ielegenheid SENS 'Extra impuls economie nodig' BEVEILIGING 'g Plannen voor maritiem museum in Portaal van Vlaanderen DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJKnieuws IFABRIEK Samenwerkende Kamers van Koophandel doen dringend beroep op provincie: Scouts jagen op 'vossen' in Terneuzen en Sas van Gent 'Zinderende Zaterdag' levert vijftien mille op 'Vriendenboek' voor George van Vooren particulieren DE STEM ZEELAND A6 streeks van de fabriek Ir eiken bankstellen 15 zitkussens 395,- 5 zitkussens in leder eé Omgeving van Verrebroek voor trucks verboden ve^l het veiligste adres Breskense Boat Jumble grote flop Brommer gestolen ^eci een dagvaarding. Winkeldiefstal Kleding weg Fiets gestolen Onder invloed Winkeldieven Dronken Auto-inbraak Twee dagen cel Lamswaarde Hulst -! Koewacht Axel kKX 1995 *53 kwens, bedankje, jubileum, Iptie, huwelijk, verloving, (inning, prestatie, examen, Abraham enz, lm per kolom 0,65 incl. BTW, In grote regel verplicht. 1 Foto of afbeelding, J35 x 40 mm 26.- incl. BTW. lige tarieven op aanvraag, (worden niet geretourneerd. 16-236882 of geef uw tekst vóór plaatsing af bij één van ntoren. Schriftelijke opgaven (tsluitend geaccepteerd, indien dres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. iden ons het recht voor teksten Igaaf van redenen te weigeren, (tgever klachten bereiken over de tekst behoudt de uitgever zich fht voor om de naam van de chtgever bekend te makerx szorger Gefeliciteerd fly van Hurck in Westdorpe prdin Ajroud in Oudenbosch liaan van Wijck in Terneuzen. oven Jden Hoven laar gezien (oor tien |liciteerd ■lie vandaag wordt Dirkje 60 jaar MAANDAG 27 MAART 1995 loffeerd in stof vanaf stellen vanaf 995,- J aanvraag komen |bij u langs met 1 leder oruren van 9.00-17.00 uur |ben ge lvies uit te ebben tegen i van het lontwerp |rijs niet kan ïnkingen te t ontwerp. dient te ing bestuurs- ate, Postbus t ten minste n het adres g van het t bestuurs- nomen en de besluit. 15 van kracht is ingesteld tot het treffen g. Het ver- rorlopige :ht aan de deling. :ht voordat op :pschrift/ver- aorlopige aan griffie- ogte hiervan, waarbinnen ich in verbin- van de voor- aterstaat, Van onze correspondent Terneuzen - De VW Terneuzen },eeft plannen voor de inrichting van een maritiem museum in het Portaal van Vlaanderen, de toeriste nattractie bij het sluizencomplex. pe subsidie-aanvraag ligt bij de provin cie, vertelde VW-voorzitter W. Gosse laar bij de opening van een expositie over de WOV in het Portaal. De jacht naar de gunst van de toeristen is begonnen. Het Portaal van Vlaande ren gaf een eerste schot voor de boeg. In de tentoonstellingsruimte bij het slui zencomplex is momenteel een tentoon stelling over de WOV te zien. De bascu lekelder is verfraaid met een muurschil dering en op de uitkijktoren zijn verre kijkers en een radarinstallatie ge plaatst. Gosselaar zegt dat de VW het toeris tisch produkt van Terneuzen wil verbe teren. „We moeten ons zakelijker op stellen. De steunpunten in de kernen moeten meer ondersteuning krijgen. We moeten mee in de concurrentieslag." Hoewel het Portaal van Vlaanderen sinds de opening een succes gebleken is (15.000 bezoekers), zijn er pieken en dalen in de bezoekersaantallen. De mooie zomer van vorig jaar liet zo'n dal zien. Daarom is men op zoek gegaan naar een uitbreiding. Mede door een subsidie van het regionaal ontwikke lingsplan Zeeuws-Vlaanderen kon een aantal uitbreidingen worden gereali seerd. „We willen het bezoekersaantal dit jaar verdubbelen. We hebben nog wat pijlen op onze boog. Zo hebben we subsidie gevraagd bij de provincie voor een maritiem museum. Ook zijn er plannen om een 76 meter lange Russische onder zeeboot naar Terneuzen te halen," aldus Gosselaar. Wethouder P. C. Hamelinck opende de tentoonstelling over de WOV. De ten toonstelling laat door middel van kran- te-artikelen voor- en tegenstanders aan het woord. Er is een tekening van de driehonderd meter lange boor. Interes sant zijn ook de grondmonsters met grondlagen van wel 35 miljoen jaar oud. Op de uitkijktoren kunnen toeristen de schepen aan zien komen op de radar. Met behulp van de verrekijkers hebben ze daarnaast een wijd uitzicht. Van onze verslaggever Terneuzen/Middelburg - De samenwerkende Kamers van Koophandel dringen bij het nieuwe dagelijks be stuur van de provincie Zeeland aan op de noodzaak van extra economische impulsen. Die zijn nodig, aldus de beide kamers, opdat Zeeland niet in een verdere achterstandspositie len opzichte van de rest van het land terechtkomt. In dat verband wijzen de Ka mers van Koophandel de lijst trekkers van de politieke par tijen op het feit dat de groei van het Bruto Regionaal Produkt in Zeeland (1,3 procent) niet in ver houding staat tot de landelijke Van onze verslaggever Verrebroek - De politie heeft de wijde omgeving rond Verre- broek, net over de Nederlands- Belgische grens, tot verboden ge bied verklaard voor zware vrachtwagens. Aanleiding voor de maatregel is een hele reeks verkeersongeval-, len binnen enkele dagen tijd, waarbij telkens vrachtauto's be trokken waren. In Verrebroek worden op dit moment ingrijpende riolerings werkzaamheden uitgevoerd. Daardoor kan het verkeer niet meer over de provinciale weg St. Niklaas-Kieldrecht. Het doorgaand verkeer wordt omgeleid, maar veel chauffeurs vinden dat te ver omrijden. Ze proberen een kortere route te vinden via de smalle polderwe gen in de omgeving van Verre broek. Binnen de kortste keren zijn de bermen van de wegen volledig vernield door uitwijken de trucks en bovendien viel er een hele reeks ongevallen te no teren. ontwikkeling met een gemiddel de groei van 4,4 procent. En ook de verwachte toename van de werkgelegenheid loopt in Zee land uit de pas met de toename van de beroepsbevolking. Daarom moet het provinciebe stuur extra inspanningen doen, vinden de samenwerkende Ka mers van Koophandel. In een brief aan de lijsttrekkers van de politieke partijen zijn ze zo vrij •met een reeks van aanbevelingen te komen. De belangenbehartigers van het bedrijfsleven houden onder meer een dringend pleidooi om in ie der geval vóór 1 juli dit jaar duidelijkheid te verschaffen over het al dan niet aanleggen van een vaste oeververbinding over de Westerschelde. Verder moet de provincie Zee land de grensoverschrijdende sa menwerking tussen bedrijven aan weerszijden van de grens stimuleren, onder meer door steun te geven aan samenwer king tussen de beide Zeeuwse en Vlaamse grenskamers op het ge- bied van bedrijfsvoorlichting en bedrijfsondersteunende activi teiten. De twee Zeeuwse Kamers van Koophandel wensen bovendien onder meer nog een analyse van de manier waarop het ambtelijk apparaat in de Zeeuwse Abdij zijn klanten behandelt. 'Op basis van de uitkomsten hiervan moet worden bezien welke mogelijkheden er zijn om de efficiency en de effectiviteit van de ambtelijke diensten te vergroten. De provincie moet zijn personeel stimuleren tot een meer klantvriendelijke en be drijfsgerichte dienstverlening'. Van onze correspondent Terneuzen/Sas van Gent - In Zeeuws-Vlaanderen hebben verschillende scoutinggroepen meegedaan aan de nationale scouting-dag. Zowel in Terneuzen als Sas van Gent liepen 'vossen' door de winkelstraten. Grote groepen welpen of kabouters waren naar hen op zoek voor het ontbrekende stukje van de puzzel. In Terneuzen stond het spel dit keer in het teken van de wereld kaart. Er waren maar liefst 15 vossen, die elk met hun kleding een bepaald land uitbeeldden. Ook wethouder P.C. Hamelinck was van de partij. Met een Duits hoedje op, compleet met veer, moest hij de scouts een stukje Duitsland mee geven. Anderen liepen met een grote Mexicaanse hoed op of een Japanse kimono san. Ook was er een Rus met een dikke bontmuts op. Op deze ma nier treden de scouts op de dag dat de zomertijd ingaat, na de winterperiode, weer naar buiten. De 125 scouts vonden de vossen al snel. Als men de wereldkaart compleet had, kreeg men een pannekoek en iets te drinken. In Sas van Gent werden er 's morgens bij clubgebouw De Kwet voor de kleintjes allerlei kringspelletjes gedaan. De oude ren probeerden scoutingtechnie- ken uit, zoals pionieren, primi tief kamperen en koken, 's Mid dags ging men ook hier voor een vossejacht naar het centrum. (ADVERTENTIE) INBRAAK Ertend Uneto Stall Beveüigtngs- Installateur •en begrip in service en de elektronica van morgan... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Van onze correspondente Hulst - Een breed glimla chende voorzitter Jos van Driessche van de Sjores Ambras band en directeur Jac Leestraten van de Riet- vliet overhandigden zater dag rond middernacht de voorzitter van de actie 'Redt de basiliek', A. Kessen, een anderhalf meter lange che que van 15.000 gulden. De feestdag Zinderende Zater dag, georganiseerd door de twaalf en een half jaar oude Sjores Ambrasband en scholen gemeenschap De Rietvliet is een daverend succes geworden, vol verrassingen. Het programma van de jubi leumdag was aantrekkelijk voor jong en oud. In de mid daguren liepen 250 leerlingen van de basisscholen en de klas sen 1 en 2 van de middelbare scholen een sponsorloop die 9215,70 opbracht. Daarna was er een loterij en vanaf 16.00 uur kon de jeugd zich vermaken met het spelen van behendigheidsspelen en een karoakeshow. Het avondprogramma werd met een vlot verlopend, swin gend concert geopend door de Sjores Ambras Band. De muzi kanten brachten een selectie van het bekende repertoire. In de pauze hield de cabaretgroep Aan Diggelen de gemoederen warm met meeslepende liedjes en het speciaal voor deze avond gemaakte nummer 'Redt de ba siliek'. De Sterrenplaybackshow moest de klapper van de avond wor den en werd dat ook. Zes pro minente inwoners van Hulst pakten verrassend uit en de driekoppige jury, bestaande uit Rozemiek Meyers, Rudy Buys- rogge en Arnold Coenen, had de handen vol aan de creaties die van pittig commentaar wer den voorzien. De show werd geopend door een zenuwachtige Toon Bies- broeck (ex-prins), die Marco Borsato imiteerde. Hij werd ge- ruggesteund door drie bevallige zangeressen. Daarna zette Ru dy Thomas een act neer van een in Chinese hogere sferen verke rende Eddy Wally. Zijn humo ristische act viel in de smaak van het meer dan 350 koppen tellende publiek. Jo Everaert (Mister Morres) zette Tom Jo nes neer in een zwart/wit-crea- tie. Frans de Schepper maakte de pauze vol met, een dik in de verf gezet, reclameblok en daarna werd door Marlies de Stephanie Coenen en Antoine Kessen, die het duet 'Paradise by the dashboardlight' brachten als Meatloaf en zijn liefje, kregen een staande ovatie. Vliegere, die de boerenbruiloft nog in haar hoofd had, een nummer a la Tina Turner ge bracht. Zij werd verrassend ge steund door Michiel Meyers op keyboard en saxofoon. AHC De Vossen, die de afgelo pen weken het carnaval als Raad van Elf en Prins dicteer de, zette nu de Zangeres Zon der Naam-versie van het Sla venkoor op de planken met de Prins in een travestietenrol. Het sluitstuk was voor Stepha nie Coenen en Antoine Kessen, die het duet 'Paradise by the dashboardlight' brachten als Meatloaf en zijn liefje. Het duo kreeg van het toch al met leuke acts verwende publiek een staande ovatie. De jury deelde de prijzen van eeuwige roem uit. De drie num mers die volgens de deskundi gen het hoogst scoorden waren: 1. Eddy Wally, 2. Meatloaf en 3. het carnavaleske Slavenkoor. De kookclub CCI (Corps Culi nair International) verzorgde de hele avond de hapjes en alle aanwezigen waren het er over eens: „Het was een mooie avond en de opbrengst sloeg alle verwachtingen." „Maar de opbrengst kan nog groter worden," zegt Van Driessche. „Nog niet alles is geteld en we hopen ook nog wat videobanden te verkopen. De hele avond is op film gezet en de video kan bij de leden van de Sjores Ambras Band voor ongeveer 25 gulden be steld worden. De winst gaat ook naar de actie." Van onze correspondent Breskens - De Boat Jumble, een tweedehands beurs voor scheepsartikelen in de vis mijn van Breskens, was za terdag een grote flop. Heel weinig leden van Water sportvereniging Breskens kwamen een kijkje nemen. De beurs duurde van 11.30 tot 16.00 uur, maar om 14.00 uur werd al het sein 'inpakken' gegeven. C. Loubert, organisator en bestuurslid van de water sportvereniging, kan geen reden vinden waarom er geen animo voor de beurs was. „Daar denk ik al een hele tijd over na. Aan de publiciteit ligt het zeker niet. Aan kijkers ook geen gebrek, maar het aanbod was heel gering. In totaal waren er maar vier mensen die tweedehands artikelen te koop hadden." Zij denkt dat de spreiding van de leden over België en het noorden van Nederland ook een rol speelt. Evenals het feit dat het nu de tijd voor veel watersporters is om hun boot voor het nieu we seizoen klaar te hebben. Loubert vertelt dat ze een 'Boat Jumble' als Medem- blik voor ogen hadden. Van onze correspondent Sluis - „Ondanks het feit dat we al veel weten van het verleden, blijft er nog veel over om in te spitten. Waar om kwam de grote Napoleon Bonaparte naar de Abdij van Middelburg? En waarom had hij daar een enorme ruzie met de toenmalige burgemeester? Dit vroeg de Zeeuwse Commis saris van de Koningin W. van Gelder zich af tijdens de acade mische zitting van de Heemkun dige kring West-Zeeuws-Vlaan- deren in Sluis zaterdagmiddag. Van Gelder loofde de leden van de heemkundige kring om hun werk. Hij noemde ze de 'stille kracht van Zeeland'. „Zij tim meren niet luidkeels aan de weg, maar noteren wel veel zaken. Het vrijwilligerswerk over de Zeeuwse geschiedschrijving ver sterkt het maatschappelijk be wustzijn. Kennis is de basis van de toekomst." De commissaris was naar het Belfortstadje gekomen om Ge orge van Vooren uit te zwaaien als secretaris van de heemkundi ge kring. Een functie die Van Vooren, naar eigen zeggen, 30 jaar lang heeft vervuld. De secretaris kreeg uit handen van de commissaris het eerste exemplaar van het 'Liber Ami- corum' (vriendenboek) - Geleef de Tijd. Van Gelder wees er bij de over handiging op dat bij het lezen van zo'n boek het besef door dringt dat je zuinig moet zijn met wat er nog is. Ik hecht daarom veel belang aan de real- tie met Vlaanderen. Voor die kennis is de heemkundige kring van vitaal belang. We mogen Van Vooren gerust de aartsvader noemen." Perplex De afscheidnemende secretaris stond perplex bij het hele gebeu ren. Hij was wat grieperig naar Sluis gekomen, maar kreeg gaandeweg de zitting wat meer kleur op de wangen. „Ik wist dat er iets zou gebeuren, maar dit had ik niet verwacht," zei hij. Vooral door de overhandiging MARKTEN SINT-NIKLAAS Tuinbouwsalon Stadshallen - 10.00-18.00 uur DIVERSEN CLINGE Koersbal - KBO - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur SINT-NIKLAAS Christelijke ethiek (lezing) - door school voor vergelijkende filosofie - Hotel Serwir - 20.00 uur TERHOLE Vleeskaarting - café Staminee 14.00 uur HULST Kaarting - De Blaauwe Hoeve - 13.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - Tourclub Sas van Gent - openbare bibliotheek - 13.30-20.00 uur Bingo - St.-Albert -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Terminal Velocity HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Star Trek Generations 20.00 uur Nell 20.00 uur Dumb Dumber MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Take care of your scarf,' Tatjana VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Drop Zone ZO.OO uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Death machine 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shawshank redemption (vanaf vrijd) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Taxandria 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur lust cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Nell 14.30,17.00 en 20.00 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Junior 14.30 en 17.00 uur Stargate 20.00 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 en 17.00 uur De Leeuweko ning 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Pret a Porter 20.00 uur Nell 20.00 uur The River Wild George van Vooren (links) bekijkt samen met commissaris van de koningin Van Gelder zijn vriendenboek, foto camile schelstraete van het Liber Amicorum was hij erg getroffen. Hij bedankte zijn medebestuursleden voor de steun in al die jaren. „De heem kundige kring is een echte vrien denkring," besloot hij zijn korte- dankwoord. Burgemeester C. van Liere van Sluis-Aardenburg had de zitting geopend en overhandigde nog boeken aan de veertien auteurs die aan het vriendenboek hebben meegewerkt. Uit de streek zijn dat J. Boekhout uit Breskens, A. Bouwens uit Aardenburg en I. Poissonnier uit Schoondijke. Boekhout verving zaterdag de zieke voorzitter A. Goossens. Hij loofde Van Vooren eveneens voor al het werk dat hij gedaan had. Voor het muzikale inter mezzo zorgden de Rodenborgh Troubadours uit Aardenburg. Axel - Een inwoonster uit Axel deed gisteren bij de poli tie in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren aangifte van diefstal van haar Honda bromfiets, type Wallano. Het voertuig werd ontvreemd vanaf een parkeer plaats aan de Kanaalkade in haar woonplaats. Hulst - De politie heeft zater dag in Hulst een 76-jarige vrouw aangehouden wegens het plegen van winkeldiefstal. Ze had bij een drogist in Hulst badolie en zeep ontvreemd. Het kwm haar op een boete te staan van tweehonderd gul den. Hulst - Namens de eigenaar van een kledingzaak aan de Bierkaaistraat te Hulst werd zaterdag bij de plaatselijke politie aangifte gedaan van een diefstal. Tijdens de ope ning van de winkel werd voor een bedrag van ongeveer vijf honderd gulden aan kleding ontvreemd. Hulst - Een 17-jarige jongen uit St.-Jansteen deed zaterdag bij de politie te Hulst aangifte van diefstal van zijn ATB- fiets. Het voertuig stond afge sloten geparkeerd voor een pand te Kapellebrug. Schoondijke - De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdagavond kort voor middernacht op de Damstraat te Schoondijke een 59-jarige automobilist uit Aardenburg bekeurd wegens het rijden on der invloed, Een ademanalyse test gaf als uitslag 505 micro gram alcohol per uitgeademde liter lucht. De man ontving Sluis - Verdacht van het ple gen van winkeldiefstallen in Sluis heeft de politie in West- Zeeuws-Vlaanderen zaterdag middag drie jongemannen uit Goes en Drachten aangehou den. Ze waren in het bezit van enkele flessen parfum en een trainingspak, totale waarde circa zeshonderd gulden. De goederen werden in beslag ge nomen, proces-verbaal is op gemaakt. Sluis - Een 29-jarige man uit Sluis werd gistermorgen op de Nieuwstraat in zijn woon plaats aangehouden verdacht van het rijden onder invloed. De ademanalyse gaf ruim twee maal het maximum toegestane promillage aan. De man kreeg een dagvaarding overhandigd en een tijdelijk rijverbod op gelegd. Terneuzen - Een 27-jarige vrouw uit Hulst deed zaterdag bij de politie in Terneuzen aangifte van een inbraak in haar personenauto. Daaruit verdwenen een autoradiocas setterecorder en een booster. Dat gebeurde toen het voert- tuig stond geparkeerd op een parkeerplaats bij ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft zater dagnacht tijdens een surveil lance in de Terneuzense bin nenstad een 27-jarige man uit die plaats aangehouden. Hij stond nog geregistreerd voor het betalen van een boete van 135 dan wel twee dagen brommen. Daar de man geen geld had om de boete te vol doen, werd het laatste een feit. JUBILARISSEN - Tijdens de feestavond van de afdeling Lamswaarde van de Bouw- en Houtbond FNV, zijn zaterdag de volgende jubilarissen ge huldigd: T. Annaert, P. van Driessche, J. Neve en P. Plat- jouw (allen vijftig jaar lid), T. Leenknegt en A. de Poorter (veertig jaar), R. van Dries sche, L. Eijsackers, C. Smits en S. Hulshout (25 jaar). KOFFIEMORGEN - Onder auspiciën van de evangelische gemeente Hulst spreekt mor gen om 09.30 uur in Het Kruispunt aan de Tabakstraat Bertine Goudswaard over 'Ouder... en ook wijzer'? Er is een crèche aanwezig, de toe gang is gratis. VISSEN - Stichting De Zand- put heeft een partij forel uit gezet in viswater De Zandput. Eerder dit jaar werden reeds snoek en karper uitgezet. Vis vergunningen voor dit jaar zijn nog steeds verkrijgbaar bij de familie Crombeen aan de Roosevelt weg 39. MODESHOW - De afdeling Hulst van de KBO houdt vrij dag 31 maart om 14.00 uur een modeshow in dienstencentrum De Lieve. COLLECTE - De collecte voor het reumafonds eerder deze maand'heeft een bedrag van 1260,80 opgebracht. KVO-ACTIVITEIT - De KVO brengt dinsdag 4 april een bezoek aan Terneuzen waar men een kijkje achter de schermen zal nemen bij de grootwinkelbedrijven Blokker en Albert Heijn. Men vertrekt om 18.30 uur bij De Vlaschaard. Opgave voor deze activiteit tot en met vandaag bij mevrouw Audenaert-Van- deputte. MUSICAL - Op de Antonius- school voeren morgen de leer lingen van groep acht een mu sical op met de titel Kunst- en Vliegwerk. Overdag gebeurt dat voor de medeleerlinge, 's avonds voor de ouders.

de Stem | 1995 | | pagina 7