VAC slaapt vrolijk verder meeinderlecht-trainer Boskamp: 'Kinderen zijn nog echt' piAZA] Vrolijk pasen voor veerkrachtig PSV jnglbost 'Misschien ontwaken ze bij begin na-competitie' UITSLAGEN standen gtem eindeloos Ihow" lecentre. van©psta' M Populariteit Jalabert neemt extreme vormen aan SPORT B2 ptpSSver3Pa ople'den'Dat ls zii° tar meubelmarkt i-centrum van iiw woonwensen rankoop van n complete leuken of kamen fikse porting of idere attractie r. 1000,- ■656545, Fax 076-611517 ÏVÜECi®^! Duur foutje Lansink in Göteborg PSV-aanhang maakt amok sportnieuws KORT Koerlovitsj twee jaar geschorst Henk Gommer zet punt achter carrière Vie Hermans blijft bij Lommel Milutinovic stapt op als bondscoach VS AUTOSPORT BILJARTEN VOETBAL DAMMEN VOLLEYBAL GOLF HOCKEY SCH00NSPRINGEN WIELRENNEN ZEILEN TENNIS ZWEMMEN 1995 74 ZATERDAG 15 APRIL 1995 Iratod sparen, spaathTOo^ ngvrije bijschrijving van rent» grenzen v,rt„g;»S® j (anp) - Het voetbal is te veel wjsworst. Trainer Jan Bos- 1 lfjl bij Anderlecht weer crea- ttd:®1' res I] rierlander keert, als het aan hem :en niet terug naar de basis van duiveltjes, °rbeejj .men en kadetten, zoals ze in Bel- niets aan de polis vêVanriertlr^I Sim- Een opmerkelijke stap voor betekent bijvoorbeeld dat daar di" ''oUterde trainer' d'6 V°°r n voor 1992 gelden die grenze, fazigd wordt, Verhoging bi! L betekent automatisch dat de hL lipte no*-» /T« He huid ;"eelouterde fa kunnen worden ate.^nL^üS bet op rij kampioen kan worden [ijk 498.000 gulden. OnlangsT eet /hetgrote Anderlecht. t bedrag van die oude polissen makkelijk te kunnen le- sen n([er [jet schijnsel van de publici- pat hij als jeugdtrainer minder jjal opstrijken dan als eerste man, jesseert hem ook niet. „Als ik maar |4 was een slecht jaar voor de tfllegle" geschreven, ma™* lekker mijn brood verdien en met ple zier kan werken, ben ik gelukkig." Een aanstelling voor jaren, dat is zijn ambi tie. Zelfs bij Anderlecht, toch de hogeschool van het Belgische voetbal, is het behel pen tegenwoordig. Eigenlijk is er nog één grote vedette over in Brussel, Mare Degryse. Juist die wil weg, na jaren Anderlecht. Boskamp: „Ik las deze week in de krant een interview met onze keeper, De Wilde. Hij zegt dat een transfer van Degryse niet fataal is voor Anderlecht. Wat is dat voor een opmer king? Anderlecht zou alles moeten doen om zijn beste speler te behouden. Ja, De Bilde komt, maar dat is een diepe spits. Eentje erbij, eentje pleite, per saldo is dat hetzelfde. Ik was doodziek, toen Nilis vorig jaar naar PSV vertrok. An derlecht zal altijd een goede ploeg hou den, maar de extra klasse is weg." „Kinderen zijn nog echt," vindt Bos kamp. „Een jeugdspelertje komt direct op je af en zegt wat hij op zijn flikker heelt. Een speler van het eerste elftal beschermt vooral zijn eigen wereldje. Wat moet ik al die arrivés nog leren? Kinderen kun je overtuigen dat ze ooit in dat grote stadion zullen voetballen. Je krijgt ontzettend veel van ze terug. Dat vind ik schitterend." Anderlecht heeft 34 jeugdteams, waar van drie bestaan uit vrouwen. Veel jeugd is allochtoon. „Vooral bij de kleintjes, van zes tot twaalf jaar, zit ongelooflijk veel talent. Dat wil ik ont wikkelen." De laatste jaren brak in feite te weinig eigen kweek door. Crasson, Walem, Grün in het huidige elftal, maar die laatste is al een dertiger. Aanmerkelijk minder dan in bijvoorbeeld Ajax. „Ik vergelijk liever niet met Ajax. Ajax, Ajax, altijd maar Ajax. In Frankrijk doen Nantes en Auxerre ook al jaren hetzelfde." „Bij de jeugd is winnen nog te belang rijk. Dat is een lachertje. Stoppers lo pen alleen achter een man aan, maar opbouwen kunnen ze niet. In balbezit missen ze aanvallende kwaliteiten. Dat zijn zaken die ik wil veranderen. Bal vaste verdedigers opleiden, buitenspe lers, het speelveld groot houden. Wer ken aan vaste posities. Ze mogen dan wel slecht spelen." In België is verbaasd gereageerd op het idealisme van de trainer. Voorzitter Vandenstock zag het eerst niet zo zit ten, het vertrek van Boskamp naar de jeugd. Manager Verschueren toont ech ter begrip: „Jan is een goudeerlijke man. Ik weet dat de jeugd zijn droom is. De beslissing valt volgende week. Bos kamp: „Natuurlijk moeten we het hele maal eens zijn. Als mijn ideeën niet aansluiten op die van de club, ben ik weg. Ik wil met drie spitsen spelen. Als de club wat anders wil, vertrek ik. Dan ga ik zo weer een paar maanden naar Amerika, daar heb ik ook fantastisch gewerkt met kinderen." bedrijven geeft aan dat het result S1,echts een derde bereikte een 1 tee de boeken in als het slechtst. jeubelen hebben het moeilijk gehad j ig de voorraad strekt ZO VINDT PLAZA H0MECENTOE IN BREDA EINDELOOS WONEN Westersingel 4 4611 HV Bergen op Zoom Telefoon 01640-42350 Vastgoedmanagei Willemstraat 1-15 4811 AH Breda Telefoon 076 - 255111 .ment BV ten in Bergse Plaat, iteode en woonplaats Antwoordnummer 170, 4800 VB Breda- orAd Pertijs (renter - Ron Spelbos wordt met de week cynischer, ^vertrekkende trainer van NAC kon gisteravond in eventer zijn ogen voor de zoveelste keer dit seizoen Ler geloven. Het in directe degradatienood verkeren- {Go Ahead Eagles trakteerde zijn ploeg op een even isloze als pijnlijke 5-1-nederlaag. ichien wachten ze met wak- worden tot het begin van de Kompetitie," foeterde Spel- Zover is het nog lang niet, feit is wel dat de ploegen staart van de ranglijst ijk punten pakken, waar C ze slap en futloos laat u. NAC blijft met nog vijf itrijden voor de boeg vijf ta verwijderd van het totaal van 28. begin was voor NAC enigs- hoopvol, maar na een half was er geen houden meer De Bredanaars hielden ach- open huis en vanaf het lenveld mocht de één na de te Deventernaar kennis maken met doelman Karel- Spelbos kon er met zijn pet bij. „De ernst van de zaak is dijk nog niet helemaal tot Is doorgedrongen." Sural het gebrek aan inzet en veau van de beide flankspe- llirs, Dennis Gerritsen en Ton Bremen, was hem een raad- ui. „Beide heren zijn niet tevre- 'fc met het hen aangeboden ■tract. Hopelijk bedoelen ze rat ze minder willen hebben," Bonk het vol venijn. „Ze weten Mi dat ze nu hun kans moeten pakken. Als je dit vanavond teer ziet, dan kun je maar één üng concluderen: ze kunnen dit tiveaugewoon niet aan." fanwege het grote aantal bles- «res (zes) zei Spelbos vooraf pen andere keuze te hebben jeiad dan ze op te stellen. Pas s de pauze bracht hij de nog «1 helemaal herstelde Jack Xoumans en spits John Lammers het veld. De spelerskrapte wrdt voor de komende wed strijd alleen nog maar erger, om- Göteborg (anp) - Jos Lansink vloekte vrijdag hardop in Göteborg na het eerste onderdeel van Je finale om de wereld beker, het jachtspringen. dij was zwaar teleurgesteld, ondanks de vierde plaats. Je titelhouder stevende in he Scandinavium Arena in Göteborg met Libero H af <jP de snelste tijd, maar op »e op één na laatste hinder- jas raakte de hengst de bal- ken. 7r\r\/J "r sink viv- ntngai uc uai- Zonder fout was Lan- na het onderdeel net unueiueei Pcntspringen koploper ge weest. 6 Je ruiter uit Weerselo moet Je Ierse winnaar Eddie acken (45), de verrassende Zweed Peter Eriksson en routinier Michael Whitaker '°or zich dulden. De grote avoriet voor de wereldbe- nf.' J'ranke Sloothaak uit uitstand, viel zwaar tegen. e wereldkampioen zette hA j y Coeur de dertien- tijd neer. rlhaive Sloothaak viel ook uit v°if te®en' De ruiter Z 'alkenswaard maakte uitstekend (voor)seizoen tit maar 's nu voor de '«uitgeschakeld. Hij reed „r e rug van Sonora la Eén Aaar de twintigste tijd. beter dan Albert met Jewel's ®i, die Amotu met Jewel s gjrothyst op meer had gere- öwf'fÉ®?11 'eerste onder- 61601 Macken (Ier) Robin z si'„Enksson Zwe) «fc?(GBri7^3-SBchadwM- Lansink ™^0T,SteP 62'°9. 4- bfra H 63 XI i Bc°,11Wrm's Li" Dollarp,v, Skelton (GBr) U°ra la stil ii 4 20' ToPs/So- A!A^m^hys't372,16: V°0ra/ dat Janssen en Lokhoff als ge volg van een gele kaart tegen een schorsing aanliepen. Tot de 28e minuut kabbelde de wedstrijd voort als een rustig potje zomeravondvoetbal. Go Ahead begon op zeker en NAC durfde voorzichtig het initiatief over te nemen. De Bredanaars waren na een ongelukkige inter ceptie van Leferink zelfs dicht bij de openingstreffer. De boog- bal van de verdediger kon door doelman Hiele maar ternauwer nood uit het doel worden getikt. Arnold knalde vervolgens de re bound meters over de lat. Lokhoff kreeg nog geen minuut later vrije doorgang, maar zijn- pass op de meegelopen en vrij staande Arnold was zo onzuiver, dat Hiele simpel het gevaar kon bezweren. En zo suste NAC zich zelf in slaap. Een dieptepass van Arnold op Abdellaoui miste de juiste kracht en Go Ahead was er als de kippen bij om de aanval over te nemen. Schenning trok door niets en niemand gehinderd de bal vanaf links voor op De- cheiver en die liet Karelse met een knappe volley kansloos. Vanaf dat moment was NAC de kluts compleet kwijt. De thuisclub sloeg zijn vleugels uit en de Bredase verdediging leek een kwartier lang op een schiet tent tijdens een bruisende ker mis. In de 37e minuut draaide De Gier zich op links vrij en hij vond de vrijstaande Valk, die van dichtbij de 2-0 binnen schoof. Spelbos liet Koumans en Lam mers warmlopen om de hopeloos falende flankspelers Gerritsen en Van Bremen uit hun lijden te verlossen. Die twee invallers hadden het geluk dat ze op het moment van invallen Tbij het begin van de tweede helft) niet met een nog grotere achterstand aan hun karwei moesten begin nen. Met grote regelmaat ver schenen de Deventernaren vrij voor Karelse. Hoe hard de Zeeuwse doelman ook op zijn verdedigers schold. De hoop dat Koumans en Lam mers na de pauze het tij zouden doen keren, werd al snel de grond in geboord. Uitgerekend de zwak begonnen Bas Leferink bediende Jack de Gier met de nauwkeurigheid van een land meter. De Gier op zijn beurt mocht vrij aanleggen voor de 3-0. Daarna liet Go Ahead de con centratie verslappen. Lokhoff legde vanaf links een vrije trap op de voet van de inlopende Arnold en de Australiër schoot zijn tiende doelpunt binnen: 3-1. Het doelpunt pompte het moreel van NAC even op. De thuisclub gaf, ondanks kleine kansen voor Lokhoff en Arnold, echter geen krimp. Na een fase waarin Luinge di verse gele kaarten moest trekken om de de kop opstekende irrita ties te smoren, kreeg NAC in de laatste vijf minuten de rekening gepresenteerd voor de wanhopi ge jacht op de 3-2. Invaller Mar co Heering soleerde vanaf de cornervlag richting Karelse en scoorde, 4-1. In blessuretijd kreeg Decheiver alle tijd en ruimte om de vijfde treffer van Go Ahead achter Karelse te schuiven. GO AHEAD EAGLES - NAC 5-1 (2-0). 28. Decheiver 1-0, 37. Valk 2-0, 51. De Gier 3-0, 58. Arnold 3-1, 86. Heering 4-1, 90. Decheiver 5-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 6000. Gele kaarten: De Gier, Decheiver en Valk (Go Ahead Eag les), Jansen, Lokhoff en Abdellaoui (NAC). GO AHEAD EAGLES: Hiele; Mar- bus, Steinman. Hulshoff en Schen ning; Leferink, Michels en Valk; Rorije (83. Heering), De Gier en Decheiver. NAC: Karelse; Wilnis, Brood, Van Burik en Janssen; Van Bremen (46. Koumans), Gaasbeek, Lokhoff en Gerritsen (46. Lammers); Abdellaoui en Arnold. 1 Yassine Abdellaoui in duel met Dennis Hulshoff van Go Ahead Eagles. FOTOBERTWIERINGA Maastricht (anp) - PSV gaat vrolijke paasdagen tegemoet. De ploeg van trainer Dick Advocaat zette vrijdagavond de altijd lastige uitwedstrijd tegen MW in winst om: 2-3. De Eindhovenaren, die vorig sei zoen nog met 2-1 verloren in Maastricht, blijven daardoor op de juiste koers voor Europees voetbal. PSV speelde op goede vrijdag bepaald geen goede wedstrijd. Maar de nummer drie van de eredivisie toonde fysiek en men taal voldoende veerkracht om het strijdbare MW te bedwin gen. Twee keer kwam PSV terug van een achterstand. Nilis was opnieuw de grote man in de Advocaat-brigade. De Belg maakte het (schitterende) tweede doelpunt en bereidde de andere twee treffers voor. Ronaldo pro duceerde na een uur het winnen de doelpunt, zijn 25e. MW begon in de Geusselt gretig en agressief. De thuisploeg speelde met veel druk en drang naar voren en daarop had PSV, dat onder Advocaat wel vaker tam start, kennelijk niet gere kend. Nerveus en rommelig trachtten de Brabanders de Lim burgers van zich af te houden. Met kleine fouten, die zonder gevolgen bleven, toonden Dirkx (terug van een schorsing), Faber en doelman Waterreus in de eer ste tien minuten aan, dat het bij PSV niet helemaal goed zat. Gezien het vastberaden spel van MW en het geklungel bij de bezoekers kwam de openings treffer van Roelofsen, in de der tiende minuut, niet als een ver rassing. De slanke topschutter knalde op fraaie wijze raak uit een hoekschop van Hofman, 1-0. PSV reageerde alert op de ach terstand. Uit een diepe en weg draaiende vrije trap van Nilis kopte Faber binnen twee minu ten de gelijkmaker achter Van Duynhoven, 1-1. PSV, met Meijer weer eens in het basisteam, leek wakker en MW aangeslagen. Middenvelder Reij- ners voorkwam na ruim een kwartier een nieuwe domper. Hij kon op de doellijn nog net een schuiver van Numan blokkeren. Die ruggesteun kreeg Waterreus in de 33e minuut niet. De Lim burger stompte pijnlijk mis bij een hoge, verdwaalde bal in zijn strafschopgebied. De ferme kop stoot van Roelofsen was wel doeltreffend, 2-1. Het was feitelijk bij PSV de eerste flater van Waterreus die een treffer kostte. De zelfverze kerde vervanger van Stanley Maastricht (anp) - Voor het begin van de wedstrijd tussen MW en PSV zijn ongeveer zeventig supporters van de Eindhovense club aangehouden. Ze misdroegen zich in het uitgangscentrum van Maastricht, het Vrijthof. In het kader van het zogenaamde lik-op-stukbeleid werden ze onmiddellijk voorgeleid aan de officier van justitie. Deze legde aan tientallen fans geldboetes op. Op basis van een door burgemeester Houben afgekondigd noodbevel werd de groep enige tijd op het politiebureau vastgehouden. In de loop van de avond werden de PSV-aanhangers Maastricht uitgezet. Doelman Ronald Waterreus van PSV meldt zich vandaag in een ziekenhuis in Geldrop om röntgenfoto's van zijn gezicht te laten maken. De medische staf van PSV vreest voor een scheurtje in het jukbeen. Menzo blunderde vlak voor de rust opnieuw. Hij maaide onbe suisd over een terugspeelbal van Dirkx heen. Met een snel sprint je kon hij de immer attente Roe lofsen nog net van scoren afhou den. Vijf minuten eerder was Waterreus, die de hete adem van Menzo in zijn nek begint te voe len, kansloos bij een doorbraak van Scheepers. Het slappe tikje van de aanvaller (ex-PSV) hup pelde een paar decimeter voor langs de 'tweede' paal. Die misser was in de eerste mi nuut na de rust extra hard voel baar. Met een subtiele volley uit een voorzet van Numan schoot Nilis zijn ploeg al na veertig seconden weer naast MW, 2-2. De trefzekere Belg speelde in de tweede helft als aanvaller naast Ronaldo, die door Joordens rede lijk werd bewaakt. Meijer bleef tijdens de pauze in de kleedka mer achter, Playfair draafde op als hangende rechterspits. De wissels maakten PSV offensief sterker. Uit een hoekschop van alleskun- ner Nilis kopte Ronaldo via de grond PSV voor de eerste keer op voorsprong. Daarin kwam geen verandering, hoewel de Ni- geriaanse invaller Balarabe met een halve omhaal tegen de bin nenkant van de paal nog wel heel dicht bij 3-3 was. te pas. Voor de fanatieke ploegleider was dat aanleiding om zijn renners onmiddellijk na de ronde bij elkaar te roepen. Renners en ploegleiding kwamen bij die gelegenheid tot de vaststelling, dat het seizoen 1995 beter weer voorbereid kon worden op de oude manier, die al jaren tot successen had geleid. Saiz: „De renners beschikten nog over de zelfde mentaliteit. Kwalitatief was niets in de ploeg veranderd. We waren er dus van overtuigd dat het dit seizoen weer als van ouds zou gaan. Het is daarom niet uitzon derlijk dat ONCE nu al 26 koersen heeft gewonnen." Volgens de Spanjaard is het echter wel overdreven om te stellen dat Jalabert, die behalve Milaan-San Remo en de Waalse Pijl ook Parijs-Nice en het Criterium Internatio nal al op zijn naam schreef dit seizoen, in de nabije toekomst zal uitgroeien tot een com plete ronderenner, zoals reeds wordt gesug gereerd. „Jalabert is op zijn best in eendags- koersen en in etappewedstrijden van hooguit zes dagen. Als klimmer en tijdrijder heeft hij weliswaar grote vooruitgang geboekt, maar cols in het hooggebergte zijn nog heel iets anders dan hellingen in Parijs-Nice of de Ardennen." Door Jan Seuren Luik - De populariteit van Laurent Jalabert heeft na zijn overwinning in de Waalse Pijl afgelopen woensdag extre me vormen aangenomen. De Fransman kreeg gisteren in zijn hotel in Luik zoveel telefonische reacties en aanvra gen voor interviews, dat ploegleider Ma noio Saiz besloot in te grijpen. Om Jalabert zich in alle rust te laten voorbe reiden op Luik-Bastenaken-Luik, de vierde wereldbekerklassieker van het seizoen, die morgen wordt verreden, gaf Saiz aan kamer genoot Diaz de Otazu de opdracht alle gesprekken te beantwoorden. Alleen in bij zondere gevallen mocht de 26-jarige Frans man zelf aan de telefoon komen. Manoio Saiz staat in het internationale pelo ton bekend als een ploegleider, die alles tot in de finesses heeft geregeld. Discipline staat bij hem voorop. Dat geldt niet alleen voor zijn personeel, maar ook voor de renners. Na de overwinning van Jalabert in de eerste van de twee Waalse klassiekers wilden zijn ploegmaten een fles champagne ontkurken om dat succes te vieren. Saiz wilde daar echter niet van weten. „Het is nu geen tijd om te feesten," hield hij zijn renners voor. „Wij moeten ons volledig op Luik-Bastena ken-Luik concentreren. Na die wedstrijd kunnen wij een feestje bouwen, als daar aanleiding toe is." Met de Spaanse nationale blindeninstelling ONCE debuteerde Manoio Saiz in 1989 in het profpeloton. Vóór zijn intrede in de wielersport speelde hij als handballer niet onverdienstelijk in de hoogste divisie van de nationale competitie. Vervolgens stapte hij als bondscoach over naar de atletiekwereld. De ervaringen die hij opdeed op het gebied van trainingsaanpak, kwamen hem later uitstekend van pas. Eerst als bondscoach van de amateurs, vervolgens bij ONCE. Onder zijn leiding behaalde ONCE twee jaar geleden de eerste plaats op de wereldrang lijst. Saiz behaalde de successen vooral dankzij de buitenlanders Jalabert, Bruyneel, Zülle en Breukink. Vorig jaar kreeg de ploeg echter te maken met een enorme terugslag. Saiz wilde met zijn renners Indurain in de Tour van zijn troon stoten en had de trai ningsschema's daarop aangepast. Zijn cou reurs kwamen er in de Tour echter niet aan Boedapest - De internationale gewichtheffederatie (IWF) heeft Aleksander Koerlovitsj voor twee jaar geschorst. De viervoudige wereldkampioen uit Wit-Rusland werd in januari betrapt op het gebruik van metandienon, een verboden spierversterkend mid del. Ook in de B-staal van de urine van de 33-jarige gewichthef- fer trof dopingdeskundige Manfred Donike in zijn lab sporen van het middel aan. Koerlovitsj mist door de schorsing de Olympische Spelen in Atlanta. Hij heeft nog een kleine kans op deelname als hij met succes tegen de straf in beroep gaat bij de gewichthefbond van Duitsland. Hij wordt dan ook internationaal vrijgesproken. De gewichtheffer komt in de Duitse competitie uit voor SVV Sams wegen. Wageningen - Midden- en lange-afstandloper Henk Gommer zet een punt achter zijn loopbaan. De 32-jarige Nederlandse kampioen veldlopen van 1993 opent in mei een café in Wagenin gen. Negen jaar geleden begon Gommer pas aan zijn sportieve carrière. Tot een aantal jaren geleden combineerde hij zijn sportieve bezigheden met werkzaamheden in de horeca. De laatste jaren richtte hij zici: louter op de atletiek. Lommei - Vic Hermans tekent voor een jaar bij als trainer van de Belgische eersteklasser Lommel. De 42-jarige Limburger nam de baan in het begin van het seizoen over van de ontslagen Jos Heyligen. Hij voerde Lommel van een degradatieplaats naar een positie in de subtop. De ploeg is nog kanshebber op Europees voetbal. Hermans is in Nederland op zoek naar versterking voor het nieuwe voetbaljaar. Hij wil een spits en een linksbuiten. „Abdellaoui, zo'n type zoek ik." Chicago - Bora Milutinovic is opgestapt als bondscoach van de Verenigde Staten. De 51-jarige oefenmeester heeft dat vrijdag in Chicago bekendgemaakt. Milutinovic was sinds maart 1991 technisch leider van de Amerikaanse voetbalbond. Hij begeleidde het nationale team afgelopen zomer tijdens de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten. Het gastland ging in de achtste finales ten onder tegen Brazilië, de latere winnaar. Het Amerikaans elftal zal voorlopig worden getraind door Steve Sampson, de asssistent van Milu tinovic. Nairobi, Safari Rally Klassement na tweede etappe: 1. Fujimoto/Hertz (Jap/Zwe) Toyota 9.27.23, 2. Shinozuka/Kuukkala (Jap/Fin) Mitsubishi 16.47, 3. Dun can/Williamson (Ken) Toyota 1.16.46, 4. Miyoshi/Verjee (Jap/Fra) Subaru 2.14.37. Zundert, GP driebanden Tweede ronde: Wijnen - Bult 50-45/59 beurten, Van Kuijk - We- ijenburg 50-34/31, Havermans - Van de Ven 50-47/46, Velthuis - Belderbos 50-49/46, Van Manen - Berends 50-42/46, Valentijn - Van Daalen 50-25/39, Habraken - Over- mars 50-46/59, Van Cromvoirt - Koorevaar 50-39/55. (Spa) 6-3 3-6 7-5, Kafelnikov (Rus/3) - Champion (Fra) 6-4 6-3. Qatar, WK spelers tot 20 jaar Groep A: Brazilië - Syrië 6-0 (2-0). Groep B: Japan - Chili 2-2 (0-1). Groep C: Portugal - Honduras 3-2 (1-2). Groep D: Duitsland - Kameroen 1-1 (1-0). Engeland, Premier League Uitslagen: Crystal Palace - Totten- ham 1-1, Manchester City - Liver pool 2-1, Everton - Newcastle 2-0. Frankrijk, competitie Uitslagen: Montpellier - Paris SG 0-3, Le Havre - Cannes 1-0. Eerste divisie Fortuna Sittard (0-1). 31. Van Scheidsrechter: schouwers: 4500. - TOP Oss 0-1 der Padt 0-1. Reygwart. Toe- Stadskanaal, NK mannen Zesde ronde: Thijssen - Van der Kooij 1-1, G. Jansen - Scholma 1-1, Wesselink - Van der Pal 1-1, H. Jansen - Van Leeuwen 1-1, Clerc - Zwart 1-1, Meijer - Van der Zee 1-1, Krajenbrink - Van Aalten 1-1. Stand: 1. G. Jansen en Scholma 8, 3. H. Jansen, Thijssen en Wesselink 7, 6. Van Aalten, Clerc, Van Leeu wen, Meijer en Van der Zee 6, 11. Krajenbrink en Van der Kooij 5,13. Van der Pal 4,14. Zwart 3. Girona, Catalaanse Open Stand na eerste dag: 1. Goosen (ZAf) en Price (GBr) 67 slagen, 3. Brand jr. (GBr) en Walton (Ier) 68, 5. Gilford (GBr), Eales (GBr), Simpson (GBr), Tarnaud (Fra), Mitchell (GBr) en Cage (GBr) 69, 53. Muntz 74, 116. Bos 78. Bloemendaal, oefeninterland man nen Nederland - India 1-0 (0-0). 65. Veen 1-0. Nederland: Jansen; Lammers (40. Drenth), Jazet, Delmee en Poorte naar; Brinkman, Delissen en Van Heeswijk; Buma (46. Van Meer), Veen en De Nooijer. Vliegende wis sel. Van Hout. India: Ballal; H. Singh, Edcar, Al- drin en Ahmed; Jude Felix, Somesh en Poonacaa; S. Singh, Pillal en Araama. Europa Cup bekerwinnaars Cagiiari: mannen: groep A: Harves- tehuder THC Hamburg (Dui) - SK Ekarterinenburg (Rus) 1-1, RC Polo Barcelona (Spa) - HC Grange (Sch) Groningen: vrouwen: groep A: RK Rüsselsheim (Dui) - HC Lorenzoni Bra (Ita) 3-0, Amiens (Fra) - Muckross 1-3 (Ier); stand: 1. Rüssel- heim 1-2 (3-0), '2. Muckross 1-2 (3-1), 3. Amiens 1-0 (1-3), 4. Loren zoni 1-0 (0-3); groep B: Slough (Eng) - Groningen (Ned) 1-1, Tekstiltsjik (Rus) - Heriot Watt Edinburgh (Sch) 5-0; stand: 1. Tekstiltsjik 1-2 (5-0), 2. Slough 1-1 (1-1), 3. Groningen 1-1 (1-1), 4. Heriot Watt 1-0 (0-5). Straatsburg, Europa Cup Mannen, 3-meterplank: 1. Saoetin (Rus) 433,14 punten, 2. Makogin (Oek) 421,50, 3. Semenjoek (WRu) 413,67, 4. Jongejans (Ned) 394,89, 5. Volodkov (Oek) 384,72. Vrouwen, toren: 1. Tsjoepina (Oek) 336,57 punten, 2. Timotsjina (Rus) 304,35, 3. Walter (Dui) 303,03, 4. Wetzig (Dui) 298,05, 5. Opriea (Roe) 273,09. Marbella, WK series beachvolleybal Uitslagen: VanderWeghe/FalIow- field (VSt) - Everaert/Mulder (Ned) 15-9, Everaert/Mulder - Bouvier/ Burlas (Fra) 17-15, Costa/Azevedo (Bra) - Everaert/Mulder 15-8. Ever aert/Mulder eindigen op 17e plaats. Cerler, Ronde van Aragon Derde etappe, Huesca - Cerler: 1. Escartin (Spa) 202 km. in 5.45.45, 2. Cubino (Spa), 3. Mauleon (Spa) 0.14, 4. Garmendia (Spa), 5. Chiap- pucci (Ita) 0.35, 6. Oegroemov (Oek), 7. Gonzalez (Spa), 8. Mon- toya (Spa), 9. Hernandez (Spa) 0.45, 10. Sanchez (Spa) 0.54, 11. Indurain (Spa) 0.58, 28. Nijdam 2.23, 79. Hoffman 7.43, 100. Knaven 22.36, 102. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Escartin, 2. Cubino 0.02, 3. Mauleon 0.18, 4. Garmendia 0.20, 5. Montoya 0.28, 6. Chiappucci 0.39, 7. Gonzalez 0.41, 8. Oegroemov, 9. Indurain 0.59, 10. Sanchez 1.00, 27. Nijdam 5.43, 67. Hoffman 16.27, 98. Knaven 31.27, 110. Blijlevens 40.15. Nokere, profs Uitslag: 1. Planckaert (Bel) 153 km. in 3.39.00, 2. Vermote (Bel), 3. Van Bondt (Bel), 4. Meijs (Ned), 8. Van der Poel, 10. Zanoli, 24. Verhoeven, 36. Cordes, 48. Van Cadsand. Valkenburg, Telefiextoer Vierde etappe, Den Bosch - Valken burg: 1. Schrüff (Dui) 190 km. in 4.34.35, 2. Konings (Roosendaal), 3. Boven (Woldendorp), 4. Eilander (Apeldoorn), 5. De Louw (Oss), 6. Roemsas (Lit), 7. Thebes (Rosma len), 8. Gilsing (Netterden), 9. Vier houten (Purmerend), 10. Nederlof (Schiedam). Algemeen klassement: 1. Van der Helm (Lelystad) 11.05.38, 2. Van Elven (Rucphen) 0.17, 3. Wolf kamp (Raalte) 0.21, 4. De Louw 0.22, 5. Tebes 0.31, 6. Van Dijk (Boekei) 0.32, 7. Schrüff 0.34, 8. Vergeer (Warmond) 0.35, 9. Boven 0.37, 10. Pronk (Warmenhuizen) 0.41. Houston, vrouwen, 660.000 gulden Enkelspel: tweede ronde: Cecchini (Ita/7) - Maria Sanchez (Spa) 6-2 6-7 6-2, Hack (Dui/5) - DeLone (VSt) 7-5 6-4, Babel (Dui) - Probst (Dui) 5-7 7-5 6-2; kwartfinales: Graf (Dui/1) - Whitlinger-Jones (VSt) 6-2 6-1, Babel (Dui) - Cecchi ni (Ita/7) 6-4 6-3. Dubbelspel: kwartfinale: Bollegraf/ Arendt (Ned/VSt) - Lindström/ Strandlund (Zwe) 6-1 6-3. Tokyo, 1,85 miljoen gulden Mannen: kwartfinales: Agassi (VSt/1) - Draper (Aus) 6-4 6-3, Courier (VSt/4) - Enqvist (Zwe/5) 7-6 6-0, Ferreira (ZAf/3) - Bjork- man (Zwe/6) 6-3 6-2, Chang (VSt/2) - Apell (Zwe) 4-6 7-6 6-3. Vrouwen: halve finale: Date (Jap/1) - Miyagi (Jap/8) 6-1 6-2. Barcelona, mannen, 1,4 miljoen gulden Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/5) - Berasategui (Spa/4) 1-6 6-4 6-4, Larsson (Zwe/7) - Arrese (Spa) 6-3 6-3, Muster (Oos/9) - Carlos Costa Palma de Mallorca, Princes Sofia Trofee MISTRAL Mannen, negende race: 1. Manchel (Spa), 2. Rodriguez (Por), 3. Van Geemen (Ned), 4. Versteegen, 6. Koops. Stand: 1. Rossello (Spa), 2. Azier (Spa), 3. Rodriguez, 5. Van Geemen, 8. Koops, 11. Versteegen. Vrouwen, negende race: 1. De Vries (Ned), 2. Prygiel (Pol), 3. Casas (Spa). Stand: 1. De Vries, 2. Casas, 3. Vaz (Spa). EUROPE Vrouwen, stand na negen races: 1. Via du Fresne (Spa) 21, 2. Montilla (Spa) 21, 3. Garriga (Spa) 43, 4. Fokke (Ned) 44. Edinburgh, World Challenge MANNEN 100 m vrij: 1. Zubor (Hon) 51,14, 2. Van den Hoogenband Ned) 52,26, 6. Hoeijmans (Ned) 52,60. 400 m vrij: 1. Kasvio (Fin) 3.55,43, 3. Van den Hoogenband 4.01,04, 6. Onderwijzer (Ned) 4.08,19. 100 m school: 1. Deburghgraeve (Bel) 1.01,84, 2. Rosza (Hon) 1.02,42, 3. Van Neerden (VSt) 1.02,82, 6. Dekker (Ned) 1.05,65. VROUWEN 100 m vrij: 1. Poll (CRi) 56,96, 4. De Bruijn (Ned) 58,89, 9 Smit (Ned) 59 59 400 m vrij: 1. Poll 4.14,67, 4. Vlieg- huis (Ned) 4.21,87. 100 m vlinder: 1. De Bruijn 1.01,72, 2. Smith (Ier) 1.03,20. 100 m rug: 1. Starink (Ned) 1.05,82. 100 m school: 1. Becue (Bel) 1.10,84, 2. Baans (Ned) 1.13,12. 200 m wissel: 1. Becue 2.19,34, 3. Vlieghuis 2.23,40.

de Stem | 1995 | | pagina 11