ICSSON Solidariteitsplaatsen in schooltje 'Ik droom 's nachts van mijn duiven' Drempels naar jeugdhulp moeten geslecht ILKINSON SWORD^e^l u is ver weg ichtbij.... (Jemeente knokt voor tachtig vakantiewoningen bij Retranchement NAGER (M/V) PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT lUREN- HSTRATEUR KI/V ENTHOUSIASTE l'ERS KI/V teren •uitzien, ten.}} Jemeente trekt vijftigduizend gulden uit voor werkervaringsproject IJzendijke Bestuur Zwin in Oostburg wil rust terug op school Vader verkoopt lastige jongere klap en moet honderd gulden betalen College Hulst trekt geen geld uit voor een sociaal medisch team op Rietvliet qESTEM ZEELAND C3 Telecommunicatie B.V Nederland Postduivenvereniging Steeds Sneller IJzendijke viert 50-jarig bestaan Sas van Gent met een SIEMENS S3 GSM-telefoon r errit e jonge axel ,RT 1995 ZATERDAG 18 MAART 1995 visie Finance Control bestaat on mijn behoefte aan de volgende fimer: A/1627 antwoordelijk voor de complete dministratie van ons bedrijf j van betalingen irchiveren |d van het klantenbestand i aanmaningen fgifte I subadministraties/grootboek |ipportages( zowel intern als extern onderhouden met intern de ivisies, en extern de klanten ar de functie van debiteuren- |jur minimaal een opleiding op BE of MBA-niveau. Uw leeftijd ligt en 30 jaar waarbij een tweejarige g vereist is. U bent in staat om andig als in teamverband uitstekend ren. U beheerst het Nederlands en voord en geschrift waarbij goede tieve vaardigheden gekoppeld rn een initiatiefrijke, pro-actieve wens heeft u een goede kennis van ogramma's zoals Word en Excel. icsson op zoek naar: Immer: B/1627 se administratieve werkzaamheden, ïeersing van Engels en kennis van venst. natie en uw sollicitatie: informatie wilt hebben over de nt u contact opnemen met mevrouw Broek, telefoon 01612-29565. ptie met CV en onder vermelding van "enummer in de linkerbovenhoek van kunt u binnen tien dagen richten aan |lecommunicafie B.V., t.a.v. Rutten, afdeling Personeel en e, Postbus 8, 5120 AA Rijen. tem, 076-236911 in de verkoop van fast consumer ranche ervaring in de drogisterijbranche :n gewend zelfstandig te werken ingen te realiseren n rayon ar 'er deze vacature, belt u dan met man, tel.: 03465-85566. lismakingsgesprek uitgenodigd op jvitae richt u, binnen 14 dagen, aan: (i„ onze correspondent M Haag/Sluis - „De projectont- ikelaars staan voor dit plan in de beweert wethouder J. du Fossé «/Gemeentebelangen) over het plande recreatieproject 'Versche Ejer' bij Retranchement. «was gisteren in Den Haag aanwezig ins een hoorzitting van de Raad van L. Aan de orde was het kroonbe- L dat is ingesteld tegen het besluit Je provincie over het bestemmings plan Versche Polder van de gemeente Sluis-Aardenburg. Het plan voorziet in de bouw van tachtig recreatiewoningen, honderd me ter buiten de vestingwal van Retranche ment. Het gemeentebestuur wil op deze wijze de economie van de kern Ret ranchement stimuleren. Volgens de wethouder kunnen de va kantiewoningen per stuk rond de drie ton gaan opbrengen. De toekomstige bewoners zullen daarna op hun beurt vanwege hun kooplust het voorzienin genniveau van Retranchement op ni veau houden. „Van de huidige 450 in woners van Retranchement kunnen de winkeliers natuurlijk niet leven," weet Du Fossé. De provincie heeft het bestemmings plan echter afgekeurd omdat het in strijd is met het provincinciaal streek plan en allerlei beleidsnota's. Met uit zondering van enkele locaties, zoals Oostburg, wil de provincie nergens in Zeeland een uitbreiding meer zien van het aantal recreatiewoningen; dus ook niet bij Retranchement. Voorts acht de provincie het project bij Retranchement schadelijk voor de natuur. De Zeeuwse milieufederatie deelt die opvatting. De Versche Polder ligt tussen natuurgebie den. In het midden recreatiewoningen bouwen, zou het milieu te veel versto ren. In Sluis en Retranchement zijn ze goed boos op de provincie. Door middel van hun kroonberoep trachten zij het afkeu rende besluit van de provincie vernie tigd te krijgen. „Er zitten daar een paar mensen met een potloodje, die weten wat goed voor ons is. Het is net alsof we in een reservaat leven," aldus wethou der Du Fossé. Een lid van het bestuur van de dorpsraad Retranchement, J. Amys, liet zich in soortgelijke bewoor dingen uit. „Zeeland heeft 120 kleine kernen. Als we zouden toestaan dat die allemaal op een dergelijke wijze een economische impuls krijgen, dan krijg je onherroepe lijk wildgroei," aldus een woordvoer ster van de provincie. Over een aantal weken wordt bij de Raad van State de kroonuitspraak in deze zaak ter inzage gelegd. Van onze correspondent glyvan Leeuwen IJzendijke - Postduivenver eniging Steeds Sneller in IJ-. zendijke viert vandaag zijn 50-jarig bestaan. Vanmid dag is er van 15.00 tot 17.00 uur een receptie in het club- het Hofzichttheater door een feestavond voor de leden. „Ik droom 's nachts van mijn duiven," zegt Staf(je) de Boevere, al 28 jaar bestuurslid van Steeds Sneller en een half eeuw duivenmelker. De IJzendijkse postduivenver eniging, die bestaat uit 45 le den, werd vijftig jaar geleden opgericht door ondere Cees de Putter, nu nog steeds lid van de vereniging. Het bestuur, be staande uit Aime Dusarduyn, Staf de Boevere, George de Boevere, Frans van der Vlies, Martin Kuijl, Jean Luc Groos- man en Luc Seghers, timmert flink aan de weg. ,We hebben in ons vijftigjarig bestaan al heel wat verschillen de clublokalen gehad," weet voorzitter Aime Dusarduyn. „Het ledenaantal is steeds sta biel gebleven. De duivensport kun je zo duur maken als je zelf wilt. Het verenjgingsspel is niet zo duur, maar doe je mee aan de kring, provinciale of natio nale wedstrijden dan wordt het prijzig. Dat geldt ook voor een duivenhok. Als je dit laat ma ken dan betaal je duizend gul denper strekkende meter, maar velen proberen het zelf te ma ken. Ook een klok kost veel geld, maar ook met een tweede handse kun je nog lang en goed spelen." Paplepel Volgens Dusarduyn, zelf af komstig uit een beroemde dui venfamilie uit Groede, worden de resultaten van een duiven melker bepaald door de rein heid van zijn duivenhok. „Daar moet je veel aandacht aan be steden. Een duivenmelker kan moeilijk op vakantie, want de duiven kennen hun baas erg goed. In de periode van begin april tot eind september zijn we altijd druk bezet. Het kweken begint in december of januari, dat is er per duivenmelker ver schillend." Dusarduyn is de duivensport met de paplepel ingegoten. Ze ven jaar bleef hij zonder duiven b IJzendijke. „Het is geen sport voor de jeugd. De meeste George de Boevere bij zijn duivenkot: „Eens een duivenmelker, altijd een duivenmelker". duivenmelkers zijn gestopt met werken of arbeidsongeschikt. Voor de jeugd is de eerste aan schaf wellicht te duur, maar het is een prachtige hobby. We zijn een grijze vereniging, waarbij de gemiddelde leeftijd boven de 50 jaar ligt." Stafje en George de Boevere luisteren mee. Stafje is een hal ve eeuw duivenmelker. Hij be gon in Driewegen. „Ik begon net na de oorlog met enkele duifjes en liet ze los in de Icoeiestal. Ik wilde ze laten vlie gen en dat deden ze niet. Ik heb er toen een steen naar gegooid en heb ze daarna nooit meer gezien," herinnert Stafje zich, terwijl hij een glimlach op zijn gezicht tovert. Duivenkot „We gingen overal op de fiets naar toe. Ik ben eens naar Schoondijke geweest door slecht weer en won een prijsje van 1,75 gulden, maar was wel blij dat ik in de uitslag stond. De meeste spelen op we duwschap in op nest. Vorig jaar had ik twaalfmaal de eerste prijs en ben ook nog generaal- kampioen geweest, Ik ben van zes uur 's morgens tot tien uur 's avonds op mijn duivenkot te vinden, ik kan er uren naar kijken." Volgens Aime Dusar duyn zitten duivenmelkers wel eens te wachten terwijl de dui ven al in het hok zitten. Stafje begrijpt de opmerking maar wil van niets weten. George de Boevere begon na zijn actieve voetballoopbaan met de duivensport. „Vooral FOTO CAMILE SCHELSTRAETE door mijn familie, die zitten allemaal in deze sport," zegt George. „Eens een duivenmel ker, altijd een duivenmelker. Ik speel zondagmorgen inderdaad met veel plezier met mijn duif jes. Dat de jeugd niet staat te trappelen om aan deze sport te beginnen is volgens mevrouw de Boevere wel duidelijk. „Niet alle jonge vrouwen trappen er nog in," weet ze als vrouw van een duivenmelker met vijftig jaar ervaring." Maar George kan nu wel meepraten tijdens de verjaardagen". Van onze verslaggeefster Terneuzen - „Er moet een start worden gemaakt met de verdere integratie van de jeugdhulpverlening in Zeeland. In de zomer zal daarom een provinciaal congres worden gehou den met medewerkers uit alle sectoren van het jeugdwerk." het. JAIB in Terneuzen werken verschillende instanties voor de jeugdhulp samen. FOTO WIM KOOIJMAN Dit zei gedeputeerde A. Dijkwel gisteren tijdens de opening van het Jongeren Advies en Informa tie Bureau (JAIB) in Terneuzen. Samen met burgemeester R. Barbé moest Dijkwel de treden van een trap weghalen voordat zij het gebouw aan de Nieuwstraat konden betreden. Deze treden staan voor de spreekwoordelijke drempels die jongeren tegenhouden om ge bruik te maken van de verschil lende hulpverleningsinstanties. Het verlagen van de drempel was een veelbesproken onder werp tijdens de opening. „We onderschatten te vaak dat jonge ren moeite hebben om hulp of informatie te vragen", aldus de gedeputeerde. Hij benadrukte gisteren nogmaals dat het voor de jeugd niet belangrijk is wie de hulp geeft, maar dat het gebeurt. „Gelukkig voor hen zijn er in deze maatschappij nog genoeg vrijwilligers die zich het lot van deze jongeren aantrekken." Ook de heer J. Eilander, direc teur van de Stichting Jeugdzorg Zeeland, vestigde de aandacht op het werk van de vrijwilligers. „Zonder hen is het onmogelijk om deze voorzieningen open te houden. De opening van het JAIB is dan ook hun feestdag". Loketfunctie In de toekomst is het de bedoe ling dat de verschillende jeugd- hulpinstanties beter met elkdar gaan samenwerken. Een zoge naamde loketfunctie moet ont staan, van waaruit jongeren naar alle mogelijke vormen van hulp kunnen worden doorge stuurd. Coördinator P. Harthorn van de Jeugdhulpverlening in Zeeland: „Op die manier kan het sturen van het kastje naar de muur vermeden worden. Duide lijke regels, zowel voor ons als voor de andere hulpverle ningsinstanties." Van onze verslaggever Oostburg - In de achterste ruimte van het voormalige kleuterschooltje aan de Europastraat in IJzendijke wordt waarschijnlijk een zogenaamde solidariteits- of werkervaringsplaats op gezet. Dat is althans het voorstel van burgemeester en wethouders van Oost burg. De werkervaringsplaats is be doeld voor zowel langdurig werklozen, VUT-ers en WAO-ers als voor asielzoekers en/of sta tushouders. Doel is het geven van een zinvolle besteding van ■hun tijd en het bieden van de nodige werkervaring om de deel nemers door te laten stromen naar een reguliere baan. In de solidariteitswerkplaats worden spullen gemaakt voor derde wereld landen. Het college zocht contact met de stichting Vraag en Aanbod. Deze stichting heeft een circuit van dertig soortgelijke werkplaatsen in Ne derland maar Zeeland is nog een witte vlek. Vandaar de belang stelling van de stichting een der gelijke plaats in Zeeuws-Vlaan deren op te starten. Gemeente De gemeente is momenteel bezig de nodige steun te krijgen van diverse organisaties en instellin gen voor het opstarten van een dergelijke werkplaats. De ge meente helpt bij het opstarten van de werkplaats maar het is uiteindelijk de bedoeling dat de werkplaats zichzelf bedruipt. Het college denkt aan een perio de van twee a drie jaar gemeen telijke steun. Er is al een aantal bijeenkomsten belegd om de on derhavige partijen in te lichten en warm te krijgen voor het project. Positieve reacties zijn er van Vluchtelingenwerk Neder land, Arbeidsbureau Oostburg, Dethon en de ZWO-groep Oost burg en Breskens. De ruimte van het voormalige kleuterschooltje wordt nog aan een op te richten stichting ver huurd. Het voorste deel wil het college verhuren aan de Stich ting Brikos. Dat is de stichting van brillenkoster J.-van Vooren- berghe. Onvoorzien Voor het opstarten van de soli dariteitswerkplaats moet het eerste jaar een bedrag van vijf tigduizend gulden worden uitge trokken om het een kans van slagen te geven. Dat bedrag is nodig voor de inrichting van de werkplaats, enig noodzakelijk onderhoud van het gebouw en het opstarten van de werkzaam heden. Het college meent dat het fonds sociale vernieuwing daarvoor bij uitstek is geschikt. Om het ge bouw in gebruik te geven moe ten de vloeren van beide lokalen worden vernieuwd. Hiervoor is een bedrag nodig van maximaal 25.000 gulden. Het college stelt voor de helft te halen uit de post sociale vernieuwing 1995 en de andere helft uit de post onvoor zien. Het voorster wordt vrijdag 31 maart behandeld door de leden van de raadscommissie financie- en. De vergadering begint om 16.00 uur in het gemeentehuis. DUIVENVERKOOP - In café Reseda houdt de daar geves tigde postduivenvereniging De Vrede zondag 19 maart een verkoop van bonnen en jonge duiven. Deze verkoping begint om 11.00 uur. BILJARTWEDSTRIJD - In buurtgebouw St.-Albert speelt de biljartclub van het bejaar dencentrum De Redoute een vriendschappelijke ontmoe ting tegen de biljartvereniging Het Groene Laken uit Sas van Gent. Om het niveau van deze ontmoeting enigszins op te krikken zal provinciale topper Johnny Rottier bij De Redoute meespelen en Peter Snelders en Etiënne van Damme bij Het Groene Laken. De biljartwed strijden beginnen om 13.00 uur en zijn omstreeks 17.00 uur afgelopen. Deze dag, die reeds om 10.00 uur begint, heeft een feestelijk tintje en naast deze biljartwedstrijden houdt men bingo, worden er wafels gebakken en is er mu ziek. K0ERSBAL Koewacht - Zaal De Vlaschaard, 28 personen: 1. Ch. Wijnacker/H. van Waes, 2. J. la Heyne/M. Roe- lands-van der Sijpt, 3. A. de Bock/E. Roelands-van Waesber- ghe. Clinge - Gemeenschapscentrum Malpertuus: Mat 1:1. mevr. Hoeyland-De Klinge en C. Ber- tram-Hulst. 2. mevr. Baeyens-De Klinge en J. Heye-Clinge. Mat 2:1. mevr. Kegels-Heikant en J.v. Mol-Nieuw Namen. 2. me vr. Eemeleer-Hulst en J. Boon- man-Clinge. Mat 3:1. mevr. Boonman en P.v. Broeck beiden Clinge, 2. Mevr. de Wit en E. Jonkers beiden Clinge. SCHIETING Heikant - Schieting KBO, Ge meenschapscentrum 't Heike, 23 deelnemers. Hoge vogel: E. Jansen-Moerbeke, le zijvogel: E. van Hove-Stekene, 2e zijvogel: R. Dhont-Zuiddorpe. Extra hoge vogels: B. Dankaert- St. Jansteen. Meeste kleine vogels (4): C. Pieters-St. Jansteen. Oostburg - Het bestuur van scholengemeenschap Het Zwin in Oostburg doet er alles aan de broodnodige rust weer terug op school te brengen. Dit in verband met de verstoorde verhou dingen binnen het lerarenkorps. „Het bestuur neemt haar verant woordelijkheid om alle signalen in de juiste verhoudingen te brengen. We zijn hard bezig alle' signalen tegen elkaar af te we gen zodat de trillingen die zijn ontstaan tot het verleden gaan behoren," aldus voorzitter J. Kruize. Het bestuur wijst niet de be schuldigende vinger naar een persoon of meerdere personen die de oorzaak zouden zijn voor de verstoorde verhoudingen. „Daar gaat het niet om. Het bestuur heeft een doel voor ogen. Er moet weer rust in de tent komen. Het Zwin moet weer zo als vanouds kwaliteitsonderwijs bieden waardoor de leerlingen op een goede manier worden opgeleid." De Onderwijsinspectie noemt het aantrekken van een extern deskundige om het personeelsbe leid door te lichten als een van de aanbevelingen voor het oplos sen van de problemen. „Dat ad vies voegen we bij de andere zaken die we aan het beoordelen zijn om de nodige rust terug te brengen. En daar zijn we echt hard mee bezig," aldus Kruize. Van onze verslaggever Terneuzen - „Ik zit daar op de camping voor mijn rust. Die laat ik niet verpesten door een stelletje opgeschoten jongens," verklaarde R.W. uit Terneuzen gisteren voor de politierechter. Het zevenjarig zoontje van de man werd in augustus van vorig jaar op een camping in de ge meente Oostburg al een tijdje lastig gevallen door een groepje van zes jongens van een jaar of vijftien. Op een bepaald moment werd het W. te bar en hij ver kocht een van de zes een droge klap in het gelaat. „Die klap viel wel mee. Ik snap niet waarom ik hier zit," zei hij terugblikkend. „Wat zou ik dan in mijn wijsheid moeten beslissen, niks," vroeg de politierechter daarop aan W. „Dat zou wel leuk zijn," kaatste die de bal terug. De zaal kon er wel om lachen, de officier van justitie niet. Hij eiste een boete van 250. De politie rechter vond W.'s reactie op zich echter wel begrijpelijk, ook al mocht het niet. Hij legde een boete op van honderd gulden. Hulst - B en W van Hulst willen niet meebetalen aan de invoering van een Sociaal Medisch Team op scholengemeen schap De Rietvliet. Daarmee gaat het college voorbij aan het advies van de commissie Welzijn die het subsidieverzoek wel wilde honoreren. De Rietvliet is samen met de stichting Algemeen Maatschap pelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen in november 1994 gestart met een Sociaal Medisch Team. Dat project is bedoeld om leerlingen die in de problemen zitten, ade quaat te kunnen opvangen. Voor een verantwoorde invoe ring is ongeveer negen uur per week noodzakelijk. Volgens de opzet zouden vier instanties die uren voor een gelijk deel finan cieren. Die instanties zijn de provincie, het Algemeen Maat schappelijk Werk, de school en de gemeente. De gemeente wil die twee extra uren niet financieren omdat ze vindt dat die best uit de subsi- diepot van het maatschappelijk werk kunnen komen. De direc teur van het maatschappelijk werk voerde tijdens de commis sie Welzijn aan dat de druk op zijn stichting het afgelopen jaar flink is toegenomen. Ook vindt er momenteel een uitbreiding van activiteiten plaats. Reden voor de stichting voor de finan ciering van die twee extra uren bij de gemeente aan te kloppen. Die erkent op haar beurt dat de druk op de stichting is toegeno men. Echter, afgezet tegen de landelijke normen is het aantal maatschappelijk werkers in Hulst (bijna zes) al aan de ruime kant. Bovendien bevindt de uit breiding van activiteiten zich nog een pril stadium. Genoeg redenen voor B en W om de gemeenteraad voor te stellen het maatschappelijk werk zelf voor die twee extra uren te laten opdraaien. (ADVERTENTIE) bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 41