1.95 :hegordijn Geld moet naar gehandicapten' 'Iedereen heeft het latent in zich' ITER T-SHIRT ■EEEEL MEER! EERST HAAR 25.751 t altijd jouw JOS en W zien dure onstmetting water Hulster zwembad niet zitten Hulst viert zijn zilveren jubileum in besloten kring DAG KLAPPER UITSLAGEN tesr- rrhet— mo. LIEVE JOSÉ Ik hou van je Geboren: Steffijn randa OmaThea [Vee fracties Hontenisse hekelen bestedingsplannen B en W van WVG-pot: I autn'Ca,'e ')eteltent niet 10 STEM ZEELAND C2 ISJES 1.00 in de Maleise sesamzaadsaus itekrans en pommes frites Bezorger Gefeliciteerd Tante Dina 90 jaar Tweedehandsbeurs I hengelsportspul Paranormaal genezer Dennis Dauwerse uit Lamswaarde: Politiek Hontenisse steunt B en W in notitie over drugs Clinge Kiezer de dupe Senioren Orkest weer in De Lieve I4ART 1995 DINSDAG 21 MAART 1995 jiting. In 7 kleuren. 95 iigingsringen. snde dessins. 95 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat ptaurant dijk 1 [12854 losset jaar t Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS. Leo Dackers in Breda, Richard Verstraeten in Breda. [let leven dat ons al maanden boeide en ongezien als wonder groeide is aan de ouders toevertrouwd door God die van dit kind houdt Zoon van Angélika en Mario en eerste kleinkind van Toon en Toos Domenie 1 18 maart 1995 Hoera jaar. H.G. xxxx Ma en Didi Hartelijk gefeliciteerd Jesper, Eva, Jan en Arr®^| Hartelijk gefeliciteerd. Cees, Ria, Christina, Marco, Saskia. „onze verslaggever jjt - Burgemeester en wethouders van jst zien het niet zitten nu al veel geld uit te jen voor een nieuwe onstmettingsinstal- Lije voor het zwembadwater. Ze stellen de jieenteraad voor de huidige installatie te fjtomatiseren, waarmee het zembad weet jutens een jaartje of acht vooruit kan. (t dit standpunt is de gemeente weer net zovei teen half jaar geleden. Ook toen kwam het fjjge met dit voorstel op de proppen, maar werd het onder druk van de politiek teruggetrokken. De .gemeenteraad vond namelijk dat er eerst maar eens onderzoek moet komen naar een nieuwe moderne installatie. Dat onderzoek is nu dus afgerond. De onstmetting van het zwemwater vindt plaats door middel van ehloorbleekloog. Verder wordt er zwavelzuur gebruikt om de zuurgraad van het water te corrigeren. De doseringspompjes om het spul in het water te pompen worden met de hand bediend. Niet alleen is dat veel werk, maar er is ook een kans op fouten. De oplossing is een installatie die computergestuurd wordt. Een der gelijke aanpasing kost alles bij elkaar 20.000 gulden. Tegenwoordig zijn er echter ook al veel modernere systemen op de markt om het water de desinfecte ren. Bijvoorbeeld een zogenaamde zoutelektrolyse- installatie. Naar aanleiding van hun onderzoek naar een dergelijke installatie concluderen B en W dat zoutelektrolyse beschouwd kan worden als een 'beproefd werkend alternatief'. Zo'n installatie maakt ter plaatse via splitsing uit zout chloor aan, zodat er geen op- en overslag van chloor nodig is. Bovendien neemt het chloorgebruik iets af. Het aanbrengen van zo'n zoutelektrolyse-installa- tie kost echter 120.000 gulden. Een ton meer dus. B en W vinden die meerkosten niet opwegen tot de te verwachten rendementsverbetering. Door aanpas sing van de huidige installatie kan het zwembad tot het jaar 2003 vooruit. In het begin van de volgende eeuw zal men in Hulst niet onder de aanschaf van een nieuwe installatie uit kunnen. „Wellicht zijn op dat moment de systemen, die nu nog in de kinderschoenen staan, beproefd op deugdelijkheid," aldus B en W. losterzande - De frac- 5 van Progressief Honte- Lse en Algemeen Belang Jen niet dat de gemeen- Hontenisse geld uit de van de Wet Voorzie- jingen Gehandicapten ||VG) besteed aan het uegankelijk maken van |jtrpshuizen en het ge- jentehuis voor gehandi- bpten. lilde fracties vinden dat het van pi overgebleven WVG-geld 1 ten goede moet komen |ji voorzieningen voor gehandi- spten (vervoer en rolstoelen). Ijit betoogden zowel mevrouw lie Roy (Progressief Hontenis- i) als F. van Driessche (Alge- Belang) gisteravond tij- is de vergadering van de com- ssie Algemeen Bestuurlijke angelegenheden. Beide raads- den vinden het overigens wel dangrijk dat de toegankelijk- eid van het gemeentehuis ver ted wordt. Maar dat moet uit normale gemeentebudgetten taald worden. ItWVG-uitgaven in Hontenisse negen over het jaar 1994 gulden. Uit de WVG- ipot ontving Hontenisse a bedrag van 405.500 gulden. Eü overschot over 1994 be- 1165.000 gulden. Dat komt mdat gehandicapten in Honte- minder van de regeling tbruik hebben gemaakt, dan wraf was gedacht. !elf bepalen k en W willen dat bedrag toe- wgen aan het budget van dit jaar. Met die gelden zouden mntueel eenmalige projecten mor gehandicapten gefinancierd banen worden. „Als dat het gemeentelijk beleid is, dan kan Haar niet mee akkoord gaan," ildus Le Roy, terwijl F. van Driessche zich daarbij aansloot. Burgemeester Th. Steenkamp tierde aan dat de gemeente zelf ban bepalen wat er met het overschot gedaan wordt. „Daar bij krijgen we de steun van mi nister Melkert van Sociale Za ken die gezegd heeft dat ge meenten overschotten vrij kun nen besteden of kunnen opspa- n voor de komende jaren. We inden er zelfs een sporthal van kunnen bouwen. Maar natuur lijk zullen we, als er meer aan togen zijn, die ook bekostigen." fracties van het CDA, P. ingnus, L. Mangnus gingen oord met het B en W-voor- 1 om het overschot van [165.00 0 gulden naar het budget «n 1995 over te hevelen. Wel teden er vraagtekens gesteld J de personeelskosten van 2.400 gulden, naast de salaris- tosten van 28.500 gulden van de "'G-medewerkster. Wethouder Mangnus: „Om de regeling uit voeren zijn er natuurlijk meer tosten gemaakt. Die worden wer de verschillende afdelingen |Van de gemeente verdeeld. (ADVERTENTIE) 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 S«mC8Slalion WALTHER DE BLOCK ijji OUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST Woon 01140-12058, telefax 01140-10855 pan onze correspondent Qinge - in het kader van het L "JanS bestaan van de Clingse FJJgelaarsveremging wordt za- ;"™ag 25 in café De Troubadour j n tweedehandsbeurs in hen- |6®portartikelen gehouden. L) artikelen kunnen op twee nieren worden aangeboden. F or het huren van een tafel ÉmT"? mensen zelf hun artike- molr ,P. aanbieden maar het iverlm fk de spullen te laten l «open na het vaststellen van vn Pnis. LH6" kunnen in café De iOD/at SUr worden «geleverd |P zaterdag van 12.00 tot 13.00 ■13 00 111 5 keurs is open van üur tot 17.00 uur. Dennis Dauwerse was jarenlang verkeersleider op Schiphol en is nu paranormaal genezer. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE DENNIS Dauwerse was jarenlang verkeersleider op Schiphol. Een stressy baan. Nu is hij paranor maal genezer in het lan delijke Lamswaarde. Het was in zijn Schip- hol-periode dat hij din gen ging zien. Dingen waarvan hij bang werd. „Eerst dacht ik dat ik doordraaide. Alle ver keersleiders dromen im mers weieens van onge lukken." Als patiënt ging hij naar een para normaal genezeres. Met de angstige kennis dat hij zelf genezende gaven had, stapte hij er weer buiten. Van onze verslaggeefster Florence Imandt IN zijn kleine behandelkamer klinkt zacht klassieke muziek, toevallig een stuk dat hij zelf op de piano aan het instuderen is zegt hij. Het is er lekker warm, maar een spray houdt de lucht toch fris. „Je creëert een werk plek waar je je aangenaam voelt. Ik hou ook van hard-rock, maar dat kun je je patiënten niet aandoen." Dennis Dauwerse is paranor maal genezer. Een vak dat sinds vorig jaar door de overheid of ficieel erkend is als beroep. Dennis is lid van de NFPN, de oudste en strengste landelijke organisatie van paranormale genezers. Hij volgde er een op leiding van twee jaar en lang zaam verdween daardoor zijn aanvankelijke faalangst. „In het begin denk je 'kan ik het echt wel?' Ik probeerde het uit op verjaardagsfeestjes. Ie mand had last van zijn schou der, ik ging er met mijn handen overheen. En het hielp, de pijn trok weg. Dat was zo'n vreemde gewaarwording. Je omgeving bevestigt je gaven." Argwaan Zijn aanvankelijke argwaan je gens media laat hij al snel va ren. Hij voelt dat hij in dit gesprek niet onderuit gehaald zal worden. „Het is zo jammer dat de media het paranormale genezen vaak in de sensaties feer trekken. Acht van de tien mensen die bij mij of een ande re erkende genezer komen, heb ben baat. Hun pijn verdwijnt. Door handopleggen, of magne tiseren zo je wilt." De Jomanda-shows komen ter sprake, bijna onvermijdelijk zou je zeggen. Dennis denkt goed na en dan zegt hij: „Ze heeft gaven, maar het show-ef fect staat me nogal tegen. Ge nezers die bij de NFPN zijn aangesloten mogen maar een patiënt tegelijk behandelen. Maak je er groepsbijeenkom sten van vlieg je er uit. Het gevaar is dat er net als bij Jomanda een massa-psychose ontstaat. En ja Ze claimt zwaar zieke mensen, kankerpa tiënten bijvoorbeeld, te kunnen genezen. Je zult maar kanker hebben, denk ik dan Ze wekt hoge verwachtingen die ze ge woon niet waar kan maken." Het liefst noemt hij de mensen die bij hem komen 'passanten', zo valt in zijn informatiebro chure te lezen. 'Patiënt klinkt zo ziekelijk, cliënt zo zakelijk', staat er. Hij stelt zichzelf aan zijn passanten voor als een 45-jarige half-Indische man die van jongs af aan zijn paranor male begaafdheid als iets van zelfsprekends beschouwde. Pas toen hij begin jaren tachtig een aantal dierbare vrienden en familieleden verloor, geraakte hij in de knoop en begon hij akelige dingen te horen en te zien. „Alle verkeersleiders dro men over dingen die mis gaan. Ongelukken, rampen. Daar praatten we onder mekaar ook over. Maar ik kon die persoon lijke verliezen niet goed ver werken en kon me niet afsluiten voor de beelden die ik zag." Hij klopte aan bij een paranor maal genezeres in Sassenheim en zij ontdekte zijn genezende gaven en leerde hem zich af te sluiten voor de onheilssignalen. „Ze haalde me over haar prak tijk eens een dag over te nemen. Ik was vreselijk bang dat het niet zou lukken. Ik vond het eng, ongrijpbaar, maar lang zaam kreeg ik toch meer ver trouwen in mijn eigen kunnen. Ik ging steeds minder op Schip hol werken tot ik in 1988 hier in Zeeuws-Vlaanderen de prak tijk van mevrouw Parren kon overnemen. Toen werd ik full time genezer." Niet uitbundig Je kunt ervan leven, maar aan zijn bescheiden woning en dito Peugeot je te zien, niet al te uitbundig. Als er na vijf of zes behandelingen geen resultaat is, stopt hij ermee. Ook zo'n eis die de NFPN stelt, net als de maximum-tarieven en het ver bod mensen te behandelen die niet eerst bij een huisarts zijn geweest. Moet je er nou in geloven om er baat bij te hebben? „Nee," zegt Dennis, „juist degenen die arg wanend zijn of gestuurd zijn door een ander, zijn de makke lijkste. Die stellen geen inge wikkelde vragen. Bij kinderen en dieren werkt het ook het snelst. Ik heb veel kinderen met benauwdheid bijvoorbeeld. Of bedplassers. Aan de moeder van een jongetje heb ik een inge straald zakdoekje meegegeven om op zijn buik te leggen. Het hielp meteen." Instralen Ingestraald. Dat klinkt Joman- da-achtig, maar instralen is niets anders dan via je handen energie in een ander mens laat stromen, legt Dennis Dauwerse uit. In principe heeft ieder mens volgens hem dat soort paranor male gaven in zich, maar dan latent. Het instralen gaat vaak via de voeten om zo het hele lichaam te bereiken. „Daar ben ik zo'n vijftien tot twintig minuten mee bezig. Maar dat kan ook in een papieren zakdoekje. Daar werk ik veel mee. Ook met foto's. Mensen bellen weieens op als ze pijn hebben. Als ik dan hun foto heb, houd ik die in mijn handen, concentreer me op die persoon en dan neemt hun pijn af. Als ik zelf nerveus ben, voor een lezing of zo, bel ik een collega op en vraag of hij mijn foto 'even kan doen' om me rustig te maken." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst - in de huidige gedaante - bestaat op 1 april 25 jaar. Dat jubi leum. wordt vrijdag 31 maart in besloten kring gevierd. De gemeente dankt haar ontstaan in deze vorm aan de 'Wet van 13 november 1969 tot de gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaanderen'. Deze herindeling had heel wat voeten in aarde voordat ze definitief was. De wet voorzag in de opheffing van 28 van de toen dertig bestaande Zeeuwsvlaamse gemeenten en de instelling van zes nieuwe. Zo werden met ingang van 1 april 1970 de gemeenten Hulst, St.-Janstreen, Clinge en Graauw en Langendam opgeheven en - grotendeel s - tot de nieuwe gemeente Hulst samengevoegd. Hierbij kwamen tevens nog kleine gedeelten van de vroegere gemeenten Hontenisse, Koewacht en Vogel waarde. Van Graauw ging een gedeelte naar de nieuwe gemeente Hontenisse en van St.-Jansteen een deel naar de nieuwe gemeente Axel. Dat er over deze herindeling verschillend werd ge dacht, was duidelijk. De eigen identiteit scheen in het beding en men was bevreesd voor de grotere afstand tussen bestuur en inwoners. Personeel en oud-personeel van de gemeente en raads leden en oud-raadsleden vieren het 25-jarig jubileum in besloten kring op vrijdag 31 maart. THEATER MIDDELBURG My Fair Lady (musical) - met Paul van Vliet en Piet Bambergen - naar het toneelstuk 'Pygmalion' van Ge orge Bernhard Shaw - Stadsschouw burg Molenwater 99 - 20.00 uur (ƒ75) TERNEUZEN Carmen - door Opera van Krakow - Zuidlandtheater Zuidlandstraat 111 - 20.00 uur 52,50) DIVERSEN AXEL Boekenweek - diverse activiteiten rond thema De 5e mei - Bibliotheek Szydlowskiplein 2 - do 16 t/m wo 22 mrt - tijdens openingstijden (gratis) BIERVLIET Cursus 'Wegwijs in de bond' - Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang, biljarten - KBO Malpertuus -13.30 uur HULST Wereldwinkel - open avond voor de oprichting van een wereldwinkel - Stadhuis - 20.00 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man -19.30 uur MIDDELBURG Céline - thema-avond rond zijn werk met kenners Kummers en Ver steeg - Aula Zeeuwse Bibliotheek - 20.00 uur 7,50) SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur Tentoonstelling Tourclub Sas van Gent - openbare bibliotheek - 09.30-12.00 uur ST. JANSTEEN Bieden en jokeren - Café Zondags- vermaak -14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café rue du Nord -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - 't Schutterslokaal -13.30 uur Schieting - Willem Teil -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur The River Wild HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Star Trek Generations 20.00 uur Nell 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Lion King VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Legends of the fall 20.00 uur Dumb Dumber 20.00 uur Star Trek Generations 20.00 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shawshank redemption 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Taxandria 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell 17,20.00 en 22.30 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Junior 14.30,17.00 en 20.00 uur Stargate 14.30,17.00 en 20.00 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 uur De Leeuwekoning 17.00 uur The Lion King 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Pret a Porter 20.00 uur Nell 20.00 uur The River Wild 20.00 uur Just Cause Van onze verslaggever Kloosterzande - Politiek Hontenisse schaart zich volledig achter B en W van die gemeente die de drughandel buiten haar grenzen wil houden. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens de vergadering van de commissie Algemeen Bestuurlij ke Aangelegenheden. Aan de orde was een beleidsnotitie van burgemeester en wethouders van Hontenisse. Daarin gaat het het college in op de wijze waarop Hontenisse om moet gaan met de drugproblematiek. Het komt er hier op neer Hontenisse als 'witte vlek' op het gebied van de drughandel te houden. Alle fracties konden zich in de notitie vinden. Burgemeester Th. Steenkamp noemde Hontenisse een bevoorrechte gemeente, „en dat wil graag zo houden". Hij: „Er zijn in Zeeuws-Vlaanderen tientallen illegale drugverkooppunten bekend. In Hontenisse geen enkele. Wat dat betreft is Hontenisse echt een 'witte vlek'. En we zullen het maximale doen dat zo te houden en de koffieshops tegen te houden." Kaarting Malpertuus: Bieden een tegen drie. Aantal deelnemers: 30. Uitslag: 1. mevr. Lernout-Meijs. 2. H Kooien 3. A Bleijenberg. Stand kampioenschap: 1. H Kooien 2. G Maerman 3. mevr. Lernout-Meijs. IJzendijke:bridge:achtste wedstrijd: 1 Bukkens-Arnoldi 2 van de Hout- de Man 3 van Damme-van Looy.Sint-Jansteen Kaarting KBO. Aantal deelnemers: 27. Uitslag: 1. A v Waesberghe, St.Jansteen 2. Th Kints, Kapellebrug 3. mevr. A Piessens, Hulst. Amper vijf dagen na de Pro- vinciale-Statenverkiezingen is het al raak. De top drie van het ZVP en hun achterban rollen al over straat met als strijdpunt: Wie wordt er sta tenlid? Jammer maar begrijpelijk. Een beetje kenner van de po litiek had dit zien aankomen. Het ging allemaal veel te snel, er werden geen duidelijke schriftelijke afspraken ge maakt en de enige basis was de populariteit van enkele be kende Zeeuwsch-Vlamingen (dit laatste was trouwens een goeie gok, gezien de verkie zingsuitslag). Jammer ook voor de kiezers, die op deze nieuwe (Zeeuw- sch-Vlaamse) partij gestemd hebben, want wat zijn de consequenties als de nummer 2 zich beroept op de kieswet? Of hij wordt geroyeerd en zit in de Staten op persoonlijke titel, of hij zit samen met de nummer 1 in de Staten, waar bij de samenwerking niet meer optimaal is en ook het vertrouwen van een groot deel van de achterban ver te zoeken zal zijn. Het doel van de ZVP om I tekortenente bewerken. brieven op njm *«°™t,Schdat de I "Jpunt eens is. Zeeuwsch-Vlaanderen wat meer onder de aandacht van de provincie te brengen, krijgt dan waarschijnlijk een negatieve uitwerking. Eindconclusie: vele duizen den kiezers, die hun stem uit brachten op het ZVP, in de hoop dat deze partij en haar dappere ridders Zeeuwsch- Vlaanderen zouden redden van de ondergang, dreigen bedrogen uit te komen, dank zij een idealistische vorm van amateurisme. Fons Rensen Hengstdijk Van onze correspondente Hulst - Het Senioren Orkest Zeeland, dat in 1980 is opgericht, speelt morgen in De Lieve in Hulst. De uitvoering begint om 14.30 uur en iedereen is welkom. Het Senioren Orkest Zeeland is opgericht omdat er vele zestig-plus sers waren die nog graag hun partijtje meespeelden. Een volledige orkestbezetting wordt nagestreefd en momenteel telt de groep 61 muzikanten. De leden komen uit heel Zeeland en repeteren elke week onder leiding van dirigent J. Kruis-Voorberge. Het Senioren Orkest Zeeland verzorgt vele uitvoeringen en het is voor de zesde maal dat het in De Lieve optreedt. De organisatie spreekt al van een traditie. Er wordt een afwisselend programma gepresenteerd met een aantal bekende operette-melodieën, marsmuziek en negro sprirituals. De toegang is gratis.

de Stem | 1995 | | pagina 13