Geen gedoogbeleid in Sas 4Een klus goed klaren geeft voldoening Fusi 'Ik ho 'Angst van bewoners Spui voor leefbaarheid is niet gegrond' Gemeenteraad gaat zonder problemen akkoord met voorstel Kadewand in Terneuzen verstevigd POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws RENOCA Lm Vraagtekens in Terneuzen bij inzamelen gekleurd glas Verenigingen Aardenburg willen Kwakertje terug Onderzoek privatisering kunstzinnige vorming West-Zeeuws-Vlaanderen Sluis-Aard éDelta-we DE STEM ZEELAND Wegwijzer Kikkertocht Drug-debat Kees de Pooter vijfendertig jaar brandweerman in Axel Radio uit auto Botsing Hulst Tas geroofd Aanrijding Oostburg Emblemen weg Aanhouding asielzoeker Kop-staart Terneuzen Te snel examens RENAULT TOPOCCASIONS NERGENS TE VINDEN MOOI WEL PESTEM Burgemeester Boekje met twintig VRIJDAG 31 MAART 1995 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De angst van de bewo ners van de buurtschap Spui dat het door de ontwikkelingen rond de Koegorspolder wel eens gedaan kan zijn met de leefbaarheid is niet terecht. Wethouder J. van Rooijen zei dat gister avond tijdens de Terneuzense raadsver gadering naar aanleiding van opmer kingen door C. van Burg (SGP). Van Burg reageerde op zijn beurt op bezwaren die op tafel zijn gelegd door de Belangengroep Spui. Die ziet met angst de ontwikkelingen in de Koegors polder tegemoet. Zo is er de uitbreiding van industrie, uitbreiding van mogelijk heden voor afvalverwerking en -opslag, ontwikkeling van bedrijfsterreinen en een enorm depot voor de berging van baggerspecie. Dat alles op amper een kilometer afstand van de bebouwing van Spui. Om al die ontwikkelingen in goede banen te leiden is een 'totaalvisie' nodig voor de Koegorspolder. De gemeente raad stelde gisteren alvast 120.000 gul den beschikbaar om daar een begin mee te maken. Van Burg hield het college voor dat er ten behoeve van Spui toch de nodige voorzieningen zullen moeten worden getroffen, of dat men op de nodige afstand van de bebouwing blijft. Hij opperde dat het college maar eens met de Belangengroep om tafel moet gaan zitten. „Ik denk dat dan de bezwa ren vanuit Spui wat verzacht kunnen worden," stelde hij. Van Rooijen bediende het raadslid op zijn wenken. „Er komt een brede groen voorziening om het gebied," kondigde hij aan. „Daar is alle ruimte voor en dus zien we goede mogelijkheden om aan de wensen van de bewoners tegemoet te komen." De wethouder beloofde ook contact op te zullen nemen met be zwaarmakers. „Want voorkomen is be ter dan genezen." VERVOLG VAN REGIO - Cl De inhoud van de brochure is tot stand gekomen in samenwerking met een aantal belangrijke handhavingsorganisaties in Zee land. De ZMF denkt dat het boekje een belangrijke onder steuning zal zijn voor mensen die regelmatig hinder of overlast door milieuproblemen ondervin den. Ook de Zeeuwse handha vingsorganisaties kunnen er hun voordeel mee doen, meent de ZMF. Veel voorkomende vragen over het doen van meldingen kunnen met behulp van de bro chure immers snel en doeltref fend worden beantwoord. Bo vendien zullen er minder klach ten hoeven te worden doorver wezen en zullen klachten en meldingen sneller de juiste in stantie en persoon bereiken. De brochure wordt dinsdag 25 april gepresenteerd in het pro vinciehuis te Middelburg. Verte genwoordigers van alle betrok ken organisaties en instanties krijgen dan alvast een stapel brochures mee om aan de bur gers uit te delen. Voorlopig zijn er 5.000 exemplaren gedrukt. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Zonder slag of stoot ging de gemeente raad van Sas van Gent gisteravond akkoord met het voorstel van B en W om geen gedoogbeleid voor softdrugs te voeren. Raadslid De Meijer van de PvdA vond de nieuwe notitie Softd rugsbeleid op sommige punten weliswaar 'tendentieus', maar ging toch akkoord. Hij vond het bijvoorbeeld onjuist dat het col lege in de nota opmerkt dat de grens tussen soft- en harddrugs aan het vervagen is. Met name voor harddrugs-gebruikers zou dat volgens burgemeester en wethouders gevaarlijk zijn. De Meijer trok die conclusie in twijfel. Verder zei hij dat het college met deze notitie de softd rugsgebruikers onterecht in de criminele hoek plaatst. „Het in cidenteel gebruiken van soft drugs is helemaal niet riskant," zo betoogde hij. De Meijer adviseerde burge meester Van Rest in het overleg met de collega's en de politie te pleiten voor een regionale noti tie. „Er zou toch een soort over eenstemming gevonden moeten worden om gedogen te combine ren met een preventief beleid," zo zei hij. Van onze verslaggever Terneuzen - Het voorstel om in Terneuzen voortaan het afvalglas op kleur gescheiden in te zamelen riep gisteravond plotseling heel wat vraagtekens op bij de gemeenteraad. Aanleiding was een brief van het bedrijf Verstraten en Verbrugge aan alle fracties, waarin kritiek werd geleverd op de gevolgde procedure rond het gunnen van de opdracht. CDA, D66 en VVD sloten zich daarbij aan. De liberaal Noët voegde er nog aan toe eigenlijk weinig vertrouwen te hebben in de realisatie van zo'n Zeeuws- Vlaams beleid omdat Terneuzen naar verwachting de enige voor stander van een gedoogbeleid is. „Als gevolg van het toelaten van de handel in drugs kunnen ze daar nou niet meer terug. Geen van de andere gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen zit erop te wachten om de problemen van Terneuzen op te lossen." Aardenburg - Trimclub Aarden burg houdt zondag 16 april de jaarlijkse Kikkertocht, een vrije toertocht van 55 kilometer door de grensstreek. De tocht gaat van Aardenburg via Middelburg, Maldegem/Donk, Vivenkapelle, Damme, Lapsscheure en Sluis weer terug naar Aardenburg. Er kan gestart worden van 07.45 tot 09.30 uur bij gasthof De Jonge Leeuw aan de Kaai te Aardenburg. De kosten bedragen vier gulden of 80 frank. Leden van de NTFU, BBR en BWB krijgen 1,50 of Bfrs 30 korting. Men kan informatie krijgen bij secretaris Rens Klaasse van Trimclub Aardenburg. Het verkeer over de Schependijk in Terneuzen heeft sedert het eind van donderdagmiddag weer vrij baan. Ruim een etmaal eerder werd deze verbinding ten dele voor het verkeer afgesloten nadat de kadewand in de Oostelijke Kanaalarm als gevolg van baggerwerkzaamheden het dreigde te begeven. Gistermorgen vroeg al werd per binnenschip zand aangevoerd om de kadewand te verstevigen. Die klus nam vrijwel de gehele (werk)dag in beslag. In totaal werd er zo'n 1400 kuub zand gestort. foto camile schelstraete De gemeenschappelijke regeling afvalverwerking (AVZV), waarin alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn vertegenwoordigd, had de keus laten vallen op het bedrijf Maltha. Inmiddels zijn vier van de zeven gemeente daar al mee akkoord gegaan en in Hulst zijn de speciale glasbakken al lang geplaatst. De brief van Verstraten en Ver- brugge leidde gisteren tot heel wat vragen. D66-er J. van Mil zei enorm verbaasd te zijn dat een lokaal bedrijf uit de boot is gevallen en W. Broekhuysen (WD) stelde dat zijn fractie bij gelijkwaardige prijs en kwaliteit de voorkeur geeft aan een be drijf uit de regio. P. Hamelink (SGP) constateerde dat er wellicht een reukje zat aan de gevolgde procdure, maar vond dat een zaak van AVZV. Volgens hem had het bedrijf zich beter daar kunnen beklagen. A. van Himme (Groen Links) zei het geen goede zaak te vinden dat offertes achteraf nog bijge steld worden. Uit de woorden van wethouder K. van der Hoofd viel te beluis teren dat het bedrijf eigenlijk VERVOLG VAN REGIO - C1 Van Liere licht hiermee een tipje van de sluier op hoe de conclusie zal zijn van de notitie van Sluis- Aardenburg met betrekking tot het gedoogbeleid. Deze notitie wordt volgende maand in de gemeenteraad behandeld. „Van Terneuzen kan ik begrijpen dat deze gemeente een gedoogbeleid heeft ingevoerd. Als ik Barbé was zou ik hetzelfde doen. Maar wij hebben in onze gemeente geen problemen met overlast. Er is geen lokale behoefte aan een koffieshop. En dus moet je dat niet in huis halen. Je kunt op je klompen aanvoelen dat de overi ge gemeenten er ook zo over denken. Het landelijke beleid kan nu eenmaal geen blauwdruk zijn voor alle gemeenten." Van Liere vindt het overigens opvallend dat geen enkele Zeeuws-Vlaamse bestuurder vo rige week aanwezig was tijdens een bijeenkomst in Middelburg over een regionaal voorlichtings plan voor softdrugs. „Ik was de enige Zeeuws-Vlaamse bestuur der die op die bijeenkomst aan wezig was. Dat is op zijn minst toch vreemd te noemen." geen reden had zich te beklagen. Het viel eigenlijk al af nadat de enveloppen met offertes waren geopend. Om toch nog te probe ren het eigen lokale bedrijf een kans te geven, is er vervolgens nog wat met de offerte gegoo cheld, maar dat mocht niet ba ten. Maltha bleef de eerste keus en geeft, aldus Van der Hoofd, ook de meeste duidelijkheid om trent de kosten voor de toe komst. Zijn uitleg kon de D66-fractie niet overtuigen. Die zei met te veel vragen te blijven zitten en stemde tegen het voorstel. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - In de gemeente Sluis-Aardenburg doen 38 verenigingen een beroep op het gemeentebestuur om weer een eigen mededelingenblad in het leven te roepen. De gemeente besloot onlangs het Kwakertje op te heffen vanwege de hoge kosten en omdat niet iedereen het blad in de bus krijgt. De gemeente plaatst gemeentelijke aangele genheden nu in een advertentieblad. Maar in een brief maken de verenigingen duidelijk daar niet echt tevreden over te zijn. De initiatiefnemers voor de brief zijn de bejaardensozen, de voetbalvereniging in Aardenburg en het Handbooggilde. Ze vra gen aan de gemeente het besluit om het mededelingenblad op te heffen te herover wegen. E. Wijffels (CDA) en F. van Dongen (WD/ Gemeentebelangen) vroegen gisteravond tij dens de vergadering van de gemeenteraad aan het college om met de drie verenigingen om de tafel te gaan zitten om een oplossing te vinden. Ook vroeg Wijffels de toegezegde evaluatie te vervroegen naar de eerstkomen de commissievergadering. „Ik zeg daarbij wel dat ook ik de gemeentelijke bijdrage van honderdduizend gulden te hoog vind," merkte Wijffels op. Ook volgens Van Dongen mag een eventuele terugkeer van een mede delingenblad niet tegen elke prijs gebeuren. Burgemeester C. van Liere zegde toe naar aanleiding van de brief met de verenigingen te gaan praten om de mogelijkheden voor een oplossing te bekijken. Ook wordt de evaluatie vervroegd. „Het gaat er tijdens dat gesprek niet zo zeer over of het mededelin genblad er wel of niet komt, maar over wie wat gaat betalen. Voor mij is deze zaak in ieder geval bespreekbaar." De vraag wie wat gaat betalen kwam gister avond ook terug tijdens een opmerking met betrekking tot de recent gepresenteerde grensoverschrijdende toeristische folder van de archeologische musea in Aardenburg, Oudenburg en Velzeke. Deze folder zou worden gefinancierd door een subsidie van de Euregio, maar Van Liere hoorde tijdens de presentatie dat deze subsidie niet door gaat. De folder zou te kleinschalig zijn om voor subsidie in aanmerking te komen. „Ik heb me daar bijzonder over verbaasd. De schitterende folder is een schoolvoorbeeld van grensoverschrijdende samenwerking. Dat er nu geen subsidie komt irriteert me mateloos." Van Liere weet niet of een beroep op Sluis- Aardenburg wordt gedaan om financieel bij te springen. „We hebben in ieder geval nog geen rekening gezien." Door Sandra van de Vijver Axel - Trots laat hij de oor konde zien die hij vorige week in ontvangst mocht ne men, Vijfendertig jaar brandweerdienst staat er met mooie letters op ge schreven, waarvan 19 jaar als adjunct-hoofdbrand meester. Kees de Pooter, die als 16-jarige per toeval met de brandweer in contact kwam, had nooit kunnen be denken dat zijn hart er zo aan verknocht kon raken. „Je moet er een kick van krij gen," legt hij uit. „Daar ben ik in de loop van de tijd wel achter gekomen. Je kunt ie mand laten studeren totdat hij alle diploma's op zak heeft, maar zit het er niet in dan komt het er ook niet uit." In de mooie zomer van 1959 werkte Kees met de schoffel op het land. Door de aanhoudende droogte waren zijn werkzaam heden al snel overbodig. Uit verveling gingen hij en wat vrienden de brandweer achter na, die de voetbalvelden en het concoursterrein in Axel ging besproeien. „We hebben ze met die klus geholpen en toen we klaar wa ren vroeg Cees Bakker of ik ook geen zin had om bij de vrijwill- lige brandweer Axel te komen. Een week later was ik lid en dankzij de broederdienst moest ik het lidmaatschap niet onder breken om de dienstplicht in het leger te vervullen. Zo door de jaren heen maak je toch wel het een en ander mee, waardoor de groep waarmee je werkt heel hecht wordt. Dat is heel belangrijk, want als je er gens als een team goed moet kunnen werken, is het wel bij de brandweer. Vaak werk je ook onder spanning, als we bij voorbeeld 's nachts uitrukken zijn we onderling weieens aan het stangen. Gewoon, om de zenuwen de baas te blijven. Dat is de kick misschien, elke keer niet precies weten wat je te wachten staat." Getwijfeld In 1976 werd Kees aangesteld als brandweercommandant. „Ik heb wel even getwijfeld of ik dat wilde, je doet iets goed of je doet het niet! In de loop van de tijd had ik me toch wel een beeld gevormd van hoe ik het allemaal zou willen doen. Ie dereen heeft toch een eigen wij ze van werken en je moet met de tijd meegaan. Als comman dant heb ik mijn eigen boek houding ontwikkeld en me voorgenomen te zorgen dat ik van alle ontwikkelingen op de hoogte blijf. Je dient toch het algemeen belang." „Het is me alle energie en tijd die je erin stopt waard. Wel heb ik me eens geërgerd aan het politiek gekrakeel, waar wij als brandweerkorps dan de dupe van werden. Over het algemeen bestaat er een heel goede sa menwerking met de gemeente, we zijn altijd van alle materia- Brandweercommandant Kees de Pooter. 'Je moet er een kick van krijgen.foto camile schelstraete len voorzien. Sinds 1985 is de hulpverlening bij ongevallen een officiële brandweertaak geworden. „Dan is het toch wel eens moei lijk sommige zaken van je af te zetten. Slachtoffers worden naar het ziekenhuis gebracht, eenmaal thuis vraag je je dan af hoe die mensen vergaat. Net als bijvoorbeeld afgelopen maan dag, toen die vrachtwagen van Verbrugge gekanteld was op de Langeweg. We hebben de chauffeur eruit moeten dragen, dat is nog nooit eerder gebeurd. Dan vraag je je weieens af: hoe maakt die man het nu. Moeilij ker nog is het wanneer er ie mand verongelukt is die je kent." „Gelukkig zijn er ook een hele boel leuke dingen die je mee maakt, zoals collega's die 's nachts na een oproep zonder sokken in de brandweerkazerne verschijnen! Een maand gele den hebben we een brand op Overslag geblust. Later bleek een collega van mijn werk er ook bij geweest te zijn. Ik had hem niet herkend, omdat hij zijn kunstgebit vergeten was in te doen! Kijk, dat zijn lollige dingen." „Als je met z'n allen een klus weer goed geklaard hebt, geeft dat toch veel voldoening. Ik weet nog goed dat in de Sta tionsstraat in Axel een woning in vlammen opging, terwijl er boven nog een kind lag te sla pen. Met een ladeder klom ik naar het kamertje, het enige wat nog niet aan het branden was. Ik greep in het ledikantje en dacht toen het kind beet te hebbem. Het bleek een teddy beer te zijn." „De vader, die inmiddels achter me de ladder opgeklommen was, deed een tweede greep en had gelukkig direct het kind te pakken. Zulke beelden blijven je bij. Waar ik me wel eens druk over kan maken, zijn de nieuwsgierige toeschouwers die je belemmeren bij je werkzaam heden." Kees is nog niet van plan te stoppen. „Ik zou minimaal nog vijf jaar mijn werk willen doen. Misschien ga ik wel door tot mijn zestigste. Dan heb ik nog acht jaar tegoed. Dat zou dan wel vrij uniek zijn, zo lang. Ik ben een doordouwer. Iemand die het niet gauw opgeeft. Mis schien is dat wel mijn kracht! Axel - Uit een aan de kanaal kade in Axel geparkeerde per sonenauto werd na het inslaan van de achterruit de autoradio ontvreemd. De eigenaar van het voertuig, een inwoner van Axel, deed hiervan aangifte bij de politie. Hulst - Forse materiële schade was gistermorgen het gevolg van een aanrijding op de krui sing Grote Kreekweg/Rijks- weg N60. Een 27-jarige be stuurder van een autobus uit Terneuzen reed over de Grote Kreekweg in de richting van de rijksweg. Nabij de kruising volgde hij de strook voor rechts afslaand verkeer. In plaats daarvan draaide hij naar links met de bedoeling zijn voertuig te keren. Daarbij kwam hij in aanrijding met een bedrijfsauto bestuurd door een 28-jarige man uit Hulst, die over dezelfde weg nadere en die rechtdoor wilde vervolgen. Oostburg - Een 66-jarige vrouw uit Hoofdplaat is woensdag tijdens het winkelen in Oostburg beroofd van haar tas. Daarin zaten een bankpas en een bedrag van honderd gulden. Oostburg - Op de kruising Callenfelsstraat/Houtestraat te Oostburg nam gistermorgen een 81-jarige bestuurder van een personenauto uit IJzendij- ke bij het rechts afslaan de bocht wat te ruim. Hij kwam daardoor in botsing met een personenauto bestuurd door een 27-jarige man uit Oost burg. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. Terneuzen - Namens een aan de Haarmanweg in Terneuzen gevestigd bedrijf is aangifte gedaan van diefstal van de emblemen van drie vrachtau to's. Deze voertuigen stonden geparkeerd op een met een hek afsloten terrein. Men ver schafte zich toegang door een gedeelte van het hek te vernie- len. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft een 27-jarige in het Asielzoekerscentrum (AZC) aan de Rooseveltlaan verbijvende man aangehouden en ingesloten. De man wordt ervan verdacht een perso neelslid te hebben bedreigd. Daar de man daarna weigerde gehoor te geven aan het advies van de directie het pand te verlaten, werd de politie te hulp geroepen. De vreemde lingendienst van de politie is ingeschakeld en beraadt zich over eventuele verder te ne men maatregeleen tegen de verdachte. Terneuzen - Bij een kop- staartbotsing op de Haarman- weg in Terneuzen werden gis termorgen omstreeks acht uur drie personenauto's bescha digd. Niemand liep daarbij enig letsel op. Het ongeval gebeurde doordat een 29-jarige automobilist uit Phi lippine te laat bemerkte dat voor hem rijdend verkeer stopte voor het rode licht. Daardoor reed hij achterop een personenauto bestuurd door een 39-jarige man uit Sluis. Dat voertuig botste door de klap weer tegen een auto bestuurd door een 20-jarige inwoner uit Biervliet. Terneuzen - De politie in Zeeuws-Vlaanderen hield woensdag in de regio enkele verkeerscontrole's. Op rijks weg N61 te IJzendijke werden vier weggebruikers bekeurd wegens het overtreden van de maximumsnelheid van 80 ki lometer per uur. Hoogstgeme- ten snelheid daarbij bedroeg 122 kilometer per uur. Gecon troleerd werden 91 voertuigen. Op rijksweg N58 te Sehoon- dijke kregen 37 automobilis ten een proces verbaal. Ze re den allen harder dan 80 kilo meter per uur, met als hoogst- gemeten snelheid 123 kilome ter per uur. De radar regis treerde hier in totaal 578 voer tuigen. Wageningen - Landbouwuni- zoo-techniek: Lucy D'Hoore, versiteit. Doctoraal Sluis. ZELDENRUST - Zaterdag 15 april is er om 13.00 uur een bijeenkomst in het gebouw van Bruintje Beer van de com puterclub van de buurtvereni ging Hof Zeldenrust en Sint- Annapolder. Om 20.00 uur is er een bingo in de gemeen schapsruimte van basisschool De Geule. Vari onze verslaggever Oostburg - Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsver band welzijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaanderen voert een on derzoek uit naar de eventuele privatisering van de kunstzinni ge vorming in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat betekent dat de kunstzinni ge vorming bestuurlijk gezien wordt losgekoppeld van de ge meente Terneuzen die de uitvoe ring momenteel nog voor reke ning neemt. Deze overeenkomst loopt in september dit jaar af. In het onderzoek wordt de mo gelijkheid bekeken of de uitvoe ring van de kunstzinnige vor ming formeel en praktisch kan worden ingebracht in een West- Zeeuws-Vlaamse bestuurlijke st- ruktuur. Tevens wordt de moge lijkheid nagegaan of in samen hang met de Stichting Centrale voor Jeugd- en. Jongerenwerk (SJC) en Welzijn voor Ouderen (ADVERTENTIE) Mi. F.J. Honimonweg 58 Terneuzen Tel. 01150-17751 REXAULT ZC\ (WvO) voldoende draagvlak voor deze mogelijkheid wordt verkre gen. Alle partijen worden doende bij dit onderzoek ken. „Wij vinden dat de uitvoering van de kunstzinnig vorming geen taak is van gemeentelijke overheid. Daar naast wordt de struktuur van de diverse welzijnsinstellingen ver stevigd als ze bij de uitvoer»! worden betrokken. Bepaalde za ken als bijvoorbeeld huisvest»! kunnen op deze manier bef" worden geregeld. Maar aan) uitvoering van de kunstzinnig' vorming op zich verandert niets Het gaat immers alleen om een bestuurlijke privatisering," een medewerker van de te Oostburg de reden tot lijke privatisering toe. Volgens het dagelijks bestuur® het niet mogelijk en verant woord de huidige overeenko»s' met de gemeente Terneuzen voor 1 september te wijzigen of op zeggen. Voor het hele proces" immers veel tijd nodig. Het d gelijks bestuur meent daar®1 dat de huidige afspraken worden voortgezet in afwacht»! van de resultaten van het ond* zoek. In ieder geval moet voor1 juni 1996 voor alle partijen d* delijk zijn op welke wijze d' kunstzinnige vorming in W®' Zeeuws-Vlaanderen bestuurW zal zijn ingericht. Het dagel'r bestuur verwacht overeenst®"' ming met de gemeente Tern* zen te vinden. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De te Sluis-Aardenburg draagkrachtig genoeg een hoger bedrag garan voor het voortbestaan Zeeland Studiecentrum denburg. Dat wijst ee zoek van VB Accountan Dit bureau voerde als gevo gemaakte afspraak tussen van Sluis-Aardenburg en Oc onderzoek uit naar de financ kracht van de nieuwe fusi Dat gebeurde naar aanleidi: beroep dat het college van O Sluis-Aardenburg doet om Door Frank van Cooten Burgemeester C. van L van Sluis-Aardenburg ho van een uitdaging. Ter komen in een gespreid b ziet hij niet zitten. Dat is van de redenen waarom solliciteerde naar het bu meesterschap van de nie- fusiegemeente Sluis-Aard burg. Als gevolg van de indeling staat hem een hoorlijke klus te wach Van Liere kijkt naar niet genop. „Het fusieproces b kent een stuk gewenn' Van de burgemeester w veel gevraagd. Er staat zoveel te gebeuren, vraagt visie en bestu kracht. Dit jaar al want hou er niet van proble vooruit te schuiven. Zo be nu eenmaal." De historische burgemeester mer in het Belfort in S straalt rust uit. Dit in tegen- ling tot zijn vorige, vaak poli rumoerige, gemeente Putte rust vaak ver was te zoeken, oppositie ligt vaak overhoop de coalitie en met de weth ders. „Er waren problemen ik in Putte kwam. Het was volgens betrekkelijk rustig toen ik vertrok begonnen de blemen weer. De oppositie weer gelijk in de gordijnen." Het lijkt er dus op alsof Liere met strenge hand reg „Ik ben zeker geen strenge gemeester en zeker geen diet maar je moet niet teveel sp ruimte toestaan. De disc moet in ieder geval inhoud zijn en niet op de man of vr gericht." Fiets pakken Bij Van Liere staat openb heid van bestuur hoog in vaandel. „Ik vertel alles. N geen blad voor de mond. raadsleden en de burgers mo Door Ronald Verstraten Middelburg - „De Deltap ten beschouw ik als het b werk dat mijn atelier heeft verlaten," zei Ap So een interview in 1963. R dertig jaar na dato zijn ze eindelijk gepubliceerd. I gebracht in de Zeeuwse S reeks, tot grote tevredenh van de inmiddels achten ventigjarige graficus: nooit is mijn werk zo afgedrukt". Ap heet eigenlijk Ab, maar veranderde zijn naam, omda vond dat de 'p' grafisch ge beter aansloot bij de A. H' Amsterdammer van gebo woonde jarenlang in Rotter en bezocht de kunstacademie beide steden. Na de oorlog hij onder meer leraar aan Instituut voor Kunstnijver" in Amsterdam, waaruit late Rietveld-academie voortk In de jaren vijftig maakte etsen, litho's en houtsnede Frankrijk. Vanaf 1960 verv digde hij vooral series graf werk, waarvan de Deltaseri een was. ?oe.:nDelta?,erken begonnen 1959 met de aanleg van een jn het Veersegat. Het minis van Onderwijs, Kunsten en tenschappen nam toen een zonder initiatief: in overleg Rijkswaterstaat zou aan tal volle kunstenaars de opdr worden gegeven om de De werken in beeld te bren Veertlen schilders en twi grafim kregen tussen 1959 1969 een opdracht om de D Louwerszeewerken vast

de Stem | 1995 | | pagina 12