een door de politie gisternacht langs de West-Zeeus-Vlaamse kust ge houden controle op illegale re creatie zijn dertien kampeer auto's aangetroffen. De recre anten werden uit hun slaap gewekt doch brachten het er deze keer nog af met een waarschuwing. Ze werden wel verwezen naar een camping. Westdorpe - Poolbiljartver eniging De Jeansbar houdt tweede paasdag een groot in ternationaal open poolbiljart- toernooi in de gelijknamige bar. Er wordt gespeeld op twee tafels en er is een groot prij zenpakket te winnen. Reeds 40 deelnemers hebben zich al in geschreven. Men kan nog in schrijven op de wedstrijddag zelf vanaf 12.00 uur. Het toer nooi begint om 13.00 uur. Terneuzen - Met nog drie speelavonden voor de boeg en nog één wedstrijd te spelen is De Hoop, uitkomend in de tweede klasse A van de Ter- neuzense bedrijfsvolleybal- competitie, de eerste kam pioen in deze jubileumcompe titie. De 3-0-winst van De Hoop (15-9, 15-1, 15-11) op de poli- tiereserves maakte de ploeg onbereikbaar voor de concur rentie. In de andere vijf klas sen is wat promotie betreft nog niets beslist. Wel wat de gradatie aangaat. Scheldes- port degradeert uit de tweede klasse A naar de tweede klasse B. UITSLAGEN Eerste klasse A: VC Notabene- Stuntmarkt 0-3 (4-15, 6-15, 2-15), Dow 1-CIS 0-3 (6-15, 11-15, 12-15). Eerste klasse B: Echo/Audio- Foaks 2 0-3 (10-15, 8-15, 4-8), De Pooter-ING 1-2 (15-8, 10-15, 10-12). Tweede klasse A: Vervaet-Beldo 1-2 (9-15, 9-15,14-9), NHI-Dow 2 2-1 (6-15, 15-8, 14-11), Scheldes- port-PSOVZ 1 0-3 (3-15, 8-15, 9-15). Tweede klasse B: Gemeente 1-Deltan 2 0-3 (13-15, 11-15, 2-11), A&A 2-Dees 2 0-3 (11-15. 8-15,5-10). Derde klasse A: Foaks 3-Philips 0-3 (7-15, 3-15, 3-15), Voor- waarts-V&SH 2-1 (14-16, 15-7, 10-8), Tevore-Foaks 4 2-1 (15-6, 15-13, 11-15). Derde klasse B: Dow 3-VC Schel de 2-1 (15-6, 7-15, 15-6), Ge meente 2-URS 3-0 (15-6, 15-1, 16-14), B&S-Wabeko 3-0 (15-5, 15-6, 15-2). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 10-28, Foaks 1 9-23, CIS 10-17, Stunt- markt 11-17, VC Notabene 10-9, Dow 1 9-5, A&A 1 9-4. Eerste klasse B: ING 10-22, Aster 9-20, Neelemans 10-17, Foaks 2 11-16, De Pooter 9-15, V&V 9-8, Echo/Audio 10-5. Tweede klasse A: NH110-22, Bei- do 10-22, Vervaet 10-20, Deltan 1 10-19, PSVOZ 1 10-13, Dow 2 10-9, Scheldesport 1 0-1. Tweede klasse B: De Hoop 11-28, Dees 2 10-20, Rabo 9-15, Deltan 2 10-13, Gemeente 1 9-11, A&A 2 10-10, PSVOZ 2 11-7. Derde klasse A: Philips 10-26, Voorwaarts 10-21, V&SH 10-18, Tevore 9-16, Foaks 4 10-12, Ha venschap 9-9, Foaks 3 10-3. Derde klasse B: VC Schelde 10-21, Dow 3 9-18, B&S 10-17, Wabeko 10-17, Gemeente 2 9-15, URS 10-9, WM 10-0. Axel - Ons Genoegen, dertiende wedstrijd clubkampioenschap. Bie den. 1. Tanja de Groote, 2. Ronnie van Opdorp, 3. Jozef van de Bos. Stand: 1. Peter Asselman 495 pun ten, 2. Rinus Verhelst 494, 3. Adrie van Gink 482 punten. Jokeren: 1. Truus de Pooter, 2. Mia van Gink, 3. Anke Verhelst. Stand: 1. Mia van Gink 307, 2. Wim van Smaalen 300, 3. Anke Verhelst 296 punten. Hulst - Zaal De Lieve, 24 personen. Jokeren: 1. H. Kooien, Clinge; 2. mevrouw Van Itegem, 3. mevrouw Reyns-Schouwaert, beiden Hulst. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vijfde wedstrijd competitie, Groep A: 1. Lichteveld-Ramondt, 2. De Jong-Willemstein en Van de Dries- Vermunt. Groep B: 1. Mintjes- Kloos, 2. Mattens-De Jonge, 3. De Meyer-Verschelling. Groep C: 1. echtpaar Wisse, 2. Vos-Vermunt, 3. echtpaar Korst. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, Jaco- ba van Beieren, 28 schutters. Wip 1: hoge vogel en derde klep: P. de Visser, Zorgvlied; eerste klep: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; twee de klep en eerste zijvogel: C. Jere- miasse, Zorgvlied; tweede zijvogel: W. Feyaarts, Spes Nostra; vliegende vogels: R. Breemer, Juliana en F. Koens Spes, Nostra; grotoste aantal (4): A. Rijk, ADLM. Wip 2: eerste hoge, tweede en derde zijvogel: F. Koens, tweede hoge vogel: P. Osse waarde, eerste zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel: H. Breemer, Juliana; grootste aantal (9): N. Schouwenaar, Juliana. Kwadendamme - Zaal De Kroon, Victoria, 39 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. Maat, Zorgvlied; tweede hoge vogel: P. Wagenaar, Ravenstein; eerste en vierde zij vo gel: P. de Visser, tweede zijvogel: C. Jeremiasse, derde zij vogel: A. Dek ker, Doel naar Hoger; grootste aan tal (5): C. Riemens, Victoria; vlie gende vogels: H. van Leeuwen, Ra venstein en L. van Dijke, St.-Sebas- tiaan. Wip 2 pyramideschieting met 15 blokvlogels: 1. C. Geijs, ADLM; 2. D. Krijger, St.-Sebastiaan, 3. R. Schrik, Diana; 4. J. van Liere, 5. D. Krijger, beiden St.-Sebastiaan. Heikant - Zaal 't Heike, 32 perso nen, KBO. Groep 1: 1. Lernout- Meys/E. Jonkers, 2. L. Herwegh/E. de Betue-de Block. Groep 2: 1. L. Ferket/E. Weemaes-Moorthamer, 2. C. van Houten/Y. van der Haa-Bral. Van onze correspondent Middelburg - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereniging (KNPV) houdt vandaag wed strijden voor politiehonden zonder certificaat. De wedstrijden, die om 09.00 beginnen, worden gehouden op het terrein van de vereniging gelegen tussen Arnen liden en Wolphaartsdijk. Daaraan zal door zeven combinaties worden deelgenomen. In de morgenuren staan op het programma de onderdelen: vol gen, springoefeningen, zoeken en transporteren. In het middag programma, dat om twee uur begint, komt het voor de toe schouwers altijd spectaculaire 'pakwerk' aan bod. Van onze verslaggever Terneuzen - Morgen wordt in café De Uientuin in Terneuzen een Ierse avond gehouden met muziek van de vijfmansformatie Paddy's Return. Aanvang 20.00

de Stem | 1995 | | pagina 21