Vrijheid in inrichtingen te beperkt izoekers Filosofie 'Ci Scholingsinstituten los van arbeidsvoorziening Klaar voor de herdenking Twintig jaar en TBS geëist tegen Appie A. Verrassing! Kabinet zou Amerikaanse Apache-heli's willen kopen tfSTEM BINNENLAND A3 [stellingen saw? {{apport: Geestelijk gehandicapten worden vastgebonden en stilgehouden {Dertig maanden jgeëist in tegen Riem DESTEM Genoeg COMMENTAAR ImP 's dan toch door de kerkl Het Nederlandse bisschop- ""ollege heeft er tot op het laatst de spanning in gehouden. BINNENLAND KORT PvdA haalt bakzeil in huur-conflict Toename verkeersdoden verontrust VYN 'Meer cellen door eerdere vrijlating' Wethouder Helmond treedt af Eigen Huis dreigt met kort geding Verdachte overval Albert Heijn sloot 'pact met God' Entreeprijzen nu lager dan ooit! bel gratis: 0 6-0789 Wie droomt er niet van? i/OENSDAG 5 APRIL 1995 J\ er verder niet veel over kwij zijn tetten jesto- |in de toch bh, ik laters, ■raken }d ge- man |h ook leid in Ie toch [lemaal In, het perisch stalen april laan de Icht hij leweert Igt de laar die wil. „Er is een rechtszaak weest en hij moet er voor d april uit zijn." De Kuijper: „O ja, moet ik dan uit zijn? Weer zoiets Man er is al zoveel gezegd en Be schreven over mij. Maar waar om zou ik nou verhuizen naa een andere woning? Ik woon e prima, prachtige omgevins mooi huis. Ik heb niets te kla gen. Ach, ze praten maar." Zelf praat hij wat minder Folke van Zetten en Nico va Peer, twee door hem taenade den, de brede trap opkomen zich binnen gezichtsveld stellen. Hij mompelt een grt en vraagt zich voor de zoveelstï keer hardop af waar zijn advo caat toch blijft._„Van hem zu je ook horen dat ik onschuldii ben. Dat ik zelf slachtoffg ben." Om de tijd te doden, pendelt Jan de Kuijper tussen de eerste en tweede verdieping. Af en toe een woord wisselend met be- langstellenden voor de zaak in zittingzaal D. „Deze zaak heef: wel heel veel aandacht gekre gen. En dat had allemaal niet gehoeven als ze me meer tijt gegeven hadden." Ruim drie jaar weet hij zich opgejaagd door Van Zetten en co. Een zoveelste zucht in de kale wachtruimte. „Ja, natuurlijk moest ik in hoger beroep. Omdat ik weet dat ik onschuldig ben. Als deze rech ter me veroordeelt, als ik strat krijg, dan weet ik in ieder geva dat ik er alles aan gedaan heb om mijn onschuld te bewijzen. Cassatie? „Dat zien we dan wel weer, ik weet het niet. Eers deze zaak afwachten. Over veertien dagen weten we meer Als ik moet zitten, moet ik maar zitten. Dat heb ik trou wens al een paar weken daan. Verschrikkelijk. Maar ja] meer kan ik ook niet doen." Een half uur later verschijn! eindelijk zijn advocaat en kan] de zitting beginnen. Pas dai komt de twijfel. Als de presi dent van de rechtbank en dej advocaat-generaal hem hel vuur na aan de schenen Hij probeert zich te verschuilen] achter moeilijk uit te transacties en een Noor die vol gens hem inmiddels een gevan genisstraf van acht jaar in| Duitsland uitzit. De bravoure is grotendeels ver-j dwenen en ook de ontwapenen-] de glimlach is blijkbaar in di kale wachtruimte achtergeble ven. Emoties zijn er als de, advocaat zegt dat hij door alle] publiciteit eigenlijk al gestraft is. Hij knikt en vecht] tegen een eerste traan. Het is bijna twaalf uur als Jan: de Kuijper weer op die lange; oersaaie gang staat. De glim-j lach is er weer. Hij recht en geeft in het voorbij gaan een vette knipoog. WOENSDAG 5 APRIL 1995 NAAR UW JELZOEKERS- LAND. bW C'"" I W ",-u porganisatie, met daarbij de engwête. - den worden gelegd tussen asielzoe fotoDéstem/dicKE ^onze Haagse redactie uHaag - De arbeidsvoor- Lig zal in de toekomst 'et meer beschikken over ei- scholingsinstituten. Die Lellingen worden verzelf- -jgd. Als de bemidde ld van het arbeidsbureau jen dat een werkloze op- lW geschoold moet wor- kan dat zowel bij die jelfstandigde instellingen 'bij andere particuliere, Scholingsinstituten. moeten arbeidsbureau's gaan toeleggen op de Meer nadruk arbeidsbureau op moeilijk bemiddelbaren bemiddeling van langdurig werklozen. Dat heeft minister Melkert (So ciale Zaken) gisteren bekend ge maakt toen hij de reactie van het kabinet presenteerde op een nota van de commissie Van Dijk. Die commissie had kort geleden het functioneren van de arbeids voorziening onderzocht. Door het nieuwe standpunt van het kabinet wordt het voortbe staan van de scholingsinstituten van de arbeidsvoorziening in de toekomst onzeker. Zij overleven alleen als ze de concurrentie met andere instellingen aan kunnen, Abvakabo-bestuurder Leerent- veld reageerde gisteren teleurge steld op de opstelling van het kabinet. Hij denkt dat scholing en arbeidsbemiddeling dicht bij elkaar moeten staan en dat het scheiden van die twee negatief gaat uitpakken. Uit de kabinetsreactie blijkt ver der dat Melkert de arbeidsvoor ziening vooral ziet als een in strument om moeilijk bemiddel bare werklozen aan werk te hel pen. Deze keuze voor de moeilijk be middelbaren gaat echter niet zo ver dat gemakkelijk bemiddel baren niet meer terecht kunnen bij de arbeidsdbureau's. In de toekomst zal er voor de bemid deling van die laatste groep ech ter betaald moeten worden, bij voorbeeld door werkgever, so ciale dienst of bedrijfsvereni ging- De nadruk op moeilijk bemid delbaren kwam Melkert gisteren al te staan op kritiek van FNV- vice-voorzitter Vogelaar. Zij vindt dat de arbeidsvoorziening alleen goed haar werk kan doen als zowel kansrijke als kansarme werklozen in gelijke mate be middeld worden. Melkert vindt ook dat zowel werkgevers als werknemers ver tegenwoordigd moeten blijven in het bestuur van de arbeidsvoor ziening. De minister wijst zelf drie onafhankelijke kroonleden aan in dat bestuur. Om de besluitvorming in het bestuur te verbeteren, kan geen van de partijen (werkgever, werknemers of kroonleden) meer een veto uitspreken. Besluiten worden in de toekomst genomen bij meerderheid. De commissie Van Dijk - die eerder de werkgevers en vakbon den verwijtte in de RBA-bestu- ren te veel aandacht te hebben voor hun eigen achterban - was nog van mening dat de sociale partners niet in het bestuur moesten zitten maar onafhanke lijke vertegenwoordigers. Zover wil het kabinet niet gaan. Pen Haag (anp) - Eén op de drie bewoners in internaten voor verstandelijk gehandicapten wordt in zijn vrijheid beperkt. Ze f0rden vastgebonden, opgesloten of de handen worden zo 1(rbonden dat ze niet meer te gebruiken zijn. j# staat in het maartnummer ji het Nederlands Tijdschrift 0 Zwakzinnigenzorg, je auteurs onderzochten hoe «k en welke vrijheidsbeper- maatregelen worden ge- pitii. Dit gebeurt als mensen 0 moeilijk hanteerbaar zijn, ,J~U of anderen verwonden er onvoldoende perso- Staatssecretaris Terpstra, die na «ntrustende verhalen van een spoedonderzoek door ((inspectie gelastte, vindt de situatie 'ernstig, maar niet zo als de ouders erva- Zïwil dat de inspectie voor de szorg nog actiever tegen instellingen «rover klachten worden inge- Ook moet de inspectie anenwerken met instellingen [ineenhumaner beleid te berei- vindt het op zichzelf i onjuist om mensen in hun Ivrijheid te beperken, als het gaat |omde zeer sterk gedragsgestoor- i die zichzelf en ook anderen I (personeelsl ed en) verwonden. l.Wel vind ik dat het in een Hen op een humanere Imanier kan." [Maastricht (anp) - De verwij- sta vlogen gisteren opnieuw [over en weer tijdens de slot- giagvan de zes dagen durende grechtszaak tegen H. Riem, pad-gedeputeerde van Lim ping en ex-burgemeester van Itanssum. P 53-jarige Riem wordt ver feilt van corruptie, Officier van justitie Van Atteveld eiste dertig ■■taanden cel, waarvan tien voor- [rardelijk en een boete van Honderdduizend gulden. ha zelf bleef rustig onder alle '%n hem geuite beschuldigin- ,i® Hij bestreed amtseden te I «ben geschonden en giften te [•ebben aangenomen die in strijd ['Hen met zijn plicht. „Ik was I®gedreven en hard bestuurder <n voel me thans zeer onrecht vaardig bejegend door het Open- war Ministerie. k: 18 april. A. Jongerius, directeur van het Werkverband van Oudervereni gingen rond Internaten (WOI), bevestigt de onderzoeksresulta ten in het tijdschrift. „Het is algemeen bekend dat zwakzinni gen in inrichtingen worden vast gebonden. Tot voor kort werden daar termen als fixaties voor gebruikt. Dat lijkt minder erg dan vastzetten. De onderzoekers hebben het nu over het beperken van de bewegingsvrijheid van mensen. En dat gebeurt ook," aldus Jongerius. Hij voegt er direct aan toe dat de afgelopen jaren de situatie sterk is. verbeterd. De zorg voor gees telijk gehandicapten kwam in 1988 in opspraak nadat de ouders van Jolanda Venema een foto van hun zwakzinnige doch ter, naakt aan een paal vastge bonden in een inrichting in Drenthe openbaar maakten. Een golf van verontwaardiging was het gevolg. Het ministerie (toen WVC) stelde subsidie beschikbaar voor de op-" richting van consulententeams. Zij bezoeken instellingen en zoe ken naar behandelingsmethodes voor de sterk gedragsgestoorde bewoners. Op die manier hebben veel instellingen inmiddels al ge kozen voor een andere, patiënt vriendelijkere benadering. Toch meldden ouders het afgelo pen jaar vijf ongelukken bij het WIO. Een bewoner werd mis handeld door de groepsleiding van de inrichting. Een andere bewoner kreeg, zonder dat er een diagnose was gesteld, andere medicijnen. Zijn familie had hier geen toestemming voor gegeven. De Inspectie voor de Gezond heidszorg kent de gevallen en heeft maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Overi gens hebben de instellingen in een aantal gevallen de kwesties zelf bij de inspectie gemeld, en ook zelf stappen ondernomen. Zo is een tandarts die zonder toestemming van de wettelijk vertegenwoordiger en zonder verdoving een gebit trok, direct door de instelling ontslagen. Uit het spoedrapport van de in spectie over het voorkomen van onacceptabele situaties in de zorg voor verstandelijk gehandi capten klinken geen alarmbe- richten. De inspectie vroeg alle instellin gen een lijst op te stellen van de toegepaste middelen en maatre gelen. Volgens de inspectie zijn er geen actuele klachten over medische ingrepen die worden verricht zonder dat daarvoor toestemming is gegeven. Van onze rechtbankverslaggevel Arnhem - Tegen de 29-jarige Appie A. uit Bussum is giste ren voor de Arnhemse recht bank twintig jaar gevange nisstraf en TBS met dwang verpleging geëist. A. wordt verdacht van een overval in Oosterbeek, waarbij op 14 mei 1990 twee medewerkers van Albert Heijn werden ge dood en een derde zwaarge wond raakte. Officier van justitie mr. J.W. Rijkers achtte moord, poging tot moord en nog vier overvallen in Hilversum, Baarn, Vreeland en Bussum bewezen. „Hij spiegelt zich aan God, hij voelt zich een uitverkorene," sprak gisteren de 32-jarige Utrechtse psycholoog J. Oudejans over Appie A. „Hij is een fusie met God aange gaan," zo interpreteerde officier van justitie Rijkers de houding van A.. De psyche van de tot de Jehova getuige bekeerde kickbokser uit Bussum werd gisteren tijdens de zitting van de Arnhemse recht bank langdurig ontleed. Hoewel Appie A. niet meegewerkt heeft aan het observatie-onderzoek in het Utrechtse Pieter Baan Cen trum, heeft het observatieteam toch een karakterschets van de Bussumse overvaller kunnen ge ven. „Zelfverzekerd, een eeuwige be vroren glimlach, een informele leider, minzaam, spottend, zelf- AP de laatste gelegenheid waarop het nog kon, is het «Hint gevallen om de bisschoppen Muskens (Breda) en Van Jn. ("Otterdam) op persoonlijke titel naar de elfde landelijke •(an '8 van de Acht Me' beweging in Den Haag te laten j'j?a^eveling van de zogeheten Commissie Dialoog was ook te oehjk en te concreet om de algehele boycot van de voorbije laar vol te blijven houden. fle bisschoppen Muskens en Van Luyn naar de manifestatie IJtenjMus™nSdil helemaal niet, omdat hij nog maar nel 4 Hooguit deel Betuwelijn ondergronds' ^"het buitenland is aangetreden. J D genoegzaam, superioriteitsge voelens, grootheidsfantasieën, goddelijke vereenzelviging, een gevoel van uitverkorenheid, al machtsfantasieën, een massale, narcistische afweerconsteiiatie. Dat waren zo wat termen, die gisteren over de tafel van de Arnhemse rechtbank werden uitgestort. Een man, die tot zijn zeventien de een redelijk normaal leven leidde. Een sportief leven met karate, kickboksen, ballet en hij speelde ook nog gitaar. Maar daarna moet er iets met hem zijn gebeurd, waardoor hij 'een groot reservoir aan agressie ging op sparen'. Die agressie baande zich een uitweg op 14 mei 1990 tijdens de overval op het Albert Heijn-fili- aal in Oosterbeek. De agressie van Appie A. kostte twee AH- medewerkers het leven en een derde raakte voor zijn leven ge handicapt. De dodelijke schoten zouden door A. met een riotgun zijn gelost. „Een executie," zo verklaarde het weggevluchte slachtoffer later. Tijdens die overval en ook bij de in de jaren daarvoor gepleegde overvallen moet Appie A. vol gens het onderzoekende Pieter Baancentrum verminderd toere kenbaar zijn geweest. Na de ver schrikkelijke gebeurtenis in Oos terbeek zocht A. steun in het Jehova-geloof. „Zijn geloofso vertuiging heeft een defensieve functie," aldus het Pieter Baan Centrum. Volgens de onderzoekers zal A. op korte termijn niet in herha ling vervallen, maar het is niet uitgesloten dat hij van zijn ge loof afvalt en dan weer tot ern stige misdaden komt. Daarom werd een TBS-behandeling ge adviseerd. Die zal volgens de verwachting van de psychiaters lang gaan duren. De psychiaters hadden weinig vat op Appie A., die niet meer over het verleden wenst te spre ken. Daarom werden - tegen de zin van A. - gesprekken gevoerd met zijn moeder, een broer en een zus. De onderzoekers constateerden dat A. in zijn jeugd trauma's moet hebben opgelopen, veroor zaakt door de dood van een jeugdvriendje en de moeizame verhouding met zijn inmiddels overleden vader. Gisteren werd de moeder van A. op verzoek van advocaat mr. Ch. Starmans gehoord. Zij verklaar de ontzettende spijt te hebben van haar medewerking aan het rapport. De onderzoekers zou den haar woorden verdraaid hebben. „Hij had een normale jeugd, wij waren een normaal gezin. Ik heb mijn zoon nu alleen maar dieper de grond ingetrapt." „Ik hou van je," sprak A. nadat zijn moeder uitgesproken was. Voor het overige was A. - weer constant minzaam glimlachend - weinig spraakzaam. Hij weiger de antwoord te geven op vragen van rechtbankpresident mr. N. Huygen en ging alleen in debat met de twee onderzoekers van het Pieter Baan Centrum, die door de rechtbank werden ge hoord. Den Haag - Het conflict tussen de PvdA en staatssecretaris Tommei (Volkshuisvesting) over de huren voor de minima lijkt definitief bezworen. De PvdA heeft daartoe, tot grote hilariteit van de oppositie, de in haar motie vastgelegde eis voor meer huursubsidie voor de minima fors afgezwakt. Staatssecretaris Tommei (D66, Volkshuisvesting) zegde daarop toe de afgezwakte eis te zullen uitvoeren. Daarop trok PvdA'er Duivesteijn de matie in. In plaats daarvan wilde Duivesteijn vooral dat een 'foutje' in de systematiek voor de individuele huursubsidie wordt gerepareerd. Door dat foutje betalen men sen met huursubsidie, onder andere de minima, soms meer huurverhoging dan mensen zonder huursubsidie. Den Haag - Veilig Verkeer Nederland (WN) maakt zich grote zorgen over de toenemende onveiligheid in het verkeer. Volgens de vereniging is het aantal verkeersdoden in Nederland 1994 met 46 doden gestegen tot 1298. VVN basseert zich op gegevens van het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS), dat de cijfers gisterochtend bevestigde. Volgens het CBS zijn de gegevens van 1994 echter moeilijk te vergelijken met die van het jaar daarvoor, omdat het bureau een nieuwe manier van registreren heeft doorgevoerd. Den Haag - Minister Sorgdrager van Justitie wil in Alkmaar en Haarlem een experiment starten waarbij langgestraften kort voor het einde van hun straf plaats maken voor verdachten die door celtekort dreigen te worden weggestuurd. Zij geeft daaraan de voorkeur boven de huidige praktijk waarbij verdachten van lichtere delicten worden heengezonden om verdachten van zwaardere delicten te kunnen opsluiten. Dat schrijft Sorgdrager in een brief aan de Tweede Kamer. Zij komt daarmee tegemoet aan haar toezegging bij de begrotingsbehan deling in januari om de Kamer te informeren over kleinschalige experimenten, die worden voorbereid om het celtekort terug te dringen. Helmond - De van ontucht verdachte Helmondse wethouder A. Putmans zal volgens zijn partij, het CDA, aftreden. Dat gebeurt echter niet meteen, maar uiterlijk de dag na de eerste uitspraak in zijn rechtszaak. Het CDA heeft dit gisteren meegedeeld, na beraad met de beschuldigde wethouder. Of Putmans vrijwillig of gedwongen ontslag zal nemen, wil het CDA niet zeggen. Vorige week donderdag werd bekend dat Justitie in Zwolle Putmans zal vervolgen op verdenking van ontucht. Den Bosch - De Vereniging Eigen Huis bereidt een kort geding voor om een eind te maken aan de overlast voor mensen die door de bouwstaking weken op de oplevering van hun nieuwe woning moeten wachten. „Het gaat om een hele kleine groep die de grootste problemen op de schouders krijgt," aldus adjunct-di recteur Van Loon. „Als dit nog weken gaat duren, zullen we een kort geding aanspannen. Als we zeker van onze kansen waren, deden we het nu al." Eigen Huis, een vereniging met 435.000 leden, wordt in toene mende mate met woede en onbegrip geconfronteerd van mensen die hun bijna opgeleverde huis niet kunnen betrekken. Volgens Van Loon gaat het om een groep van rond de duizend huishoudens. Roelof Vording, onderhoudsman van het herinneringskamp Westerbork was gisteren druk bezig met het opknappen van de stenen met sterren op de appèl-plaats van het voormalige concentratiekamp. Vandaag wordt de bevrijding van het kamp herdacht, foto anp De eis van twintig jaar gevange nisstraf en TBS werd door A. breed lachend aangehoord. Even later zwaaide hij vrolijk naar bekenden op de publieke tribu- Officier van justitie mr. J.W. Rijkers vond dat er genoeg be wijs voor een veroordeling we gens moord en poging tot moord was. A. heeft vanuit Chili een brief aan zijn ouders geschreven en vanuit zijn cel een brief aan de nabestaanden van 'Ooster beek'. Die brieven kunnen als een be kentenis worden gezien. Boven dien is er een aantal getuige-ver- klaringen van personen, die A. als de schutter van Oosterbeek aanwijzen. Uitspraak: 18 april. Den Haag (anp) - Het kabinet overweegt minister Voorhoeve (Defensie) zijn zin te geven in de aanschaf van de Amerikaan se Apache-gevechtshelikopter. Voorhoeve zou dan wel geheel of gedeeltelijk zijn eis moeten in slikken om 250 miljoen minder te bezuinigen op zijn begroting vanaf 1997. De meest betrokken bewindslieden bekijken deze va riant als één van de oplossingen om uit de helikopter-impasse te komen. Minister Voorhoeve zei gisteren slechts te verwachten dat het besluit over de helikopters 'bin nen enkele weken' valt. Hij voegde daar wel aan toe dat het 'dossier langzamerhand rijp voor een beslissing' is. Voorhoeve heeft uit militair- technisch oogpunt een sterke voorkeur voor de Apache. Hij stond daarmee tot dusver in het kabinet vooral tegenover zijn collega Wijers (Economische Za ken), die voorstander was van aanschaf van de Frans-Duitse Tigre. (ADVERTENTIES) -|-~T "J Praktische Over Zelfkennis, het leven en wijsheid. Onderzoek naar wat echt en waar is. Gesteund door meditatie voor energie en geluk. Cursus van 12 lessen. Kosten: ƒ175,-. Aanvang in april in 13 steden, w.o. Breda en Rotterdam. Folder? 041 691 323 Bj|b Wu'iwiiidiiu lb ddlïytJllcUclli hun u 'n z'in vor'9e functie van secretaris-generaal rjjy kerkprovincie de eerste obstakels opgeruimd door de klim' van d'a'°°9 met alle geledingen duidelijk in het laatste ™narapport op te nemen. Zij zijn dus de meest aangewezen wen, waarbij de rol van beider voorgangers zeker niet lOtto hoeft te worden. 1 et ?e 9aan op persoonlijke titel, meer zat er voor de eerste Her n' ^at 's e'9en''jk heel logisch en verder ook helemaal 'ter?' bisschoppen kunnen na tien jaar afwezigheid maar Rijn 16 van staPe' l°Pen- Dat zou ook niet geloofwaar- "hri'ege beklemtoont dat de aanwezigheid van de twee Seen erkenning van Acht Mei inhoudt en evenmin Et'jji met alles wat op de manifestatie gebeurt. Inchon 9een manifestatieganger zijn, die dat van deze twee kuituur h van bun collega's al verwacht of verlangt. De Jeigei1 n 'e ^et n'et met elkaar eens hoeft te zijn, is Acht Mei e komst van deze beide bisschoppen op persoonlijke titel t moment genoeg, meer hoeft nog niet. Van onze Haagse redactie Den Haag - De kans lijkt verkeken dat het kabinet als nog zal besluiten om de Betu welijn grotendeels door tun nels te laten lopen. Minister Jorritsma (Verkeer en Water staat) voelt daar niets voor. Ze sluit echter niet uit dat ze, tijdens de bouw van de Betuwe lijn, alsnog tot de bouw van extra tunnels zal besluiten. Of dat daadwerkelijk gebeurt, hangt af van de concrete aanbie dingen die bouwondernemingen haar zullen doen. Dat antwoordde Jorritsma giste ren in de Tweede Kamer op vragen van GroenLinks. De minister ziet vooralsnog wei nig in het plan van de zeven bouwondernemingen die zeggen met een 'nieuwe' techniek (In dustriële Tunnelbouw Methode, ITM) de goederenverbinding goeddeels ondergronds te kun nen aanleggen voor 8,5 miljard gulden. Dat is ruim 1 miljard meer dan de kosten van een bovengronds tracé. Premier Kok en minister De Boer vinden dat Jorritsma ITM bij haar uiteindelijke besluit voor de Betuwelijn moet betrek ken. Maar de minister van Ver keer voelt daar weinig voor. De techniek is volgens haar welis waar 'interessant en veelbelo vend', maar nog 'te experimen teel' om op korte termijn van belang te zijn. Ze sluit echter niet uit dat zij tijdens de aanleg van de Betu weroute alsnog zal besluiten tunnels volgens het ITM-concept te bouwen. „Daar wil ik natuur lijk wel naar kijken. Of dat ge beurt, hangt uiteindelijk wel af van de concrete aanbiedingen van de bouwers." Het kabinet wil op 13 april een besluit nemen over de aanleg van de Betuwelijn. Eventueel kan de beslissing een week op schuiven. Vanaf 1 april verlaagt Disneyland» Parijs zijn toegangsprijzen: 65, - voor volwas senen en 50, - voor kinderen.* Bovendien zijn onze arrangementsprij- zen omlaag gegaan: u kunt nu 2 dagen doorbrengen in het park en een nacht in een van onze hotels (inclusief ontbijt) vanaf slechts 160, - p.p.** Voor meer informatie over onze nieuwe prijzen, de gratis brochure en reserveringen, neem contact op met uw reisburo of •Geldig t/m 01 10.95 Kinderen van 3 l/m 11 jaar inbegrepen. Bovengenoemde pnjs is gebonden aan bepaalde data (hoogseizoen uitgesloten) en is op basis van 4 personen per kamer in Hotel Santa Fe. Prijzen in guldens zijn uitsluitend ter referentie.

de Stem | 1995 | | pagina 3