Jumping heeft 4vis' als thema Zevende Internationaal IZV-toernooi 'Aansd Atleten lopen weg bij RKHAV UITSLAGEN standen 4 Dm Geen blo Trimklassieker SY Aloy r I DE STEM SPORT ZEELAND Achtste editie ruitersportspektakel in Nieuwvliet-Bad Met deelname van zaalvoetbalploegen uit dertien landen Bestuur IZV Rudy Neve gokt weer op plaats in top twintig Frietstal blijft in race om titel Nico de Cubber kaïnpioen driebanden Breskens-Steen afgelast Anand uitdager SCHAAKRUBRIEK i A I i i sll Éi -■>: fgf 'A A A A A a A A wsii 1 sportnieuws KORT Boulevard-City-Run in Vlissingen Zeeuwse ruiters naar Levade Clubavond Zeeuws-Vlaamse arbiters Tweede plaats André de Broekert Van onze paardesportmedewerker Nieuwvliet-Bad - De organi satie van de achtste editie van Jumping Zeeuws-Vlaan- deren, het grootste springs- portevenement van Zeeland^ waar men kan genieten van een hippisch spektakel van hoog niveau, staat in de stei gers. Van woensdag 19 tot en met zondag 23 juli vormen de terreinen van de familie Rie- mens, gelegen achter het 'Paardesportcentrum Nieuw- vliet' te Nieuwvliet-Bad plaats van handeling voor dit unieke ruitersportspektakel. VRIJDAG 24 MAART 1995 R' q PAARDESPORT Joop de Jonge uit Breskens, de sympathieke voorzitter van de Stichting Jumping Zeeuws- Vlaanderen zegt: „We mogen dit jaar ons hippische evenement een CSF-gebeuren noemen. We hebben de CSF-status toegekend gekregen van de Nederlandse Hippische Sportbond. Een teken dat men van die zijde onze orga nisatie op juiste waarde weet te schatten en dat stemt ons tevre den. Dat houdt in dat we dit jaar meer internationale ruiters mo gen uitnodigen dan in het verle den. Dat betekent dat er een fiks aantal Belgische internationale ruiters present zal zijn. In totaal mogen er 60 internationale rui ters en amazones aan de start verschijnen. Belangrijk is dat dit jaar voor het eerst ook toestemming is landelijke ruiters, de zogenaam de basisruiters, probleemloos kunnen inschrijven. Dat bete kent dat we zowel van Neder landse als Belgische kant volop inschrijvingen kunnen verwacht. We verwachten tijdens de acht ste uitgave van Jumping Zeeuws-Vlaanderen de nationale en internationale toppers van Nederland en België aan de start." Om alles financieel op tijd rond te krijgen is de sponsorcommis sie onder leiding van Ko den Hamer uit Oostburg al weer hard aan het werk. „We gaan begin april de baan op. Gelukkig hebben we een flink aantal vaste relaties, die weten wat voor eve nement we neerzetten in Nieuw vliet-Bad, maar het is toch een evenement waarvoor nogal wat pegulanten op tafel moeten ko men. Tijdens het indoorseizoen hebben we 'gezaaid'. Contacten leggen, onderhouden en vernieu wen. In april willen we beginnen met de oogst. We hopen weer op de steun van vooral het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven te mogen rekenen." 'Vis' vormt dit jaar het thema waaraan Jumping Zeeuws- Vlaanderen is opgehangen. Joop de Jonge: „Dat betekent dat er een fiks aantal stands en kraam pjes aanwezig is. Vis staat dui delijk centraal. Presentaties, de monstraties en proeverijen. Het fileren en roken van vis, het opensteken van mosselen, garna len pellen, oesters, kortom teveel om op te noemen. Ook het Na tionaal Visbureau Nederland is met een promotiestand present in Nieuwvliet-Bad. Attractief dus als omlijsting van het springsportevenement."" Tijdens de vijf wedstrijddagen komen in niet minder dan 40 rubrieken in totaal zo'n 1300 springcombinaties aan het ver trek. Om deze aantallen vlot te kunnen verwerken worden er twee springringen aangelegd. Zoals ieder jaar verzorgt het bestuur van de Stichting Jum ping Zeeuws-Vlaanderen - be staande uit voorzitter Joop de Jonge, secretaris/penningmees ter Henk van Hanegem en de leden Luc Savat, Ko den Hamer, Marianne Meesen en Johan Bui- ze - voor een attractief omlijs tingsprogramma. Zo zullen de bezoekers kunnen genieten van het optreden van volksdansgroe pen, een steekspel van Franse ridders te paard, modeshows, wedstrijden met pony's, voltige- groepen en als topper een de monstratie van wereldkampioen Ysbrand Chardon met zijn vier-, span. De jeugd hoeft zich eveneens niet te vervelen. De kinderen worden opgevangen in de 'kin dertuin'. Zij kunnen ponyrijden, hun gezicht laten beschilderen en gebruik maken van diverse kermisattracties. Niet te verge ten op het springkussen. Aan de bejaarden is ook weer gedacht. Ko den Hamer: „De bejaarden uit Zeeuws-Vlaande ren en de Belgische grensstreek worden opnieuw door ons ont vangen en gratis per bus naar het concoursterrein vervoerd. Dat blijkt jaarlijks enorm goed aan te slaan." Uiteraard kunnen de sponsors en genodigden te recht in de fraaie VIP-tent en treedt er in de avonduren in de feesttent een bandje op voor de danslustigen. Kortom, de organi satoren van Jumping Zeeuws- Vlaanderen hebben weer aan al les en iedereen gedacht. Van onze sportmedewerker Kloosterzande - De zaalvoetbalvereniging IZV uit Klooster- zande heeft de zaakjes weer prima voor elkaar. Van donder dag 18 tot en met maandag 22 mei zal dat duidelijk zijn. Dan houdt die vereniging voor de zevende maal het Internationaal IZV-toernooi. Wat in 1988 begon als een leuk initiatief met misschien een een- mal ig karakter, is inmiddels uitgegroeid tot een groots inter nationaal gebeuren van allure. De eerste maal kon het bestuur -rekenen op de inbreng van 24 teams. Nu, anno 1995, komen 56 .mannen- en 12 vrouwenteams op zaterdag 20 mei in actie op de velden van de voetbalvereniging Graauw. Als het aan de geïnte resseerde ploegen lag was die deelname veel groter geweest, want 76 mannenteams meldden zich aan. Dat aantal kan de organisatie niet op één dag ver werken en vandaar dat men ver schillende teams moest teleur stellen. De ploegen die het eerst inschreven zagen hun belang stelling gehonoreerd worden. Tijdens het toernooi, dat op 8 velden naar zaalvoetbalnormen en onder de zaalvoetbalregle- Van onze sportmedewerker Graauw - Het bestuur van de zaalvoetbalver eniging IZV bestaat uit: voorzitter Joop de Jonge, secretaris Carlo Saman, penningmeester Henk Jansen, wedstrijdcom missielid Co Leenhouts en de bestuursleden Wilf- ried de Maat, Frank Nie- len, Rinus de Bruijne en Ewald Poot. mentering van de FIFA afge werkt wordt, worden 218 wed strijden gespeeld. Een gigantisch gebeuren, dat naast tal van ac tieve sportbeoefenaars ook veel publiek naar het Oost-Zeeuws- Vlaamse dorp trekt. Onder de deelnemende ploegen teams uit tal van landen, dertien in totaal. Zo zal de betaalde zaalvoetbal ploeg van Crona uit het Russi sche Nizhny Novgorod, de win naar van vorig jaar, opnieuw van de partij zijn. Maar ook de eerste divisie zaalvoetbalploegen Semptex uit Ilava (Slowakije) en PH Jard uit Gliwice (Polen) ge ven acte de présence. Daarnaast is het team van de Universiteit van Maryampole (Litouwen) met daarin verschillende doktoren weer van de partij. Uit Polen komen verder PA Nova (Gli wice), Solpol en TKKF (beiden uit Lodz), uit Oostenrijk Immen- dorf, uit Duitsland SSV Merten (Brühl) en Wacker Vörwarts (Hamburg), uit Schotland het bevriende Pet Shop Boys (Edin burgh), uit Slowakijke Vesel (Banska Bystryca) en Tempi (Ilava), uit Tsjechië Dino Flora (Bmo) en uit de Oekraïne Ukrai ne (Kiev). Een scala aan buiten landse teams, die het toernooi opwaarderen tot een groot inter nationaal spektakel. Daarnaast uiteraard de deelname van Ne derlandse en Belgische ploegen. Contacten Die forse internationale belang stelling voor het toernooi van IZV komt voort uit de vele con tacten die deze vereniging door De organisatoren van het groots opgezette IZV-zaalvoetbaltoemooi. de jaren heeft opgebouwd tij dens buitenlandse 'voetbalrei- zen'. Jaarlijks gaat IZV op reis naar het buitenland om kennis sen en vrienden te bezoeken. In het verleden bezocht men Parijs, Berlijn, Londen, Praag, Wenen, Edinburgh en Brno. Voor dit jaar staat zelfs een voetbaluit stapje naar Californië op stapel. IZV zal dan een gezamelijk team vormen met Oostenrijkse en Schotse spelers. De zaalvoetbalvereniging werd opgericht op 2 oktober 1974 door Joop de Jonge en Carlo Saman. In het begin werd er slechts een zevental vriend schappelijke wedstrijden per jaar gespeeld. Dat gebeurde nog op het veld. In 1978 schakelde men over op het zaalvoetbal. Vier jaar later werd in feite de basis gelegd voor het huidige aansprekende toernooi. Met de deelname van acht teams werd toen een zaalvoetbatoemooi ge houden. In 1988 werd de defini tieve aanzet gegeven tot dit in ternationale gebeuren. Toen hield IZV in het kader van het 25-jarig bestaan van het bedrijf een buitentoemooi met 24 man nenteams. Na afloop van dat toernooi bleek er zoveel belang stelling te bestaan, dat men be sloot opnieuw een dergelijk toer nooi te houden. Sindsdien heeft het IZV-toernooi een vast plaatsje op de jaarlijkse kalen der. Het toernooi groeide door de jaren heen. In 1991 kon men bogen op de inbreng van 28 teams, in 1992 namen 34 teams deel en in 1993 42 mannen- en 1 12 vrouwenteams. Door de grote FOTO WIM KOOYMAN. - 1 internationale belangstelling kan IZV er zich op beroepen dat het een uniek toernooi, naar zaalvoetbalnormen, in Neder land is. Ondanks dat er flink strijd gele verd wordt om de hoogste plaat sen, stelt de organisatie de Fair Play-beker op het voorste plan. Verschillende clubs komen voor al voor het sportieve en sfeervol le karakter van het toernooi. Ongeveer zo'n 75 procent was al eerder te gast en het bevriende Oostenrijkse team komt zelfs voor de vierde keer. Van onze atletiekmedewerker Graauw - Met Graauw-Kieldrecht-Graauw op zaterdag 25 maart is het klassieke seizoen van SV Aloy al aan de voorlaatste wedstrijddag toe. Dan rest alleen nog de afsluiten de joggingdag op zaterdag 8 april. Rudy Neve is zaterdag eveneens van de partij. Een trouwe klant in deze trimloop- klassiekers die bezig is aan een sterk seizoen, dat in het teken staat van de Rotterdamse marathon op 23 april. ATLETIEK Negen jaar is de 41-jarige atleet uit St.-Jansteen al present in de pelotons. Jarenlang in de anoni miteit. Dit seizoen nadrukkelijk in de voorste gelederen. Vrijwel steeds in de top tien in het 'kleinere werk' en rond een twintigste plaats in de toch sterk bezette klassiekers. In Beveren- Graauw was hij met een 25e plaats zelfs de eerste Nederlan der op de uitslagenlijst. Daar naast pakte hij in Terneuzen-- Graauw en twintigste en in Axel-Graauw een negentiende plaats. Graauw-Kieldrecht- Graauw, ruim 20 kilometer lang, is voor hem bekend terrein. „Vlak, weinig beschutting, maar ik heb daar geen probleem mee. Het gaat dit seizoen gewoon lek ker. Waar het aan ligt, ik zou het niet weten. Wel maak ik meer trainingskilometers dan voor gaande jaren. Ik bouw het gelei delijk op. Vorig jaar liep ik in Rotterdam mijn tweede mara thon in 2 uur en 58 minuten. Onder de magische grens van drie uur, nadat ik in mijn eerste marathon een tijd van 3 uur en 10 minuten realiseerde. Het wordt straks mijn derde, want ik beperk het lopen van een mara thon tot één per jaar. Zoals het nu loopt moet er weer een per soonlijk record uit kunnen rol len. Wat het zaterdag wordt? Ik zou het niet weten. Ik gok weer op een plaats bij de top twintig, al 'blijft het altijd afwachten, want de klassiekers van SV Aloy hebben een enorme aantrek kingskracht op onze zuiderbu ren. We zien wel wie er allemaal is," aldus de man, die in het dagelijkse leven de kost verdient als offsetdrukker en pas op zijn 33e actief aan sport begon te doen. „Op doktersadvies eigenlijk. De. zinnen wat verzetten. Ik herin ner me nog als de dag van giste ren mijn eerste loop. Dat was op camping 'De Vogel' in Hengst dijk over een afstand van vijf kilometer. Ik werd er 25e en op een na laatste. Het is tot nu toe eigenlijk alleen maar beter ge gaan en ik beleef er met mijn trainingsgabbers Harvey van Hauten en Ronnie van Acker veel plezier aan. Dat is voor mij het belangrijkste, al is een leuke prestatie nooit weg." Die Neve is zaterdag ongetwij feld weer een van de vele hon derden die zich om 14.00 uur in de Graauwse Dorpsstraat aan de start meldt, want loopt zo hier en daar de belangstelling terug, dit seizoen werden in de klassie kers bij SV Aloy alleen nog maar records gebroken wat aantal deelnemers betreft. In Graauw zelf worden twee afwachtingslo- pen afgewerkt. Dit met een zes en acht kilometer op het pro gramma. Het startschot hiervoor klinkt om 14.05 uur wannneer de rest al uit de Dorpsstraat rich ting Kieldrecht is verdwenen. Van onze atletiekmedewerker Kapelle - Het aantal leden van de Zeeuwse atletiek- clubs loopt iets terug. Het totaal aantal aangeslotenen bij de negen verenigingen bedroeg eind 1994 precies 1900, hetgeen veertien min der is dan een jaar eerder. Het grootste ledenverlies staat vermeld achter het Hulsterse RKHAV, dat is gezakt van 162 naar 122 leden. De. grootste 'winnaar' is de' Wielingen dat er twintig leden bij kreeg en nu op 167 staat. De grootste club blijft nog steeds het Goese AV'56 dat op 444 staat. De regiocommissie van de KNAU Zeeland houdt op maandag 27 maart haar jaar lijkse algemene vergadering in gemeenschapshuis 'de Vroone' in Kapelle. Op het bestuurlijke vlak zal afscheid worden geno men van secretaresse Elly de Jonge en commissaris techni sche zaken Ko de Jonge. Beiden hebben zich niet meer herkiesbaar gesteld. Kandidaat opvolgers zijn Alex Kunst (AV'56) voor de post van secre taris en Anton Vael (Atletica) als commissaris technische za ken. Voorts komen de jaarver slagen aan de orde terwijl ook de diverse prestastie/verdienste bekers zullen worden uitge reikt. .Financieel heeft 'schatbewaar der' Peter van Vlierberghe de zaak redelijk in evenwicht kunnen houden. Mede doordat men een sponsor voor de cross competitie heeft kunnen bin nenhalen is de voorziene inte ring op de reserves beperkt gebleven tot enkele honderden guldens. Dat betekent niet dat men de toekomst rooskleurig tegemoet kan zien. Van Vlier berghe: „De sponsors staan niet te dringen terwijl de subsi- .diekranen overal dichtgedraaid worden". De aanvang van de vergade ring is om 19.15 uur. Van onze sportmedewerker Oostburg - In het West-Zeeuws- Vlaamse KNVB-zaalvoetbal deed Frietstal wat het moest doen. Winnen om nog mee te blijven doen in de strijd om de titel. Slachtoffer was Bron dat met 2-8 verloor. Frietstal heeft het overigens niet meer in eigen hand ook al winnen ze de reste rende drie wedstrijden. Dikke van Dale dat afgelopen week niet in actie kwam, blijft de beste papieren houden omdat ze een verliespunt minder heb ben. Leenhouts had weinig pro blemen met Maitre Jean, won met 7-3 en komt de derde plaats innemen op de rangtabel. Stand: 1. Dikke van Dale 15-24, 2. Frietstal 13-19, 3. Leenhouts 14-16, 4. Verduin 13-15, 5. de Ruysscher 13-15, 6. Zeemeeuw 13-12, 7. Bron 13-9, 8. Maitre Jean 13-6, 9. Popu lierenhof 13-4. VOETBAL A-JUNIOREN Derde divisie C: EDS Al-Halste ren Al 6-0, Xerxes Al-Dauwen- daele Al 1-3, SW Al- Spartaan'20 Al 1-2, Internos Al- Oranje Wit Al 3-1. Vierde divisie A: RCS Al-Goes Al 1-0, HVV'24 Al-Walcheren Al 4-5, Arnemuiden Al-Kloetinge Al 0-0. Groep A2: Temeuzense Boys Al- Aardenburg Al 1-1. Groep A3: AZW Al-Biervliet Al 7-1, Oostburg Al-Philippine Al 4-0. Groep A4: IJzendijke Al-Vogel waarde Al 0-1. Groep A5: Bruse Boys Al-DFS Al 1-4, Serooskerke Al-GPC Al 0-2. Groep A6: Jong Ambon Al-Dau- wendaele A2 1-2, Middelburg A2- Meeuwen Al 4-0, VCK Al- SSV'65 Al SSV'65 Al niet opge komen. Groep A7: Duiveland Al-Noor mannen Al 3-4, Wissenkerke Al-- Nieuwland Al 1-0. Groep A8: RCS A2-Hansweertse Boys Al 5-1. Groep A9: Krabbendijke Al-Goes A2 4-1, Kapelle A2-Yerseke Al 3-1Zierikzee Al-Rillandia Al ;Rillandia Al niet opgekomen. Beker: SKNWK Al-Kapelle Al 1-2. B-JUNIOREN Derde divisie C: SC Feyenoord Bl-Terneuzen BI 3-1. Vierde divisie: STEEN Bl-Zierik-' zee BI 2-4, Walcheren Bl- HW'24 BI 0-5, Kapelle Bl-Ter- neuzense Boys BI 2-0. Groep B2: s-Heer Arendskerke Bl-VCK BI 2-4, ZSC Bl-Krab- bendijke BI 8-5. Groep B6: Breskens Bl-Vlissin- gen BI 1-5, Dauwendaele Bl-Pa- trijzen BI 6-0. Groep B9: Sluiskil Bl-Clinge BI 0-1, LAardenburg Bl-Hoek BI 0-6. Groep B10: SDO Bl-RIA BI 4-4, Zaamslag Bl-Koewacht BI 3-1. Groep BH: STEEN B2-Terneu- zen B3 3-3, Hoofdplaat Bl-Cad- zand BI 7-0, Oostburg Bl-Ter- neuzense Boys B2 2-0. C-JUNIOREN Kampioensklasse: Temeuzense Boys Cl-RCS Cl 3-5, Middelburg Cl-Kapelle Cl 2-0, Goes Cl-Ter- neuzen Cl 1-0. Van onze biljartmedewerker Terneuzen - Nico de Cubber van de biljartvereniging Con cordia veroverde de titel in de derde klasse driebanden van de Biljart Federatie Ter- neuzen Stad. In de eindstrijd, in café Du Commerce bij de organiserende vereniging BW, won De Cubber van Karl Katern. Voordat De Cubber in de finale in actie kwam rekende hij in de halve eindstrijd af met Jeff Zweiphennig van BC Wilhelmi- na. Dat treffen won De Cubber met 6-2 in 13 beurten. Karl Katern won ook vrij gemakkelijk zijn halve finale tegen Otto Zweiphennig met 6-3 in 28 beur ten. In de finale was De Cubber in 20 beurten duidelijk te sterk voor Katern: 3-6. De kortste par tij was voor Otto Zweiphennig (8 beurten) en de hoogste serie kwam op naam van Chiel van Alphen (3 caramboles) EINDSTAND 1. Nico de Cubber (Concordia), 2. Karl Katern ('t Keldertje), 3. Jeff !Zweiphennig, 4. Otto Zweiphennig (beiden BC Wilhelmina), 5. Chiel van Alphen ('t Keldertje), 6. Jurgen Ruhlmann, 7. Cor van Boven, 8. Frans Koene (allen 't Bierwinkeltje), 9. Sabine van den Heuvel ('t Kelder tje). Breskens - Het geplande oefen duel tussen Breskens en Steen op sportpark 'Baersande' komende zondag 26 maart gaat niet door. Breskens wordt op dit moment overspoeld door een blessuregolf waardoor trainer Bert Pentury het raadzaam achtte om zijn manschappen rust te geven. Tot vreugde van velen heeft Viswanathan Anand zijn overwicht op Gata Kamsky in de score tot uitdrukking kunnen bren gen. Met de witte stukken nam de 25-jarige Indiër in de negende partij voor het eerst een voorsprong. Voor zijn vijf jaar jongere Amerikaanse te genstander was het duidelijk geworden dat hij zijn geluk niet meer in het Spaans moest zoeken. Voor het eerst in de ze tweekamp bediende Kam sky zich in de elfde partij van het Siciliaans. Het werd een nachtmerrie. Anand - Kamsky 1. e2-e4 c7-c5; 2. Pgl-f3 d7-d6; 3. d2-d4 c5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8-f6; 5. Pbl-c3 a7-a6; 6. Lcl-e3 e7-e6; 7. Lfl - e2 Een verrassing. Anand is altijd een groot lief hebber van de Engelse aanval geweest die met 7.f3 begint. 7. Lf8-e7; 8. f2 -f4 Pb8-c6; De zogenaamde Schevenin- ger. Meestal zet wit nu voort met 8. 0-0 of 8.a4. 9. Ddl - d2 Pc6xd4; 10. Dd2xd4 De stel ling is nog bekend uit Nigel Short - Andrej Sokolov, Montpellier 1985. Daar ging het verder met 10. b5?!; 11. a4 bxa4; 12. Txa4 0-0; 13. 0-0 Tb8; 14. b3 d5; 15. exd5 exd5; 16. Dd3 en wit had groot voordeel. 10. O - O; 11. O-O-O Dd8-a5; Dit pakt niet goed uit. Te overwegen viel 11.Dc7; Door Theo Hommeles 25. exf8D+ Kxf8; 26. Le6 27. g3 Lg5; 28. Pe4 dxe4; ft Ke7; 29. Pxg5 fxg5; 30. b- en de witte stukken komen binnen) 29. Lc5+ Pd6; 3j Lxd6+ Ke8; 31. h4 Lh6; 32 Td8; 33. g5 Txd6; 34. ext. fxg5: 35. Tf7 gxh4; 36. Tc7! met winst. 19. f5xe6 féxeS; 2fi Pa4-c3! Le7-g5+; 21 Kcl-bl w JL ^J[«» i A ïi Voor alle installs!] van c.v. Mr. F.J. Haarmanweg 4530 AD Terneuzen I mm» m ml» us MJ ■s'S": m AtA: Anand forceert nu de da- meruil waarna zwart niet goed.^-meer loskomt. 12. Dd4-b6! Da5xb6; 13. Le3xb6 Pf6-e8; 14. e4-e5 d6-d5; 15. f4-f5 Lc8-d7; 16. Le2-g4 Met de dreiging 17. fxe6 Lxe6; (17. fxeö; 18. Pxd5) 18. Lf3 met pionwinst. 16. Ld7 - c8; 17. Thl-fl a6-a5; 18. Pc3-a4 f7-f6; Een andere poging om tot aktiviteit te komen is: 18. Ld7; 19. Pc5 Lb5; De volgen de variant heeft dan een ge forceerd karakter: 20. Tf2 Lg5+; 21. Kbl Le3; 22. fxe6 Lxf2; 23. e7 Lc6; 24. Tfl Lh4; Van onge verslaggever Vlissingen - De bestaand* »n en afspraken bij rampej ,ed, maar kunnen hier en 3g wat worden aangeschet I - conclusie, die gisteren S na een 'papieren' ranM waarbij het ging om t1 nol werd Sldige botsing tussen eet™ - de PSD en een LPG-ta; I van Een kritiek moment. Wal volgt er nu op 21. Txfl; 22. Txfl Pf6?; Juist! 23. Txf6!!en 24. Pxd5 waarmee wit groot voordeel verkrijgt. 21. Pe8-f6; 22. Pc3xd5 Pf6 23. Tflxf8+ Kg8xf8; 24 Pd5-c7 Vangt de toren. De rest is voor Anand een zaal van eenvoudige techniek. 24, Ta8-a6; 25. Lb6-c5+ Kf8-g8; 26. Pc7xa6 Lc8xe6; 27. Pa6 - c7 Le6-f5; 28 h2-h3 Pg4-f6; 29. g2-g< Lf5 - e4; 30. Pc7-e( Lg5-h4; 31. g4-g5 Pf6-d5; 32. Tdl-fl h7-h6;33.g« g7xh6; 34. Tfl -f8+ Kg8-h7; 35. Lc5-d6 Pd5-b4; 36. Ld6xe5 Le4xc2+; 37. Kbl-cl Lc2 - e4; 38. Pe6-f4 Dr mat op h8. 38. Pb4 d3+; 39. Pf4xd3 Le4xd3; 40. Tf8-h8+ Kh7-g6; 41. Le5-f4 Lh4-g5; 42. Lf4xg5 Kg6xg5; 43. Kcl-d2 Ld3-b5; 44. Th8- Lb5-a6; 45. Ta8-c8 Kg5-h4;46. Tc8-c5a5-a4; 47. Tc5-a5 h6-h5; 48. Kd2-e3 La6 - fl; 49. Ta5xa4+ Kh4xh3; 50. Ke3-!2 En eindelijk gaf Kamsky op. Kasparov - Anand gaat in september in Keulen vaa start. Bovenstaande variant zou dan weieens kunnen te rugkeren. H - Vlissingen - Met de Boulevard-City-Run zaterdag 25 maart in Vlissingen wordt de Zeeuwse winterkalender van de KNAÜ definitief afgesloten. Deze 20 kilometer lange wegwedstrijd start aan de voet van de Boulevard bij cafe Frapo, waar tevens het administratieve centrum is gevestigd. Vervolgens gaat het over de Boulevard en over geasfalteerde wegen langs de Walcherse zuidkust richting Zoutelande. In Vlissingen zelf staat er na de start van de 20 kilometer (om 15.31 uur) een aantal afwachtingswedstrijden op het programma. C 15.40 uur worden er scholierenwedstrijden gehouden en i 16.10 wordt de 'Mijl van Vlissingen' wordt gelopen. Dit over ie exacte afstand van 1609 meter over de Boulevard met e keerpunt bij de gevangenistoren. Aan alle wedstrijden kano worden deelgenomen door prestatielopers. De organisatie is i» handen van de Vlissingse atletiekclub Atletica. Ermelo - De Zeeuwse dressuurkampioenen bij de paarden e pony's komen vrijdag 24 en zaterdag 25 maart in actie tijdens de Nederlandse kampioenschappen, de Levade in het federatiecen trum in Ermelo. Vrijdag is het de beurt aan de vertegenwoordi gers in de M- en Zl-klasse paarden. In de M-klasse wordt Zeeland vertegenwoordigd door provin ciaal kampioene Christian van Dorsselaer met Harvy van de Ruitersportclub Hulst en in de Zl-klasse houdt Joke Nijssen met Harricane van Zuid Beveland de Zeeuwse eer hoog. De ponyruiters en amazones in de klassen M en Z en de Z2-categorie paarden komen zaterdag in actie. Bij de pony's in de M-klasse categorie C wordt Zeeland niet vertegenwoordigd. Kampioene Suzanne Reinerman met Billy uit Oud-Vossemeer moet het laten afweten omdat haar pony drachtig is reservekampioene Jolande Bevelander met Sheila uit Kerkwerve scoorde tijdens de provinciale titelstrijd zo weinig punten (409)- 1 dat ze meent in Ermelo niets te zoeken te hebben. In de categorie D/E van de M-klasse is Aimee de Rooy met Boudewijn van Zuid Beveland present. Jacqueline Walraven met Edelweis van Oranjezon vertegenwoordigt Zeeland in de Z-klasse pony's. Axel - In de kantine van de zaterdagvoetbalvereniging AZVi wordt maandag 3 april opnieuw een clubavond gehouden van de scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen. De bekende ex- betaald voetbalscheidsrechter en docent scheidsrechtersoplei- ding van de KNVB Ignace van Swieten uit Eindhoven behandelt dan'het tweede deel van zijn thema 'mentale weerbaarheid'. Van Swieten was eerder al op maandag 20 maart te gast bij Zeeuws-Vlaamse voetbalscheidsrechters. De bijeenkomst in de AZVV-kantine begint om 19.30 uur. Wagenberg - André de Broekert van de biljartvereniging uit Heinkenszand veroverde de tweede plaats in het kampi»®' schap vierde klasse bandstoten van het gewest Zuid-Nederland^ Voor het begin van de slotpartij in café Nicotiny te Wagenberê waren de beste papieren voor De Broekert. Door verlies in® finale tegen concurrent Corné de Bruijn uit Sprundel werd 0 Broekert op basis van algemeen gemiddelde gepasseerd. Ka®' pioen De Bruijn behaalde 12 matchpunten, een moyenne va 1,50 en een hoogste serie van 14 caramboles. Hij gaat ook na» de nationale titelstrijd. De Broekert behaalde eveneens matchpunten, een moyenne van 1,38 en een hoogste serie van caramboles. Peter Vermeulen van ABC Breskens werd vijfde 6 matchpunten, een moyenne van 1,26 en een hoogste serie va 11 caramboles. Perikelen met parkeerme Van onze verslaggever Gerlach Hochstenbach Hulst - Donderdagochten moet voor een boodschap stad zijn. Hij parkeert zij vrij plekkie in de Piersse een kwartje uit zijn poi stopt dat in de parkeermt geeft geen sjoege. De aang ter vertoont net zo min ei leven. Die rotdingen, lees zicht. „Het is hopeloos gesteld m| verzucht de bezoeker en hij °P zoek naar een parkeerp zijn vierwieler wel zonder pr kan. Sticker he auto laten staan en daai bij terugkomst een bon op zi te treffen, neemt hij liever mets staat op de parkeermei bij een defect het verboden te parkeren op straffe van ee meente heeft zo'n waarscl onlangs op alle meters in bracht. „Want het is volgen strafbaar je auto te parkerer Waar de meter kapot is," stel van de Voorde. Defecte parkeermeters. treffen ze om de haverklap er binnenstad. Irritatie aio n'n or|ze correspondente Hulst - De Hulster buurtve Hjging Den Dullaert bezo a* jaren een bloemetje bij mierende echtparen. Me aan deze traditie is een abrt einde gekomen. De gemeei enstrekt geen persoonsgej ens meer omdat de kans v reuk op de privacy aanv ig is. Echtparen die 50, 60 jaar getrouwd zijn, krijg aardoor geen boeket bli en meer van de buurtvere ging. gemeente beroept zich op

de Stem | 1995 | | pagina 8