Maatregelen tegen koffieshops RSUSSEN PvdA Oostburg wil weten waar geld voor sporthal is gebleven Protest tegen eigen bijdrage rechtshulp POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort r Gedoogbeleid tast imago Sluis als koopstad aan VAC richt zich met meer nadruk op woonomgeving Dorpslan Zuidzande komt iets later aan de orde Bronzen en zilveren speld duivenmelker Cees de Regt errlt in Brabant. Hoek blij met ouderensoos 'bovenhoek' Amateurtheaterdag in liet Zuidland Inbraak in dorpshuis Diefstal auto Wisselgeld ontvreemd Inbraak in auto Dief aangehouden Rijden onder invloed Terneuzen Tennisschool Hulst met een SIEMENS S3 GSM-telefoon ejonge axel ling systeemanalist- jrammeur m/v >yan onze verslaggever 'oostburg - De PvdA in Oost- burg wil weten waar het be drag van 5,5 miljoen gulden, jjat de gemeente heeft be taald aan Lafoma BV voor de houw van de nieuwe sport hal, is terecht gekomen. I Wille heeft sterke vermoedens het bedrag is overgemaakt naar een rekening van een be drijf op Cura?au. Lafoma is een inderdeel van projectontwikke laar Witte Boussen-de Bruin in Terneuzen. „Het is bekend dat dergelijke lijnen worden gebruikt voor het witwassen van druggelden. Ik zeg niet dat de gemeente zich daarmee inlaat maar ik wil dui delijk weten of dit een betrouw bare lijn is," zei hij gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissie Financiën. „Het gaat immers om een groot be drag." Wille beroept zich op een fax die in januari bij de gemeente bin nenkwam waar een paar keer de naam van het tropische eiland op staat. Wethouder A. Rosen- daal zegt van niets te weten. „Ons is alleen bekend dat wij het geld hebben overgemaakt op de rekening van Lafoma. Die reke ning loopt bij de Rabobank Zuid in Vlissingen. Het zou best kun nen dat het bedrag vervolgens naar Cura?au is overgemaakt maar daar heb ik geen bood schap aan. Het geld is immers niet meer van de gemeente, maar van de projectontwikkelaar. Voor ons is hiermee de kous af." Voor Wille is dat zeker niet het geval. Hij wil het postadres we ten waar het geld naar toe is gegaan. „Denkt u dat ik zelf het geld heb overgemaakt," reageer de Rosendaal geïrriteerd. „Wij hebben echt niets te verbergen. Het geld is overgemaakt naar de rekening van Lafoma conform de overeenkomst." Wille blijft zijn argwaan houden en zoekt de zaak verder uit. Wille voelt zich met betrekking tot de sporthal nog op een ande re manier besodemieterd. Hij vindt het uiterst vreemd dat de gemeente het bedrag van 5,5 miljoen gulden al heeft betaald voordat de eerste paal is gesla gen. Volgens hem is betalen tij dens de bouw de geijkte weg. Op deze manier kost het de gemeen te nogal wat rente. Volgens Rosendaal heeft de ge meente er juist voordeel aan dat het bedrag al is overgemaakt. „We krijgen een kwalitatief be tere sporthal omdat de project ontwikkelaar daar wat extra in vesteringen tegenover stelt. An ders hadden wij een kwalitatief mindere sporthal of moesten we meer investeren. Het is een puur zakelijke overweging geweest." Rosendaal kondigde overigens nog een aardige meevaller aan met betrekking tot de sporthal. De gemeente heeft de BTW van 950.000 gulden terug ontvangen. De gemeente privatiseert name lijk de exploitatie waardoor de BTW wordt teruggevorderd. Een gegadigde voor de exploitatie is overigens nog niet gevonden. tWVT-ers spelen darts op het portret van premier Kok. Van onze verslaggever Terneuzen - De Werkgroep Uitkerings gerechtigden Terneuzen heeft gisteren een protestactie gehouden tegen de in voering van de eigen bijdrage voor rechtshulp. In de wachtkamer van het Bureau voor Rechtshulp maakten werkgroepsleden en bezoekers hun onvrede kenbaar door met pijltjes politici te doorboren. De werkgroep had een aantal fors uitvergro te foto's van landelijke politici meegezeuld, gehuld in toga en met dollartekentjes in de ogen. Wie met de darts (pijltjes) een oog wist te raken, mocht zich verheugen in een een malige uitkering van vijf cent. Er was juist voor de vrijdagochtend gekozen, omdat er dan nogal wat bezoekers over de vloer komen bij het Bureau voor Rechtshulp. Die mochten niet alleen gooien, maar kregen ook een pamflet toegestopt. „Wij willen met deze actie een signaal afgeven dat we het in het geheel niet eens zijn met de eigen bijdrage," aldus secretaris W. Nabbe. De eigen bijdrage kan fors oplopen. De eerste tweeënhalf uur dat een advocaat in actie moet komen is nog wei te doen. Daar betaal je 30 gulden voor. Daarna lopen de kosten echter snel in de papieren. „Wat wij al zien aankomen is dat mensen met de lagere inkomens het straks gewoon niet meer kunnen betalen," zegt Nabbe. „Dan krijg je dat mensen de zaak maar laten zitten en het gevolg is het ontstaan van een inkomensafhankelijke rechtstaat. Immers, alleen iemand met een goed salaris kan dan nog proberen zijn recht te halen. Dat vinden wij onrechtvaardig." Van onze verslaggever Terneuzen - De activiteiten van de Vrouwen Advies Com missie voor de woningbouw en woonomgeving (VAC) Ter neuzen richten zich steeds nadrukkelijker op een veilige en leefbare woonomgeving. De VAC constateert dat in het pas verschenen jaarver slag over 1994. Aanvankelijk voerde de advise ring met betrekking tot de prak tische inrichting van woningen de boventoon, maar ook de woonomgeving wordt steeds be langrijker. Bovendien gaat het tegenwoordig niet meer alleen om huurwoningen. De nieuw bouw in de sociale woningbouw neemt steeds verder af. VAC Terneuzen wordt steeds meer be trokken bij woonzorgprojecten en nieuwbouw in de particulier sector, zoals het plan Othene. Vorig jaar werkte VAC Terneu zen mee aan elf projecten in de gemeente. Een belangrijke pro ject was het plan Othene, waar de VAC vanaf het begin bij be trokken was. Daar worden de komende jaren 2700 woningen gebouwd. Ook bij de totstandko- Hoek - Met het onthullen van sen naambordje opende wethou der P.c. Hamelinck gistermid dag het nieuwe soosgebouw van de stinchting Welzijn voor Oude ren in Hoek. De soosruimte is een unieke samenwerking tussen zorgcentrum Vremdieke en de stichting Welzijn voor ouderen Hoek. In zijn openingstoespraak me moreerde wethouder Hamelinck de geschiedenis rond de tot standkoming. „In 1992 waren er n°g plannen om bij te bouwen 'j het buurthuis. Dit bleek geen aaibare kaart. Toen het bestuur an de stichting Welzijn in con- act kwam met het bestuur van remdieke, was het ijs snel ge- l en. De voormalige aula van remdieke is mede dankzij een ote mate van zelfwerkzaam- rd omgebouwd tot een mooie Msruimte." Dieleman van de stichting eizijn onderstreepte de goede 1 menwerking met het zorgcen- um Wij huren de ruimte van h«Kk In anderhalf jaar eerd" W6 Sel30llw gereah- de soos is een grote zaal voor pne/ten> keuken, biljartzaal en hal. Velen maakten giste- van de gelegenheid gebruik lm oe soos te bezichtigen. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Burgemeester en Wethouders (B en W) van Sluis-Aardenburg willen de Algemene Plaatselij ke Verordening (APV) en de diverse bestemmingsplan nen aanpassen om de vestiging van koffieshops te weren. Het college geeft in een beleids- onder andere de APV en de hore- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ming van het woonzorgcentrum De Cavalier heeft de VAC nutti ge adviezen kunnen geven. De VAC streeft er naar uit iedere kern een vertegenwoordigster te hebben, maar dat wil voorlopig niet lukken. De nog vacante plaatsen zou men het liefst inge vuld zien met vrouwen uit Sluis kil of Biervliet, omdat die nog steeds niet in de VAC zijn verte genwoordigd. notitie inzake de handel in soft drugs in openbare inrichtingen aan geen gedoogbeleid te willen gaan voeren. Volgens het dagelijks bestuur van Sluis-Aardenburg is er geen reëel maatschappelijk draagvlak aanwezig voor het gedogen van een koffieshop. De recente actie onder het motto 'Wat Kessen kan, kunnen Kruize/Van Liere ook' is hiervoor illustratief. Daarnaast dreigt het imago van Sluis als koopstad schade op te lopen door het toestaan van kof fieshops. Het college geeft daarbij aan dat het woon- en leefklimaat in het centrum van met name Sluis reeds onder grotere druk staat dan in de meeste andere steden door de aanwezigheid van een in verhouding tot de omvang van Sluis zeer groot aantal sex-cine- ma's en vergelijkbare inrichtin gen. Deze cinema's oefenen een grote aantrekkingskracht uit op klanten uit het buitenland. Door de aanwezigheid van een koffie shop zou die druk alleen maar groter worden. Ook wordt de druk op juist die ene koffieshop enorm groot als gevolg van de niet te onder schatten vraag uit het buiten land. En dat leidt tot aantasting van de openbare orde en het woon- en leefklimaat in de om geving van de koffieshop. De notitie 'Drugproblematiek en mogelijkheden tot het voeren van beleid in Zeeland' geeft wel aan dat er in Zeeuws Vlaanderen vijf koffieshops kunnen komen (een koffieshop op twintigdui zend inwoners) maar volgens het college binden de aanbevelingen van de werkgroep de gemeente niet. De primaire verantwoorde lijkheid op het gebied van de openbare orde en de bescher ming van het woon- en leefkli maat behoort immers tot de competentie van de onderschei dende gemeentelijke bestuursor ganen. Daarnaast wordt in de notitie aangegeven dat het maximum aantal verkooppunten in over eenstemming moet zijn met de lokale markt. En volgens B en W is er in Sluis-Aardenburg geen lokale behoefte van betekenis. Maar het college sluit de ogen niet. Vanwege de geografische ligging ten opzichte van België en Noord-Frankrijk is het im mers niet denkbeeldig dat de gemeente vroeg of laat met han del in drugs en de daarmee ge paard gaande overlast te maken krijgt. Daarom willen B en W cabestemming in de diverse be stemmingsplannen aanpassen om koffieshops en daarmee ge paard gaande drugtoerisme en overlast te weren. Ook wil het college intensief controle uitoe fenen op de naleving van de verleende vergunningen op basis van de Drank- en Horecawet, de Woningwet of de Wet Milieube heer. Daarnaast wil het college regel matig de drugproblematiek eva lueren via het reguliere overleg met politie en justitie en op het terrein van preventie het bevor deren van voorlichting, met na me op scholen, over de gevaren van het gebruik van verdovende middelen. Het college wil nagaan in hoe verre bij Rijk en Provincie finan ciële steun kan worden verkre gen om deze maatregelen uit te gaan voeren. Terneuzen - In het Zuidland- theater in Terneuzen wordt op zaterdag 8 april een Amateur Theaterdag gehouden. Er doen diverse gezelschappen uit de he le regio aan mee. Het middagprogramma begint om 15.00 uur, met een optreden van het kinderkoor Vivace uit Groede. Balletschool Petrella Lion uit Axel treedt daarna op, gevolgd door Tejater Marrein met de voorstelling 'Even rus ten'. Toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde zet 'De beaty en het beest' op de planken en ca baretgroep Aan Diggelen uit Hulst brengt 'Vers Gezongen'. Tejater Marrein keert 's avonds om 20.00 uur terug, nu met 'Een lichte lunch'. Jan de Ridder uit Hulst brengt daarna cabaret voor het voetlicht en er is op nieuw ballet door balletschool Lilianne Butler uit Terneuzen. Wie 's middags Aan Diggelen heeft gemist, kan ze 's avonds nog zien met hetzelfde program ma. Toneelgroep Thalia uit Bres- kens besluit de dag met het stuk 'Feest op de Agenda' De theaterdag wordt muzikaal omlijst door Jan Jurry en Eddy Koers. De presentatie is in han den van Rietje Janssens en Siete Roffel. Toegangskaarten kosten vijf gulden voor het middag- en eveneens vijf gulden voor het avondprogramma. Er is ook een passe-partout verkrijgbaar voor zeven gulden vijftig. Van onze correspondent Zuidzande - Het uit te voeren Dorpsplan voor de kern Zuidzande wordt wat later aangepakt. Deze mededeling deed burgemeester J. Kruize van Oostburg tijdens de jaarlijkse Dorspraadvergadering. Ouderen in Hoek bekijken de biljarttafel in het nieuwe soosgebouw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kruize: „We hopen het Dorpsp- lam mee te nemen in het op stapel staande project 'Duur zaam Veilig' waarin het wegenet van Zeeuws Vlaanderen wordt aangepakt om het hoge percen tage verkeersslachtoffers terug te dringen. Daarin hopen we ook de verkeerssituatie in Zuidzande mee te nemen." De snelheid op de doorgaande weg in deze kern is een ieder jaar terugkomend onderwerp. Oplossingen konden de gemeen telijke vertegenwoordigers ook nu niet aandragen. De Zuid- zandse dorpsraad organiseert dit jaar een tuinwedstrijd. Twee keer per jaar zal een jury de tuinen van de deelnemers in di verse categorieën komen keuren. De aanmeldingen lopen overi gens niet storm volgens de aftre dende voorzitster Ina Luteijn. Zij was volgens de statuten aan de beurt om het bestuur van de Dorpsraad te verlaten. In haar plaats komt Monique Wittouck de gelederen versterken terwijl Marcel Brekcpot en Emmy Die- leman werden herkozen. Het voorzitterschap zal de komende jaren bij toerbeurt worden inge vuld. Er komt dit jaar geen mu ziekfeest althans dit zal niet zo als vorig jaar door de Dorpsraad worden georganiseerd. (ADVERTENTIE) Aardenburg - Donder dagnacht is ingebroken in het dorsphuis aan de Westmolen straat te Aardenburg. Vermist wordt een hoeveelheid drank en wat versnaperingen. Axel - Een 24-jarige man uit Axel deed bij de politie in Zeeuws-Vlaanderen aangifte van diefstal van zijn perso nenauto. Het voertuig een ro de Opel, voorzien van het ken tekennummer SR-75-JV, ver dween gisternacht vanaf een parkeerplaats aan de Ruben straat in zijn woonplaats. Terneuzen - Bij een inbraak in een winkel aan de Vlietstraat in Terneuzen-zuid werd gis ternacht uit een kassa een ge ringe hoeveelheid aan wissel geld ontvreemd. In Biervliet werd tijdens afwewezigheid van de bewoonster ingebroken in een woning aan de School- laan, waaruit een aantal goe deren werden buitgemaakt. Axel - Vanuit een aan de Weststraat in Axel geparkeer de personenauto werd een au- toradio-casetterecorder gesto len. Ook werd getracht in te breken in een auto van een 24-jarige inwoner uit Terneu zen, die geparkeerd stond aan de Willem de Zwijgerlaan in Axel. Ook hier had men ge tracht de autoradio te stelen, wat echter niet lukte. Wel ont stond aanzienlijke schade aan het voertuig. Oostburg - De politie in West- Zeeuws-VIaanderen heeft een 19-jarige man uit Aardenburg aangehouden, verdacht van diefstal van een portemonnee, eigendom van een 45-jarige man uit Aardenburg. De jon geman heeft de diefstal be kend. Met een dagvaarding op zak is hij na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Terneuzen - Gisternacht werd op de Bernhardstraat in zijn woonplaats een 47-jarige Ter- neuzenaar aangehouden ver dacht van het rijden onder invloed. Een ademanalysetest gaf als uitslag 570 microgram alcohol aan per uitgeademde liter lucht. Zijn. rijbewijs werd ingevorderd en met een dag vaarding op zak mocht de man (lopend) zijn weg vervolgen. HANDICAP - Dinsdag 25 april is er in de kantine van de Dethon in de Haarmanweg een informatie-avond van de federatie van ouderverenigin gen Zeeland. Het onderwerp is hulp vraagverduidelij king' Om zo veel mogelijk zorg op maat te kunnen verlenen gaan hulpverleners/verzorgers te genwoordig uit van wat dege ne met de verstandelijke han dicap zelf wil of kan. De ge handicapten en hun ouders of familieleden kunnen tijdens deze bijeenkomst Ieren de be nodigde ondersteuning zo goed mogelijk te omschrijven. In Goes en Middelburg zijn op 26 en 27 april soortgelijke in formatie-avonden. Hulst - In de op één na hoog ste poule van het wedstrijdcir cuit van de tennisschool Hulst was Jans Boes prima op dreef. Hij versloeg met twee games verschil Etiënne Nachtegael. Bovendien was Boes goed voor een zeer royale overwinning op Edwin Sinke. In poule twee bij de vrouwen was Maurena d'Hooghe goed voor twee rui me overwinningen. Gevolg van het feit dat zij steeds meer progressie boekt. Bart van Re- mortel won in poule twee bij de jeugd zowel van Eiso Al berda als Kim Boes overtui gend. UITSLAGEN MANNEN Poule 2: Dave Kuypers-Jan Ver meulen 5-3, Jans Boes-Etiënne Nachtegael 6-4, Jans Boes-Edwin Sinke 14-2, Peter van Remoorte- re-Etienne Nachtegael 5-5. Poule 3: René de Maagt-Cor Mil- lenaar 7-0, Cor Millenaar-René Brouwer 8-3, Cor Millenaar-Jos van Denderen 6-4. VROUWEN Poule 1: Eliane Verstraeten-Sonja de Witte 5-5, Anniek Bral-Sonja de Witte, Els Vermeulen-Chris Biesbroeck 7-3, Eliane Verstrae- ten-Chris Biesbroeck 5-3. Poule 2: Mauilena d'Hooghe-Hella Bosman, Maurena d'Hooghe- Karin Boes 8-2. JEUGD Poule 1: Koos Alberda-Bram van Hoof 10-2, Klaas Alberda-Jac- queline Verhaegen 9-4, Wouter Herrewegh-Niels Boogaert 6-4, Niels Boogaert-Bram van Hoof 7-1, Koos Alberda-Willem-Jan van Doeselaar 9-3. Poule 2: Bart van Remortel-Eiso Alberda 10-1, Bart van Remortel- Kim Boes 9-2, Eiso Alberda-Kim Boes 9-2. Biervliet - Cees de Regt, voorzitter van postduivenvereniging De Hoop uit Biervliet kreeg gisteravond tijdens de receptie in verband met het 75-jarig jubileum van zijn vereniging in café Tobbetje twee onderscheidingen opgespeld. Afdelingsvoorzit ter M.Buysse had de zilveren speld van de afdeling Zeeland en de bronzen speld van de Nederlandse Postduiven Organisatie voor hem in petto. Voordat Buysse hem de versier selen overhandigde, roemde de afdelingsvoorzitter de jubile rende vereniging. „De functie van een duivensportvereniging in een dorp moet je niet onder schatten," aldus Buysse. „Zo-'n vereniging houdt een dorp leefbaar. We hebben met zijn allen een belangrijke taak en het beleid van het afdelingsbestuur zal nooit gericht zijn op de op heffing of teloorgang van een vereniging. U heeft in Biervliet een toegewijd voorzitter en een krachtig bestuur. De oud papier actie van u is overal bekend." Daarna richtte Buysse het woord tot Cees de Regt, 18 jaar voorzit ter van de Hoop en veertig actief lid van de duivensportvereni ging. „U dient al jaren niet al leen het belang van Biervliet, maar ook een regionaal en inter nationaal belang," zei Buysse. „Vooral jullie kampioenendag is alom bekend. Ondanks dat we FOTO CAMILE SCHELSTRAETE als afdelingsbestuur zeker niet scheutig zijn met onderscheidin gen zijn we toch van mening dat u een toegevoegde waarde heeft voor de duivensport. De uitstra ling naar anderen was voor ons ook een reden om niet met lege handen naar hier te komen. We benoemen u tot lid van verdien ste van de NPO en onze afde ling." C bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Mijn belangscelling gaac in de eerste plaats uit naar le opleiding: 'k wil ook graag informatie over de opleiding: I ik kom naar de voorlichtingsdag op: woensdag 19 april. donderdag 20 april. Y# Ik neem personen extra mee. Ob D Ik kom niet naar de voorlichtingsdagen. Naam:J m/v I I Adres: PC +woonpl.: Ik 2ir in 4 VWO 5 VWO 6 VWO anders: Katholieke Universiteit Brabant de enorme groei in opdrachten we een jleze functie vragen we van u vwo met ket. De studie ambi heeft u er op zitten of J er nog mee bezig. It in bezit van rijbewijs B en hebt niets veel reizen. Kennis van AS/400 is geen eis vel een pré. Interesse in automatisering is Ifsprekend. Studeren in de avonduren is pezwaar voor u. 1 goede contactuele eigenschappen u van eigen zijn, dan past u ongetwijfeld in n, en zult u zelf de klanten bezoeken, wel noodzakelijk dat u in de buurt (regio Tilburg, Breda of Eindhoven). presseerd? Voor meer informatie kunt 'bellen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u |n aan dhr J.M.H. Festen RI. ie nisatie Automatisering BV pog 50, 4822 na Breda Lus 4762, 4803 et Breda loon 076-422600 I76-422725 /fr

de Stem | 1995 | | pagina 21