De hofhouding van de keizer Franz 'Omdat we bij eventuele verlenging thuisvoordeel hebben' Verstappen geschenk uit de hemeV Feyenoord moet weer op de KNVB-beker mikken Schoenmaker verlengt contract bij FC Den Haag UITSLAGEN standen DE STEM SPORT Geneve (anp) - Bayern München was de gewenste tegenstander. En eerst een uitwedstrijd. Ajax kreeg woensdag in Göteborg de gevraagde opponent voor de halve finale van de Champions League. Vrijdag rolde in Geneve de gewenste volgorde ook nog uit de bus. Ajax-Bayern al uitverkocht Nigeria zoekt het hogerop Simtek-bolide van Nederlander als laatste gepresenteerd Feyenoord gehavend Stoitsjkov mag twee wek^ nadenken over uitspraken SPORTNIEUWS KORT Mansell mist eerste twee Grand Prix Voorseizoen Theunisse in duigen Rottier naar tweede ronde Vroege uitschakeling Jaspers Segers ontkent alle betrokkenheid VOETBAL WIELRENNEN^ Poncho van PSV tegen de rege" „ESTEM ZATERDAG 18 MAART 1995 ft Door Bert Willemsen Venlo - Thomas Helmer on derbrak donderdagnacht in de feestzaal Vasterhaven van het Sheraton-hotel in Göte- borg de maaltijd van Bayern München, dat zich net ge plaatst had voor de halve finale van de Champions League. De aanvoerder greep de micro foon en sprak vermanend: „Ik hoop dat we in de toekomst na een zwakke wedstrijd niet meer door eigen mensen worden af gemaakt, maar dat we steun krijgen." Vicevoorzitter Karlheinz Rum- menigge snakte naar adem, ma nager Uli Hoeness trok wit weg. Daar waagde een dóódsimpele voetballer het zo maar de uitla tingen van Franz Beckenbauer te veroordelen. De grote Franz, voorzitter van het grote Bayern! Maar wat Helmer deed was niets anders dan de kritiek, die onderhuids voortwoekert, in het openbaar spuien. De wijze waarop de onverbeterlijke solist Beckenbauer de club leidt, geeft daar alle aanleiding toe. De 'Kaiser' regeert Bayern Mün chen op een manier die zijn bijnaam alle eer aandoet. Ieder een binnen de club behoort tot zijn hofhouding en moet naar zijn pijpen dansen. Ajax speelt de halve finale van de Champions League tegen Bayern, maar voorzitter Mi chael van Praag gaat niet mee naar München. Hij blijft thuis voor een lucratief bijbaantje: commentaar geven vanuit de NOS-studio. Tussendoor levert hij in zijn vaste rubriek in de Telegraaf felle kritiek op de patat-generatie. Ondenkbaar? In Nederland wel, bij Bayern niet. Als de Mün- chense club buiten het eigen stadion speelt, laat Beckenbau er steevast verstek gaan. Hij heeft belangrijkere dingen aan zijn hoofd. In de Bundesliga geeft hij com mentaar voor de tv-betaalzen- der Premiere, vergelijkbaar met Filmnet in Nederland. Als een Champions-League-avond is aangebroken, zoekt hij zijn vas te stek op in de televisiestudio van de Duitse RTL. In de boule vardkrant Bild heeft Becken bauer een column, waar hij on gegeneerd op de ploeg inhakt. Dat was nou was Thomas Hel mer bedoelde. Bayern München bezet in de Duitse competitie een teleur stellende zesde plaats. Deelna me aan Europees voetbal voor volgend seizoen komt in gevaar. Een gigantische blessuregolf overspoelt de grootmacht in de Zuidduitse metropool. Het zijn zeker niet de minste spelers, die langdurig in de ziekenboeg ver toeven. Doelman Kahn, libero Matthaus en de Franse steraan valler Papin zijn niet inzetbaar. Vandaar dat in Göteborg nobo dy's als Scheuer, Frey, Schupp en Gospodarek de kolen uit het vuur moesten halen. De Italiaanse trainer Giovanni Trapattoni, die na dit seizoen wordt vervangen door Otto Re- hhagel, krijgt een steeds beter humeur. „Een plaats in de fina le is geen droom meer, maar kan realiteit worden", zegt hij vol zelfvertrouwen. Manager Hoeness is het daar roerend mee eens. „Wie de hel van Göteborg doorstaat, kan ook Ajax ver slaan." In de Meer zijn ze ge waarschuwd. Ajax op wenken bediend Ajax reist voor de eerste con frontatie, op 5 april, naar Zuid- Duitsland. Op 19 april volgt de thuiswedstrijd. Beide duels be ginnen om 19.00 uur. Trainer Louis van Gaal had niets te klagen. „Eerst uit, omdat we bij een eventuele verlenging dan het thuisvoordeel hebben," had de oefenmeester vooraf laten weten. Een ander voordeel had hij niet kunnen bedenken, was er ook niet volgens hem. Trapattoni, zijn collega in Duitse dienst, wenste eveneens eerst een uitwedstrijd en kwam evenmin met andere voordelen. De Itali aan was zijn woorden van woensdagavond, nadat in Zwe den IFK uitgeschakeld was, vrij dag al weer vergeten. „Eerst thuis... dat is een voordeel. Göte borg hadden we ook eerst in München en die ploeg hebben we ook uitgeschakeld. Dit is een gunstig voorteken," aldus de Ita liaan. In de tweede halve finale speelt Paris SG de eerste thuiswed strijd om 21.00 uur. Op 19 april, eveneens 21.00 uur, is AC Milan de gastheer. De eindstrijd is op 24 mei, hoogstwaarschijnlijk in Wenen. De loting in Genève in de twee andere Europese toernooien pakte gelukkig uit. De overge bleven clubs uit Engeland, Italië en Duitsland bleven keurig ge scheiden. Real Zaragoza, donderdag ver antwoordelijk voor de uitscha keling van Feyenoord, speelt in de halve finale van het toernooi voor bekerwinnaars eerst thuis tegen Chelsea. De andere Engel se vertegenwoordiger, titelhou der Arsenal, begint op 6 april thuis tegen Sampdoria. De re turns zijn twee weken later. De finale van de EC voor beker- Amsterdam - De aanvraag van kaarten voor de wed strijd in de Champions Lea gue tussen Ajax en Bayern München is op voorhand zo groot, dat het duel als uit verkocht is te beschouwen. De confrontatie in de halve finale van de landskampioe nen is op 19 april om 19.00 uur in het Olympisch Sta dion in Amsterdam. Twee weken eerder speelt Ajax in Beieren. Alleen de seizoenkaarthou ders die nog niet via een machtiging reageerden, krijgen gelegenheid dat als nog te doen. Voor suppor ters zonder seizoenkaart heeft het geen zin bij Ajax te informeren naar kaarten. winnaars is op 10 mei in Parijs. De FA wil, in het geval van een Engels onderonsje, het Londense Wembley als toneel voor de eindstrijd. De UEFA-beker is een onder onsje tussen Duitse en Italiaanse vertegenwoordigers. Bayer Le- verkusen ontvangt op 4 april Parma, Juventus start thuis te gen Borussia Dortmund. In de finale begint de winnaar van de eerste confrontaties met een thuiswedstrijd. In het Duitse kamp houden velen rekening met een Duitse finale. „Ik ben blij dat we niet al in de halve finale tegen Borussia spe len," sprak Kurt Vossen, tech- nisch-directeur van Leverkusen. In de geschiedenis van het Euro pese voetbal zijn al 76 Italiaans- Duitse tweestrijden uitgevoch ten. De Zuideuropese vertegen woordigers toonden zich 47 keer de betere. Faustino Asprilla, de Colombiaanse aanvaller van Parma, telde vrijdag tot 49. „Ik ben ervan overtuigd dat we een Italiaanse finale krijgen." LOTINGEN Champions league: Bayern München (Dui) - Ajax, Paris SG (Fra) - AC Milan (Ita). Wedstrijden op 5 en 19 april. Europa Cup n (bekerwinnaars): Ar senal (Eng) - Sampdoria (Ita), Real Zaragoza (Spa) - Chelsea (Eng). Wedstrijden op 6 en 20 april. UEFA Cup: Bayer Leverkusen (Dui) - Parma (Ita), Juventus (Ita) - Bo russia Dortmund (Dui). Wedstrijden 4 en 18 april. Abuja - De militaire leiding van Nigeria overweegt gerechtelijke stappen tegen de wereldvoetbal bond FIFA, die de organisatie van het WK voor spelers tot 20 jaar aan het Afrikaanse land heeft ontnomen. Aan het toernooi doet ook Ne derland mee. De regering liet in een officieel bericht weten dat de advocaat van de voetbalbond opdracht heeft gekregen de be slissing van de FIFA te onder zoeken en eventuele stappen voor te bereiden. Nigeriaanse sportofficials beloofden elkaar vrijdag, een dag na de definitie ve afgelasting, de zaak tot het bittere eind uit te vechten. Jos Verstappen mocht gisteren dan eindelijk voor het eerst plaatsnemen in de nieuwe Simtek Ford. Ermee rijden kan hij pas in Brazilië, waar volgend weekeinde de openings Grand Prix wordt gehouden. Links van Verstappen poseert de Italiaan Schiattarella, rechts de Japanner Noda. foto anp Van onze verslaggever Londen - „Met een kanjer als Jos Verstappen aan het stuur moeten wij een plaats in de top 10 (van 14 teams, red.) kunnen veroveren. Hij is voor ons een geschenk uit de hemel. Mensen denken dat Simtek voor Verstappen een stap terug is. Ik voorspel dat hij dit seizoen voor ver rassingen gaat zorgen en dat zowel het team als Verstap pen zullen profiteren van de samenwerking." Simtek-baas Nick Wirth was gisteren bij de langverwachte onthulling van de Simtek S195 bijna lyrisch over het binnen halen van de Nederlandse For mule 1-coureur. De kwalifica ties 'goede coureurs' voor de teamgenoten van Verstappen, de Italiaan Mimmo Schiatarella en de Japanner Hideki Noda, stak daarbij schril af. Volgens Wirth is het trouwens de be doeling dat de Italiaan na vijf races voor de rest van het sei zoen wordt vervangen door de Japanner. „Mijn optimisme is niet op fei ten gebaseerd omdat de auto nog geen meter heeft gereden," hield de 28-jarige Wirth een slag om de arm. „Maar de sa menwerking met Benetton, dat niet alleen Verstappen afstaat maar ons ook in technisch op zicht steunt, is voor ons een gouden greep. Op de proefbank functioneerden de motor en versnellingsbak uitstekend en de chassistests in de windtun nel waren veelbelovend. Wij zijn straks niet het lelijke eend je in de Formule 1." Simtek was de laatste van alle teams die hun nieuwe ontwerp (van de hand van Wirth en Paul Crooks) aan de pers presenteer den. Dat de factor tijd geen bondgenoot van het jonge En gelse team is bleek ook gister morgen. De presentatie in het gebouw van hoofdsponsor MTV in Londen begon een uur te laat omdat de trailer met de bolide in het drukke Londense verkeer vastzat. Als Verstappen volgende week vrijdag in Brazilië zijn eerste rondjes in de Simtek draait, kan hij alleen maar hopen dat hem de problemen, die de meeste andere teams in de voorbereiding ontmoeten, be spaard blijven. „Hoge verwach tingen heb ik er echter niet van. Ik zie de eerste twee races in Brazilië en Argentinië als een test. Ik heb geen gelegenheid gehad aan de auto te wennen en heb bovendien al meer dan vijf maanden niet meer in een Formule 1-bolide gereden." Brussel - Precies drie weken na de start van het Belgische wie- lerseizoen in de Omloop Het Volk is ploegleider Patrick Ver- schueren van de Palmans-prof- ploeg ontslagen. Het ontslag heeft volgens spon sor Paul Palmans niets met te genvallende resultaten te maken. De geldschieter vond dat hij te weinig inspraak had. De plaats van Verschueren wordt ingeno men door Charles Palmans, een broer van de sponsor. Den Haag - Lex Schoenmaker heeft zijn contract als trainer van FC Den Haag met een seizoen verlengd. De oud-voetballer is bezig aan zijn eerste jaar als hoofdtrainer van de club uit de eerste divisie. FC Den Haag staat op de zesde plaats, op een punt van de nummer drie Excelsior. De competitiewedstrijd tussen FC Gronin gen - Ajax is een dag vervroegd. Het duel wordt op Eerste Paasdag in het Oosterpark- stadion in Groningen gespeeld. De wedstrijd was vastgesteld voor 17 april, Tweede Paas dag. In verband met het tweede duel van de halve finale van de Champions League is de ontmoeting op verzoek van Ajax vervroegd. De wedstrijd tussen Roda JC en Go Ahead Eagles, die gisteravond gespeeld zou worden in de eredivisie, is door de overtollige regen val afgelast. Het duel tussen de nummers twee en zeventien is verplaatst naar zondag. In de eerste divisie spoelde de regen gistera vond ook FC Zwolle - Haarlem van het programma. De wedstrijd is verplaatst naar Van onze verslaggever Jacques Hendriks Zaragoza/Rotterdam - De teleurstel ling overheerste gistermorgen in het vliegtuig dat Feyenoord van Zarago za terug naar Rotterdam Airport loodste. De bekkies van spelers en begeleiding verbleekten extra bij de slordige landing, die menig maag deed omdraaien. Alleen bij een aantal 'business-vrienden' van Feyenoord zat de stemming er blijk baar goed in. Drie van hen verklapten niet eens naar de wedstrijd in Zaragoza geweest te zijn. „We zijn lekker in de bar van het hotel gebleven, we wisten toch wel dat het niks zou worden...." De spelers hadden weinig reden tot jolijt. Veel meer dan 'we kwamen zelf niet aan voetballen toe' en 'die Spanjaarden speel den het gewoon erg slim' rolde er niet over hun lippen, enkele uren nadat zij door Real Zaragoza uit het Europa-Cup toernooi gekegeld waren (2-0). En met de neus op de feiten gedrukt. Misschien wel doordat de euforie rondom de knappe overwinningen op Werder Bremen, een ronde eerder, (te) lang in en rond de Kuip bleef hangen,, en het geluk aan Feye- noords zijde was geweest in de thuiswed strijd tegen Real en vervolgens in het bekerduel met Ajax, waren sommigen vergeten dat het Feyenoord van dit sei zoen ver verwijderd is van de Europese top, of zelfs maar de sub-top. In Zaragoza koos Feyenoord net als tegen Ajax voor de 'loopgraventactiek', waarin geen plaats bleek voor een fatsoenlijke opbouw van eigen aanvallen. „We wilden zelf te weinig voetballen. Toch heb ik nu nog een gevoel van pure teleurstelling, omdat ik vind dat we er heel dicht bij zijn geweest. Zo veel kansen hebben zij giste ren niet gehad," zei Peter Bosz, toen hij gisteravond de wedstrijd nog eens analy seerde. Bosz vindt het frustrerend dat Feyenoord de laatste tijd amper meer aan behoorlijk voetbal toekomt. En weer komt daarbij 'Bremen' als ideaalbeeld tevoorschijn. „In vergelijking met die wedstrijd zijn er natuurlijk ook wel wat wijzigingen opge treden. Het blijkt moeilijk om het gemis van sommige spelers (De Wolf, Heus, Witschge en Taument ontbraken donder dag om diverse redenen in vergelijking met Bremen, JH) op te vangen. Daarnaast was het zo dat wij toen heel vroeg op achterstand kwamen en dus gedwongen werden om aanvallender te spelen. Het was uit de nood geboren, maar het bleek dat we dat konden. Zaragoza gaf ons daar absoluut niet de gelegenheid voor." Extra zuur voor Feyenoord was dat er donderdag enkele - inmiddels bij de Eu ropese avonturen van de ploeg gebruike lijke - rode kaarten vielen in de slotfase. Peter Bosz was de eerste die mocht ver-- trekken van scheidsrechter Markus Merk. „Een geval zoals met Van Vossen vorige week in Ajax 2", noemt Bosz het. De Spanjaard Oscar treiterde wat toen Bosz een vrije trap mocht nemen en nam de bal mee. „We hadden natuurlijk haast, want het stond 2-0, en dus wilde ik de bal uit zijn handen tikken. Schoppen was het echt niet," verklaart de middenvelder zijn zonde. Het rood voor Bosz werd weinig later gevolgd door de uitsluiting van Kiprich. „De eerste rode kaart in mijn carrière," bromde de Hongaar, die boos op Merk was - omdat hij geen vrije trap kreeg toen Poyet zijn schoen uitgetrapt had- en vervolgens een dreigend gebaar met die schoen maakte naar de arbiter. „Belache lijk dat hij me daarvoor uit het veld stuurde. Ik wilde hem echt niet slaan." Gezien het loodzware programma dat Feyenoord nog heeft deze competitie, lijkt het zeer moeilijk om nog via een tweede of derde plaats Europees voetbal te halen. En dus moet het weer in het nationale bekertoernooi gebeuren, waarin bekerhouder Feyenoord woensdag bij Heerenveen mag proberen om de finale te halen. „Die wedstrijd is van enorm be lang", erkent Bosz. „Ik moet er niet aan denken dat we anders Intertoto moeten spelen om zo eventueel Europees voetbal te halen." Van onze verslaggever Rotterdam - Met het oog op de belangrijke beker wedstrijd van komende woensdag tegen Heeren veen en gezien het grote aantal blessures van di verse aard zit het er in dat Feyenoord-trainer Willem van Hanegem zondag in de competitie wedstrijd tegen MW en kele spelers aan de kant zal laten. Heus (kuit) en Taument (bo venbeen) zijn zeker niet van de partij, maar ook Van Gobbel (knie), Larsson (knie), Scholten (kuit) en Kiprich (hamstring) voelden zich na de uitschakeling be paald niet topfit. Barcelona (anp/afp/rtr) - Johan Cruijff heeft Hristo Stoitsikr™ weken op vakantie gestuurd. Geschorst eigenlijk. De Bul zich woensdagavond, na de uitschakeling van zijn club B door Paris Saint Germain, laatdunkend uit over het spel ploeggenoten en over de Nederlandse trainer. „De verklaringen tegenover Bulgaarse journalisten konden echt Daar moet hij maar eens twee weken over nadenken," sprak Cr „En daarna zien we wel weer verder." Het bestuur van de Sp- landskampioen start een onderzoek naar het gedrag van _w De Bulgaar had donderdag een ingezonden brief naar'de'sL— sportkrant El Mundo Deportivo gestuurd. Stoitsjkov verlda daarin dat de Bulgaarse pers zijn uitspraken had verdraaid iu ruzie met Cruijff, daar hoeven we niet omheen te draaien, M heb niks tegen Jordi en Cruijffs schoonzoon Angoy." laar dinsdag 21 maart. Marciano Vink en Boudewijn Pahlplatz maken vanavond hun rentree in de hoofd macht van PSV. Vink vervangt de gebles seerde Wouters, Pahlplatz verdringt Meijer. De equipe van trainer Dick Advocaat speelt vanavond thuis tegen Willem II. Na langdu rig blessureleed speelt Vink voor het eerst sinds 29 oktober mee in PSV 1. Hij viel destijds uit in de met 5-0 gewonnen thuis wedstrijd tegen FC Groningen. Stuttgart - Nigel Mansell neemt niet deel aan de eerste tw» Grand Prix van Brazilië (25 maart) en Argentinië (9 april) ru 41-jarige formule I-coureur was na testritten in Estoril ontevre! den over de cockpit van zijn nieuwe McLaren. Hij kon armen niet optimaal bewegen. De technische leiding bes, daarop een nieuwe cabine voor de rijder te ontwikkelen. Tot'dl tijd zal de Brit Mark Blundell Mansell vervangen. Berghem - Gert-Jan Theunisse moet nog zeker twee weken absolute rust houden. De profwielrenner uit Berghem heeft in het Academisch Ziekenhuis van Maastricht een aantal testen gedaan, omdat hij bij inspanning ademhalingsproblemen blij: houden. Theunisse gaf tijdens de tweede etappe van de Tirreno- Adriatico op. Renner en begeleiders dachten dat de grien opnieuw toegeslagen had. Uit de eerste onderzoeken in Maas tricht is vast komen te staan dat er meer aan de hand moet zi dan een griepvirus. De klachten manifesteren zich lichamelijke inspanning. Key Biscane - Stefanie Rottier heeft de tweede ronde bereik van het met 7 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi van Ke Biscayne. De Zeeuws-Vlaamse versloeg de Japanse Miyag eenvoudig met 6-3 6-2. Ook Kristie Boogert overleefde de eerste ronde. Zij won met 2-6 6-3 6-2 van een andere Sugiyama. Mannen, eerste ronde: Siemerink (Ned) - Paes (Ind) 6-4 6-4, McEnroi (VSt) - Skoff (Oos) 6-3 7-6, Reneberg (VSt) - Meligeni (Bra) 6-2 6-4. St. Petersburg (Rus). Mannen. 400.000 gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/1) - Hlasek (Zwi) 6-2 2-6 6-2, Tsiesno kov (Rus/4) - Kiefer (Dui) 6-4 6-2, Volkov (Rus/5) - Lareau (Can) 6-1 6-3, Raoux (Fra) - Middleton (VSt) 6-1 6-2. Backnang - Dick Jaspers is vannacht in achtste finale van het Grand-Prix-toernooi van Backnang uitgeschakeld door Lee. De Willebrordse driebander verloor kansloos met 3-0. Oo zijn plaatsgenoot Christ van der Smissen kon vroegtijdig zi koffers pakken. Hij verloor met 3-1 van Raymond Ceulemar Raimond Burgman en Ben Velthuis haalden als enige Nederlan ders de kwart finale van de German Open. Beiden ten koste een landgenoot, respectievelijk Weijenburg en Habraken. Achtste finales: Lee (VS) - Jaspers (Ned) 3-0 (15-10 15-11 15-10/1.875 en 1.409), Velthuis (Ned) - Habraken (Ned) 3-0 (15-14 15-12 15-9/1.21 en 0.972), Raymond Ceulemans (Bel) - Van der Smissen (Ned) 3-1 (154 15-10 8-15 15-10/1,656 en 1,258), Burgman (Ned) - Weijenburg (Net 3-0 (15-11 15-5 15-10/1,500 en 0,928), Sayginer (Tur) - Aguirre (Dui 3-1 (15-11 15-4 2-15 15-8/1,175 en 0,974), Zanetti (Ita) - Pilss (Oos) 3- (15-6 15-7 10-15 15-8/1,447 en 0,972), Kühl (Dui) - Willenberger (Dui 3-1 (15-14 8-15 15-14 15-8/1,039 en 1,020), Blomdahl (Zwe) - Carta (Den) 3-0 (15-9 15-3 15-13/2,647 en 1.666). Wijchen. EK bandstoten. Groep A: Van Silfhout (Ned) - Zenkner (Dui) 150-150 (14 beurten moyennes 10,71), Oddo (Ita) - Horvath (Oos) 150-100 (20/7,50 en 5,00 tweede ronde: Van Silfhout - Oddo 150-143 (19/7,89 en 7,52), Zenkner Horvath 150-130 (13/11,53 en 10,00). Stand: 1. Zenkner 2-3 (11,11),' Van Silfhout 2-3 (9,09), 3. Oddo 2-2 (7,51), 4. Horvath 2-0 (6,96). Groep B: Massé (Fra) - Gretillat (Zwi) 150-81 (16/9,37 en 5,06), Gam: (Spa) - De Backer (Bel) 150-113 (17/8,82 en 6,64), tweede ronde: D( Backer - Gretillat 150-80 (20/7,50 en 4,00), Massé - Garcia 150-131 (16/9,35 en 8,62). Stand: 1. Massé 2-4 (9,37), 2. Garcia 2-2 (8,72), 3.D Backer 2-2 (7,10), 4. Gretillat 2-0 (4,47). Groep C: Horn (Dui) - Tuil (Ned) 150-43 (15/10,00 en 2,86), De Bruijl (Ned) - Adrichem (Ned) 150-146 (20/7,50 en 7,30). Groep D: Grethen (Lux) - Ottenhof (Ned) 150-81 (13/11,53 en 6,23] Caudron (Bel) - Bongers (Ned) 150-94 (14/10,71 en 6,71). -< Den Haag - Hans Segers ontkent alle betrokkenheid bij omkoopschandaal in het Engelse voetbal. De Nederlandse doelman van Wimbledon zei vrijdagavond in RTL Nieuws onschuldig te zijn. „Het is lariekoek." De 33-jarige Brabander werd dinsdag door de politie in hel graafschap Hampshire gearresteerd. Op het bureau in Eastleigh werd hij 36 uur verhoord. Woensdag kwam Segers op borgtocht vrij. Inmiddels traint de doelman weer bij zijn Londense dub. Zaterdag is hij reserve in de derby tegen Crystal Palace. „Ik word ervan verdacht geld te hebben ontvangen om resulta ten te beïnvloeden", aldus Segers. „Het ging om twee wedstrij den, twee of drie jaar geleden." Eind vorig seizoen verloor Wimbledon de uitwedstrijd Everton met 3-2, na een voorsprong van 2-0. De laatste treffer was houdbaar. „Ik had die bal moeten hebben", aldus de doelman, die opzet uitsluit. Zenuwen waren wel begrijpelijk. „Het was die dag een onvoorstelbare entourage n Liverpool. Als in een FA-Cupfinal." Op 4 juli moet Segers zich andermaal bij de Engelse melden. top 1751, 4. Rothenberger (Ml PAADESPORT Bo isse, 5. Rehbein (Dui) Don- rHHUCorun nerhaU 'lg75j 12 strijk/Bo!i- vorm's Cupido 1543. Den Bosch. Indoor Brabant, tweede dag. Springconcours tabel A, 1,40 m, met barrage: 1. Bost (Fra) Urbain du Monnai 0-33,46, 2. Simon (Oos) Magnum 0-34,10, 3. Simon/ Cash 0-37,33, 4. John Whitaker (GBr) Everest Grannusch 0-40,13, 5. Romp (Ned) Burg's Mr. Blue 0-44,17. Nationaal springconcours, tabel A 1.40 m, direct op tijd: 1. Van der Schans/Amor 0-52,48, 2. Ray- makers/Visa Riviera Z 0- 52,52, 3. Tops/Operette la Silla 0-55,76, 4. Albert Zoer/Eldorado 4-51,89, 5. Van der Ent/Richy 4-54,89. Internationaal springconcours, tabel a, 1.50 m, na barrage: 1. Macken (Ier) Miss F.A.N. 0-34,23, 2. Estermann (Zwi) Lugana II 0-35,00, 3. Lejeune (Bel) Roby Foulards Blue Chip 0-35,18, 4. Albert Zoer (Ned) Desteny 0-36,00, 5. Smit (Ita) Constantijn 0-36,5. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1864 pun ten, 2. Werth (Dui) Amaretto 1765, 3. Reiner Klimke (Dui) Bio- Duitsland. Kaisersl. - Uerdingen 1-1, M'gladbach - Bremen 2-0. Stand: Dortmund 21-33, Brem' 22-32, M'gladbach 22-30, Kaiser sl. 22-30, Freiburg 21-28, Bayei» M. 21-27. België. Lommei - Charleroi Z-J* Stand: Standard 26-41, Ander- lecht 25-39, Brugge 23-32, Aak 25-28, Lommei 26-28, B®01 24-27 Frankrijk. Beker, kwartfinale: Marseille - Chateaur. 2-0. Sogamoso (Col). Clasico KCN- Zesde etappe: 1. Wüst (Dui km in 4.03.40, 2. Munoz (WK' Montana (Col), 4. Marin (Col). Virbickas (Lit). Algemeen klassement: 1. Ba (Col) 28.49.00, 2. Elder Herre,, (Col) 0.05, 3. Roncancio 0.12, 4. Cardenas (Col), 5. (Col) 0.17. Eindhoven (anp) - PSV-supporters zitten altijd droog. ^anSj gaan ze vanuit. Het hele stadion in Eindhoven is namelijk ot Misschien is zaterdag alles anders, tijdens de wedstrijd tegen II. Want door de bouw van de nieuwe Noord-zittribune is u® begonnen met de verwijdering van het dak van de L-tribune.u Voor vanavond zijn maartse buien voorspeld. Vandaar het iL van PSV om seizoenkaarthouders voor de betreffende trw vertoon van hun abonnement een poncho aan te bieden, geval dat. ■J Van °nze Jqu«Eestermans greda/Marina di Cl farducci - Eind jan 4 nog in opperbes ne. Het trainings farina di Castagn ducci, een dorpje aa n-eense kust, bevit] Maassen uitstekend. rger werkte dat £d had. Zijn a optimisme waren 4 De voorbije w Jen er uit de Tirrei tic0 de achtdaagse „aar Milaan-Sanre: aI weer andere j/Iaassen zag zijn collega's excelleren zichzelf in een figur Waar hij een gruwe kei aan heeft. Niet dat Frans Maas dat hij een toprenner heb ik absoluut niet voor," zegt hij stellig geen groot sprinter, ik op niet iedereen uit rijden. Daarvoor is het van mijn motortje ni kend. Maar ik ben we! coureur, die op somm een topwedstrijd kar Op voorwaarde dat i soort schaduwspits mij inzicht kan uitbuiten. ik het van hebben." Verplichting De bewijzen voor zijn gen er, maar zijn inmic vergeten. Na een pa; jaren wil Frans Maassi weer eens scoren. Hij dat verplicht aan zijn èn aan zichzelf. „De seizoenen ben ik er niet, zoals de meeste achteruit gegaan. Ik luk gehad dat ik oj moment een meerjari heb getekend. Maar niks voor gepresteerd geen schuldgevoel o weet dat ik er alles heb. Maar het kna hoorlijk. Het is frustre De Limburger doekjes om; als sportief gebied niet hij ervan verwacht zoen wel eens zijn nen zijn. Opnieuw een het tweede plan, om| reden dan ook, ziet Fi sen niet langer zitten niet of ik het dan nog opbrengen om zo ha nen. En ik ben er al he type niet voor om ui op ove knaag frustre draai 199 l z la Een hartversche grove kreet ovei persoonlijks als van een geliefde nelijk nog het e del dat de hooli om de tegenpar de gordel te rak vechtpartijen d cordons en hoge ringen bijna nie mogelijk zijn, z naar andere mi' Daarbij werder den grenzen ov den. Dat mag n den geacceptee: Lex Meilink. D Utrechtse polit. was onder andc ropese en were! oenschappen v( te helpen het si tersgeweld te b len. Maar, zo geeft misschien is hi; al diep gezonk< den de liedjes c aan kanker ove vrouw van Aja: Louis van Gaa] tot hem zijn do gen. Door Vincent Ronnt en dat L dui Z( scher Utrecht - Over Politieman e deskundoloog vooraf heel het is goed de zaak op zet. Tot zover van cabaretier Hek, die de kv ste signaleerde Maar of het' weken heeft andere dingen °ver te maken, moment er schikbaar te voorbeeld betere gen in de stadion ren, is niemand n kwei helpt P 01 is o: stel! Meilink «Maar Gaals voorv.. af: stel is heel die liedje echtgenote woorden. Toe! l~' dat ik erbij

de Stem | 1995 | | pagina 28