Amateurs aan de start in Graauw 'Doelstelling is handhaving' 6 Geen videootje kijken in de zeker wieler spatten Degradatie AZWZ en Maas een feit uitslagen standen rht De Boskreek nieuwkomer op hoogste niveau districtscompetitie de stem SPORT ZEELAND B3 uws kort lead Eagles rolger Koeman en Argentinië aanvaller Seles verkocht t jaar geschorst DC-duel Palermo 'Zolang het dorp achter ons staat gaan we door' De Cocq besluit met ruime zege Milan-coach Fabio Capello bij spreekbeurt voor Nederlandse trainers: i 30 MAART 1995 B2 DONDERDAG 30 MAART 1995 d voor VW aakt zaterdagavond in <}e ;rwachte debuut voor VVV ning (CBA) besloot gisteren -en. Eind vorige week was s afwijzend te beschikken heeft doen veranderen, kon „We maken de motivering een woordvoerder. VVV ging- komst van PSV eindelijk 21-jarige huurling nog in imen: zeven competitieduels ie Champions League tussen ;dag 5 april in het Olympia- Dinsdag werden de laatste gebracht voor het duel in de ckets beschikbaar. De return |els ook al uitverkocht. van het Nederlands jeugdelf- jseizoen hoofd jeugdopleiding ïaast de verantwoording over egeleiding van het Deventer jiivisieclub is ook een samen- purclub DW Go Ahead wat i. Het is de bedoeling dat het nt tussen de amateurs en de |enoemd als mogelijke opvol- elona. Volgens de Catalaanse i uitgesproken voorkeur voor rorwaarden die trainer Cruijft Roemeen heeft een grote [ie, evenals Koeman, ook jaren Koeman vertrok in 1989 uit ppescu speelt momenteel bij popescu liet al diverse malen 1 gecharmeerd te zijn. lelftal begint op 13 april de het oliestaatje Qatar tegen het april ontmoet Oranje in groep le derde tegenstander, e groep plaatsen zich voor de nd speelt bij kwalificatie tegen van groep D, de poule met en Costa Rica. De halve eind- i de finale op 28 april, bewegen tot een boycot van de onder 21. Een official van de i woensdag meegedeeld. 'igeria enkele weken geleden de FA kon de gezondheid van de wees het golfstaatje Qatar als (Nigeria willen bij een ontmoe- rikaanse voetbalconfederatie oycot te krijgen. niet officieel aangemeld als i Qatar. Het Afrikaanse land is het speelschema. Nigeria moet nd, Syrië en Brazilië. kind - Argentinië; 14 april: Honduras - ras; 17 april: Argentinië - Portugal; 20 - Honduras. fie in Hamburg heeft gisteren op epzaak tegen Günther Parche raf geëist, Iril 1993 bij een vrouwentennis- Seles met een mes in de rug. i van Steffi Graf te zijn. Met de |jn landgenote de eerste plaats er op de tennisbaan verschenen, pantonen dat Parche een poging et bewijsmateriaal heeft aange- van het slachtoffer niet heeft de kaartjes voor de 31 duels van tal is ruim een jaar voor de start lisatie heeft bekend gemaakt dat de goedkoopste, met een waarde i aan de man zijn gebracht, miljoen beschikbare kaarten is tenlandse voetbalbonden. Iedere minimaal 7000 toegangsbiljetten ontvangen 11.000 kaarten. Om de verkoop van kaarten buiten de ratregel hoopt de organisatie ook beide partijen in hetzelfde vak hekken rond het veld worden ,j er vast van overtuigd dat rellen ak niet ondermijnd na de veldslag [derlandse scheidsrechter Dick Jol d toen Ierse en Engelse fans met de afgelopen jaren bij interlands enkele wanklank is gevallen. De wedstrijden in het Wembley-sta- dent deed zich voor in 1977, toen ;e van Schotland tegen Engeland arathonloper Antoni Niemczak •ns het gebruik van dope. Dat heef' tletiekfederatie (IAAF) gisteren i» »erde positief na de marathon van urinestaal bevatte sporen van net n loopbaan dat de 29-jarige Pool is marathon van New York in ZIJn e, een anabole steroïde, aangetrot jaar op non-actief gezet. ie heeft zware veiligheidsmaatreg^ vis-Cupduel tussen de beste tennis* igde Staten komend weekeinde i» iten en een politieboot in de have ldre Agassi tijdens de wedstrijden ise mafia. ise eiland konden de nummers stap zonder bewaking doen. In ne team is de tweede etage met der11» Gewapende agenten patrouille1® Door Eddy de Schrijver Graauw - Voorzitter Paul van Poorten van het Wieier- comité Graauw is wat betreft de koersen in Graauw opti mistisch gestemd. „Zolang de bevolking van Graauw ons positief blijft steunen via de huis-aan-huiscollecte, dan hebben we er nog zin in. Want als je de koers laat schieten houdt het allemaal op," aldus Paul van Poorten. WIELRENNEN Hij heeft in penningmeester Lu- ciën Broekaart en secretaris Jan van Acker, alsmede de leden David en Daniël van Immerseel, Jackie de Koster, Erwin Dhont en Luc Matheijssen een goed gestroomlijnde ploeg die van wanten weet. „Drie maanden lang alles op het grote verzet zetten en daarna de riem eraf. Dat is de koers van Graauw," legt Van Poorten uit. Zondag is het dan weer zover. Om klokslag twaalf uur staan de racekarren weer voor de deur van het gemeenschapshuis en worden de kledingtassen weer uitgepakt. Tussendoor een glimp op de televisie voor de Ronde van Vlaanderen en zo vergaat het Graauw al jaren. „We mogen tevreden zijn over het aantal inschrijvingen. Zestig amateurs is een mooi aantal. Hopelijk zeggen niet teveel ren ners af. Bij de C-amateurs heb ben zes renners van de KNWU ingeschreven. Zo gaat dat ook al jaren. De trimmers schrijven pas op de dag zelf in. Ook in deze categorie verwachten we toch weer zo'n dertig vertrekkers," legt Van Poorten uit. De hoofdmoot wordt gevormd door de amateurs. Zij gaan om 14.30 uur van start voor een 100 kilometer lange wedstrijd in de open polders. Als de wind er staat mogen de renners hun borst natmaken. Wie niet goed is, waaiert er binnen een ronde af. Sterke waaierspecialisten als Van Passel, Mol, Leijs, Van Hees, Dubbeldam en Franse staan in de eerste rij en weten op welke plaats ze moeten starten. Een maal de bocht van Biddelo om wordt daar de eerste slag gesla gen. Voor de kleintjes zijn er niet eens kruimels weggelegd in deze openingskoers van het seizoen in Zeeuws-Vlaanderen als het om de criteriums gaat. Donkere wolken pakten zich in eerste instantie samen boven Graauw toen een grote sponsor afhaakte. „Een mondeling ak koord geldt dus niet. Helaas, maar daarvoor in de plaats kre gen we heel wat nieuwe adver teerders in ons boekje. Ik vind het knap dat we met z'n allen dit nog steeds op kunnen brengen. We bestaan dan ook niet voor' niets 35 jaar. Ikzelf ben er 31 jaar bij en vijftien jaar als voor zitter. Ik kan me verheugen in een jonge, maar enthousiaste ploeg, die er wat voor overheeft om hier een koers te krijgen. Op deze manier zie ik me de 40 vol maken hoop ik." Graauw werd onder meer wielerminded door mannen die inmiddels al zijn heengegaan, zoals Fons Roctus en Frans de Waal. Het was ook Frans de Waal bijvoorbeeld die zo'n 25 jaar geleden tijdens wil de koersen aan de microfoon stond om de renners op te pep pen. De amateurs moeten 100 zware kilometers afleggen met start en finish in de Dorpsstraat. Die is nog niet gerenoveerd. Na de koers begint de gemeente Hulst daaraan en wil men verkeers remmers aanbrengen. Wat dat voor de wielerkoersen in de toe komst inhoudt, is nog niet be kend. Om 13.00 uur bijten de C-ama- teurs en de dagkaarthouders het spits af. Jürgen Thuy is de plaat selijke favoriet. Verder zijn na tuurlijk Jaap Weststrate, Robert de Jonge, John van der Klooster en Han Harinck mannen die te gen alle weersomstandigheden kunnen. Ook uit het Brabantse worden sterke renners verwacht. Uit Zeeuws Vlaanderen worden Smits, Martens, Gijsel en Ver- planke verwacht. De C-renners rijden 50 kilometer en iets na twee uur wordt de eerste bloe mentuil aan de winnaar uitge reikt. Door Henk van de Voorde Breskens - „Het is nog nooit voorgekomen dat wij in de hoofdklasse speelden. Vorig jaar zijn we op het nippertje kampioen geworden in de eerste klasse. Onze doelstel ling is 'handhaving'. Het zal zwaar worden." TENNIS Aan het woord is aanvoerder Adrie Risseeuw van De Boskreek uit Breskens. Samen met zijn teamgenoten Robin Morel, Tony Seen, Harry Riemens en Geert de Bruyckere is hij verguld met het feit dat het West-Zeeuws- Vlaamse team de stap naar de hoofdklasse van de districtseom- petitie heeft weten te maken. Deze onder de vlag van de Zeeuwse tennisbond opererende competitie vangt aan op zater dag 1 april. Sinds jaar en dag is Terneuzenaar Kees Hamelink competitieleider. Hij krijgt te maken met 256 teams, één meer dan vorig jaar. De 35+-competit- ie werd met een poule uitge breid. „Het aantal teams stabili seert zich. Wel is er een beetje een verschuiving naar de 35+-competitie. Als die trend doorzet, komt er volgend jaar een 35+Jdasse bij.". Hamelink kende teams als Philten (eerste klasse) en Sluiskil (tweede klas se) promotie.bij.keuze toe. „Phil ten was met de B2-spelers Paul Cortvriendt en Koert van den Akker uiteraard graag in de hoofdklasse van start gegaan, maar deze zat met 8 teams vol. Bij Sluiskil spelen Henk Jansen en Han Mattijssen mee." Kees Hamelink ziet hier terecht een indicatie in voor het feit dat het niveau van de districtscompeti tie nog steeds stijgende is. „De zaterdagcompetitie spreekt dui delijk aan. Deze is niet alleen in de breedte goed vertegenwoor digd, maar wordt bovendien kwalitatief steeds sterker." Prolongeren In de hoofdklasse krijgt De Bos kreek met slechts één andere Zeeuws-Vlaamse tegenstander te maken: Game'78. Het Clingse team is regerend Zeeuws kam pioen en wil niets liever dan de titel prolongeren. Captain Robin de Witte: „Natuurlijk proberen we dit jaar weer kampioen te worden. Ik denk dat nieuwko mer De Boskreek eveneens een sterk team heeft. Mochten we Zeeuws kampioen worden, dan gaan we weer meedoen aan de landelijke strijd voor districts kampioenen. We hebben wat dat betreft nog wat recht te zetten, want vorig jaar zijn we met 6-0 afgegaan." Game'78 zag Leo Ooms, wegens werkzaamheden verhuisd naar hoofddorp, met lede ogen ver trekken. Hier staat echter de komst tegenover van B2-speler Mark-Jan de Jonge en Cl-speler Patrick Vervaet. Het team wordt 'gecompleteerd door Niek de Koster, Werner Crombeen en Ivo Wouters. Bressiaander Adrie Risseeuw verheugt zich nu al op de derby tegen Game'78 (29 april in Clinge). »We hebben goed geloot. Vier keer thuis tegen teams die van redelijk ver komen en uit naar Clinge, Goes en Yerseke. „We rijn versterkt met Robin Morel, een B2-speler. Er had bijna nog meer in het vat gezeten voor ons, maar de komst van Bart Gorth- manns ging niet door. Ik ben nu zeven jaar lid van De Boskreek en heb in die tijd promoties meegemaakt vanaf de derde klasse tot de hoofdklasse. Ons ream is bij elkaar gebleven, om dat wij tenslotte gevochten heb ben voor een plaats in de hoofd- k'asse. Ik denk dat Robin Morel en Tony Seen gemakkelijk mee moeten kunnen. Tony heeft in twee, drie jaar tijd nog geen competitiewedstrijd verloren, wee jaar geleden misten we net Promotie. Kruiningen werd toen ampioen in de eerste klasse, erwijl wij gemakkelijk van dat team hadden gewonnen. Vorig jaar was Game'78 2 onze belang rijkste concurrent. Schoondijke heeft toen twee belangrijke pun ten gepakt tegen Clinge. Toen wij naar Clinge moesten stonden we twee punten voor op dat team. Ze stelden dat ze niet voor het kampioenschap speelden, maar brachten wel Ivo Wouters in de arena. Dan zet je zo ie mand toch niet in," aldus Ris seeuw. Het onderlinge treffen eindigde overigens in 3-3. Wou ters verloor in drie sets van Seen. Onveranderd Twee jaar geleden werd 't Halve Maantje uit Goes met een hoge gemiddelde leeftijd kampioen in de hoofdklasse. Het team is in vergelijking met verleden jaar onveranderd gebleven. Van de Goese formatie maken de Cl- spelers Max de Rave, Chris Ver steeg en Marlon Wisse deel uit en Frans Schouw en Piet Bek die de C2-speelsterkte genieten. We proberen zo hoog mogelijk te eindigen. Vorig jaar was Ga me'78 te sterk. Dat team werd op de slotdag kampioen door in Goes met 6-0 te winnen. Ik heb begrepen dat Goblin zwakker is geworden door het vertrek van Theo Andela," zegt aanvoerder Schouw. Goblin uit 's Graven polder haakte pas in het zicht van de haven af in de strijd om de titel. St.-Annaland is als kampioen van de eerste klasse B evenals De Boskreek nieuwko mer in de hoofdklasse. Het ziet er naar uit dat St.-Annaland net als Souburg, Duiveland en Yer seke in aanmerking komt voor degradatie. Uiteindelijk dienen twee teams de afdaling naar de eerste klasse te maken. De eerste klasse A is dit jaar zonder meer interessant te noe men met maar liefst zes Zeeuws- Vlaamse teams in de gelederen. Gedoodverfde favoriet voor de titel is bovengenoemd Philten uit Philippine. „Laten we eerst maar eens drie, vier wedstrijden verder zijn. Dan hebben we een duidelijker beeld hoe de verhou dingen liggen. Onze bedoeling is promotie naar de hoofdklasse, maar teams als Animo, Hulster Ambacht, Game'78 2 en Krui ningen zijn ook bepaald niet zwak. Wat dat betreft kan het nog heel spannend worden," legt aanvoerder Hans van den Akker uit. Versterking Behalve Cortvriendt en vader en zoon Van den Akker spelen ver der bij Philten Pascal van Hurck en Peter van Veldhoven. Het Terneuzense Animo is blij met versterking van Ronny de Jong. Hij heeft de Cl-status, evenals Kees Kommers en aanvoerder Gerrit Perdok. Verder zijn bij Animo Bram van Dijk en Jan Veraart present. „We willen heel hoog eindigen. We dachten een kans te hebben op het kam pioenschap. Door de komst van Philten wordt het echter een hele zware dobber," aldus Perdok. Nieuweling in de eerste klasse, via twee kampioenschappen achter elkaar, is Hulster Am bacht. De Hulstenaren zagen Erik Heyndrickx vertrekken (verhuisd naar Goes), maar Cl- speler Stephan Buysse op het oude nest terugkeren. Verder be horen Bart Bouwens en Laurens Diehl inmiddels tot de vaste kern, net als Luc Cleyman, Joop Antheunis en aanvoerder Henk van de Voorde. Dit drietal speelt al jaren samen. „Het is even afwachten met Buysse, Bouwens en Diehl. Zij zijn de laatste jaren nauwelijks aan tennissen toege komen. Gelukkig is Joop Antheunis tijdig hersteld van een vervelende schouderblessu re, maar ook hij heeft weinig wedstrijdritme. Desondanks moet een plaats in de midden moot voor ons team haalbaar zijn," aldus Van de Voorde. Game'78 2 bestaat uit Robert Vermeulen, Pascal Delforge, Leo van Hoye, Fred van Cauteren, Piet van Damme en Eddy van Remortel. „Wij wisselen met ons zessen steeds af, al kan Pascal in het begin een paar keer niet meedoen wegens 'de voetbalver plichtingen'. Normaal is wel dat je voor het kampioenschap speelt," zegt captain Robert Ver meulen. Jubileum De formatie van het Steense Smash heeft Reggie Bun, Harold de Puysseleijr, Theo Misseghers, Filip de Smet en Peter Tijssen in de gelederen. „Als we erin blij ven zijn we al zeer tevreden. We zijn al tien jaar bij elkaar. Dit jubileum willen we niet met de gradatie 'vieren'. Ik denk dat wij in de eerste klasse op onze plaats zitten," aldus aanvoerder Peter Tijssen. Hontenisse legde vorig jaar be slag op de titel in de tweede klasse A en promoveerde derhal ve naar de eerste klasse. Naast aanvoerder Robert Asselman be staat het team uit Kloosterzande uit Pieter de Klerk, Peter de Roeck en Ludo de Bakker. Jan de Klerk en William Asselman worden achter de hand gehou-l den. „Als we erin blijven zijn we zo blij 'as ne veugel'. Het wordt een hele zware dobber," stelt Robert Asselman. De eerste klas se A wordt gecompleteerd met twee teams van boven de Wes- terschelde: Kruiningen en Waar de. Kruiningen speelde vorig jaar nog hoofdklasse, terwijl Waarde uit de eerste klasse B afkomstig is. In de hoofdklasse 35+ is het Middelburgse MLTC titelverde diger. Animo 1 en 2 hebben de plaats ingenomen van Hulster Ambacht 1 en 2, die beiden de gradeerden. INDELING Hoofdklasse: Game'78, 't Halve Maantje, De Boskreek, Souburg, Goblin, St.-Annaland, Duiveland, Yerseke. Eerste klasse A: Animo, Philten, Waarde, Game'78 2, Kruiningen, Smash, Hontenisse, Hulster Am bacht. Tweede klasse A: Drive, Hoek, SJEF, Animo 2, Ovezande, DOS, Souburg 2, De Schelde 2. Tweede klasse B: Sluiskil, De Bos kreek 2, Game'78 3, Schoondijke, Souburg 5, Hansweert, Smash 2,- Kruiningen 2. Derde klasse A: Schoondijke 2, SJEF 2, Animo 3, Drive 2, De Ei kenhof 1, Philten 2, Tiola 1, Smash 3. Vierde klasse A: MLTC 4, Smash 4, Souburg 8, Animo 4, Yerseke 2, Goblin 4, Hontenisse 2, DOS 3. Vierde klasse B: De Boskreek 3, De Schelde 5, Hoek 2, De Westkaap 2, Smash 5, Sluiskil 2, Zer Oirts 2, Con Forza 1. MICHAEL HAYMAN, lid van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, reed het afgelopen weekeinde prima. In een klassie ker in Grimbergen nabij Brussel eindigde Hayman op een verdienstelijke zevende plaats. Hij zat in de kopgroep. Johan van Schayck uit Oost-Souburg eindigde als tiende en Martin de Jaeger uit Westdorpe werd 27e. Tenslotte was er een 29e plaats voor Danny Schaut uit Sas van Gent. Axel - Tijdens de slotdag van de competitie in de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal is Maas gedoemd samen met AZWZ een stapje terug te doen. Vervaet bleek deze keer met 4-7 te sterk voor Maas. Kampioen Zwaantjes/Kiss verlaat eveneens deze klasse en komt volgend seizoen uit in de provinciale hoofdklasse. Deze equipe besloot met een 8-7-zege op Kees Mechielsen. BONTE HERT 2-VAN DER GUCHT 4-6 - Van der Gucht had enkele jongelingen ingepast en dat pakte goed uit. Jan de Visser (4x), Edwin Martens en Marcel Verdurmen scoorden het winnende dozijn doelpunten. Kees de Putter (2x) en Francois van de Bosch scoorden tegen. BVS-ABAB 5-7 - BVS verloor in dit duel de derde plaats, omdat het niet verder kwam dan tref fers van Mark Triest (3x), Peter Bouwman en Manuel d'Hont. ABAB was slagvaardiger en zag Henk Ottens (4x), Theo Schram (2x) en Jacky Carniere raak ke gelen. PHILIPPINE/PLOEGAERT- TERNEUZEN 5-13 - Tot de pauze (4-4) hielden de Philipine- naren stand. Daarna vielen de tikken. De winnende serie goals kwam op naam van Patrick Baumgarte (6x), Peter Vermast (3x), Johnny de Leyser (2x) en Stefan van de Ameele (2x). Ton- ny Goossens (3x), Marnix Schie man en Paul de Putter schoten voor de thuisclub raak. GEMEENTE-AZWZ 6-3 - Na 3-3 halverwege liep Gemeente uit naar 6-3 door rake kogels van Wim Dekkers (3x), Piet de Blaey, Hans de Klerk en Eric Rooze. Voor AZWZ tikten Mels en Jan Verhelst en Johnny van Hout de bal in het net. ZWAANTJES/KISS-KEES ME CHIELSEN 8-7 - De kampioen won nipt door een winnende se rie treffers van de voet van Bert Wilting (3x), Paul Tjen-A-Sem (2x), Mike van Rossem (2x) en Mohamed Anbar. Tegen scoor den Dicky Buijze (2x), Jaap Ro- meynsen (2x), John de Ritter (2x) en Dennis Hamelink. MAAS-VERVAET 4-7 - Vervaet voldeed aan zijn sportieve plicht en won door zegevierende inzet ten van Jeroen Vervaet, Ben Kint, Peter de Kort, Jos van Heese en Tom de Smit (3x). Laatstgenoemde schoot tevens een keer in eigen doel. Samen met de doelpunten van Ronald Wullems en Mark Cornelissen (2x) kwam Maas daarmee uit op een kwartetje rozen. STAND Zwaantjes/Kiss 22-38, ABAB 22-35, Van der Gucht 22-27, BVS 22-26, Terneuzen 22-26, Vervaet 22-23, Bonte Hert 2 22-21, Philippine/ Ploegaert 22-21, Gemeente 22-16. Kees Mechielsen 22-15, Maas 22-12, AZWZ 22-4. Het team van Boskreek uit Breskens met van links naar rechtsAdrie Risseeuw, Tony Seen, Geert de Bruyckere en Robin Morel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Vijfde klasse A: Animo 5, Game'78 4, Ador 1, Sluiskil 3, De Splinter 1, Drive 3, Philten 3, Hulster Ambacht 2. Vijfde klasse B: Axel 1, Ovezande 4, Tebo 2, Hoedekenskerke 2, Goes 2, Game'78 5, Kruiningen 3, De Eiken hof 2. Vijfde klasse C: 't Halve Maantje 5, Goes 4, De Schelde 7, De Boskreek 4, DOS 4, Hoek 3, Axel 2, Ludo et Emergo 1. Hoofdklasse 35+: Animo 1 Animo 2, MLTC De Schelde, Hulster Am bacht, Hontenisse, 't Halve Maantje, Noord Beveland. Eerste klasse A 35+: MLTC 2, Zaam- slag 1, Animo 3, Kapelle 1, Hulster Ambacht 2, SJEF 1, Game'78 2, De Stoof 1. Eerste klasse B 35+: De Golfbreker' 1. De Bongerd 1, Vogelvlucht 1, MLTC 3, Ludo et Emergo 1, Ga me'78 1, Hulster Ambacht 3, Philten Tweede klasse A 35+: Sluis 2, Vogel vlucht 2, Zaamslag 2, Animo 5, Con Forza 1, Tiola 1, Game'78 3, Ador 1. Tweede klasse B 35+: Souburg 2, Animo 4, De Bongerd 2, Schoondij- ke 1, Ador 2, Kruiningen 1, Ludo et Emergo 2, DOS 2. Tweede klasse C 35+: Yerseke 2, Ador 3, Kapelle 3, Sluis 1, Philten 2, Axel 1, Goes 1, Hansweert 1. VOETBAL A-JUNIOREN Derde divisie C: SW Al-Kapelle Al 4-2, Dauwendaele Al-EDS Al 1-1, SC Feyenoord Al- Spartaan'20 Al 1-2. Vierde divisie: Kloetinge Al-Wal- cheren Al 2-1, HW'24 Al-Goes Al 1-4, Arnemuiden Al-RCS Al Arnemuiden Al niet opgekomen. Groep A2: Terneuzen A2-Bres- kens Al 6-1, Hontenisse Al-Ter neuzense Boys Al 0-1. Groep A3: Axel Al-Biervliet Al 1-1, Oostburg Al-AZW Al 1-4. Groep A4: Vogelwaarde Al- Graauw Al 4-0, IJzendijke Al- Spui Al 2-1. Groep A5: GPC Al-Wemeldinge Al 0-1, Oostkapelle Al-DFS Al DFS Al niet opgekomen, Seroos- kerke Al-Bruse Boys A2 2-4. Groep A6: SSV'65 Al-Meeuwen Al 6-2, Middelburg Al-Dauwen- daele A2 1-5, VCK Al-Jong Am- bon Al 6-4. Groep A7: Nieuwland Al-Noor- mannen Al 3-5, Duiveland Al- Veere Al 0-7, Wissenkerke Al- SKNWK Al 3-2. Groep A8: Heinkenszand Al- Hansweertse Boys Al 3-3, Co- lijnsplaatse Boys Al-RCS A2 1-0. Groep A9: Rillandia Al-Yerseke Al 3-1, Kapelle A2-Goes A2 Goes A2 niet opgekomen, Zierikzee Al-Krabbendijke Al 1-4. B-JUNIOREN Derde divisie C: Excelsior'20 Bl- RCS BI 2-1, Spartaan'20 Bi- Zwart Wit'28 BI 0-0, WSE Bl- Terneuzen BI 2-1. Vierde divisie: Terneuzense Boys BI-HW'24 BI 5-0, Walcheren Bl-Zierikzee BI 0-3, Kapelle BI STEEN BI 2-2. Groep B2: Krabbendijke Bl-We- meldinge BI 1-1, ZSC Bl-'s-Heer. Arendskerke BI 's-Heer Arends- kerke BI niet opgekomen. Groep B3: SKNWK Bl-Oostka- pelle BI 2-3, Yerseke Bl-KIoetin- ge BI 1-6, Wolphaartsdijk Bl- Mevo BI 0-5. Groep B4: RCS B2-Domburg BI 4-2, Walcheren B2-DFS BI 2-9, WIK Bl-GPC BI 4-5. Groep B5: Bruse Boys Bl-Robur Bl Robur BI niet opgekomen, Apollo Bl-Kruiningen Bl 4-3, Hoedekenskerke Bl-Zierikzee B2 1-4. Groep B6: Breskens Bl-Arnemui- den Bl 1-3, Dauwendaele Bl- Zeeland Sport Bl 5-3. Groep B7: Rillandia Bl-Hein- kenszand Bl 2-5, Bevelanders Bl-Kloetinge B2 1-2, Nieuwdorp Bl-SSV'65 Bl 11-0. Groep B8: RCS B3-Middelburg B2 1-7, Zeelandia Bl-Seroosker- ke Bl 2-2, Arnemuiden B2-Dau- wendaele B2 3-1. Groep B9: Hoek Bl-Clinge Bl 4-2, Sluiskil Bl-Corn Boys Bl 0-1, Aardenburg Bl-Terneuzen B2 3-1. Groep B10: AZW Bl-Koewacht Bl 1-4, Zaamslag Bl-RIA Bl 5-1, Hontenisse Bl-SDO Bl 0-0. Groep Bil: Terneuzense Boys B2- Cadzand Bl 3-3, Hoofdplaat Bl- Terneuzen B3 4-1, Oostburg BI STEEN B2 9-6. C-JUNIOREN Kampioensklasse: Terneuzen Cl- Kapelle Cl 5-0, Middelburg CI RCS Cl 0-5, Goes Cl-Terneuzen- se Boys Cl 0-3. Oostburg - Kampioen De Cocq heeft de competitie in de hoofdklasse zaalvoetbal met een riante 10-3-zege op SVSW'72 afgesloten. De zege in sporthal De Veerhoek te Oostburg kwam tot stand via treffers van Jan Cools (6x), Mario de Vreeze, Paul Hubregtse en Harry Riemens. Raymond Gerritse scoorde drie keer tegen. Of De Cocq de stap naar de tweede divisie maakt, is nog niet duidelijk. De kans dat het hiervoor samengaat met Bonte Hert uit Hulst, dat degradeert naar de provinciale hoofdklasse, is aanwezig. Van onze verslaggever Den Bosch - FC Den Bosch is het lelijke eendje van het Nederlandse betaalde voetbal. Maar in de stad waar de hekkesluiter van de eerste divisie zijn thuishaven heeft, kwa men gisteren alle professionele voetbaltrainers van Nederland bij een om te luisteren naar Fabio Ca pello, de coach van AC Milan. Met steun van RTL-verslaggever Martin Schoots als tolk hield Capello in het Bossche hotel Central een referaat van bijna twee uur. De Italiaan was per fax uitgenodigd door Ajax-coach Louis van Gaal, die voorzitter is van de vereniging 'Coaches Betaald Voetbal' (CBV). Een soortgelijke uitnodiging hadden Franz Beckenbauer, nu voorzitter van Bayern München, en Kevin Keegan, manager van Newcastle United, ontvangen. Die twee ontbraken op het appèl, de Milan- coach gaf wel gehoor aan het verzoek de Hollandse 'meute' te komen toespre ken. Thema Capello was door Van Gaal gevraagd te vertellen hoe hij AC Milan op wedstrij den voorbereidt. Van Gaal: „Hoe kom je tot het tactisch concept voor een wed strijd, hoe pas je de trainingen daarop aan, hoe betrek je dat in de wedstrijd bespreking. Dat soort vragen, heb ik hem als thema voorgelegd. Met daarbij ook de vraag of en hoe hij het tactisch concept van te voren bespreekt met de assistent-trainer, met de belangrijkste spelers." Over concept en trainingsdiscipline wil de Capello niet veel loslaten, met een mogelijk toekomstige tegenstander - Van Gaal - op de publieke tribune. Details liet hij achterwege. In grote lijnen wilde Capello wel wat kwijt. Zoals over de voorbereiding voor een wedstrijd. Capello: „In de bus naar een wedstrijd lachen? Van m'n leven niet. Een video- tje aan, of de radio aan? Zeker niet. Alles is gericht op hét resultaat. Spelers dienen zich te concentreren voor een wedstrijd. Afleiding kunnen ze niet ge bruiken." Switch De Milan-coach wilde wel dieper in gaan op zijn switch dit seizoen bij Milan van een 4-3-3- naar een 4-4-2-opstelling. „In Italië staan de zwakste verdedigers vooral aan de bui tenkant," legde hij uit. „Met Gullit op rechts en Lentini op links en een opko mende middenvelder wilde ik daarvan profiteren. Nee, na het vertrek van Gullit zijn we er niet vanaf gestapt. Daar zag ik geen aanleiding toe. De laatste tijd gaat het trouwens goed." Capello, die met AC Milan de veertien de landstitel en de vijfde Europa Cup voor landskampioenen won, sprak in Den Bosch verder over de vooral in Italië verregaande invloed van het clubpresidium. Die volgens hem totaal niet te vergelijken valt met de Neder landse situatie. „Ik zou best wel eens in de schoenen van een Hollandse trainer willen staan. Minder druk, minder pres tatiedrang en dus minder stress." 'Erecode' Voorafgaand aan de komst van de Itali aanse voetbaltrainer hadden de coaches uit het Nederlandse voetbal zich in de ochtenduren met eigen zaken bezig ge houden. Ter sprake kwam ondermeer de 'erecode' waaraan trainers zich hebben verplicht. Van Gaal: „Wij schromen niet om voorbeelden te noemen van trainers die zich daaraan niet hebben gehouden. Die erecode geldt niet alleen in gevallen dat een trainer wordt ontslagen en zijn plaats niet eerder kan worden ingeno men dan nadat financiële afwikkeling heeft plaats gehad. Het gaat er ook om dat trainers zich collegiaal en sociaal opstellen. Niet meteen roepen dat ze een puinhoop aantreffen bij een club waar ze beginnen, want dan trap je een collega na." De coaches spraken ook over beleidsza ken, ondermeer over de speeldagenka lender en de competitie voor tweede elftallen. „In het najaar komt het sec- tiebestuur betaald voetbal met een nieuw beleidsplan. Wij zullen van te voren onze visie aangeven, zodat daar rekening mee kan worden gehouden," aldus Van Gaal. f

de Stem | 1995 | | pagina 11