erneuzense speelplaats onveilig JLEN t/m 15 april POLITIE PLAATSELIJK NIEUWS stburg houdt woningmarktonderzoek voor huisvestingsplan Kaartkampioenen van De Veste gehuldigd tot 4.000.- tampioen stier naar de slager Lenen cd's in bibliotheek van Terneuzen daalt verder festuur peuterspeelzaal De Dappertjes vraagt snelle oplossing gevaarlijke situatie C3 RAPPORT ZEELAND Zoektocht naar paaseieren Zuid-B eveland ïden wij u: onze Italiaanse aanbiedingen juwapparatuur, laat en jiten met roomkeukens atis pizza's en jiten 1992 'ekhaak, stuurbekr., etc. |.- nu voor sions, iedingen. Nieuw boek over )ns, leringen lopend avans nu met oordeel van !t. Jansteen - Tel. 01140- DINSDAG 11 APRIL 1995 Auto-inbraak Breskens - Door de achterruit te vernielen werd ingebroken in de auto van een 22-jarige man uit Breskens. Uit het auto verdwenen de autoradio en boxen. Onder invloed Eede - De politie heeft zondag het rijbewijs in beslag geno men van een 33-jarige inwo ner uit Sluis. De man reed met zijn auto over de Verlorendor- pweg en bleek onder invloed te zijn. Het kwm hem tevens op een proces-verbaal te staan. Loos brandalarm Sas van Gent - Zondagavond omstreeks kwart voor elf ont ving de politie in Terneuzen de melding van een brand in het nieuwe zwembad te Sas van Gent. Ook de Sasse brandweer was reeds gealar meerd. Ter plaatse aangeko men kon noch de brandweer, noch de politie een spoor van vuur ontdekken. Autokraak Sas van Gent - In de auto van een 21-jarige vrouw uit het Belgische Scheldewindekeaan, die geparkeerd stond aan de Grootmajoorstraat, werd inge broken. Een portierslot was geforceerd en in de auto was het stuurwiel van de stuur stang gehaald. Kennelijk had men ook geprobeerd de auto van het stuurslot af te krijgen, wat niet was gelukt. Auto gestolen na inbraak in huis Sluis - Gisteren werd ingebro ken in een snackbar en wo ning in Sluis, woning. Men verschafte zich toegang door het forceren van een deurslot. Uit de zaak verdween een geldbedrag. In de woning vond men de sleutels van de auto, waarna men er met het voertuig vandoor ging. Poging tot autodiefstal Terneuzen - Onbekenden heb ben in het afgelopen weekein de getracht twee auto's te ste len. het ging om de wagen van een 25-jarige vrouw uit Ter neuzen, die geparkeerd stond aan de Diepenbrockstraat. Ook van een 35-jarige man uit Terneuzen werd geprobeerd de auto te stelen en die stond eveneens in dezelfde straat. Man aangehouden Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft gisternacht een 25-jarige man uit Philip pine aangehouden en ingeslo ten. De man liep omstreeks één uur in de Korte Kerk straat. Hij was in het bezit van een schaar die zodanig was bewerkt dat het als verboden steekwapen kon worden aan gemerkt. Portemonnee weg Terneuzen - Een 26-jarige me dewerker van het AZC te Ter neuzen uit Hulst mist zijn por temonnee. Hij had die op zijn bureau gelegd en bleek even later te zijn verdwenen. De man mist een geldbedrag en een bankpas. Op heterdaad betrapt Terneuzen - De politie in Ter neuzen heeft zondagnacht om streeks drie uur een 21-jarige inwoner uit die plaats aange houden en ingesloten. De man werd op heterdaad betrapt bij een inbraak in een winkel aan de Noordstraat. Hij zette het op een lopen, maar kon in de Terneuzense binnenstad door de hem achtervolgende agen ten in de kraag worden gegre pen. Sas van Gent SIESA - De Sasse toneelver eniging Siesa is vorige week begonnen met de repetities voor hun toneelstuk eind dit jaar. Het komende half jaar zullen zij onder leiding van regisseur Henk van den Bran den de comedy 'Kriebels in de Buik' instuderen. Dit toneel stuk is geschreven door de Vlaming Paul Coppens, Linda Ekkebus debuteert bij de club. De voorstellingen staan ge pland voor oktober en novem ber in de Speye in Sas van Gent en de Halle in Axel. BALLONS - Alle prijswin- naartjes van de balonwed- strijd van carnaval kregen van de Raad van Elf van de Bete koppen afgelopen zaterdag een WV-bon. De ballon van Stephanie Sauwen was terecht gekomen in het Duitse plaats je Volkmarsen, waardoor zij de eerst prijs won. BOLKONING - Tijdens de jaarlijkse koningsbolling van de Sasse bolclub 'Ons Genoe gen' is F. Pieters gekroond tot de koning van dit jaar. Vij fentwintig leden van de bol club waren naar het onderko men nabij de brugoprit geko men om daar te strijden voor deze eretitel. R. de Somviele en P. Gevaert moesten uitein delijk Pieters voor zich laten en werden respectievelijk tweede en derde. Na deze ko ningsbolling werd tevens een prijsbolling gehouden. Ook daarbij ging Pieters met de eer strijken. SNUFFELMARKT - Maan dag, 17 april wordt in het Vlaanderencomplex weer een snuffelmarkt gehouden. De markt is geopend vanaf 10.00 uur. BRUINVIS - De Sasse Zwem en Poloclub De Bruinvis houdt vrijdag 14 april een grote Ei- erkaarting in de Engelenroos. Men kan komen jokeren of bieden zonder roem. De kaar ting begint om 19.30 uur. Schoondijke PAASWAKE - De coördina tiegroep Regionale Evangeli satie West-Zeeuws- Vlaande ren houdt aanstaande zater dag de oecumenische paaswa ke in de katholieke kerk in Schoondijke. Aan deze vie ring, die om 20.30 uur begint, wordt medewerking verleend door de pastores Mietus, Blo kland, Van Der Sar, Schoute ten, de organist Ruud Eekhout en leden van de coördinatie groep. Het .r.-k. koor onder leiding van mevrouw Postma zal muzikale ondersteuning verlenen. De collecte is be stemd voor de Stichting Oecu menische hulp ten behoeve van de hulpverlening aan de slachtoffers van de oorlog in Tsjetsjenië. D T - De gemeenteraads fractie van D T houdt dins dag 18 april een openbare ver gadering in zaal Wijffels. Aan vang 20.00 uur. Besproken wordt de agenda van de ko mende raadsvergadering. IJzendijke NATUUR - Zaterdag 15 april wordt om 11.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk de tentoonstelling 'Hoe schoon de natuur kan zijn' geopend door burgemeester J. Kruize. Brassband Geduld Overwint zorgt voor de muziek. De ex positie is te zien in het streek museum tot en met 30 septem ber. Zondag 16 april start bij het streekmuseum 14.00 uur een fietstocht van 25 kilome ter lang. Oostburg KOEMPOELAN - De Indische Pensioenbond houdt op 27 april in parochiehuis Sint Eli- gieus om 11.00 uur een koem- poelan. Er is een expositie en een lezing over pergamono. MS - Woensdag 12 april is er in verpleeghuis De Stelle om 10.00 uur een bijeenkomst van de multiple sclerose-groep. Mevrouw Dekker vertelt dan over het beschilderen van paaseieren. Terneuzen ZWEMMEN - Kinderen van de basisscholen kunnen woensdagmiddag 12 april te gen gereduceerd tarief zwem men in Scheldorado. De toe gang bedraagt die middag één gulden. Oostkapelle BEESTEN - Woensdag 19 april is er in het Zeeuws Bio logisch Museum van 14.00 tot 16.00 uur een Beestenboelmid dag voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. Laarzen en regenkleding meenemen. Rilland BOXER - Zaterdag 22 april is er op het terrein van de Boxerkring Zeeland/West- Brabant een jubileumbijeen komst. De Kring bestaat tien jaar, neemt het nieuwe terrein in gebruik en houdt gehoor zaamheidswedstrijden. Breskens PAASMARKT - Op maandag 17 april, tweede paasdag, wordt in Breskens op het Oranjeplein weer de Paasmarkt gehouden. Er staan ongeveer veertig kramen waar vanaalles te koop zal zijn. Ui teraard zullen enkele paasha zen aanwezig zijn. Zij delen aan het winkelend publiek ei tjes uit. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDEZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 0(140-12058, telefax 01140-10856 Van onze verslaggever Sluiskil - Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil houdt paaszondag (16 april) vanaf 10.30 uur een Paasei Zoektocht voor de jeugd in de soos van het Meulengat. Er is die dag ook een kinderdisco. Alleen kinderen tot dertien jaar mogen meedoen. De deelname is gratis. Na de zoektocht begint om 14.00 uur een kinderdisco die duurt tot 17.00 uur. De entree is twee gulden. Van onze correspondente Goes - Burgemeester D. van der Zaag van Goes kreeg gis teren namens dë uitgeverij Baudelooboeken uit Hulst het nieuwste exemplaar in de se rie over plaatsen in Zeeland. Het boek 'Wolphaartsdijk, 's- Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen Toen en Nu' is samengesteld door Leen Moer land en Allie Barth. De eerste exemplaren werden uitgedeeld in het gemeentearchief in Goes. De boeken zijn vanaf heden in de boekhandel verkrijgbaar. Het recept is niet veranderd. Het zijn lees- en kijkboeken over het wel en wee van de mensen uit de Zuid-Bevelandse gemeenten. De verhalen over het verenigingsle ven, de gebouwen, de jaarlijkse feesten en andere 'volkse' zaken worden verluchtigd met tiental len originele, nog weinig gepu bliceerde foto's. Van onze verslaggever Terneuzen - De belangstelling voor compact discs in de bibliotheek van Terneuzen is vorig jaar verder verminderd. Het aantal uitleningen is ten opzichte van 1993 met negentien procent gedaald. Dat staat in het jaarverslag 1994 van de openbare bibliotheek Terneuzen. Het totaal aantal uitgeleende media in het verslagjaar is licht gestegen (1,26%) hoewel die ver gelijking enigszins mank loopt. Immers, bij de cijfers over 1993 waren nog bijna twintigduizend uitleningen van het inmiddels gesloten filiaal Terneuzen-Zuid meegenomen. Een toename viel verder te note ren bij de uitlening van video banden. Het aantal nam met 215 toe tot 6059 uitgeleende video's en dat is een stijging ten opzich te van 1993 met 3,6 procent. De bibliotheekfilialen in de dor pen van de gemeente Terneuzen deden het met uitzondering van de vestiging in Biervliet en de bibliobus in Hoek vorig jaar minder goed. In Biervliet steeg het uitleencijfer met 4,3% en in Hoek met ruim vier procent. De bibliotheekfilialen in Zaamslag en Sluiskil registreerden een te rugval met 3,8%, respectievelijk 3,9%. De reacties van klanten op de eind september vorig jaar geïn troduceerde bestsellerservice in de hoofdfilialen van de Zeeuws- Vlaaamse bibliotheken zijn over wegend positief te noemen. Aan vankelijk hikten bibliotheekbe zoekers wel aan tegen het uit leenbedrag van 2,50 gulden per boek, maar al vrij snel bleek dat mensen die per se een bestseller willen lenen daar probleemloos een rijksdaalder voor neertellen. De Zeeuws-Vlaamse bibliothe ken zijn tevreden over de ont wikkeling tot nu toe en verwach ten op termijn een vast publiek voor deze dienst. vragenlijsten hun brievenbussen bin nen. De antwoorden van liefst zoveel moge lijk inwoners heeft het gemeentebestuur nodig voor het uitvoeren van een groot woningmarktonderzoek, dat moet lei den tot een volkshuisvestingplan. De gemeente heeft al overlegd met diverse partijen die bij de volkshuisves ting zijn betrokken. „Niettemin is en blijft de mening van de burgers het allerbelangrijkste," vinden B en W. Eind vorig jaar besloot de gemeente raad dat Oostburg een volkshuis vestingsplan moest hebben. De rijks overheid verschuift besluitvorming over bouwactiviteiten steeds maar naar de regio (Zeeuws-Vlaanderen) en de ge meenten. Dat maakt het voor de ge meente noodzakelijk een actueel beeld te hebben van de woningmarkt. Daarbij spelen diverse ontwikkelingen een rol zoals het hoge aantal vertrekkers uit de gemeente, de toenemende vergrijzing en de problemen rond de tweede woning. Van de twee enquêteformulieren is er een bestemd voor de hoofdbewoner, het andere voor eventuele inwonenden. Het gaat om een anoniem onderzoek. Naam en adres van de ondervraagden zijn niet van belang en kunnen ook niet uit de teruggestuurde formulieren worden ge haald. De vragen hebben betrekking op ken merken van de huishoudens, de woning die men nu bewoont, mogelijke verhuis plannen, de eventueel gewenste woning en de prijs die men voor huur- of koopwoning wil betalen. Daarnaast wil het gemeentebestuur graag weten hoe de bewoners hun woning en hun buurt waarderen. Ook wordt gevraagd naar verkeersveiligheid, groen- en speelvoor- zieningen en geluids- en warmte-isola- tie. Uit de resultaten van het onderzoek kan afgeleid worden waar zich momenteel knelpunten in de Oostburgse volkshuis vesting voordoen of in de toekomst te verwachten zijn. Die maken dan weer deel uit van het volkshuisvestingsplan dat er uiteindelijk moet uitrollen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het bestuur van peuterspeelzaal De Dappertjes heeft het dage lijks gemeentebestuur van Terneuzen gevraagd snel iets te doen aan de onveili ge situatie van de speel plaats aan het Schelpen hoekje. Het speelterrein wordt slechts van de Dokweg gescheiden door een groenstrook. De peuterspeelzaal wijst in de brief aan het college van burge meester en wethouders op die gevaarlijke situatie. Ook de af deling Groot-Terneuzen van Vei lig Verkeer Nederland vindt dat er iets moet gebeuren. Het peuterspeelzaalbestuur heeft besloten de kinderen niet meer te laten spelen op de klimtoestel len direct naast wijkcentrum het Schelpenhoekje. De leidsters durven dat niet langer aan, zelfs niet als de kinderen onder toe zicht spelen. Het bestuur vraagt de gemeente te zorgen voor een deugdelijke omheining rond de speelplaats. De kinderen uit de buurt van het Schelpenhoekje vroegen vorig jaar tijdens de nationale straats peeldag al aandacht voor de on veilige situatie in verband met hardrijdend verkeer op de Dokweg. Twee maanden geleden leek een oplossing in zicht. Vrijwilligers van het Schelpenhoekje haalden de reling van duplexwoningen die de woningbouwvereniging Terneuzen toch wilde laten slo pen. Dat bleek voorbarig want de woningbouwvereniging ver vangt hoogstens twee in plaats van vier blokken duplexwonin gen door koopwoningen in de wijk Triniteit. Daarom moesten de vrijwilligers de hekken weer terug bezorgen. ♦Defe, umpioenen van De Veste. foto wim kooijman C0rrp^nnnr(an+ unn j—./i mi/(ariin (11nl.n_ I -1 nlnnl. nir,4Jiïrlo i1 i. t t torrespondent honderd ouderen deel. Weke lijks op de maandag werden er vier bomen gespeeld van half twee tot vijf uur. Voorzitter A. I. de Meijer reikte de prijzen uit. De heer C. de Vos moest de eerste plaats delen met A. Strij- donck. Beiden behaalden 76 punten. Bij de dames ging de eerste prijs naar mevrouw H. namen zo'n Baert met 66 punten. Op de j.. euzen Na dertig we- iere Co®Peütie werden gis- hpt 1 j kampioenen van int» zonder roem en Van kaartclub Jk gehuldigd. Voor «Waars was er een beker. De de bieden tweede plaats eindigde me vrouw D. Reijerse met 65 pun ten. Aan het jokeren deden 49 deel nemers mee. De eerste prijs was voor mevrouw P. Koeyer. Zij behaalde 180 punten. Alle deel nemers konden kiezen uit een boodschappenmand en een gra tis vleeskaarting of vier gratis vleeskaartingen. Vier septem ber begint het nieuwe seizoen. Uitslag bieden; Heren 1. C. de Vos, exequo A. Stnjdonck, 3. B. van Beek, 4. J. van der Hoofd, 5. J. Hofman, 6. J. Lensen. Dames. 1. H. Baert, 2. D. Reijerse, 3. M. Riemens, 4. C. Stnjdonck, 5. E, Kruijsse, 6. A. Sanderse. Jokeren; 1. P. de Koeyer, 2. A. Meijer van Luik, 3. M. Manhave, 4. Van Zwieten, 5. Van Hecke, 6. M. Deseyn. it(lZe verslaggever 1 .urg Hoe ervaren de inwo- fvan de gemeente Oostburg hun Ljgeving Wie heeft er ver- Jannen en wat wil iemand T?ueel betalen voor een koopwo- p wat denkt men van het ver- fejsel tweede woning? s eeI1 aantal van de vele vragen Oostburgers antwoord kun- Deze week glijden twee p stier van mestveehouder Paul van Driessen uit Hoek is het afgelopen weekeinde nationaal kampioen in zijn klasse geworden op de veetentoonstelling YiSertogenbosch. Van Driessen neemt al jarenlang deel aan regionale veetentoonstellingen in het hele land en is al regelmatig met dieren in de prijzen gevallen. woensdag won de roodbonte van Van Driessen de regionale voorronde bij het mannelijk vee en dat gaf recht op deelname aan het nationaal kampioenschap hte Bosch. Daar legde de stier eerst beslag op het kampioenschap van die plaats en vervolgens ook op de nationale titel. „Een goede verzorging, vaak wassen, i en hoeven kappen,, verklaart Patricia van Driessen desgevraagd het succes. De kampioen keerde huiswaarts met een beker en een bloemenkrans maar beleeft kimder weinig plezier aan. Immers, zijn baas is mestveehouder en dus is de stier inmiddels verkocht aan een slager. foto wim kooijman bij Caravancentrum

de Stem | 1995 | | pagina 19