Fusiegemeente niet rijk genoeg 'Ik hou er niet van problemen vooruit te schuiven' Kroniek geeft beeld van Van Eeghenhuis PLAATSELIJK nieuws IK nieuws •ivatisering o ruling Vlaanderen 6Delta-werken' van Sok in Slib-reeks Nieuwe fietstoerclub in Aardenburg opgericht C3 de STEM ZEELAND C4 jhouding [lzoeker j-staart rneuzen snel ns Sluis-Aardenburg kan geen hogere garantie voor studiecentrum op zich nemen Burgemeester Van Liere van Sluis-Aardenburg houdt van uitdaging Boekje met twintig litho's over de werkzaamheden aan Deltawerken weekenddiensten Schoondijke Sluis MAART 1995 VRIJDAG 31 MAART 1995 ïte van het hek te vernie- buzen - De politie van luzen heeft een 27-jarige, let Asielzoekerscentrum aan de Rooseveltlaan Ijvende man aangehouden |gesloten. De man wordt verdacht een perso- llid te hebben bedreigd. de man daarna weigerde br te geven aan het advies Ide directie het pand te Jten, werd de politie te geroepen. De vreemde- Indienst van de politie is pchakeld en beraadt zich eventuele verder te ne- maatregeleen tegen de ach te. Jieuzen - Bij een kop- Irtbotsing op de Haarman- in Terneuzen werden gis borgen omstreeks acht uur personenauto's bescha- Niemand liep daarbij letsel op. Het ongeval jeurde doordat een [jarige automobilist uit Phi- line te laat bemerkte dat Ir hem rijdend verkeer pte voor het rode licht, erdoor reed hij achterop I personenauto bestuurd Ir een 39-jarige man uit lis. Dat voertuig botste door Iklap weer tegen een auto Ituurd door een 20-jarige Voner uit Biervliet. Jrneuzen - De politie in (euws-Vlaanderen hield pensdag in de regio enkele rkeerscontrole's. Op rijks- pg N61 te IJzendijke werden br weggebruikers bekeurd Igens het overtreden van de hximumsnelheid van 80 ki neter per uur. Hoogstgeme- snelheid daarbij bedroeg |2 kilometer per uur. Gecon doleerd werden 91 voertuigen. rijksweg N58 te Schoon- Ijke kregen 37 automobilis- een proces verbaal. Ze re- In allen harder dan 80 kilo eter per uur, met als hoogst- Imeten snelheid 123 kilome- Ir per uur. De radar regis- leerde hier in totaal 578 voer- uigen. bo-techniek: Lucy D'Hoore, [luis. ping Hof Zeldenrust en Sint- nnapolder. Om 20.00 uur is Ir een bingo in de gemeen schapsruimte van basisschool De Geule. |r van het samenwerkingsver- vs-Vlaanderen voert een on- tvatisering van de kunstzinni- anderen. (WvO) voldoende draagvlak voor deze mogelijkheid wordt verkre gen. Alle partijen worden zo doende bij dit onderzoek betrok ken. „Wij vinden dat de dagelijkse uitvoering van de kunstzinnige vorming geen taak is van de gemeentelijke overheid. Daar naast wordt de struktuur van de diverse welzijnsinstellingen ver stevigd als ze bij de uitvoering worden betrokken. Bepaalde za ken als bijvoorbeeld huisvesting kunnen op deze manier beter de op worden geregeld. Maar aan uitvoering van de kunstzinnige vorming op zich verandert niets Het gaat immers alleen om een bestuurlijke privatisering," hcnt een medewerker van de gemeen te Oostburg de reden tot moge lijke privatisering toe. Volgens het dagelijks bestuur is het niet mogelijk en verant woord de huidige overeenkomst met de gemeente Terneuzen voor 1 september te wijzigen of op te zeggen. Voor het hele proces 1S immers veel tijd nodig. Het da gelijks bestuur meent daarom dat de huidige afspraken moeten worden voortgezet in afwachting van de resultaten van het onder* zoek. In ieder geval moet voor juni 1996 voor alle partijen dui delijk zijn op welke wijze d kunstzinnige vorming in Wef* Zeeuws-Vlaanderen bestuur»1) zal zijn ingericht. Het dagehj bestuur verwacht overeenstem^ ming met de gemeente Terneu zen te vinden. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De gemeen te Sluis-Aardenburg is niet draagkrachtig genoeg om voor een hoger bedrag garant te staan voor het voortbestaan van het Zeeland Studiecentrum in Aar denburg. Dat wijst een onder zoek van VB Accountants uit. Dit bureau voerde als gevolg van een gemaakte afspraak tussen de colleges van Sluis-Aardenburg en Oostburg een onderzoek uit naar de financiële draag kracht van de nieuwe fusiegemeente. Dat gebeurde naar aanleiding van het beroep dat het college van Oostburg op Sluis-Aardenburg doet om een hogere contra-garantie voor rekening te ne men. Het gaat om de contra-garantie voor de eerder afgesloten geldleningen door het centrum. Herverdeling De gemeente Oostburg staat contra-ga rant voor acht ton terwijl de overige Zeeuws-Vlaamse gemeenten samen ga rant staan voor een miljoen gulden. En dat vindt het Oostburgse college een totaal scheve verhouding. Indien er geen herverdeling van de contra-garan ties plaatsvindt, legt het Oostburgse college de gemeenteraad geen voorstel voor om de gevraagde termijn van de contra-garantie te verlengen tot 2002 en blijft die gehandhaafd tot 1998. Het bestuur van Zeeland Studiecen trum vraagt om die verlenging omdat hierdoor middelen vrijkomen om de schuld te saneren. De contra-garanties zijn in 1992 ver leend omdat de toenmalige gemeente Aardenburg te weinig geld in kas had om de risico's van de geldleningen al leen te dragen. Maar het Oostburgse college meent nu dat door de fusie van Aardenburg en Sluis het financiële draagvlak van beide gemeenten wordt vergroot. De herverdeling komt erop neer dat Sluis-Aardenburg acht ton voor haar rekening moet nemen in plaats van de huidige twee ton. Omdat over die herverdeling verschil van mening bestaat tussen beide ge meenten werd het bureau ingeschakeld om de financiële draagkracht van de gemeente in kaart te brengen. „Uit dit onderzoek blijkt dat de draagkracht van onze gemeente niet dusdanig is dat 'wij voor een hoger bedrag garant kun nen staan. Dat hebben we de gemeente Oostburg deze week laten weten," aldus burgemeester C. van Liere. Oormerken Van Liere heeft binnenkort weer een gesprek met wethouder A. Rosendaal van Oostburg over deze zaak. „Het onderzoek biedt hiertoe voldoende aan knopingspunten," aldus Rosendaal. „Binnenkort komt er meer duidelijk heid. Ik loop daar nog niet op vooruit maar we streven naar een oplossing. Het gaat immers om het behoud van Zeeland Studiecentrum." De coalitiepartners WD/Gemeentebe langen, PvdA en Lijst Rammelaere van Sluis-Aardenburg spraken in het be leidsprogramma de wens uit de op brengst van de parkeergelden onder beheer te brengen van een aparte stich ting om ervoor te zorgen dat deze opbrengst niet wordt meegenomen in de contra-garantie. Het gaat om de netto opbrengst van ongeveer 270.000 gulden. Maar dit voornemen is inmiddels op aandringen van Van Liere losgelaten. „Ik hou er niet van gelden te oormer ken. De opbrengst van de parkeergel den komt nu in de algemene middelen." Het voornemen van de coalitie-partners stuitte op behoorlijk wat weerstand van andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten in verband met de positie van het studie centrum. „Het is heel plezierig dat dit voornemen van de baan is," reageerde Rosendaal. Door Frank van Cooten Burgemeester C. van Liere van Sluis-Aardenburg houdt van een uitdaging. Terecht komen in een gespreid bedje ziet hij niet zitten. Dat is een van de redenen waarom hij solliciteerde naar het burge meesterschap van de nieuwe fusiegemeente Sluis-Aarden burg. Als gevolg van de her indeling staat hem een be hoorlijke klus te wachten. Van Liere kijkt naar niet te genop. „Het fusieproces bete kent een stuk gewenning. Van de burgemeester wordt veel gevraagd. Er staat nog zoveel te gebeuren. Dat vraagt visie en bestuurs kracht. Dit jaar al want ik hou er niet van problemen vooruit te schuiven. Zo ben ik nu eenmaal." De historische burgemeesterska mer in het Belfort in Sluis straalt rust uit. Dit in tegenstel ling tot zijn vorige, vaak politiek rumoerige, gemeente Putte waar rust vaak ver was te zoeken. De oppositie ligt vaak overhoop met de coalitie en met de wethou ders. „Er waren problemen toen ik in Putte kwam. Het was ver volgens betrekkelijk rustig maar toen ik vertrok begonnen de pro blemen weer. De oppositie zat weer gelijk in de gordijnen." Het lijkt er dus op alsof Van Liere met strenge hand regeert. „Ik ben zeker geen strenge bur gemeester en zeker geen dictator maar je moet niet teveel speel ruimte toestaan. De discussie moet in ieder geval inhoudelijk zijn en niet op de man of vrouw gericht." Fiets pakken Bij Van Liere staat openbaar heid van bestuur hoog in het vaandel. „Ik vertel alles. Neem geen blad voor de mond. De raadsleden en de burgers moeten Burgemeester C. van Liere van Sluis-Aardenburg: „Ik vertel alles. Neem geen blad voor de mond. De raadsleden en de burgers moeten optimaal worden geïnformeerd.foto camile schelstraete optimaal worden geïnformeerd. Natuurlijk kunnen zich situaties voordoen waarbij besloten ver gaderingen nodig zijn maar ik probeer dat zoveel mogelijk te voorkomen." Van Liere prijst de mentaliteit van de bevolking en het natuur schoon. „Ik hoop dat ik binnen kort eens tijd heb om de fiets te pakken. Mijn agenda is momen teel helemaal volgeboekt. Ook in het weekend. Maar op een gege ven moment probeer ik selectief te werk te gaan. Je kunt niet overal bij aanwezig zijn. De ge meente is immers twee keer zo groot geworden en het werk moet nu worden gedaan door één burgemeester en twee wet houders in plaats van twee bur gemeesters en vier wethouders. Ik probeer nu nog bij zoveel mogelijk activiteiten aanwezig te zijn. Zeker ook in de kleine dorpen. Dat stond ook in de profielschets. De nieuwe burge meester moet oog hebben voor de kleine kernenproblematiek. Dat heb ik zeker. Zo staat er binnenkort een bijeenkomst van de dorpsraad van Eede op het programma waarbij de hele be volking van Eede is uitgenodigd. Daar verheug ik me nu al op." Van Liere had in eerste instantie niet gesolliciteerd op het burge meesterschap van Sluis-Aarden burg. „Ik kende zowel Jongmans als Everaers en wist dat ze zou den solliciteren. Toen dat later niet het geval bleek te zijn kwam ik in beeld. Ik had ook een aantal schitterende aanbiedin gen van het bedrijfsleven maar ik koos voor Sluis-Aardenburg. De nieuwe gemeente biedt mij een stuk uitdaging en dat ligt me. Er is werk aan de winkel." Samensmeden Hij noemt twee voorbeelden uit de recente praktijk om Sluis en Aardenburg samen te smeden tot een gemeente. „Bijvoorbeeld de bindingsavonden van de brand weer van Sluis en Aardenburg. In Sluis was de gewoonte om ook oud-brandweerlieden uit te nodigen. In Aardenburg niet. We besloten de lijn van Aardenburg te volgen. Nu was er in Sluis slechts één oud brandweerman aanwezig, dus was die beslissing niet zo moeilijk. Een ander pro bleem dat zich voordoet is het schoolzwemmen. In Sluis wordt het schoolzwemmen door de ge meente betaald, in Aardenburg niet. Dus moeten we daar een oplossing voor zien te vinden. Daarmee geef ik aan dat er nog een hoop werk ligt te wachten." Van Liere houdt er daarom niet van nu al na drie maanden de balans op te maken. „Je moet een burgemeester pas over een jaar of twee beoordelen. Ik hou er ook niet van een vergelijking te maken met mijn voorgangers. Kijk, iedereen is anders en dat geldt ook voor burgemeesters." Door Ronald Verstraten Middelburg - „De Deltapren- ten beschouw ik als het beste werk dat mijn atelier ooit heeft verlaten," zei Ap Sok in een interview in 1963. Ruim dertig jaar na dato zijn ze nu eindelijk gepubliceerd. Uit gebracht in de Zeeuwse Slib reeks, tot grote tevredenheid van de inmiddels achtenze- ventigjarige graficus: „Nog nooit is mijn werk zo mooi afgedrukt". Ap heet eigenlijk Ab, maar hij veranderde zijn naam, omdat hij vond dat de 'p' grafisch gezien beter aansloot bij de A. Hij is Amsterdammer van geboorte, woonde jarenlang in Rotterdam en bezocht de kunstacademies in beide steden. Na de oorlog was bij onder meer leraar aan het Instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam, waaruit later de Rietveld-academie voortkwam. In de jaren vijftig maakte hij risen, litho's en houtsnedes in Frankrijk. Vanaf 1960 vervaar digde hij vooral series grafisch werk, waarvan de Deltaserie er een was. ?5,.0^e^awerken begonnen in 1959 met de aanleg van een dam ln het Veersegat. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen nam toen een bij zonder initiatief: in overleg met Rijkswaterstaat zou aan talent volle kunstenaars de opdracht worden gegeven om de Delta werken in beeld te brengen, eertien schilders en twintig gratie1 kregen tussen 1959 en i»b9 een opdracht om de Delta- en Louwerszeewerken vast te leggen. Van iedere schilder zou één werk worden aangekocht, van iedere graficus twee. Ofschoon de Deltawerken nog lang niet klaar waren, stopte de overheid na 1969 met het ver strekken van opdrachten. Ener zijds kwam dat door een wijzi ging in het door de overheid gehanteerde kunstbeleid, ander zijds door veranderde kunstop vattingen bij de kunstenaars zelf. Er was gewoonweg niet zoveel belangstelling meer voor een onderwerp als de Deltawer ken. Vijandig Dat gold niet voor iedereen. Een aantal kunstenaars was en bleef zo gefascineerd door het onder werp, dat zij werk bleven ma ken. Geen van hen maakte ech ter zoveel 'delta-werken' als Ap Sok. De vijandige zee, de uitge strektheid van de bruggen en dammen, de machines en werk tuigen en het weerbarstige mate riaal maakten op hem een over weldigende indruk. Ze harmoni eerden met zijn drang tot crea tieve vormgeving, 'als een kap stok waar ik alles wat ik kwijt wil aan kan hangen'. Het resultaat bestomd twee lit ho's in de Rijksverzameling en nog eens drieëndertig waaruit hij de prenten voor de Deltamap selecteerde, in 'sprankelend zwart op maagdelijk wit'. „Sok verfoeit tussentonen, het gaat om de spanning tussen donker en licht, om de rijkdom van de virtuoze lijnvoering. De werke lijkheid wordt door hem naar de wetten van de grafiek gestileerd en geabstraheerd," schijft sa mensteller Klaas Roodenburg in de inleiding tot het 69ste Slib- deeltje. Het boekje bevat de twintig lit ho's die ook in de destijds door het Rijk aangekochte Deltamap zaten. De oorspronkelijke volg orde is gehandhaafd. De eerste prenten geven een overzicht van grote stukken van de werkzaam heden. verderop worden ze vrijer, uitmondend in abstracte 'tekens' die de essentie van de Deltawerken samenvatten. Modern De prenten waren ooit op over zichtstentoonstellingen te zien, voor het laatst in het museum Boymans Van Beuningen, maar verschenen nooit eerder in boek vorm. „Daarom vonden wij het als Zeeuwse uitgever op onze weg liggen om ze uit te geven," vertelt hoofdredacteur A. de Bruyne. Opvallend is volgens hem dat er geen mensen op de prenten zijn afgebeeld. „Blijk baar was Sok in de eerste plaats gefascineerd door de wereld van beton en staal. En verder valt na zoveel jaren op hoe modern de prenten nog steeds zijn." In de Slib-reeks, een serie boek jes van klein formaat, die al zo'n vijftien jaar bestaat, wordt werk uitgegeven van gevestigde en be ginnende auteurs en beeldende kunstenaars. Als Slib-deeltjes verschenen in het verleden onder meer bijdragen van Biesheuvel, Ruyslinck, Armando en Warren. De Deltamap is gemaakt in een oplage van duizend exemplaren. Los kost het boekje tien gulden. Een abbonnement op zes Slib- deeltjes kost zesendertig gulden. De Slibreeks wordt uitgegeven door de Stichting Kunstuitleen Zeeland in Middelburg. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-52121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord- str. 27, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kroonenberg, Molen- str. 15, Hoedekenskerke, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter M. Oort- man, J.Q.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 01100-31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. spreekuur spoedgev. zat. om 11.30 u. in praktijk: Groe nendijk 52. Heinkenszand - Dokter J. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Lips en Dok ter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Janbsdijk A 185, Westdorpe, tel. 01158-52525. Vi sites aanvragen 9-10 u. Spreek uur uitsluitend voor spoedgeval len: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, J. Hobeinstr. 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter N. Waale wijn, Oostelijk Bolwerk 12 c, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 01155-63982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraameentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraameentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraameentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur: za. 13.00 u. en vlgs. afspr. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. i en zo. spreekuur gezelschapsdie- ren in Aardenburg, (Romanlaan 28), van 11.30-12.00 u. en in Oost- j burg (Brouwerij str. 8) van 13.00-13.30 u., verder vlgs. tel. afspr. tel. 01177-2398 of 01172-2769. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. j 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vós, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzen dijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen Tandarts A. Bracké, Burg. v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts G. de Mey en T. Dusarduyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. Laumen, Clara'spad 71, Heinkenszand. In het week einde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uit sluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plege: Hulst De Hulst - Buitenpolikliniek Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444. SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen komt za terdag 1 april bijeen in zaal Wijffels, aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een gratis verloting. De muziek wordt verzorgd door organist Dirk van de Voorde. KOOR - Het West-zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 2 april tijdens de hoogmis van 10.30 uur in de parochiekerk van Sint-Jan de Doper in Sluis. Van onze correspondent Aardenburg - In Zeeland Studiecentrum/Conferentiecentrum Zeeland te Aardenburg werd de presentatie gehouden van de kroniek 'Van Eeghenhuis, 25 jaar broederschapshuis en 25 jaar vormingscentrum'. De kroniek is samengesteld door oud-bestuurslid Henk van de Berg uit Terneuzen. De presen tatie geschiedde in aanwezigheid van oud-bestuursleden, oud stafleden en oud-personeel door P. Reede, lid van het bestuur van de Van Eeghenstichting. De kroniek geeft een beeld van het vroegere Van Eeghenhuis na bij De Elderschans in Aarden burg vanaf zijn oprichting tot het moment dat de relatie met de Van Eeghenstichting ophield te bestaan en het broederschaps huis van de Doopsgezinden an nex vormingscentrum een nieu we bestemming kreeg in de vorm van Zeeland Studiece ntrum/Conferentiecentrum Zee land. Grafische weergave van een werkbrug ten behoeve van de Deltawerken. foto camile schelstraete Aardenburg - Op initiatief van Albert Galle is er in de gemeente Sluis/Aardenburg een nieuwe fietstoerclub onder de naam RTC TUF (Trim U Fit) opgericht. Galle wil met name de jeugd op de fiets krijgen en heeft daarvoor de dinsdagavond uitgetrokken voor de jeugd. Er wordt daarnaast wekelijks op twee avonden gefietst. Op dinsdag voor de meer geoefenden met een gemiddelde dat ligt tussen de 20 en 25 km per uur. De donderdag de recreanten waarbij de snelheid rond de 18 kilometer per uur zal liggen. Men verzamelt steeds om 19.00 uur bij de Jonge Leeuw aan de Aardenburgse Kaaipoort.

de Stem | 1995 | | pagina 13