Kabinet wil van bordeelverbod af 'Nullijn lonen in '96 van de baan' •éfie jfyiïéfa Tunnel Betuwelijn is weer in beeld Stoffelijk overschot soldaat Broere in INederland cursussen op niveau Gezond en ongezond Sociale zekerheidslasten |dit jaar een miljard lager Mysterieus kistje bevat enkel ontsmettingsmiddel )E STEM BINNENLAND A3 Vakcentrale FNV mikt voor volgend jaar op cao's met stijging koopkracht DE STEM HEAO Breda BIIXIGHAM VLAGGEN Monique Sluyter opgepakt wegens 'vermogensdelict' COMMENTAAR BINNENLAND KORT 17 ton marihuana gevonden in Rotterdam Wethouder verdacht van ontucht Prijs voor Bram Vermeulen Plan voor meer vrouwen in schoolleiding Hoger beroep na euthanasie-vonnis Kok: ruzie PvdA-Tommel opgelost XPRIL 1995 lijft dan bestaan, kan de schadevergoi bewijzen. Dan mot tfer zelf proberen h 1 dader te krijgen. A Jffer van de dadi vil, kan de rechte it de dader een be |t aan een fonds te hulp aan slachtoj |elde die zich heel beft niet zelf mee htszaal te komen. H jen de beslissing va fin beroep gaan. Al gestrafte in beroe de schadeclaim daa ZATERDAG 1 APRIL 1995 l/an onze Haagse redactie Den Haag - Het verbod op het houden van een bordeel ivordt afgeschaft. Er komt een wet waarmee gemeenten een vergunningenbeleid kun nen voeren. De straffen op allerlei vormen van gedwon gen prostitutie worden zwaarder. Het kabinet heeft dit gisteren besloten. Eerder leed een wets- voorstel om het bordeelverbod op te heffen schipbreuk in de Eerste Kamer. De Senaat had vooral bezwaren tegen de ma nier waarop minister Hirsch Ballin van Justitie het gemeente lijk vergunningenbeleid had ge regeld. Hij wilde gemeenten zelf laten beslissen: ze mochten zelf borde len helemaal verbieden of ze via een vergunning legaliseren. Daardoor zou er, aldus de Eerste Kamer, rechtsongelijkheid ont staan in verschillende gemeen ten. De huidige minister van Justitie, Sorgdrager, gaat nu een wet ma ken waardoor gemeenten die al dan niet een vergunning willen geven aan een bordeel, op lande lijke regels kunnen terugvallen. Tegelijkertijd wordt het bordeel verbod, zoals dat nu nog geldt, opgeheven. Zij heeft daarvoor de steun van de Tweede Kamer, die het ver bod achterhaald vindt. Omdat bordelen officieel verboden zijn, bevinden bordeelhouders en prostituees zich in een 'schemer toestand' wat betreft de arbeids omstandigheden en sociale voor zieningen. Sorgdrager wil ook de strafmaat verhogen voor de exploitanten van bordelen die geweld en machtsmisbruik uitoefenen te gen de prostituées. Ook het te werkstellen van minderjarigen wordt zwaarder bestraft. Hoe hoog die straffen zullen worden, kon Justitie gisteren nog niet zeggen. De maximumstraf op mensen handel, het naar Nederland ha len van mensen om ze onder valse voorwendselen in de pros titutie te laten werken, is on langs gesteld op zes jaar cel. 'en'. foto cor viveef, n nu wel een wettelijk ardoor we gedwongen itil te staan bij het Ir. Dit geeft de garantie ■se organisaties zullen het slachtoffer genoeg- :e geven," zegt de offi- istitie. leen achternamiddag, |gen per week gedu- uren. Het onderwijs pp meer dan de be- j van Babylonisch farring. I systeem ontwikkeld 1 taal wordt geleerd herdragen van basis- I de geschiedenis van i de praktijk van alle Ie informatie over ge- gebruiken in deze I in één en dezelfde dubbel doel bereikt: spreken en schrij- pe taal en het zich (runnen redden in de nieuwe samenleving, leringscontract, waar Jderland nog alleen praten, in de prak- ne van immigranten geen echte proble- Iraag je je na enkele |it land onwillekeurig de samenleving hier |n tal en last. De Is- naken zich daarover geen grote zorgen en allesoverheersen- hoe shalom, vrede, te broos het ingezette es ook is, ook over de ens zal komen, spre- t een niet wijkende het aanwakkeren van eft, zo zien zij het en ze het staatsbezoek mingin Beatrix bijge- ;in uit het land dat, ok kritiek op Israel en de steun van Neder- rechtmatige Palestijn- ens, naar hun overtui- I nooit in de steek zal die bevestiging van banden, die ook zijn door de bitterste en ervaringen, steekt de van het eerste staats- t een Nederlandse ko- Israël bracht. ■k met uitstraling en een succes. )oor Pieter Willemsen - Amsterdam - De FNV zal in de cao's voor 1996 meer -. De vakcentrale gaat ervan uit dat de onderhandelingsruimte voor 1996 uit zal komen boven de 3,5 procent die de vakcentrale voor dit jaar heeft vastgesteld. De FNV zal overigens haar be leid blijven richten op het schep pen van zoveel mogelijk werkge legenheid. Daarnaast dringt de vakcentrale aan op herstel van de koppeling in '96. Van loonsverhogingen bedui dend boven de 3,5 procent zal volgend jaar geen sprake zijn. De FNV meent dat grote delen van de industrie, de collectieve sector en de dienstensector die niet kunnen dragen. De FNV is ongerust over signa len van leden die zich zorgen maken over bedrijven met stij gende winsten, die desondanks banen afstoten. De vakcentrale verwijt de overheid dat zij de belangrijkste aanjager is van de inflatie. Ook volgend jaar zal de forse huurstijging, die door de overheid wordt vastges.teld, de belangrijkste bron van inflatie zijn. Dit jaar zullen de lonen vermoe delijk stijgen met anderhalf tot twee procent. Door de lastenver lichting van de overheid bete kent die stijging in grote lijnen dat de koopkracht van werkne mers gelijk blijft. In contracten die nu al zijn afgesloten voor volgend jaar zijn loonsverhogin gen overeengekomen van gemid deld 2,75 procent; een procent meer dan het gemiddelde voor dit jaar. De FNV is ingenomen met de resultaten van de cao-onderhan delingen van dit jaar op het punt van arbeidsduurverkorting. Vooral bij de banken werd een belangrijke doorbraak bereikt met in beginsel een vierdaagse werkweek. De FNV vindt dat de arbeidsduurverkorting volgend jaar hoog op de cao-agenda moet blijven prijken. Tot de eeuwwis seling zullen er nog ruim een miljoen banen bij moeten ko men. Premier Kok vindt een verschil inontwikkeling van de koop kracht van 1,5 procent tussen sociale minima en werknemers met een modaal inkomen 'veel te fors'. Volgens het Centraal Plan bureau gaan modale inkomens er volgend jaar 0,25 procent op achteruit, terwijl minima 1,75 procent inleveren. Eerder deze week zei WD-ka- merlid De Korte dit verschil van 1,5 procent 'goed verdedigbaar' te vinden. Volgens De Korte is een dergelijk verschil in het re geerakkoord geaccepteerd. De PvdA-fractie viel meteen over De Korte heen, en ook D66 is het niet met hem eens. In weerwil van de toenemende vergrijzing en het hoge werk loosheidsniveau kunnen de tota le lasten omlaag door een sterke vermindering van het aantal wao- en ziektewetuitkeringen. Dat voorspelt het College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) in de kerngegevens over de uitkeringen in januari 1995. In die maand nam het aantal mensen met een aaw/wao-uitke- ring met het ongekende aantal van 5000 af tot 889.500. Het Ctsv vindt het echter nog te vroeg nu al te spreken van een verdere versnelling van de afbraak van het leger wao'ers. Als de deeluitkeringen worden herleid tot volle uitkeringen, DE DALING van de aantallen wao-gevallen en de terugloop van het ziekteverzuim, geven al langer aan dat de strengere sociale wetgeving tot getalsmatige successen heeft geleid. De voorspel ling van het College van toezicht van sociale verzekering (Ctsv) dat dit jaar een miljard minder aan uitkeringen voor werknemers- en volksverzekeringen moet worden uitgegeven, maakt duidelijk dat ook het financiële gewin nu zichtbaar begint te geworden. De wetgevers kunnen hun zegeningen tellen. Veel sneller dan verwacht zijn de resultaten van de strengere regels zichtbaar. Mooie zaak, is de conclusie op het eerste gezicht. De ongerech tigheden worden weggesneden en de frauders worden eindelijk aangepakt. Resultaat: een gezondere sociale wetgeving en een staatskas die niet langer wordt leeggezogen door een onbetaal baar sociaal systeem. Onder de oppervlakte van die eerste successen schuilt echter een aantal ernstige problemen. De gevolgen van de keiharde uitvoe ring van de ziektewet zijn nog niet bekend, maar het staat vast dat een dergelijke omslag kwalijke uitwassen met zich mee brengt. Voor de wao is dat reeds het geval. De herkeuringen die worden verricht, worden al maandenlang door negatieve publiciteit begeleid. De herkeuringseisen zijn onmenselijk hard en worden door de keuringsartsen op buitengewoon formele wijze uitge voerd. Het gevolg is dat hele groepen mensen naast hun zware fysieke handicap nu ook nog met ernstige psychische problemen kampen. Ze zijn namelijk arbeidsgeschikt verklaard, terwijl ze weten dat ze nergens aan de slag kunnen. Welk bedrijf zit te wachten op een werknemer met ernstige fysieke problemen? De politiek heeft begrepen dat de uitwerking van de nieuwe wao-wetgeving te star is en heeft staatssecretaris Linschoten van sociale Zaken diverse malen moeten manen er iets aan te doen. Linschoten heeft beloofd met een notitie over herziening van de herkeuringscriteria te komen. Hij moet dat wel snel doen, want het aantal schrijnende gevallen neemt met de dag toe. Een noodzakelijke gezondmaking van het sociale systeem mag er niet toe leiden dat een grote groep mensen in de vuilnisbak van de samenleving wordt gedepo- Zoetermeer (anp) - Met de uitkeringen voor de werknemers verzekeringen tegen inkomensderving door ziekte, arbeidson geschiktheid en werkloosheid en de uitkeringen voor volks verzekeringen (aow, kinderbijslag, nabestaanden) is dit jaar bijna een miljard minder gemoeid dan vorig jaar. Het stoffelijk overschot van de donderdag in Bosnië gesneuvel de 21-jarige Nederlandse blauwhelm J. Broere is gisteravond per militaire F-27 op vliegveld Zestienhoven gearriveerd. Zijn fami lie wachtte hem daar op. Eerder was de met de Nederlandse driekleur bedekte kist in Split door zijn kameraden aan boord van het toestel gebracht. Broere sneuvelde toen een Nederlandse VN-post bij de stad Tuzla door onbekenden met mortiergranaten werd beschoten. Hij slaagde er niet op tijd naar een bunker te vluchten. foto anp (ADVERTENTIES) komt het volle aantal uitkerin gen op 757.000. Het Toezichtcollege hanteert een van het CBS afwijkende regis tratie van werkloosheid. De eer ste werkloosheidsweken die ten laste komen van de wachtgeld fondsen blijven buiten beschou wing. Het aantal ww-uitkerin- gen - de ww volgt daarop - lag in januari op 428.000, het gevolg van 60.000 nieuwe ww'ers waar 41.000 beëindigingen tegenover stonden. Als gevolg van de komende aan scherping van de ww per 1 maart 1995 zal het aantal ww'ers afnemen. Het effect van de verbetering van de conjunc tuur was in de ww-cijfers over januari nog niet zichtbaar. Ochten (anp) - In het kistje dat woensdag werd gevonden op camping 't Zand in Ochten blij ken hexachloormelamine en sterk alkalische natronloog te zitten. Deze stoffen zijn met na me in Oost-Europa bedoeld om voertuigen en mogelijk ook men selijke huid te ontsmetten, wan neer chemische wapens zouden worden gebruikt. TNO heeft dat gisteren vastge steld. De stoffen, die verpakt zaten in 37 ampullen, zijn alleen gevaarlijk bij inademing of wan neer ze gedronken worden. Hoewel er geen nitroglycerine in het kistje zat, zoals aanvankelijk werd aangenomen, waren de vei ligheidsmaatregelen volgens burgemeester H. Zomerdijk toch geenszins overdreven. Er kwamen steeds meer aanwij zingen dat er geen springstof in zat, maar middelen voor chemi sche oorlogvoering. Om die re den werd TNO ingeschakeld. Het spul is wellicht afkomstig van Poolse oorlogsfregatten, die in de haven van Dodewaard op sloop wachten. Gisteren onder zocht een speciale eenheid uit Amsterdam de schepen, en vond op alle schepen kistjes van het zelfde type dat op de camping zoveel opschudding veroorzaak te. De kistjes waren leeg. Op één schip troffen de onderzoekers een tiental ampullen aan met het ontsmettingsmiddel HOGESCHOOL WESTBRABANT Avond Hoger Economisch Administratief Onderwijs voor meer info.: 076-250633 vlaggen "parasols" VLAGGEMASTEN SCHIEDAM. TEL. 010-2730096 FAX. 010-2730085 Haarlem (anp) - De politie heeft de 27-jarige tv-presen- tatriee, zangeres en 'erotisch deskundige' Monique Sluyter in Amsterdam gearresteerd op verdenking van 'vermo gensdelicten'. De arrestatie van Sluyter, die bekendheid verwierf door het Veronica-programma Erotica, was onderdeel van een groot scheepse operatie van Neder landse, Duitse en Spaanse re chercheteams. Volgens de politie is daarmee een internationale criminele organisatie opgerold. Met ruim honderd man heeft de politie dinsdag op dertien plaat sen in Nederland invallen ge daan. De politie arresteerde be halve Sluyter nog twee mannen van 45 en 49 jaar. De politie verdenkt .de beide mannen van heling, valsheid in geschrifte, zwendel en deelne ming aan een misdadige organi satie. Bij de huiszoekingen heeft de politie drie auto's, een grote partij wijn, kostbare schilderijen en boekhoudingen in beslag ge nomen. Volgens recente publikaties in de pers verkeert Monique Sluyter in grote financiële problemen. Den Haag (anp) - Volgens premier Kok moet niet te veel waarde worden gehecht aan zijn opmerking dat er voor milieuknelpunten bij de aan leg van de Betuwelijn niet meer dan vijfhonderd miljoen gulden beschikbaar is. „Het ging daarbij om een taxatie met het schippersoog en niet om een precieze politieke grens," zei Kok gisteren na afloop van de ministerraad. Aanleiding was het rapport van de econoom E. Bomhoff over de rentabiliteit van de goederen spoorlijn. In dat rapport wordt de 'winst' van de lijn tot 2025 op ruim vijftig miljard begroot, ruim hoger dan de veel voorzich tiger ramingen van het Centraal Planbureau (CPB) van ongeveer 21 miljard. De rentabiliteit is politiek van groot belang omdat de WD tot donderdag grote aarzelingen had bij de aanleg. Deze partij vrees de dat de lijn mogelijk niet ren dabel zou zijn. Bovendien heeft D66 steeds ge zegd dat de milieukwaliteit van de lijn ingrijpend beter moet. D66 vindt dat in elk geval vijf door de commissie-Hermans in kaart gebrachte knelpunten in grijpend zouden moeten worden verbeterd, een operatie die de Betuwelijn 1,2 miljard duurder zou maken dan de 7,4 miljard die de lijn sowieso al gaat kos ten. De democraten vinden de door Kok genoemde vijfhonderd mil joen te weinig om met de aanleg akkoord te kunnen gaan. Hoewel Kok afstand nam van dat bedrag, wees hij er wel op dat de gunstiger ramingen op zich geen reden zijn meer in de lijn te investeren. Kok vindt dat milieu-investeringen moeten worden afgewogen tegen soort gelijke investeringen bij projec ten als de hoge-snelheidstrein en de uitbreiding van Schiphol. Kok gaat er, net als minister Jorritsma van Verkeer, van uit dat het kabinet eind april over de Betuwelijn besluit. De pre mier zei verder dat een rapport, waarin wordt aangegeven dat via een nieuwe boortechniek on dertunneling van circa twee der de van de lijn mogelijk is voor een bedrag van 8,5 miljard, on getwijfeld nog in de afwegingen wordt betrokken. Hij waarschuwde wel dat dat niet tot vertraging in de besluit vorming mag leiden. De fracties van PvdA, VVD, D66 en Groen- Links stelden gisteren dat het kabinet dat rapport bij de be sluitvorming moet betrekken. De fracties van PvdA, WD, D66 en Groen Links willen meer in formatie over de nieuwe boor techniek. Ze willen dat het kabi net zich over deze mogelijkheid buigt nog voordat het de knoop doorhakt. De tunnelvariant kwam vrijdag aan de orde in het VPRO-radio- programma Argos. Hoewel een consortium van zes Nederlandse ondernemingen en één Duits be drijf pas eind april de haalbaar heidsstudie over het zogeheten Industriële Tunnelbouw Metho de-project (ITM) klaar heeft, luidt nu al de conclusie dat on dertunneling goedkoper is dan bovengrondse aanleg. Bovendien is de spoorlijn vol gens de ITM-techniek sneller te realiseren. Het ministerie van Economische Zaken draagt 750.000 gulden bij aan de studie. De nieuwste boormachine kan betonnen tunnelbuizen vervaar digen tegen een kilometerprijs die 30 procent lager ligt dan met conventionele boormethoden. De bouwsnelheid wordt verdubbeld door met twee keer twee machi nes naar elkaar toe te werken. De Betuwelijn kan voor twee derde onder de grond, aldus het consortium. Volgens het kabinet kost boven grondse aanleg 7,4 miljard gul den. Voor het aanpakken van vijf belangrijke (milieu-)knel- punten is nog eens 1,2 miljard gulden nodig. WD-kamerlid Blaauw: „Ik heb al gesprekken met deze mensen gehad en ze hebben me al voor lopige getallen uit het rapport laten zien. Als dit een nieuw gegeven is, dan mag je dat niet zomaar weggooien." Ook de PvdA neemt de ITM-me- thode serieus. Kamerlid Crone staat open voor elke moderne, dus milieuvriendelijkere, oplos sing. D66-kamerlid Versnel spreekt van 'interessante gege vens'. GroenLinks wacht de presenta tie van de afgeronde ITM-studie niet af. Rosenmöller gaat het kabinet volgende week al vragen stellen over de tunnelvariant. De grootste oppositiepartij CDA daarentegen is uiterst sceptisch. Kamerlid Leers: „Eerst zien en dan pas geloven. We zijn de afgelopen jaren plat gegooid met allerlei tunneltechnieken. Ik ge loof er niet in. Trouwens, het zou toch te gek zijn als we helemaal opnieuw moeten beginnen." Behalve het CDA loopt ook mi nister Jorristma van verkeer niet warm voor ondertunneling. „Ik bewaar tunnels het liefst voor knelpunten en voor kwetsbare landschappelijke gebieden. Tot nu toe is elke tunneloptie te kostbaar gebleken. Er kleven ook te veel onzekerheden aan, zo zijn veiligheidsrisico's niet mee genomen. Het vervoer van bij voorbeeld gevaarlijke stoffen kun je dan vergeten." Jorritsma gelooft bovendien niet dat ondertunneling goedkoper uitpakt. „Technieken die nieuw zijn, vallen altijd duurder uit." Wat ben ik blij dat ik niet in Ochten woon. Zenuwslo pend is het leven daar, om niet te zeggen levensge vaarlijk. Net ben je bijgekomen van doorwaakte nachten of de volgende ramp belaagt je alweer. Een kistje met nitroglycerine dreigde datgene op te blazen wat door het water was gespaard. De constate ring achteraf dat het om onschuldiger spul ging, doet niets af aan de spanning waarin Ochten heeft gezeten. Ik neem mijn petje af voor die burgemeester. Bij de bijna-watersnoodramp was hij al een rots in de bran ding van de oprukkende water en ook nu hield hij laconiek het hoofd koel, Maar misschien was dat explosieve kistje wel een briljante zet van hem. Want de belangstelling voor zijn dorp was met het water weggeëbt en dat kistje wist zijn dorp opnieuw voorpaginanieuws te maken. Wat wel jammer is dat je ook bij hem het negatieve effect van de zogeheten mediatraining ziet. De man heet eigenlijk gewoon Jansen, maar in een lollige bui had hij zich ten tijde van het wassende water heel toepasselijk Zomerdijk genoemd. Had hij niet dat dure Hilversumse bureau in de arm genomen, dan had hij zich nu waarschijnlijk als burgemeester Kruit gepresenteerd en niemand in de media zou er erg in hebben gehad. Dat neemt niet weg dat Ochten dit jaar voorgoed op de landkaart is gezet. Al die plaatsen die miljoenen in evenementen steken om publiek te trekken, kunnen daar een puntje aan zuigen. De Les van Ochten luidt: Zorg ervoor dat er in je gemeente helemaal niets gebeurt en je hebt de allerbeste publiciteit. MERIJN Rotterdam - De Rotterdamse Douane en de FIOD hebben donderdag 17 ton marihuana onderschept. De partij zat in een container in de Merwehaven in Rotterdam en heeft een straat waarde van ongeveer vijftig miljoen gulden. Volgens justitie was de douane al lange tijd op de hoogte dat het betrokken Colombiaanse schip verschillende laadkisten met verdovende middelen vervoerde. Ze was getipt door Amerikaan se drugbestrijdingsdienst Drugs Enforcement Agency. De mari huana was in sigarettendozen en zakken verstopt achter een partij ananas. Zwolle - Wethouder A. Putmans (CDA) van Helmond moet voor de rechter verschijnen wegens het plegen van ontucht. Als onderwijzer in Lelystad zou hij tussen 1983 en 1986 vijf meisjes hebben lastig gevallen. Daarvan is in oktober 1994 aangifte gedagn. De Helmondse wethouder zat enkele dagen in voorarrest. Hij legde zijn functie tijdelijk neer in afwachting van wat het openbaar ministerie met de aangiften zou doen. Amsterdam - De Annie M.G. Schmidt-prijs 1994 gaat naar Bram Vermeulen voor het cabaretlied Een doodgewone jongen. Hij krijgt de prijs voor het beste Nederlandse kleinkunstlied uit 1994 op 9 april in Theater Bellevue in Amsterdam overhandigd. Aan de onderscheiding is een bronzen beeld van kunstenaar Frank Rosen en een geldbedrag van 7500 gulden verbonden. De Annie M.G. Schmidt-prijs is een initiatief van de Stichting Conamus. Het is de derde keer dat hij wordt uitgereikt. Vermeulen schreef zowel de tekst als de muziek voor Een doodgewone jongen. Den Haag - Scholen met te weinig vrouwen in de directie moeten voortaan elke twee jaar een plan maken waarin ze aangeven hoe ze dit willen veranderen. Met dat wetsvoorstel van staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs is het kabinet ak koord gegaan. Scholen met een directie die voor de helft of meer uit vrouwen bestaat, zijn ontslagen van de verplichting. In het plan moet het schoolbestuur duidelijk maken hoeveel vrouwelijke managers "het wil aanstellen, binnen welke termijn en welke maatregelen het wil nemen om de 'streefcijfers' te realiseren. Groningen - De 38-jarige verpleegkundige die vorige week door de rechtbank in Groningen werd veroordeeld omdat zij euthanaT sie heeft gepleegd op een ernstig zieke vriend en collega, gaat in hoger beroep. De Groninger rechtbank legde haar twee maanden voorwaarde lijk op, omdat dat de euthanasiehandeling alleen voorbehouden is aan artsen. De verpleegkundige diende haar vriend in het eindstadium van aids een dodelijke injectie toe, in het bijzijn van de huisarts. De rechtbank wees deze zogeheten 'verlengde arm-constructie' af. De huisarts zal voor het medisch tuchtcolle ge moeten verschijnen. Den Haag - Premier Kok gaat ervan uit dat het conflict tussen zijn partijgenoten van de PvdA-Kamerfractie en staatssecre taris Tommei (D66, Volkshuisvesting) is opgelost. Kok zei dat gisteren na afloop van de ministerraad, waarin nog uitvoerig is gepraat over de politieke ruzie tussen Tommei en de PvdA-fractie. Die ruzie ontstond toen Tommei vorige week, volgens de PvdA, onvoldoende tegemoet kwam aan haar wens om de minima via de individuele huursubsidie, volledig te compenseren voor huurstijgingen. De PvdA vreest dat de voorgenomen financiële verzelfstandigingso peratie van de volkshuisvesting tot deze stijgingen leidt. Dankzij die operatie mogen woningbouwcorporaties de huren straks zelf vast stellen. Kok benadrukte dat het hele kabinet er naar streeft de minima volledig te compenseren. Hij gaat er echter vanuit dat dit kan uit de bestaande huursubsidie- pot. Tommei kan dinsdag, als de kwestie opnieuw in de Kamer komt, de PvdA dus tegemoet komen zonder een financiële toezegging te doen. „Blijkt er wel een prijskaartje aan vast te zitten, dan hebben we een probleem. Dat moeten we opnieuw bekijken. Maar dat speelt pas bij het opstellen van de nieuwe begroting," aldus Kok. Aan de brieven waarin de premier zijn D66-staatssecretaris tot twee keer toe maande beter tegemoet te komen aan de wens van de PvdA, moest volgens Kok niet te veel betekenis worden gehecht. „Het is geen partijpolitieke kwestie," zei Kok, die eraan toevoegde geen enkel probleem te hebben met het functioneren van staatssecretaris Tommei.

de Stem | 1995 | | pagina 3