nderlecht praat met Neumann DE STEM SCHOUT HOEVE lAALZAAKl Ron Zwerver mist begin World League Crenshaw in tranen na Masters-triomf Time-out in voetbal: gekte of positieve vernieuwing UITSLAGEN standen STERD B lENEN KAPOT i.WENTZLER Boskamp wordt jeugdtrainer bij Brusselse club Oppositie tegen bestuur KNSB groeit met de dag ULTATEN 400 AUTO'S OP VOORRAAD! laken ze voor u u wacht of winkelt (erkstraat 5 - Terneuzen I50-96349 .TPRODUKTEN ITRUM IKWEKERIJ ÏRSBEDRIJF >E BREEDST TEERDE REGIO de volledige kosten voor sportnieuws KORT Rentree Mansell op Imola Zieke Breukink niet in Ardennen ECC-toernooi gaat niet door Europees titelgevecht Smulders Duitse verspringster geschorst na doping AUTOSPORT TENNIS BILJARTEN DAMMEN MODERNE VIJFKAMP SCHAKEN VOETBAL SPORTPRIJSVRAGEN Dode Engelse supporter kwam onder 'eigen' autobus PRIL 1995 Financiering zonder eigen geld i maanden 100% garantie autopas goo fietsen tegen bodemprijzen - nftHHASTRAAT 46 - MftDE - TEl. 01626-8Ï580 Sport DINSDAG 11 APRIL 1995 DEEL Tel. 01140-138415 rant rIOEN- EN SLEUTELMAKERIJ G GEOPEND - 1 7.°° uur 13.00-17.00 uur 08.30-17.30 uur bnd 19.30-21.00 uur 08.30-17.00 uur uur 0°/ verslaggever (#en - Ron Zwerver is i°de eerste twee World -.duels, die het Neder- J. mannen-volleybalteam Ij en 21 mei in Groningen X. Griekenland speelt, Kan de partij. ijlde rest van het speelsche- Ll zal volgen, bekijk ik nog m jidus Zwerver gisteren Italië. „Ik zit momenteel Sn in de Play_offs en beb [9el wat anders aan mijn i jaren draait de voor het Italiaanse Treviso uitkomen de sterspeler overvolle program ma's, waarbij het gevaar voor overbelasting steeds weer op de loer ligt. Zwerver is inmiddels met zijn ploeg, titelhouder Tre viso, gevorderd tot de halve fi nales van de play-offs. Tegen stander Ravenna is in de best of flve-serie al op een 2-0 achter stand gezet. De andere halve finale gaat tussen Cuneo en Mo dena, de club van international Bas van de Goor. Modena leidt momenteel eveneens met 2-0. Ook spelverdeler Peter Blangé, speler van het reeds uitgescha kelde Parma, laat de groepsduels voor een groot deel aan zich voorbijgaan. De blessuregevoeli- ge Voorburger, die vaak last heeft van zijn enkels, laat zich deze week medisch doorlichten. Als hij fit genoeg is, begint hij eind april aan de voorbereiding op de World League. Anders dan Zwerver is' hij de eerste wedstrij den tegen Griekenland waar schijnlijk wèl van de partij. Ver volgens neemt hij evenwel rust, tot de voorbereiding op het EK, dat in september in Griekenland wordt verspeeld. Alberda wil vooral de spelers die al in 1988 in de nationale ploeg speelden enige rust gunnen. De een meer dan de ander. Sommi gen zijn al sinds die tijd vrijwel onafgebroken met volleybal be zig. Meestal sluiten de program ma's van nationale ploeg en clubs naadloos op elkaar aan. Een voorbeeld: na de World Lea gue volgt dit jaar het EK, dan de Italiaanse competitie, tussendoor is de World Cup, in het voorjaar volgt een eventuele herkansing op Olympische kwalificatie. Al met al te veel van het goede. Vorig seizoen klaagde Zwerver al over overbelasting. Bovendien ging door omstandigheden zijn huwelijk niet door. De bruiloft is nu deze zomer gepland. Voor Alberda is het belangrijkst dat hij straks een fitte ploeg aan de start krijgt tijdens de Olympi sche Spelen van Atlanta. Eind dit jaar kan het team zich daar voor plaatsen, tijdens de strijd om de wereldbeker in Japan. Alleen de finalisten van het EK mogen meedoen aan het Aziati sche toernooi. Alberda: „De groep van '88 krijgt nu privileges die anderen later zullen ontvangen. Het aan tal dienstjaren bepaalt in feite de mate waarin spelers rust krij gen. Als ze niet fit aan het EK beginnen, is de kans op succes klein en zal het probleem blijven doorwerken in de rest van de aanloop naar Atlanta." ju onze verslaggever jussel - Herbert Neumann is de belangrijkste kandi- |j( om Jan Boskamp volgend seizoen als trainer bij Lerlecht op te volgen. Neumann vertrekt op het einde L dit seizoen bij Vitesse. De Duitser onderhandelt leze week met het bestuur van de Belgische recordkam- wordt volgend sei- i jeugdtrainer van Ander- jjt Ongeacht of de Neder- se trainer met zijn ploeg (h de derde opeenvolgende a kampioen wordt. Als moge- je kandidaat om hem op te jgtn wordt ook Christoph turn genoemd, die nog onder «het staat bij het Turkse siktas. fc kandidatuur van Daum ver- lei manager Michel Verschue- uechter naar het rijk der fa- Btjes. De onderhandelingen it Neumann worden door Ver loeren niet bevestigd, maar okniet ontkend. M-jarige Jan Boskamp is aan lt;a derde volledige seizoen met perlecht bezig. Hij leidde de Éib twee keer naar de titel, te jaar won hij met Ander- pil ook nog de beker. Dit sei nen maakt hij opnieuw kans op feide hoofdprijzen. vertelde gisteren dat binnenkort een afspraak met president Constant [Iaden Stock over zijn toe- rist. „Zelf heb ik al beslist i doen, maar dat vertel |ipas over een maand. Ik blijf in 1 bij Anderlecht," deed mp geheimzinnig, lager Verschueren lichtte een pvan de sluier: „Jan Bos- tnp wil weer met de jeugd [jan werken, met zijn wensen tien wij rekening houden. ■Contacten Jttert Neumann ontkende gis- i dat er ooit contacten zijn [geweest met Eintracht Frank- Is in de Duitse en Ne- e pers wordt beweerd, leb nooit iets van manager ®dHolzenbein van Frankfurt tord", zei Neumann. „Ver- clubs hebben interes- l! getoond, mijn voorkeur gaat cl naar een topclub." lanbiedingen van FC Utrecht en heeft de Duitse trainer ■tast zich neergelegd, "'os Daerden, wiens contract f let einde van dit seizoen bij everen afloopt, wordt vol- seizoen trainer van FC Tie- ■i, j c'ub Promoveert naar de *(ede klasse. Bij de debutant in de eeii na hoogste afdeling in het Belgische voetbal, krijgt Daer den naast de functie van trai ner coach ook een baan bij de sponsor aangeboden. Lothar Matthaus komt dit sei zoen niet meer in actie voor Bayern München. De aanvoerder richt zich op de volgende jaar gang, onder trainer Rehhagel. Matthaus liep in de competitie een zware achillespeesblessure op. „Ik zou misschien in de laat ste competitiewedstrijd van Bayern kunnen spelen, maar waarom zou ik het risico nemen? Ik kan me beter op het nieuwe seizoen richten." Trainer John Deehan heeft bij het bestuur van de Engelse club Norwich City zijn ontslag inge diend. Hij is teruggetreden in verband met de slechte presta ties. In de laatste achttien wed strijden in de premier league won Norwich slechts twee keer. Edward Linskens heeft een scheurtje aan de achterkant van zijn linker bovenbeen. Dit bracht een onderzoek met een echografie gisteren in het Geldropse St-Annaziekenhuis aan het licht. De middenvelder van PSV is voorlopig enkele we ken uit de roulatie. Linskens liep zijn blessure zaterdagochtend tijdens de training op. Bernard Schuiteman van Feyenoord mist vanwege zijn derde gele kaart morgen het in- haalduel met NEC. Geert Brus- selers van NAC zit vrijdagavond een schorsing uit in de uitwed strijd tegen Go Ahead Eagles. De Deventernaren op hun beurt moeten het doen zonder Arts en Verkuyl. De Roosendalers Ma- gielse en Tuhuteru hebben een vrij paasweekeinde. Zij zijn za terdag thuis tegen Heracles niet van de partij. Straffen betaald voetbal. Eén wedstrijd geschorst: Elzinga, Kei zer (Cambuur), Van de Velden (FC Den Bosch), Schuiteman (Feye noord), Arts, Verkuyl (GA Eag les), Matthaei (De Graafschap), Huizingh, Roorda, Vijfschaft, Wattimury (FC Groningen), Cruyff, Promes (Haarlem), Van Leuken (Helmond Sport), Was- lander (Heracles), Van As (MW), Brusselers, Smit (NAC), Heu- veling (NEC), Magielse, Tuhuteru (RBC), Smak (Telstar), Nortan (TOP), Heimgartner (Vitesse), Lindenberg (Volendam), Bogers (Willem II), Berhalter (FC Zwol- 'le). i Crenshaw slaat de bal vanuit een zandbunker in de richting van de pin. Augusta (rtr/anp) - Op zesjarige leeftijd kreeg hij zijn eerste golflessen van Har vey Penick. Het was het begin van een levenslange samenwerking en een diepe vriendschap. Vorige week droeg Ben Crenshaw zijn mentor en tweede vader, die op 90-jarige leeftijd overleed, naar zijn laatste rustplaats. Zondag won de 43-jarige Amerikaan in Augusta voor de tweede keer (in 1984 zege vierde hij voor het eerst) het Masters-toer- nooi, de belangrijkste golfwedstrijd van het jaar. „Ik heb met heel mijn hart gespeeld. Voor Harvey," zei Crenshaw, die na zijn triomf meer huilde dan lachte. Het traditio nele groene colbert zat hem niettemin als gegoten, met de cheque van 450.000 dollar veilig in de binnenzak. De glorieuze winnaar, die zijn verrassende landgenoot Davis Love III welgeteld één slag voorbleef, had zich voorgenomen om op de schitterende bloemenbaan van Augusta zo weinig mogelijk aan Penick te denken. Dat lukte tot aan de 72e en laatste hole van het toernooi. Toen werden alle emoties hem bijna te veel. De staande ovatie die hij van de duizenden toeschouwers kreeg bij het betreden van de green, greep hem zichtbaar aan. Maar hij moest nog putten. In een ijzige stilte miste hij bij zijn eerste poging. Maar het tweede, korte tikje was raak. Ineengedoken en met de handen voor zijn ogen verwerkte Cren shaw zijn eerste gevoelens. „Ik weet echt niet meer hoe ik het einde heb gehaald," zei hij. „Ik huilde, dat staat vast." Eindstand: 1. Crenshaw (VSt) 274 slagen (70 67 69 68), 2 Love III (VSt) 275, 3. Haas (VSt), Norman (Aus) 277, 5. Elkington (Aus), Frost (ZAf) 279, 7. Hoch (VSt), Mickelson (VSt) 280. Van onze verslaggever Amersfoort - Het aantal mensen dat stelling neemt te gen het dagelijks bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond neemt met de dag toe. Gisteren schaarden de schaat sers en coaches zich achter de weggestuurden Johan Grobbee en Jan Augustinus, de oud-voor zitter en oud-secretaris van het sectiebestuur. Eerder hadden de overige zeven leden van het sec tiebestuur zich al solidair ver- klaard met het duo. De van vakantie teruggekeerde vrouwencoach Ab Krook toonde zich ongelukkig met de hele gang van zaken. „Ik heb goed met de sectiebestuur kunnen werken. Er zaten erbij die had den er echt een dagtaak aan. De KNSB had de vrijwilliggers al tijd hoog in het vaandel staan. Dan is dif geen manier om ze aan de kant te zetten." Contact met bondsvoorzitter David Meijer was er nog niet geweest. „Die man heb ik dit seizoen twee keer gesproken. Voor negentig procent had ik contact met het sectiebestuur. Bart Veldkamp, woordvoerder van de schaatsers en schaatsters uit beide kernploegen, kon geen enkel begrip opbrengen voor de actie van het dagelijks bestuur van de KNSB. „Dit sectiebestuur stond garant voor een topsport- beleid. Wij als schaatsers konden ons prima vinden in deze men sen, Er zat kwaliteit." Veldkamp: „Binnenkort komen we met alle schaatsers en coaches bij elkaar. In die verga dering zullen we ons standpunt bepalen. Dat gebeurt deze week nog. Er is niet veel tijd meer. Dit is belangrijker dan een sponsor- contractje. Dit gaat om de toe komst van het schaatsen." i Haag (anp) - Flauwe- n' Willem van Hanegem is ort over de time-out in het j'Oetbal. Een verrijking voor voetbal, verwacht bonds- °°P Alberda van de atiönale volleybalploeg. De Primeur was zondag voor jV® dahlqvist, trainer van e Zweedse club Orebro. Hij as de eerste voetbaltrainer met de regels in de hand onderbreking van het sPel vroeg. I de JonS' trainer van Ljem 4 zondag een time-out aanvragen tijdens de ta n!?3 tegen A'ax H-0), had Jj aJ,na een Paar minuten S-WantAjax ^ef maar keel beginfase. „Ik had wilW i een paar wisselingen nu n» d,oon,oeren- Dat kon ik toen n in de rust' Ik heb aogeensn(]?elW VerVangen en Da' is te^ff es Sewijzigd- e veel om even van de Vogts meteen. Een is wel ge noeg. Bovendien, krijgen omroepen extra tijd hun boodschappen te slijten. Waar veel liefhebbers de reguliere reclameblokken weten te mijden door juist dan plas pauzes in te lassen, zullen ze bij onverwachte spots tijdens de korte time-out eerder geneigd zijn te blijven zitten. In bij voorbeeld volleybal is de time-out niet weg te denken. Alberda van de mannenploeg omschrijft die als 'heel belang rijk', hoewel de tactische in greep wel tot een spookbeeld is uitgegroeid. Want de interna tionale bond FIVB voerde, ook al omwille van de commercie, verplichte time-outs in na vijf en tien punten. „Bij vier ga je als coach dus al twijfelen of je niet tot vijf kunt wachten." Volgens Alberda haalt al dat geroep, geschreeuw en gefluit van voetbaltrainers langs de lijn weinig uit, zeker niet als het stadion kolkt. „Ik heb nooit kant te regelen." In de 27e minuut van de wed strijd Trelleborgs-Orebro, op de openingsdag van de Zweedse competitie, riep Dahlqvist zijn spelers naar de kant voor over leg. „Ik was niet tevreden over de uitvoering van onze speel wijze. Bovendien was één speler een paar noppen van zijn schoe nen verloren." Dahlqvist vond dat zijn ingreep hielp, want na de twee minuten onderbreking kreeg zijn team opeens een paar goede kansen. Voorheen was dat niet gelukt. Overigens bleef de stand 0-0. In nog een van de vier andere wedstrijden was een time-out te bewonderen. De FIFA overweegt de 'tijd- stop' voor het EK van 1996 in Engeland in te voeren. De coaches krijgen daardoor meer gelegenheid het spelverloop te beïnvloeden. De wereldbond wil beide trainers één mogelijkheid per helft bieden. Te veel, oor deelde de Duitse bondscoach begrepen dat de voetballerij nog geen time-out kent. Ik zie Van Gaal voortdurend op zijn blokje schrijven. Je bent met 22 ac teurs. Het lijkt me niet onver standig ze in sommige gevallen even bij elkaar te roepen. Er zal toch wel iets te bespreken zijn." Alberda heeft nog een suggestie. Ook de scheidsrechter zou het initiatief moeten kunnen nemen tot de time-out, bij voorbeeld als een team over de schreef dreigt te gaan. In naam van de arbiters zegt Jaap Uilenberg dat dat ook wel op andere manieren kan. „We kunnen een wedstrijd staken." De tijdstop is al jaren gemeen goed in zaalsporten als volley bal, basketbal en ijshockey. Het idee de onderbreking te intro duceren in voetbal is afkomstig uit Zweden, niet van de wereld bond FIFA. De uitvinder is Lars Erik Oberg, leraar van een voet- balschool in Sundsvall. „De be doeling is de coaches meer in vloed op het spel te laten krij gen. Nu kan een trainer alleen wat kwijt voor de wedstrijd en tijdens de rust. Alles wat hij na afloop zegt is in feite waarde loos." Oberg, die van de topcoaches in zijn land massale steun kreeg voor zijn plan, noemt de Euro pese finale tussen Barcelona en AC Milan (0-4), vorig jaar in Athene, als voorbeeld waar een time-out van Johan Cruijff op zijn plaats was geweest. „Bar celona was verbijsterd iri de beginfase. Milan startte veel of- fensiever dan Cruijff had ver wacht." Hij erkent dat door eventueel ingrijpen juist een deel van de charme van het spel verloren kan gaan. De Zweedse bond vroeg de FI FA eind vorig jaar de onderbre king als experiment te mogen invoeren. Secretaris Blatter sprak zich positief uit over de wijziging. De potentiële groei in reclameopbrengsten is voor de FIFA waarschijnlijk het belang rijkst, voor de Zweden niet meer dan een afgeleide. In het Scandinavische land is de na tionale competitie een aangele genheid van de staatstelevisie, die geen reclame uitzendt. Van Hanegem, trainer van Feyenoord, zit in de regel uiter lijk onbewogen op de bank. Hij zegt weinig, observeert. Aan zijn lijf geen polonaise. „Ze ver zinnen steeds gekkere dingen," zegt hij over de noviteit die over ruim een jaar waarschijnlijk ge woonte is. „Flauwekul. Die time-out gaat ten koste van het spel." „Uit ervaring weet ik bovendien dat het bijna onmogelijk is ver anderingen aan te brengen als je slecht aan een wedstrijd be gint. Zo'n time-out hoort ge woon niet bij voetbal. Die on derzoekscommissie met oud voetballer Platini wilde ook de sliding afschaffen, terwijl ik een goed uitgevoerde sliding mooi vind om te zien. We zouden ons beter druk kunnen maken over de uitvoering van het spel." Londen - Nigel Mansell maakt zijn seizoendebuut in de Formule 1 tijdens de Grote Prijs van San Marino, op zondag 30 april. De Brit kwam tijdens de Grand Prix van Brazilië en Argentinië niet voor McLaren uit, omdat hij tijdens de testen voor het seizoen vond dat de cockpit van zijn wagen te smal was. McLaren hoopt de 'renovatie' van de bolide voor de race op het circuit van Imola af te hebben. Den Haag - Erik Breukink moet de Waalse klassiekers deze week door ziekte laten lopen. De renner uit de Spaanse ONCE-ploeg heeft waterpokken. De Waalse Pijl, woensdag, moet het zeker zonder Breukink doen. De renner hoopt nog wel op tijd te zijn hersteld voor Luik-Bastenaken-Luik, de wereldbekerklassieker die zondag op het programma staat. De ploegleiding laat Breukink voorlopig in beide koersen vervangen door de Spanjaard Marcelino Garcia. Breukink gaat er in elk geval vanuit dat hij op 22 april wel de Amstel Gold Race kan rijden. Brussel - Het ECC-toernooi in Antwerpen gaat eind oktober niet door. Het sportpaleis wordt gerenoveerd. Het tennistoernooi behoorde tot de zogenaamde Super 9 in het ATP-circuit. Essen neemt het van 23 tot en met 29 oktober over. Antwerpen keert in 1996 terug op de ATP-kalender. Maar niet in de categorie Super 9. Het zal een indoortoernooi worden met een prijzengeld van één miljoen dollar, net als het ABN-Amro- toernooi in Rotterdam. Het is bovendien verplaatst van oktober naar februari. In '96 is het toernooi van 19 tot en met 25 februari in Antwerpen. Eindhoven - Eddy Smulders (31) bokst op 6 mei in Parijs om de vacante Europese titel in het halfzwaargewicht. De Eindhove- naar komt op die avond uit tegen de 28-jarige Fransman Christophe Girard. Het duel is over twaalf ronden afgesloten. „Ik moet de partij op k.o. zien te winnen. Girard bokst voor eigen publiek, dus dat wordt moeilijk," keek 'Fast Eddy' vooruit naar het gevecht. Neuss - De Duitse atletiekbond heeft verspringster Susen Tiedtke-Greene maandag met onmiddellijke ingang geschorst. De atlete wordt ervan beschuldigd verboden stimulerende middelen tot zich te hebben genomen. Bij een dopingcontrole tijdens de training op 13 maart, daags nadat ze tijdens de WK indoor in Barcelona brons had veroverd, werden sporen van testosteron in haar urinestaal aangetroffen. Tiedtke-Greene, in 1993 getrouwd met de Amerikaanse ver springer Joe Greene, hangt een schorsing van vier jaar boven het hoofd als ook de contra-expertise positief uitvalt. Uitslagen autosport Long Beach. IndyCar Grand Prix: 1. Unser jr (VSt) Penske, 2. Pruett (VSt) Lola, 3. Fabi (Ita) Lola, 4. Cheever (VSt) Lola, 5. Gugelmin (Bra) Reynard, 6. Johansson (Zwe) Penske. Klassement: 1. Pruett 46 punten, 2. Gugelmin 38, 3. Unser jr 34. Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde: Jaspers - De Wilde 50-16/22 beurten, Wijnen - Arnouts 50-43/44, Hermse - Van de Looy 50-40/49, Weijenburg - Strijbosch 50-41/53, Van Cromvoirt - Roelofs 50-38/53, Van de Ouweland - Koor- evaar 37-50/54, Janssen - Uytdewil- ligen 44-50/62, Adriaanse - Van Kuijk 25-50/21. Stadskanaal. NK, mannen. Derde ronde: Meijer r Thijssen 1-1, Krajenbrink - Clerc 1-1, Van Aalten - Hans Jansen 1-1, Van der Zee - Wesselink 1-1, Zwart - Gerard Jan sen 0-2, Van Leeuwen - Van der Kooij 2-0, Van der Pal - Scholma 0-2. Stand: 1. Scholma 6, 2. Gerard Jan sen en Hans Jansen 4, 4. Van Aalten, Clerc, Van Leeuwen, Meijer, Thijs sen, Wesselink en Van der Zee 3, 11. Van der Kooij, Krajenbrink en Van der Pal 2,14. Zwart 1. Lissabon. Mannen. Eindstand: 1. Barroso (Por) 5.722 punten, 2. Malaquias (Por) 5.587, 3. Messenger (VSt) 5.532, 12. Timmer mans 5.134, 19. Stam 4.866, 25. Lippinkhof 4.659. Monte Carlo. Amber-tocrnooi, blind- en rapidschaak. Elfde ronde: Nikolic (Bos) - Piket (Ned) 1-1 (1-0 0-1), Ivantsjoek (Oek) - Lautier (Fra) 2-0 (1-0 1-0), Kaïpov (Rus) - Sjirov (Spa) 2-0 (1-0 1-0), Kramnik (Rus) - Anand (India) Vi - \V> (Vj-Vd 0-1), Kamsky (VSt) - Lju- bojevic (Joe) V/> - (1-0 '/j-'/a), Nunn (Eng) - Judith Polgar (Hon) V> -1 V'i (o-i Vi-yï). Eindstand: 1. Karpov 16 punten, 2. Anand 14'/a, 3. Ivantsjoek 14, 4. Kramnik 13, 5. Kamsky 12, 6. Piket, Polgar 11, 8. Sjirov 10V-, 9. Lautier, Nikolic 9'/2, 11. Ljubojevic 7, 12. Nunn 4. Tokyo. 1,85 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Noteboom (Ned) - Damm (Tsj/9) 6-3 6-1, Ru- sedski (Can/14) - Kilderry (Aus) 6-3 6-3, Draper (Aus) - Stark (VSt/10) 6-3 7-6, Tarango (VSt/13) - Iwa- buchi (Jap) 6-1 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Date (Jap/1) - Yoshida (Jap) 6-2 6-4, Werdel- Witmeyer (VSt/3) - Sugiyama (Jap) 6-3 6-4, Kamio (Jap/6) - Husarova (Slw) 6-3 6-2. Barcelona. Mannen, 1,2 miljoen gul den. Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Do- sedel (Tsj/15) 0-6 6-2 6-2, Leconte (Fra) - Gaudenzi (Ita/10) 6-2 3-6 6-4, Karbacher (Dui/13) - Viloca (Spa) 4-6 6-3 7-5, Novacek (Tsj/14) - Kucera (Slw) 6-4 6-3. Tweede ron de: Krajicek (Ned) - Carretero. Amelia Island. Vrouwen, 660.000 gulden Dubbelspel, finale: Coetzer/Gorro- chategui (ZAf/Arg/2) - Arendt/Bol- legraf (VSt/Ned/1) 6-2 3-6 6-2. Ranglijsten Vrouwen: 1. Graf (Dui) 298,8 pun ten, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 296,7, 3. Pierce (Fra) 235,3, 4. Martinez (Spa) 203,7, 5. Novotna (Tsj) 174,9, 6. Davenport (VSt) 146,7, 7. Sabati- ni (Arg) 134,6, 8. Date (Jap) 122,0, 9. Magdalena Maleeva (Bul) 121,1, 10. Zvereva (WRu) 104,4, 14. Schultz 81,4, 40. Oremans 39,5, 60. Boogert 28,4, 87. Rottier 17,7, 128. Basting 11,1, 148. Muns-Jagerman 9,7, 151. De Weille 8,8. Mannen: 1. Agassi (VSt) 4403 pun ten, 2. Sampras (VSt) 4216, 3. Becker (Dui) 3274, 4. Bruguera (Spa) 2556, 5. Kafelnikov (Rus) 2538, 6. Chang (VSt) 2519, 7. Bera- sategui (Spa) 2479, 8. Stich (Dui) 2467, 9. Ivanisevic (Kro) 2394. 10. Ferreira (ZAf) 2003, 13. Krajicek 1898, 21. Eltingh 1248, 35. Haarhuis 947, 51. Siemerink 767, 115. Schal ken 399, 167. Winnink 249, 211 Davids 181. Engeland. Wimbledon - Chelsea 1-1 Lotto 14. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 36.451,60; derde prijs: 104 win naars, elk bruto f_ 1.051,40; vierde prijs: 5.359 winnaars, elk f. 20,40; vijfde prijs: 68.378 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 14. Vaste prijzen. Zes cij fers goed: geen winnaar; vijf goed: 6 winnaars; vier goed: 21 winnaars; drie goed: 240 winnaars; twee goed: 2.318 winnaars. Londen (afp) - De Engelse voetbalsupporter die zondag voor de bekerwedstrijd tussen Manchester United en Crystal Palace om het leven kwam, blijkt door een autobus van de eigen supportersgroep te zijn overreden. De 35-jarige Paul Nixon overleed op weg naar het ziekenhuis. Voor het drama, op circa tien kilometer van Birmingham, waar het duel plaats zou worden gespeeld, had Nixon deelgenomen aan een ware veldslag tussen tientallen fans van beide clubs. De rellen ontstonden nadat twee autobussen met supporters van beide partijen 'toevallig' bij dezelfde pub waren gestopt. De vechtpartijen, die overigens pas losbarstten toen de supporters weer in hun bus wilden stappen, duurden zeker twintig minuten. Hoe Nixon onder de bus terechtkwam, is nog niet opgehelderd. Vier andere fans raakten gewond, van wie één ernstig aan het hoofd. Na een grootscheeps onderzoek arresteerde de politie maandag drie fans van Manchester United. Volgens de politie zijn de rellen begonnen door 'een klein stelletje imbecielen, dat zich in de pub vol had gegoten met alcohol'. „Ze wilden knokken, met iedereen die hen in de weg liep. Er is met van alles en nog wat gegooid." De Engelse voetbalbond zag in het gebeurde geen aanleiding de replay van de wedstrijd voor de halve finales van woensdag in Birmingham uit te stellen.

de Stem | 1995 | | pagina 9