Drmeert 0% DE STEM Uitsluiting AP WC blijft gehandhaafd icentievoorwaarden aan opleiding I "an die e hii' »zaterdag flle Jongens van TV Plus UITSLAGEN standen 1.39 JOIIMI i. medewerk(st)er Rest Kennedy j Soze Kees den Braven [topt sponsoring Goba Waalse Pijl: Jalabert of weer een Italiaan? Nederlandse talenten wanen zich nu al vedetten gse hopjes tl 1 SUPERIOR SHOES 0 •urentelevisie 37 cm. Superslaapzak 205x85 cm. [T rpikker nplukkers rozen -en tenkwekerij Iers zijn? ervaring gewenst pend! llection schoenen voetgezondheid s lapport van projectgroep hoeksteen betaald voetbal in toekomst Kop en ^schotels 12 stuks i pSfiS.S.D.Ti êZh ?ee"zei na de Bestuur KNSB kan gewesten niet overtuigen Nederland ratificeert doping-convenant Rentree Leontien van Moorsel op 13 mei Oliver Kahn mist ook return tegen Ajax Edwin Jongejans pakt de draad weer op Rome ook kandidaat voor WK atletiek Terugkeer Eline Coene op topniveau april 1995 wij tijdelijk. Advies: 9 voorraad is beperkt. pffiesmaak, ^Bordeaux, blauw, zwart en bruin. Smal en breed Mis 3795 GT", afstandsbediening ogramma's, hyperbandtuner :reen display, scart-aansluiting landen garantie, pese produktie 200x220x130 cm. - 8.5 mm. fyberglasframe de ventilatie in draagtas, gewicht ca. 4'I, kg. TENTENT: van zilver-coated polyurethaan JNENTENT: van 65% katoen, 35% polyamide pNDZIJL: met 2-zijdige polyethyleen coating ISTERS: met klittebandsluiting ANG: met muskietengaas binnen- en buitendoek 100% katoen - koppelbare rits, optimale isolatie door vulling van 100% holle polyester vezel - ca. 450 gr./m!, inkl. foudraal persteuning van onze calculatieafdeling zijn wij op zoek naar een, voor 24 uur per week B-17.00 uur, di. t/m vrij. van 13-17.00 uur) net een opleiding MEAO, bedrijfsadministra- hg genieten de voorkeur. Bekendheid met 1.0 is gewenst. Leeftijd 20 tot 25 jaar. fjelnteresseerd is in bovengenoemde funktie I loeken wij kontakt op te nemen met Helmer. Schriftelijke sollicitaties voorzien binnen 1 week na plaatsing sturen naar: Helmer bv, Gijzenveld 7, 4817 ZE Breda. 076 - 713888 - fax. 076 - 710239. 623-20900. hebben wij, fabriekshal eding. Part-time personeel voorde, bediening ong. 17 jr 01150-95863 Slootweg I 2871 RP Schoonhoven Industrieterrein Oost Telefoon 01823-87766 Fax 01823 - 87557 Openingstijden toonzaal gesloten: zondag en maandag Dinsdag t/m zaterdag qeopend van 10.00 tot 17.00 Vrijdagavond op afspraak A inferieur//^ I i l./»/-'C A Speciaalzaak ICul I voor 110 - Tel. 01620-53873 OOSTERHOUT l m (anp) - De president rechtbank in Utrecht, (Schumann, heeft dinsdag hj dat het eerste elftal hjimersfoortse amateur- t jpWC dit seizoen niet terugkeren in de compe- jerdeklasser eiste vorige l! inkort geding, dat de straf t sectiebestuur amateur- ulvan de KNVB moest wor- igedraaid. Dat nam AP- |„a weken geleden uit de Ltie, omdat een speler van ;j8 een scheidsrechter had Sport gemolesteerd. Volgens Schumann heeft de KNVB met haar besluit een or dentelijk verloop van de competi tie en het voortbestaan van het amateurvoetbal willen waarbor gen. In zijn uitleg voerde de pre sident van de rechtbank aan, dat het gebruik van de 'noodwet', die de KNVB in staat stelt elftallen uit de competitie te nemen, juist is toegepast. De belangenvereniging voor scheidsrechters (COVS) wil dat de KNVB nog in de lopende com petitie een voetballoos Weekeinde inlast. Volgens de COVS loopt het aantal molestaties nog steeds de spuigaten uit en hebben de door de KNVB genomen maatregelen te weinig effect gehad. Op 20 april ontmoeten de COVS en de KNVB elkaar om de toestand te evalueren. In februari kaartte de COVS het probleem van het groeiende ge weld tegen met name scheids rechters aan bij de KNVB. De voetbalbond besloot daarop een 'noodwet' in te stellen. De COVS is ronduit negatief over het resul taat van de genomen maatrege len. Bestuurslid Muis: „Tussen 4 maart en 9 april hebben we het aantal gevallen van molestatie geteld. We staan nu al op 49, en dat in zes weekeinden tijd. In to taal zitten we dit seizoen al aan rond de 120 molestaties. Dat zijn er veel te veel." Daarom zal de COVS de KNVB volgende week voorstellen om een weekeinde lang niet te laten voetballen. Muis: „Een scheids- rechtersstaking 'is nooit aan de orde geweest. Want dan worden er allerlei vriendschappelijke potjes gespeeld, waarvoor de clubs toch weer arbiters benade ren. Er moet gewoon twee dagen lang niet gevoetbald worden. Dus zowel de competitie van de jeugd als die van de senioren moet wor den stilgelegd. Dat is een duide lijk signaal." Muis zegt er vanuit te gaan, dat de KNVB akkoord zal gaan met een voetballoos weekeinde. „We hebben het er met de KNVB al eerder over gehad, en toen wilde de bond eerst andere maatregelen nemen. Clubs blijken zich daar niet aan te storen, dus moet er iets anders gebeuren." Namens het secretariaat ama teurvoetbal van de KNVB ver klaart woordvoerder Boll echter, dat een voetballoos weekeinde 'niet onze optie is'. It(anp)- De professionale afdeling van de Koninklijke Ne- faiidse Voetbal Bond (KNVB) wil clubs licentievoorwaarden la voor het opzetten van een goede opleiding van jeugdspe- L jij de algemene vergadering het goedkeurt, zal bovendien itetaald-voetbalorganisaties worden opgelegd een bepaald jtag voor dat doel in de begroting op te nemen. projectgroep onder voorzit- tiap van Karei Jansen, sec- filaarslid technische zaken, ig in Zeist concrete en '•dineer bindende voorstellen |le richting gepresenteerd. n sprak de overtuiging uit, fhet rapport één van de hoek- n van het toekomstige be- jlvoetbal wordt. De instelling de commissie is een voort- il van het beleidsplan be- ilvoetbal 1993-1996, op basis nan het huidige sectiebe- is aangenomen, eet wil de commissie per geilde: een meerjaren ^beleidsplan, begroting ing, een specifieke Éfaaris voor jeugdvoetbal, ^bestuurslid voor jeugdzaken, naai twee trainers voor igdeiftallen, een clubarts voor i functionaris of com- |sie voor sociaal/maatschap- i begeleiding en adequate modatie voor jeugdoplei- imaast pleit de commissie ide aanstelling van een func- i jeugdopleiding betaald (dal in Zeist, dsnog zal Jan Kasper, sinds "t in dienst als mana- ^technische zaken, die taak op :s nemen. „Tijdens het opstar- n het project zal blijken of s andere invulling noodzake- ft" zei Kasper, tot voor kort parshd/manager van FC fate. is wel vaker in het betaald 1 behoren de getallen tot «st interessante aspecten rapportage. De eredivisie- bs (de top-drie uitgezondérd) gemiddeld 443.000 gulden it van de begroting) uit aan de jeugd, in de eerste divisie is dat 227.000 gulden (8,3 pro cent). Als het aan de commissie ligt, worden aan die bedragen strikte voorwaarden verbonden. Clubs die als beleid hebben spelers te kopen in plaats van op te leiden, zullen het in dat opzicht over een andere boeg moeten gooien. De commissie vindt dat eredivisie clubs 750.000 gulden of 7,5 pro cent van de begroting aan de jeugd moeten besteden. Een ni veau lager gaat het om 250.000 gulden of tien procent. „De KNVB zal wat de jeugd be treft initiërend en actief bezig moeten zijn," verklaarde Jansen de rode draad van het rapport. „We zullen randvoorwaarden scheppen en ze desnoods dwin gend voorschrijven. Het gaat om investeringen in de grondstoffen van ons produkt. Ik neem aan dat iedereen daar het belang van in ziet." De commissie wil ook dat aanko mende profs wordt geleerd zich representatief te gedragen (me dia-training), dat spelers en vooral ouders worden voorbereid op eventuele teleurstellingen en dat jeugdvoetbal meer in de aan dacht van sponsors en media komt. Ook onderstrepen Jansen en co het belang van zo sterk mogelijke deelneming aan internationale toernooien. Beetje wrang in dat opzicht is dat bondscoach Israel maandag met een veredelde tweede keus naar Qatar is ver trokken voor het WK voor spelers onder twintig jaar. Internatio naal zal op een betere planning van dit soort evenementen wor den aangedrongen. 'róchem (anp) - Kees den Braven was boos. Zo boos dat Go- :-Den Helder een kwartier te laat begon en Goba aan het «evan de play-offs zonder sponsor zit. De geldschieter van »a wilde vijftig mille van TV Plus vangen. „En anders wordt «t gefilmd." 'Kus zendt in samenwerking niet eens in de buurt van de hal." NOS de finale van de Kr® 'hè uit. D'e abormee-tv arvoor toestemming van etbalbond, die op haar Fj de betrokken clubs insein- R Maar Den Braven was het l? ™oluut niet mee eens. „Ik a commerciële jongen," zei ■fin de VIP-ruimte van l,..a ,"A1S TV Plus een uur wil is dat mij best, maar ik wel geld zien. Kijk, Ln ®te van hri bedrag L We praten, maar niet Lr Principe. Uitzenden is raven wees op het betaalde it'ón s.P°nsor van Dor- lii li, Is hii direct betrokken «-wtzendingen. „TV Plus o"We thuisspelende club "gutden en dat bedrag noe mde KNVB. In het bat ™g verzorgt." raven heeft het bestuur van «tlwl na de Play-offs di- f«l Off: ,sP0nsoring te stop- lloIllnop?t e,?rde? be" Itai mei T1 laar te zullen door- es nit ^lna"ciering van de i/fnlzoen stoPte hij er M gulden in. „Ik kap |der. "R?!ile?a?g tegen Den Hel pt." tiiDt ls sowieso mijn Maar dit kan echt |letdag":6'" be]oofde veel. „Za- Goba - Den Helder 88-95 (41-48). Scores: Goba: De Waard 8, Pieters 6, Te Velde 15, Hodges 25, Huger 23, Van Poelgeest 11; Den Helder: Van Rootselaar 22, Franke 16, Van der Sluis 6, Derks 16, Stanford 13, Lie- verst 17, Stel 5. Stand: 2-0 voor Den Helder (best-of- seven). Van onze verslaggever Nijmegen - De vijf leden van het dagelijks bestuur van de Konink lijke Nederlandse Schaats Bond (KNSB) staan alleen in de crisis, die ze vorige week over zichzelf hebben afgeroepen. De poging van voorzitter David Meijer om de gewesten achter de maatrege len van zijn bestuur te krijgen, mislukte in de nacht van maan dag op dinsdag. Na een vier uur durende vergade ring verlieten de acht gewestelij ke vertegenwoordigers teleurge steld het congrescentrum in Amersfoort. Meijer had hen niet kunnen overtuigen van de juist heid van de maatregel om de voorzitter en secretaris van het sectiebestuur vorige week aan de kant te zetten. Later deze week komen de ge westen opnieuw bij elkaar om een definitef standpunt in te ne men. Eerder lieten schaatsers en coaches al weten deze week met een gezamenlijk oordeel naar buiten te treden. Van onze verslaggever Spa - Het is voor de organisa tie van de Waalse Pijl, die vandaag voor de 59e keer wordt verreden, te hopen dat het koersverloop wat sensa tioneler is dan vorig jaar. In 1994 grepen de organisatoren met de handen vertwijfeld in het haar. Drie renners uit de zelfde ploeg, 'de Gewiss-for matie, hielden hun vroege ontsnapping tot het einde toe vol. Na druk overleg, met toe zeggingen over en weer, beslo ten Giorgio Furlan en Evgueni Berzin uiteindelijk de zege te gunnen aan Moreno Argentin. Het was een terechte ode aan de Italiaanse klassiekerkoning, die op deze wijze waardig afscheid kon nemen van zijn geliefde Ar dennen. Argentin had de Waalse Pijl ook al in 1990 en 1991 ge wonnen. Bovendien zegevierde de Italiaan maar liefst vier maal in de andere Ardense klassieker, Luik-Bastenaken-Luik. Maar het feit dat Argentin in een zetel naar de overwinning werd gedragen, was toch een lichte be lediging voor de Waalse Pijl. De koers vocht in haar geschiedenis - de eerste Waalse Pijl werd ver reden in 1936 - lang voor een po sitief imago. Het herhaaldelijke geschuif met het parcours was daar echter niet bevorderlijk voor. Halverwege de jaren tachtig kwam daar pas verandering in. De eindstreep werd in 1984 voor het eerst getrokken bovenop de Muur van Hoei en dat bleek een gouden greep. Tot op heden wordt de strijd praktisch altijd beslist op die venijnige helling. Ook vandaag moet de Muur van Hoei drie keer beklommen wor den. Het is echter niet onwaarschijn lijk dat de Waalse Pijl opnieuw op een bijna gênante demonstra tie van Italiaanse superioriteit zal uitdraaien. Vandaag worden renners als Furlan (winnaar in '92), Delia Santa, Cenghialta, Chiappucci, Fondriest (winnaar in '93) en Bugno in de voorste rij en verwacht. De enige ploeg die tot nu tegen wicht kon bieden aan -het Itali aanse wielergeweld, is het Spaanse team van ONCE, met de rSv Moreno Argentin wint de Waalse Pijl in 1994. Links zijn ploegmaat Giorgio Furlan. FOTO EPA Zwitser Alex Zülle en de nieuwe Franse zonnekoning Laurent Ja labert, dit seizoen reeds winnaar van Milaan-San Remo, Parijs- Nice, het Critérium International en de GP Primavera. Of de Nederlanders zich in het strijdgewoel kunnen mengen, is de vraag. Breukink blijft weg wegens wa terpokken. Eddy Bouwmans was in 1994 de beste landgenoot, op de achttien de plaats, en verkeert in goede vorm, hetgeen hij aantoonde in de Ronde van Baskenland. De 26- jarige renner uit de Novell-ploeg is samen met de in vorm verke rende Ekimov (vierde in Rou- baix) de troef, die Jan Raas van daag zal uitspelen. Doha (anp) - In Qatar lijken de voetbal lers van het Nederlands jeugdteam nu al beroemder dan Gullit, Van Basten en Rijkaard bij elkaar. De volgelingen van bondscoach Rinus Israel zijn onderge bracht in weelderige hotels, krijgen een onvervalste VIP-behandeling en moeten zelfs voor de camara's van Qatar TV ver schijnen om zich voor te stellen. Kortom, een heerlijk avontuur. Het aantal leden van het ontvangstcomité voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar, dat morgen begint, is groter dan het aantal deelnemende voetballers. En dat ter wijl de nationale bond drie weken geleden nog van niets wist. De FIFA ontnam Nigeria op het laatste moment het toernooi en wees Qatar als vervangend gastheer aan. Inmiddels is het draaiboek rond. Vier stadions in de hoofdstad Doha worden gebruikt voor de wedstrijden. Zeer waar schijnlijk met goedgevulde tribunes, want de staat heeft voor het gemak maar geen tickets laten drukken. Iedereen mag dus gratis naar binnen. Dat is ook begrijpelijk voor een land waar niet op een dollar meer of minder wordt geke ken. Ook wel logisch, afeje bedenkt dat er on der de grond van het staatje in het Midden- Oosten meer olie zit dan in de Verenigde Sta ten en Alaska bij elkaar. Alles in Doha is weelderig, armoede is on zichtbaar. Olie beheerst het leven van de be volking. Meer is er dan ook niet, behalve de immense woestenij. Qatar is één van de klein- ste en meest desolate Arabische landen, maar ook één van de rijkste. In totaal delen hoog stens vijfhonderdduizend mensen in de over vloed. Rugzaktoerisme is onmogelijk in Qatar, maar daar zullen de Nederlandse voetballers ook geen tijd voor hebben. Hoewel Mendel Wit- zenhausen, vanaf zijn dertiende jaar uitko mend voor de Verschillende nationale elftal len, daaraan twijfelt bij Rinus Israel, toch zijn coach. „Ik hoorde Israel op de Amsterdamse zender AT5. Het leek wel alsof hij bezig was met een vakantiereisje van tien dagen. Nou, ik geloof dat we toch met iets serieuzers bezig zijn. Ie dereen gaat ervan uit dat we de 21e weer op Schiphol staan. Hij blijkbaar ook. Maar zon der die druk kunnen we misschien nog wei- eens verrassend uit de hoek komen." Israel vindt het niet vreemd dat - wanneer het jeugdteam een ronde verder komt - Bert van Lingen zijn taken overneemt. Hij moet zelf op tijd terug zijn voor de A-interland Nederland - Tsjechië. „Dat is vooraf afgesproken met de technische staf in Zeist. Nu ik assistent- bondscoach ben, kan ik niet onder die ver plichting uit." Maar Qatar is toch geen vakantie-oord? „We hebben ons geplaatst, dus daarom zijn we hier," stelt Israel. „Het is doodzonde dat de FIFA het toernooi er zomaar even tussendoor gesmeten heeft. Dat betekent dat de belang rijke spelers, zoals Kluivert, Seedorf, Brug- gink, Platvoet en Zenden, thuisblijven. Ik mag er niet vanuit gaan dat we er na de eerste ronde uitvliegen, maar logisch zou het wel zijn." Zijn twijfel is mede ingegeven door de povere voorbereiding. „We konden slechts twee da gen bij elkaar zijn voor ons vertrek. De mees te jongens speelden met het tweede elftal of met het UEFA-team in Frankrijk. In het trai ningskamp waren ze haast te moe om te voet ballen." Dat moet morgen, in de eerste wedstrijd tegen Argentinië, anders zijn. Aan de Perzische Golf, waar de zon brandt en het kwik tot ruim 30 graden Celcius stijgt, zijn de voorwaarden geschapen uitgerust aan het toernooi te be ginnen. Als de spelers maar niet te veel ver troeteld worden door het ontvangstcomité, want dan kon de sluimerende moeheid wei- eens in luiheid omslaan. WOENSDAG 12 APRIL 1995 DEEL B Straatsburg - De permanente vertegenwoordiger van Nederland bij de Raad van Europa, Gualtherie van Weezei, heeft dinsdag in Straatsburg het Europese anti-doping-convenant ondertekend. Dat omschrijft de regels om tot harmonisering van de bestrijding van doping in Europa te komen. Het convenant treedt in Nederland op 1 augustus in werking. De overeenkomst is al geldig in twintig landen. Den Haag - Leontien van Moorsel maakt op 13 mei, na een afwe zigheid van elf maanden, haar rentree op het hoogste wielerni- veau. De Boekelse verschijnt dan aan de start van de klassieke Flevotour. Vorig seizoen kwam de drievoudige wereldkampioene wegens psychische problemen nauwelijks in actie. Van Moorsel vertrekt vandaag met Ingrid Haringa, Elsbeth Vink en Maria Jongeling naar Colorado voor een hoogtestage van drie weken als eerste voorbereiding op de wereldtitelstrijd in de herfst van dit jaar in Colombia. Het is nog onduidelijk hoe haar verdere programma er gaat uit zien. „We gaan het rustig aandoen," aldus de Brabantse. „Als het lek ker gaat, neem ik deel aan de Tour Féminin." Van Moorsel won de Ronde van Frankrijk voor vrouwen in 1992 en 1993. München - De eerste doelman van Bayern München, internatio nal Oliver Kahn, is ook niet beschikbaar voor de return in de hal ve finales van de Champions League tegen Ajax, 19 april in Am sterdam. Hij voelt zich nog niet voldoende hersteld van zijn knie blessure. De overvolle ziekenboeg bij Bayern is inmiddels wat kleiner ge worden. Thomas Helmer, Christian Nerlinger en Marcel Witeczek zijn weer inzetbaar. Nieuwegein - Edwin Jongejans doet in het paasweekeinde in Straatsburg mee aan de wedstrijden schoonspringen om de Euro pa Cup. De 29-jarige oud-wereldkampioen op de 1-meterplank-is voldoende hersteld van een enkelblessure, die hij in februari tij dens de nationale titelstrijd 3-meterplank opliep. De Amersfoorter moet zich nog kwalificeren voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Atlanta. Voor Jongejans geldt dat hij tijdens twee internationale wedstrijden minimaal 540 punten moet behalen. Dit aantal heeft betrekking op een volledig pro gramma met zes vrije en vijf verplichte sprongen. Monaco - De lijst van kandidaten voor de organisatie van de WK atletiek in 1997 is dinsdag uitgebreid met Rome. De Italianen on dervinden concurrentie van Griekenland (Athene), Finland (Hel sinki), India (New Delhi) en Spanje (Madrid, Sevilla of Barcelo na). De WK was aanvankelijk aan Mexico-Stad toegewezen, maar dat gaf de organisatie vorige maand terug vanwege de ernstige econo mische crisis in het land. De verwachting is dat de Verenigde Staten zich als zesde kandi daat zullen aanmelden. Den Haag - De functie van bondscoach leek de logische volgende stap. Het wordt echter een andere baan, het speelveld wel te ver staan. Eline Coene heeft de badmintonwereld verrast met haar mededeling dat ze weer serieus aan topsport gaat doen, met als doel de Olympische Spelen in Atlanta volgend jaar. Speling in de voorste kruisband van haar rechter knie was na de Olympische Spelen in Barcelona voor Coene reden een flinke stap terug te doen. Twee jaar betrekkelijke rust deed echter wonderen. „Ik loop al twee maanden rond met het idee het nog een keer te proberen. Af gelopen vrijdag heb ik een laatste test bij dokter Fievéz in Breda ondergaan. Tot ieders verrassing blijkt de knie weer de oude te zijn. Niets staat een rentree daarom in de weg. Alleen in het dub bel, want het enkelspel zou een te grote belasting zijn," BASKETBAL Zaragoza, Final Four Halve finales: Real Madrid (Spa) - Limoges (Fra) 62-49 (27-19), Olympiakos (Gri) - Panathinaikos (Gri) 58-52 (27-29). BILJARTEN Zundert, GP driebanden Eerste ronde: Paris - Kuijt 50- 34/67 beurten, Belderbos - Berkel- mans 50-43/57, De Bruin - Broe ders 50-36/51, Hölscher - Van Leuteren 50-49/66, Van de Ven - Schumann 50-30/29, Valentijn - De Wit 50-48/59. DAMMEN Stadskanaal, NK Vierde ronde: Thijssen - Scholma 2-0, Van der Kooij - Van der Pal 1- 1, G. Jansen - Van Leeuwen 1-1, Wesselink - Zwart 2-0, H. Jansen - Van der Zee 1-1, Clerc - Van Aal ten 1-1, Meijer - Krajenbrink 1-1. Stand: 1. Scholma 6 punten, 2. G. Jansen, H. Jansen, Thijssen en Wesselink 5, 6. Van Aalten, Clerc, Van Leeuwen, Meijer en Van der Zee 4, 11. Van der Kooij, Krajen brink en Van der Pal 3, 14. Zwart 1. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 14 Eerste prijs: 17 winnaars, elk bru to f. 2.703,80; tweede prijs: 422 winnaars, elk f. 28,80; derde prijs: 3.595 winnaars, elk f. 8,40. TENNIS Barcelona, mannen, 1,2 miljoen gulden Eerste ronde: Emilio Sanchez (Spa) - Eltingh (Ned/11) 6-4 6-4, Champion (Fra) - Corretja (Spa/12) 6-4 5-7 6-3, Gross (Dui) - Wheaton (VSt) 6-2 4-6 6-2, San- toro (Fra) - Noszaly (Hon) 5-7 6-1 6-2, Yzaga (Per) - Costa (Spa) 6-2 6-3, Muster (Oos/9) - Burillo (Spa) 4-6 7-6 6-2, Arrese (Spa) - Clavet (Spa) 6-2 4-6 7-6, Golmard (Fra) - Goellner (Dui) 6-2 3-6 7-6, Forget (Fra/16) - Boetsch (Fra) 7-6 6-3, Tsjesnokov (Rus) - Olhovski (Rus) 7-6 7-5. Tweede ronde: Carretero (Spa) - Krajicek (Ned/6) 7-5 6-2, Kafel nikov (Rus/3) - Fromberg (Aus) 6- 2 6-7 6-2, Javier Sanchez (Spa) - Medvedev (Oek) 6-1 1-6 6-0. Tokio, 1,85 miljoen gulden Mannen: eerste ronde: Jarryd (Zwe) - Herrera (Mex) 6-2 5-7 6-1, Barthez (Fra) - Rehman (Dui) 7-6 6-3, Roux (Fra/12) - Suzuki (Jap) 6-4 6-4, Joyce (VSt) - Norman (Bel) 7-6 6-3, Poliakov (Oek) - Ra- oux (Fra) 6-2 6-3, Ladipo (Nig) - Pereira (Ven) 4-6 6-4 6-1, Camp bell (VSt) - Tieleman (Ita) 6-1 6-4, Masur (Aus) - McEnroe (VSt/11) 6-2 6-4, Lareau (Can/15) - Smith (Bah) 6-3 6-3, Nemecek (Tsj) - Wekesa (Ken) 6-3 7-5, Carlsen (Den/16) - Nydahl (Zwe) 6-4 6-2, Prinosil (Dui) - Baur (Dui) 6-1 6-2, Hlasek (Zwi) - Petchey (GBr) 7-5 2-6 6-1, Kroslak (Slw) - Mronz (Dui) 7-6 6-2; tweede ronde: En- qvist (Zwe/5) - Motomura (Jap) 6- 2 6-3. Vrouwen: eerste ronde: Tang Min (HKo) - Snyder (VSt) 6-4 7-5, Miyagi (Jap/8) - Yi Jingqian (Chi) 7-6 6-3, Endo (Jap/4) - Drake (Can) 4-6 7-6 7-6, Chen Li (Chi) - Miyauchi (Jap) 6-4 6-0, Fendick (VSt/7) - Ellwood (Aus) 6-3 6-3, Watanabe (VSt) - Kerek (Dui) 5-7 6-1 6-0, Frazier (VSt/2) - Hiraki (Jap) 6-1 6-2, Kijimuta (Jap) - Radford (Aus) 6-0 6-4, Nagatsuka (Jap/5) - Kroupova (Tsj) 6-1 6-1, Poruri (VSt) - Saeki (Jap) 6-2 7-5, Grande (Ita) - McQuillan (Aus) 1-6 6-3 6-3; tweede ronde: Date (Jap/1) - Stubbs (Aus) 6-4 6-1. Houston, vrouwen, 666.000 gulden Eerste ronde: Kruger (ZAf) - Staf ford (VSt) 6-3 6-2, Asa Carlsson (Zwe) - Fulco-Villela (Arg) 6-1 6- 3, Whitlinger-Jones (VSt) - Nowak (VSt) 7-5 6-3, Grossman (VSt/6) - Fusai (Fra) 6-2 4-5 afgebroken wegens regen. VOETBAL Duitsland, DFB-Pokal Halve finale: FC Köln - Wolfsburg 0-i. Italië, bekertoernooi Halve finale, tweede wedstrijd: Juventus - Lazio 2-1. Frankrijk, bekertoernooi Halve finale: Paris SG - Marseille 2-0. Schotland, FA-Cup Halve finale, replay: Celtic - Hi bernian 3-1. WIELRENNEN GP Denain, profs Uitslag: 1. Planckaert (Bel) 191 km. in 4.15.42, 2. Zanoli (Ned), 3. Gouvenou (Fra), 4. Jarno (Fra), 5. Laurance (Fra) 6. Sypytkowski (Pol), 7. Assez (Bel), 8. Willems (Bel), 9. Aus (Est), 10. Van der Poel (Ned) allen z.t.

de Stem | 1995 | | pagina 11