Inwoners Tragel willen wijkraad hufman Fus Winkeliers Axel afwachtend over zondagopenstelling Het land van Groda Zon zorgt voor zorgeloos zijn DAG klapper Respons PLAATSELIJK nieuws meubelhuis U RIJDT RENAUL1 4Wij willen een schakel zijn tussen de gemeente en de wijkbewoners' Fracties zetten vraagtekens bij ontsmetten zwemwater D66 en De Vries gaan niet akkoord met verharden pad Kléine afd DE STEM ZEELAND Rommelmarkt en fancy-fair in Kloosterzande pESTEM Axel Hulst Eis acht maanden voor fraude Rampoefenii op Veerse M ItENAUL' Wij doen de res VRIJDAG 24 MAART 1995 Van onze verslaggeefster Axel - De belangstelling on der Axelse winkeliers om de deuren ook op de Dag des Heren open te doen zal lang zaam groeien. Dat is de verwachting van A. Marteijn, voorzitter van winke liersvereniging Axclusief. „Zaken als Pot en wat tuincen tra hebben hun reclamecampag ne voor de zondagsopenstelling waarschijnlijk al klaar liggen," zegt Marteijn. Maar het gros van de Axelse winkeliers is heel wat sceptischer over het voorstel van B en W van Axel om vanaf april zondagopenstelling toe te staan. Uit een onderzoek blijkt dat 34 procent van de winkeliers voor is, 12 procent tegen en 54 pro cent geeft te kennen 'geen be zwaar' te hebben als iedereen meedoet. Een vreemde uitslag, maar toch in de lijn der ver- I wachting, meent Marteijn. „Het is behoorlijk duur om" je winkel op zondag open te doen. Volgens de cao moet je je werk nemers tweehonderd procent extra betalen, in feite het drie voudige wat ze op een doorde weekse dag verdienen. En da's fors. Begrijpelijk dat er niet met een een hiep-hiep-hoera stem ming is dus." Als de gemeenteraad in april de aanpassing van de Winkelwet goedkeurt, wil Axclusief gaan praten met de voorstaanders om de openstelling enigszins te stroomlijnen. Want als iedereen maar open zou gaan wanneer hij 1 zin heeft, wordt het een rommel- I tje. „Wij gaan er vanuit dat de klei nere zelfstandigen hun winkel op zondag het liefste open doen als er evenementen zijn," zegt Marteijn. „Je kunt denken aan •bijvoorbeeld Hemelvaartsdag, een zondag voor Sinterklaas of een zondag voor Kerstmis. Of misschien een langere aaneenge sloten periode in de zomer." Marteijn denkt dat de zondago penstelling belangrijk is voor de toekomst van Axel. „Wij moeten het in de toekomst waarschijn lijk voor een groot deel van onze zuiderburen hebben. Hier wonen 140 mensen op een vierkante kilometer, net over de grens zijn er dat 460 per vierkante kilome ter. Daar ligt dus een groot deel van onze markt. Als je die weet te bereiken, kun je je omzet behoorlijk verhogen." Met de verschuiving van de koopavond van vrijdag naar donderdag heeft Axclusief (115 leden) geen moeite. Van onze verslaggever Hulst - Inwoners van 'de woonwijk Tragel in Hulst hebben het initiatief genomen om een wijkraad Hulst- Zuid op te richten. Na heel wat voorbereidende bespre kingen is de oprichtingsvergadering nu gepland op 10 april, om 20.00 uur in het Reynaertshof. De initiatiefnemers hopen dat de wijkbewoners die avond massaal aanwezig zullen zijn en zo de nieuwe wijkraad een breed draagvlak kunnen geven. Voor uitlopend op de oprichtingsbij eenkomst wordt er binnenkort huis-aan-huis een uitnodiging verspreid. Het initiatief voor de oprichting van een wijkraad werd in okto ber vorig jaar genomen door Plonja Hermans en Leen Kolijn. Inmiddels hebben zich daar nog anderen bij aangesloten en geza menlijk hebben ze de kar op de rails gezet. Het werkgebied van de toekomstige wijkraad beperkt zich overigens niet tot het plan Tragel. Ook de Stationsweg, Stationsplein, Van der Maelste- deweg, Zoetevaart, Absdaalse- weg en Industrieweg worden er bij betrokken. „Wij willen een schakel zijn tus sen de gemeente en de wijkbe woners," aldus de initiatiefne mers. De oprichters zijn van me ning dat er voor een wijkraad genoeg te doen valt. „Bijvoor beeld de verkeersveiligheid voor de kinderen die naar de Willi- brordusschool gaan. Daar schort het aan. Andere zaken zijn het verkeer in de wijk, groenvoorzie ningen, speelmogelijkheden en geluidshinder." Volgens Plonja Hermans zijn vooral de verkeersveiligheid en goede speelvoorzieningen erg be langrijk. „Dit is een vrij jonge wijk. Er komen veel jonge gezin nen bij en er worden veel kinde ren geboren. Het is dus van groot belang dat er een wijkraad komt die opkomt voor de leefbaarheid in Hulst-Zuid." De initiatiefne mers hopen ook dat zich vanuit de wijk spontaan bewoners mel den om zitting te nemen in de wijkraad. Hulst - De fracties van de Hulster gemeenteraad vinden dat burgemeester en wethouders onvoldoende duidelijk maken waarom ze de huidige ontsmettingsinstallatie voor het zwem bad niet willen vervangen. Dat bleek gisteravond in de vergadering van de commissie Financiën. B en W stellen voor de huidige installatie te automatiseren. Daarmee kan het zwembad min stens een jaartje of acht vooruit. Met dit standpunt is de gemeen te weer net zover als een half jaar geleden. Ook toen kwam het college met dit voorstel op de proppen, maar werd het onder druk van de politiek terugge trokken. De gemeenteraad vond namelijk dat er eerst maar eens onderzoek moet komen naar een nieuwe moderne installatie. „In de raadsvergadering van au gustus hebben wij u gevraagd een uitgebreider voorstel te doen. Ik zie in dit voorstel het zelfde terug, maar dan in andere bewoordingen," aldus T. Blom- maert (D66). Hij kreeg daarbij steun van J. van Eek (CDA) en A. Hegger (PvdA). De ontsmetting van het zwem water vindt momenteel plaats door middel van chloorbleek- loog. Nu gebeurt dat handmatig, wat de kans op fouten groot maakt. Het systeem automatise ren, zoals in het collegevoorstel, kost 20.000 gulden. Van onze verslaggever Hulst - Zowel de fractie van D66 als het onafhankelijk raadslid F. de Vries gaat niet akkoord met het voorstel van de gemeente Hulst het pad naar het sportcomplex in Clinge te verharden. „Het is toch van de zotte dat er 150.000 gulden aan de verbete ring van die weg wordt uitgege ven als er aan het begin van die weg een parkeerterrein is (bij gemeenschapscentrum Malper- tuus, red.)," stelde T. Blommaert (D66) gisteravond in de commis sie Stads- en Dorpsontwikke ling. „De sporters kunnen dat stukje toch wel te voet afleg gen." F. de Vries sloot zich bij Blom maert aan. Hij ziet het belang van het voorstel ook niet echt in. „Als we middelen te over had den, dan zou je het kunnen over wegen. Maar nu is het zeker niet noodzakelijk." Van het pad naar het sportcom plex wordt vooral gebruik ge maakt door leden van de tennis- en voetbalvereniging. De half- verharde weg is in natte tijden nauwelijks berijdbaar. De ge meente moet volgens wethouder G. van de Voorde een keer of zes per jaar kuilen gaan dichten en ander onderhoud plegen. Van daar het plan het pad te verhar den. „We wordèn dagelijks - om De zon verwarmde gisteren het Zeeuws-Vlaamse land. De natuur reageert met uitlopend groen. En de mens, die wordt daar weer wat vrolijker van. foto wim kooijman Kloosterzande - Morgen en zondag wordt in Klooster zande de jaarlijkse grote rommelmarkt en fancy-fair ten bate van Showband Kloortje gehouden in en om het clubgebouw aan de Em- mastraat. Onder het motto 'Niets is te gek' is de afgelo pen weken een grote hoeveel heid spulletjes verzameld. Naast de rommelmarkt zijn er ook nog fancy-fair-standjes in gericht en kunnen met prikspel prijzen worden gewonnen, waar onder een mountain-bike. Morgen is er om 20.00 uur een bingo-avond met als hoofdprijs een tuinset en verder een aantal levensmiddelen-pakketten. Zon dag is er om 10.30 uur een optreden van Frans de Schepper. De rommelmarkt en fancy-fair zijn morgen geopend van 10.00 tot 23.00 uur en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Het tweedaagse gebeuren zal worden afgesloten met de be kendmaking van de uitslag van de grote loterij, waarbij de hoofdprijswinnaar drie minuten gratis mag gaan winkelen in de plaatselijke supermarkt. Een andere mogelijkheid is des infectie door een zoutelektroly- se-installatie, die via splitsing uit zout chloor aanmaakt. Dat aanbrengen kost echter 120.000 gulden. Een ton meer dus. „En er wordt getwijfeld of die nieuwe installaties geen kinderziektes meer hebben," bracht burge meester A. Kessen ter verdedi ging van het voorstel aan. Blommaert meldde dat een goe de werking van een zoutelektro- lyse-installatie juist bewezen is. Als voorbeeld noemde hij 'Ther mae 2000' in het Limburgse Val kenburg, waar de installatie reeds gebruikt wordt. Verder voerde Blommaert een snel rekensommetje uit waaruit moest blijken dat de gemeente niet veel meer duurder uit is met de nieuwe installatie. Hij kwam uit op een bedrag van 50.000 gulden, onder meer door bespa ring op chloor. Burgemeester Kessen beloofde nog voor de raadsvergadering van volgende week schriftelijk uitleg te verschaffen. het onparlementair te zeggen- aan onze kop gezeurd wanneer we de weg verbeteren." Het zijn, zo gaf Van de Voorde aan, niet alleen de sporters die van de weg gebruikmaken. „Be- voorraders van de sportkantines moeten erover heen. En ook wandelaars en fietsers naar het achterliggende bos zijn gebaat bij een verbetering van de weg. Bovendien wordt het pad ge bruikt door mensen van de Ster- re, niet alleen te voet, maar ook met invalidewagentjes," zo ver dedigde Van de Voorde het B en W-voorstel. Blommaert en De Vries herhaal den hun bezwaar later op de avond in de commissie Financie- en. Terwijl de reconstructie van de Kerkstraat en Klinkerstraat al jaren op zich laat wachten en de bewoners daar 'in de puree' zitten, wordt er wel geld uitge trokken voor verharding van het pad naar het sportcomplex, is de strekking van hun kritiek. Bur gemeester A. Kessen zegde de raadsleden toe de kwestie in het overleg van B en W dinsdag ter sprake te brengen. ER IS WEINIG eenduidigheid over de eerste jaren van Graauw. De Encyclopedie van Zeeland zegt: Graauw wordt in 1170 vermeld als Grotha,in 1198 als Groda. - De tekst op het hierna te noemen monu mentje zegt dat rond het jaar 1221 het Land van Groda in cultuur werd gebracht. Een derde bron weet te vertellen: Dit dorp, hetwelk sedert 1247 bekend is,.... - Over een paar dingen zijn ze het echter eens: zowel Grotha als Groda heeft te maken met groeien of aangroeien van land. Rond een opwas, zeg maar een klein eiland, of als aanwas, te gen een bestaand stuk grond aan, 'groeit' door aanslibbing het land. Op zeker moment is zo'n stuk rijp om in cultuur gebracht te worden en dat is gebeurd door de cisterciënzers van de abdij Ter Doest bij Lis- sewege. Later is het gebied in handen gekomen van de mon niken van Ter Duinen waarvan de abdij in Koksijde stond en die de uithof Hof te Zande in het huidige Kloosterzande had den. In de loop van de tijd verandert de naam van Grotha of Groda in Groede (maar daar gaat het nu niet over) of Graauw. Waar iedereen het ook over eens is, is dat het oude Graauw vergaat en op tal van kaarten vind je nog een soort posthume aan duiding: Grauwe Clooster. Die ondergang vangt aan in 1570 als de voorliggende Heer- lijheid Saeftinghe getroffen wordt door een stormvloed. Men krabbelt weer wat over eind, maar in 1584/85 is het goed en gedeeltelijk voorgoed raak. Tijdens het Beleg van Antwerpen worden de dijken doorgestoken en in korte tijd ruimt de zee al het land op tot aaa de poorten van Hulst. Som mige stukken blijven niet lang 'drijvende'. Zo wordt al in 1616 de Clingepodler bedijkt. Ande- Het monument op het Dorpsplein in Graauw. re gebieden komen daar even wel nooit meer aan toe zoals het huidige Verdronken Land van Saeftinghe. Graauw als dorp kan pas ont staan als in 1682 de Mel- en in 1687 de Willem Hendrikspolder bedijkt worden. Waar de dijken van die polders elkaar raken, ontstaat Graauw. Van oor sprong is het dus een dijkdorp: de huizen werden aan weers kanten van de dijk gebouwd. Dat is het gedeelte bij Graauwsdedijk, Achtereind straatje, Oude Kaai en Korte- straat. Als het later uitgroeit, krijgt het iets van een voorstraatdorp: een tamelijk brede dorpsstraat die loodrecht op de (zee)dijk staat. Daar ongeveer lag dan ook het haventje. In Graauw was dat, de naam zegt het al, aan de Oude Kaai, voor in de Van Aisteinpolder. Toen die in 1852 bedijkt werd, was het dorp Graauw de verbinding met het open water kwijt, maar vissers en dergelijke konden uitwijken naar Paal. Tot in on ze tijd lagen daar de scheepjes die als regristratienummer de letters GRA plus een nummer voerden. Waar de Dorpsstraat tegen de dijk stoot, ligt het Dorpsplein. Daar staat het reeds genoemde monumentje. Een platte ronde schijf van glanzend gepolijst graniet op een sokkel. Op de plaat het wapen van de voor malige gemeente Graauw en Langendam en de richtingen en afstanden naar naburige plaat sen als Baalhoek, Paal, Zand berg en dergelijke. Het initiatief voor het monu mentje is opgeborreld in de Werkgroep Dorpsplan Graauw- Zandberg-Paal, waarin bewo ners van de drie agglomeraties zitting hadden naast ambtena ren van de gemeente en de provincie en wethouder Paul Weemaes. Toen bleek dat pro vincie-ambtenaar Jan de Feyter had ontdekt dat er een potje met geld was om alvast het, als zeer lelijk ervaren, Dorpsplein te reconstrueren. Dat moest dan wel voor het eind van het jaar gebeuren. Aangezien ver schillende kernen een monu ment of iets dat daarop lijkt hebben, vonden de bewoners leden van de Werkgroep (Th. Vernimmen, W. Dumez, K. Blanckaert, M. Ivens en A. Ver ras) dat Graauw ook recht had op zoiets. In september 1990 werd er ge vraagd ideeën aan te dragen. Er kwamen verschillende reacties. Het meest passende voorstel kwam van J. de Baar: een beeld(je) van de lekebroeder van Ter Doest Willem van Sae ftinghe, een niet geheel onbe sproken figuur overigens, die zich in 1302 vol overgave in de foto camile schelstraete Guldensporenslag te Kortrijk wierp. Het enige dat nog aan hem herinnert is een weinig bekend lied en de naar hem genoemde cocktail, die jaarlijks tijdens de Paalse Feesten in het clubhuis vam watersportver eniging Saeftinghe wordt ge mixt. Het was echter niet uitvoer baar. Er was namelijk maar 3000 gulden beschikbaar, één procent van de totale inrich tingskosten. Uiteindelijk heeft het huidige monument echter nagenoeg het dubbele bedrag gekost! Omdat Willem niet haalbaar was, werd het geza menlijke idee uitgewerkt door Theo Vernimmen; voor de tekst zorgde Wilfried Dumez en dat leidde tot wat er nu staat. De technische realisatie vond plaats door het Natuursteenbe- drijf Ferket en De Maat te Hulst. Het oogt heel ardig, maar som mige inwoners vinden het 'te schóón', te modern. Die hadden liever iets gezien dat wat ouder aandoet. Het is geplaatst in het najaar van 1991 door de ge meente Hulst in een periode die gekenmerkt werd door misver standen en controverses. De omwonenden verzochten de ge meente om enige rituelen te verrichten als officiële opening. Dat mocht niet van de provin cie, want die had alles betaald. Met dank aan de heren J. de Baar en M. Ivens te Graauw en K. Blanckaert te Zandberg. MARKTEN SINT-NIKLAAS Tuinbouwsalon - Stadshallen - vr 24, za 25 en ma 27 mrt 10.00-18.00 uur zo 26 mrt 13.00-20.00 uur THEATER AXEL Een doodleuke erfenis (toneel) - door toneelvereniging Axcelent - Cultureel centrum De Halle Gent sestraat 46a - 20.00 uur EEKLO Wie vaart er mee (musical) - orga nisatie Broeders van Liefde - Cultu reel Centrum Pastoor De Nevestraat -19.30 uur MIDDELBURG Folkloristisch Danstheater (folk lore) - met Uit de Nieuwe Wereld - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur (ƒ27,50) SINT-NIKLAAS No Sex Please - door theater JAS - Stadsschouwburg - 20.00 uur VLISSINGEN Het Lijk Drijft Al (cabaret) - met Nieuw Bloed - Vestzaktheater - 20.30 uur (ƒ17,50) VLISSINGEN Houseparty - Danstheater Cm*, Voltaweg - 22.00 uur 17,50-»» verkoop 15) STOPPELDIJK Bingo-KBO-'tGelaag-13.30 m- OSSENISSE Schieting - camping Mussenin 20.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - Rozenhof -14.00 uur Kaarting - café De Reizende Mg. 19.30 uur FILMS KLASSIEK MIDDELBURG Het Nederlands Kamerkoor (a ca- pella koorzang) - o.l.v. Uwe Gronos- tay - Concert- en Gehoorzaal Singel straat 15-20.00 uur (ƒ30) Zeeuws Jeugdorkest - o.l.v. orga nist Mathieu Meijs - Koorkerk - 20.00 uur OOSTBURG Eine Nacht in Venedig (operette) - door ZOMA - Ledeltheater 20.00 uur yan onze verslaggeefste Axel - Zo'n 1.650 Pi daan aan het woning gemeente en de Reg ening Zeeuws-Vlaand Daarmee ligt de respor I vrij normaal voor dit soj D Berkers van het V advies, die het onderzo^ POP EN JAZZ HULST BZN - Gemeenschapscentrum Den Dullaert Sportlaan 24 - 20.15 uur VLISSINGEN Soapstone - gitaarrock uit België - De Piek Hellebardierstraat 13 - 22.00 uur (ƒ10) c DIVERSEN AXEL Boekenweek - thema De 5e mei - Bibliotheek Szydlowskiplein 2 - t/m 25 mrt - tijdens openingstijden bibli otheek (gratis) Kaarting - clubhuis Thalia - 20.00 uur SPUI Openhuis - De 3 Gehughten - 21.00 uur CLINGE Bingo - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Bieden - ANBO - Malpertuus -13.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - Café de Kroon - 14.00 uur GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Terminal Velocity 20.30 uur Eat, Drink, Man, WomgB HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Drop Zone 19.30 en 22.00 uur Legends of the fall 19.30 uur Star Trek Generations 19.30 en 22.00 uur Nell 19.30 en 22.00 uur Dumb Dumbei 22.00 uur Forrest Gump MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Widow's Peak 22.30 uur Take care of your scad, Tatjana VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 21.30 uur Legends of the fall 19.00 en 21.30 uur Dumb Dumber 19.00 en 21.30 uur Drop 2one 19.00 uur Star Trek Generations 19.00 en 21.30 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Death machine 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurThe shawshank redemption (vansf vrijd) 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 Taxandria 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell 14.30,17 en 20.00 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Junior 14.30 en 17.00 uur Stargate 20.00 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurThe river wild 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 en 17.00 uur De Leeuweko ning 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Drop Zone 20.00 en 22.30 uur Pret a Porter 20.00 uur Nell 20.00 uur The River Wild 22.30 uur Just Cause HENGELEN - De her- gelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) opent morgen (zaterdag 25 maart) het seizoen 1995 met een hen- gelwedstrijd. Gevist wordt op het water van de Grote Kreek te Axel, aanvang 08.30 uur. De inschrijftafel is vanaf 07.00 uur geopend en gevestigd in het clubloklaal, café Sonne- hoeck, aan de Oranjestraat te Axel. BOEKEN - De katholieke openbare bibliotheek Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost it den Dullaert in Hulst ver koopt weer de afgeschreven boeken. Zaterdag 25 maarti kunnen liefhebbers lees- en informatieve boeken, maar ook boeken uit de rubriek let-1 j terkunde tegen een zacht prijsje kopen. De verkoop vindt plaats in de bibliotheek tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur. Middelburg - Tegen de 32-jarige R. van A. uit Axel is gistere; in Middelburg een gevangenisstraf geëist van acht maande; waarvan drie voorwaardelijk. Van A. stond terecht op beschuldiging van fraude in periode mei '90 tot en met mei '93. In het bezit van wao-uitkering had de man niet opgegeven dat hij intusse; fulltime bij een bedrijf werkzaam was. Daardoor zou het GAK voor een bedrag van 75.000.- zijn benadeeld. (ADVERTENTIE) BREDABAAN 397-399 - WUUSTWEZEL - BELGIË - TEL. 00-32-3-669 623' OPEN: WEEKDAGEN VAN 9 TOT 12 EN VAN 13 TOT 20 UUR ZATERDAG EN ZONDAG VAN 10 TOT 18 UUR DOORLOPEND. MAANDAG GESLOTE Van onze verslaggever Breskens - De af Breskens, Hoofdplaa vliet, IJzendijke en j dijke van de Bouw- e bond FNV fuseren pe tember. De nieuwe, deling met ongeveer den heet vanaf die da Schelde'. Ook andere kleinere a: van de Bouw- en Hou Zeeuws-Vlaanderen ga middel van een fusie grotere afdeling. Volgens secretaris L. B de afdeling Breskens h kleinere afdelingen Bouw- en Houtbond ir landelijke trend. „Die a trend is opgesteld dj hoofdbestuur. Momente> zo dat kleinere afdelinge cieel gezien te weinig dl hebben om voldoende a ten voor de leden te hour voor het optreden naa: toe is het beter een grote ling in het leven te roepi het bestuur is gesteld da afdelingen door middel samenvoeging minstens den moeten hebben. 1 fusie van de afdelinge kens, Hoofdplaat, Bierv zendijke en Schoondijki we aan dat ledental. De aankomende fusie is Buijs ook belangrijk vl verkrijgen van een bredel vlak in de streek. Voor we naam De Schelde is omdat de dorpen aan of de Westerschelde ligger de afdelingen Aardenbur Oostburg, Cadzand en gaan fuseren. De naam nieuwe afdeling zal waa lijk West-Zeeuws-Vla gaan heten. Dus moeten een andere naam kom zaten vervolgens bij ell kwamen met De Schelde. De komende fusie komt aan de orde tijdens de komst van de afdeling in Napoleonhoeve. Op eenkomst worden ook twi gehuldigd. T. Pijecke is Ud en A. de Ruyscher is jaar lid en tevens bestuur] Van onze verslaggeefster Middelburg - Redding: des, duikteams en brai doen in de nacht van 2 maart mee aan een opgezette rampoefeni het Veerse Meer. De rampoefening op het Meer is voorbereid door dingsbrigade van Mid Behalve de brigade van burg doen de redding van Oostburg, Zierikzee gen op Zoom, het duiktea' land en de brandweer var muiden eraan mee. De b en instanties willen me oefening zo goed moge elkaar leren inspelen. De oefening op het Veere duurt van twaalf uur 's tot acht uur 's morgens, dingsbrigades brengen viL dlngsvletten, een duikte: een commandopost voor d' dinatie op de been om drenkelingen en slachto redden. De acties variëren van sPecties en het installen. pompappatuur tot het eva| van gewonden, al dan ni rolstoel, en het uit het halen van mensen. (ADVERTENTIE) Mi- F.J. Haarmanweg 5 Terneuzen Tel. 01150-17751

de Stem | 1995 | | pagina 10