'Bezetting is goed te noemen' 'We krijgen geen buitenlandse trip' '°zr bb A Isenberg Sportief in De Braakman Johnny Spuesens heeft wielerhart op juiste plaats: Parcours Omloop DB STEM SPORTZEELAND B5 Hulstenaar De Saegher mecaniciën in Belgische ploeg Beste papieren voor Erotic Discount is volop in de Niet alleen de ïaar ook als Kijk zelf maar leze leuke spor- /oorjaarsjacks tdek de verras variaties met TOT 15 APRIL. Wraak KNWU op Zuijderwijck kost Dubbeldam wedstrijden Selecties Erotic Discount Centre Jury Omloop DONDERDAG 30 MAART 1995 Van onze wielersportmedewer- Iter Hulst - In de 26e uitgave van de Omloop van de Braakman doet ook de Belgische forma tie Isenberg Sportief mee. ploegleider is Dennis Secq en menancien is de in Hulst woonachtige Eduard de Saeg- her. De Hulstenaar raakte verzeild in deze wielerploeg doordat hij al meer dan vijftien jaar betrokken is bij de wielersport als begelei der van Dirk Ongenae, de man die in de Zeeuwse veldritcompe- titie op de mountainbike aardige resultaten neerzette. Ongenae traint trouwens ook veel op Zeeuws-Vlaamse bodem en is zo'n beetje aangetrokken om zich te onfermen over de jeugd in de ploeg. De ploeg van Isenberg Sportief kreeg pas vorige week te horen dat het fiat door de Belgische Wielrijders Bond in Brussel werd gegeven. „Daarom is de ploeg voor de Omloop van de Braak man nog niet helemaal vastge steld," laat mecaniciën De Saeg her weten. In elk geval zitten in deze ploeg sterke renners als Serge Vermeu len uit De Klinge - hij heeft een Zeeuwse moeder - en Edwin Ent hoven uit Stekene. Enthoven is na zijn profavontuur samen met Dick Enthoven weer terug in het amateurpeloton be land. „Edwin maakt tot nu toe een redelijk goede indruk zoals in de Kattenkoers en wijst de jonge ren de weg. Dat gaat hem uitste kend af en we rekenen zo zacht jes aan weer wat op resultaten. Hij heeft al goede wedstrijden gereden, maar die kwamen nog niet in de uitslagen tot uiting. Maar dat komt zeker en vast wel," aldus De Saegher. Isenberg Sportief heeft een zwaar programma voorgescho teld. Zo zat de ploeg afgelopen weekend in twee klassiekers, waaronder Aalst-St.-Truiden. „Ik probeer één keer in het week end op weg te gaan met de ren ners. Dat is genoeg. Het moet een leuke bezigheid blijven. Er mag geen druk op de ketel staan." De Saegher vindt het toeven in het wereld van de wielen nog steeds leuk. „Anders kun je het ook niet zolang volhouden". De ploeg verschijnt met een selectie aan de start van de Omloop van de Braakman en diezelfde dag zijn de overige renners actief in de klassieker Seraing-Aken-Se- raing. „We hebben meer pijlen op onze boog, maar we komen graag naar het Zeeuwse rijden. Dat zijn we ook van plan. De wedstrijden in Zeeuws- Vlaanderen proberen we mee te pakken. Voor mij geeft dat het voordeel dat ik minder ver moet Voor Isenberg Sportief wordt dit optreden de ouverture van het wielerseizoen in Zeeland. „Ver wachtingen? Ik weet het niet. Als onze renners fit zijn moeten ze een eind kunnen komen. Serge Vermeulen heeft vorig seizoen bewezen een goede renner te zijn. Nu heeft hij af te rekenen met de naweeën van een griepaanval. Afgelopen weekend was hij er voor het eerst weer bij. Hij moet dus nog een weg gaan om hele maal topfit te zijn. Dat is dus even afwachten. Ik hoop dat we zeker geen figurantenrol toebe deeld krijgen. Normaal moet dat ook niet. Het is even de kat uit de boom kijken. Zaterdagavond we ten we meer," besluit De Saeg her. Drie Zeeuwse ploegen moeten kunnen scoren in Omloop lig jack met bruine hen/linnen. 38-44 Door Eddy de Schrijver Philippine - Johnny Spuesens trekt nog steeds de kar van de stichting Wielercomité Philippine, die zaterdag voor de 26e keer in successie de bekende Omloop van de Braakman laat verrijden. Johan van Steenberge, toch al tijd een man waar je op kon rekenen, heeft het schip ver laten en dat houdt in dat Johnny Spuesens en zijn overige companen, te weten secretaris Willy Spuesens (het blijft aardig in de familie), L. van Steenberghe-Lauret (pen ningmeester) en de overige leden André Vermeire, Fred Pielaat en Mark Spuesens het steeds moeilijker krijgen om het zaakje te kunnen runnen. Johnny Spuesens schuwt het werk niet. Heeft dat nog nooit gedaan en dat betekent dat op hem een zwaar beroep wordt gedaan. Maar het tropenjaar van vorige editie - de grote heibel rond het al dan niet toelaten van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen - is nu eens aan Spuesens voorbij „Ik heb de laatste dagen en we ken behoorlijk wat aan de bel ge hangen om ploegleiders er nog eens op te attenderen dat wij met de Omloop van de Braakman voor de deur staan. Sommigen zeggen toe terug te beUen en die doen dat ook, maar er zijn er al tijd bij waar je wel twintig keer naar toe zou kunnen bellen. Op een bepaald moment is het over en zet je een streep door een ploeg. Maar het houdt wel in dat er heel wat werk op je af komt en je ziet zo'n Omloop toch ook graag met een goed deelnemers veld vertrekken. In elk geval staat de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen nu wel aan het vertrek. Dat gedoe hebben we gelukkig dit jaar niet gekend," luidt het commentaar van Johnny Spuesens. Niet zo lang geleden stond hij te blinken als praeses van de voet balvereniging Philippine, die ook al een jubileum had te vieren. Een man die op vele vlakken zijn diensten aanbiedt. „Soms denk je wel eens dat de tijd is gekomen om er mee te kap pen, maar zo zit ik eigenlijk niet in elkaar. Zolang we de boel draaiende en levendig kunnen houden gaan we door," stelt Spu esens. Antwoord Maar wie er ook belt, meestal weet Johnny Spuesens er wel een antwoord op of zorgt hij ervoor dat er een antwoord wordt gege ven. „We hebben dit seizoen een open wedstrijd. We vallen gelijk met Drente en dat houdt weer in dat je niet al teveel of geen top- ploegen ziet afkomen naar dit verre Zeeuws-Vlaamse plaatsje. Erotic zendt zijn tweede ploeg en daar zijn we blij mee. Daarnaast hebben we natuurlijk alle Zeeuwse wielerverenigingen aan de start. Dat betekent dus dat voor de Zeeuwse wielerliefheb- ber hier toch het een en ander aan het vertrek zal staan. De Braak man heeft altijd al een goede winnaar gekend. Zaterdag zal het niet anders gaan. Het weer speelt ons soms parten en de vooruit zichten zijn nu niet bepaald zon nig te noemen. Het wordt dus een harde wedstrijd waarin uitslui tend de allersterksten zullen overleven, maar dat maakt de wielersport juist zo mooi. Wegge vertjes heb ik hier nog nooit ge zien. Hier wordt altijd strijd gele verd. Vanaf de eerste meters al," merkt Spuesens fijntjes op. Een open wedstrijd in de Omloop van de Braakman. Dat betekent dat er eigenlijk heel wat ploegen aan de start kunnen staan. In het draaiboek houdt het aantal ploegen op bij het akelige cijfer dertien. Daar staat de Belgische ploeg Isenberg genoteerd. „Ik heb heel wat moeite moeten doen om die toestemming in huis te krijgen. Misschien moeten we in de toe komst het wel meer op de Bel gische toer gooien, nu blijkt dat die Hollandse ploegen onze wed strijd wat links laten liggen. Maar die Belgische ploegen vast leggen kost heel wat moeite. Daar zou je het alleen al voor laten. Hier zitten natuurlijk heel wat ploegen tegen de grens aan. Als je die eens allemaal naar Philippine haalt, dan wordt het echt een Holland-België. Misschien is dat wel toekomstmuziek," stelt John- B-mbare kooiconstructie, dwarsbalken n standaard n airbag. Maar de Panto Itaties. Kortom: de Punto is 'n kennis- 5ór 15 april a.s. 'n Punto aanschaften iet dubbele kwijt bent. En dat verschil I TM). Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Dave Dubbeldam pakte zaterdag op zijn 23e verjaardag de bloemen in een sterk bezette koers in België. Een dag later had hij weer zin in de bloemen, maar de lepe Patrick Cocquit stak er een stokje voor. Mol en Van Goet- hem zaten ook in de acht man sterke kopgroep, maar de geelhemden moesten de ex- beroepsrenner voor laten gaan. „Ja, met Cocquit erbij kun je dat verwachten. Ik zat wat ingeslo ten, maar had er toch iets meer van verwacht. Toch ben ik nooit zo n vroege vogel om te winnen, maar dit seizoen loopt het alle maal lekker. Behalve natuurlijk in het buitenland, maar dat is on- ze schuld niet. De KNWU meent onze ploeg te moeten pakken voor de klap van Wilco Zuyder- wijck in Almere. Die gaf toen ie mand een klap en wij zijn er de van geworden." hadden met Van Vliet inge- op buitenlandse wed- Krijgen er geen enkele Een lachertje. Ja, de Roosendaal naar een vierdaagse in op deze manier je merken dat zij zijn. Ik vind dat oneerlijk dat ook. Ik heb daar geen voor. Typisch weer KN- maar wat doe je eraan. Je houden, anders pakken ze voor. Maar met bewijzen ze de geen dienst. Op zo'n wordt die eerder kapot getergde Dave Dub- aan het woord en hij van zijn hart geen moord een renner iets verkeerd doet. Oké. Straf hem dan, maar pak niet de gehele ploeg, zoals de KNWU nu denkt te moeten doen. We hadden allemaal op die bui tenlandse trips gerekend. Gaat mooi niet door en dat terwijl ik naar boven vlieg. Ik moet voor weinig renners onder doen. Dat heb ik zondag weer gemerkt. Jammer is het dan dat je je talen ten niet kunt laten gelden." Dubbeldam zou zaterdag in de kleuren van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen de Omloop van de Braakman rijden. Tot maandagavond was alles ge richt op De Braakman. Maar toen rinkelde de telefoon bij huize Dubbeldam in Sluiskil. „Ploegleider Niek Toussaint vroeg dringend of ik zaterdag toch maar naar Drente zou afrei zen om daar voor de ploeg de klassieker te rijden. Wat moet je dan. Dan gaat Dubbeldam maar naar Drente en probeer ik daar punten voor de ploeg te scoren. Maar eerlijk gezegd zag ik De Braakman best zitten. Iedereen had er trouwens al op gerekend. Zeker mijn club Zeeuws-Vlaan deren, maar ik kan niet anders. Had vorige week ook al een vrij weekend gevraagd. En ze zitten krap in de renners. Dus wordt het Drente in plaats van Philippine. Wel jammer hoor," aldus Dub beldam. Vooraf rekende hij in De Braak man op een twee strijd tussen de Erotic Boys en die van Middelkamp. „Zij hebben de beste papieren en renners in huis. Het kan een leuke wedstrijd worden. Daar ben ik zeker van," aldus Dave Dubbeldam. Dave Dubbeldam mikt op de april- klassiekers. „De Teleflex Toer zie ik helemaal zitten, maar als renner moet je voorzich tig zijn. Een griepje en je ligt eruit en de condi tie is naar de vaantjes. Teveel plannen is nooit goed. Dat zie je nu wel. Je kunt reke nen op deelname in De Braakman en er alles op zet ten en dan niet vertrekken. Zo kan het dus alle maal in een paar uur veranderen. Relativeren is het devies. Andere ja ren voelde ik ove rigens de inspan ningen de dag er na nog in de be nen. Nu is dat niet meer en rijd ik vaak de tweede dag net zo goed. Dat betekent dat ik aan kracht heb gewonnen. En daar moet ik gebruik van kunnen maken. Het valt me overigens op dat bij alle wedstrijden minder renners aan het vertrek staan. Zeker in het weekend. Hoe dat komt weet ik niet. Misschien dat dat verandert als die Russen weer met blikken tegelijk naar de koersen komen." Dave Dubbeldam heeft geen spijt gehad van de overstap naar Van Vliet. „Alles is daar perfect geregeld. Goede verzorging en uitstekend materiaal. We hadden dus alles op de buitenlandse wedstrijden gezet, maar ja. Mooi niet dus. Maar het seizoen is nog lang. Ik bewonder de ploeg ook. We heb ben heel jonge renners en die rij den toch de topcompetitie. Vorig jaar werd Van Vliet vijfde. Toch ook geen slechte prestatie. Nee, het marcheert in de ploeg prima. Johnny Spuesens trekt nog altijd met veel plezier de kar van de organiserende stichting Wielercomité Philippine. foto wim kooyman ny Spuesens. Zaterdag in alle vroegte zal John ny Spuesens weer met zijn volle dige bestuur de laatste zaken controleren en kan de 26e editie om 12.30 uur van start gaan. De circa 80 vertrekkers moeten meer dan 170 loodzware kilome ters wegfietsen. Dave Dubbeldam, op deze foto aan de leiding in de sluitingskoers van Hulst, moest een van de kleppers worden in de Omloop van de Braakman. Ploegleider Toussaint bepaalde echter anders. foto camile schelstraete. Zaterdag is voor mij geen tussen station. Als ik goed ben wil er al les uit halen wat erin zit. Present jes worden niet weggeven. Zelfs niet op je verjaardag. Je moet er voor rijden, maar het zou natuur lijk een mooi moment zijn als je wint op je verjaardag. Dan kan de dag niet stuk meer." Van onze wielersportmedewerker Philippine - De renners dienen vier grote ronden van elk 38,2 kilometer af te leggen. Daarna worden er twee rondjes van 10,2 kilometer aan de deelnemers van de Omloop van de Braakman voorgelegd. De start is om 12,30 uur en de finish wordt om streeks 16.20 uur verwacht. Het parcours ziet er als volgt uit: start Posthoornweg - Wiskerke- Zandstraat - Driekwart - afslag de Rijcke - Langeweg - Sluiskil - Ou de Bontepolder - Viaduct N61 - Zevenaarsdijk - Binnendijk - Goesse- weg - De Knol - Wulpenbek - H.H. Dowweg - Waterfabriek - Kruising Savooymansweg - Middenweg - Spuikomweg - Bolderweg - Drie- sprongweg - Driesprong - Isabellesluis - Boekhoutehaven - Tingel- hoek - Ooststraat - KapeUe - Posthoorn. In de vijfde en zesde ronde rijden de renners langs de Posthoornstraat - Wiskerke - Isabellesluis - Boekhoutehaven - Boekhoute Tingelhoek - Ooststraat - Boekhoute Kapellestraat - Posthoorn. Eric Vereecken uit Hulst is er, ondanks dat hij geen liefhebber is van waaierkoersen, op gebrand een goede prestatie neer te zetten in de Omloop van de Braakman. foto wim kooyman Van onze wielersportmedewer ker Philippine - In totaal nemen dertien ploegen van zes ren ners deel aan de Omloop van de Braakman. Tussen die deelnemers heel wat bekende namen die deze editie hard kunnen maken. De Erotic Dis count Centre-ploeg staat on der leiding van Ab Verplanke. Hij kent de weg op zijn duimpje en de ploeg kent een bijna geheel Zeeuwse achter grond. „We gaan er duidelijk voor," meldt Ap den Doelder, lid van de stichting Bevorde ring van de Zeeuwse Wieler sport. Verplanke krijgt heel wat beken de namen mee naar het mossel dorp. Dat zijn Patrick van Passel, Peter Mol, Erik Vereecken, Franklin Klaasse, Johan van Schaick en Jeroen Lenting. Voor al Van Passel en Mol lijken aardi ge papieren in handen te hebben. Mol komt weer in de juiste com petitie. Afgelopen weekend was Mol dicht bij de eerste zegebloe- men. Hij werd tweede. Opvallend in de ploeg van Erotic is de op stelling van Eric Vereecken. De Hulstenaar is nooit geporteerd geweest van waaierkoersen, maar toch kan Vereecken z'n mannetje wel staan. Op papier heeft Erotic natuurlijk de beste ploeg in huis, maar win nen is andere koek. Golff Super markten heeft in Remco Noor- dermeer en Mark Rasch twee zware ijzers in het vuur die zeker bij de eerste tien kunnen rijden. Europolis heeft op papier even eens een zeer sterke ploegafvaar- diging, maar ook hier geldt dat niet alle opgegeven renners mo gen deelnemen. Er wordt een keuze gemaakt uit deze kern voor Drente en voor De Braakman. Flavio Pasquino, Lex Nederhof en Dennis van der Meyden zijn sterke pionnen in deze ploeg. Renners die het ver kunnen schoppen. ZRTC Theo Middelkamp met To- Van onze wielersportmedewer ker Hulst - De selecties van de Erotic Discount Centre-ploe- gen voor de Omloop van de Braakman en de Ronde van Drente (topcompetitie) die za terdag allebei worden verre den zien er als volgt uit: Omloop van de Braakman: Pa trick van Passel, Peter Mol, Eric Vereecken, Franklin Klaasse, Jo han van Schaick en Jeroen Len ting. Ploegleider is Ap Verplan ke. Drenhe: Louis de Koning, Ed ward Farenhaut, Vital Timmer mans, Michel Rommers, Toine Goense en Valerie Lemmens. Ploegleider in Drenthe is Rinus Verboom. ny Huyzen achter het stuur heeft met Geijs, Franse, Schipper, Van Vlimmeren, Mesu en Vermeulen een ijzersterke formatie. Geijs aast op een overwinning. Die had hij ai bijna twee keer op zak. In 1994 werd Mario van Vlimmeren laureaat en was Geijs net tweede. De suprematie van Theo Middelkamp was toen trou wens uitermate groot. Drie ren ners op alle treden is niet niks. Franse won deze wedstrijd in 1992 en een jaar eerder was het de beurt aan Patrick van Passel. Geijs werd in dat jaar derde. Diana reist naar Zeeuws-Vlaan deren af met renners als Dré de Bruin, Patrick Wauters, Glenn van Gessel, Mark van Hees, Je roen van Hoorn en Reinier van der Does. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen schuift Nico van de Klundert naar de voorste linies. Hij zou in eerste instantie assis tentie krijgen van de in vorm ver kerende Dave Dubbeldam. Die won het afgelopen weekeinde een klimkoers in België. Dubbel dam werd echter opgeroepen door zijn ploegleider en rijdt de Ronde van Drenthe. Hayman, De Jager, Warnier -de Hulstenaar probeerde in WAOD-koersen op peil te komen-, Dagevos en een nog aan te duiden renner worden eveneens ingezet bij de glazen brigade van Sjaak Lijbaart. Het Snelle Wiel vaardigt renners als Jansen, Aling en Paridaen af. Wielervereniging Roosendaal is present met Gert-Jan van den Hooven, Toon Verschueren en Toine van Loon. Verbist en Suyckerbuick verde digen de kleuren van De Zuid westhoek. Van onze wielersportmede werker Philippine - Het jury- corps dat de 26e uitgave van de Omloop van de Braakman in goede banen zal leiden staat onder commando van Jan Ges tel uit Dommelen. Hij wordt geassisteerd door Nico Roymans uit Bladel. Wedstrijdcommissarissen zijn Gorissen uit Zundert en Eddy Bogaert uit 's-Graven- polder. Aankomstrechter is Frank de Bruycker uit IJ- zendijke. Michel de Pooter neemt de tijd waar en com missaris-secretaris is Fons van Dorsselaer uit Hulst., Wim Luitwieler is commis saris en Jos de Dijcker neemt plaats in de bezemwagen als commissaris. Pierre Eys- ackers hanteert in Philippi ne de microfoon en Jan Ker- remans zit op de motor om de verbindingen vast te leg gen. Raaymakers is zijn mo torrijder en Tijmersma uit Spijkenisse bedient de knoppen van de fotofinish- apparatuur.

de Stem | 1995 | | pagina 15