Waterschap stopt sluipverkeer m r Gelegenhei(fXeuwse zorgsector houdt 'groot dictee' over gezondheidszorg Hulst koopt constructiebedrijf Lampo op DAG KLAPPER roor particulieren uidbouwsluis op Havendijk Terhole moet haastige automobilist tegenhouden Ui samen 1000 jaar. Bdemorgen Henk Schouw 50 jaar, je ziet het niet Fran Onze OPA wordt 60 jaar 'eren muts Profiatf V.N.Th.M.B. Gielen Huisarts te Hulst Maarts weekeinde 5 STEM ZEELAND C2 Deze broers en zussen zijn onderdag j.l. mochten we dit vieren. Bezorger Gefeliciteerd Zondag 19 maart Proficiat ixjes Ferrari) Getrouwd Getrouwd Getrouwd Pa Proficiat Sara Getrouwd Getrouwd Getrouwd Marrit Kooien en Getrouwd Vrijspraak voor valse aangifte Zestig jaar lid bouw- en houtbond Knaap van depressie Zonnig Wereldwinkel heeft cadeautjes voor twee 18 MAART 1995 ZATERDAG 18 MAART 1995 'n Gelukwens, bedankje, jubileum receptie, huwelijk, verloving overwinning, prestatie, examen Abraham enz. =rijs per mm per kolom 0,65 incl. BTW één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, formaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij één van onze kantoren. Schriftelijke opgaven worden uitsluitend geaccepteerd, indien raam en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. Wij behouden ons het recht voor teksten zonder opgaaf van redenen te weigeren dien de uitgever klachten bereiken over de opgegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. Rectificatie anwege niet plaatsing donderdag 16 maart. 0nze verslaggeefster Idelburg - Een 'groot dictee' ie gezondheidszorg. Op 26 0rganiseért de Zeeuwse zorg- .:r een zorgtentamen voor be wakers en andere invloedrijke jonen in de gezondheidszorg. doel een beeld te krijgen pp welke manier keuzes worden gemaakt in de gezondheidszorg. De positie van de vrouw is een van de thema's van het tentamen. In het kader van de vierde Wereldvrouwenconferen tie in Beijing, is een Zeeuwse campagne voor vrouwen in de zorg van start gegaan. Vrouwen spelen een belangrijke rol in de gezondheidszorg, maar zijn nauwelijks werkzaam als beleidsmaker. De resultaten van het tentamen zullen worden meegenomen naar Beijng, om daar een beeld te geven van de vrouw in de Zeeuwse zorgsituatie. Het tentamen is een initiatief van on derzoeksbureau Diagnosis. Adviesbu reau 'Druk! Met tekst' verzorgt de vra gen. „Door middel van een aantal prak tijkvoorbeelden willen we een beeld vormen hoe beleidsmakers tot hun keu zes komen," vertelt P. Pijpelink van het adviesbureau. Door de grote verande ringen in de gezondheidszorg, zijn effi ciëntie en bezuinigingen de sleutel woorden van het huidige beleid gewor den. Pijpelink: „Het is aan de beleidsmakers zelf wat ze met de uitslag van het tentamen doen. Als inderdaad blijkt dat de situatie kritiek is, wanneer bijvoor beeld financiële redenen de overhand hebben bij het nemen van beslissingen, dan moet daar iets aan gedaan wor den". De resultaten worden aangeboden aan de zorggedeputeerde van de provin cie. Tijdens het bevrijdingsfeest op 5 mei in Vlissingen kan het publiek zelf het tentamen maken. Om eens te kijken wat zij van de situatie in de zorgsector afweten. Ook zullen de resultaten van het 'echte' tentamen daar te vinden zijn. weten dat je nu stevig baalt, want jij weet bijna waar Abraham de mosterd haalt, etten vandaag geen "perdjes" buiten, maar heel veel bloemetjes, we zijn niet te stuiten. H.G. DE KEIENPOMPERS. ,jonze verslaggever jlach Hochstenbach j jjjjst - Het waterschap luister Ambacht gaat f iastische maatregelen ne- j "fi tegen het sluipverkeer 5 ter de Havendijk bij Ter- I ole. In de toekomst zullen Alleen landbouw- en jjchtverkeer en Iromjfietsers van de weg I jiiiruik kunnen maken.- jpverkeer van Hulst naar .neuzen en omgekeerd verliest itel tijd dat het gunstiger is de enN61 te blijven volgen, waterschap wil een land- iluis aanleggen op de aan- Havendijk-Patrijzen- Ijjk. Die geeft vrij doorgang aan (jjjbouw- en vrachtverkeer en njfietsers. Het overige ver- r kan deze voorziening niet seren. Daarnaast komt er een ille doorgang en wel op zo'n Bier dat rechtstreeks de weg itrvolgen niet mogelijk is. Daar- dierzt het verkeer gebruik te van een zogenaamde its op de Patrijzendijk. Kaar dat levert volgens het wa- sschap zoveel tijdverlies op dat Stt voor de haastige automobi- geen zin meer heeft de iiiproute te kiezen. Bewoners ai de Havendijk kunnen ge- van de weg gebruik ma- Wij vinden je nog een jonge griet. Moederoet nog 50 jaar erbij, dan maak je ons pas echt blij. Veel liefs; Patrick en Inge Angelique en Ger. -m*, In Etten-Leur en Zevenbergschenhoek, komt ABRAHAM zondag op bezoek. Gefeliciteerd van Jopie, Cor en de kinderen. Hiep, Hiep Hoera Hartelijk Gefeliciteerd. ink, Arno, Jens, Ruud, Timo, Marco en Manouk. j Marald Schraven in Breda Harold Schraven in Breda Aschwin Aarts in Prinsenbeek Björn Mureau in Made (en Peter) xenburg aan de Geul ij met trivianten veul. orgen dat jij met veel f gezond uit retraite omt, heel braaf. De Mutsen. in lieve Beer viert aag zijn verjaardag or de 37 ste keer. p.s. morgen zijn we samen 2 iNooren en Mirjam Boot. haart 1995 Rucphen Krijnen en argo Pijnenburg, art 1995 Oosterhout. Jalvin Engel en [Rianne Ripson. laart 1995 Breda. Je bent nu met getrouwd. Nancy, Patricl en Claudia. René Broeders en Gonelly Wijnants 17 maart 1995 Dongen Bruno Colella en Cathy Voermans 17 maart 1995 Breda Wally Franken. 17 maart 1995 Ossendrecj Corné Lauwen en Petra1' Beek. 17-3-'95. BredfJ lit recente verkeerstellingen op tóavendijk bleek dat dagelijks tweeduizend voertuigen fee weg passeren. „Vooral de «sluitingen van de Havendijk N60 en de N61 zijn ge- punten," aldus T. Sturen, hoofd van de afdeling van het waterschap. „Op it Havendijk en de aansluitin- jnop de N60 en N61 zijn in de 1989-1994 21 ongevallen waarvan negen met let sel. Als we de de afslaande be rgingen van het autoverkeer itl een minimum kunnen beper- i, dan komt dat de verkeers- itiligheid zeker ten goede." Creatieve automobilisten zouden andere sluiproute kunnen bezen, die volgens Schuren ove- helemaal geen tijdwinst splevert. Hun alternatief is dan de route vanaf de N60 (komende in Hulst), via het oostelijke gedeelte van de Havendijk, de Pitrijzendijk, de Cambron- sestraat en de Middelweg v/d Cambron naar de N61. Of dat werkelijk gebeurt wil het water schap peilen door een tijdelijke proefafsluiting van de Havendijk "laf de kruising met de Patrij- tendijk. Het waterschap zal de proefafsluiting eerst met omwo nden bespreken. Aanleiding voor de ingrijpende jffianderingen van de Havendijk jij Terhole zijn volgens Schuren plannen om de fietsinfra- bructuur in Zeeuws-Vlaanderen 'f verbeteren. In het fietsnet- Jerk is naast de Havendijk ook Stuiverstraat als onderdeel tan de verbinding Ossenisse- Jwsterzande opgenomen. De Hengstdijkse Kerkstraat (van Hengstdijk naar Kloosterzande) behoort eveneens tot dat net- Writ. jkn de veiligheid van de fietsers vergroten wil het waterschap j®, wegen autoluw maken. Be- ®eung is de Stuiverstraat en de hengstdijkse Kerkstraat af te 'Uten door middel van borden, estemmingsverkeer mag wel fei deze wegen gebruik maken. ,e algemene vergadering van l „'ster Ambacht spreekt ieh vrijdag 31 maart uit over de etkeersmaatregelen. Van onze verslaggever Hulst - „Een cadeautje kopen in de Wereldwinkel betekent een cadeautje voor twee. Voor de ontvanger èn voor de maker ervan in de Derde We reld die er een eerlijke prijs voor krijgt." Wat Nellie Rijk betreft is het duidelijk: een Wereldwinkel brengt mensen in het rijke Wes ten in contact met het arme Zuiden. Daarom moet er volgens haar maar snel zo'n winkel in Hulst komen. Om dat doel te bereiken, vindt dinsdag 21 maart een informa tieavond plaats in het stadhuis van Hulst. Een werkgroep die de komst van een Wereldwinkel naar Hulst wil realiseren, hoopt die avond gelijkgestemden zo ver te krijgen mee te helpen aan het opzetten ervan. En nee, de belangstellenden krij gen in het stadhuis (nog) geen 'zuivere' koffie, maar wat dat aangaat hoopt de werkgroep dat het gemeentebestuur binnenkort ook overstag gaat en dus Max Havelaar schenkt. Net zoals de gemeentehuizen van Axel en: Oostburg inmiddels doen. Tussenhandel Een soort Wereldwinkel heeft al eens in Hulst bestaan. In een ver verleden hielden jongeren van het vormingswerk zich daar mee bezig, maar de winkel stierf een geruisloze dood omdat er geen opvolging was. Nu dus een hernieuwde poging. „Wij denken dat hdt zal lukken omdat er voldoende mensen in Hulst en omgeving zijn die sym pathiek staan tegenover de We reldwinkel-gedachte," stelt Nel lie Rijk van de werkgroep. De 250 Wereldwinkels in Neder land verkopen produkten uit de Derde Wereld. Van levensmidde len tot kunstnijverheid. De pro dukten zijn in het algemeen duurder dan in de gewone super markt. Maar het gaat wel om zuivere produkten. Mensen die goederen hebben verbouwd en/ of geproduceerd, zoals de bij ons bekende Max Havelaar-koffie, krijgen er een redelijk bedrag voor. Er is geen commerciële tussenhandel die er vaak voor zorgt dat de producenten met een schijntje worden afge scheept. De meeste Wereldwin kels besteden ook aandacht aan actuele ontwikkelingsvraagstuk ken. Nellie Rijk is oud-vrijwilligster van de Wereldwinkel in Koe wacht die overigens niet meer bestaat. Eind vorig jaar hield de Koewachtse winkel een eindver koop. Een deel van de opbrengst steekt de werkgroep nu in het opstarten van een winkel in Hulst. /ezig van 20 maart t/m 24 maart. Waarnemin9 Joor: C. v.d. Mee, arts. B. den Ouden, arts- n onze verslaggever Kuist - De gemeente Hulst heeft over- tj "Owning bereikt om het construe- Kopen if ^amP° *n Tuinstraat op te wat °m een woning> de werkplaats en van 8n ';u'n met een totale oppervlakte nn«m duizend vierkante meter. verk*30 k°el voor 216.500 gulden VTa °pen en burgemeester en wethouders men gemeenteraad daarmee in te stem den 1bedrag komt nog 107.000 gul- D aan sloopkosten. om^nko°P Past in het beleid om van de Bei 'r® Paardenmarkt, Tuinstraat en tan Tn a®i]nestraat een woongebied te ma de eerrt p van dit jaar wordt daarvoor aanzet al gerealiseerd. De Stichting Zeeuwse Instelling Beschermd Wonen wil op een terrein achter de Tuinstraat vier wonin gen bouwen. Ze dienen ter vervanging van de huidige huisvesting in het klooster van de paters Maristen. De stichting koopt de beno digde grond van de zusters Franciscanessen. Nu doet zich ook de gelegenheid voor om Lampo op de kopen. Met die eigendommen erbij heeft de gemeente een belangrijk ge deelte van het uit te werken woongebied in bezit. Meteen is het ook een goede kans om een bedrijfsactiviteit te saneren die niet meer past in de binnenstad van Hulst. De uiteindelijke prijs ligt 17.500 gulden boven de taxatiewaarde, maar dat hebben B en W er wel voor over. Volgens het college was het namelijk niet uitgesloten dat een ander de boel zou overnemen. „Het gevaar Van onze verslaggever Terneuzen - Had de jongen die regelmatig bij haar friteskraam in Sint-Jansteen rondhing nu geld gepakt, of had hij het van eigenaresse A.L. gekregen, om er in een verderop gelegen café mee te gokken? Die vraag stond gisteren een- ging om daar te vertellen dat traal tijdens de behandeling van L.'s zaak door de politie rechter in Terneuzen. L. stelde onomwonden dat zij de jon gen, die een gokprobleem zou hebben, honderdvijftig gulden had zien jatten. Toen ze hem tot de orde riep, zou hij zijn biezen hebben gepakt. Later die dag zou hij hebben beloofd het geld terug te betalen. Een bezoekje dat L. enkele dagen later aan de ouders van de jongen bracht, had tot ge volg dat hij naar de politie hij het geld had gekregen. L. voelde zich onder druk gezet om aangifte van diefstal te doen, een aangifte die door de beweringen van de jongen de schijn kreeg vals te zijn. Hoewel L. stelde dat de jongen het hele verhaal uit zijn duim had gezogen, twijfelde de offi cier aan haar verklaringen en eiste een boete van 350. De politierechter was evenwel niet overtuigd en sprak haar daarom vrij. Van onze correspondent Hulst - Districtsbestuurder H. Lenting van de Bouw- en Houtbond FNV heeft gisteravond A. de Koek vanwege zijn zestigjarig lidmaatschap van de bond gehuldigd. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse ledenvergadering in het Hof van Vlaanderen in Hulst. De andere jubilarissen die in het zonnetje werden gezet zijn: P. Buise, A. Rombout, A. Wauman en mevrouw C. van Eetvelde-van de Lavoir (allen vijftig jaar lid); W. de Block, J. Burm. F. Heijdens, J. Otjes, L. Schelfhout en T. Vermeulen (veertig jaar lid) en E. Boogaerd, H. Deurinck, J. Dhanis en J. Serrarens (25 jaar lid). 'Ook de oud-bestuursleden van de voormalige afdeling Terhole werden gisteravond gehuldigd. Pas vanaf maandag komt er een einde aan dit ontstuimige koude en mistroostige weer. We mogen vandaag, tussen de soms fikse buien, wel wat opklaringen verwachten, veel moet u zich er echter niet van voorstellen. Morgen wordt het niet veel beter, toch hebben we een kleine hoop dat het aantal buien minder zal zijn dan vandaag en dat de opklaringen beduidend groter zullen zijn. Wel zullen er prachtige stapelwolken te zien zijn, ondanks de guurheid toont het weer toch ook weer zijn pracht, althans als u er oog voor hebt. Het algemeen weerbeeld voor vandaag en de komende dagen toont nog steeds een grote invloed van een knaap van een stormdepressie die vooral in het zeegebied ten Noordoosten van Schotland voor zeer slecht weer zorgt. Fronten van deze depressie vergallen ons weer. Op de Atlantische Oceaan, weste lijk van Ierland, ontwikkelt zich een hogedrukgebied, dat gaat zorgen voor een noordwestelijke wind waardoor de temperatu ren de komende dagen aan de schrale kant blijven en er zelfs vanaf maandag in de vroege ochtenduren vorst aan de grond kan optreden. Daarom is het verstandig om nog even te wachten met jonge aanplant in de tuinen. Onder invloed van het hogedrukgebied koelt de atmosfeer vooral op grotere hoogten fors af en dat betekent dat het overdag rond de 8 a 9 graden maximaal wordt en het 's nachts fors afkoelt. Daardoor kan de temperatuur in de vroege morgen zelfs even onder het vriespunt dalen. Meer gedetailleerd kunnen we het volgende voorspellen: van daag buien afgewisseld met opklaringen, maximaal vanmiddag 9 graden; komende nacht 4 graden, wind zuid-west 5 tot 7 Beaufort. Morgen ook buien, maar de opklaringen worden breder, hierdoor krijgt de zon meer kansen, de wind is echter dan meer westelijke, 3 tot 5 Beaufort, de temperaturen blijven steken bij 8 graden en ook 's nachts zal het frisser zijn met 2 tot 4 graden. Maandag grotendeels droog, wind noordwest 2 tot 3 Beaufort, overdag 8 graden, 's nachts 0 graden, vrij zonnig. Dinsdag en de volgende dagen van de nieuwe week, zonnig, vrijwel geen neerslag, de maximumtemperaturen stijgen van 9 naar 12 graden, 's nachts is het kouder met temperaturen soms net onder het vriespunt, wind, zuidoost 2 tot 3 Beaufort. Hoe was het weer vorig jaar op 18 maart? De zon scheen 4 uur en 25 minuten, het regende 4,1 mm, overdag werd het 9 graden en 's nachts was 2,4 graden, een dag vergelijkbaar met vandaag. De extreme temperaturen sinds 1900 op 18 maart: In de nacht van 17 op 18 maart in 1956 vroor het 4,5 graden,rin 1961 werd het zelfs 21.1 graden warm. De weerspreuken: „Op Sint-Geertruid, komt de warmte de grond uit" en „Speelt maart de zon in haar kaart, dan krijgt mei een winterse staart". Nellie Rijk (links) en Marie-José Neve willen in Hulst een Wereldwinkel starten, foto wim kooyman De plannen zijn pril. De werk groep weet nog niet hoe de We reldwinkel-gedachte in Hulst ge stalte krijgt. „We willen dinsdag eerst peilen of er genoeg voe dingsbodem voor is. Maar de kans van slagen acht ik hoog. We hopen een plek te vinden waar de Wereldwinkel gevestigd kan worden. Het liefst waar veel mensen langs komen. Op die manier kun je toevallige passan ten bereiken," aldus Rijk en Ma- rie-José Neve, ook van de werk groep, vult aan: „Misschien is er er wel een bereidwillige winke lier die een hoekje in zijn zaak overheeft." Volgens Rijk en Neve brengt een Wereldwinkel mensen in contact met de andere wereld. „De ma kers van de Wereldwinkel-pro- dukten weten dat er in het Wes ten mensen zijn die aan hun denken. Voor hen is het vaak de enige manier om aan de armoe te ontkomen." Het Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking en de lande lijke vereniging van Wereldwin kels ondersteunen de plannen voor een Hulster Wereldwinkel. Beide organisaties sturen dins dagavond een vertegenwoordi ger. Ook Luciën Calle van de Wereldwinkel in Terneuzen geeft uitleg. De bijeenkomst in het stadhuis begint dinsdag om 20.00 uur. was dus aanwezig dat ongewenste bedrijfs activiteiten zich ter plaatse zouden voortzet ten," aldus B en W in hun voorstel aan de gemeenteraad. Voordat de stichting Beschermd Wonen kan gaan bouwen, moet de grond eerst bouwrijp worden gemaakt. In dat kader moet ook de riolering voor een deel worden vervangen en komt er een trottoir voor de bedoelde wonin gen. Het kost de gemeente bij elkaar ruim 207.000 gulden. B en W verwachten in totaal een negatief saldo van ruim 621.000 gulden op dit plannetje. Het college hoopt nog op een subsidie van de provincie voor de aan koop en sloop van Lampo. De plannen met de Tuinstraat komen don derdag 23 maart aan de orde in de commis sie financiën. Die vergadert dan om 19.30 uur in het stadhuis. ZATERDAG MARKTEN EN BEURZEN HULST Vastenmarkt - boeken en platenver- koop - ingang Willibrordusbasiliek - 10.00tot 16.00uur SINT-NIKLAAS Huwelijks- en geboortebeurs - Stadszalen -10.00 tot 18.00 uur Video- en filmfestival - Vierkante zaal, kunstacademie -10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur VLISSINGEN Snuffelmarkt - Sporthal Baskens- burg - 9.00-17.00 uur 3 - kinderen 6 t/m 12 jaar 2) THEATER GOES It's all too beautiful (popmuziek en eigentijdse dans) - door The EX, Joop van Brakel en Wim Kannekens -'t Beest Beestenmarkt 3 HULST Lili en Marleen - door Transfiguratie - Den Dullaert - 20.00 uur MIDDELBURG Kokosnoten (muzikale show) - door het Middelburgs Musical- en Operet tegezelschap Groep Papillon - Con cert- en Gehoorzaal Singelstraat 15 - 20.00 uur 17,50) Op hoop van zegen - naar het boek van Herman Heijermans - regie Ron Lubbersen - Mini-Theater Verwe- rijstraat 53 - 20.30 uur 10) Normaal Gesproken (cabaret) - door Cabaret Zindroom met Bert Schuiling en Herman Boon - Stads schouwburg Molenwater 99 - 20.30 uur 25) TERNEUZEN Willeke (musical) - Zuidlandtheater Zuidlandstraat 111 - 20.00 uur 45) POP EN JAZZ TERNEUZEN Poluted Inheritance, Mindlink en Manifest - Kalashnikov Korte Kerk straat 26-21.00 uur 10) VLISSINGEN Free Easy (blues) - met 4 ex-leden Flavium - De Piek Hellebardierstraat 13 -22.00 uur (ƒ10) ZIERIKZEE Rock-Bluesnacht - met optredens van onder meer Wild Romance en Oscar Benton Bluesband - Brogum Julianastraat 46 - 22.00 uur 12,50) KLASSIEK GOES Yuan-trio (kamermuziek) - Muziek school Van de Spiegelstraat 4 - 20.00 uur MIDDELBURG Dig d'Diz - concert samen met het Modriaan Strijkkwartet - Kloveniers doelen Achter de Houttuinen 30 - 20.30 uur 20) SINT-KRUIS Recital (Italiaanse barok) - door He- lene Schmitt (viool) en Mike Fentross (luit) - Dorpskerk - 20.45 uur SINT-NIKLAAS Willem Breuker Kollektief - Stads schouwburg - 20.00 uur SCHOONDIJKE Winterconcert - OKK - zaal Wijffels - 20.00 uur - aansluitend dansen op muziek van The John F. Dance Band SPORT PHILIPPINE Mosseltocht - wandeltochten 7, 14 en 20 km - wandelsportvereniging Zeldenrust - in omgeving van oud vissersdorpje Philippine - start Hotel Au Port Waterpoortstraat 1 - 9.00-15.00 uur (ƒ1,75) KLOOSTERZANDE Klaroenloop - start bar DE klaroen - 15.00 uur - trimmers DIVERSEN AXEL Boekenweek - diverse activiteiten rond thema De 5e mei - Bibliotheek Szydlowskiplein 2 - do 16 t/m wo 22 mrt - tijdens openingstijden (gratis) EEKLO PA-techniek - cursus geluidsverster king (tweede cursusdag, eerste was za 11 mrt) - Driewerf Hoera vzw Molenstraat 165 - 10.00-17.00 uur (Bfr. 1000) HULST 25 jaar Peuterspeelzaal De Robbe does - jeugdprogramma van 9.30 tot 12.30 en receptie van 14.30 tot 16.00 uur KIELDRECHT Schieting - De Gouden Pluim -15.00 uur LAMSWAARDE Biefstukkaarting - Café De Lamso ren -14.00 uur LUNTERSHOEK Natuur-excursie/werkdag - met aandacht voor natuurvriendelijke oever, verwerking snoeihout en de - knotwilg - aanvang werkdag 9.30 uur - excursie 10.30 uur - Noord-West hoek Kreek (Nabij Groot Eiland) SEROOSKERKE Traditionele Strao - waarbij de be nen van de paarden worden gewas sen in zee - Vertrek Dorpshuis Seroos- kerke - (gratis) ZUIDDORPE Schieting - 't Schutterslokaal -14.00 uur SAS VAN GENT Fototentoonstelling Sasse Fotok ring - DE Speye - 14.00-18.00 uur - toegang gratis WATERLANDKERKJE Nacht van 't Kerkje - Kaartleesrit voor automobilisten, organisatie Zeeuws Vlaamse Automobielsport- dub (ZEVAC). A- en B-klasse en toer- klasse -19.30 uur - inschrijven dorps huis vanaf 18.30 uur SLUIS Kaaarting - dorpshuis -19.30 uur SLUISKIL Kaarting - café Dailinga -14.00 uur Kaarting - kantine voetbalvereni ging Sluiskil-19.45 uur OSSENISSE Kaarting - Hof ter Nesse -19.30 uur HOEK Rommelmarkt en kledingbeurs - buurthuis De Hoekse Rakkers - 10.00 uur KLOOSTERZANDE Rommel ophalen - showband Kloortje - in alle kernen - vanaf 10.00 uur FILMS WEEKEND ZONDAG GOES Grand Theater zo/14.00 uur De Leeuwekoning 19.00 en 21.30 uur The River Wild HULST De Koning van Engeland za/14.00 uur; zo/13.45 uur De Leeu wekoning za/19.30 en 22.00 uur; zo13.45,16.15, 19.00 en 21.30 uur Legends of the fall za/19.30 en 22.00 uur; zo/13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur Star Trek Generations za/22.00 uur; zo/13.45,16.15 en 21.30 uur The River wild za/14.00, 19.30 en 22.00 uur; zo/13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur Dumb Dumber za/19.30 uur; zo16.15, en 19.00 uur Lion King za/19.30 en 22.00 uur Nell MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Priscilla Queen of the de sert za/22.30 uur Take care of your scarf, Tatjana VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 uur De Leeuwekoning 19.00 en 21.30 uur Legends of the fall za/24.00 uur Drop Zone 14.00 uur The Lion King 14.00, 19.00 en 21.30 uur Dumb Dumber 14.00 uur Free Willy 19.00 en 21.30 uur Star Trek Genera tions 19.00 en 21.30 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shawshank redemption 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ta- xandria 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret- a-porter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Nell 17, 20.00 en 22.30 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ju nior 14.30,17.00 en 20.00 uurStargate 14.30, 17.00 en 20.00 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 uur De Leeuwekoning 17.00 uur The Lion King 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Pret a Porter 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Nell 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur The River Wild za/15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur; zo/20.00 en 22.30 uur Just Cause zo/15.00 uur Ritchie Rich MARKTEN EN BEURZEN SINT-NIKLAAS Huwelijks- en geboortebeurs - Stadszalen -13.00 tot 20.00 uur Video- en filmfestival - Vierkante zaal, kunstacademie -10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur THEATER MIDDELBURG Op hoop van zegen - naar het boek van Herman Heijermans - regie Ron Lubbersen - Mini-Theater Verwe- rijstraat 53 - 14.30 uur 10) SINT-NIKLAAS Jacques Vermeire - met zijn thea tershow - Stadsschouwburg - 20.00 uur TERNEUZEN Eykman en Schenk (familievoorstel ling) - 'Op blote voeten door de nacht' - door Karei Eykman Hen- riette Schenk - geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar - Zuidlandtheater Zuid landstraat 111 - 15.00 uur (ƒ15 - kinderen 8 t/m 16 jr 5) VLISSINGEN Repelsteeltje en de drie Planeten (familiematinee) - door De Glazen Ui - vanaf 6 jaar - Arsenaaltheater Arse naalplein 7 - 15.00 uur 15 - kinderen t/m 12 jr 7,50) KLASSIEK HULST Ensemble Scaramouche - met wer ken van Spohr, Brahms en Elgar - Baudeloozaal -15.00 uur KOEWACHT Ouderenkoor Koewacht - koffie concert - De Vlaschaard Burg. Dierick- laan 6-13.30 uur SINT-NIKLAAS Speelmanstreffen - zang en gitaar - ontmoetingscentrum Berkenboom - 11.00 uur POP EN JAZZ ZIERIKZEE Free Easy (blues) - met 4 ex-leden Elavium-De Vlinder DIVERSEN HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel -10.00 uur KIELDRECHT Schieting - Terminus -15.00 uur Ruildag - Kieldrechtse Verzamelaars vrienden - 09.00-17.00 uur - basis school van de Vlaamse gemeenschap De Wijzer OSSENISSE Schieting - Hotter Nesse -14.30 uur Gaaibolling - Hof ter Nesse - 19.30 uur ZANDSTRAAT Kaarting - buurthuis De Straete - 14.00 uur SAS VAN GENT Fototentoonstelling Sasse Fotok ring - De Speye - 14.00-18.00 uur - gratis toegang HOOFDPLAAT Schieting - café De Vriendschap - 14.00 uur HULST Kaarting - café De Kroon -14.00 uur

de Stem | 1995 | | pagina 39