Groei economie belangrijkst' 1 DE STEM Gebroken pols is leukshocktoestand is heter Het belang van de Zeeuws-Vlaamse Volks Partij eer nieuwe eigenaar voor zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen ferkgevers over nieuw regeerakkoord provinciebestuur Zeeland: I Gratis plassen in het café Themadag over pesten op school Terneuzen Terneuzenaar krijgt half jaar cel voor drughandel Rechtbank houdt zaak misbruik stiefdochter aan SCHAAKRUBRIEK m m 1 4 4 4 9 4 iff *4 A A A 1 PCA-finale SPORTNIEUWS KORT Lijsttrekker van ouderenpartij AOV overleden ACATURES Bent u de rayon manager die Wilkinson Sword zoekt? Kijk morgen in DE STEM en maak werk van deze of een van de vele andere vacatures r VRIJDAG 17 MAART 1995 I de uit- in Gary In PCA- anathan sky na In de nu toe eg het Hij had staan als >artij, in de vlag ;even is wapen- ie altijd ersnelle n FIDE- an vorig ir, komt n ten ijs. hij ge en ach- laat hij ieden lo- was een cht. Pgl -f3 a7-a6; IS. O-O Lc8 -1)7; 8. c2-c3 Lc5-b6; O; 11. h2-h3 graag dat centrum barna met hgsvleugel I. De stel- taat doet het Ko- J/erschil in ■dat de lo- lat dan op finale had fd7; succes d4-d5 1)6 c7xb6; - d7; 16. d8; 17. I niet 17. het witte lop d6. 18. Il9. e4xf5 Door Theo Hommeles verzwakking om op de dame vleugel verder te gaan. 27.Tf4 - f7; ne" u< m A berste doel [fraai posi- Ind echter lekomst zit ■nsie, door pde op de te zetten. 1 f6; 21. Ig7; 22. 23. Pflxe3 14 De kan- gen op de Ta8-f8; 126. Tel-fl g3! Anand 1 een lichte -I 28. b2 b4! Indien eerst 28 Le4 Pc5; 29. Lg2 sluit zwart de poort met 29. a41; Het zwarte paard kan daarna via d3 in de aanval betrokken worden. Om tegenspel te krij gen werpt Kamsky een pion in het vuur. 28. eS - e4; 29. Lc2xe4 Pd7-e5; 30. Le4-«2 a5xb4; 31. c3xb4 PeS-f3+. 32. Lg2xf3 Tf7xf3; 33'. Tal-a8 Lc8xh3; 34. DdlxB TI8xa8; 35. TO-cl Wits paard is sterker dan de zwarte loper. De zwarte koning staat slecht en wit heeft een pion meer. Alleen Anand's (te) snelle spel is nog een hoopge vende factor voor Kamsky.35. Tf8; 36. De2 Ld7; 37. Tc7 Tf7; 38. Tb7 Dal+; 39. Pfl Kg7; 40. Txb6 Dd4; 41. Tb8 (41. Txd6 Lxb5:) Dxb4; 42. Pe3 h5; 43. b6 h4; 44. g4 LbS; 45. Ddl Db2; 46. Pf5+ Txf5; (46. Kh7; 47. Dd4) 47. gxf5 Le2; 48. Da4 Lf3; 49. Dd7+ Kh6; 50. De6+ Kh5; 51. De8+ Kg4; 52. Del Lxd5; 53. Te8 Lf3; (53. Dxbó: 54. Ddl+ Lf3; 55. Te4+) 54. f6 Kh5; 55. H Dd4; 56. Te4 Df6; 57. b7 Lxe4; 58. Dxe4 en zoals wel vaker geeft Kamsky veel te laat op. We mogen niet vergeten dat Kamsky, in de vorige onder linge match, gaandeweg beter op dreef raakte en die match in de tiebreak alsnog in zijn voordeel wist te beslissen. Er is een mogelijkheid dat beide spelers het tegen Kasparov mogen opnemen. Anand door hier te winnen en Kamsky door Karpov in de FIDE-fina- le te verslaan. In 1996 moet het 'Gens Una Sumus' door een hereniging van FIDE en PCA weer inhoud krijgen. Daar wacht ons de ultieme match tussen twee wereld kampioenen. le Graeve Jan-trofee Iressuurcombinaties, paarden en pony's, komen I le Magrette nabij Axel in actie. Dan houdt de Inging en ponyclub Graeve Jan, die in manege ïuishaven heeft, de laatste westrijd van de |ie om de Graeve Jan-trofee, bevat vier wedstrijden. Om in aanmerking te ofee moet iedere combinatie aan minstens drie dstrijden hebben deelgenomen, inclusief de 1 blijkt dat er in de verschillende rubrieken de 1 zijn, zullen er zaterdag toch nog verrassingen aarden, voor de eindklassering gaan de Z1 en andicap, gaan aan de leiding de amazones s met Haydn van De Oranjeruiters en EHes van Zuid-Beveland, beiden met vier punten, le Oranjeruiters-amazones Marleen de Vriend negen punten en Anja van Vuuren met Cindy it in de M-klasse gaat Suzan Malcorps met' Zwinruiters riant aan de leiding met drie volgen de clubgenoten Jan Noordhoek met Ad Murre met Friday met 10 punten. ieginnen om 09.00 uur met de B-klasse ponys- k, de B-klasse paarden, gaat om 20.00 uur van ien zijn: Arceen Goossens voor de B-pony s. 1 or de L-pony's, Arnout de Feyter voor de M-en n Z-paarden, Adrie Hamelink voor de L-paar- oossens voor de B-paarden. nic naar Breskens letbalclinic van de gebroeders Arnold en Gerrie dinsdag 9 mei naar Breskens. De clinic van de - vanwege het 75-jarig bestaan van de zondag- ■skens. De demonstratie duurt van 18 uur tot IS k 'Baersande' voor de C- en D-junioren en een in. Maximaal 48 voetballers kunnen aan deze trijden in Hulst en Terneuzen verdedigt de Speedo-ploeg van de Stormvogel u| >ij de landelijke finale. Achttien clubs uit hee en zich hiervoor geplaatst. Hulst in de vierde en laatste wedstrijd in emcompetitie de beslissing omtrent het Zeeu,w' ischap. Scheldestroom gaat na drie wedstrijd® de leiding en zal de titel zeker prolongeren. uctor zal degradatie naar de eerste klasse M tlopen. idt in Terneuzen een invitatie-vierkamp waar van de Honte, De Otters en de Braakman zi] Zeeland verslaggever m - Tropisch zwemparadijs rado in Terneuzen is na de in verband met het faillisse- a"t binnen een paar weken op- U van eigenaar verwisseld. |l0Udt Beheer BV uit Amsterdam, tuiin twee weken de nieuwe eige- Scheldorado in Terneuzen, zag in het bad rendabel te ex- I ijfSi brood sieren. Stadhoudt heeft Scheldorado om die re den tegen iets meer dan de aankoopprijs van 1.350.000 gulden doorverkocht aan de familie Van den Bosch, eigenaar van de recreatieparken De Vogel in Hengst dijk en De Braakman bij Hoek. M. Voorn van Stadhoudt bevestigde gis teren desgevraagd de doorverkoop van het overdekt tropisch golfslagbad in Ter neuzen. „Wij hebben het aanvankelijk gekocht omdat het goed in onze onroerend-goed- portefeuille paste," verklaarde Voorn. „We bezitten namelijk nog enkele ande re sport- en recreatiecomplexen. Vervol gens zijn we na de koop aan de slag ge gaan en hebben heel wat berekeningen en bespiegelingen op een rijtje gezet. Daaruit kwam naar voren dat met name de exploitatie van het buitenbad ('t Pe- nantje, red.) heel moeilijk rendabel te maken was. Daarom vonden we het beter het complex door te verkopen aan ie mand uit de streek om die het bad verder te laten exploiteren." Wethouder P. Hamelinck kan alleen maar gissen naar de beweegredenen van Stadhoudt om Scheldorado na twee we ken alweer door te verkopen. „Het gaat om een transactie tussen twee particulie ren dus heeft de gemeente daar geen be moeienis mee. Ik kan me daar van alles bij voorstellen maar ik kan niet zeggen of het op speculatieve gronden is geba seerd. Ik ken de bedragen nu eenmaal niet. De familie Van den Bosch heeft in ieder geval twee goedlopende bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. De transactie is goed voor de streek en voor Terneuzen." Hamelinck voerde gisteren een eerste kennismakingsgesprek met Van den Bosch. „Tijdens dit gesprek is nog niet over be leidsmatige zaken gesproken. Er is onder andere gesproken over hoe we de relatie tussen Scheldorado en de gemeente voort kunnen zetten. Het is een prettig gesprek geweest." [1 onze verslaggever jddelburg - Het nieuwe piciebestuur van Zee- moet er straks alles doen om de groei van tconomie in de provincie Ier te stimuleren. Dat is allerbelangrijkst. Zo [ijgje meer banen en meer voor milieumaatrege- jiis de kem van de boodschap ie Brabants-Zeeuwse Werk- ivereniging (BZW) gisteren iille fractievoorzitters van de iiiwse Staten heeft gestuurd, evoorzitters zijn bezig met het Ben van een nieuw college Gedeputeerde Staten, dat ilgens een beleidsplan, zeg regeerakkoord, moet ma il voor de komende vier jaar. punten die de BZW aandraagt «ten passen in dat plan, aldus BZW. opmerkelijk punt in deze is de vraag om een economische effect- Net zoals de al lang milieueffectrapportage voor het milieu van overheidsbesluit in kaart moet er bij ingrijpende eidsvoornemens op econo- gebied een soortgelijke iportage komen waarin dan de voor de economie wor- ecgeschetst. BZW houdt ook een warm lidooi voor provinciale steun SKOA, het Zeeuws ad- au voor onderwijs en be- ijisleven. De werkgevers erva- het functioneren van dit bu rn als zeer nuttig in het Zeeuw- fit bedrijfsleven moet nu ook s een keer betrokken worden |(de grensoverschrijdende acti viteiten in de Euregio, de samen- J met Vlaanderen, het is •og tijd, aldus de BZW. Verder t het provincie bestuur een technologiebeleid' te ontwikke- want de industrie is de motor 1 de Zeeuwse economie. Aan a wens ligt de kritiek van on- ■ememend Zeeland ten grond- »g dat in eerdere economische wdsplannen de industrie als kor nauwelijks aan bod ham. Oe werkgevers willen geen ver- T van de afvaltarieven om en in het milieubeleid te n. De leges te betalen voor provinciale vergunningen, dienen a de perken te blijven. In de grensge meente Beveren zijn geen I JPeihare toiletten nodig om- I at 'edereen wettelijk gratis I "tag gaan plassen in een café, A®daar iets te hoeven te I Verbruiken. Met dat argu- verwees burgemeester j Smet van Beveren tijdens laatste gemeenteraads- I jetI^erang e®> voorstel van e SP-fractie voorlopig naar «prullenbak. I Srnet wees erop dat in grote j-n steeds meer onbe- Jffe openbare toiletten °™en gesloten, omdat die \,,J'ro°' va"en aan vanda- j JA in Beveren al kL efn openbaar toilet I. dan zal dat om een be- tfe voorziening moeten b vond Smet. De burge- 'tet hirid de raadsleden Z ®t mensen in hoge „e^ntueel ook dag en te» L^ het Poütiebureau I kunnen. Ipidt ook voor het ge- I uten as tijdens kantoor- 1 refe sp is er in Beve- I barM°'f heette aan open- I Sm Üetten' Burgemeester Een Lotus-cursistverwondtzichzelf aan zijn been met schmink. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggeefster Els Braas Terneuzen - „Joyce had giste ren toch een shock! Ze zat de hele tijd te trillen." Bij de Jeugd Lotusgroep Midden- Zeeuws-Vlaanderen van het Rode Kruis in Terneuzen zijn dit soort verhalen eerder regel dan uitzondering. Het naspe len van slachtoffers, met de bijpassende verwondingen en een grote fantasie zijn de in grediënten van de cursus Lo tus. Op 25 maart zal deze groep als eerste in Zeeland de 'Aanteke ning Jeugd Lotus' ontvangen. Dertien jongeren, in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, hebben een half jaar lang geoefend op het zo goed mogelijk naspelen van slachtoffers en het aanbrengen van verwondingen. In Hoek heb ben ze al meegespeeld in een oe fening van de EHBO, en woens dagavond in Terneuzen ook, bij een oefening van het Rode Kruis. „Hoek was leuk. Joyriding was de oorzaak van het 'ongeval'. De jongen die achter het stuur zat, had zogenaamd een aanrijding veroorzaakt met een motorrijder. Ik zat gewoon in de auto te wach ten met een gekneusde pols, tot de ziekenwagen kwam." Mien Laub (15) vertelt honderduit over haar ervaringen bij de Lotus- groep. Vanavond heeft ze een snijwond opgelopen. „Ik ben blij ven hangen achter het prikkel draad." Een belangrijk onderdeel van de lessen is het inleven in de slachtofferrol. „Dat is ook met een het allermoeilijkste," zegt Jessica, het jongere zusje van Mien, „als ik daar lig, vraag ik me altijd af hoe het nou in het echt zou zijn. Je gaat wél meeleven." Schmink is alles wat de klok slaat. Geen ketchup als bloed, maar 'gewoon' rode vloeistof. Brandwonden worden gemaakt met glycerine, en voor hét flauw vallen gebruiken de kinderen witte poeder. Begeleider Thijs Goudzwaard: „Het ziet er alle maal heel echt uit. In Hoek zijn er wel eens mensen flauwgevallen bij het zien van de verwondingen, van de EHBO zelfs. Of 'slachtof fers' die al op weg waren naar het Gentse ziekenhuis met de ambu lance. Omdat de verwondingen er wel heel echt uitzien." Een snijwond, een beenbreuk, een bloedlip, flauwvallen of be wusteloos zijn. Ze moeten het 25 maart allemaal kennen. Zaterdag hebben ze proefexamen. Dat het geen spelletje is, blijkt wel uit de eisen die voor het examen wor den gesteld. Bewusteloos zijn is niet alleen stil liggen met je ogen dicht. Nee, een goed 'bewusteloos slachtoffer' moet ook helemaal slap zijn. Niet iedereen mag zomaar slacht offer spelen. Om aan de cursus mee te kunnen doen, moeten de kinderen in het bezit zijn van EHBO-A en -B. Dit omdat slachtoffer spelen ook enige ken nis van verwondingen en ziekte beelden met zich meebrengt. Het Rode Kruis in Terneuzen is heel bewust begonnen met de Jeugd Lotusgroep. Goudzwaard: „Op deze manier hopen we de kinde ren langer bij het Rode Kruis te houden." De materialen die de kinderen gebruiken, worden voor een groot deel ook bekostigd door het Rode Kruis. Een make-ups- etje kost rond de dertig gulden. Willen de kinderen de complete set hebben, wat ook nodig is om de cursus goed te kunnen vol tooien, dan zouden ze ruim 200 kwijt zijn. „Dat is te veel geld voor de meeste van de kinderen. Op deze manier houden we het betaalbaar en aantrekkelijk voor iedereen." Na het volgen van deze cursus, kan de groep bij het bereiken van de leeftijd van 18 jaar doorstro men naar de 'grote' Lotusgroep. Laura ziet het helemaal zitten: „Mijn ouders zitten allebei bij Lotus. Die hebben ook een hele grote koffer, véél groter dan die van ons." In plaats van een half jaar lessen volgen, doet de vol- wassenengroep er twee jaar over om het begeerde papiertje te ha len. „De verwondingen worden bij die groep ook veel uitgebrei- Door Frank Deij Terneuzen - Meer dan 7000 Zeeuws-Vlamingen hebben woensdag 8 maart bij de verkie zingen voor Provinciale Staten hun stem gegeven aan de nieuwe Zeeuws-Vlaamse Volks Partij (ZVP). De score leverde de partij twee zetels op in de Staten. Niet slecht voor een beginnende par tij. Maar toch nog heel wat min der dan de initiatiefnemers Je- an-Paul Hageman uit Vogel waarde en Cor van Leuven uit Hulst in moment van opperste zelfgenoegzaamheid hadden verwacht. Ze mikten op zes ze tels. Het succesje van de partij lijkt gemakkelijk te verklaren. De ZVP appeleert aan een van oudsher bestaand, en nog immer groeiend, gevoel van ongenoegen onder de Zeeuws-Vlaamse be volking absoluut niet serieus ge nomen te worden door de dames en heren bestuurders in Middel burg. Een rol speelt ook de im mense populariteit van de lijst rekkers. Met name Jean-Paul Hageman, Djee-Pee voor vrien den, en Bram Heijboer zijn in hun thuisland getapte jongens. De populariteit van Hageman kwam tijdens de waterschaps verkiezing al tot uiting. Hij haalde op zijn eentje 1300 stem men binnen. De meesten van hen maakten 8 maart voor Djee Pee nog eens de gang naar de verkie zingsbus. En dan is er de duidelijke, dema gogische taai van de ZVP waarin de partij haar doelstellingen for muleert. „In de provinciale poli tiek is Zeeuws-Vlaanderen al ja ren lang een stiefkindje. Er is nauwelijks een beleidsgebied te noemen waar de problemen in Zeeuws-Vlaanderen niet de pan uit beginnen te rijzen. De ge meentebesturen rollen vechtend over de straat, het Rijk heeft weinig zicht op onze dierbare 'uithoek'. En het provinciaal be stuur heeft het zo druk met de Euregio, die ene kerncentrale in Borssele, de onbetaalbare vaste oeververbinding, de kale vlakte van Neeltje Jans en andere hete- lucht projecten. Wij denken dat een Zeeuws-Vlaamse belangen behartiging en pressie heel hard nodig is," zo luidde het tweetal de verkiezingscampagne in. De propagandataal, met een hoog Emiel Ratelband-gehalte en Bolkesteiniaanse invloeden, ging erin als koek, bleek bij de verkiezingen. We schrijven nu twee weken na de verkiezingsuitslag. De 7000 sympathisanten van de ZVP moeten die voorbij twee weken met gemengde gevoelens hebben gevolgd. De uitslag was nog geen uur vers of Jean-Paul Hageman repte al over een verbreding van de partij. Het moet een Zeeuwse Volkspartij worden, zei hij. Op zich een loffelijk streven, het draagvlak van een politieke groepering kan nooit breed ge noeg zijn. Maar het maakt de ge loofwaardigheid van de begin neling, die haar bestaansrecht toch vooral ontleent aan de te genstellingen tussen Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren (99 procent van de stemmen kwam uit Zeeuws-Vlaanderen) er niet groter op. En dan haalt de partij het nieuws met een ordinaire en in terne ruzie over wie er voor de partij in de Staten mag zitten. De zetel van Jean-Paul Hage man staat vast. De tweede zetel is volgens de lijstsamenstelling voor Cor van Leuven maar wordt op basis van een al dan niet bestaand herenakkoord op geëist door Bram Heijboer. Ze maken elkaar uit voor leugenaar en rollen vechtend over straat! Wie er gelijk heeft, zal wel nooit duidelijk worden. Het is ook niet zo belangrijk. De manier waarop de kort geleden nog zo eensge zinde 'heren' van de ZVP met el kaar communiceren, geeft een aardige karakterschets van de prille partij. Het geeft ook aan dat er met de ZVP eigenlijk niet veel nieuws onder de zon komt. Het is een partij net als alle an deren. Ze bestaat uit mensen die in een handomdraai hun oor spronkelijke rol als behartigers van de Zeeuws-Vlaamse belan gen inruilen voor die van hoe ders van het Zeeuwse belang, maar uiteindelijk toch vooral het eigen belang voorop stellen. VRIJDAG 17 MAART DEEL 1 Van onze verslaggever Terneuzen - De vereniging voor het Christelijk Basisonder wijs in Terneuzen grijpt de deze week gestarte campagne 'Pesten is geen spelletje' van de stichting Ideële Reclame aan om zelf ook uitvoerig aan het verschijnsel aandacht te besteden. Dinsdag 21 maart houdt de vereniging een the madag over pesten op schooi in basisschool De Hille. De landelijke campagne heeft tot doel het taboe rond peste rijen te doorbreken. De cam pagne richt zich niet alleen op onderwijzend personeel en ou ders van kinderen, maar vooral op leerlingen van lager en voortgezet onderwijs. Onder de Terneuzense vereni ging vallen de scholen De Hil le, De Oude Vaart, Prins Wil lem van Oranjeschool en De Stelle. „Meestal houden na- scholingscurussen maar dit leek ons een onderwerp om breder aan te pakken. Door er over te praten staat toch een stuk dichterbij dan alleen het lezen van boeken over het on derwerp," aldus directeur O. van der Maas van De Stelle gisteren toe. Er wordt gesproken aan de hand van diverse thema's. Ook staan workshops op het pro gramma. De leiding van de themadag is in handen van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ). Volgens Maas zal het pesten op school door middel van deze thema dag voortaan zeker niet tot het verleden behoren. „Pesten op school zal altijd blijven be staan. Maar we hopen wel dat er een aantal aanbevelingen uit de bus komt. Dat we handvaten hebben om iets aan het pesten op school te doen." De themadag over pesten op school begint om 09.30 uur. Andere (basis)scholen in Zeeuws-Vlaanderen besteed den eerder ook al aandacht aan pesten. Van onze correspondente Middelburg - De 26-jarige Terneuzenaar A.E. is, twee maanden, lager dan geëist, door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot zes maanden cel. E. stond twee weken geleden bij verstek terecht op beschuldiging van harddrugshandel vanuit een pand in de Terneuzense binnen stad. E. fungeerde daarbij vooral als 'aanbrenger' van klanten, waarvoor hij door twee andere dealers (die later nog terecht moeten staan) werd beloond met drugs. Om in zijn behoefte te kunnen voorzien, pleegde de junk boven dien een serie winkeldiefstallen in Axel en omgeving. Voor het bezit van 60 gram heroï ne en diefstal van een fles cognac is gisteren voor de rechtbank te gen de 29-jarige Vlissinger S.C. een werkstraf geëist van 240 uur, met daarnaast drie maanden voorwaardelijk. De milde eis heeft C. (als vijfde zoon uit één gezin die al jaren aan de harddrugs is verslaafd) te danken aan het feit dat het hem nu ernst is om af te kicken. C. kan binnenkort terecht in een kliniek voor verslaafden en offi cier van justitie mr. Hemelaar wilde dit niet doorkruisen door het vorderen van een langdurige gevangenisstraf. De rechtbank doet over veertien dagen uit spraak. der. Derdegraads verbrandingen, met een verkoolde huid dus, open beenbreuken, shocktoestand, noem het maar op." Dat slachtof fer spelen niet zo eenvoudig is als het misschien lijkt, probeert Goudzwaard te verduidelijken met een voorbeeld van de shock. „Sommige mensen gaan zo op in hun rol, dat ze zelfs beginnen te hyperventileren. Je moet, zowel als slachtoffer en als EHBO'er wel weten wat je op zo'n moment moet doen." Iedere Lotusgroep heeft naast de docent ook nog de hulp van een arts. Deze komt af en toe contro leren of de verwondingen wel waarheidsgetrouw zijn, en of de slachtoffers zich goed genoeg in hun rol inleven. Afscminken is een vereiste na afloop van de les. Begeleidster Nely v.d. Stal hier over: „Met een wondje weggaan is uit den boze. Stel je voor dat er wel iets gebeurt onderweg. Leg dan maar eens uit dat je van Lo tus bent. Maar dat is ook het voordeel van Lotus, hè, je bent zo weer genezen!" Getuige herroept verklaring over Aardenburger van onze correspondente Middelburg - Hoewel er in de dagvaarding slechts melding werd gemaakt van ontucht, zou er volgens de aangeefster ook sprake zijn geweest van volledige geslachtsgemeenschap tussen de 34-jarige RH. uit Aardenburg en zijn minderjarige stief dochter. Vijf jaar lang zou het meisje door haar stiefvader zijn misbruikt tot ze vorig jaar mei op veertienjarige leeftijd van huis wegliep om twee maanden later aangifte te doen. Al langer tijd was er in de omge ving van het meisje, dat ernstige gedragsproblemen vertoonde, een vermoeden van incest. Voor een van de getuigen was dit zelfs aanleiding om een vertrouwens arts in te schakelen, waarna het meisje werd doorgestuurd naar een RIAGG. Haar boezemvriendin kreeg bo vendien van het meisje te horen hoe ze tweemaal per week door H. seksueel werd benaderd, meestal telkens wanneer de moe der niet thuis was. Toen tenslotte ook de moeder over de gebeurtenissen werd in gelicht was dit voor haar reden tot onmiddellijke echtscheiding. H. ontkende de beschuldigingen categorisch. „Ze kunnen zoveel zeggen, hier klopt niets van, maar rottig is het allemaal Wel," zo stelde de man resoluut. Officier van justitie mr. Van Nooijen sprak van een 'botte ontkenning' door H. volgehouden Van onze verslaggever Middelburg - De pas in de Zeeuwse Staten gekozen lijst trekker van het Algemeen Ouderen Verbond, W.M. Quist uit Middelburg, is gisteren overleden. Quist leidde zijn politieke partij in de verkiezingscampagne met succes en verwierf één zetel. Nummer twee op de lijst staat L.J. van Doorn uit Sint Maar tensdijk. Het was gisteren onbekend of hij Quist gaat opvolgen in de Staten. 'omdat hij er gewoon niet aan wil', aldus de officier. Op grond van door de getuigen uit de mond van het meisje opge tekende verklaringen achtte zij de feiten wel degelijk bewezen, waarna er een gevangenisstraf werd geëist van twee jaar, waar van zes maanden voorwaardelijk. H.'s verdediger mr. Van Hevele kwam op de valreep met een brief van de eerste getuige die daarin zijn verdenking tegen H. vrijwel volledig herriep. Er zou fantasie in het spel geweest zijn en dat er sprake zou zijn van incest leek deze getuige bij nader inzien 'on waarschijnlijk'. De rechtbank wil graag weten waarom deze getuige terugkomt op zijn eerst zo stellige overtui ging, en besloot daartoe de zaak tot een later tijdstip aan te hou den. ADVERTENTIE

de Stem | 1995 | | pagina 9