Hontenisse weigert weer varkensboer F :r Gelegenheid ^xelse maakt bezwaar tegen halveren vervoersvergoeding fesask lETAALDE m 30 jaar zijn ze een paar pechiney goede klant van griendwerkers Honderden honden handig aan het werk DE STEM DAG KLAPPER DUIVEN SPORT UITSLAGEN tezorger Gefeliciteerd |oor particulieren lüSTEM ZEELAND C2 Wegens hoge uitstoot ammoniak 'Geef drie mille per school voor verkeerseducatie' I Zeeland worden 41 scholen en I ®S® gemeenten benaderd, «aronder Hulst. De leden van e commissie Welzijn gaan over '■subsidieverzoek van het RO- "'praten op 13 april. editie zeeland fax 01100-21928. jCSïïr-' Politie-inval in Terneuzense 'coffeeshop' Huldiging afgelast Wedvlucht Deinze KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL 1 3D 'n Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving', overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. fijs per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, [formaat 35 x 40 mm f 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst 12 dagen vóór plaatsing af bij één van f onze kantoren. Schriftelijke opgaven 1/orden uitsluitend geaccepteerd, indien Jam en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. J/ij behouden ons het recht voor teksten :onder opgaaf van redenen te weigeren, uien de uitgever klachten bereiken over de pgegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. n Cees is ook al 50 jaar. 2 x Gefeliciteerd. de "Verduynties" - Walter Winsberghe in Sluis Jeanete Brosens-Godrie in Galde Sjannie Zijlmans-Sprangers in Wasp DINSDAG 11 APRIL 1995 verslaggeefster De familie De Rijcke Axel is boos op de ge- omdat die volgens rtwee maten meet. De leente halveerde onlangs ivervoerssubsidie voor me- Lff L. de Rijcke, volgens 1 onrechte. de Wet op de Voorzie ningen voor Gehandicapten (WVG) heeft mevrouw recht op 1.670 gulden per drie maanden als tegemoetkoming in de kosten van een taxi omdat het jaarinko men onder de 33.000 gulden ligt. In januari van dit jaar werd die bijdrage schriftelijk toegezegd, een maand later werd het bedrag gehalveerd omdat mevrouw de Rijcke over een elektrische scoo ter beschikt. „Met die scooter kan ik maar twintig kilometer rijden, dan is de accu op," vertelt mevrouw De Rijkce. „Zo kan ik nog niet eens bij mijn familie komen die in Zandstraat woont. Bovendien kan ik er nooit in mijn eentje gebruik van maken omdat ik heel slecht zie vanwege mijn sui kerziekte. Mijn man moet altijd meefietsen. Ik ben volkomen geï soleerd hier in Axel als ik niet eens met de taxi weg kan." Een ritje Axel-Zandstraat-Axel kost met de taxi 115 gulden. „En als de brug open is 150 gulden. Dat is niet meer te betalen van het geld dat ik krijg." Het zit het echtpaar dwars dat de gemeente het 'in publikaties doet voorko men alsof iedereen die 1.670 gul den zonder meer krijgt'. Het echtpaar De Rijcke heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen om daarmee sa men een bezwaar in te dienen bij de gemeente. Dat bezwaar kun nen ze dan nog eens mondeling toelichten in een hoorzitting. Wethouder Van Schaik van So ciale Zaken bepaalt dan uitein delijk of dat bezwaar gegrond of ongegrond is. W. Dobbelaar, medewerker van de afdeling Welzijn van de ge meente Axel en belast met de uitvoering van de WVG, ver wacht dat het bezwaar onge grond wordt verklaard. „Er is nog geen jurisprudentie over de WVG. Maar ook toen de ver- voersvergoedingen nog via de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (aaw) werden geregeld, gold de uitzondering voor elek trische invalidenwagens al." Van onze verslaggever Kloosterzande - Burgemeester en wethouders van Hontenisse weigeren opnieuw een milieuvergunning af te geven aan een van de Brabantse boeren die op Hontenisser grondgebied een varkensmesterij willen beginnen. Nu voor G. Knoops uit het Brabantse Mierlo die van plan is aan de Lange Nieuwstraat in Kloosterzande vijfduizend varkens te gaan houden. vroeger tijden verdienden veel mensen hun geld met het kappen, verwerken en verkopen van grienden (wilgen). Wim Hoevenaar uit Lage Zwaluwe is een van de laatsten, die er zijn brood mee verdient. Hij kapt het perceel met grienden in de Appelzak bij Moerdijk dat hij een aantal jaren geleden van Staatsbosbeheer overnam. De grienden, een wilgesoort, moet om de tier jaar gekapt worden. De takken verkoopt hij aan aluminiumgigant Péchiney in Vlissingen. De natuur is nodig voor deze industrie. „Want," zo legt Hoevenaar legt uit, „op een bepaald moment in het smeltproces is het vocht uit de wilgetakken nodig m voldoende stoom te ontwikkelen.foto de stem/ben steffen Knoops' aanvraag is geweigerd op grond van de te verwachte hoge ammoniakuitstoot. Dat heeft kwalijke gevolgen voor 'gevoelige landschapselementen', luidt het argument van de ge meente die daarvoor een beroep doet op de wet milieubeheer, Het verzoek van de Mierlonaar tot het afgeven van een milieu vergunning is de derde van de in totaal zes aanvragen die in Hon tenisse stuiten op weerwil van de gemeente. Eerder werd zijn neef, M. Knoops uit Vlierden, al ge weigerd. Twee aanvragen voor een varkenshouderij aan de Zuidweg in Hengstdijk zijn in middels definitief van tafel ge veegd. Vandaag is de gemeente in hoor zitting met een andere aanvra ger, J. Wouters uit St. Oedenro- fa onze verslaggeefster Buist - Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland IHOVZ) vraagt de Zeeuwse ge- meenten subsidie uit te trekken wr verkeerseducatie van de jeugd tussen twaalf en achttien i vormt in het verkeer «n kwetsbare groep en daarom uil het ROVZ een project Ver- keerseducatie Voortgezet Onder lijs (VEVO) opzetten. Per school voor voortgezet on derwijs vraagt het ROVZ de ge meenten gedurende vijf jaar drieduizend gulden. Dat geld «ordt gebruikt om de samen- werking tussen gemeente en «Men op het gebied van ver keersveiligheid te structureren. Bovendien is het de bedoeling dit er verkeerscoördinatoren roden aangewezen die de ver- tersprojecten een geschikte plaats binnen het lessenpakket •P school geven. Scholen en gemeenten zouden Inplannen moeten maken Barin ze aangeven welke pro pten of campagnes er worden ten. geuzen: Zuidlandstraat 32, *01150-18924, fax 01150- c - jn: Peter Oggel (editie- iJw ,,nkvan C°oten, Rein lm ?r m' P|oi"ence Imandt, jporr|en (sport), Harold yysseleijr, Eugène toasten. Stokstraat 1, tel. 01100- "Steur: Cees Maas (provin- --'oiaggever). Steenstraat 14, tel. 01140- Rml 3X01140-19698. acteuren: Frank Deij (plv. ed. 01150-96554. --Jije, Hans Dimmers. ugj «eenstraat 14, tel. 01140- Verkr raeten. 'el- 076^36454Harry Muurmans' I |ïrt»°vanL'mraers en °Per|ings- van overino Qp Qp 27-02-95 Van onze correspondente Koewacht - In totaal namen afgelopen weekend driehonderd honden uit heel Nederland, België, Duitsland en Zwit serland deel aan de eerste selectiewed strijden behendigheid van dit seizoen. De auto's stonden tot diep in de Matthijs- straat geparkeerd. Vele caravans en tenten waren op het terrein van de familie Mieras te vinden. De honden beschikten over een slechtweervoorziening: de eigenaars hadden rondom het terrein voor afdakjes gezorgd, waar de honden tussen de wedstrijdelemen ten in konden vertoeven. Scherp toezicht Honden in alle soorten en maten waren te bewonderen in Koewacht. Van bouviers tot border collies, van herders tot golden retrie vers. En ook de wat zelfdzamere soorten zoals Shetland sheepdogs, shelties en kooi kers. Op de L. M. Hondentrainingsschool wordt eenmaal per jaar zo'n selectiewedstrijd geor ganiseerd. De deelnemers kunnen er punten verdienen voor de Nederlandse kampioen schappen en daarmee misschien uitgezonden worden naar de Europese kampioenschap pen. Al acht weken van tevoren was de organisa tie druk in de weer met het regelen van keurmeesters, het samenstellen van de deel nemerslijsten, het verzorgen van de prijzen en een programmaboek. Het goed voorberei den van zo'n dag is een serieuze aangelegen heid, de Raad van Beheer uit Amsterdam houdt scherp toezicht op de manier van organiseren. Zaterdag begonnen om halftien de deelne mers van de B- en C-categorie. Het eerste onderdeel was tijd-fout-uit, waarbij de hond op snelheid het parkoers loopt. Een onder deel waarbij snelheid een minder grote rol speelt, is het vast-parkoers. Daarbij is be langrijker dat de hond geen fouten maakt. Loopt hij dan inderdaad foutloos en eindigt hij binnen de tijd, dan worden er vijf secon den cadeau gegeven. Daarnaast krijgt hij een 'U' van uitmuntend. Drie maal een 'U' betekent dat de hond promoveert naar een hogere klasse. Keurmeesters Zondag waren de deelnemers van de A-cate gorie en de veteranen (honden ouder dan zeven jaar) aan de beurt. Ook zij doorliepen alle onderdelen van het parkoers. Keurmeesters op beide dagen waren Piet Piasmans uit Hulst, die vorig jaar op de de. Hij wil aan de Camperweg in Hengstdijk 6700 varkens gaan houden. Maar ook die aanvraag heeft weinig kans van slagen. Voor hem heeft de gemeente twee weigeringsgronden in pet to: de stankcumulatie en de te .hoge ammoniakuitstoot. Opmerkelijk, zo vindt gemeente secretaris F. van Kuppeveld, is dat Wouters in de hoorzitting juridisch wordt bijgestaan door hoofd milieu J. van Groningen van het samenwerkingsorgaan Goeree-Overflakkee. „Deze ambtenaar heeft als nevenfunc tie een adviesbureau, dat onder meer Wouters adviseert. Dat zou hetzelfde zijn als een ambtenaar van Hontenisse in zijn vrije tijd een varkenshouder gaat bijstaan in zijn poging zich in bijvoor beeld Hulst te gaan vestigen." Van onze verslaggever Terneuzen - Bij een inval in een tot coffeeshop ingericht woonpand aan de Nieuwed- iepstraat in Terneuzen heeft de politie gisteravond drie Terneuzenaren aangehouden. Bovendien nam de politie onge veer een kilogram softdrugs in beslag. Het ging onder meer om diverse soorten hasjiesj, mari huana, space-cakes en bijbeho rende attributen. Tevens trof de politie twee verboden wapens aan. De inval werd even na half ne gen uitgevoerd door de 'dis- tricts-ondersteuningsgroep Zeeuwsch-Vlaanderen van de re giopolitie Zeeland. De drie man nen waren tijdens de inval in het pand aanwezig. Zij zijn voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Terneuzen. Axel - De huldiging van de sportkampioenen in Axel die gisteravond plaats zou vinden in De Halle is afgelast wegens het overlijden van Francois Over- dulve. Hij overleed afgelopen zaterdag op 27-jarige leeftijd tijdens een voetbalwedstrijd tengevolge van een hartstilstand. Burgemeester De Graaf vond het ongepast de huldiging door te laten gaan, temeer omdat Overdulve leider van het B-l elftal van AZW was. Een vervangende datum is nog niet gevonden. KLASSIEK MIDDELBURG De Hoofdstad Operette - Die Lusti ge Witwe - Stadsschouwburg Molen water 99 - 20.00 uur 35) DIVERSEN KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man -19.30 uur OSSENISSE Vergadering Dorpsraad - Hof ter Nesse -19.30 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zondags- vermaak -14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -14.00 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur SPUI Dansavond - De 3 Gehughten - 21.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden De Lamsoren -13.30 uur HULST Jokeren - De Lieve - KBO -13.30 uur Dansen - De Lieve - KBO - 20.00 uur TERNEUZEN Dansen - De Veste - sluitingsbal met orkest -19.00 uur café FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Dumb Dumber HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Nell 20.00 uur Just cause 20.00 uur Dumb Dumber VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Stargate 20.00 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Legends of the fall 14.30 en 17.00 uur Asterix in Ameri ca 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurStar trek generations 14.30 en 17.00 uur (Ned versie) 20.00 uur (Orig. versie) 101 Dalmatërs 14.30 en 17.00 uur Richie Rich 20.00 en 22.30 uur Death and the maiden 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Streetfighter 14.30 en 17.00 uur André the seal 14.30 en 17.00 uur Death machine 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Shawshank Redemption 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Nell 14.30 en 17.00 uur Junior 22.30 uurFarinelli 20.00 en 22.30 uur The river wild 22.30 uur Pulp Fiction 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Legends of the fall 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Streetfighter 17.30 en 22.30 uur Drop Zone 15.00 en 20.00 uur Richie Rich 22.30 uur Nell 15.00 uur 101 Dalmatiërs 20.00 uur forrest Gump 17.30 uur André the seal Terneuzen - Een overigens be perkt aantal Zeeuws-Vlaamse duivensportverenigingen opende het nieuwe vluchtsei- zoen met een (korte) wed vlucht vanuit Deinze. De Vrede Sas van Gent, 142 oude duiven, snelheid eerste prijswin nende duif 1778,68 meter per mi nuut: 1, 3, 4, 5 en 6. M. van Dam, 2, 7 en 8. P. Freijser, 9. P. Goos- sen, 10. G. Dellaert. De Volharding Westdorpe, 44 duiven, 1738,60mpm: 1 en 2, P. Baecke, 3, 4 en 5. Ed. de Smet. Verwachting Axel, 36 duiven, 1687,96mpm: 1 en 3. P. de Poor ter, 2 en 4. K. Verbunt, 5. R. Herman. De Reisduif Philippine, 79 dui ven, 1719,92mpm: 1, 2,3 en 10. Combinatie De Mul/De Grote, 4, 5, 6 en 9. J. Kornelis, 7. Th. Scherbeijn, 8. Th. van Limmen. VZV Hoofdplaat, 195 duiven, 1691,10mpm: 1. Mevrouw Mar tens, 2. C. Krocke, 3. Combinatie Waebeke-Lucieer, 4, 5 en 10. C. Temmerman, 6 en 8. A. van de Broecke, 7. G. van Grol, 9. J. de Poorter. Jong Maar Moedig Driewegen, 46 duiven, 1978,01mpm: 1 en 4. F. Dellaert, 2 en 3. J. Boerman, 5. Joh. Lippens. De Getrouwe Duif Cadzand, 225 duiven, 1585,77mpm: 1 en 5. C. Riemens, 2 en 7. J. Kools, 3 en 8. A. Duinincvk, 4. Patrick Vasseur, 6. D. van Kerkhoven, 10J. van de Plasse. De Snelle Duif Clinge (Quie- vrain), 1645,46mpm. 1. R. Pielaet, 2, 3 en 4. E. Pauwels, 5. B. van de Branden. St.-Jansteen - KBO, De Warande, 24 deelnemers: 1. E. Borm, Hulst; 2. mevrouw Blomaaert, Clinge; 3. J. Sorber, Hulst. St.-Jansteen - KBO, De Warande, 39 deelnemers: 1. R. de Cock, Hei kant, 2. mevrouw De Bruijn, 3. C. Boon, beiden Hulst. St.-Jansteen - KBO De Warande, 23 deelnemers. Jokeren: 1. me vrouw De Vlieger, Hulst; 2. me vrouw Van. Kerkhoven, 3. O. Wee- maes, beiden St.-Jansteen. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, eerste wedstrijd voorjaarscompeti tie: 1. echtpaar Koek, 2. Mijnsberg- he-Buize, 3. Van Waterschoot- Zwartele. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vierde wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Ramondt, 2. Van de Dries-Vermunt, 3. Lichteveld- Pieters. Groep B: 1. Bukkens-Ar- noldi, 2. Dekker-Willemstein, 3. Mattens-De Jonge. Groep C: 1. Van Zuilen-De Zeeuw, 2. Vos-Vermunt, 3. Mackaay-Van de Hemel. Hulst - De Lieve, 42 personen. Bieden: 1. C. Bosman, 2. G. de Wite, 3. mevrouw Van Hooye. 's-Heerenhoek- Zaal De Koren beurs, 26 schutters. Eerste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; twee de hoge vogel: A. de Jonge, Sora- nus; eerste zijvogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zijvogel: P. Maat, Zorgvlied; derde zijvogel: K. van de Dries, VIOS; vierde zijvogel: C. de Jonge, Soranus; grootste aan tal (7) en vliegende vogel: L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is 18 april, de konings- schieting. Kwadendamme - Afsluiting seizoen voor de supercup op vliegende wip, 14 viertallen, 12 wedstrijden. Kruisfinale: Doel naar Hoger 2-St.- Sebastiaan 81-76, Willem Teil 1-Spes Nostra 87-50. Finale: Wil lem Teil 1-Doel naar Hoger 2 94-20. Willem Teil bestond uit J. Boelens, H. Franse, L. Rentmeester, J. van Van Steenbergen. Kwadendamme - Zaal De Kroon, verenigde sociëteiten, 24 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: R. Kriek- aard, Diana; tweede hoge vogel: R. Breemer, Juliana; eerste zijvogel: P. Nagelkerke, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: B. Looy, derde zij vogel: J. Doene, beiden Victoria; vierde zijvogel: J. Vermue, Jacoba van Beieren; grootste aantal (7): J. van Leeuwen, Ravenstein; vliegen de vogels: N. Schouwenaar, Juliana en R. Steenbakker, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Repkes, Victo ria; tweede hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: J. Ver- meule, tweede zij vogel: S. Raas, derde zij vogel: J. Repkes, beiden Victoria; vierde zijvogel: R. Kriek- aard. Oudelande - Zaal De Barbier, Ede le Handboog. Wip 1: beide hoge vogels: P. de Visser, eerste zijvogel: P. Maat, beide Zorgvlied; tweede zijvogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde zijvogel; C. Jere- miasse, Zorgvlied; vierde zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog; grootste aantal (7): R. Repkes, Vic toria; vliegende vogel: J. de Rijke, Edele handboog. Wip 2: eerste hoge vogel: C. Jeremiasse, tweede hoge vogel: J. Vermeule, eerste zijvogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede zij vogel: A. Schouwenaar, Edele Handboog. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. C. Verweij/W. de Windt, 2. E. de Smet/L. de Smet, 3. P. Rombout/E. de Windt. Clinge - Malpertuus, ANBO, 39 deelnemers. Mat 1: 1. mevrouw Koole/E. Jonkers, Hulst/Clinge; 2. mevrouw De Vos/J. de Groene, ClingeSt.-Jansteen. Mat 2: 1. me vrouw Hoeyland/O. Rombaut, De Klinge/Clinge; 2. mevrouw Ferket/ J. Warnier, Stekene/Hulst. Mat 3: 1. mevrouw De Block/J. Boonman, De Kline/Clinge; 2. mevrouw Kegels/ W. Kempe, Heikant/Axel. Op de eerste selectiewedstrijden behendigheid op het terrein van de familie Mieras in Koewacht werd sportief gestreden. foto wim kooijman (ADVERTENTIE) Europese kampioenschappen in Arnhem ge keurd heeft, Jef van Eester uit België en Adrie van de Bosch uit Zuiddorpe. Adrie is de coach van het Nederlandse team. Hij gaf aan dat keuren van behendigheids wedstrijden niet eenvoudig is. „Om de paar jaar wordt er een landelijke opleiding voor keurmeester georganiseerd. Van de begin- nersgroep blijven er in de praktijk maar een paar over. Je moet er veel voor over hebben, je bent vaak van huis en heb je honden dan kun je zelf niet aan de wedstrijden deelne men." In de prijzen Op het vast-parkoers bleken de raakvlak toestellen zoals de wip, katteloop en schut ting het moeilijkst. Het witte raakvlak van het toestel moet door de hond bij het begin en einde aangeraakt worden met een van de poten. Ook het goed doorlopen van de paal tjes bleek niet eenvoudig. Vaak sloeg de hond een van de paaltjes over. Van de Zeeuwsch-Vlaamse kynologenclub waren twee leden in de prijzen gevallen: de zesde plaats in de categorie B-groot was voor A. van de Bosch met de Duitse herder Micah. In de categorie C-groot had J. P. van Cadzand met Trix, een border collie, de vierde plaats in de wacht gesleept. Tttuingst <ihl i i i. t i :i i.iinl.ig t/r» vrijdag Geldbon opsturen in een gesloten envelop zonder van <S.}o tot 20.00 uur. Interim uair Toetsing 111 Registratie BKR. postzegel aan: Wagenaar-Abbinlc Financieringen Antwoordnummer 10179 4800 VB Breda

de Stem | 1995 | | pagina 17