Den Dullaert wil toch meer geld Hulst is tegen 'bezuiniging' bij Regionale Brandweer Playbackers staan op scherp voor actie Redt de basiliek DE STEM n^IéI Philippine rayonkampioen schoolvoetbal DAG klapper PLAATSELIJK nieuws ir Gelegenheid Mare Jeanne. Lars v. Gastel Marijlou Nuijten Pa 25-j. jubileum Wim 50 jaar Als gemeente Hulst meer evenementen wil moet ze maar meebetalen' Chantal Stichting Welzijn Ouderen niet akkoord met subsidie Hulst overweegt verplicht invoeren van poepschepje 11 PEAULE oor particulieren Bezorger Gefeliciteerd Jeep 151 m EN BELGIE ik hou echt van jou. Een blik vooruit... Balie 6th section Jane, Peter Suzan, Henk. Getrouwd ZEELAND C2 Opa, oma en Tom Axel presenteert inrichtingsplan voor Zuiddorpe Trimtocht toerclub Met vreugde Als de Staten lachen Axel 3 MAART 1995 X 73 'n Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. ijs per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, formaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij één van onze kantoren. Schriftelijke opgaven rorden uitsluitend geaccepteerd, indien am en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. fij behouden ons het recht voor teksten onder opgaaf van redenen te weigeren, ien de uitgever klachten bereiken over de gegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. Theo Weegels in Zevenbergen Jan Scheerhoorn in Zaamslag Jan van Dongen in Teteringen Walco Lips in Made 705 RS Roosendaal 236 iouwjr. Km Prijs 117.800 05-D1 25.500.- 87.900 07-87 16.950.- 1175.000 01-87 17.950, 58.000 06-90 18.750, [126.000 04-85 5.750, 17.500 10-93 37.500, [166.000 04-89 14.750, i5.587 08-91 21.500, 1138.900 07-87 4.750, b "kte auto's ■atie. i-garantie. heeft weer ïn complete korting. Dat de aanschaf- d verdienen, Je hebt altijd een grote ple in mijn hart. Vergeet dat niet, ondanks alles. maar een mooie tijd om op terug te zien. 'n chemische toekomst toegewenst! trouwen 31 maart 1995 te Gilze. Hun adres: Plevierstr 5, 4901 AE Oosterhout. gefeliciteerd met je bij J.d.P. van Van Harte Gefeliciteerd. Ik vergeet je niet. Sn. Pindakaas De burgemeester van de Marijkestraat wordt arijkest dus feesten maar! Elmira Engel Désiréé Fruitema Etten-Leur 22-03-'95 pESTEM DONDERDAG 23 MAART 1995 jan onze verslaggever - Een op het eerste loffelijk bezuini- d bij de Regionale landweer blijkt voor de ge rente Hulst juist een stuk juurder uit te pakken. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad dan ook voor de tweede begrotingswijzi ging van de Regionale Brand weer Zeeland af te keuren. In die begrotingswijziging zijn de gevolgen verwerkt van het besluit van het algemeen bestuur om voortaan geen reis- en loon kosten meer te vergoeden voor leden van werkgroepen en com missies. Voor de gezamenlijke deelnemende gemeenten aan de ze gemeenschappelijke regeling een kostenbesparing van ruim 27.000 gulden. Voor Hulst gaat de bijdrage daardoor met acht cent per in woner omlaag naar 5,28 gulden. Maar die verlaging van de kos ten is zeker geen bezuiniging te noemen. De bedoelde reis- en loonkosten komen voortaan voor rekening van de gemeenten die vertegenwoordigd zijn in werk groepen en commissies. Voor Hulst behartigt de gemeen telijke brandweercommandant de belangen. De loon- en reis kosten bedroegen vorig jaar zo'n 2.485 gulden per jaar en dat zal in 1995 ook rond die koers lig gen. De 'besparing' van acht cent per inwoner komt op 1.528 gulden en dat betekent dus dat Hulst voor 957 gulden het schip in gaat. In Hulst vraagt men zich af of de kosten van werkgroepen die voor de gehele gemeenschappe lijke regeling werken alleen af gewenteld moeten worden op de gemeenten die daarin vertegen woordigd zijn. Immers, het doel van een gemeenschappelijke re geling is om de kosten gemeen schappelijk te dragen. B en W van Hulst stellen de gemeenteraad voor niet akkoord te gaan met de gewraakte begro tingswij zinging en het algemeen bestuur van de Regionale Brand weer te vragen het besluit terug te draaien. fin onze verslaggever juist - Als de Hulster ge meenteraad meent dat Den Dullaert moet doorgaan met evenementen die veel publiek trekken, dan moet je gemeente ook maar meebetalen aan de finan- tiële gevolgen daarvan: Het bestuur van Den Dullaert je{t dat in een bezwaar tegen let raadsbesluit om geen extra geld te geven voor het aanbren- gen van brandveilige voorzienin- gen. Be gemeenteraad vindt dat Den Dullaert investeringen voor de brandveiligheid maar moet beta len door een greep te doen in de mderhoudspost. Die is extra goed gevuld, omdat het gemeen schapscentrum er de 'winst' over 1)93 in heeft gestopt. Geen middelen Volgens het Dullaert-bestuur lm daar echter niet uit geput rorden, omdat de al uit te voe len onderhoudswerken een stuk iuurder zullen worden dan ge pland. Het gaat daarbij om de dakbedekking van de Zuidhal die dit jaar wordt aangepakt en derenovatie van de voorzijde die voor 1996 op de rol staat. Den Dullaert zegt niet over de middelen te beschikken om de brandveilige maatregelen te be kostigen en zet daarmee de ge- leente voor het blok. Immers, als het gemeenschapscentrum, omwille van de brandveiligheid, geen grootschalige evenementen kan organiseren scheelt dat een hoop inkomsten. Dat werkt weer negatief door op het exploitatie tekort, waarvoor de gemeente opdraait. Het bestuur maakt verder be- nvaar tegen het feit dat men de tóet-opbrengsten niet naar de squash-hal mag toerekenen naar evenredigheid van het aantal be- De gemeente wil dat omdat dan het exploitatie- ort van de Zuidhal zal stij- Produkt Tenslotte is Den Dullaert het er niet mee eens dat de subsidie voor de komende drie jaar niet wordt verhoogd. Het gemeen schapscentrum had jaarlijks om 12.000 gulden meer gevraagd vanwege de toenemende kosten, maar de gemeente wil dat niet. Volgens het bestuur van Den Dullaert gaat de gemeenteraad voorbij aan de eisen die op het vlak van kwaliteit, inzet en des kundigheid moesten worden ge steld om het gemeenschapscen trum weer in een opwaartse spi raal te krijgen. Jet bestuur zegt het te betreuren uat er in de gemeenteraad 'zel- tten een afweging gemaakt wordt tussen de te leveren finan- ®le inspanning en wat daar voor aan 'produkt' aan de ge- Beenschap aangeboden wordt'. Goeiemorgen Hartelijk gefeliciteerd mei(s verjaardag van Tot vanavond. EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, 'e.01150-18924, fax 01150- 21767. jjxfecteuren: Peter Oggel (editie- ®ef), Frank van Cooten, Rein en der Helm, Florence Imandt, on Koomen (sport), Harold e Puysseleijr, Eugène ^erstraeten. ®°es: Klokstraat 1tel. 01100- jé°030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- eeverslaggever). «ulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 'J[51,fax 01140-19698. .5'«oteuren; Frank Deij (plv. ed. .j? Gerlach Hochstenbach. 132, De keeper van de Marijkeschool uit Axel pakt de bal bij Philippine. Van onze correspondent Hulst - Op het sportpark in Westdorpe is de school De Werf uit Philippine bij de categorie jongens-zevental len kampioen van het rayon Hulst geworden. De zeven deelnemende scholen waren in één poule onderge bracht, zodat iedereen zes wed strijden moest spelen. De school uit Philippine mag nu woensdag 10 mei deelnemen aan het kampioenschap van Zeeland, dat dit jaar in Zierik- zee plaatsvindt. Het was op het eind nog een spannende strijd. De Werf en de Oostvogels uit Lamswaarde eindigden beide met tien pun ten. Dat betekende dat het iets betere doelsaldo van De Werf de doorslag gaf. De rest van de uitslag: 3. De Kreeke (West dorpe), 4. De Ark (Hulst), 5. Fr. Hendrik (Sas van Gent), 6. Wa rande (Axel) en 7. Valckeburcht (Sas van Gent). Op de sportparken in Axel en Sint-Jansteen kwamen de jon gens-elftallen in actie. De veer tien teams waren onderverdeeld in vier poules. De vier winnaars spelen woensdag 12 april in Axel om het rayonkampioen schap. De winnaar doet op woensdag 10 mei mee aan het provinciaal kampioenschap, dat in Terneu zen wordt gespeeld. De vier poulewinnaars waren gisteren de Warande uit Axel, Antonius uit Axel, Heidepoort uit Hei kant en Ter Duinen uit Kloos- terzande. Van onze verslaggever Hulst - Het bestuur van de Stichting Welzijn voor Oude ren Hulst (SWO) gaat niet akkoord met de subsidie die voor de komende vijf jaar op 400.000 gulden per jaar is gesteld. De stichting vindt dat de gemeente in die subsi dietoekenning geen rekening Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst overweegt hondenbezitters te verplichten een poepschepje te gebruiken als ze hun hond uitlaten. Dat naar aanleiding van de vele klachten van bewoners uit de Hulster wijk Den Dullaert. (ADVERTENTIE) «avertentieverkoop «weiuzen: Zuidlandstraat I f- 01150-17920. ^01150-96554. ertegenwoordigers: «[tin Boeije, Hans Dimmers. 13751 Steens,raat 14'tel- 01140- jkrtegsnwoordigers: i ™d.yvandenBrande, n 'an Verstraeten. tein7ePleicler: Harry Muurmans, '6I' 076-236454. »!!?°nnummers en openings- p^overige afdelingen op Zoals deze krant gisteren be richtte, heeft de wijkraad Den Dullaert in een brief over de hondenpoepkwestie bij de ge meente aan de bel getrokken. Vorig jaar riep de gemeente in een brief alle hondenbezitters op voortaan wat beter op te letten. Volgens de gemeente laten alle Hulster honden bij elkaar per dag zo'n 300 kilo poep achter. Die brief heeft nauwelijks gehol pen, zo blijkt uit de regen aan Van onze verslaggeefster Zuiddorpe - De gemeente Axel presenteert zaterdag een voorlo pig inrichtingsplan voor een nieuwbouwwijkje in Zuiddorpe. Zaterdag houdt de Rabobank in heel Nederland 'hypothekendag'. Het filiaal in Axel nodigde de gemeente uit om daar met een kraampje aan mee te doen. De plaats waar de nieuwe huizen komen was al eerder bekend (als je het dorp vanaf Axel in komt aan de linkerkant). Maar een stratenpatroon is nog niet be kend, evenmin wat voor soort woningen er komen en hoe groot de stukken bouwgrond worden. Dat nu wordt zaterdag onthuld. „Het gaat om een zogeheten 'ar tist impression'. Dat is nog geen definitief plan, maar een optie hoe het eruit kan komen te zien", aldus een woordvoerster van de gemeente. klachten uit de Dullaert-wijk. Ook wethouder G. van de Voor de vindt dat de hondenpoep- overlast de spuigaten uitloopt en bestempelt het probleem als een 'mentaliteitskwestie'. Van de Voorde: „Het is inderdaad heel erg. Als bijvoorbeeld plantsoe nenwerkers van de gemeente de gazons maaien dan is het een en al blubber." Van de Voorde belooft de hon denpoep-kwestie dinsdag te be spreken in het overleg van het college van B en W. „Het is wellicht mogelijk om in de Alge mene Politie Verordening een bepaling op te nemen dat hon denbezitters verplicht worden een poepschepje en een zakje mee te nemen als ze hun hond uitlaten. We hebben dat tot nu toe nog niet overwogen omdat de controle daarop niet eenvoudig is. Maar we zullen het nu zeker overwegen." Kloosterzande - De leden van toerclub Disco Love halen hun fietsen weer tevoorschijn om deel te nemen aan de wekelijkse recreatieve trimtochten op zon dagochtenden. Zondag 26 maart openen zij om 09.30 uur hun nieuwe seizoen vanaf Disco Lo ve. De club, die momenteel 38 leden kent, nodigt voor deze tocht lief hebbers uit, die best eens een keer willen meefietsen. Naar aanleiding daarvan kan men eventueel beslissen om lid te worden van de toerclub. Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. OPTICIENS Pearle is hijhplezler heeft gehouden met achter stallig onderhoud en noodza kelijke investeringen. In een brief aan de gemeente spreekt het bestuur van 'onver- komelijke bezwaren' als de ge meente vasthoudt aan het vaste budget voor de komende vijf jaar. Voor eventuele tekorten in de begroting zal SWO in de toekomst zelf een oplossing moe ten bedenken, zo vindt de ge meente. Het budget is exclusief cao-verplichtingen. Hogere kos ten daarvoor worden de gemeen te gewoon betaald. De stichting wil pas akkoord gaan met het toegekende subsi diebedrag als 'de allernoodzake lijkste investeringen zijn ge daan'. Daarbij gaat het onder meer om de aanschaf van nieuwe kantoormeubelen, gordijnen en nieuwe binnen- en buitenver lichting, voor in totaal een be drag van ongeveer 50.000 gul den. Want, zo schrijft het bestuur in zijn brief, „de laatste jaren is onze mogelijkheid tot investe ring uit onze begroting ge schrapt. Dat heeft in De Lieve (het onderkomen van SWO, red.) zijn sporen nagelaten. Dit gaat ten koste van de activiteiten en de inzet van onze vrijwilligers." Van onze correspondente Hulst - Het feestprogramma van organisator Sjores Am- brasband dat zaterdag in de Rietvliet plaatsvindt is af wisselend. Een van de hoog tepunten wordt de sterren- playbackshow, gebracht door bekenden uit de Hul ster samenleving. De show bevat zes nummers en wordt geopend door een sport- figuur die ooit Mister Morres werd genoemd. Hij zet volgens de organisatie een act neer waar de perfectie van af te scheppen valt. Drie achter grondzangeressen staan hem bij. De artiest heeft ze zelf voor het optreden klaargestoomd. Vervolgens komt een ex-prins carnaval aan de beurt die een actuele tophit ten beste geeft. Hij weet zich in de rug ge steund door charmante danse ressen. Een drie maal bijna buutreedner gaat de Vlaamse toer op met een Aziatisch trek je. Voor hem zijn de wallen niet te hoog. Na een origineel reclameblok volgt een optreden van een da me, die volop in haar witte broodsweken is, maar die toch een dynamische act doet. Zij wordt afgelost door een beken de ex-sommelier die samen met een pas-ontdekt vrouwelijk ta lent een 'gouwe ouwe' nieuw leven inblaast en de avond wordt besloten door een be kend gezelschap, ditmaal zon der veren. De organisatie houdt de infor matie over de bekende figuren en de nummers angstvallig ge heim. Wel wil men kwijt dat het zestal gejureerd wordt door Rozemiek Meyers, Rudy Buys- rogge en Arnold Coenen. Voor deze show zijn er nog twee activiteiten: het jubileum concert van Sjores Ambras en het optreden van de cabaret groep Aan Diggelen. Het ge heel wordt op video vastgelegd en deze band kan door liefheb bers besteld worden via de le den van de Sjores Ambras Band. De feestavond 'Een Zinderende Zaterdagavond' begint om 20.00 uur. De organisatie ver wacht een opbrengst van mini maal 5000 gulden en die wordt diezelfde avond nog aan A. Kessen, voorzitter van de stich ting 'Redt de basiliek' overhan digd. liet ik vorige week mijn dun nend hoofdhaar wapperen in de wind van vernieuwing die door de statenzaal te Middel burg is gaan waaien. Het was de geachte afgevaardigde Woudstra (Delta Anders), die de welkome bries liet opste ken. „De Inspecteur der Belastin gen te Middelburg is een in- sectenbevruchter," sprak hij. De nijvere rijksambtenaar had het provinciebestuur ver rast met een naheffing, omdat provinciepersoneel in de ei gen tijd met dienstkleding loopt waaraan je niet kunt zien dat zij tot de garderobe van de zwemmende leeuw be hoort. Dat is net zoiets als dineren met je vrouw op kos ten van de baas. U hebt het in De Stem kunnen lezen. De term 'insectenbevruchter' voor de hoogste fiscalist in Zeeland werd door de Staten aanvankelijk misverstaan. Maar toen men snapte dat Woudstra 'mierenneuker' be doelde klonk er een ondeu gend gegrinnik op. Op momenten als dit, waarop de humor de discussies kruidt, denk ik met smart terug aan de grijze eminentie van de Staten in de jaren zestig: J. A. van Bennnekom. Hij is niet meer onder ons. Onvoorstel baar, want hij was in het pre- CDA-tijdperk de ongekroon de koning van de AR in Zee land, zoals de eveneens on vergetelijke Adri Kaland dat was voor de Zeeuwse CHU. Hoe graag had ik Van Benne- kom na zo'n voorzet ais die van Woudstra nog eens achter de katheder gezien, met zijn dikke bril en zijn kladpapier tjes met tien woorden erop, dicht onder de neus gedrukt. Dit was een kolfje naar zijn hand geweest „Meneer de Voorzitter hoor ik hem zeggen op die nimmer geëvenaarde satiri sche toon van hem: „Als de geachte afgevaardigde Woud stra hier het begrip 'insecten bevruchter' wenst te introdu ceren, dan zou ik willen vra gen, waarom dan niet meteen de term 'urinator', ofwel 'zei kerd', gebruikt Ik begrijp dat men hier de inspecteur ervan wenst te beschuldigen een VOW-peinseur te zijn - oftewel: een tunneldenker. Verdenk mij er niet van. Me neer de Voorzitter, dat ik mij hier aan aow-prostitutie, of wel ouwehoeren schuldig maak. Ik ben van huis uit niet zo'n Pantalon de Plaisir, beter gezegd: een Lolbroek. Maar laat ons erkennen, Me neer de Voorzitter, dames en heren, dat de inspecteur geenszins de bedoeling had om het college te ver-copule ren - eenvoudiger gezegd: te verneuken Het past het col lege en helemaal de heer Woudstra, dan ook niet om vandaag in deze zaak met Va gina-eufemismen, oftewel k...- smoezen te werken. De inspecteur is geen Jan- met-de-korte-achternaam en daarbij. Meneer de Voorzit ter, gaat mijn blik puur toe vallig in de richting van gede puteerde Dek....Ik zie hem nauwelijks niet eens zitten, als u begrijpt wat ik bedoel.... U zult merken. Meneer de Voorzitter, dames en heren, dat eventuele bezwaren tegen de opgelegde aanslag niet in een lijstje in het nieuwe belas tingkantoor zullen komen te hangen. Neen, de feiten over ziende verwacht ik eerder dat uw protesten in de Maison de Faecaiia, met andere woor den: het kakhuis zullen ver dwijnen. Laat mij dan ook mogen be sluiten, Meneer de Voorzitter, dames en heren, met de con statering, dat de heer Woud stra zich schuldig maakt aan wat ik als oud-schoolmeester noem: 'Parlez de tes Col' - geklets uit je nek. Neemt u mij mijn langdurige interruptie niet kwalijk. Ik heb niet de gebenedijde ge voeligheid voor flitsende tek sten van de heer Woudstra. Ziet u mij maar liever als een simpele Penis Agraricus - be ter gezegd: een eenvoudige boerenlul Ik heb gezegd THEATER GOES Rob Janszen De Zaak (theater concert) - Bent u goed verzekerd (van uzelf)? - Prins van Oranje Nieuwstraat 14 - 20.00 uur 20) MIDDELBURG Dag vreemde man (tragi-komedie) - met Paul Rottger, Margreet Blan ken, Diana Coolen en Robert Schell - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur (ƒ25) VLISSINGEN Wij met z'n allen (musical) - door Stichting Majoraat - Theo van Does burgcentrum Brouwenaarstraat 2 - 14.00 uur 3,50) KLASSIEK MIDDELBURG Beiaardconcert - door stadsbeiaar- dier H.G. van Putten - Abdij Abdijp lein - 12.00-13.00 uur DIVERSEN AXEL Boekenweek - thema De 5e mei - Bibliotheek Szydlowskiplein 2 - t/m 25 mrt - tijdens openingstijden bibli otheek (gratis) Het Boerenleven rond 1900 (diapresentatie) - oude gebruiken en voorwerpen belicht - De Halle - 21.00 uur (gratis) Kaarting - Gregoriuscentrum -14.00 uur Ledenvergadering - De Vier Am bachten - De Halle -19.30 uur Sport-overdaginstuif - 't Sportuus - 13.30-15.00 uur - vanaf 16 jaar 3,- p.p.) Bijeenkomst - Genootschap Neder- land-lsraël - Ichtuskerk - 20.00 uur CLINGE Biljarten - KBO Malpertuus - 13.30 uur Ouderengymnasiek - KBO Malper- tuus-15.00 uur SPUI De 3 Gehuchten - open huis - 21.00 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Kastanje -19.30 WESTDORPE Kaarting - Concordia -14.00 uur STOPPELDIJK Kaarting - KBO - 't Gelaag - 14.00 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - Tourclub Sas van Gent - openbare bibliotheek - 13.30-20.00 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse -14.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Vier Jaargetijden -13.30 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur OOSTBURG Cursus - Lijden, tussen apathie en opstanding - parochiecentrum - 20.00 uur KOEWACRT Schieting voor bejaarden - café 't Hoekske-13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Terminal Velocity 't Beest 20.30 uur Eat, Drink, Man, Woman HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Nell 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Forrest Gump MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Widow's Peak VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Nell KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Drop Zone 20.00 uur Pret a Porter 22.30 uur Un indien dans la ville 20.00 uur Nell 20.00 uur The River Wild f- a>. DE VIER AMBACHTEN - Morgen wordt in cultureel centrum De Halle de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden, aanvang 19.30 uur. Na afloop van de vergadering wordt de avond verder gevuld met een interessante dia-pre sentatie. Deze gaat over oude klederdrachten, wagens, ge bruiksvoorwerpen, boerderij en en sociale geografie door Eric Colsen. Colsen is al vele jaren voorzitter van de vereni ging Den Ouwen Waogen in Axel en heeft als zodanig zijn sporen verdiend op het gebied van de heemkunde in Zeeuws- Vlaanderen. Ook niet-leden kunnen de diapresentatie, die om 21.00 uur begint, bijwo-

de Stem | 1995 | | pagina 17