Vantoestanden bij Staatsloterij Meisjes seksueel misbruikt na telefoontje op babbelbox (Ëm Onderscheiding voor veteranen Nieuw-Uunea Kritiek op Meijling vanwege helikopters Riem 'wist niet dat stukken geheim waren' e^relHd [Rekenkamer: directeur verstrengelde belangen, maar pleegde geen fraude DE STEM Streng, maar rechtvaardig Ombudsman bezorgd om dokterszorg gevangenen Paus aanvaardt ontslag bisschop Lescrauwaet PHANTOM OPERA. BINNENLAND A3 L onze Haagse redactie iwj. 7^ I COMMENTAAR Speciale eenheid tegen corruptie 1 J BINNENLAND KORT Aanvoer blindegeleidehonden stagneert Vervuiler Coupépolder moet meebetalen P.C. Hooft-prijs voor A. Alberts Boete geëist tegen agent in zaak Köksal Commissielid ontkent aantijging The Reserveer nu voor de zomer PHANTOM-PHONE 06-300.100 ERDAG 23 MAART 1995 A2 JESTEM DONDERDAG 23 MAART 1995 |jfl onze verslaggever Jengelo - Verschillende meisjes die ;e gratis babbelboxen hebben ge- l^d, zijn daarna seksueel misbruikt ijor andere bellers. Dat blijkt uit Dicties van verontruste ouders op ja enquête over de babbelboxen uder 11- en 12-jarige basisschool leerlingen. j[annelijke medegebruikers van de babbelboxen maken een afspraak met de meisjes, waarna ze onzedelijk wor den betast of verkracht. Het gaat om een tiental gevallen waarvan melding is gemaakt. Het onderzoek wordt verricht door de Pedagogische Hogeschool Edith Stein in Hengelo, op verzoek van de 06-klachtenlijn. De enquête is ver stuurd naar zo'n 400 basisscholen, vooral in Overijsel en Gelderland, die zijn aangesloten op Internet E-Mail. Ook doen enkele Brabantse scholen mee, uit Eindhoven en Helmond. Daar van is echter nog geen reactie binnen. Hoewel de enquête bedoeld is voor leerlingen uit groep 8 zijn de onderzoe kers overstelpt met vele telefoontjes van ouders. „Die hebben geprobeerd hun kinderen van die babbelboxen weg te houden, omdat er grote gezinsproble men dreigden te onstaan," zegt onder zoeker John Bronkhorst. Babbelboxen zijn 06-nummers voor volwassenen waar vooral seks het ge spreksonderwerp is. Mannen moeten betalen, maar veel lijnen zijn gratis voor vrouwen. Uit de inmiddels 150 reacties van de 400 aangeschreven scholen blijkt dat veel meer jonge meis jes die babbelboxen bellen dan de on derzoekers aannamen. Bijna 90 procent van de kinderen kent de babbelboxen en een groot aantal van hen belt regel matig omdat ze het 'spannend' vinden. Meestal gebeurt dat in groepen bij meisjes thuis. Hoewel het eindrapport pas half april gereed is, kondigt Bronkhorst aan er bij het ministerie op aan te dringen de gratis babbelboxen te verbieden. „Ouders kunnen dan via hun telefoon rekeningen een betere controle uitoefe nen. Kinderen van 12 jaar zijn toch echt te jong om met dit soort seksuele uit spattingen geconfronteerd te worden. Het kan een hele nadelige invloed heb ben op hun verdere leven." Amsterdam al gemaakt. „Ik w; ingeloot in Nederland. Maar ik had ook al in Antwerpen infoi matie aangevraagd en ik bei hier eens wezen kijken. Dat be viel me best en toen ik ook vri snel een kamer kon krijgen, be sloot ik hier te studeren eri nie in Nederland." Hij heeft er nog geen minuu spijt van gehad. „In Wilrijk, is hier niet zover vandaan, hel ik met drie andere Nederlands studenten een appartement. He is allemaal prima geregeld inmiddels, ben^ik wel gewem aan de Belgische manier van Ie1 geven. Nog een jaar hiér Sn dat naar Gent om de studie verder af I te maken." De ontboezeming van Amster dammer Ischa Swarz verwonder Ludo Benoy toch ook. „Toegege ven, dat horen we hier niet zi vaak. Maar het is plezant om t horen en het streelt ons wel. He geeft ook aan dat de afstand nie zo belangrijk is. Natuurlijk stu deren er aan de universiteit vat Gent meer Zeeuws-Vlamingei dan Groningers. Maar daarme is niet gezegd dat de afstam alles bepalend is." Rudy van Hoof heeft weer wa cijfertjes tevoorschijn gehaald Om aan te geven dat het aanta parkeerstudenten toch dalend* is. „Als ik de cijfers zo een bekijk, denk ik dat ongeveer tier procent dit jaar als een parkeer jaar ziet. Dat is- meer geweest Een aantal studenten deed er doet niet eens de moeite om examen te doen." Alsof hij het minder hard wi maken, voegt Rudy van Hoof el aan toe dat ook Vlamingen weg blijven bij examens. „Weet j< wat ook bij Nederlanders mee speelt? Dat ze zich mispakt heb ben. In Nederland kun je zeggen kom, ik doe volgende maand we examen. Dat doen wij dus niet Morgen examen, is morgen exa men. Als u er niet bent, peen gehad. Ze moeten aanwezig zijn Punt uit." mensen gespreid moeten worden maar betaalbare woningen. He' was een nogal doorzichtige ver- dediging, die terecht Wallages dl vraag deed stellen hoe het dan toch kwam dat iedereen Bob kestein wekenlang verkeerd heeft begrepen. De conclusie is niet moeilijk- D' WD-leider heeft het thema min derheden welbewust aangeef pen om kiezers te winnen. Va» zijn 'slechts een paar opmerkin gen' en zijn antwoord op als-vraag bleef gisteren we® over. Maar tijdens de verkiezingscain pagne heeft hij als volleerd co® municator natuurlijk verdom goed geweten welke effecten opriep. En daar was hij ook P "it- ,1 Een politicus als Bolkestein we uiteraard dat het antwoord een als-vraag blijft hangen niet de vraag zelf. En dus ffl hij er zich ook achteraf niet o verwonderen dat bleef hang dat de WD uit was op aanscn ping van het asielbeleid. -j( Daarmee won hij kiezers. buit eenmaal binnen, kon gisteren grootmoedig het jac seizoen sluiten. Iedereen h hem verkeerd begrepen. Betl de kiezers die hem zijn gaven. Maar die kwamen f? ren van de koude kermis thm Jad privébelangen bij een drietal bedrijven die hij ten ièoeve van de staatsloterij inhuurde. )ie oneigenlijke verstrengeling «i belangen leidde niet tot ie en is geen reden tot straf- iichtelijke vervolging. Dat (drijft de Algemene Rekenka ar in een rapport, dat gisteren rad gepresenteerd. Staatssecre- (aris Vermeend (Financiën), die B het onafhankelijke onder- wkhad gevraagd, onderschrijft ((bevindingen. voormalige directeur van SENS blijkt persoonlijke belan gen te hebben gehad in het mai- lingbedrijf APM, in het automa- iseringsbedrijf Synergie en in Commotio bv. Zo verwierf Van Gastel in 1991 aandelen in APM, Kwijl het bedrijf toen al voor le staatsloterij werkte. Daarbij tuurde hij APM in voor een opdracht, terwijl het bedrijf duurder was dan de concurren tie. fan Gastel had vrijwel de vrije land bij het bevoordelen van Wrijven, omdat regels en pro cures voor offertes en contrac ten ontbraken, zo blijkt uit het rapport. De controle op het fi nancieel beheer en de organisa- Se bij de Staatsloterij zijn ern- tekort geschoten, aldus de itekenkamer. Of de Staatsloterij fcrdoor financieel nadeel heeft (eleden, is niet onderzocht. „No gal wat documenten waren zoek, daarom hebben we geen totaal beeld kunnen geven," zei het lid Engwirda van de Rekenkamer. Van Gastel ontkent in het rap port de beschuldigingen. Hij zou zich niet verrijkt hebben ten koste van het bedrijf. „Mijn overtuiging is dat ik het bedrijf naar eer en geweten maximaal gediend heb," aldus de gewezen directeur, die naar aanleiding van de voorlopige conclusies van de Rekenkamer op 14 maart ont slag nam. Vijf van de zes leden van de raad van commissarissen - 'tycoons' uit het bedrijfsleven - trokken zich een paar dagen la ter terug. In het rapport duikt de vraag op waarom de commissa rissen niet hebben zorg gedragen voor duidelijke regels en proce dures binnen de staatsloterij. De president van de Rekenkamer herhaalde gisteren dat de over heid een vinger in de pap moet houden als ze rijksdiensten ver zelfstandigt. De Staatsloterij kwam in 1992 op eigen benen te staan. Uit het rapport blijkt dat daarbij veel is misgegaan: cijfers van voor de verzelfstandiging bleken vernietigd en Financiën spande zich onvoldoende in om verstrengeling van belangen te voorkomen. B" TB,J Den Haag (anp) - WD-staatssecretaris Meijling (Defensie) beeft in het kabinet de wrevel van PvdA en D66 gewekt over rijn houding bij de aanschaf van gevechtshelikopters voor de krijgsmacht. Ministers van PvdA en D66 die let meest bij de aankoop van de tói zijn betrokken hebben De fensie-minister Voorhoeve, ook de WD, hun ergenis laten blijken over de volgens hen 'on ledige' manier van opereren van Meijling. Vijf ministers proberen onder lading van premier Kok een uit weg te vinden uit de impasse die de helikopter-order is ont- - Bij het eerste beraad, af- dinsdag, zou het hard- -hard zijn gegaan tussen de WD- en overige ministers. Zij kwamen er nog niet uit. kabinet moet een keus ma ken tussen de Amerikaanse Apa che-helikopter en de Frans- Duitse Tigre. Daarbij spelen ook de tegenorders uit die landen voor het Nederlandse bedrijfsle ven een grote rol. PvdA en D66 voelen voor de Tigre, de WD zet hard in op de Apache. Dat Meijling, maar ook Voorhoe ve, de Apache zo 'pushen', roept steeds meer de irritatie op van de beide andere coalitiepartners. Aan het Binnenhof heet het dat "PvdA en D66 op die manier tegenwicht willen bieden aan de zelfverzekerde houding van de WD na de grote verkiezings winst. COALITIEPARTNERS van het paarse kabinet zijn niet van zins »e regeringsploeg voortijdig te laten ontsporen. In een Kamerde bat dat weinig herinneringen opriep aan de felle discussies die afgelopen weken zijn gevoerd, werden de meningsverschillen Jver het asielbeleid bijgelegd. vVD-fractieleider Bolkestein heeft zich tijdens het debat uiterst ereghoudend opgesteld. De spraakmakende liberaal onder- «irijft het te voeren kabinetsbeleid en heeft er vertrouwen in dat doelstelling - terugdringing van het aantal asielzoekers - Wordt gehaald. ^at is andere taal dan in de weken voor en vlak na de statenverkiezingen. Toen irriteerde Bolkestein de coalitie mate- °os door zijn suggesties dat het asielbeleid ontoereikend was, waardoor veel strengere maatregelen nodig'waren, voor een belangrijk deel opmerkingen die voor de publieke B|„ne ,zÜn gemaakt, zo werd gisteren duidelijk. De door wikestein voorgestelde strenge maatregelen blijken of reeds in praktijk te worden toegepast of ze zijn eenvoudigweg niet "['voerbaar. jjn politieke opponenten hebben wekenlang een tactische fout gemaakt door niet inhoudelijk op de toespelingen van Bolkestein reageren. Zij verweten Bolkestein onfatsoenlijk gedrag, maar vet niet aan waaruit dat bestond. Bij het grote publiek asi i c"e houding de indruk dat alleen de VVD over het vont ersPr°b!eem durfde te spreken. Zonder er veel moeite Jf,doen, werd Bolkestein de taboe-doorbrekende kampioen °er helderheid. Dart van emoties en politiek winstbejag bleek gisteren dat de taak cS voor de we9 van het verstand kiezen. Dat is een goede qerii ,?n 20 9root maatschappelijk probleem is er niet mee S 'end wanneer de beleidsmakers vechtend over straat rollen. Dat wil met zeggen dat het onderwerp onbesproken moet blijven. isk^.P,raken van Bolkestein hadden demagogische trekken. Dat van r il ?evaar|ijl<- Anderzijds heeft de zogeheten helderheid noom i e!n en de massale bijval die hij heeft gekregen mro» duidelijk gemaakt dat het probleem niet onderschat worden. dje\|a^°anlijk asielbeleid moet. Er is echter niets op tegen om waiificatie te vertalen in streng, maar rechtvaardig. In Amsterdam hebben gisteren de eerste 92 veteranen het Nieuw-Guinea-herinneringskruis in ontvangst genomen. In totaal zullen 1000 veteranen die onderscheiding krijgen. In aanmerking komen oud-militairen die tussen 1949 en 1962 minstens drie maanden dienst deden in voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. foto anp (ADVERTENTIE) Mieke van der Wey: de dwarrel-diva van de kunst Hoe populistisch is Mr. TV Show Ivo Niehe? De nacht van de Oscars Interviews: Stevie Wonder, Gerard Thoolen, Chiem Marina (Oppassen!!!) van Houweninge Alle programmagegevens Columns van IIII Ij li Witteman, Büch, Midas J. D. Kroeske |l II K II Filmtips Los 2,- Voor 20 gulden Yftllff tot 1 oktober, bel (035) 711911 MA6* AZ-INÉC Van onze redacteur geestelijk leven Haarlem - Paus Johannes Paulus II heeft het ontslag van de 71-jarige hulpbisschop dr. J. Lescrauwaet van Haarlem aan vaard. Dat heeft de Haarlemse bisschop H. Bomers gisteren bekend gemaakt. ■Lescrauwaet had de paus vorig jaar gevraagd om zijn functie in Haarlem te mogen neerleggen. Het lange uitblijven van de pau selijke instemming wordt in ker kelijke kringen in verband ge bracht met zowel de bestuurlijke crisis in het bisdom Haarlem als de vacature voor een nieuwe bisschop voor de krijgsmacht. Er zou geprobeerd zijn beide zaken tegelijk op te lossen met de benoeming van een nieuwe hulpbisschop van Haarlem. Maar blijkbaar vergt dat nog zoveel tijd dat Rome niet langer heeft willen wachten met aan vaarding van Lescrauwaets ont slag. Behalve het vinden van een ge schikte kandidaat voor een ge combineerde functie hulpbis schop van Haarlem/legerbis schop zou het probleem zijn dat Bomers na Lescrauwaets ontsla gaanvrage geen nieuwe hulpbis schop heeft gevraagd c.q. wil vragen in Rome. Zo'n aanvrage is kerkrechtelijk een vereiste. Bomers zou onlangs in het strik te geheim in Rome zijn geweest in verband met deze kwestie. Lescrauwaet diende vorig jaar naar eigen zeggen zijn ontslag in om persoonlijke redenen van ge vorderde leeftijd en gezondheid. Het was een publiek geheim dat de hulpbisschop weinig werk kreeg toebedeeld van zijn bis schop. De hulpbisschop hield zich ook afzijdig in de bestuurs crisis rond Bomers. Den Haag (anp) - Nationale Ombudsman M. Oosting is bezorgd over de medische verzorging van gedetineerden in gevangenissen en huizen van bewaring. Hij kreeg in 1994 vier klachten over de omstandigheden waaronder gedetineerden in hun cel wa ren overleden. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Nationale Ombudsman over 1994, dat hij gisteren presenteer de. Oosting maakt zich vooral zorgen over de medische deskun digheid van penitentiaire inrich tingswerkers, de bereikbaarheid van inrichtingsartsen en de ac commodaties voor de verzorging van zieken. Alleen al omdat de helft van de gevangenen in Ne derland verslaafd is aan drugs, vindt Oosting dat de gezond heidstoestand in gevangenissen alle aandacht verdient. Het gevangeniswezen heeft on middellijk gereageerd door een speciale commissie van deskun digen in te stellen die de medi sche organisatie in penitentiaire inrichtingen gaat onderzoeken. Oosting heeft de minister van justitie in twee rapporten aanbe volen ervoor te zorgen dat het personeel in de inrichtingen wordt bijgeschoold om zelf moordgedachten bij gedetineer den te leren herkennen en beter met dergelijke gevangenen te le ren omgaan. Artsen die wacht dienst hebben, moeten volgens Oosting dicht bij de inrichting wonen. Verdachten die in psy chiatrische ziekenhuizen verblij ven, mogen niet zonder overleg met medici worden ingesloten. Den Haag (anp) - Er komt een speciale recherchedienst die zich gaat richten op cor ruptie en fraude bij ambte naren en politie. De nieuwe eenheid valt onder de Rijks recherche. Zij wordt een speciale criminele inlichtin gendienst, gevestigd in Utrecht. Volgens het Openbaar Mi nisterie betekent dit niet dat het een rommeltje is bij het overheidsapparaat. De re cherche-eenheid moet meer als preventie worden gezien. Ambtenaren die bijvoor beeld met geldstromen wer ken lopen groot gevaar in de armen van de georgani seerde criminaliteit te lo pen. De dienst zal samenwerken met de 25 politieregio's, de bijzondere opsporingsdien sten en de Binnenlandse Veiligheidsdienst. Bij extre me gevallen van corruptie zullen ook informanten en infiltranten worden ingezet. Maastricht (anp) - De van corruptie verdachte oud-gedeputeerde, tevens ex- burgemeester van Brunssum H. Riem zegt niet beseft te hebben dat de provin ciale stukken die hij had ontvangen vertrouwelijk van aard waren. Daarom had hij de documenten niet overge dragen aan zijn PvdA-partijgenoot J. Tinde- mans, die hem opvolgde als gedeputeerde in Limburg. Riem zei dat gisteren in Maastricht op de derde procesdag. Officier van justitie mr. H. van Attevelt beschuldigt Riem van schending van ambts geheimen en het laten uitlekken van ver trouwelijke informatie naar bevriende grindbedrijven. De verdachte verklaarde dat hij de stukken van anonieme afzenders had ontvangen. Bovendien waren de grindbedrij ven volgens Riem nauw betrokken bij zaken als ontgrondingen en konden zij beschikken over bepaalde bescheiden. Tindemans noemde het onbegrijpelijk dat bepaalde stukken rechtstreeks van zijn bu reau bij Riem waren terechtgekomen. De voormalige commissaris van de koningin in Limburg, Mastenbroek, vond dat alleen al het toespelen van stukken aan de oud-bur gemeester laakbaar is. De huidige gouver neur, Van Voorst tot Voorst, noemde het ongepast dat vertrouwelijke stukken naar buiten zijn gebracht. De rechtbank boog zich verder nog over de valsheid in geschrifte waaraan Riem zich als burgemeester van Brunssum schuldig zou hebben gemaakt. Volgens de officier van justitie is het bewijs hiervoor onder meer te vinden in verschillende fakturen van een reis naar Israël die Riem in maart 1992 samen met zijn echtgenote heeft gemaakt. De verdachte zei dat de afwijkende nota's zijn ontstaan doordat zijn aanvankelijke privé-reis is omgezet in een reis met gemeen telijk belang. De toenmalige gemeentesecre taris van Brunssum en tevens voorzitter van de Stichting Folkloristische Parade vond dat Riem in Israël onder andere moest proberen een dansgroep te contracteren voor het feest in het plaatsje. De vrouw van Riem zou daarbij een rol spelen. Daarom zou de ge meente ook haar reiskosten betalen. Het toenmalige college van B en W besloot daartoe op 10 maart 1992, aldus Riem. De wethouders en de gemeentesecretaris hebben echter verklaard dat Brunssum al leen de reiskosten voor de burgemeester zou vergoeden. Riem bleef er woensdag bij dat de gemeente de totale kosten zou betalen. Desondanks betaalde hij een gedeelte, 1150 gulden, terug. Het besluit over de reiskosten is net als andere besluiten van B en W over neven functies van de burgemeester, twee dagen na de huiszoeking bij Riem schriftelijk vastge legd. Naar de mening van de officier van justitie leveren deze antedateringen meerde re gevallen van valsheid in geschrifte op. Voor deze feiten hebben de oud-wethouders en de ex-gemeentesecretaris al terechtge staan, maar de rechtbank sprak hen vrij. De rechtbank hoort donderdag nog vier getui gen. V3 Soms is toeval een vervelende omstandigheid. Net nou de VVD in de Kamer zijn beste doet om bij de coalitie weer in een goed blaadje te komen, verschijnt er in het eigen VVD-blaadje een tekst die wellicht discrimine rend is. v Justitie is een onderzoek begonnen en de hoofdredac teur van het VVD-blaadje zegt dat er sprake is van een schrijffout. Het blaadje schreef: 'Door de immigratie krachtig te beperken, kan de de integratie worden bevorderd en de criminaliteit krachtig worden bestreden.' In plaats van 'criminaliteit' had er 'discriminatie' moeten staan, beweert de hoofdredacteur. Dergelijke nuanceringen komen waarschijnlijk niet eens over bij het kiezersvolk en ik vraag me zo langzamerhand trouwens af of mensen bij het woord' minderheid in eerste associatie aan getalsverhoudingen of aan inferioriteit denken. Volgens mijn woordenboek kan minderheid inder daad ondergeschiktheid in aanleg of begaafdheid betekenen en zo bezien klinkt de term 'Het nationale minderheden-debat' wel heel erg wrang. Hypocriet is zo'n debat natuurlijk hoe dan ook. De arrogantie c.q. kortzichtigheid dat je per stembus geuit ongenoegen kunt wegdebatteren in een Haags vergader zaaltje getuigt van weinig realiteitszin. Simpel gesteld is democratie alleen maar een kwestie van 'meeste stemmen gelden'. Ik koester niet de ijdele hoop dat dat debat iets aan het kiezermotivatie veranderd heeft. MERIJN Utrecht - Er komen praktisch geen blindegeleidehonden meer van het Koninklijk Nederlands Geleidehonden Fonds (KNGF) in Amstelveen. Voor blinden en slechtzienden dreigen hierdoor problemen omdat zij grotendeels afhankelijk zijn van honden van het KNGF. Dat zegt directeur Van der Waals van de Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS) in Utrecht. Bij het KNGF heerst al maanden een hooglopend conflict rond de directeur. Een groot deel van de 15 medewer kers van de opleidingsafdeling heeft zich daarom ziek gemeld of blijft spontaan weg. Den Haag - Een van de vervuilers van de Coupépolder in Alphen aan den Rijn, S. Kemp, moet meebetalen aan de bodemsanering van het terrein. De rechtbank in Den Haag veroordeelde de man gisteren tot het betalen van 15 procent van de kosten. De Staat moet zelf ook vijftien procent betalen, omdat ambtenaren onvoldoende toezicht hebben gehouden. De" totale saneringskosten zijn nog steeds niet vastgesteld maar worden op ongeveer negen miljoen gulden geschat. De Staat had in een civiele procedure tegën Kemp een schadevergoeding van een miljoen geëist. Maar omdat zeker acht andere bedrijven plus de overheid zelf verantwoordelijk zijn voor illegale stortingen in de Coupépolder, vindt de rechtbank dat Kemp niet overal voor hoeft op te draaien. Den Haag - De P.C. Hooft-prijs 1995 voor verhalend proza gaat naar A. Alberts (1911). Dat heeft de Stichting P.C. Hooft-prijs voor Letterkunde bekendgemaakt. Alberts schreef korte verha len, novellen, romans, historische romans en memoires. In 1975 werd hij onderscheiden met de Constantijn Huygensprijs voor zijn gehele letterkundige oeuvre. Eerder dit jaar kreeg hij een eremedaille van de Universiteit van Utrecht voor zijn verdien sten op het terrein van de Nederlandse letterkunde. De P.C. Hooft-prijs bestaat uit een geldbedrag van 75.000 gulden en een oorkonde. Den Bosch - Bij het gerechtshof in Den Bosch is gisteren tegen de 60-jarige agent D.K. voor mishandeling van een arrestant 1500 gulden boete geëist en een maand voorwaardelijk. De nu gepensioneerde verdachte ontkende dat hij onnodig geweldda dig optrad bij de arrestatie van de 32-jarige Turk H. Köksal in Venlo in de nacht van 7 op 8 januari 1993. De rechtbank in Roermond sprak de brigadier eerder vrij. De Venlose politie werd de bewuste nacht gewaarschuwd dat een vermoedelijk dronken man een paaltje omver had gereden. Köksal was echter niet dronken, maar onwel als gevolg van een erfelijke kwaal. K. ging bij de aanhouding gewelddadig te werk. Pas na uren in de cel werd de man naar het ziekenhuis gebracht, waar hij de volgende dag overleed. De zaak heeft in de Turkse gemeenschap grote beroering gewekt. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Natuurlijk, de Raad voor de Verkeersveiligheid is formeel onafhan kelijk. Maar in de praktijk werkt zoiets niet: na de statenverkiezin gen was de tijd eindelijk rijp voor vrijgeving van het onderzoek," aldus Stoop. De raad ging vorige week toch tot publikatie over omdat volgens voorzitter mr. Pieter van Vollenhoven 'de roep om openbaarheid steeds groter is geworden'. Overigens ontkende oud-commissielid Hendrikx gisteren dat er sprake is van selectieve informatievoorziening aan de Commissie- Hermans. „Of de commissie na lezing van het onderzoek tot een anders advies zou zijn gekomen, weet ik niet. Maar er zijn meer onderzoeken die de commissie niet heeft geraadpleegd." (ADVERTENTIE) r\t' t yji Li IC de bus „,,„r de phantom J ^06-300100/ VSB CIRCUSTHEATER SCHEVENINGEN Dagelijks 20.00 uur (behalve op maandag); zondags ook matinee 14.00 uur Kaartverkoop, diner- en hotelreserveringen: (7 dagen per week 10-22 uur; 40 et per min.)

de Stem | 1995 | | pagina 3