Leger Algerije richt bloedbad aan Nieuwe golf van geweld drijft Burundezen op de vlucht 'Dat er toch maar niets gebeurt met Louis9 's Wer Paspoortcontrole weg in deel van Europa Paus zet zich af tegen 6cultuur van de dood' Zwin sch; Kamerleden geven reis Bosnië op Politie Japan vindt opslag plaats voor gif bij sekte Corina Peeze mag nog niet weg uit Amerika Bewoners 6 Suiker bie grond blij1 DE STEM BUITENLAND Zeshonderd leden van extremistische groep GIA zouden zijn gedood Vlaamse socialisten schamen zich en kondigen nieuwe politieke stijl aan BUITENLAND KORT v0 MAANDAG 27 MAART 1995 Bujumbura (afp/dpa) - Tienduizen den inwoners van de Burundese hoofdstad Bujumbura vluchten de stad uit uit angst voor moordpar tijen. De president, Sylvestre Nti- bantunganya, heeft de bevolking tot kalmte gemaand. Zaterdag riep hij 'alle Burundezen die vrede willen' op 'zich te verenigen om aan de logica van terroristen te ont snappen'. Ntibantunganya en zijn rege ring, bestaande uit gematigde Hutu's en Tutsi's, beschikken evenwel niet over loyale veiligheidstroepen. Het door Tut si's gedomineerde leger treedt geheel volgens eigen inzichten op. De Burundese grenswacht heeft giste ren de grenspost waarlangs de afgelo pen dagen 35.000 mensen het land'ont- vluchtten gesloten. Alleen Zaïrezen mo gen het land nog via deze post verlaten. Behalve langs de grenspost zijn talrijke inwoners van de Burundese hoofdstad Bujumbura met vissersboten over het meer van Tanganyika naar Zaïre ge vlucht. Het aantal vluchtelingen dat sinds vrijdag Bujumbura heeft verlaten wordt geschat op 40.000. De Zaïrese grens ligt op slechts zestien kilometer van het centrum van de verscheurde stad. Vrijdag en zaterdag escaleerde het ge weld opnieuw in Bujumbura waarbij naar mag worden aangenomen honder den doden vielen. Volgens onbevestigde berichten hebben leden van Tutsi-mili- ties en het door Tutsi's beheerste leger slachtingen aangericht in de zuidelijke voorstad Kanyosha. De slachtoffers zouden Hutu's zijn. Ze werden met steek- en slagwapens om het leven gebracht, terwijl soldaten in de lucht schoten om de indruk te wekken dat er gevochten werd. De vluchtelingenstroom naar Zaïre be staat voor een groot deel uit Hutu-in- woners van de wijken Bwlza en Buyen- zi, aan de noordkant van het centrum. Buyenzi werd gisteren door het leger afgegrendeld. Ook veel Hutu's uit Ka- menge, vier kilometer ten noorden van het centrum, vluchtten uit angst dat hun wijk het volgende doelwit is van extremistische Tutsi's en legereenhe den. De grootste partij van het land, het Front voor de Democratie in Burundi (Frodebu), spreekt van volkerenmoord en beschuldigt extremistische Tutsi's ervan de hoofdstad te willen 'Tutsifice- ren'. Een partijbestuurder van Frodeb- bu riep op tot een buitenlandse inter ventie, omdat de staat geen veiligheid meer kan garanderen. Frankrijk en België hebben hun burgers aangeraden Burundi te verlaten, en op zijn minst de Paasdagen in eigen land door te brengen. Een evacuatie achtten Brussel en Parijs niet nodig. Vorige week zondag vonden evenwel drie Bel gen de dood bij de beschieting van een konvooi personenauto's. Ze zouden toe vallig het slachtoffer van de aanslag zijn geworden, maar volgens andere zegslieden in Bujumbura werden ze geëxecuteerd. Van onze redactie buitenland Algiers - Een grote bijeenkomst van de meest gewelddadige fundamentalistische groep in Algerije, de Gewapende Islami tische Groep (GIA) is volgens Algerijnse kranten door het leger verrast. Van de duizend aanwezigen zouden er zeshon derd zijn gedood. De bijeenkomst vond volgens de Algerijnse krant Le Soir d'Al- gérie het afgelopen weekeinde plaats in de onherbergzame streek van Aïn Defla, 150 kilo meter ten westen van de hoofd stad Algiers. Als de berichten juist zijn gaat het om de grootste botsing tus sen leger en rebellen in drie jaar van terreur in het Noordafri- kaanse land. Het is dan ook vermoedelijk de zwaarste neder laag die de GIA in die tijd heeft geïncasseerd. Sinds 1992 zijn veiligheidstroepen en fundamen talisten in een medogenloze oor log verwikkeld die aan naar schatting aan 40.000 mensen het leven heeft gekost. De geheime operatie tegen de GIA is niet door de regering bevestigd. Er zijn dan ook geen meldingen van slachtoffers on der de deelnemende militairen. Eerdere kranteberichten meld den dat de veiligheidstroepen dinsdag een konvooi van funda mentalisten hadden getraceerd en aangevallen. Daarbij zouden vierhonderd rebellen omgeko men zijn. Volgens latere berich ten was dit treffen slechts het eerste uit een serie die tot de slag in Aïn Delfa leidde. Het succes van het leger zou te danken zijn aan de verklaringen van een overgelopen fundamentalistische strijder. Het Algerijnse leger voerde de afgelopen zes maanden de acties tegen fundamentalistische groe peringen sterk op. Meer solda ten, meer inzet van gevechtsheli kopters en bombardementen moeten de gewapende groeperin gen 'uitroeien', voordat presi dentsverkiezingen gehouden worden. President Liamine Ze- roual wil die voor het einde van het jaar gerealiseerd zien. De Algerijnse minister van Buiten landse Zaken Mohamed Salah Dembri zei gisteren dat de presi dentsverkiezingen vermoedelijk in december plaatshebben. Volgens de minister is de Alge rijnse regering wel bereid tot een dialoog met islamitische funda- Van onze redactie buitenland Den Haag - De Bosnische Serviërs hebben de vaste ka mercommissie van Defensie afgelopen weekeinde ervan weerhouden een bezoek te brengen aan de Nederlandse militairen in Srebrenica. Hun bezoek zou de komst van voedselkonvooien voor de hon gerende bevolking in de mosli menclave verhinderen, hadden de Bosnische Serviërs de Neder landse delegatie te verstaan ge geven. De kamerleden, die eens wilden bekijken onder welke omstandigheden de Nederlandse VN-militairen hun werk moeten doen, zagen vervolgens van hun visite af. TOD-kamerlid Korthals, voor zitter van de delegatie die voor een vijfdaags bezoek in het voor malige Joegoslavië is, denkt dat deze manoeuvre een van de vele pesterijen is, gericht tegen de VN-troepen in Bosnië en hun gevolg. De kamercommissie on derneemt geen nieuwe poging om alsnog de enclave te berei ken. De Bosnisch-Servische leider Karadzic heeft de mobilisatie gelast van de hele bevolking van de zelf uitgeroepen 'Servische Republiek', het door Serviërs ge controleerde gedeelte van Bosnië. De mobilisatie van 'het hele menselijke en materiële poten tieel' heeft tot doel het vijande lijk offensief op de republiek te breken en de overwinning over de vijand te behalen', meldt een communiqué van het Bosnisch- Servische persbureau SRNA. mentalisten, maar zo'n dialoog moet in Algerije plaatsvinden. Hij wees met deze uitspraak sug gesties van de hand als zou een vredesconferentie in het buur land Marokko georganiseerd kunnen worden. De Marokkaanse koning Hassan zei volgens het Franse dagblad Le Monde dat zijn land 'een land van asiel' zou kunnen zijn, voor een vredesconferentie voor Alge rije, indien hij daartoe wordt verzocht. De Algerijnse minister beklemtoonde dat koning Has san daar niet om is gevraagd. Kamiku Isshiki (rtr) - De Ja panse politie heeft gisteren in een tot dan toe geheime bun ker onder een terrein van de sekte Aum Shinri Kyo een voorraadkamer voor chemi caliën ontdekt. De politie vond de opslagplaats tijdens een nieuwe inval in het hoofdkwartier van de sekte in Kamiku Isshiki aan de voet van de berg Fuji. „Het is een ondergrondse op slagplaats. Dat andere gebouw daar, met die pijpen die er uit steken, is een laboratorium," zei een politieman ter plaatse. Vol gens hem is het goed mogelijk dat de sekteleden de chemicaliën van de bunker naar het labora torium vervoerden en het daar in gas omzetten. De politie vond kleine hoeveel heden chemicaliën. Er is geen sarin, het zenuwgas dat is ge bruikt bij de aanslag in de metro van Tokyo, aangetroffen. Bij de aanslag vorige week kwamen tien mensen om het leven. Dui zenden metropassagiers raakten gewond. De jongste huiszoeking was, in tegenstelling tot de razzia's van de afgelopen dagen in verband met ontvoering van sekteleden, gebaseerd op verdenking van moord met voorbedachten rade. De politie zegt over bewijs te beschikken dat de sekte betrok ken was bij de aanslag in de metro van Tokyo. Chemische resten uit het gebouwencomplex van de sekte komen overeen met sporen van het gas in de metro. In een deel van Europa is de paspoortcontrole vervallen, maar aan de 'buitengrenzen' wordt sinds gisteren juist strenger gecontroleerd. Dat leidde bijvoorbeeld aan de Pools-Duitse grens bij Frankfurt aan de Oder tot flinke wachttijden. foto epa Den Haag (anp) - Het ver drag van Schengen is gisteren zonder noemenswaardige problemen in werking getre den. Systematische paspoort controle bij reizigersverkeer tussen Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Portu gal behoort tot het verleden. Het personenverkeer met Italië, Griekenland en Oostenrijk is nog wel onderworpen aan vaste identiteitscontroles. Deze landen zullen op een later tijdstip aan het verdrag van Schengen uit voering geven. Het verdrag werd tien jaar gele den in het Luxemburgse plaatsje Schengen getekend. Het voorziet in de opheffing van de grenscon troles aan de onderlinge grenzen van de deelnemende landen. Om dit verdrag zonder negatieve ef fecten op criminaliteit en illegale immigratie te kunnen uitvoeren, werden afspraken gemaakt over het verscherpen van de controles aan de buitengrenzen, de gren zen met niet-Schengenlanden. Zo wordt op de meeste luchtha vens nu onderscheid gemaakt tussen binnenlandse vluchten (dat wil zeggen binnen Schen- gengebied) en buitenlandse vluchten. Ook aan de buiten grenzen 'op het land', zoals bij voorbeeld aan de Pools-Duitse grens, werden de controles ver scherpt. Aan de grenspost bij Frankfort aan de Oder ontston den gisteren wachttijden tot drie uur. Niet op alle lucht- en andere havens zijn de noodzakelijke maatregelen al helemaal gereed. De aanpassing van Schiphol is nog in volle gang. Bij de zeeha ven van Oostende is vertraging opgetreden. Op de luchthaven van Lyon werd een vlucht uit Nederland nog aan controles on derworpen, passagiers uit Brus sel daarentegen kregen vrij doorgang. Dat de grenscontroles tussen Nederland en België al jaren geleden zijn afgeschaft is de Franse autoriteiten kennelijk ontgaan. Vaticaanstad (rtr/afp) - In zijn nieuwste encycliek Evangelium Vitae keert paus Johannes Pau- lus II zich tegen abortus en euthanasie, die hij omschrijft als de 'cultuur van de dood', en staat hij pal voor het zwakke en ongeboren leven. Zaterdag ondertekende hij het document en gisteren lichtte hij alvast een tipje van de sluier op. De pauselijke brief verschijnt donderdag. De paus noemde zijn elfde ency cliek, waarin hij kwesties als abortus, euthanasie en kunstma tige bevruchting aan de orde stelt, een 'bezinning op het le ven'. Hij wil antwoorden op 'te genstrijdigheden': aan de ene kant meer aandacht voor men senrechten, maar tegelijk is het leven van ongeborenen, zieken en ouderen volgens de paus in gevaar. „De legitimering van abortus en de groeiende roep om euthanasie zijn tekenen van een nederlaag van de cultuur van het leven," waarschuwde de paus. Door Bert Schampers Antwerpen - „De hemel is op onze kop gevallen. We waren verdoofd, knock-out. Het houdt blijkbaar niet op. In deze moeilijke tijden voor de SP hoop ik maar één ding, namelijk dat er tussen nu en de verkiezingen van 21 mei toch maar niets ge beurt met Louis Tobback." Volksvertegenwoordiger Jef Sleeckx uit Turnhout heeft zijn hart gelucht. Op het congres van de Vlaamse socialisten, za terdag in Antwerpen, maakt hij de militanten en partijleden op strijdlustige wijze duidelijk dat er eigenlijk nog maar één man die het zinkende schip van de ondergang kan redden: voorzit ter Louis Tobback. Het is het enige moment dat er tijdens de toespraken even wordt gelachen. In de grote zaal van de stadsschouwburg zitten overwegend bedrukte gezichten naar het spreekgestoelte te kij ken. De boodschappen die daar vandaan weerklinken, zijn niet altijd opbeurend. Als de bejaar de BRTN-omroepster Paula Se- mer bekent in haar leven nog nooit een schip in moeilijkhe den te hebben verlaten en dat ook nu niet van plan is, laat een partijlid op onze rij de tranen over de wangen rollen. In de zaal is Louis Tobback op dreef. Hij begint zijn rede met het voorlezen van een brief van Frank Vandenbroucke, de mi nister van Buitenlandse Zaken die smeergeld wilde laten ver branden en daarvoor moest af treden. Vandenbroucke is er niet, en ook Europees Commis saris Karei Van Miert en zijn in opspraak geraakte vriendin Carla Galle zijn afwezig. De top van de Vlaamse socialisten is zijn steunpilaren even kwijt. Willy Claes, de belaagde Navo- chef, houdt zich ook al schuil. Toch ligt zijn naam op iedere tong. „Weet ge het al? De ge vangenis in Luik is verbouwd. Ze hebben er een brede deur in gezet. Voor de vleugelpiano van..." Tobback was aangeslagen de laatste weken en dagen, maar op dit congres is hij indrukwek kender dan ooit. Een groot re denaar, die alle trucs kent en alle middelen beheerst om zijn gehoor te imponeren. Hij begint Voorzitter van de Vlaamse SP Louis Tobback. langzaam en beheerst, speelt op het sentiment, maar eenmaal op gang spuwt hij vuur, om in schoonheid te eindigen. „Alleen de waarheid kan ons helpen," zegt Tobback, die be weert niemand hem in het hele Agusta-verhaal op een leugen heeft kunnen betrappen. Het gerecht moet de 90.000 partijle den verlossen van alle aantij gingen en twijfels. De socialisten schamen zich, zijn ontredderd en machteloos. Tobback zegt niet te geloven in een complot tegen zijn partij, maar andere sprekers zijn daar entegen wel overtuigd van op zet uit rechtse hoek. „Wat we nu ondergaan, waait niet meer over," zegt Tobback. „Dit alles zal zijn sporen nala ten. Het is een schok voor de hele politieke cultuur." De voorzitter en oud-minister hoopt dat er geen gekke dingen meer gebeuren in de aanloop naar de parlementsverkiezingen van 21 mei. „Maar," verzucht hij, „erger kan het niet meer worden. Het zou mij zelfs niet troosten als het anderen moest overkomen." Toch beweert Tobback dat alle politieke partijen in de stront zitten. Het gaat volgens hem al lang niet meer om het onder zoek naar de moord op André Cools en al evenmin om Agusta. Het gaat, zegt hij, om partijfi nanciering. „Hoe vaak heb ik niet gezegd dat het niet kon dat het geld van de muren stroomde tijdens de verkiezingscampagnes. Ik kreeg nooit gehoor. Niemand wilde weten waar het geld van daan kwam voor al die affi ches." Het wordt ijzig stil in de zaal als de voorzitter aankondigt dat de schandalen het einde beteke nen van een generatie, politieke stijl en wijze van handelen. Er klinkt langdurig applaus. Maar ook gemor, als Tobback meldt dat er een strenge controle komt op de inkomsten en uitga ven. De tijd dat penningmeester Etienne Mangé links en rechts de enveloppen ophaalde, lijkt definitief voorbij. Doden in Turkse inijn na explosie Ankara - Zeker drie mijnwerkers zijn om het leven gekomen» tientallen anderen zitten opgesloten na een explosie zonda»91 een mijn in de stad Sorgun in het midden van Turkije functionaris van de kolenmijn zei dat drie lijken waren geb^" gen. „We vrezen dat 25 tot 40 anderen vastzitten," zei hij ge' kompels zijn met verwondingen naar boven gehaald. Twee hen zijn er ernstig aan toe. Over de oorzaak van de explosie \J' nog niets bekend.Reddingsploegen zijn met zoekacties beeJ Nazarbajev wil tot eind 2000 aanblijven Moskou - President Noersoeltan Nazarbajev van Kazachstan heeft zaterdag een referendum uitgeschreven over uitbreidin-i van zijn ambtstermijn tot december 2000. De inwoners van 4 olierijke Centraalaziatische republiek zullen hun mening op 29 april kenbaar kunnen maken. De ambtstermijn van de president loopt normaal in december volgend jaar af. Nazarbajev (jji ontbond deze maand het parlement nadat het constitutioneel gerechtshof had bepaald dat de verkiezingen van een jaar geleden niet eerlijk waren verlopen. Hij zei dat hij per decreet zou regeren tot er over twee tot drie maanden nieuwe parle mentsverkiezingen zouden worden gehouden. Duitse politie pakt 231 skinheads op Erfurt - De Duitse politie heeft zaterdag 231 uit het hele land afkomstige skinheads opgepakt, die een als verjaardagsfeest gepresenteerd concert van een extreem-rechtse rockgroep wil. den bezoeken. De meeste skinheads werden opgepakt op sta- tions en snelwegen, terwijl ze op weg waren naar het in de voormalige DDR gelegen Triptis, waar het concert gegeven zou worden. De politie, die was getipt, nam messen, honkbalkmip. pels, startpistolen en neo-nazi-propaganda in beslag. Alle arrestanten werden zondag vrijgelaten, maar tegen 51 van hen worden aanklachten voorbereid wegens illegaal wapenbezit, het in bezit hebben van racistische propaganda en het tonen van illegale nazi-parafernalia. Aanslag op Turks bedrijf in Duitsland Bielefeld - Brandstichters hebben zondag een grote Turkse bakkerij in Örlinghausen, bij Bielefeld, in vlammen doen opgaan. De identiteit van de daders is niet bekend, maar de politie onderzoekt of de aanslag het werk was van Koerdische extremisten. Er zijn geen slachtoffers gevallen. De politie zei dat van buitenaf niet te zien was dat het om een Turkse bakkerij ging. De autoriteiten verdenken Koerden, die streven naar een onafhankelijk Koerdistan in Zuidoost-Turkije, ervan aanslagen te hebben gepleegd op Turkse moskeeën, reisbureaus en andere ondernemingen. Canada voert visserij-oorlog op St John's - De Canadese kustwacht heeft gisteren Spaanse vissers de opdracht gegeven de omgeving van Newfoundland onmiddellijk te verlaten. De Canadese patrouilleboten dreigden anders de netten van de vissers te kappen. Volgens de Spaanse televisiezender TVE heeft Canada geprobeerd twee treilers, die buiten de 200-mijlszone van Canada voeren, op te brengen. OpJ maart gebeurde dat met de Spaanse vissersboot Estai. Canadi heeft eenzijdig een vangstverbod voor heilbot afgekondigd in de wateren bij Newfoundland. Onderhandelingen in Vancouver tussen Canada en de Europese Unie over de bescherming van de visstand en de daarbij horende vangstquota werden zaterdagavond zonder resultaat afgebro ken. De gesprekken zouden in Brussel nog wel worden voortge zet. Amerikanen krijgen in Irak acht jaar Bagdad - Twee Amerikanen die in Irak waren aangehouden nadat zij, vermoedelijk per abuis, vanuit Koeweit de grens waren overgestoken, zijn zaterdag in Baghdad tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Verenigde Staten hebben de veroordeling een misplaatste poging tot diplomatieke druk genoemd. Irak had het lot van de Amerikanen, David Daliberti en William Barloon, verbonden aan Amerikaanse bereidheid om de VN-sancties tegen Irak te verlichten. Gisteren heeft Irak een Brits/Amerikaans plan ter verlichting van de sancties verworpen. Volgens het voorstel mag Irak olie ter waarde van twee miljard dollar verkopen en de opbrengst ervan aan medicijnen en voedsel besteden. De plaatsvervangend premier van Irak, Tareq Aziz, noemt het plan een 'Amerikaanse manoeuvre om de sancties te verlengen en de wereldopinie te beïnvloeden'. Door Mare De Konirick Leesburg - Emotionele taferelen in de rechtszaal van het Amerikaanse plaatsje Leesburg vormen in de nacht van vrijdag op zaterdag de apotheose van het proces tegen de 19-jarige Amsterdamse Anna Corina Peeze. Juryleden verlaten met stille woede of hete tranen in de ogen hun 'box'. Moeder Sharon van gestorven baby Brenton snikt en schokt heftig in de armen van echtgenoot Steve. En op luttele meters afstand staan Corina en haar vader Steef dapper hun ont goocheling weg te slikken. Zojuist heeft rechter Thomas Horne het proces tot een 'mis trial', een mislukking, ver klaard. Het moet in z'n geheel over. De 12 juryleden immers zijn na acht uren fel delibere ren - de stemverheffing was tot buiten de jurykamer te horen - niet in staat geweest tot een vereist unaniem oor deel te komen over Corina's schuld dan wel onschuld. Er is ook geen uitzicht op dat lan ger vergaderen wel tot eens luidendheid zal leiden, ver klaart de voorzitster van de jury. 'Het zit hopeloos vast'. Rechter Horne stelt de nieuwe procesdata vast op 20 en 21 april. Dat is ongebruikelijk spoedig. Maar voor alle be trokkenen duurt de lijdensweg nu toch minstens nog een maand. Corina en haar vader hadden voor dit weekeinde, vooruitlopend op de verwach te vrijspraak, al vliegtickets voor de terugreis naar Am sterdam in hun zak. Maar Co rina zal nog minimaal een maand in Amerika moeten blijven, tot een nieuw proces en een nieuwe jury over haar lot zullen hebben beslist. Zonder iets te zeggen tegen de talrijke Amerikaanse en Ne derlandse journalisten veria ten ze snel de rechtzaal. Cori na blijft op vrije voeten, maai logeert in op een geheim parti culier adres in de buurt van Leesburg, niet ver van Was hington, in de deelstaat Virgi nia. Nog minstens een maand, ten zij... Volgens Corina's advo caat mr. Rod Leffler is er een kleine mogelijkheid dat a geen tweede proces komt in dien de aanklager geen W meer zou zien in zo'n 'retrial en Corina daarom van rechts vervolging wordt ontslagen Dat zou het geval kunnen zijn als zou blijken dat de pi uiteindelijk sterk in het voor deel van de Nederlandse ver dachte verdeeld was. Als W bij voorbeeld 11-1 voor vrij spraak was, dan lijkt het on mogelijk dat een volgende jo? totaal omgekeerd met twaalt tegen nul het schuldig o'1' spreekt. Anna Corina Peeze is ervan beschuldigd vorig jaar op augustus de dood te hebben veroorzaakt van de ha»! Brenton Devonshire. Dat ven weken oude jongetje »,JS toevertrouwd aan de zorgv" Corina, die als au pair woonde bij Sharon en Ste* Devonshire. Corina zou V kind zo heftig geschud hebben om het met huilen te la'" ophouden, dat het een Pa" dagen later aan zwaar hers®' letsel overleed. Advocaat IA fier heeft aangevoerd dat de fatale dag ook vader St® alleen geweest met de baby® dat hij evengoed de zijn. bestu Zwin i advi te vin- Van onze verslaggever Oostburg - Het bt scholengemeenschap zet onderwijs 't Zwi schakelt een extern om een oplossing te vertroebelde werksfee school. Verder worden functioner oordelingsgesprekken Er is het bestuur van c gelegen zo snel mogelijk impasse te komen en de ge scl ui ru Van onze verslaggever Terneuzen - De be- Terneuzen krijgen eer Het wijkteam gaat zi< dringing van allerlei bewoners van de binnt Het wijkteam wordt omgel tot een bewonersplatform in ongeveer tien mensen binnenstad zitting hebben. Tot nu toe bestond de wij 'uit zo'n tien vertegenwoor van verschillende instelling slechts twee binnenstad ners. Verspreid De tien leden die nu deel uitmaken van het wij moeten verspreid over d( nenstad wonen. Het is de 1 ling dat ze met maximas vertegenwoordigers van lingen één keer per maan gaderen. Doel van die bijeenkomst de nieuwe structuur v< wijkraad is het signaler terugdringen van de overlé met name voortkomt u drughandel. Want zoals b concentreert de drugscem met name in het hart v Scheldestad. Zo zijn er w ventig panden waarvan b Akkerbouwcomm: Van onze verslaggever Goes - Het suikerbietei peld blijven. Dat vind akkerbouwcommissie va Volgens de commissie leid verhandelbaarheid van tot een geweldige prijsverl en het verdwijnen van uit de sector. De commissie sprak handelbaarheid naar van de discussie over stellen suikersysteem komende jaar. Ook de zogenoemde 'u boeren' kwamen in dat sprake. Dat zijn gestopte (zonder grond) die in den bietenquotum en nog steeds over kunnen beschikken, dere landbouwers digheden over zo w beschikken dat ze veel i bieten kunnen verbouwen. De akkerbouwcommissie i vee over c aanl r het1 vof 'bunj del te 1 het opbo die r Terw door oi weinig q veel 4 -J- -- 's Werelds kleinste fa

de Stem | 1995 | | pagina 4