Het beschaafde hooliganisme rond de tennisbaan Haarhuis steelt show tegen Becker Alternatieve straf voor Cantona Olympisch goud gloort voor Van Grunsven i. BREDA 30 uur UITSLAGEN STANDEN SPORT B2 INC RAMEN DEUREN I VEETDREAM TERBEDDEN )NDISSEMENTSRECHTBANK TE DEN HAAG leidingen: Dagonderwijs Deeltijd jaar) 3 x plaatsen 2 x betalen Stich trekt misstap Duitse kopman recht met zege op Krajicek DAVIS CUP Dokter Constant UEFA achter Nederland/België Koeman/NAC SPORTNIEUWS KORT HOCKEY TAFELTENNIS PAARDESPORT VOETBAL ZAALVOETBAL \\l 1995 pESTEM ZATERDAG 1 APRIL 1995 m [romoK)j Kunststof - aluminium tren en op maat gemaakt, >n onderhoudsvrij woning en bedrijf aseweg 106, Oosterhout aon 01620-55894 argie-zuinig 24 volt zwakstroom verwarmingselement iet tevreden geld terug" garantie til Leverbaar in alle maten, t|| ook voor uw ledikant 10 jaar fabrieksgarantie t|| "tT ItOKEN LMENTEN \ART 1995 IV. GARAGE- EN AUTOBEDRIJF I |VELAKEN, stat. gev. te Nieuwerkerk kanth. te 4814 AB Breda, Tramsingel t. P.G.J, de Heij. Cur.: mr. M. de Vries, plaan 7, Postbus 90851, 2509 LW V tel. 070-3285328. - 2-jarig - 3-jarig - 4-jarig - Leerlingstelstel - cursussen AGRARISCH ORiEiDïNGS- CENTRUM WEST BRABANT UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN Voor zakelijke Rubrieksadvertenties bel 076-236882 Fax 076-236405 t.a.v. afd. Rubrieksadvertenties Als u uw tekst 3 x binnen 7 dagen ongewijzigd iaat plaatsen hoeft u slechts 2 advertenties te betalen. Als er in deze serie een zaterdag voorkomt, wordt die in ieder geval berekend. Prijs incl. BTW voor plaatsing op zaterdag Tariefgroep 1 Tariefgroep 2 Tariefgroep 3 19.29 25.71 29.58 25.72 34.28 39.44 ƒ32.15 42.85 49.30 38.58 51.42 59.16 45.02 59.99 69.02 ƒ51.44 68.56 78.88 57.87 77.13 88.74 64.30 85.70 98.60 Brieven onder nummer 14.70 .Tel.nr poor Léon Krijnen Utrecht - Waarom gebeurt er niets onbeschofts, gewelddadigs, erger lijks bij een beladen interland als Nederland-Duitsland? Omdat het tennis is? Zou het dan toch komen omdat er zo'n verschil in publiek is? De catering in de Prins van Oranje- hal kon de vaten bier niet aange sleept krijgen. Door een substanti eel gedeelte van het publiek op en rond de tribunes werd gezopen alsof leven en welzijn er vanaf hing, maar wanklanken deden zich niet voor. Zat, oké. maar wel beschaafd zat. Zelfs Boris Becker sprak, nadat hij in zijn achtendertigste Davis Cup-duel pas voor de derde maal verloren had zijn waardering voor het keurige publiek uit. „Lawaaierig, dat wel, maar zeer zeker sportief," sprak de Duitser, nog altijd een van de beste verliezers van het circuit. „Dat is wel eens anders geweest bij uitwedstrijden die ik ge speeld heb." Slechts een paar keer kwam het zover dat de scheidsrechter op het punt stond om het Nederlandse team een waar schuwing te gegen die in dat geval puntverlies tot gevolg gehad zou kun nen hebben. Conform de reglementen bestaat de mogelijkheid van sancties tegen het gastland als het publiek tij dens de voorbereidingen voor de service of tijdens de slagenwisselingen zich ondanks herhaalde verzoeken daartoe niet koest wil houden. „Maar dat is echt niet nodig geweest", vond Stich nadat hij Krajicek verslagen had. „Dit was de ware Davis Cup sfeer, zoals het hoort. Was het maar overal zo." Om kwart over vier leek het alsof er een Jumbo aan het opstijgen was vanaf het dak van de Oranjehal. De overwinning van Haarhuis werd begroet met een oorverdovend gejubel, dat drie uur later nog eens dunnetjes werd overgedaan. Alsof alle aanwezigen blij waren dat Michael Stich ervoor gezorgd had dat vandaag de beslissing in het dubbelspel nog niet kan vallen. Alsof de teleurstel ling over de nederlaag van Krajicek werd verzacht door de wetenschap dat er zondag nog minstens een verlenging komt van het mooiste tennisfeest van het jaar. Krajicek onderuit? Het mocht de pret niet drukken. De wave golfde nog maar eens rondom de baan, alsof Folko Zandstra op het groene rubber een ererondje aan het rijden was. Terwijl het vijfhonderdste vat bier werd aange slagen, gingen tientallen in oranje over alls geklede supporters nog maar eens een polonaise aan. Het vuilnis van de vreettenten werd keurig op en naast de overvolle bakken en zakken gedepo neerd. De enkele verdwaalde Duitse supporters, die toen al lang niet meer verbaasd waren dat ze hun rood-wart- gele vlaggen niet hoefden te verstopen, werden meegesleurd in de feestvreugde. De twee enkelspelen van morgen waren al weken uitverkocht, voor het dubbel spel van vanmiddag zijn de laatste kaarten inmiddels ook de deur uit. Een verdwaalde fotograaf, gepokt en gemazeld op de slagvelden van de eeu wigdurende voetbaloorlog, beseft dat hij zijn versleten en uitgebeten regen jack vandaag aan de kapstok in het perscentrum kan laten hangen. Hier wordt hij niet, zoals te doen gebruike lijk in de meeste voetbalstadions, op vette fluimen op zijn rug getracteerd. Of, erger nog, vanaf de tribunes in zijn nek geürineerd. Hier zeggen voorbijren- nende oranjeklanten 'sorry meneer', als ze per ongeluk tegen hem opbotsen. Hier heerst een beschaafd en vrolijk hooliganisme. Hij ziet het wel zitten, dat tennis, jammer dat er niet ieder weekeinde Davic Cup-tennis is. Volgen de week weer naar een wedstrijd van Feyenoord, jack aan, capuchon op, een rol toiletpapier tussen de fotorolletjes. Door Cas Overzier Utrecht - Paul Haarhuis had in de ouverture de show ge stolen tegen drievoudig Wim- bledon-kampioen Becker. Maar Michael Stich voelde zich even de tennisheld van zijn natie. Niet Boris Becker, maar de man die altijd in de schaduw van de kopman ope reert, hield Duitsland in de race om een plaats in de halve finales van de Davis Cup. Met een puntgave demonstratie tegen Richard Krajicek maakte Stich de eerdere misstap van zijn aartsrivaal goed. De elfduizend Oranje-aanhan gers in de Utrechtse Jaarbeurs hal keerden derhalve met ge mengde gevoelens huiswaarts. Zij hadden een weergaloze Haarhuis en een in supervorm verkerende Stich gezien. De aan- voerders van beide Davis Cup- teams lieten het op de openings dag behoorlijk afweten. Krajicek bereikte bij lange niet het niveau waarmee hij eerder dit jaar in de j finale van Stuttgart dezelfde Stich tennisles gaf. I Maar Krajicek blijft Krajicek. Grillig. Kan van iedereen win- I nen, maar ook van iedereen ver liezen. „Davis Cup is oorlog. De eerste slag heb ik verloren. Zon- dag wil ik de tweede slag winnen ons daarmee in de halve fina- I les helpen", klonk het strijdbaar na zijn overduidelijke nederlaag: 6-3,4-6, 4-6, 4-6. Krajicek verzuimde te profiteren van de flinke steun in de rug die Paul Haarhuis hem had bezorgd. De 29-jarige geboren Eindhove- naar maakte zijn uitverkiezing voor het enkelspel waar met een uiterst knappe triomf tegen Becker, die alleen de openingsset naar zich kon toetrekken: 4-6, 6-2,6-4, 7-6 (7-4). Haarhuis smaakte daarmee het genoegen een flinke deuk te slaan in Beckers reputatie in de Davis Cup. Het Leimense won derkind won liefst 33 enkelspe len voor het vaderland en ver loor tot gisteren slechts twee- al van de Spanjaard Sergio sal (in 1985 en '87). De klap die Haarhuis in Utrecht uitdeel- kwam ook daarom nog har- Ider aan bij de Duitse kopman, die achteraf wat liep te zeuren Richard. Krajicek ziet het even niet zittenhij maakte zijn faam niet waar. FOTO ANP over pijn in de voeten en in de schouder. Nee, helemaal fit voel de hij zich niet. Becker heeft altijd wel wat te klagen. Zeker wanneer de me gaster Nederland aandoet. Zoals dit jaar in Rotterdam, waar hij kwam en er vervolgens als een haas vandoor ging. Zonder te spelen. In de voorbereiding op het Davis Cup-duel met Oranje kreeg hij wederom te kampen met lichamelijke ongemakken. Voluit trainen ging de laatste tien dagen daarom niet. „Mijn dokter (Müller-Wohlfarth, -red.) heeft me zelfs afgeraden hier te spelen. Maar ik moest wel. Tegen Nederland kan Duitsland niet zonder Becker en Stich", verkaarde Becker. „Dat zal dan wel dezelfde dokter zijn als vier weken geleden in Rotter dam", repliceerde Haarhuis la chend. „Daar mocht Becker ook niet spelen. Maar twee dagen later stond hij alweer in Indian Wells te ballen. Nee, ik heb tij dens de partij vandaag weinig gemerkt van zijn fysieke proble men." Haarhuis, die tijdens de US Open in 1991 al eens drie Duit sers op rij het nakijken had gegeven (onder wie Becker) had zijn eclatante overwinning in derdaad helemaal aan zichzelf te danken. Vanaf de baseline was hij nagenoeg onverslaanbaar. Becker trok wit weg wanneer Haarhuis weer een van zijn mes scherpe passeerslagen - zwanger van het topspin - van zijn racket afvuurde. De underdog tenniste geconcen treerd, degelijk en bovenal con stant. Zijn percentage eerste ser vice torende hoog uit boven dat van zijn gerenommeerde tegen stander (die onder de vijftig pro cent bleef) wiens opslag norma liter toch het voornaamste wa pen is. Becker produceerde zestien aces, maar sloeg evenveel dubbele fouten. Ook dat was een verdien ste van Haarhuis, die met zijn ijzersterke returns Becker dwong tot meer risico's bij zijn tweede opslag. „Ik wist dat ik het spel zou moeten maken. Paul heeft uitstekend van zijn kansen gebruik gemaakt. Ik heb niet verloren, maar Paul heeft ge wonnen", erkende Becker nadat hij enigszins van de schrik was bekomen. De climax in de wedstrijd, die Haarhuis uiteindelijk op een on derling gelijke score van 3-3 bracht, lag in de tiebreak van de vierde set. Bij 4-4 plaatste Haar huis de beslissende demarrage. Met een mokerende forehand zwieper leek Becker zijn oppo nent eerst te deplaceren, maar Haarhuis anticipeerde echter uitstekend en raakte de kogel zelfs voluit: 5-4. De elfduizend in de Prins van Oranje-hal gin gen compleet uit hun dak. Zij voelden haarfijn aan dat dit de nekslag was voor de grote Boris Becker. Voorzichtig repte Haarhuis na derhand over een van de mooiste zeges uit zijn loopbaan om er direct aan toe te voegen. „Maar wacht even. Dit is geen finale. Dit is pas het begin. We moeten nog vier wedstrijden. Aan de andere kant geeft het winnen van Becker, in de Davis Cup, voor eigen publiek een enorm lekker gevoel." Uitslagen tennis Utrecht. Kwartfinale Davis Cup. Nederland - Duitsland 1-1. Haar huis - Becker 4-6 6-2 6-4 7-6, Kraji cek - Stich 6-3 4-6 4-6 4-6 Moskou. Rusland - Zuid-Afrika 1-1. Kafelnikov - Ondruska 6-1 6-4 6-4, Volkov - Ferreira 6-7 6-4 7-6 2-6 4-6. Palermo. Italië - Verenigde Staten 0-1. Gaudenzi - Agassi 4-6 4-6 1-6, Furlan - Sampras uitgesteld tot za terdag wegens regen. Vaxjö. Zweden - Oostenrijk 2-0. Larsson - Muster 6-1 7-6 7-5, Ed- berg - Antonitsch 6-4 3-6 6-3 6-4. Paul Haarhuis juicht het uit, zijn buit is binnen. Moskou - De UEFA steunt de kandidatuur van Nederland en België voor de organisatie van het EK voetbal in 2000. Dat zei voorzitter Lennart Johansson vrijdag na een bijeenkomst in Moskou van het uitvoerend comité van de Europese voetbal bond. De definitieve beslissing valt op 14 juli. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de UEFA Nederland en België vrijdag zou hebben aan gewezen voor Euro 2000. Op de vraag of het 100 procent zeker is, antwoordde de Zweedse voor zitter: „Enerzijds ja, anderzijds nee. Er moeten nog een paar oneffenheden worden gladge streken. Voor juli zijn die pro bleempjes opgelost." [Door onze correspondent |8obvan Huët ICroydon - Het miskende ge lde Eric Cantona hoeft toch piet achter slot en grendel. |De 28-jarige Fransman werd ■gisteren in hoger beroep ver oordeeld tot 120 uur werken voor de gemeenschap. Het |nof van appèl in het Zuidlon- Idense Croydon annuleerde Idaarmee een omstreden von tlis van de kantonrechter. Die Pad de sterspeler eerder ver oordeeld tot twee weken on voorwaardelijke celstraf we- [gens openbare geweldple- Rechter Davis deelde echter de mening van Cantona's advocaten die vonden dat celstraf in geen verhouding stond tot het be treurde wangedrag. Tijdens de competitiewedstrijd Crystal Palace-Manchester United had de Fransman een vliegende kung fu-schop uitgedeeld aan een Londense fan die hem had ge treiterd en beledigd. „Eric werd niet veroordeeld om wat hij had gedaan maar om wie hij is," verwoordde zijn advocaat de kritiek op de eerste uitspraak. Bij de beroepsbehandeling wist hij de rechter er van te overtui gen dat verzachtende omstan digheden over het hoofd waren gezien. Dat Cantona bovendien al was gestrafd door zijn club en de Engelse voetbalautoriteiten diende volgens hem ook te wor den meegenomen. Zowel binnen als buiten de rechtzaal gaven United-suppor ters blijk van hun opluchting toen duidelijk werd dat hun held geen streepjespak en ijzeren bal hoefde te dragen. Terwijl Canto na en zijn lijfwacht het hof ver liet zongen sommigen een triom fantelijke 'Marseillaise'. Trouwe supporters huilden dikke tranen en leken geroerd alsof ze zojuist de vrijlating van Nelson Mande- la hadden meegemaakt. De spe ler zelf reageerde stoïcijns met een niet door iedereen begrepen commentaar. „Als meeuwen achter een vissersboot vliegen is dat omdat ze denken dat er sardines overboord gegooid zul len worden", stelde hij. Volgens Manchesters clubadvocaat, Mau rice Watkins, bewees die uit spraak onder welke stress het genie de afgelopen dagen had geleefd. Veel voetbalcommentatoren ver moedden toch dat de grillige Fransman het ook in Engeland wel voor gezien zal houden. Zijn terugkeer in het United-shirt, in september, zal alles behalve ge makkelijk zijn gezien de vele provocaties waarop hij bij uit wedstrijden kan rekenen. Inter Milaan wil Cantona een dergelijke martelgang besparen en heeft een sardine uitgeworpen van 15 miljoen gulden voor een overgang naar Italië. VERVOLG VOORPAGINA Die rust heeft hij nu in ieder geval in Catalonië. „Ja, dat is gek. In Nederland is er meer opwinding over me dan hier. In Barcelona was het groot nieuws dat ik de club ga verlaten. Waarheen, dat interesseert de Catala nen eigenlijk niks." NAC is overigens vast van plan de selectie na dit sei zoen drastisch te wijzigen. Zo wordt er binnenkort een gesprek aangegaan met Wil- lebrorder Edwin Gorter, de nummer tien van FC Utrecht. „Die willen we wel, maar die zal zich eerst los .moeten maken van FC Utrecht, want zijn contract loopt nog een jaar", aldus Peek, die in Gorter een op volger van Lokhoff ziet. Naar verluidt tracht de nieuwe trainer Wim Rijs- bergen komende zomer zijn verdedigers Ooijer en Mole naar van Volendam naar NAC mee te nemen. Voor 31 mei moeten de voetbal bonden van Nederland en België nieuwe garanties afgeven voor de organisatie van het Europees kampioenschap voetbal in 2000. De beslissing over de toewijzing, aanvankelijk gisteren gepland, is door de Europese voetbalunie Uefa doorgeschoven naar 14 juli. Nederland en België zijn met hun gezamenlijke kandidatuur nog altijd de enige gegadigden. De beide voetbalbonden moeten eerst aanvullende informatie verstrekken. De Uefa maakt zich vooral zorgen over de stadions die België beschikbaar kan stel len. Behalve twee stadions in Brussel heeft België nog niets concreets te bieden. In Brugge en Luik bestaan de plannen alleen op bouwtekeningen. Alternatie ven zijn mogelijk Antwerpen (Berchem) en Charleroi. Ook wil de Uefa meer duidelijk heid over de Belgische doping- wet en de uiteenlopende btw-ta- rieven in beide landen. Duits land heeft zich informeel al be reid verklaard eventueel als kan didaat beschikbaar te zijn wan neer de plannen van Nederland en België als onvoldoende wor den beschouwd. Hoewel de UEFA zegt dat de KNVB en KBVB de enige kandi daten zijn, liet Vjatsjeslav Ko- loskov, vice-voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA, weten dat Italië interesse heeft ge toond, maar zich nog niet offici eel heeft aangemeld. „Maar dat hoeft geen bezwaar te zijn, want we hebben nog even de tijd." .af te schrijven. rdag voor 16.30 uur in ons bezit zijn. "ome (anp) - Olympische roem Boort nu meer dan ooit voor de Nederlandse amazone Anky van Grunsven. De individuele dressuur Fal in Atlanta beslist worden door I® kür op muziek, het onderdeel daarop de Brabantse wereldkampi- Pen is. fp- internationale hippische federatie KI) kreeg vrijdag tijdens haar verga dering in Rome van IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch groen licht voor de erg populaire kür als finale van het tot dusver klassieke dressuurpro- gramma. Daarmee is een belangrijke horde geno men voor het veiligstellen van de toe komst van de paardesport bij de Olym pische Spelen, die even onder vuur heeft gelegen als te elitair en, vooral de Grand Prix (Special) bij de dressuur, voor het grote publiek te onbegrijpelijk. Behalve de olympische erkenning van de kür kon de FEI nog een tweede succes bekend maken: de 'scheiding' van de military in 1996. De individuele en de landenwedstrijd worden aparte evenementen. Het congres in Rome was het eerste onder voorzitterschap van de Spaanse Pilar de Borbon, de adellijke opvolgster van de Britse prinses Anne. Zij en de gedelegeerden kregen van Samaranch de toezegging dat de paardesport een gewaardeerd onderdeel zal blijven van het olympische programma. „En dat geldt voor alle drie de disciplines: mili tary, dressuur en springen", zei Sama ranch. Problemen zijn er voor de paardesport echter nog genoeg in Atlanta, met name de 'invoer van het materiaal' baart de FEI-gedeiegeerden zorgen. De veteri naire regels in de staat Georgia zijn zo streng, dat paarden die in aanraking zijn geweest met de veroorzaker van piroplasmose al niet eens worden toege laten. Dat is het geval bij talloze rijdie ren uit Midden- en Zuid-Europese lan den, waaronder kanshebbers al Neder land, Duitsland en Frankrijk. De FEI meent, in tegenstelling tot de organisatoren, dat het besmettingsge vaar uiterst klein is en heeft via het IOC een oproep gedaan voor de Olympischge Spelen een uitzondering te maken. Tyson tekent contract met hotel Las Vegas - Mike Tyson heeft vrijdag, nog geen week nadat hij werd vrijgelaten uit de gevangenis, een vet contract getekend met het grootste hotel ter wereld, het MGM Grand Hotel in Las Vegas. Daarmee is de accommodatie, waar Tyson z'n gevechten zal leveren, bekend. Hotelmanager Larry Woolf stelde Tyson op 'gelijke hoogte met podiumsterren als Barbra Streisand, Elton John en de Rolling Stones. Amerikaans contract voor Eyk Badhoevedorp - Wielrenner Patrick Eyk heeft toch nog een nieuwe werkgever gevonden. De prof heeft een contract gete kend bij de Amerikaanse formatie Shaklee van ploegleider Peter Mueller, oud-olympisch schaatskampioen en trainer van ex- sprinters Dan Jansen en Bonnie Blair. Eyk reed eerder voor de Bucklerploeg van Jan Raas, het Amerikaanse Subaru en het Engelse Choice. De coureur zal onder andere starten in de Tour DuPont en andere Amerikaanse wedstrijden. Vier jaar schorsing voor atletes Monte Carlo - De Internationale Amateur Atletiek Federatie heeft de Russische midden-afstandsloopster Ljoebov Kremljova en haar collega Violeta Beclea uit Roemenië voor vier jaar geschorst. Beide atletes werden in februari bij internationale atletiekwed strijden in het Duitste Erfurt betrapt op doping. De twee 1500-meterloopsters kunnen tegen de straf in beroep gaan. Het tweetal heeft begin deze maand nog deelgenomen aan de wereldtitelstrijd indoor in Barcelona. Kremljova won brons, Beclea eindigde als vierde. De atletes mochten in de Spaanse stad aan de start verschijnen omdat de uitslag van de contra-ex pertise nog niet bekend was. Zeven Ajacieden naar WK Jeugd Zeist - Bondscoach Rinus Israel heeft vrijdag zeven Ajacieden geselecteerd voor het wereldkampioenschap jeugd (onder 19 jaar) in Qatar tussen 13 en 28 april. Israel had een selectie van 26 spelers, hij dunde die uit tot een definitieve ploeg van achttien. Oranje speelt in Qatar drie poule-wedstrijden: 13 april: Argentinië, 16 april: Honduras, 20 april: Portugal. De geselecteerden zijn: Mendel Witzennausen, Danny Landzaat, Rob Gehring, Nordin Wooter, Kizito Musampa, Dave van den Bergh, Menno Willems (Ajax), Björn van der Doelen, Tom van der Leegte, Wilfred Bouma (PSV), Melchior Schoenmakers, Ron Pander (Heerenveen), Arno Knapen, Björn Schurink (FC Twente), Rody Hoegee (Feyenoord), Tristan Ooms (AZ), Jim van Fessem (Willem II) en Pascal Boer (VW). Lichte straffen na tribuneramp Parijs - Woedende Corsicanen hebben gistermiddag autobanden in brand gestoken voor de rechtbank van Bastia. Ze reageerden furieus op de uitspraak die eerder op de dag werd gedaan in verband met de tribuneramp van Furiani. De hoofdverdachte kreeg twee jaar gevangenisstraf opgelegd. De Corsicanen vinden die straf veel te laag. Bovendien menen ze dat de echte schuldigen zijn vrijgesproken. Bij de tribuneramp van Furiani vielen op 5 mei 1992 17 doden en 2357 gewonden. Een inderhaast opgerichte noodtribune in het stadionnetje bij Bastia stortte vlak voor de bekerwedstrijd Bastia-Olympique de Marseille in. De Europese Super Cup wordt met ingang van 1996 al na één duel op neutraal terrein vergeven. Het bestuur van de UEFA heeft dat vrijdag in Moskou beslist. De jaarlijkse confrontatie tussen de winnaars van de Europese beker voor landskampioe nen en die voor bekerhouders werd in het verleden altijd beslist in een uit- en een thuiswedstrijd. Olympique Marseille hangt opnieuw degradatie boven het hoofd. De voormalige winnaar van de EC I dreigt teruggezet te worden naar de derde divisie van de Franse voetbalcompetitie wegens een gigantische schuldenlast. Een paar jaar geleden werd de club al naar de tweede divisie verbannen naar aanleiding van het omkopingsschandaal met Valenciennes. Dit keer ligt een deficit van ruim 75 miljoen gulden ten grondslag aan de mogelijke degradatie. De Franse voetbalbond kan volgens de statuten clubs met enorme schulden terugzetten naar een lagere divisie. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Jean-Paul de Jong, middenvelder van FC Utrecht, in staat van beschuldiging gesteld. Hij heeft op 19 maart bij de wedstrijd FC Twente - FC Utrecht bij de spelerstunnel een suppoost in het gezicht geslagen. Het slachtoffer diende dezelfde avond nog een aan klacht in bij de politie. Het bestuur van FC Utrecht strafte De Jong met een voorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden en een geldboete. Voor de tuchtcommissie betaald voetbal heeft De Jong tot 5 april de gelegenheid tot schriftelijk verweer. Het Schotse nationale elftal moet de voetbailiefde van rockster Rod Stewart vanaf komende zomer delen met het Zweedse Hammarby. De 50-jarige blonde muzikant wil de club met een bedrag van ruim 20.000 gulden financieel gaan steunen. Volgens het Zweedse dagblad Aftonbladet zal Stewart in het begin van het zomerseizoen een aantal wedstrijden van de vereniging in Stockholm bezoeken. Stewart kwam via een bekroonde Zweedse documentaire over Lennart 'Nacka' Skog- lund in aanraking met de club. De linksbuiten groeide in de jaren veertig bij Hammarby uit tot een legende. Na de wereldti telstrijd in 1950 werd hij aangetrokken door Inter. Acht jaar later behoorde hij tot het Zweedse elftal dat de WK-finale bereikte. Cies Bouwens heeft donderdagavond bekendgemaakt zijn functie als voorzitter van FC Utrecht met onmiddellijke ingang neer te leggen. Het bestuur heeft zijn opvolger Jan van de Kant per direct benoemd als praeses. Henryk Larsson is zeker voor zes weken uitgeschakeld. De spits van Feyenoord heeft vrijdagochtend in het Ziekenhuis Dijkzicht in Rotterdam een menicusoperatie aan zijn linkerknie ondergaan. De ingreep werd uitgevoerd door dokter Heyboer. De Zweedse international raakte woensdag geblesseerd in het EK-kwalifactieduel tegen Turkije (1-2). De aanvaller verstapte zich zonder dat er een tegenstander in de buurt was en moest het veld verlaten. Ajacied Edgar Davids heeft opnieuw een operatie aan het oog ondergaan. De middenvelder had last van een verhoogde druk in de oogbol. Een eerdere ingreep had niet het gewenste succes. Davids zal ten minste zes weken nog niet inzetbaar zijn. Mannen, bekercompetitie, derde ronde: Alkmaar-Kl.Zwits. 1-4 Vrouwen, bekercompetitie, vierde ronde: Rotterdam-Kampong 0-0 (Rotterdam wns.), HDM-MOP 2-1, Den Bosch-Oranje Zw. 1-0, KI. Zwits.-Groningen 1-2. Charleroi. Finale Europa Cup landskampioenen, mannen, be slissingswedstrijd: Royal Villette Charleroi (Bel) - UTT Levallois (Fra) 0-4. Parijs. CSI/CDI. Dressuur, kür op muziek, laatste wereldbekerkwalificiatie: 1. Theodorescu (Dui) Ganimedes 76,53 procent, 2. Dallos (Hon) Aktion 72,91, 3. D'Esmé (Fra) Arnoldo Thor 72,59, 4. Werth (Dui) Amaretto 71,53, 5. Bredin (GBr) Cupido 71,37, 6. Laus (Ita) Adrett 71,35, 7. Rothenberger (Ned) Amadeus 68,82, 8. Tisjkov (Rus) Kholst 67,00. Eindstand Europese voorronde: 1. Reiner Klimke (Dui) 69 punten, 2. Rehbein (Dui) 66, 3. Nadine Ca- pellmann (Dui) 63, 4. Van Gruns ven (Ned) 60, 5. Dallos 59, 6. Werth en Rothenberg 57, 8. D'Esmé 55. Finale (20-24 april) in Los Angeles. Duitsland Uitslagen: Frankfurt-Schalke'04 0-3, Duisburg-Bochum 3-1 Frankrijk Uitslag: Paris SG-Cannes 2-1 Stand aan kop: Nantes 30-66, Lyon 29-56, Paris SG 30-54, Lens 30-50 Belgrado. Vriendschappelijke wedstrijd: Joegoslavië - Uruguay 1-0 (0-0). 71. Milosevic 1-0. Scheidsrechter: Pal (Hon). Toe schouwers: 50.000. Eredivisie Uitslagen: AIS-Den Helder 7-3, JSB Dord.-FV Snoekie 4-8, De Hommel-Kras Boys 3-6, HE Alk- maar-Bunga Mei. 5-11, Hoorns. V-ZW Vught 11-1, GZS-Docs- hop D. 6-6, Geleen-Schoenenr. 7-5.

de Stem | 1995 | | pagina 11