Gek-enh^ICunstwerkgroep Axel krijgt geen eigen ruimte Groen licht zondagopenstelling Antonius en de Schakel rayonkampioen 4Ik heb nooit politieke ambities gehad' tétit f29.245,-. PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Alleen GPV tegen winkels open op zondag, winkeliers verdeeld jbSTEM ZEELAND or particulieren ^^dverteren laat het geld rollen, bankier. 99 h RENAULT ige Zn. BV, 17751. Zeeuwse Stichting Leeft er weer een hoogaars erbij Piet Apers uit Koewacht 25 lid van de gemeenteraad St.-Jansteen Ossenisse Beker voor Daniëlle Plat jouw (10) Fietsenkeuring op basisschool i APRIL 1995 DONDERDAG 13 APRIL 1995 vi 1 mrresoondente de gemeente genoeg andere ruimten hebt toch te maken met twee heel gemeente eenmaal in de twee iaar een op papier te zetten." Iïin onze correspondente I u - Als het aan de commissie wiale Zaken, Welzijn en Onder- 1 ligt krijgt de kunstwerkgroep IJL geen eigen expositieruimte, j staan dat de onlangs aange- 'jjhte watertoren aan hen ter be- I schikking gesteld wordt. a ..mm T-Tnï'm irnnri not nr hinyion Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. per mm per kolom 0,65 incl. BTW één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, maat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. :oto's worden niet geretourneerd. Be1 076-236882 of geef uw tekst dagen vóór plaatsing af bij één van ïze kantoren. Schriftelijke opgaven den uitsluitend geaccepteerd, indien i en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. behouden ons het recht voor teksten der opgaaf van redenen te weigeren, i de uitgever klachten bereiken over de igeven tekst behoudt de uitgever zich iet recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. Inlichtingen: De Stem, 076-236911 Ie bestuurder, rondom zon- igelijke delen neerklapbare lens, 'Energy' staat voor de stevige 1.4 80 pk-motor. er complete Renault 19 kost je meer dan 29 mille. Voor uiterst curre- e prijs dealer EEN EIGEN MANIER M klaar. VAN LEVEN 23-SZ 30-TR I cDA'er A. f| van Harn vond dat er binnen de gemeente genoeg andere ruimten bestaan om exposities te houden, zoals bijvoorbeeld het streekmuseum. „Die ruimte kan aangepast worden aan een expositie, dat maakt het geheel niet minder professioneel." Wethouder J. van Sehaik (PvdA) bracht daar tegenin dat het streekmuseum niet ideaal is om cultuurhistorische en he dendaagse kunst te combineren. „Je hebt toch te maken met twee heel verschillende doelgroepen. Belangrijk is die uit elkaar te houden zodat de afzon derlijke exposities beter tot hun recht komen. Maar daar biedt de watertoren ook geen oplossing voor. Het zou mis schien beter zijn om tijdens bepaalde evenementen exposities te organiseren. Voor permanente tentoonstellingen is te weinig belangstelling." Voor de wens van de werkgroep om de gemeente eenmaal in de twee jaar een kunstwerk aan te laten kopen en dat in openbare ruimten te laten rouleren, voelden de commissieleden ook al niet veel. Eerder is zo'n plan al mislukt, stelden ze. Wat het uitlenen van kunst werken betreft merkte J. Dieleman (GPV) op dat van de huidige vijftig kunstwerken er maar liefst twintig 'ver dwenen' zijn. „Gewoon, omdat de ge meente het niet nodig vond de uitleen op papier te zetten." Om de Axelse burgers toch te stimule ren in hun interese voor de kunst, deed P. Apers (WD) het voorstel om cursus sen te organiseren Ook vroeg hij een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid om het pand van de familie Ongenae in Zuiddorpe beschikbaar te stellen voor de kunst werkgroep. Van Sehaik zegde toe dit in overweging te zullen nemen. Ivanonze correspondente J-Op de GPV na heeft de Axelse politiek er geen enkel probleem i als de winkels voortaan op zondag open mogen. De ondernemers zelf, blijven vooralsnog verdeeld. Uernemers !|))i bleek gisteren tijdens de commissievergadering volks- liisvesting, ruimtelijke orde- Ét en milieu waar onderne- uffi gretig gebruik maakten a hun recht op inspraak. De kleine winkeliers zien zich de toe worden van de grote on- dememers, zo bleek. D. Oggel eld, die een kinderkle- runt: „Het openstellen (,1 ae winkels op zondag kan tal een doodsteek betekenen Axel omdat de spoeling jjimer wordt. De omzet wordt iter een groter aantal uren ver- jpreid. Dat betekent hogere jwn.en energiekosten." Slorm (oorstanders van de openstel ling van de winkels op zondag lïii]n de grotere bedrijven. Zij Van onze verslaggever Middelburg De Stichting Be lg lori Hoogaars heeft een tweede lars in bruikleen gekregen. |Hetis de relatief jonge jachthoo- De Halve Maen, in 1966 li gebouwd op de werf Boele in Itotterdam. Een jachthoogaars is in tegen- ag tot de mossselhoogaars Andries Jacob Y33, die de stich- ing in eigendom heeft, geen rerkschip, maar een plezier- thip. De nieuwe hoogaars ver tori volgens de stichting in een I uistekende staat van onderhoud Instaat bekend als een snelle is het schip van zijn Iwmalige thuishaven Lelystad Mar Veere gevaren. Het blijft wlopig liggen bij de sluis ■daar. verwachten een toename van de omzet en het aantal banen. A. Geensen, directeur van meubel zaak POT: „Van eind september tot begin oktober vorig jaar, toen wij op zondag open waren, liep het storm. Er blijkt in de praktijk dus wel degelijk be hoefte te zijn aan openstelling op zondag." Oggel echter vreest juist voor banenverlies omdat de kleine ondernemer 'gegarandeerd de concurrentieslag verliest'. Hij wees nog eens op de consumen ten- en ondernemersenquête 'Axel onderneem het maar' waaruit bleek dat maar weinig ondernemers gebruik zullen ma ken van de zondagopenstelling. Ruim zestig procent wil namelijk niet open op zondag. A. Marteijn, voorzitter van de ondernemersvereniging Axclu- sief, vond dat Axel mee moet gaan met de veranderde eisen .van de consument. „Willen we kunnen blijven concurreren met Hulst en het Vlaamse land, zul len we onze winkels op zondag toegankelijk moeten te maken." Het GPV-raadslid J. Dieleman dacht daar duidelijk anders' over: „Na zes dagen werken, moet je de zevende dag als rust dag respecteren. Ik vraag me af of de gemeente Axel de verant woordelijkheid wil dragen die rust te verstoren." Burgemeester De Graaf bena druk met het collegevoorstel alleen mogelijkheden te schep pen vol diegenen die open wil len. „Mei respect voor die onder nemers die dat niet doen. Axel moet niet buiten spel blijven staan." Over de verplaatsing van de koopavond van vrijdag naai donderdag, wacht de gemeente de landelijke ontwikkelingen over de avondopenstelling per 1 januari 1996 af. -}1 -'tr s-s i I 'i&y foto wim kooyman Piet Apers: 'Ik denk wel eens dat ik het raadswerk te serieus neem Axel tl PAASBROOD - De KBO, af- g Axel, heeft voor zijn 335 leden een aardigheidje be dacht. Vandaag krijgen de le den namens de afdeling allé- Mal een paasbroodje thuisbe- z°rgd. Clinge gezelschapsspelen - j De ANBO hield in gemeen schapscentrum Malpertuus een spelenmiddag. Uitslag JTouwen: 1. Van Dorselaer, Glinge; 2. Boussen, 3. De Vos, I widen Kapellebrug. Mannen: J, Smet, St.-Jansteen; 2. De Keyser, De Klinge; 3. Spele- ®an, Clinge. De volgende ge zelschapsspelenmiddag is donderdag 7 september. We gens zomervakantie vervalt deze activiteit in mei, juni, juli en augustus. COLLECTE - De EHBO-afde- ling Sint-Jansteen houdt deze week een collecte in de kernen Sint-Jansteen, Kapellebrug, Absdale en Heikant. BILJARTEN - Op camping Mussenist werd een biljart wedstrijd gehouden waaraan twaalf personen deelnamen. Uitslag: 1. C. Verbist, 2. P. Neyens, 3. S. Maas. Door Florence Imandt Koewacht - Politieke ambi ties heeft hij nooit gehad, zegt hij. Maar ondertussen zit hij al wel mooi 25 jaar in de gemeenteraad van Axel. En nóg heeft hij er geen genoeg van. „Zolang ik gezond ben en mijn partij en fractie het zien zitten, ga ik door." Met zijn slanke postuur en frisse kleur zou je de fractievoorzitter van de WD geen 65 geven. Zijn vitale uitstraling wordt nog eens vergroot door zijn moderne klei ne brilletje en sportieve kledij. Bewust voor gekozen, want Piet Apers is ijdel, zo zegt hij zelf. Piet Apers baalt van het ouder worden. Bang als hij is om aan de kant geschoven te worden. Vooral daarom blijft hij hyper actief in allerlei besturen, waar onder dat van de gemeente. Liefst is hij voorzitter of secreta ris. Dat zijn functies waarin je anderen kunt sturen. Dingen re gelen, organiseren, dat is zijn grote hobby. Piet zit graag dicht bij de macht en geeft dat ook gewoon toe. Frustrerend Zijn rol als oppositieleider in de Axelse gemeenteraad - door gaans geen toneel voor spette rende discussies - ervaart hij dan ook als vrij frustrerend. „Wij als WD bereiden onze zaakjes al tijd heel goed voor. Maar het gebeurt vrijwel nooit dat we de andere fracties meekrijgen met een amendement of een motie. Zo blijft het vechten tegen de bierkaai. We zitten met een ge- doogcollege, waarin de oppositie geen kans heeft. Ik heb vaak het idee dat je als oppositie niet serieus genomen wordt omdat er nauwelijks discussie is Je kunt je afvragen waar je het dan nog voor doet, je raadswerk. Maar da's toch simpel verklaard: je bent het verplicht aan de bur gers die je gekozen hebben." Heel anders ervaarde hij de ge meentepolitiek tijdens zijn veer tien jaar lange wethouders-pe riode. „Als wethouder sportza ken heb ik de sporthal in Axel kunnen realiseren. Dat zie ik toch wel als een succes. En als wethouder volkshuisvesting heb ik natuurlijk de renovatie van de beton woningen onder mijn hoe de gehad. Die nu trouwens weer worden afgebroken." Maar eigenlijk is Piet Apers geen 'terugkijker', zoals hij het zelf noemt. Dat komt natuurlijk me de door de manier waarop hij in 1988 gedwongen werd terug te treden als wethouder. Hij decla reerde te veel naar de zin van de andere fracties, die 'm daarom van het bestuurspluche terug naar de raadsbankjes wezen. „Een intern conflict dat ik erva ren heb als een hevige persoon lijke klap. Ze zochten waar schijnlijk een stok om mee te slaan." Vreemd Het is deze maand 25 jaar gele den dat de toen 40-jarige P.T.A.M.R. Apers uit Koewacht zijn eerste schreden in de Axelse gemeentepolitiek zette. Eerst voor Gemeentebelang, maar al snel daarna voor de WD. „Dat vonden een heleboel mensen vreemd. Een katholieke gods dienstleraar die bij de WD te recht kwam. Maar ik heb nooit in hokjes gedacht, ben altijd vrij liberaal geweest." Piet Apers ging ook niet als wereldverbeteraar de politiek in. „Nee, absoluut niet. Ik was lid van de KVP, net als mijn vader. Maar ik werd voor de verkiezin gen in 1970 gevraagd om bij Gemeentebelangen op de tweede plaats van de lijst te gaan staan en dacht 'da's wel leuk'. Vrij snel daarna hebben we toen een WD-afdeling opgericht omdat ik belangenpartijen niet de juiste manier vind om bepaalde poli tieke doelen te bereiken." De geboren Zuiddorpenaar ziet zichzelf als een gedreven, integer en vooral serieus raadslid. „Ik denk wel eens dat ik het raads werk te serieus neem. Dat is misschien wel een negatieve kant van me. Ik zie de gemeente politiek niet als een spel. Daar ben ik misschien wel te naïef ™osterzande - De tienjari- f Danielle Platjouw uit ®swaarde heeft bij de Se .tw'r'wedstrijden van De Vijfsprong in U/Ti". een eerste plaats Jn? 'n de categorie Ju- '"e Introductie. e need voor de eerste keer /fen behaalde 5,4 punten. ,|.„,0P de hoogste trede d Daphne Bussens, die w,r de eerste keer in haar .Aal succesvolle twirl- «nère een strutting-routi- tn 7* wetlicht bracht stMM werc* door de jury JWaan met 5,1 punt en slnl?°U belo°nd. Met haar ïïMeUwe dancetwirl met tti tweede> maar wel kendo punt en ^at bete~ Viïit. i meteen plaatsing fep,, Nederlandse kam- Oet hapPen' ie d"161 ^out* beloond werd Sa;an« van Wendy toxliM- junioren in- ^(4'05 P"t). Even- iuo-i™goud voor de GoethJÜlne van Wendy van Dat) m en Karen Sey (4,9 Van onze correspondent Axel - Gisteren zijn in het Axelse bos op de sportvelden van de voetbalvereniging Axel de finales schoolvoetbal van de basisscholen in het rayon Hulst voor jongens-11- tallen en meisjes-7-tallen ge speeld. Aangemoedigd door het fraaie voorjaarsweer en de vele suppor ters werd in beide categorieën felle strijd geleverd om de eer van de school. Via voorronden hadden zich bij de jongens-11- tallen geplaatst de beide Axelse scholen de Warande en Anto nius, Heidepoort (Heikant) en Ter Duinen (Kloosterzande). Bij de meisjes werd de finale betwist tussen de Schakel (Vogel waarde), de Kreeke (Westdorpe), Pr. Marijke (Axel) en de Oostvo gel (Lamswaarde). Zegevierend Bij de jongens-elftallen werd Antonius uit Axel winnaar voor de Warande, Ter Duinen en Hei depoort. Bij de meisjes-zevental len kwam de Schakel uit Vogel waarde zegevierend uit het toer nooi tevoorschijn. De tweede plaats was voor De Kreeke, ge volgd door Pr. Marijke en de Oostvogel. De twee rayonkampioenen mo gen op 10 mei meedoen aan de Zeeuwse kampioenschappen. Voor de jongens-elftallen vinden die plaats in Terneuzen, voor de meisjes-zeventallen in Westka- pelle en voor de jongens-7-tallen in Zierikzee. Voor deze laatste categorie plaatste zich in een eerder stadium De Werf uit Phi lippine. Vierde keer Het meisjesteam van de St. Jo zefschool uit Eede werd gisteren voor de vierde opeenvolgende keer winnaar van het paasvoet- baltoérnooi voor basisscholen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Twee keer al pakten ze de Zeeuwse titel en kwamen ze in Zeist in actie op de landelijke finale. „We gaan weer naar Zeist,, stel de directeur Wilfried Staelens vol vertrouwen. Dan moet men nog wel eerst de Zeeuwse titel pakken op 10 mei in Westkapel- le. Het meisjesvoetbal in 'Djee' leeft dat moge blijken uit het feit dat hun tweede team ;Ms derde eindigden. Bij de jongens ging de regionale titel naar de Vorster- man van Oijen (OBS Aarden burg). Toonaangevend De pupillen van coach Hans Ri- tico kregen het niet op een pre senteerblaadje want de Openba re school uit Breskens vorig jaar kampioen en al jarenlang een formatie die toonaangevend is in dit voetbaltoernooi gaf zich niet zonder slag of stoot gewonnen, fn de finalewedstrijden tussen de vier poulewinnaars snoepte een toch weer verrassend team van de RK Hoofdplaat een puntje af van de Bressiaanders en dat bleek beslissend want OBS Aar denburg dat van RK Sluis en RK Hoofdplaat won bleef ook tegen de OBS Breskens overeind. Een duel dat in een 0-0 score eindig de. Daarmee won de best voet ballende ploeg het toernooi. Het Zeeuws kampioenschap voor de jongens staat op 10 mei in Ter- neuzen op de rol. Het was voor de 45e keer dat het Paasvoetbaltoernooi op het sportcomplex van de SV Oost burg werd afgewerkt. In totaal kwamen 19 jongens elftallen en Sterspeelster Naomi Bolleman van de openbare basisschool Breskens moet geblesseerd de wedstrijd tegen Sluis verlaten. foto wim kooyman 14 meisjes zeventallen in actie en dat was in totaliteit een team minder dan vorig jaar. Eindstanden: jongens: 1. OBS Aardenburg, 2. OBS Breskens, 3. RK Sluis, 4. RK Hoofd plaat, 5. OBS Sluis, 6. RK IJzendij- ke, 7. OBS IJzendijke, 8. PC Schoondijke. meisjes: 1 RK Eede 1, 2. OBS Sluis, 3. RK Eede 2, 4. OBS Breskens 1, 5. OBS Oostburg, 6. OBS Breskens 2. WEET U NOG hoe het vroe ger bij stilzwijgende afspraak opeens alom in den lande knikkertijd was? Of tallen tijd? Of hoepel-, hinkel- of touwtjesspring-tijd? Wij, in onze jeugd, konden zomaar geraakt worden door de vreemde behoefte om schoen veters tot smeulen te brengen zodat ze met recht en reden 'stinkerdje' mochten heten. Een andere keer speelde op eens iedereen en overal met koordjes, die tussen je vingers tot figuren uitgroeiden. Alsof er een virus rondwaarde. Alle kinderen hadden het. Overal manifesteerde het zich. Het had iets magisch. Met de paasvakantie-1995 voor de deur beleven we weer zoiets. Als het u nog niet was opgevallen, dan zult u het gauw genoeg gaan merken. De jeugd gaat namelijk groot schalig op 'de skates', ook wel (onjuist) 'skeelers' of 'liners' genoemd, een soort gehal veerde rolschaatsen. Een paar weken geleden mocht ik u er al wat over vertellen. Welnu, de tijd heeft intussen niet stil gestaan. Er zijn al gemeenten in Nederland waar de overheid verordeningen te gen het skate-rijden in win kelcentra heeft moeten uit vaardigen. En waar op school pleinen een skateverbod geldt. De skaters om wie het begonnen is zijn meestal jon geren tussen de tien tot zes tien jaar. Geruisloos, maar su persnel en onder het verrich ten van levensgevaarlijke capriolen zoeven ze u als geestverschijningen voorbij. „Het gaat allang niet meer om een rage," vertelt mij de ex- ploitante van een reusachtige, geheel aan het skaten gewijde winkel in Vlissingen, waar (schrik niet!) duizenden jeug digen het skaten beoefenen. Het stadsbeeld wordt er door bepaald. De jongste skater ter plaatse is vijf en de oudste....zeventig. Je ziet ze overal. Je hebt er scholen waar net zoveel paren skates onder de kapstokken staan, zoals vroeger de klom pen, als er kinderen in een groep zitten. De skateswinkel heet 'Be Bop'. Hij heeft een macho-interieur van beton, staal en glas. De huiskleur is blauw. Blauw zijn ook de tal loze bankschroeven, die op diverse hoogten aan de muren bevestigd zijn. Tussen de bek ken glanzen de verkrijgbare skates. Daar zie je de grote merken zoals 'Bauer', 'Roces' of 'Exo- tech', die tegen de duizend gulden per paar kosten. De aanwezigheid van dit super speelgoed heeft geleid tot een run op de krantenwijkjes, ver telde mij een knaap, die net Door Tom Koopman als de vele andere klanten, op zijn rubber wieltjes over de winkelvloer gleed. Holiday on wheels.... In grof vormgegeven bakken liggen duizende losse skate- wieltjes, kniebeschermers, polsbeschermers, elleboogbe schermers, want skaten is link voor de gewrichten. Gek ge noeg zie je in deze vakzaak Een wereld op wielen geen valhelmen! De echte skater draagt dan ook een bruin of grijs petje en hij draagt de door 'Be Bop' gele verde, speciale skate-kleding. Een adequaat uitgedoste ska ter heeft voor een kleine twee mille op en onder zijn lijf en oogt als een rugbyspeler. Maar je mag je ook uitdossen in een oud overhemd van je vader en een ter kniehoogte afgescheurde spijkerbroek. Het was zondag toen ik de 'Be Bop' binnentrad, maar overal om me heen wemelde het van de geruisloos voort glijdende kinderen op oude en nieuwe, dure en goedkope skates. „Dit zal nooti meer overgaan," profeteert de ex- ploitante van de goudmijn. En ik geloof dat. De skaterijders zijn méér dan een subcultuur. Ze zijn een cultuur op zichzelf. Net als bergbeklimmers. Ze hebben hun eigen jargon en zelfs hun eigen muziekstijl: hardcore. Hun liturgische centra zijn de U-vormige 'ramp' en de 'half- pipe', varianten op de van de kermis bekende steilewand, waarop ze halsbrekende toe ren uithalen. Kortom: de skates rukken even snel op als ooit de fiets. Als de skates er bij u nog niet zijn dan komen ze nog wel. Want ik kan - gelet op de snelheid waarmee de epide mie van het skaten in Vlissin gen om zich heen grijpt - geen reden bedenken waarom het elders in Zeeland anders zou gaan. Dit nieuwe virus is ui terst potent. MARKTEN GOES Expo Flora - met huishoudbeurs, modeshows, bloemen- en planten- tentoonstelling, kunstexpositie van Zeeuwse kunstenaars, tuinshow en seniorenbeurs - Zeelandhallen No- belweg 6 - do t/m vr 14.00-22.00 uur - za t/m ma 10.00-18.00 uur 10 - 12,50) THEATER TERNEUZEN Dagboek van Anne Frank - met Josee Ruiter en Boudewijn de Groot - Zuidlandtheater Zuidlandstraat 111 -20.00 uur (ƒ35) VLISSINGEN Les Legendes Flamandes - door Theater De Korre - Vestzaktheater - 20.30 uur (ƒ17,50) POP EN JAZZ GOES Dutronc Perverts - 't Beest Bees tenmarkt 3 - 22.00 uur 12,50) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Dumb Dumber 't Beest 20.30 uur The woman from the lake of scented souls HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Nell 20.00 uur Just cause 20.00 uur Leon VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Outbreak 20.00 uur Stargate 20.00 uur Nell KNOKKE Beverly Screens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Legends of the fall 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Outbreak 17.30, 20.00 en 22.30 uur Streetfigh- ter 15.00 en 17.30 uur Richie Rich 15.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump DIVERSEN KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje - 19.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - Café de Vier Jaargetijden -13.30 uur HENGSTDIJK Kaarting - café 't Jagershuis -14.00 uur AXEL Expositie ruimtelijke objecten - Freek Verwijs - streemuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (t/m 29 april) Sport overdag instuif - 't Sportuus - 13.30-15.00 uur - vanaf 16 jaar (ƒ3,-) CLINGE Dansen en bingo - Malpertuus - ANBO-13.30 uur Gymnastiek en biljarten - Malper tuus - KBO -13.30 uur HEIKANT Schieting - 't Heike - KBO - 13.30 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse -14.00 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -14.00 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur HENGSTDIJK Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 14.00 uur KOEWACHT Schieting voor bejaarden - café 't Hoekske -14.00 uur Kloosterzande - Het keuringsteam van WN-afdeling Kloosterzande e.o. onder leiding van sheriff Ted Bouwens heeft de fietsen gekeurd van groep 5 tot en met 8 van basischool De Schakel. De twee keurders hebben ongeveer 100 fietsen gekeurd. Door het team werden vele mankementen vastgesteld, zoals een loszittend voorwiel, ontbrekende zijrefelectie, ontbreken van een bel en defecte verlichting. Opvallend veel crossfietsen werden ter keuring aangebo den waar meestal alle aan ontbrak. Enkele fietsen kregen van de sheriff het predikaat excellent, maar deze waren dan ook spiksplinternieuw. Vorig jaar waren de fietsen beter in orde dan dit jaar, aldus de keurmeester. De volgende keuring is op 16 mei op basisschool De Oostvogel in Lamswaarde.

de Stem | 1995 | | pagina 19