Grote actie van Duitse politie tegen neo-nazi's 'Belgrado wil Bosnië erkennen' 'Niet Corina, maar vader van baby heeft schuld' Le Russische minister Kozyrev licht ambtgenoot Christopher in over 'vredesideeën' Franse regering ontkent levering wapens aan Iran Van Mierlo roept Turkse ambassadeur op matje Arabische Liga matigt visie op Israëlische kernwapens 61 werk I DE STEM BUITENLAND Huiszoekingen in het hele land bij aanhangers van rechts-extremistische Amerikaan Lauck 'Veel internationale steun voor snelle VN-vredesmacht' Proces tegen 19-jarige Nederlandse au pair in Amerika begonnen BUITENLAND kort 'Twee Amerikanen in Irak mogelijk vrij' Milieuramp dreigt in Russisch poolgebied Russen veroveren Tsjetsjeens bolwerk Bejaarden demonstreren voor pensioen Politie wil Japanse sekteleider verhoren Treiler Estai terug in Spanje Meer kanker bij kinderen na Tsjernobyl 'Samenwerking Europese wapenfabrieken' Bomaanslag op kantoor van Front National pESTEM Staatslote lijdt strop VRIJDAG 24 MAART 1995 f\4 Bonn (rtr/dpa/anp) - De Duitse po litie heeft gisteren bij huiszoekin gen in het hele land nazi-propagan damateriaal uit de Verenigde Staten in beslag genomen. Het materiaal is verspreid door de Amerikaanse na zi-leider Gary Lauck, die begin de ze week in Kopenhagen is gearres teerd. Honderden agenten van de recherche en de binnenlandse veiligheidsdienst door zochten de woningen van zeker 80 neo nazi's in het hele land. De politie wilde daarmee het distributienetwerk oprol len waarmee Lauck zijn publikaties in Duitsland verspreidt. Ook zouden wa pens en munitie in beslag zijn genomen. Lauck zelf is volgens een woordvoerder van de recherche maandag in Denemar ken aangehouden. Hij zal aan Duitsland worden uitgeleverd, waar hij terecht moet staan voor het verspreiden van racistische lectuur, Lauck is de leider van de Nationaal-so- cialistische Duitse Arbeiderspartij-Bui tenlandse Organisatie (NSDAP/AO), genoemd naar de partij waarmee Hitier in 1933 aan de macht kwam. Vanuit zijn hoofdkwartier in Lincoln in de Amerikaanse deelstaat Nebraska verstuurt hij al meer dan 20 jaar pam fletten, boeken en ander nazi-materiaal naar geestverwanten elders in de we reld, met name Duitsland. Ook in Nederland wordt zijn materiaal verspreid, onder meer door leden van de CP'86. De havens van Amsterdam en, Rotterdam worden gebruikt om de pro- pagandawaren door te smokkelen naar Duitsland. De Duitse binnenlandse geheime dienst noemt Laucks NSDAP/AO 'de belang rijkste buitenlandse leverancier van scholings- en propagandamateriaal aan de Duitse neo-naziscene'. Vanuit de VS kan Lauck ongestoord zijn gang gaan omdat de vrijheid van meningsuiting daar, in tegenstelling tot in Duitsland, ook voor extreem-rechtse publikaties geldt. De grote politie-actie van gisteren, die de codenaam Atlantik-II droeg, is het resultaat van 14 jaar onderzoek door het openbaar ministerie van Hamburg tegen Lauck en zijn distributeurs. Begin deze maand vaardigde het OM een internationaal arrestatiebevel tegen Lauck uit wegens anticonstitutionele propaganda, ophitsing tot rassenhaat, en lidmaatschap van een criminele or ganisatie. De bezorgdheid van de Duitse justitie over Laucks activiteiten nam vooral toe, nadat zijn nazi-materiaal was te ruggevonden op de plaats van een aan tal extreem-rechtse aanslagen, meldde het Duitse tv-programma Panorama. Onder de abonnees van Lauck was Michael Peters, die in december 1993 tot levenslang is veroordeeld wegens de brandaanslag in Mölln, waarbij drie Turkse vrouwen omkwamen. De meeste Duitse sympathisanten van de NSDAP/ AO zijn 16 tot 20 jaar oud en onderhou den contacten met andere neo-nazi- groepen in het land. De Russiche president Jeltsin heeft po litie en justitie in zijn land opgeroepen strenger op te treden tegen 'extremis ten'. Tegelijk heeft hij de Russiche Aca demie van Wetenschappen gevraagd om een 'wetenschappelijke definitie' te ge ven van het begrip fascisme. Daarmee kan volgens Jeltsin een amen dement op de grondwet worden voorbe reid, dat een strenger optreden tegen neo-nazi's mogelijk maakt. Genève/Sarajevo (afp/rtr/dpa) - De Federale Republiek Joegoslavië (FRJ) zou bereid zijn Bosnië en Kroatië te erkennen als de sancties tegen dat land worden opgehe ven. Dit blijkt uit uitlatingen van de Russische minister van Buitenlandse Zaken Kozyrev. Kozyrev zei gisteren in Genève dat hij zijn Amerikaanse ambt genoot Christopher een voorstel heeft voorgelegd voor vrede in Bosnië. Belgrado zou daarmee instemmen. Volgens Kozyrev gaat het niet om een vastomlijnd plan ter vervanging van eerdere vredesvoorstellen, maar eerder om ideeën die het vredesproces zouden kunnen redden. In het noordoosten van Bosnië woedt inmiddels een heuse oor log tussen het Bosnische rege ringsleger en de Bosnische Ser viërs. De strijd gaat om het bezit van de bergrug van Majevica. Daar zouden de Serviërs een strategische berg met een voor de communicatie belangrijke te- Van onze Haagse redactie Den Haag - Het plan van minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo voor een snelle VN-vredesbrigade krijgt steeds meer internatio nale steun. Dit heeft de mi nister bekend gemaakt in Den Haag na een symposium over een snel inzetbare VN- brigade. Nederland gaat nu samen met Canada het idee voor zo'n brigade verder uit werken. Van Mierlo lanceerde het idee voor een snelle VN-vredesmacht eind vorig jaar tijdens een toe spraak voor de volkerenorgani satie in New York. Dat leverde hem sceptische reacties in de Tweede Kamer op, omdat hij het idee niet eerst in kabinet of Kamer had doorgesproken. „Iedereen is overtuigd van de urgentie. In Burundi staat een ramp zoals in Ruanda voor de deur, waarbij de wereld opnieuw met het schaamrood op de kaken zal moeten toekijken," aldus Van Mierlo. Het probleem van de huidige VN-vredesmacht is, dat er veel te veel tijd zit tussen het moment dat de VN besluiten tot ingrijpen in een conflict en het moment dat de blauwhelmen daadwerke lijk kunnen afreizen. De VN-brigade zoals Van Mierlo die op het oog heeft, is voortdu rend paraat. De vijfduizend manschappen die er onderdeel van moeten uitmaken, staan on der directe supervisie van de VN. levisiezendmast hebben moeten prijsgeven. De gevechten zijn zo hevig dat de VN niet meer van bestands schendingen spreken. Voor het eerst wordt in slechte weersom standigheden onverminderd doorgevochten. De Bosnische president heeft de VN laten weten onder deze om standigheden het VN-mandaat voor zijn land met slechts een maand te kunnen verlengen. In Belgrado spraken de interna tionale bemiddelaars Owen en Steltenberg met de president van Servië, Milosevic en later in Zvornik met de Bosnisch-Servi- sche leider Karadzic. Ze hopen onderhandelingen tussen de strijdende partijen weer op gang. te brengen. Van de nieuwste sug gesties van Moskou en Belgrado leken de bemiddelaars niet op de hoogte. Owen zei dat de weder zijdse erkennning van de voor malige Joegoslavische deelrepu blieken een zeer complex pro bleem blijft. De president van Bosnië-Herze- gowina, Izetbegovic, richtte zich gisteren tot de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Hij vroeg in een brief om concrete actie van de VN om het bestaan de mandaat uit te voeren. Het mandaat voor de 24.000 man tellende VN-macht in Bosnië loopt op 31 maart af. Sarajevo wil het onder de huidige omstan digheden met slechts een maand verlengen. In die tijd moet de Veiligheidsraad een duidelijke strategie vastleggen op grond waarvan het mandaat dan ver nieuwd moet worden. Izetbegovic noemde de bestaan de situatie een 'kauwgom man daat', want de verbindingen en bevelsstructuur van de VN- macht zijn ongrijpbaar en nie mand neemt verantwoordelijk heid voor actie. De Bosnische president is teleur gesteld over de zijns inziens te terughoudende VN-troepen. Zo moet bijvoorbeeld het beleg van Sarajevo nog steeds worden op geheven. Hij beklemtoonde dat ook de mandaten voor Kroatië en Macedonië worden veran derd, dat er geen wapenstilstand meer is en dat er geen vorderin gen in het vredesproces te be speuren zijn. De omstreden republiek Bosnië is voor 70 procent in handen van Bosnische Serviërs. Zij voelen zich geen onderdaan van de overwegend door moslims gere geerde republiek. Een kolonne Turkse tanks en pantserwagens houdt halt op een weg in het noorden van Irak. In dit gebied ging ook gisteren het offensief van het Turkse leger tegen Koerdische guerillastrijders nog in in alle hevigheid voort. foto anp Door Wilko Voordouw Parijs - Premier Balladur en minister van Binnenlandse zaken Charles Pasqua hebben persberichten ontkend dat Frankrijk eind vorig jaar ille gaal wapens heeft geleverd aan Iran. „Noch in 1993, 1994 of 1995 hebben wij toestemming gegeven voor de leverantie van wapens aan Iran," aldus een woordvoer der van de Franse premier Balla dur. De Franse regering ontkent daarmee het wapenembargo te gen Iran te hebben geschonden. Pasqua heeft aangekondigd stappen te ondernemen tegen het weekblad l'Express. Hij zei dat het gaat om een 'ernstige leu genoperatie.' Het weekblad heeft in het nieuwste nummer gemeld dat de Fransen in november vorig jaar luchtdoelraketten hebben gele verd aan Iran. Pasqua was vol gens l'Express de centrale figuur in deze wapenaffaire. Volgens l'Express heeft de Fran se regering de wapens geleverd na onderhandelingen met de is lamitische republiek, om zo aan slagen te voorkomen rond het proces tegen de moordenaars van Chapour Bakhtiar. Deze ex- premier van Iran werd in 1991 nabij Parijs vermoord. Charles Pasqua foto ap Algerije zou als intermediair hebben gefungeerd. De wapens zouden via Cyprus zijn afgele verd. Uit het artikel blijkt dat de transactie is bevestigd door het Franse ministerie van Buiten landse Zaken. Maar gisteren zei een woordvoerster de affaire niet te willen 'bevestigen, maar ook niet ontkennen.' De Algerijnse regering verklaar de gisteren part noch deel te hebben aan de eventuele leve rantie. De Cypriotische autori teiten bevestigen dat ze in okto ber zes Exocet-raketten uit Frankrijk hebben ontvangen, maar ontkent ze te hebben door verkocht. I VERVOLG VOORPAGINA Van Mierlo heeft gisteren de Turkse ambassadeur in Ne derland op het matje geroe pen. Hem is te verstaan gege ven dat de regering 'buitenge woon bezorgd en verontwaar digd' is over de recente ont wikkelingen in Turkije. Ka mer en regering hebben de Turkse aanvallen veroordeeld. Turkse artillerie en gevechts vliegtuigen beschoten gisteren opnieuw stellingen van Koer-' dische rebellen. Grondtroepen volgden daarna om bestookte dorpen en gebieden uit te kammen op zoek naar PKK- strijders, waar ze er volgens meldingen echter maar weinig van aantreffen. Juppé verklaarde het terroris me van de PKK te veroorde len, maar 'een oplossing kan niet uit veiligheidsmaatrege len bestaan en dient ook een politieke dimensie te hebben'. „Daarom verwachten wij be stuurlijke, culturele en sociale regelingen voor de Turkse burgers van Koerdische af komst." De Turkse premier (Jiller zei dat het doel van de actie is de PKK definitief uit te schake len en dat de operatie van beperkte duur zou zijn. „Het zal geen maanden of jaren duren, het duurt voort tot de kampen er niet meer zijn." Irak heeft inmiddels geprotes teerd tegen de aantasting van zijn soevereiniteit. Het regime in Bagdad beschuldigde Tur kije van een 'aanval op de soevereiniteit en territoriale eenheid van Irak'. Volgens de Turkse autoriteiten zijn er 128 Koerdische strij ders en veertien soldaten om gekomen. Iraakse Koerden zeggen dat zeker één burger is omgekomen. Geallieerde vliegtuigen heb ben gisterochtend hun pa trouilles boven Norod-Irak hervat. De piloten worden door de Turken op de hoogte gehouden van de plannen van de hun luchtmacht. De gealli eerde vliegtuigen hebben als taak de Koerden tegen Iraakse aanvallen te beschemen. De Iraakse Koerden zijn na de Golfoorlog van 1991 naar het noorden van het land gevlucht uit angst voor het regime van Saddam Hussein. van iiiuctcu uibiiiarvcu, ouaan uii uvci wcgciiu uuui iiiuoiiiiio gciC" ^Jlclillcl van Ildli Wei LI lil lï/ï/X maai ulllAclU A C Lc lick der directe supervisie van de VN. geerde republiek. nabij Parijs vermoord. verkocht. Door Mare de Koninck Leesburg - Niet de Neder landse au pair Anna Corina Peeze is schuldig aan de dood van de baby waarop zij moest passen, maar de vader van de zuigeling. Dit heeft de verde diger van de 19-jarige Peeze gisteren gezegd tijdens het begin van het proces tegen de Amsterdamse kinderoppas. Een ontspannen ogende Anna Corina, regelmatig glimlachend naar haar advocaat en haar tolk, verscheen gisterochtend in het schilderachtige stadje Leesburg, in de deelstaat Virginia, voor haar rechter en een twaalfkoppi ge jury. Ze wordt ervan beschuldigd vo rige zomer de acht weken oude baby Brenton Devonshire, die aan haar zorgen was toever trouwd, zo heftig geschud te hebben (om hem met huilen te laten stoppen), dat het kind en kele dagen later aan ernstig her senletsel overleed. Het Amsterdamse meisje, dat in de rechtszaal in Leesburg kort weg Corina wordt genoemd, ont kent. Het proces zal vandaag worden voortgezet. In zijn openingsbetoog verraste Corina's Amerikaanse verdedi ger mr. Rod Leffler menig waar nemer met zijn erkenning, dat baby Brenton inderdaad zonder enige twijfel om het leven is gekomen als gevolg van heftig schudden, zoals artsen hebben geconstateerd. Maar volgens mr. Leffler is er geen enkel bewijs dat Corina dat heeft gedaan. Ook hoeft er - wie het dan ook wel heeft gedaan - geen sprake te zijn van verwijt bare dood door schuld, kan va der Steve Devonshire - die op de fatale dag geruime tijd alleen is geweest met de baby - eveneens de dader zijn en hebben beide ouders groot gebrek aan zorg getoond voor het welzijn van hun pasgeborene. Baby Brenton was nog maar zes weken oud, toen ouders Steve en Sharon beiden weer hele dagen uit huis gingen werken en hun (eerste) kind geheel overlieten aan de hen nog vrij onbekende Nederlandse au pair, die slechts een week tevoren in Amerika was gearriveerd, nauwelijks En gels sprak en uiterst beperkte ervaring had met verzorging van baby's. Tot tien uren achtereen per dag bleven de ouders van huis, zon der ook maar een keer tussen door te bellen om bij Corina te informeren of alles goed ging. „Toen er op die fatale 2 augustus iets verschrikkelijks mis bleek te zijn met de baby, nadat vader Steve een uur lang alleen was geweest met het kind, staken de ouders meteen de beschuldigen de vinger uit naar die jonge gezinshulp," aldus mr. Leffler. Diens pleidooi klonk veel geïn- spireerder dan dat van de aan klager, mr. Barbara Walker. Op zakelijke toon somde ze gebeur tenissen op de betreffende dag op. En haar conclusie dat Corina dood door schuld moet worden verweten, baseerde ze op een doktersverklaring dat de symp tomen van het zogeheten 'shaken baby syndrome' pas uren na het gebeuren zichtbaar worden. Het terugtellen van die uren leidde naar een dagdeel waarop alleen Corina bij de baby was. Maar mr. Walker bracht geen overige aanwijzingen in Corina's gedrag of karakter naar voren die zouden wijzen op haar be weerde schuld. Laat gisteravond trad moeder Sharon Devonshire als eerste ge tuige aan. Vandaag komen nade re getuigen aan bod. Onzeker is nog of Corina zelf iets zal gaan zeggen. Mogelijk volgt vandaag ook al een uitspraak van de jury. Maar dat kan ook volgende week worden. Hoewel het proces tegen Anna Corina Peeze oneindig veel snel ler verloopt dan het O.J. Simp- son-proces, kregen waarnemers in de rechtszaal in Leesburg gis teren toch niet de indruk dat de 19-jarige hoogblonde ras-Am sterdamse gehaast en onzorgvul dig gevonnist gaat worden. Corina zelf was gisterochtend eerst getuige van de voorafgaan de Amerikaanse rechtbank-ri tuelen zoals zij en de talrijke Nederlanders in de rechtszaal die vooral kennen van ontelbare Amerikaanse televisieseries. De 'jury-selectie' nam bijna drie uur in beslag. Zo'n veertig opgeroepen burgers verschenen in kleine achtereen volgende groepen in de 'jury box' en werden door aanklager, verdediger en rechter Thomas Horne met vragen getest op hun vermogen onbevooroordeeld naar de feiten te luisteren en niet naar hun gevoelens. Corina Peeze had volgens de wet in Virginia de keuze zich te laten vonnissen door óf een jury óf de rechter. In overleg met haar ad vocaat heeft ze voor een 'jury trial' gekozen. In tegenstelling tot wat vooral buiten Amerika wordt gedacht, is een jury dik wijls gunstiger voor de verdach te. Dit komt omdat Amerikaanse burgers veelal wantrouwend staan tegenover de rechterlijke macht en zich vaak gemakkelij ker dan een rechter identificeren met een beschuldigde. Bovendien is unanimiteit van de jury nodig voor een veroorde ling. Er hoeft maar één jurylid vol te houden dat er een 'rede lijke twijfel' bestaat aan het ten laste gelegde, en de verdachte kan niet worden veroordeeld. Voorts staat na een eventuele veroordeling ook nog hoger be roep open. Bagdad - De Iraakse minister van Handel Mohammed MehH' Saleh heeft gisteren laten doorschemeren dat de twee Amerika nen die in Irak gevangen zitten vrij kunnen komen, als d VN-sancties tegen Bagdad worden opgeheven. De twee Amerikanen, David Daliberti en Bill Barloon, waren 13 maart vanuit Koeweit per ongeluk de slecht gemarkeerd'' grens met Irak overgestoken. Saleh zei op een persconferentie in Bagdad dat de Amerikanen de Iraakse wet hebben overtreden, maar dat nog niet vaststaat of zij voor de rechter zullen worden gedaagd. Daliberti en Barloon kunnen maximaal 20 jaar cel krijgen als zi worden veroordeeld. Moskou - In een bevroren haven van de Kara Zee in het Russische poolgebied is 1.800 ton kerosine weggelekt. De autoriteiten vrezen voor een milieuramp wanneer de dooi invalt Volgens het persbureau ITAR-Tass is er een breuk opgetreden in een pijpleiding bij een vliegtuigfabriek, 2300 kilometer ten noordoosten van Moskou. Opruimploegen hebben tot nu toe slechts 120 ton kerosine kunnen bergen. Nazran - Russische troepen in Tsjetsjenië hebben gisteren het rebellenbolwerk Argoen ingenomen. Dit is bekend gemaakt door het persbureau Interfax Russische grondstrijdkrachten begonnen deze week een nieuw offensief tegen Argoen en Sjali, het andere bolwerk van aanhangers van de Tsjetsjeense president Doedajev. Volgens waarnemers willen de Russen orde op zaken stellen in Tsjetsjenië vóór 9 mei. Op die datum komen de Amerikaanse president Clinton en andere Westerse leiders naar Moskou om het einde van de Tweede Wereldoorlog in Europa te vieren. Parijs - Naar schatting 20.000 ouderen hebben gisteren in Parijs gedemonstreerd voor verhoging van de pensioenuitkeringen. Die dienen volgens de demonstranten in elk geval bij te blijven met de geldontwaarding. Premier Balladur probeert een financieringstekort van 300 miljard franc te verminderen en verzet zich tegen hogere pensioenuitkeringen. Door de vergrijzing van de bevolking zullen de pensioenuitgaven in Frankrijk de komende jaren aanzienlijk stijgen. Tokyo - De Japanse politie heeft gisteren op het hoofdkwartier van de boeddhistische sekte Aum Shinri Kyo meer gevaarlijke chemische stoffen gevonden. Ze heeft besloten de sekteleider Shoko Asahara te ondervragen in verband met de gifgasaanval van maandag op de metro van Tokyo. Bij die aanslag kwamen tien mensen om het leven en raakten bijna 5.000 personen gewond. Sekteleider Asahara, die is ondergedoken en mogelijk naar Rusland is uitgeweken, ontkende gisteren in een radioboodschap bestemd voor volgelingen in Rusland dat de politie bestanddelen van sarin op het hoofdkwartier had gevonden. Vigo - De Spaanse treiler Estai, die eerder deze maand door Canada werd geënterd waardoor een internationaal visserijge schil ontstond, is gisteren temidden van feestelijk onthaal in de havenstad Vigo teruggekeerd. Spanje kondigde ondertussen aan om een gewapend patrouille schip naar de betwiste wateren bij Newfoundland te sturen. Het schip moet een Spaanse kanonneerboot vervangen die eerder naar het gebied was gegaan. Volgense minister van Defensie Julian Garcia Vargas is de aanwezigheid van een klein, lichtgewapend oorlogsschip in het gebied een afdoende bescherming voor de Spaanse heilbotvis- Londen - De ramp met de kernreactor in het Oekraïense Tsjernobyl in 1986 heeft een verontrustende stijging van het aantal gevallen van kanker bij kinderen veroorzaakt. Dit heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geconstateerd na een onderzoek onder 70.000 kinderen in Oekraïne, Wit-Rusland en Rusland. In elk van de vijf jaren voorafgaand aan de ramp leden één op de miljoen kinderen onder de vijftien jaar aan schildklierkan ker. Na de ramp steeg het aantal jonge patiënten tot bijna honderd per miljoen. Parijs - De Europese wapenfabrikanten moeten nauwer samen werken. Dat hebben dertien Europese ministers van Defensie verklaard tijdens een bijeekomst van de Westeuropese Unie (WEU) in Parijs. De Europese wapenfabrikanten moeten volgens de ministers gesteund worden omdat zij sterke concurrentie ondervinden van Amerikaanse wapenfabrikanten. Cairo (rtr/afp/dpa) - De Ara bische Liga roept op tot een kernwapenvrij Midden-Oos ten, maar ziet af van het opvoeren van de druk op Is raël om het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens te ondertekenen. Dat blijkt uit de slotresolutie waarmee de ministers van Buitenland se Zaken van de Liga gisteren hun vergadering ter gelegen heid van het 50-jarig jubi leum afsloten. De 22 lidstaten stellen de verlen ging van het Nonproliferatiever drag (NPV) niet afhankelijk van de ratificatie door Israël, zoals Egypte wilde. Cairo stelde haar handtekening afhankelijk van ondertekening door Jeruzalem en controle van de Israëlische kerninstallaties. Onder druk van de pro-westerse olielanden zag de Liga af van het volgen van het Egyptische standpunt. Maar ze stelt wel in de slotverklaring: „Het kernwa penprogramma van Israël vormt een bedreiging voor de veiligheid en stabiliteit van de regio en ondergraaft de geloofwaardig heid van het Nonproliferatiever drag." Het NPV komt in mei op een VN-vergadering in New York aan de orde. De landen van de Arabische Liga stemmen hun de finitief standpunt af op de Be weging van Niet-gebonden lan den. Die zal pleiten voor een beperkte verlenging van het ver drag om te voorkomen dat bet monopolie van de vijf kernmach ten blijft gehandhaafd. Die vijf kernmachten moeten zo snel mogelijk nucleaire proeven beperken, vindt de Arabische Li ga. Zij moeten ook overgaan tot verdere ontwapening en garan deren dat hun kernwapens niet worden ingezet tegen niet-kern- machten. Parijs (ap) - Voor een kantoor van de extreem rechtse Fran se politieke partij Front Na tional in een noordelijk voorstad van Parijs is giste ren een bom ontploft. Het explosief sloeg een gat va» 30 centimeter diep in de straat en veroorzaakte schade aan hf> gebouw, vier geparkeerde autos en ramen van omliggende pan den. Bij de bomaanslag vielen geen gewonden. Niemand heeft de verantwoorde lijkheid voor de aanslag °P' geëist. Het Front National spra' in een reactie van een 'lafhartige aanslag die bedoeld was om doden'. De partij zei zich ech'8, niet te zullen laten afschrikken in haar campagne om partipelj der Jean-Marie Le Pen presiden te maken. Van onze redactie econ piemen - Uitzend Randstad heeft Olympische Spelei «end jaar in Atlan belangrijke opdrac gehaald. jlet het uitvoerend ge Amerikaanse d gandstad, Randsta Services, een contn voor de levering va zendkrachten, welk dens de spelen zelf worden tot 10.000. Directievoorzitter Bieding toonde zich de presentatie van d' Van onze verslaggevi Bijen - De ledei Dongen gaan dici de FNV verwacb Rijen definitief of Voor de 37 werkri Tanco in Dongen perspectieven. De aanstaande dinsdag zijn leden. Een dag -een gesprek met de beide bedrijven. Libo bv, gevestigl Hoofdstraat 3 in Rl izich bezig met de van gelooide huidei jongere Tanco bv z aan de Vierbundersl Dongen en is een bl huiden in een zoge l thuis' worden voort I huiden gaan als ze u huizen komen eerst en dan naar Libo. B ven zijn inclusief d mans (administratie organisatie), eigendil heer Coremans. De Dongense vestig I snel mogelijk dicht.1 produceren kost geil drijfsleider A. Veldh desgevraagd. In Ri; eerst nog de voorraj opgewerkt. Er ligger woordvoerder nog voor twee maanden. In een reactie op de beide bedrijven zeg Den Haag (anp) - De rij heeft in,I994 een den van 6,9 miljoi omzet van 103 mil Hippo Toto, waan brengst bestemd is derlandse Draf- ei Dat blijkt uit voorl| van de Stichting E: derlandse Staatslotel Over 1993 werd o Toto een verlies vai geleden. Daarmee gatief eigen vermi 13,5 miljoen. De 'gewone' loterij deze strop, maar ooi de omzet in 1994 1: jaar daarvoor. Uit ee] van de Rekenkamer dat er met het bi SENS de afgelopei alles mis is geweesi directeur belangen I leveranciers van de S Van onze verslagge Willem Reijn Roosendaal - E hoogleraar geroi J. Michels alliten tig op los: „Al wordt, ga je er i teruit. Ouderen z en lastig dan w< ment en duur." Michels sprak op e eenkomst van Raa reau Claessens (o( dat als titel droeg: de oudere werknen inzetten?' Vanaf M ke omschrijving ki nog maar beter oudere werknemer »Een heikel ondeij spelde directeur dl sPek van de Bred van Claessens, dt met een citaat vail Francis Bacon wel tieve context wildq wijnstok producee nen als ie jong is, als ie oud wordt." ®e oudere werkt niettemin voor me mer een probleem vandaar dat de zai| honderd werkgeve neelsmanagers. Werknemers zijn c staan aan de top v schalen, zij heten Worden en zij zd flexibel met hun Onzin ftmgeen tot voor k overkomen was, menig probleem Sever oploste.

de Stem | 1995 | | pagina 4