Omloop met sterke bezetting 'Royale overwinning Animo Terneuzen klopt zwak Lokeren met 2-0 Patrick de Meijer pechvogel bv I Watersport] erlies voor 't Halve Maantje en Ador Sport W. Braat (STEM SPORT ZEELAND B2 Junioren en nieuwelingen aan de start in Borsele 'layman tiende in Ster van Brabant SPORTNIEUWS KORT APRIL 1995 WOENSDAG 12 APRIL 1995 2*4- ■<det van uux SMiMuwk vindt u. 6etOii6 vam^ien van 6a "ZdMond."ai6a en uZ uufuvuudt ia&ja: dc /tTTHCS-veu^ Slijmt 6a vleet. aanzienlijk (anye* uem. <t pen 6iia 19,9% a fret éêto- f f Q £>r? tijd fiea &ilo- f - r-;. 1 TOYOTA Motor/scootén ercompl. TOYOTA 2.4 Pu DC 4-wd 89, APK 4-'96, i.z. Ir.pr. 15.000,- (108 HONDA XL 250 S U-9J or. f 1350,-, 01620-23703 Te koop KAWASAKI 4 750, '92, Bord.rood, 1°L km, zeer spec., Tel 01157-2946 - aties T.k. i.z.g.st. Off The H°] motor. HONDA 600 b.j. 89, 13.000km, vr-Pl f 5.450,-. 01646-16845 Muziek en gevelreiniging, n van anti-graffiti- en en vernieuwen van kantoren en even. T.k. klassieke PIANO. nne| Buch Paris, pr.n.o.t.k., 01620-5062» -717171 T.k. open ZE'bBCS "ij heid, b.b., dekz., g0a. ligpl. Drimm. 7 01626-83582 ISpor^^^ wielrenschoenen zj a.n. maat 44, 1ö' 01650-54460. srijzen. Vrijblijvend 076-141517. rom)Fietsen hl =R Yamaha Mint, zwart, 1.700,-. 33-2144. (nz e sportmedewerker - De Omloop nobele voor junioren en Relingen op zaterdag 15 w jjnjgt traditiegetrouw 'jjote en sterke bezetting. Ie nieuwelingen, die om i uur op pad gaan voor 'tocht door de Zak van u.Beveland staan hon- renners ingeschreven, el over 26 clubs (maxi- bezetting drie man per pe totale afstand is 72 |i«lKter' WIELRENNEN deelnemerslijst bij de junio- telt 120 namen, verdeeld 26 clubs. Maximaal vier per ploeg. De junioren Sen om 15.00 uur op de Molendijk in 's-Heerenhoek waar ook de finish ligt. Hetzelf de geldt voor de nieuwelingen. De junioren moeten 120 kilome ter afleggen. Een hele klus voor deze nog jeugdige renners, maar in een klassieker, rit in lijn, die in clubploegverband wordt ver reden, gelden nu eenmaal andere maatstaven dan in een criterium. Dat betreft ook de nieuwelingen, waarmee de Omloop van Borsele twaalf jaar geleden is begonnen. De stichting Wielercomité 's- Heerenhoek liet vanaf drie jaar geleden ook junioren opdraven en daardoor kreeg de Omloop nog meer aanzien. Bij elke categorie verschijnt er een team van de ZRTC Theo Middelkamp aan het vertrek. De drie nieuwelingen die de Zeeuw se club zullen vertegenwoordi gen zijn: Dennis de Dreu ('s- Gravenpolder), Richard Slabbe- koorn (Kapelle) en Jacques Schuit (Arnemuiden). Voor de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren staat alleen ingeschreven de Hulstenaar Ferry Koen. Bij de junioren zal de ZRTC Theo Mid delkamp present zijn met de vol gende renners: Erwin de Dreu en Arjen Klaasse (beiden 's-Gra- venpolder), Stefan Dagevos (We- meldinge) en Walter van Over- beeke (Kapelle). Andere Zeeu wen als Johnny van Haaften (Stavenisse) en John den Engels man komen uit voor Willebrord Wil Vooruit en De Zuidwest hoek. Van al deze genoemde Zeeuwen wordt niet verwacht dat ze een rol van betekenis voor zich kunnen opeisen. Tot de fa vorieten bij de junioren moeten gerekend worden Daniël Derk- sen van De Spartaan, Patrick van der Ven (Tempo), Boris Berkhout (Westland Wil Vooruit) en Christaan van Wijhe (Mete oor), een neefje van Dolle Dries. Ook Dave Kneteman, zoon van de oud-profrenner, kan zich wel eens goed in de kijker rijden. Bij de nieuwelingen behoren tot de prominenten: Kees Kipping (Westland Wil Vooruit), Erie van Lei jen (RTC Groene woud), Rob Meiland (Sauna Diana) en Ro gier van Oevelen (Het Zuiden). Wedstrijdleider bij de Omloop is Eddy Bogaert. De Omloop van Borsele heeft een gevarieerde route, die loopt door de Zak van Zuid-Beveland. De nieuwelingen moeten drie ronden van 24 kilometer afleg gen, de junioren vijf. Smalle en wat bredere wegen wisselen el kaar af op dit parcours en dit kan de strijd interessant maken. Vele wielersupporters genieten onderweg op dijken en langs wegen van de doorkomst van de renners en de volgerskaravaan. Hieronder een aantal door komstplaatsen en tijden: Oude- kamersewcg nieuwelingen 11.39, 12.15 en 12.51; Junioren 15.09, 15.45, 16.22, 16.58 en 17,35. Kruiningenpolderweg nieuwe lingen 11.48. 12.24 en 13.00; ju nioren 15.18, 15.54, 16.31 17.07 en 17.44. Hooglandsedijk nieu welingen 11.57, 12.33 en 13.06; junioren 15.27, 16.03, 16.40, 17.16 en 17.53. Henk van de Voorde leuzen - Op de eerste speeldag van de landelijke liscompetitie gaf Animo meteen de nodige glans aan titelaspiraties in de tweede klasse mannen. Eén ie hoger gaan Ador Sport en 't Halve Maantje een raar seizoen tegemoet. maakt worden. „Ondanks onze ruime zege denk ik dat Ouden bosch één van de sterkste teams is. Ik had gehoopt op 3-3 en het werd 5-1 voor ons. Daar kun je alleen maar van dromen. We gaan voor het kampioenschap en zien wel waar het schip strandt," aldus Versluys. TENNIS rk Oude Vaart in Ter- Animo met 5-1 zijn ilikaartje af tegen Ouden- Alleen Jeroen Verstraeten ir zijn partij, hoewel hij zijn teamgenoten Boas Dethlef Pieters en Filip luys in een prima vorm stak. «ten moest als eerste man ilreden tegen de sterke Frank Deze Brabander liet dat hij niet voor niets op de ijst heeft gestaan. Hij is een ilete speler, speelt zeer ge ld. Het was de verdienste Verstraeten dat hij het Ver- anderhalf uur moeilijk ite. De Hulstenaar heeft m gehad, heel vaak was het :e, maar juist op de beslis- ie momenten had Vermeer meer in huis. Uiteindelijk ud het 4-6,3-6. tags versloeg in drie sets teek Meijers. De man uit Hoek Mierde' goed. Als Meijers een nelling van Bierings beant- met een nog hogere waarbij Bierings tegen de baseli- uitgespeeld - had de tao-speler desondanks vaak el laatste woord. De zege via wkeer 6-1 van Dethlef Pie- Henk van de Broeke peekt voor zich. Nog meer pak de overwinning van trai- B-speler Filip Versluys tot de helding. In een partij die öts 36 minuten in beslag nam adf hij Mario Braat slechts s game, Versluys spreidde N, terwijl zijn Brabantse op- fat de rally niet echt kon laan. 9e Belg was menig- aan het net te vinden en raid was dat Braat hem keer wist te passe nt dubbels gingen eveneens Animo. Het duo Versluys/ zegevierde via twee '•6. In de tweede set moest een 4-0-achterstand en een ™t tegen ongedaan ge- Van onze ^ielersportmedewerker Biadel- Michael Hayman de eerste man van wielervereniging «euws-Vlaanderen in de °et van Brabant, een klassieker met start en '®komst in Bladel, mee- voor de clubcom- Petitie. Hayman kwam en met een trio dat et niet bij de negen kop- JPW geraakte. de overige Zeeuws-Vla- ïanfn, deden het goed, rm„ zes de gestarte bereikten de eind- Nico van de Klun- won de spurt van het fat V® on en werd twin- S; es'or Schnasse 32e, t i - VCint 36e, Danny t' «e en Martin de S« 48e. Van de 160 ge- slecht/cf j6rs bereikten er »as de finish. De zege orman van Hest. amji-j Pl°egenklassement -• - de wielervereni- de viifrllUV^S~Vlaanderen °P levrZ ,Plaats- "Meer dan JgS was dan ook het ïetPlankean*Pl0e®!eider Ab stand In de tussen- lorMf cl"b.comPetitie Theo Middelkamp ^gevoerd staat de Zeeuws- zesde. De Wim 6t"ue Wedstr-ra 'S de Vol~ Cl"S>etit2 V°0r d6Ze Vertekend In Goes ging 't Halve Maantje met de maximale 0-6-cijfers on deruit tegen het Gelderse Duno. Een vertekend beeld, want in vier partijen was sprake van een driesetter. Eerste man Serge Carpentier gaf zich bijvoorbeeld pas via 8-6 in de tiebreak van de derde set gewonnen tegen Van- Onna. Voor hetzelfde geld was de uitslag andersom geweest. Verder gaf Marcel Schouw in de derde set tegen Van Beveren een 4-2-voorsprong prijs. Naarmate de partij vorderde kreeg Schouw steeds meer vat op het geslicede spel van zijn tegenstander. In de eerste set wilde hij te snel scoren. Toen Schouw echter de rally mee ging spelen ging het aanmerkelijk be ter. Uiteindelijk brak vermoeid heid de Utrechtse student op. Dennis van 't Westeinde zat te gen Mulders niet goed in de wedstrijd en verloor dan ook in twee sets. Aanvoerder Harold Schipper was wel in vorm, maar ook hij moest tegen Jansen in drie sets capituleren. De tweede set won Schipper in de tiebreak. In de eerste set had hij de pech dat hij bij een 4-3-voorsprong onzacht in aanraking kwam met het hek werk. In een uiterste poging om de bal terug te slaan ging hij flink onderuit, mede doordat het gravel aan de baseline erg los In recreatiegebied De Braakman verloor Ador Sport met 4-2 van het Amersfoortse Alta. Mike Si mon en Kim Langeraert van Ador waren super gemotiveerd en speelden beiden een berepar- tij. Dit werd beloond met duide lijke overwinningen op respec tievelijk Mike Markovitz en Martin Bloemendal. Hiermee was de koek op voor Ador Sport. „Toch denk ik dat er meer had ingezeten voor ons. Maar ja, de eerste klasse is gewoon zwaar," verzuchtte captain Guido Tol- hoek. Het Thoolse Eegedima, dat net als Animo in de tweede klasse bivakkeert, verloor thuis met 4-2 van Hakkelaars uit Muiderberg, In de tweede klasse mixed ver loor het Vlissingse De Schelde met 5-3 van Smash Bergen Op Zoom (SBOZ), terwijl het hoofd stedelijk MLTC in Middelburg met 5-3 Hoek van Holland ver sloeg. UITSLAGEN MANNEN EERSTE KLASSE 'T HALVE MAANTJE-DUNO 0-6 - Serge Carpentier-Van Onna 6-4, 4-6, 6-7 (6-8); Marcel Schouw-Van Beveren 3-6, 7-6 (7-3), 5-7; Dennis van 't Westeinde-Mulders 2-6, 5-7; Harold Schipper-Jansen 4-6, 7-6, 6-1; Arno Jongsma/Schouw-Van Be- veren/Hietman 2-6, 0-6; Schipper/ Van 't Westeinde-Van Onna/Mul ders 6-3, 1-6, 1-6. ADOR SPORT-ALTA 2-4 - Mike Simon-Mike Markovitz 6-3, 6-1; Guido Tolhoek-Adriaan Arends 3-6, 3-6; Bernd van Quekelberghe-Henk Duncker 0-6, 0-6; Kim Langeraert- Martin Bloemendal 6-4, 6-3; Lang- eraert/Simon-Markovitz/Duncker 4-6, 4-6; Van Quekelberghe/Tolhr- ek-Arends/Bloemendal 6-7 (8-10), 4-6. TWEEDE KLASSE ANIMO-OUDENBOSCH 5-1 - Jeroen Verstra eten-Frank Vermeer 4-6, 3-6; Boas Bierings-Freek Me ijers 2-6, 6-4, 6-3; Dethlef Pieters- Henk van de Broeke 6-1, 6-1; Filip Versluys-Mario Braat 6-0, 6-1; Ver- straeten/Pieters-Vermeer/Van de Broeke 6-4, 7-6 (7-5); Versluys/Bie- rings-Meijers/Braat 7-6 (8-6), 7-6 (12-10). Door Peter Snelders v Terneuzen - Terneuzen heeft een toemaat genomen op het onlangs behaalde kampioen schap in de derde klasse. Op het Zuidersportpark werd Lokeren, de Belgische twee deklasser uit het betaalde voetbal, gisteravond geklopt en niemand sprak tegen, dat die zege dik verdiend was. Lukte het afgelopen zondag in de thuis- en kampioenswedstrijd tegen Roosendaal niet om de weg naar het vijandelijke net te vinden, nu trof de roodzwarte formatie twee keer de roos en had het zelfs met een veel ruime re score afstand moeten nemen van een onthutsend zwak preste rend Lokeren. Op zich is het niet geheel onbe grijpelijk dat een ploeg uit de betaald-voetbalsector een door- de-weekse wedstrijd als een ver plicht nummer ziet. Maar dan nog kan men meestal aan de spelopvatting zien, dat zo'n team heel wat meer in huis heeft dan goedwillende amateurs. Giste ren, onder de wakende blikken van zo'n tweehonderd toeschou wers, was dat verschil niet waar neembaar. Sterker nog, het was Terneuzen dat de beste, meest directe en veruit gevaarlijkste acties op de mat toverde. De wanprestatie van Lokeren ontlokte het meegereisde be stuurslid Laureijs de geksche rende opmerking, dat dit matige presteren wel goed uit komt, nu de contractbesprekingen aan staande zijn. De totaal ongeïnspireerde hou ding van Lokeren deed terug denken aan het begin van dit seizoen. Toen bivakkeerde de ploeg steevast onderaan de rang lijst en kon die geen moment imponeren. Pas in de tweede competitiehelft toonde het team een opleving en die spurt resul teerde in een plaats in de mid denmoot. Afgaande op dat herstel, werd er toch iets verwacht van Lokeren. Maar vrijwel niemand bij die ploeg kon in dit duel op een Een speler van Terneuzen kopt op het doel van het Belgische Lokeren. FOTO WIM KOOVMAN aanvaardbaar niveau terugblik ken. Aan Nederlander Marcel Peeper was te zien, dat hij een hoger niveau aankan en ook de na rust ingevallen Alpha Bah gaf blijk van een technisch hoog staand vermogen. Terneuzen is een ander verhaal. Zat de ploeg zondag tegen Roo sendaal zo vast als een huis, nu dartelden de spelers ontspannen en zonder complexen over het hobbelige hoofdveld, lak heb bende aan de reputatie die Loke ren een aantal jaren terug bezat. Al na enkele minuten keeg Jean Dooms een dot van een kans, maar hij zag zijn lob over het Lokeren-doel verdwijnen. Het zou voor rust zeker niet de enige mogelijkheid voor de thuisploeg zijn. Tot twee keer toe Patrick Baumgarte en Edwin Hage, die later met een gekwetste knie zou uitvallen, verschenen in kansrij ke positie voor Lokeren-doelman Geert Vermeire. Het vizier stond echter niet op scherp. Dat veranderde na rust. Ook in de beginfase bleef Terneuzen nog volharden in het missen van mogelijkheden. Tot twee keer toe was het opnieuw de bedrijvi ge Patrick Baumgarte die de juiste richting niet wist te vin nen. Twintig minuten voor tijd was het wel raak. Op aangeven van Mare de Kunder gaf de altijd gevaarlijke invaller Barry van der Hooft de Lokeren-doel- man het nakijken. Wie nu dacht dat Lokeren er een schepje bo venop zou doen om een blamma- ge te voorkomen, had het mis. Nauwelijks hadden de Terneu- zen-supporters hun feestje ge vierd, of nummer twee lag tegen het net. Uit een fraaie voorzet van Patrick Baumgarte scoorde Mare de Kunder met zeker zo'n fraaie volley: 2-0. Badiiiintoiitoernooi Sjuttul Cadzand - In sporthal Noorddijk te Cadzand hield het Oost- burgse Sjuttul voor de 22e keer een geslaagd badmintontoernooi voor teams. Organistor Rudi den Dunnen kreeg negentien teams aan de start en dat was een goede bezetting. De organiserende vereniging won zelf de verenigingsprijs. EINDSTANDEN Vierde klasse landelijk en eerste klasse district: 1. Smash 1, 2. Sjuttul 1, 3. Smash 2, 4. Eikenloo, 5. Backhand, 6. Marathon 1. Tweede klasse district: 1. Eikenloo 2, 2. Marathon 2, 3. Eikenloo 3, 4. Schepnet 1, 5. Sjuttul 2, 6. Schepnet 2. Vierde klasse district: 1. Sjuttul 3, 2. Terneuzen, 3. Sjuttul 4, 4. Marathon 3. Recreatief: 1. Sjuttul 5, 2. Schepnet 3, 3. Sjuttul 6. Verenigingsprijs: Sjuttul. Periodetitel Corn Boys/Benny Sport Axel - Het duel HKC-Corn Boys/Benny Sport, dat eerder na ruim 12 minuten spelen bij een 1-2-stand werd gestaakt, is maandag alsnog afgewerkt en in een 3-9-score geëindigd. Dit houdt in dat de mannen uit Assenede de tweede periodetitel in de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal pakten. Corn Boys/Benny Sport komt daardoor voor de de strijd om de tweede promotieplaats uit tegen GTI, dat de eerste periodetitel won. Dit duel staat voor vandaag, woensdag 12 april beginnend om 19.45 uur in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen, op de rol. De zege die Corn Boys/Benny Sport op HKC boekte, kwam tot stand via doelpunten van Luc van Hecke (2x), Dennis Engels (3x), Christian Ha ens, Peter van Regenmortel, John Boelens en Romain van Hecke. De Cocq bekert verder Oostburg - De Cocq, kampioen in de Zeeuwse hoofdklasse en twee keer achtereen winnaar van de Zeeuwse zaalvoetbalbeker, heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de strijd om voornoemde beker. Slachtoffer in de eerste ronde was Zwaan- tjes/Kiss, dat onlangs de titel in de eerste klasse van de regionale zaalvoetbalcompetitie pakte. In Oostburg werden de Terneuzenaren een simpele prooi voor De Cocq, dat halverwege met 6-1 leidde. Jan Cools opende de serie treffers waarna Mario de Vreeze 2-0 scoorde, John Alleman er 3-0 van maakte en Sjaak van de Broeke de stand naar 4-0 tilde om vervolgens John Alleman 5-0 te zien scoren. Mike van Rossem meldde zich kort daarop voor 5-1, waarna Jan Cools de stand bij de doelwisseling op 6-1 bracht. De race was gelopen. Na de hervatting tilde Jan Cools de score naar 7-1, John Alleman naar 8-1 en Harry Riemens naar 9-1, voordat Mike van Rossem 9-2 kon laten aantekenen. Mario de Vreeze bracht met 10-2 de dubbele cijfers op de borden. Mike van Rossem mocht als laatste raak schieten waardoor de eindstand op 10-3 kwam. De Cocq ontmoet in de volgende ronde Primus/Pluym uit en in Axel. Deze tegenstander wipte eerder Sasse bekerwinnaar De Gravin met 6-2 uit de Zeeuwse bekerstrijd. De Bruijn naar volgende ronde Zundert - Jean-Paul de Bruijn uit Hulst plaatste zich voor de tweede ronde van de Grand Prix Van Don ge De Roo in Zundert. In deze eerste ronde klopte hij Ad Broeders met de> cijfers 50-36 in 51 beurten. Veel motorcross in paasweekeinde. Terneuzen - De liefhebbers van motorcross kunnen het komende paasweekeinde hun hart ophalen. Het begint zaterdagmiddag 15 april met de derde RES-clubcross op het bekende Smitsschorre- circuit in Axel. Paasmaandag wordt op hetzelfde circuit een grote cross gehou den door de Belgische BVM in samenwerking met de RES. Ook coureurs uit Zeeland kunnen deelnemen op een daglicentie. Bij de MCB/BLB wordt er in het paasweekeinde gestreden om de paastrofee. Zondag treedt men aan in Oostrozebeke en maandag verplaatst het hele circus zich naar Beernem. De Supercross, die MC Hontenisse zou houden op paasmaandag in Walsoorden, zal geen doorgang vinden. De organisatie is op dit moment druk op zoek naar een nieuwe datum voor dit evenement. WV Zeeuws-Vlaanderen naar België Philippine - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen komt op maandag 17 april, tweede paasdag, in actie in de Belgische klassieker Steenhuize-Hekelgem, ook wel de 'Paasprijs' ge noemd. Voor deze 160 kilometer lange en sterk bezette wedstrijd kan ploegleider Ab Verplanke naast Michael Hayman, Nestor Sch nasse en Peter Mol ook een beroep doen op de Discount Erotic Centre-renners Edward Farenhout en Vital Timmermans, die als gastrenners hun opwachting maken. Jongejans pakt de draad weer op Nieuwegein - Edwin Jongejans doet in het Paasweekeinde in Straatsburg mee aan de wedstrijden schoonspringen om de Europacup. De 29-jarige oud-wereldkampioen op de 1-meter- plank is voldoende hersteld van een enkelblessure, die hij in februari tijdens de nationale titelstrijd 3-meterplank opliep, om weer in wedstrijden uit te komen. Door Peter Snelders Hoek/Terneuzen - Even werd het hem allemaal te veel na het behalen van het kam pioenschap. Een opwellende traan viel niet meer te onder drukken. Dat hem dit nu weer moest treffen. Net zoals vorig jaar miste hij door een blessure als actief speler de beslissende fase voor het kampioenschap van 'zijn' club Terneuzen. Een fikse te genslag voor de 19-jarige Pa trick de Meijer uit Hoek. Voor de wedstrijd leek hij de rust zelve, maar volgens zijn vader Jaap borrelde het al flink in de 'kleine' De Meijer. „Let maar eens op de laatste minuten van de wedstrijd," gaf vader Jaap als advies mee. In de laat ste minuten verliet Patrick de Meijer de voor hem gereed gezet te stoelen naast de dug-out en op zijn krukken tippelde hij langs de zijlijn. Het leek net of hij zelf in het veld wilde springen en die bal in het Roosendaal-doel wilde deponeren. De beleving van een bezeten voetballer langs de lijn. Toen het laatste fluitsignaal klonk en ondanks het 0-1-verlies de speaker bekend maakte dat Terneuzen toch kampioen was geworden, brak er iets bij Pa trick de Meijer. Zeker toen zijn teamgenoten en leiding hem uit gebreid in de huldiging betrok ken. Het blessure- maar vooral het mentale leed na weer zoveel pech kreeg een uitbarsting. Er was niemand onder het duizend koppige publiek die geen begrip op kon brengen voor die ontla ding van opgekropte emotie. „Ik weet niet of ik nog wel eens als actief speler kampioen word. Bij de jeugd heb ik dat nooit mee gemaakt. Nu bij Terneuzen wor den we twee jaar na elkaar kam pioen en zit ik twee keer aan het slot van de competitie in de lappenmand. Daar baal ik ver schrikkelijk van," is zijn ietwat ontmoedigende reactie. Het gebeurde in de uitwedstrijd tegen DOSKO. Patrick de Me ijer, tot dan toe een vaste kracht als middenvelder en laatste man in het succesvolle eerste team van Terneuzen, wilde in de 85e minuut een bal wegtrappen. Een niet goed gecoördineerde bewe ging was er debet aan dat zijn linkerbeen bleef staan en zijn knie het begaf. „Ik voelde direct dat het flink fout zat. Verschrikkelijk veel pijn en ik kon mijn knie niet meer bewegen." Zijn diagnose bleek jammer genoeg juist. Afge scheurde kniebanden, een be schadigde binnen- en buitenme niscus en beschadigd kraakbeen, was de negatieve balans van een ongelukkig moment. Als een flits ging het allemaal weer door hem heen. „Ik dacht, daar gaan we weer. Net zoals vorig seizoen. Toen miste ik ook het slot van de competitie door een blessure. Die blessure viel toen wel mee. Een gekneusde enkel. Maar het kostte me wel de laatste drie competitiewedstrijden inclusief het kampioensduel tegen Koe wacht. Daar baal ik zo ver schrikkelijk van." Patrick de Meijer, die in zijn vader en moeder zijn trouwste supporters heeft en die ondanks zijn blessure als toeschouwer nauwelijks een training mist van zijn team, is eigenlijk een pro- dukt van zaterdageersteklasser Hoek. Daar begon hij als jeugdi ge pupil. Al snel bleek hij over aanleg te beschikken en het duurde niet lang of hij werd voor diverse vertegenwoordigende se lecties binnen het Zeeuwse uit genodigd. Bij de B-junioren van Hoek was hij zonder meer de uitblinker en dat resulteerde in een vroege overgang naar de A-junioren. „Bij de A-junioren hadden we toen een uitstekend team. Maar het zag er naar uit dat we het jaar na ons succesvolle seizoen geen A-junioren meer zouden hebben. Dat was voor mij de reden om mijn heil elders te zoeken. Na een gesprek met Jan Doorns ben ik toen naar Terneu zen gegaan." Daar kwam hij in de B-jeugd terecht die interre gionaal speelde. Niet lang. want dienstdoende trainer Han van der Hooft loodste hem al vrij vroeg naar de senioren. „Net voordat ik 17 jaar werd mocht ik als wisselspeler met het eerste team mee. Een goed half jaar later kreeg ik een vaste plaats. Meestal als laatste man. In de jeugd heb ik op alle plaat sen gespeeld. Op zich is dat een voordeel. Ik ben misschien wat jong als laatste man, maar toch Patrick de Meijer kon zijn tra 'zijn' Terneuzen. bevalt die plaats mij het best. Op de vraag of hij niet veel moeite had om aan het fysieke geweld en het hogere tempo van het seniorenvoetbal te wennen, zegt hij: „Het is inderdaad een hele overgang, maar ik ben van nature nogal een bikkelaar. Ik denk dat dit een pluspunt is als je overgaat naar het senioren voetbal. Bij Hoek speelden wij bijna al tijd tegen ploegen de gelijkwaar- nen niet bedwingen na het behalen van het kampioenschap dooi FOTO WIM KOOYMAN dig of beter waren dan ons. Dan moet je, ook al kun je goed voetballen, toch veel meer werk verzetten om een goed resultaat te behalen dan bijvoorbeeld een talentvol B-juniorenteam als Terneuzen de laatste jaren had. Bij dat team ging het allemaal misschien te gemakkelijk. Daar om kost het voor jongens van dat team soms meer moeite zich aan te passen aan het seniorenvoet bal. Ik zie dat spelers met meer talent dan mij gewoon meer tijc nodig hebben om volwaardig mee te draaien." Het einde van zijn blessure ii nog niet in zicht. „Daar staal minimaal vier tot vijf maander voor. Als het meezit kan ik hel laatste gedeelte van de voorbe reiding op het nieuwe seizoen nog meemaken. Ik hoop het, want ik wil startklaar zijn als de competitie in de tweede klasse begint."

de Stem | 1995 | | pagina 13