Klassieker voor vrouwen Ignace van Swieten smaakmaker Zwaantjes/Kiss pakt titel mmmmm «SP Degradatie voor vrouwenteam GSC 'koop DËSTEM SPORT ZEELAND B2 burg, Garage Adriaansen, Baljuw 10, tel. 01150-12612. Btucwerk ang-/witwerk oekhouder 'egelzetter lusjesman Huish.apparatuuj] Computers^ Nieuw en gebruikt. HC-Shop Computers Kloosterzande slaat nieuwe wielerweg in WIELRENNEN 'Cursus' mentale weerbaarheid voor Zeeuws-Vlaamse arbiters VOETBAL Mannenploeg evenmin succesvol ZAALHANDBAL ZAALVOETBAL sport KORT Blijlevens tegen Museeuw in Amsterdam Segers ondervraagd over twee wedstrijden Holmes wil Foreman evenaren Titelgevecht Tuur in juni Klacht tegen De Jong niet ingetrokken Tahamata gaat nog één seizoen door Uitspraak rechtszaak Tapie op 15 mei Turk Cakar leidt München - Ajax Braziliaanse coach passeert WK-sterren Smolarek mag transfervrij vertrekken Juventus - Dortmund in Milaan Schupp en Sternkopf mogen weg MAART 1995 DONDERDAG 23 MAART 1995 glazen schuif- kanteldak aan. Alsmede stuur bekrachtiging, speciale interieurbekleding en e 100 NX Sail met T-bar en twee en verwent u met centrale por- chtiging en schitterende lichtme- issan Sail krijg je lekker veel. issan. Je blijft erin rijden. Met stuurbekrachtiging en o.a. elektrisch schuif-/ kanteldak, bumpers in carrosseriekleur, speciale interieurbekleding en Sail badge. Leverbaar in 1.4 en 1.6 liter benzine uitvoering of als 2.0 liter diesel. I el-en tegelwerk 1427299 of 422924. 1 hanger vraagt uw schilderwerken 01184-66096. Deskundig nog tijd voor uw uding/loonadministr lag/belastingzaken. 31653-87045/88211 fch aan. Br.o.nr. 630 fcren, dakreparaties en slopen. 5258/06-52783300. leren en curiosa, r t/m ma: 10.00- Iderstr. 2 te Axel. 16-64401. pmpl. INVENTARIS 5 z.g.a.n. zaterdag rt van 10.00-16.00 van Bergenstraat la. Beg.gr. I BANK, softleer, z.g.a.n. 1.250,-. el eiken eethoek, f 500,-. 01693-3974 l.eiken Oisterwijk vr.pr. 2700,-, T.k. Compl. INBOEDEL, bl.eiken koelkast, was machine, TV, video, stereo etc. 01626-84433 T.k. zwaar bl. eiken SALONTAFEL, 1.57x82, W pr. 450,-. 01 650-35445 na 18u. T.K. led. bankstel, leverkl. zeer goede kwal., z.g.a.n., - +2-zit. 700,-. 076-22773], 4-PITS gasstel, z.g.a.n. 0 ir oud) tafelmod. koel*- 250,-, 076-209241 Molenstr. 75 C, Baarle- Hertog Tel: 00-3214699W Ook op zondag open. PS: naast Beter Meubel- Port. TOSHIBA 286; TIJ# LE incl. printer+curs. wr=- 2.500,-. 01608-20626 KEYBOARD casio te kooP incl. 9V. adapter Vs V- 225,-, 076-424477^^- Keyboard Technics KNS incl. stand., boeken bankje, z.g.an. vr.pr ni«o«_7Ronn no [00ronze wielermedewerker £(jdy de Schrijver jjloosterzande - De stichting Wielerproinotion Zeeuws- yiaanderen uit Kloosterzan de staat zondag 2 juli weer yoor een krachtproef. Dan uordt er namelijk naast een jieuwelingenklassieker ook Kn klassieker voor vrouwen verreden in Kloosterzande. pe vrouwen strijden om de Hotel i/an Leuven Lady Trofee. Frans Voet, secretaris van de stichting, is erg ingenomen met het strik ken van Eddy Leenknegt als geldschieter voor deze koers, get betekent dat we een nieuwe 'weg zijn ingeslagen. Geen ama teurcriterium meer in Klooster zande. De klassieker voor vrou wen is publicitair ook een nieu we uitdaging evenals de klassie ker voor de nieuwelingen. Een we hebben een overeenkomst voor drie jaar. De vrouw die over die drie jaar het best presteert krijgt 1000 gulden aangeboden," zegt Voet. Kloosterzande heeft inmiddels een enorme reputatie opge bouwd in de wielerwereld. Het nationaal kampioenschap werd vorig jaar binnen de poorten van Kloosterzande gehaald. Deze keer werd opnieuw een aanvraag ingediend, maar kreeg men nul op het request. „Dat hadden we ook niet anders verwacht. Twee keer een titelstrijd mogen orga niseren is nog niet vaak voorge komen. Het was geen teleurstel ling voor ons." Op 2 juli maakt Kloosterzande onderdeel uit van een tweedaag- .se voor nieuwelingen onder de naam Tweedaagse Ster van Zee land. De naam 'Ster' komt van de Ster van Valkenisse die elk jaar op het programma stond. Het is trouwens ook de eerste nieuwelingenklassieker in Ne derland uitgesmeerd over twee dagen. „Iedereen heeft de mond vol over het jeugdwielrennen. Wij voegen de daad bij het woord en houden dus een wed strijd voor nieuwelingen. Ik moet zeggen dat we veel steun hebben gehad van Henk Remijn- sen." Het wielerprogramma in Kloos terzande start om 11.30 uur en tussendoor wordt er ook een dik ke banden wedstrijd gereden. De vrouwen komen om 15.30 uur aan de start. Voet en de zijnen rekenen op de top van Neder land. „We zullen er alles aan doen om zoveel mogelijk sterke renners aan de start te krijgen. Met diverse ploegen worden mo menteel onderhandelingen ge voerd en ik denk dat we best een goed deelnemersveld zullen krij gen. Het wordt een wedstrijd over 100 kilometer. Dus een zware wedstrijd. Toch zeker in dien er wat wind staat," licht Voet toe. De renners dienen door de polders van Kloosterzande te fietsen en ook de Baudeloodijk in Lamswaarde staat op de we genkaart die gevolgd dient te worden. De wielerkoers in Kloosterzande wordt op 2 juli gehouden, omdat er in dat weekend de Molen straatfeesten op het programma staan. „Dat betekent al veel pu bliek op de been en dat kan onze wedstrijden alleen maar ten goe de komen. Publiek is toch een smaakmaker," besluit Frans Voet. Van onze verslaggever Ton Koomen Axel - 'Hondelul'. Ze zullen je maar uitmaken voor het geslachtsdeel van je brave huisdier. Je gevleid voelen als je een dergelijke opmer king naar het hoofd geslin gerd krijgt, is wat al teveel gevraagd. Toch krijgen de voetbalscheidsrechters die actief zijn op Nederlandse velden in de weekeinden de ze 'onderscheiding' regelma tig 'uitgereikt'. Niet alleen van het fanatieke publiek langs het lijntje of vanaf de tribunes, maar ook van de spelers in het veld. 'Hondelul', het is slechts één van de vele kwalificaties die goedwillende voetbalarbiters te incasseren krijgen. Het aantal vloeken en verwensingen die in hun richting gestuurd worden tijdens de negentig minuten die een wedstrijd pleegt te duren is niet te tellen. Vergeet niet het aantal ziektes dat ze dikwijls wordt toegewenst. Als die 'wensen' realiteit zouden wor den, dan zou de complete medi sche staf van het Academisch Ziekenhuis in Gent niet bij machte zijn het leven van de betrokken arbiter te redden. Gelukkig blijft het veelal bij woorden, ook al kunnen die genadeloos hard aankomen. Het aantal molestaties op de voetbalvelden neemt echter eveneens hand over hand toe. Verschillende Zeeuwse arbiters hebben eveneens al moeten er varen dat het niet altijd bij verbaal geweld blijft. Het komt voor dat een verhitte toeschou wer of speler meent zich te moeten wreken op de arbiter door hem een onbeheerste lel te verkopen. De onverdraagzaam heid neemt toe. Hoe gaat de Zeeuws-Vlaamse voetbalscheidsrechter om met de steeds minder wordende to lerantie? De scheidsrechtersver- eniging Zeeuws-Vlaanderen, zo'n 140 leden tellend, meende terecht aandacht aan deze pro blematiek te moeten besteden. Men had voor deze gelegenheid een 'expert' in huis gehaald. In de kantine van de KNVB-zater- dagclub AZW in Axel was Ignace van Swieten, ex-betaald voetbalarbiter en docent opleiding scheidsrechters van de KNVB, vindt een belangstellend gehoor bij de leden van de scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen. foto wim kooyman. Ignace van Swieten, de ex-Bre- danaar en thans in Eindhoven woonachtige reclasseringsamb- tenaar, met vooral aandachts velden als racisme en discrimi natie in zijn portefeuille, pre sent. Van Swieten, drie jaar geleden gestopt op het hoogste niveau als internationaal voet balarbiter en al sinds 1976 ac tief als docent opleiding van de KNVB, hield er een boeiend betoog over 'mentale weerbaar heid'. Aandachtig Zo'n veertigtal scheidsrechters en afgevaardigden van Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs was pre sent in de Axelse kantine om met Van Swieten van gedachten te wisselen. En het werd een interessant avondje. Een 'spoedcursus' mentale weer baarheid, die maandag 3 april een vervolg krijgt. Een cursus die Van Swieten normaal zes avonden kost, maar in Axel in een tweetal avondsessies ge perst wordt. In Axel bleek duidelijk de lan delijke tendens. De arbiters moeten wel over een geweldig inacasseringsvermogen beschik ken om aardigheid te blijven beleven aan het fluiten van een wedstrijd. Normen en waarden stonden centraal op deze eerste avond. En dat spelers en pu bliek het met die normen niet zo nauw nemen bleek zonneklaar. „Ik kan absoluut niet tegen vloeken. Dat irriteert me mate loos. En het gebeurt helaas zo veel," stelde een al wat grijzen de Terneuzense leidsman, die vooral bij de jeugd actief is. „Ik zie die spelertjes in het veld meer als mijn kinderen." Waar bij je jezelf af kon vragen of de man in kwestie wel zo blij mocht zijn met dit 'grote gezin'. Voor vloeken een gele of rode kaart trekken voelde het gezel schap weinig, al was men het er uiteraard wel over eens dat de spelers gewezen moeten worden op het feit dat dergelijke vloe ken in hun vocabulaire niet thuishoren. Immers, als er bij iedere vloek geel of rood tevoor schijn wordt gehaald, is de kans niet denkbeeldig dat de scheids rechter binnen een kwartier al leen op het veld staat. En ook dat kan niet de bedoeling van een voetbalwedstrijd zijn. Ignace van Swieten wees er op dat het acceptatievermogen van iedereen verschillend is. De ene arbiter heeft meer overwicht dan de ander. Van Swieten vroeg aan zijn gehoor om duide lijke voorbeelden. Een bestuur der van de scheidsrechtersclub: „Ik heb het meegemaakt dat ik mijn vrouw meekreeg naar een wedstrijd die ik moest fluiten. Samen met het kroost. De kin deren waren apetrots op vader in zijn zwarte pak. Als een aap met veertien oren. Tot het mo ment waarop ik bij een foutieve beslissing uitgemaakt werd voor alles wat niet deugde. Re sultaat van dit alles was dat mijn vrouw me nooit meer naar een wedstrijd heeft vergezeld. Die had haar buik meer dan vol." „Je moet een autoriteit zijn in het veld. Laten zien wie de baas is. Probeer alleen kaarten te trekken als dat echt nodig is. Durven optreden," stelde Van Swieten, die ook een aantal aar dige voorbeelden aanhaalde. „Zoals ik bijvoorbeeld zelf heb meegemaakt in een wedstrijd van AZ'67, destijds een topclub. Kees Kist, ook in het Zeeuws- Vlaamse geen onbekende als ex- trainer van Hoek, voetbalde bij de Alkmaarse club. Kist en zijn echtgenote waren in die tijd betrokken bij een brand in hun winkelpand en een deel van het publiek meende Kist op dat mo ment 'brandend' te moeten toe zingen. Ik heb toen de wedstrijd stil gelegd. De speaker laten omroe pen dat het gebeurd moest zijn met dat venijnige en akelige gezang. En gelukkig was het over. Je moet als scheidsrechter veel nare opmerkingen langs je heen laten gaan. Net doen of je niets hoort. Of in het juiste perspectief plaatsen. Neem dat afschuwelijke voorbeeld van die 'Feyenoord-supporters' die Ajax-trainer Louis van Gaal tot op het bot krenkten door 'Van Gaal die heeft een kankerwijf' te scanderen. Schande! Van Gaal relativeerde dat die aanval niet op zijn persoon gericht was, maar tegen Ajax. Ik kan heel goed begrijpen, dat niet iedereen zo kan relativeren." Pantser 'Morele weerbaarheid'. Een on derwerp waar nog veel over gesproken kan worden. De scheidsrechters in het Zeeuwse voetbalwereldje kunnen een pantser ook best gebruiken en zouden soms wensen dat ze tus sentijds even Oostindisch doof waren. Ignace van Swieten heeft nog wel een flink aantal tips voor de mannen in het zwart. Heeft graag dat ze lol blijven houden in de fluiterij. Immers, zonder scheidsrechters en grensrechters is voetbal on mogelijk. Ook het respect voor de 'vlaggenisten' van de kant van de arbiters mag wel wat groter worden. Dat bleek duide lijk uit de hilariteit die onstond toen de kwaliteit van de grens rechters even zijdelings ter sprake kwam. Ignace van Swieten weet er al les van. Hij komt maandag 3 april opnieuw naar de AZVV- kantine. Om 19.30 uur om pre cies te zijn. Van Swieten zal dan nog tal van voorbeelden aanha len, tips uit de 'hoge Zeister hoed' toveren om de Zeeuws- Vlaamse arbiters moreel weer baarder te maken. Het belooft opnieuw een leerzaam avondje te worden. Een bezoek van de 'zwarte mannen' alleszins waard. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - De vrouwen van het Goese GSC zijn gedegra deerd uit de derde divisie van de landelijke zaalhandbal competitie. GSC slaagde er tegen Heerle niet in tot winst te komen. be mannen van GSC waren evenmin succesvol. Zij verlo ren kansloos van Heerle en ook voor de GSC-mannen ziet er toekomst er uiterst somber uit. derde divisie vrouwen heerle-gsc 14-10 - On danks het verlies speelde GSC reker niet slecht. Lange tijd ?jng de strijd gelijk op en pas O'j 5-3 liep Heerle iets uit. De ruststand was 8-4. In de twee de helft bleef GSC in een goede afloop geloven en werd er keihard gewerkt voor een goed resultaat. Het werd een gelijk opgaande weede helft waarin GSC er met in slaagde langszij te ko men, waardoor de degradatie uit de derde divisie voor de Loese formatie een feit werd. mannen heerle-gsc 24-17 - GSC speelde een sterke eerste helft en hield gelijke tred met Heer le. De ruststand was 11-11. In de tweede periode zakte GSC echter ver weg. Er werd onsa menhangend gespeeld, waar door een beter opererend Heerle gemakkelijk uit kon lo pen naar een dik verdiende zege. GSC kwam geen moment meer in de wedstrijd en ging kans loos ten onder. UITSLAGEN Derde divisie mannen: White Demons-EMM 25-20, Mountain Stars-Tornado'70 20-18, Were Di-Dongen 33-17, Heerle-GSC 24-17, OSV-Witte Ster 14-14. Derde divisie vrouwen: Tachos- Dongen 15-8, ODI-EMM 2 14-14, Heerle-GSC 14-10, Olympus-EBHV 11-6. STANDEN Derde divisie mannen: EMM 17-32, White Demons 17-25, Heerle 17-24, Were Di 17-22, Mountain Stars 17-17, Witte Ster 17-16, OSV 17-14, Torna- do'70 17-12, GSC 17-5, Dongen 17-4. Derde divisie vrouwen: Moun tain Stars 15-23, Tachos 15-23, EMM 2 15-20, Heerle 15-20, ODI 16-14, EBHV 15-12, Olym pus 15-10, Dongen 15-7, GSC 15-6 (GSC degradeert). Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klasse van de regionale zaalvoetbalcom petitie zijn met nog een duel te gaan de kaarten vrijwel geschud. Zwaantjes/Kiss uit Terneuzen werd kampioen en AZWZ degradeert naar de tweede klasse samen met Maas of Gemeente. Laatstgenoemde formatie heeft nog een punt nodig om in veilig heid te komen. Maas moet vol gende week winnen om op gelij ke hoogte te komen. Daarbij aangetekend dat Gemeente dan verliest. VERVAET-ZWAANTJES/KISS 1-5 - De Terneuzenaren kwamen in de Hulster sporthal moeizaam los. De equipe van coach Dennis Sanchez was te nerveus om het toch niet op volle sterkte acte rende Vervaet rap van zich af te schudden. De kloof viel pas te gen het einde van het duel waar in met 1-2 op het scorebord van speelhelft werd gewisseld. Bert Wilting had in die eerste termijn voor 0-2 gezorgd en Jeroen Ver vaet voor 1-2. Na de hervatting schoot Mohamed Anbar 1-3 bin nen en Mike van Rossem 1-4. Anbar bepaalde hierna met zijn tweede treffer de eindstand op 1-5. Voldoende om de titel bin nen te halen en om in thuisbasis Terneuzen te gaan feesten. Sanchez liet intussen weten de overgang naar de provinciale Het kampioensteam van het Terneuzense Zwaantjes/Kiss, dat de titel veroverde in de eerste klasse van de regionale zaalvoetbalcompetitie. foto wim kooyman. hoofdklasse helemaal te zien zit ten. „We gaan ons wat verster ken en er fiks tegenaan," liet hij weten. ABAB-BONTE HERT 2 10-4 - Na 3-1 halverwege werd het 10-4 en pakte ABAB een knappe zege. Henk Ottens (3x), Werner Corijn (2x), Jacky Carniere (2x), Mark Corijn, Gerben Steijaert en Theo Schram tekenden voor de winnende serie. Kees de Putter (2x), Carl de Waele en Jurgen Verbraeken scoorden tegen. PHILIPPINE/PLOEGAERT- BVS 7-2 - De formatie uit Phi lippine was op dreef en werd door de zege een goede midden moter. BVS was en bleef een goede subtopper, die te laat pro gressie kende om een rol in de titelstrijd te kunnen vervullen. Harry Vermeire (4x), Paul de Putter, Marnix Schieman en Ritchie Bosma meldden zich voor de zegevierende zevenklap per. Mark Triest schoot twee keer voor BVS raak. TERNEUZEN-AZWZ 5-7 - Ter neuzen kende tegen de degra dant een zwakke dag. Na 4-4 bij het wisselen van speelhelft liep AZWZ uit naar een knappe zege. STAND Zwaantjes/Kiss 21-36, ABAB 21-33, BVS 21-26, Van der Gucht 21-25, Terneuzen 21-24, Vervaet 21-21, Bonte Hert 2 21-21, Mechielsen 21-15, Gemeente 21-14, Maas 21-12, AZWZ 21-4. Amsterdam - Beroepswielrenner Jeroen Blijlevens is voor zijn vier overwinningen in het prille wegseizoen gehonoreerd met een contract in het Amsterdam Rai Dernycriterium dat zondag 21 mei wordt verreden. De sprinter neemt het onder meer op tegen de Belg Johan Museeuw, de Belgische klassiekerkoning en winnaar van het vorig jaar. Staatssecretaris Erica Terpstra lost het startschot. De organisatie onder leiding van de Amsterdammer Harry Mater heeft ook Adri van der Poel al gecontracteerd. Hij wil ook de winnaars van alle voorjaarsklassiekers binnenhalen. Londen - De Nederlandse doelman van Wimbledon, Hans Segers, is vorige week door de politie in Hampshire ondervraagd over het verloop van twee wedstrijden. Bij de duels Sheffield United - Wimbledon (1-1) uit 1991 en de wedstrijd Liverpool - Wimbledon (3-0), vorig jaar oktober, zou de keeper bewust fouten hebben gemaakt. „De politie heeft inderdaad vragen gesteld over de ongelukkige tegendoelpunten in die twee wedstrijden", bevestigde de advo caat van Wimbledon het bericht uit de Daily Mirror. „Maar Hans heeft me verzekerd dat hij zich in die duels voor de volle 100 procent heeft ingezet." Easton - Larry Holmes wil zijn één jaar oudere landgenoot George Foreman evenaren. De 45-jarige Amerikaan bokst 8 april in Las Vegas om de wereldtitel (WBC-versie) in het zwaargewicht tegen kampioen Oliver McCall. Na een pauze van tien jaar wil de kampioen van 1978-1985 zich opnieuw tot 's werelds beste laten kronen. Foreman veroverde november vorig jaar de wereldtitel in het zwaargewicht (IBF en WBA-versie) door een overwinning op Michael Moorer. Holmes zegt dit kunststukje te kunnen herha len. „Wat Foreman kan, kan ik ook", zei Holmes strijdlustig. Rotterdam - Bokser Regilio Tuur verdedigt 17 juni in het Amerikaanse New Orleans zijn wereldtitel (WBO-versie) in het zwaarvedergewicht. De 27-jarige Rotterdammer treedt waar schijnlijk aan tegen de Amerikaan Pete Taliaferro. De contrac ten worden binnenkort getekend. Begin maart verdedigde Tuur zijn titel met succes in Groningen. Hij versloeg uitdager Tony Pep uit Canada op punten. Enschede - In tegenstelling tot eerdere berichten heeft de suppoost van FC Twente zijn aanklacht tegen Jean-Paul de Jong van FC Utrecht niet ingetrokken. De politie van het district Zuid-Twente heeft woensdag meegedeeld, het onderzoek naar het optreden van de middenvelder normaal voort te zetten. De Jong wilde zondag in het duel tegen FC Twente na een wissel weer het veld inlopen, omdat hij vond dat de scheidsrechter zijn club een strafschop onthield. De suppoost probeerde hem tegen te houden. De middenvelder zou de man daarbij in het gezicht hebben geslagen. i Ekeren - Simon Tahamata heeft dinsdag zijn contract met de Belgische voetbalclub Germinal Ekeren met één seizoen ver lengd. Volgend jaar wordt de voormalige international veertig. Hij vindt dat een mooie leeftijd om een punt achter zijn profloopbaan te zetten. Bovendien wil hij nog een jaar Europees voetbal meepikken. Germinal Ekeren heeft daar met de vierde plaats op de ranglijst uitzicht op. Tahamata's carrière begon ruim twintig jaar geleden bij Ajax. Vervolgens kwam hij via Standard Luik, Feyenoord en Beer schot bij Ekeren terecht. De aanvaller speelde 22 keer in het Nederlands elftal, maar miste kwalificaties voor toernooien om Europese titels en wereldtitels. Volgend seizoen treedt hij als jeugdtrainer in dienst bij Standard Luik. Valenciennes - De rechtbank in Valenciennes doet maandag 15 mei uitspraak in de zaak tegen Bernard Tapie. De officier van justitie eiste dinsdag een gevangenisstraf van achttien maanden, waarvan twaalf voorwaardelijk, tegen de voormalige voorzitter van Olympique Marseille. Tapie wordt beschuldigd van omkoping voor de wedstrijd van zijn club tegen Valenciennes in mei 1993 en van het beïnvloeden van getuigen. Parijs - De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Turk Ahmed Cakar aangewezen als scheidsrechter voor het Champions League-duel (halve finales) op 5 april tussen Bayern München en Ajax. De return in Amsterdam (19 april) staat onder leiding van de Hongaar Sandor Puhl. Rio de Janeiro - De Braziliaanse voetbalcoach Mario Zagalo doet voor de oefeninterland tegen Honduras van 29 maart in Goianio geen beroep op de WK-sterren en andere spelers in het buitenland. Viola van Sao Paulo is de enige voetballer in de nieuwe selectie die deel uit maakte van het team dat vorig jaar in de Verenigde Staten de wereldtitel veroverde. De talenten Tulio van Botafogo en Savio van Flamengo zullen het bij de wereldtitelstrijd zo succesvolle aanvalsduo Romario en Bebeto vervangen. Utrecht - Wlodi Smolarek mag aan het eind van dit voetbalsei zoen transfervrij vertrekken bij FC Utrecht. De Poolse spits is 37 jaar. Zijn club maakt geen gebruik van de mogelijkheid hem een nieuw contract aan te bieden. Smolarek wil graag nog twee jaar actief zijn in het (Neder landse) betaald voetbal. Hij speelde 5!/2 seizoen bij FC Utrecht. Hij kwam over van Feyenoord. Dortmund - De eerste wedstrijd in de halve finale van het toernooi om de UEFA beker tussen Juventus en Borussia Dortmund heeft op dinsdag 4 april plaats in het San Siro-sta- dion in Milaan. Manager Michael Meier van de Duitse club heeft dit woensdag bevestigd. Juventus wilde uitwijken naar een ander stadion omdat de toeschouwers in het eigen Delle Alpi-stadion in Turijn weinig interesse voor het duel tonen. De Italianen hadden eerst het stadion Dall'Ara in Bologna op het oog, maar de capaciteit van die arena bleek onvoldoende om alle aanhangers van Dortmund te herbergen. München - Voor Markus Schupp en Michael Sternkopf is bij Bayern München geen plaats meer. „Zij mogen gaan", zei manager Uli Höness woensdag. „Otto Rehhagel heeft voor hen geen ruimte in zijn nieuwe team." Rehhagel wordrt na dit seizoen coach van Bayern München, de tegenstander van Ajax in de halve finales van de Champions League. Schupp en Sternkopf zijn overbodig geworden door de recente aankopen van Bayern München. De laatste tijd zijn drie middenvelders voor het komende seizoen vastgelegd: Andreas Herzog (Werder Bremen), Thomas Strunz (VfB Stuttgart) en Ciriaco Sforza (FC Kaiserslautern). Met de investering is een bedrag van ruim zeventien miljoen gulden gemoeid. Schupp kwam in 1992 van Wattenscheid over, twee jaar eerder verhuisde Sternkopf van Karlsruher SC naar Bayern.

de Stem | 1995 | | pagina 9