Renovatie burgerzaal Oostburg Gel. De hi B en W Oostburg laten zwembad Schoondijke slopen uit veiligheid Rechter kiest kant boeren POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Ruimte is niet toegankelijk voor mindervaliden en weinig representatief Aantal vaste medewerkers stijgt fors bij Neckermann 'Maya kan naar de pomp lopen' Jong plant jong groen College w DE STEM ZEELAND Johannes Passion in Kloetinge Installatie R. Meijer van GroenLinks op 30 maart Oude Vaart wint netbaltoernooi Aanrijding Inbraak Snelheidscontrole Vakantiewoning Brand Ongeval Poolbiljarten teams Finales poolbiljart Ador-vrouwentennis Ador-mixed-tennis Ador-tennis mannen Inbraken in woningen en winkel' pE STEM Bazar in Ter Schorre DONDERDAG 23 MAART 1995 C3 Van onze verslaggever Oostburg - Het zwembad in Schoondijke wordt in mei of juni gesloopt. De meerderheid van de gemeenteraad besloot vorige week dat het zwembad dit jaar niet meer open gaat in verband met de bouw van het nieuwe sport complex in Oostburg. Vanwege de veiligheid willen B en W van Oostburg het bad in Schoondijke laten slopen. In de herzie ning van het Urgentieschema 1995 is hiervoor een bedrag van 38.000 gulden opgenomen. Zodra de herziening door de gemeenteraad is vastgesteld gaat het college diverse offertes voor de sloop aanvragen. Wat er in de plaats van het zwembad komt, is nog niet bekend. Zowel het college als de meerderheid van de raad vonden het te duur om het zwembad in Schoondij ke nog een jaar open te houden. Er zou ongeveer veertigduizend gulden geïnvesteerd moeten wor den. De gemeente heeft te maken met richtlijnen van de provincie omtrent wettelijke vereisten waaraan een zwembad moet voldoen. De gemeente probeerde de provincie nog wel op andere gedachten te brengen omdat het maar om een jaar gaat maar de provincie hield voet bij stuk. Ondanks dat het maar om een jaar gaat moest er toch worden geïnvesteerd in aanpassingen van het zwembad. En dat vindt het college en de meerder heid van de raad, mede gelet op de bezoekersaan tallen van vorig jaar, teveel van het goede. De Dorpsraad Schoondijke heeft zich een tijd lang verzet tegen de sluiting van het zwembad maar wierp het hoofd in de schoot toen duidelijk werd dat de meerderheid van de gemeenteraad de me ning van het college deelde. Het is nog niet bekend of het zwembad in Breskens eenzelfde lot is beschoren. Dat bad is door de gemeente verkocht aan de projectontwikkelaar van Scheldeveste en het is volgens een woordvoer der van de gemeente aan de koper om het bad wel of niet te slopen. Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en Wethouders van Oostburg willen dit jaar beginnen met de renovatie van de burgerzaal van het gemeentehuis. Deze renovatie is hard nodig omdat de burgerzaal momenteel niet toegankelijk is voor mindervaliden en tevens weinig representatief. T i - In de herziening van het urgen tieschema 1995 is een bedrag van 65.000 gulden opgenomen voor de broodnodige aanpassin gen. Het gaat om het invalide toegankelijk maken, aanbrengen van een infrarood-voorziening gehoorgestoorden en vervanging van de geluidsinstallatie, schil derwerk aan plafond en wanden, vervanging van armaturen en (wellicht) elektrische bedrading en vervanging van de gordijnen. Deze aanpassingen behelzen de eerste fase van de renovatie. Voor volgend jaar staat de twee de fase op het programma. Het gaat dan om vervanging van de tafels, schilderwerk aan voor portaal en trappenhuis, alsmede buiten, onderhoud aan de klok- ketoren inclusief vervanging van het uurwerk en overig groot on derhoud van het oude deel van het gemeentehuis. Naast deze renovatie wil het college tienduizend gulden uit trekken voor een tentoonstel lingshoekje bij de entree. Het gaat om de plaatsing van twee vitrine-kasten met verlichting. Het doel is de voor-entree aan genamer en interessanter te ma ken door middel van wisselende tentoonstellingen. Vorig jaar was 75.000 gulden gereserveerd voor de nieuwbouw van de kantine. Dit plan ging niet door zodat dat bedrag nu gebruikt kan worden voor de renovatie van de burgerzaal en de realisatie van het tentoonstel lingshoekje. Van onze verslaggever Sint-Jansteen - Het aantal vaste medewerkers bij de Zeeuws- Vlaamse vestigingen van het postorderbedrijf Neckermann is vorig jaar fors gestegen met 17,3 procent. Dat blijkt uit het sociaal jaarverslag over 1994 De oorzaak van de toename dat veel medewerkers met een tijdelijk contract en een aantal uitzendkrachten een contract voor onbepaalde tijd hebben ge kregen. Het aantal vaste mede werkers ging vorig jaar van 421 naar 494 mensen. Daar tegen over staat een lichte daling van het gemiddelde aantal full-time banen bij Neckermann. Dat komt omdat er nogal wat uit zendkrachten werden ingezet. Het afgelopen jaar viel ook een grote verschuiving waar te ne men naar de leeftijdsgroep van 35 jaar en ouder. Toch is nog bijna 45 procent van alle mede werkers jonger dan 35 jaar. Vol gens het jaarverslag ligt de oor zaak van de verschuiving in het feit dat het bedrijf meestal part time banen aanbiedt. „Jongeren blijken toch vaker de voorkeur te geven aan full-time banen," aldus het jaarverslag. Daarnaast heeft Neckermann beduidend meer vrouwen dan mannen in dienst. Bijna drie kwart van de vaste medewerkers bestaat uit vrouwen. Door de ligging in Zeeuws-Vlaanderen bestaat bijna twintig procent van het personeelsbestand uit buitenlanders. De meesten daar van zijn Belgen. Vervolg van voorpagina Zeeland Dat de rechter de kant van de boeren zou kiezen, werd vorige week tijdens de rechtszitting al duidelijk, toen hij fel uithaalde naar de gemeente Sas van Gent. De veehouders eisten vorige week behalve een snelle beslis sing op hun vergunningaanvraag ook schadevergoeding. Van Ge- nugten en Brugmans zeggen dat ze door getreuzel van de ge meente al meer dan een miljoen verlies hebben geleden. Dit om dat de afgelopen jaren de bouw kosten en de prijzen van mest quota zijn gestegen. Ook zijn inmiddels de milieu-ei sen voor veehouders aange scherpt, zodat de boeren nu min der varkens kunnen houden dan toen ze hun vergunning aanvroe gen. De veehouders zullen het totale bedrag straks proberen te verhalen op de gemeente via een aparte procedure bij de Raad van State, maar ze hadden graag nu alvast een voorschot gehad van 150.000 gulden per persoon. Rechter Polak heeft deze eis af gewezen. Burgemeester mevrouw J. van Rest van Sas van Gent wilde gisteravond geen commentaar geven op de uitspraak. „We heb ben hierover nog niet gespoken in het college en bovendien heb ben wij die uitspraak nog niet gekregen," zei ze. Het ziekteverzuim daalde vorig jaar over de gehele lijn met bijna elf procent. Opvallend is dat bij Neckermann Nederland in Ter- neuzen juist een stijging te zien viel. Daarnaast blijkt dat mede werkers met part-time contrac ten aanzienlijk vaker ziek zijn dan full-time medewerkers. Om dat deze ontwikkeling haaks staat op wat normaal te ver wachten zou zijn, zal dit jaar onderzocht worden welke oorza ken dit heeft. Hoewel de daling van het zieke- teverzuim aardig klinkt gaan er op jaarbasis voor het bedrijf toch altijd nog meer dan 51.500 produktieve uren verloren we gens ziekte. Dat komt neer op bijna driehonderd werkmaanden of zo'n 25 full-time banen. Geheel toepasselijk op We reld Waterdag heeft de Zeeuw se Commissaris van de Konin gin, Van Gelder, gistermiddag met een symbolische handeling het startsein gegeven voor de inzameling van geld voor een drinkwaterproject van Simavi in India. Dat gebeurde in het Pompstation van Delta Nuts bedrijven in De Braakman. De jaarlijkse collecteweek van de hulporganisatie Simavi staat voor het derde achtereenvol gende jaar in het teken van water, ditmaal met het motto 'Maya kan naar de pomp lo pen'. In de aanloop naar de collecte bezochten vrijwilligers van Simavi scholengemeen schappen in Oostburg en Ter- neuzen. In aansluiting daarop melden zich enkele honderden scholieren als collectant. FOTO WIM KOOIJMAN 'Jong geleerd, is...'. Kinderen moeten goed om leren gaan met de natuur in hun directe omgeving. Om de zorg voor natuur en milieu te stimuleren vindt daarom sinds jaar en dag de Nationale Boomfeestdag plaats. Gisteren waren school kinderen in heel Zeeuws- Vlaanderen in de weer met jong groen en spaden. Zoals hier in Biervliet. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondente Kloetinge - Passies in de, paasperiode, die horen erbij. De Christelijke Oratorium vereniging Goes met zijn 120 leden verzorgt dit jaar de Johannes Passion van J. S. Bach in de Geerteskerk in Kloetinge. Het koor heeft de taak om de beschouwende teksten en medi taties te vertolken in lyrische koren en koralen. Het verhaal wordt gebracht door Ludwig van Gijseghem die de rol van de evangelist zingt. Het Dordts Kamerorkest en het koor wordt gedirigeerd door Izaak Ruissen, cantor en mu ziekleraar en voor de orgelpartij tekent Janny Dieleman. De andere solisten zijn: Frans Kokkelmans (Christus) sopraan Elma van den Dool, de alt Mar- gareth Beunders, de tenor Alex Vermeulen en de bas-bariton Emile Godding. Zaterdag 25 maart, aanvang 20.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - R. Meijer treedt donderdag 30 maart officieel aan als lid van de Terneuzen- se gemeenteraad voor Groen Links. Hij neemt de plaats in van G. Piscaer, die enkele maanden geleden ontslag nam als raadslid nadat hij in opspraak kwam in verband met mogelijke fraude bij zijn werkgever, de gemeentelijke stichting Welzijn. Meijer nam deze maand al infor meel deel aan de vergaderingen van diverse adviescommissies aan het college van burgemees ter en wethouders. Met zijn installatie als raadslid, wordt hij voor GroenLinks te vens afgevaardigde in de com missies Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening, Openbare Wer ken en Verkeerszaken en Maat schappelijke Dienstverlening, Volksgezondheid, Sociale Werk voorziening, Sport, Cultuur, Re creatie en Toerisme. Meijer's partijgenoot en mede raadslid A. van Himme neemt van Piscaer het fractievoorzit terschap over en neemt ook zit ting in de commissie voor Alge meen Bestuur, Openbare Orde en Veiligheid en Economische Aan gelegenheden. Meijer wordt ver der plaatsvervangend lid van de commissie voor Georganiseerd Overleg en lid van het algemeen bestuur van het recreatieschap De Braakman. De installatie van Meijer is on middellijk na de opening van de raadsvergadering om 19.30 uur. Van onze correspondent Terneuzen - De schoolsportcommissie hield gisteren in sa menwerking met volleybalclub Scheldesport een geslaagd toernooi voor leerlingen van het basisonderwijs uit Groot- Terneuzen. Het was de eerste keer dat een netbaltoernooi voor de jeugd werd gehouden. Het spel is een voorloper van het eigenlijke volleybal en wordt gespeeld met drie tegen drie op een veldje van 4.5 bij 4.5 meter. Net als bij volleybal is het de bedoeling om de bal over een net naar de tegenpartij te slaan. Als de bal de grond raakt is er een punt gemaakt. Voor het toernooi hadden twintig teams zich ingeschreven. Winnaar werd de basisschool Oude Vaart. Op de tweede plaats eindigde De Wiekslag en derde werd De Maatjes uit Biervliet. vincialeweg/Molenweg in de gemeente Oostburg werd dins dagmiddag de auto, bestuurd door een 59-jarige man uit Duisburg, geheel vernield Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Het onge val gebeurde doordat een over de Molemweg naderende auto Axel - Bij een aanrijding op de kruising Zaamslagseweg/ Zaamslagsedijk werd de auto, bestuurd door een 83-jarige inwoner uit Terneuzen, be schadigd. De man kwam op de kruising in botsing met een voor hem rijdende auto, be stuurd door een 27-jarige au tomobilist uit Zaamslag, die linksaf de Zaamslagsedijk wilde oprijden. Volgens de po litie was de Terneuzenaar hem op dat moment reeds aan het inhalen. Aardenburg - Dinsdag is tus sen 13.00 en 18.00 uur inge-, broken in de woning van een 43-jarige man uit Aardenburg. 'Vermist wordt een drietal spaarpotten met daarin een onbekend geldbedrag. Men drong het pand binnen door het forceren van een raam. Hulst - Bij een dinsdag tussen 12.30 en 14.30 uur op de Absdaalseweg te Hulst gehou den snelheidscontrole kregen 34 weggebruikers een proces- Kledingdiefstal verbaal wegens het overtreden van de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. Gecon troleerd werden 628 voertui gen met als hoogst gemeten snelheid 96 kilometer per uur. Nieuwvliet - Bij een inbraak Botsing in een aan het Lamsoor te Waterlandkerkje - Bij een ver- Nieuwvliet staande vakantie- keersongevai op de Turk wnninö wprrion oon modno. L J weg werden gistermorgen twee personenauto's zwaar beschadigd. Een 24-jarige au tomobilist uit Zaamslag keer de op een gegeven en lette daarbij niet voldoende op het overige verkeer. Zodoende kwam hij in botsing met een auto bestuurd door een 46-jarige inwoner van het Bel gische Sint Margriete. bestuurd door een 67-jarige man uit Nieuwvliet, geeil voorrang verleende. Diens au to werd slechts licht bescha digd. Overslag - Omstreeks tien uur gistermorgen ontstond een brand in de keuken van een woning aan De Gebuurte te Overslag. Een met houten schroten betimmerde schoor steen raakte op een gegeven moment zodanig verhit dat de schroten vlam vatten. De ge alarmeerde brandweer was snel ter plaatse zodat de scha de beperkt bleef tot wat ver brandde schroten en brand- vlekken aan de vloerbedek king. Terneuzen - In kledingzaak aan de Noordstraat te Terneu zen werd in de loop van dins dag een grote hoeveelheid kle ding gestolen. De waarde is ongeveer duizend gulden. woning werden een magne tron, videorecorder en radio ontvreemd. Men had zich toe gang verschaft door het force ren van een raam. De woning is eigendom van een 49-jarige man uit het Duitse Rodgau. Oostburg - Bij een verkeers ongeval op de kruising Pro- Axel - De strijd aan de kop in de eerste divisie van de Pool- vereniging Kanaalzone is nog helemaal open. PPP's voert momenteel de klassering aan met slechts één wedstrijdpunt voorsprong op Ambassadeur. Die leidende positie heeft PPP's te danken aan de 4-2-overwinning die dat team in de tiende wedstrijdweek te gen concurrent en het tot dan aan de leiding gaande Ambas sadeur boekte. In de tweede divisie is de titelstrijd vrijwel beslist. Kombuis voert de klassering aan met twaalf punten voor sprong op Zondagsvermaak. UITSLAGEN Eerste divisie: PPP's-Ambassadeur 4-2, De Gravin-Dream Team 3-3. Tweede divisie: Zondagsvermaak- Jeans Bar 4-2, 't Zand-Les Amies 3-3, Kombuis-Stooters 4-2. STANDEN Eerste divisie: 1. PPP's 17 wedstrij den, 36 wedstrijdpunten en 65 spel- punten, 2. Ambassadeur 17-35-68, 3. De Tukker 16-26-61, 4. Dream Team 17-16-40, 5. De Gravin 17-11-35, 6. Roskam 16-10-31. Tweede divisie: 1. Kombuis 17-41-74, 2. Zondagsvermaak 16-29-57, 3. Les Amies 17-27-58, 4. Jeans Bar 17-24-52, 5. 't Zand 17-17-41, 6. Stooters 16-1-18. Axel - De finales van zowel de singles-, doubles- captains- en kasteleins-cup poolbiljart worden zaterdag 15 april om 20.00 uur afgewerkt in het cultureel centrum De Halle te Axel. Die finales worden vol gens het systeem best of five gespeeld. De Eyke Hoogen- doorn-cupfinale wordt zater dag 22 april eveneens om 20.00 uur gehouden in De Hal le. Dan speelt men best of three. Na afloop van die finale worden de prijzen van de ver schillende competities uitge reikt. Hoek/De Braakman - Does burg bereikte de finale van de verliezersronde op het afval- schema A van de Ador-tennis- competitie voor vrouwen in De Braakman. Tegen SJEF werd weliswaar met 2-2 gelijk gespeeld maar het gamesaldo van Doesburg was net iets gunstiger (12-11). Voor Does burg wonnen Ria Wisse en Sari Hamelink met 8-4 van Rita de Clerck en Jeanine Longueville, terwijl voor het team uit Aardenburg Paula van de Heyden en Myriam Trapman via 7-4 succesvol waren tegen Henny Sloover en Magda Roelofs. UITSLAGEN Afvalschema A: halve finale: Noord- zuidkwartet-De Kreek 4-0, Louwer- se-Nouveau 4-0; halve finale verlie zersronde: Wit-wit-wit-Vijverboom 0-4, SJEF-Doesburg 2-2 (11-12). Afvalschema B: halve finale: Ver- planke-Boskreek 1 4-0, De Keyzer- TS Ador 0-4; halve finale verliezers- ronde: Tegenstanders-Drive 1-3, Aardenburg-Zeeland Supply 2-2 (14-16). Afvalschema C: halve finale: Petit Paris-Ador Sport 1 2-2, Verhelst- Volhouders 4-0. Hoek/De Braakman - Erpel- kappers plaatste zich voor de finale van het afvalschema C in de Ador-mixed-tenniscom- petitie dankzij een 8-4-zge op De Kraker. Beide dubbels gin gen naar Erpelkappers via de combinaties Theo Voermans/ Lau Schreurs en Tilly Dierick Janny Erpelink ten koste van Gilbert en Peter Brandt (9-7) en Conny Gans/Chris Wieland (11-5). Verder waren voor Er pelkappers de mixed-koppels Tilly Dierick/Theo Voermans en Ingrid Scheele/Carlos Hoogwijk succesvol door winst op respectievelijk Janny Scheele/Dion Beuzenberg (7-6) en Chris Wieland/Peter Brandt. Voor De Kraker kon den de mixed-combinaties Janny Scheele/Gilbert Brandt en Conny Gans/Dion Beuzen berg iets terugdoen via posi tieve scores van 7-4 en 5-3 op achtereenvolgens Janny Erpe- link/Carlos Hoogwijk en In- grid Scheele/Lau Schreurs. TTSLAGEN Afvalschema C: halve finale verlie zersronde: Erpelkappers-De Kraker' 8-4, Akba-Wijland/Neels 0-12. Afvalschema D: halve finale: Voor uit 1-Baronie 5-7, Sjans-Vooruit 2 7-5. Hoek/De Braakman - In de Ador-tenniscompetitie voor mannen schaarde Wabeco ziek bij de laatste twee op de ver liezersronde van het afval schema C door met 7-5 t' winnen van Onze Zorg. Roi®ï' Naeyaert zegevierde met 9-2 over Johan Vermeulen Adrie Hendrikse was met 6-5 te sterk voor Isgar Klaver. Namens Onze Zorg versloeg Wim Carabain met 6-4 Hila® Risseeuw. Het treffen Ben Sanders (Onze Frank d'Haens eindigde dels 6-6 onbeslist. De dubbels werden eerlijk verdeeld walt het duo Vermeulen/SandeB won met 9-5 van Naeyae™ Risseeuw en de combina'11 d'Haens/Hendrikse met 9-t van KLaver/Carabain. UITSLAGEN Afvalschema B: halve finale: Roo Fashion-Van Noorden 12-0, Cerw' tar-Cruson 4-8; halve finale ver»; zersronde: Onze Zorg-Wabeco SGZ 1-Ador Sport 1 10-2. Goes - In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebrofe' in een twaalftal winkels en woningen in Kapelle, Yerseke" Rilland. Uit een woning in Rilland aan de Adriaan Buteynweg werd eeng®11 hoeveelheid cd's en verder een aantal sieraden gestolen. In Kar was een aan de Dreef gevestigde slijterij het doelwit, waarbij1" geldbedrag uit de kassa werd ontvreemd. De meeste inbraken werden gepleegd in Yerseke. Van onze verslaggever Oostburg - B en Oostburg willen project Kustaanpa krediet beschikbaar van 870.896 gulden. Het project behelst het tisch promotiebeleid van yyV Zeeuws-Vlaandei plaatsing van informati van De Sterren in Cadz aanleg van een fietspad duingebied langs de Vlar derweg en de begeleid het Kustproject Frisse N< Alle vier projecten krijge die uit de middelen van c pese Unie in het kader doelstelling 5B. Deze gel bedoeld om de leefbaarl het platteland te verbetei Het krediet komt zodoei ten laste van de gemeen dat de gemeente wel de ger is van de subsidie, college aan de raad krediet beschikbaar te De subsidie wordt bij w voorschot verstrekt zoda meente ook geen rentev kwijt is. De gemeente lo gens het college ook gee ciële risico's omdat met c cipanten in het project e eenkomst wordt afgesloti Naast de Europese subs talen ook de Cadzandse nemers mee aan het Kus) Daarnaast vindt er pub nanciering plaats waaror Economische Zaken. M geldt niet voor het fietsp de Vlamingpolderweg. 1 fietspad rest een subsi vijftig procent. Vandaar de gemeente Oostburg drag overblijft voor de ring van het project Ku: van 150.000 gulden. De ring in dit fietspad is opg in de herziening van he tieschema 1995. De be middelen worden gepu reserve recreatieprojec raad krijgt hierover apart voorstel. Het voorstel om het kre schikbaar te stellen woi dag 31 december besprol de leden van de raadsco financiën. De vergaderin om 16.00 uur in het ge huis. Terneuzen - In het Tern verpleeghuis Ter Sch woensdag 5 april een bs opbrengst komt ten goed organisatie van ontspa programma's voor de b van het verpleeghuis. In de hal wordt een rommel- en bloemenmar richt. Op de tweede vei kan in Het Praetuus F Avontuur worden gesp De Meent zijn kansspele: aantal kraampjes. De 1 geopend van 13.30 tot 16 De liefde voor de his van Zeeuws-Vlaandi is George van Voore Aardenburg met de lepel ingegoten. Zijn der was van 1905 to' 1940 secretaris van toenmalige gemeent de en George neusde gelmatig in de notul boeken. Zijn belang: ling voor de historie toen geboren. Dat gi nooit meer over. Hij daarom ook lid van Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaan J-en die in juli 1961 i Oostburg werd opge vier jaar later werd ooren secretaris va vereniging. Op 20 ap neemt hij officieel al scheid van de Heem dige Kring. Fra" Pnze verslaggever apk van Cooten ?DN belangstelling vo eeuws-Vlaamse histor reed te noemen. Toch no e Tweede Wereldoorlog HP»igratie van veel Z amingen naar Amerika ee items waar hij zi _„e,estp in heeft verdiep S achten 8aan terug vi'jv tussen 1844 en 'Jttienduizend West- aJ!?ingen als gevolg j - aPPelziekte en en godsdienst naar Ameri zi n 19 Z v;

de Stem | 1995 | | pagina 18