DESTEM Het einde van het no-nonsensetijdplrk in modeland De Kring THEATER la carte WÊÊÊÊÊÊmmÊÊÊÊm j iENNISGEVING VAN WEST-BRABANT CONNYJANSSEN DANST JASPERINA DE JONG RAPHAEL KWARTET JAN ROT HEKABE LAZY RIVER JAZZNIGHT LA BOHEME irt op het menu bij Theater a ia Carte. an 30 voorstellingen voorfl. 12.50! JAARSMODE HOOGHEEMRAADSCHAP SAART 1995 Kerkstraat 1 - Roosendaal kassa open: ma. t/m vr 10.00-16.30 uur telefoon 01650-37155 Drie balletten van de jonge, succesvol choreografe en haar al even zo Ionnp l?. cesvolle dansgroep. su ƒ17.50 'Morgenster'; een stralende bloemlezina oud repertoire met een fantastisch orkest. 35.-/32.50/30.- Koffieconcert met kamermuziek: strijkkwa tetten van Mendelssohn en Haydn o vin en cello. ƒ7.50 'Hard zingend in het donker'. gramma van de voormalige rocker metdi \m»anNoten snik-in-de-stem. f foto peter stigter ƒ17.50 Try out van het RO Theater met o.a Geei de Jong, Guus Dam, Herman Naber en Esther Scheldwacht. ƒ12.50 Zes uur lang non-stop oude-stijl-jazz, nog kaarten verkrijgbaar voor het pro gramma na 21.30 uur. ƒ30.- Meesterwerk van Puccini door Opera uit Roemenië met Carmen Gurban, Petre Sbïrcea en 100 anderen. Uitverkocht. Conny Janssen danst... Mechels Theater: Andorra Marius Monkau: Zwart op wit Het Zuidelijk Toneel: Phaedra HEATER VAN NU KAART SurpqM is VRIJDAG 17 MAART 1995 DEEL I Door Ilse Wetzel Met een vleugje agressieve oud-Hollywoodgla- mour en een sprankje harde discoglimmer wordt het beeld van de vrouw weer herschapen tot een modepoppetje. Geen bewegingloze cou- ture-dame of pin-up van weleer, maar een hy peractieve supervrouw met een eigenzinnig ka rakter. Gehuld in deze 'nieuwe vrouwelijkheid' - het centrale thema in vrijwel alle ontwerperscollec ties - krijgt de vrouw het imago van een verlei delijk en tegelijkertijd zeer onbereikbaar crea tuur. Ze wil gezien worden, maar dan wel op enige afstand van gretige handen. Uitbundig en vrij ruilt ze onbeduidende tinten in voor hagel wit, zachte en felle pastels of harde kleuren, wuift nukkig het duffe eco-luchtje van zich weg en ontdoet zich van de onverschillige en sobere grunge-rafels. Uitgerust met een superkorte rok, balancerend op torenhoge pumps, de borsten al dan niet om hoog gestuwd door een corset en een blote maagstreek tonend, straalt zij een nieuw zelfbe wustzijn uit. Niet uit behaagzucht, maar ge woon om de verworven vrijheid tot uitdrukking te brengen in haar zomerkleding. Het einde van het no-nonsensetijdperk is in modeland defini tief aangebroken. De idealistische interpretatie van Goethes Ewigweibliche krijgt er een zeer li chamelijke dimensie bij waardoor de nieuwe vi sie op mode als Superweiblich kan worden gety peerd. Een mode die schijnbaar alleen te dragen is door vrouwen die met dat 'eeuwig vrouwelij ke' koketteren. De zomerkleding die zo fraai oogde aan de lij ven van topmodellen op de Parijse en Milanese catwalks en die via de camera-lens in close-up nog sexier wordt, heeft veel kleur en is vooral onthullend. Immers, de nieuwe vrouwelijkheid eist niet alleen een mooi lijf, maar eist tevens exhibitionistische neigingen van de draagster. De vraag 'wat vrouWen eigenlijk willen' leidt al lerminst meer tot een verklaring over emotione le afhankelijkheid maar richt zich nu - althans volgens spraakmakende ontwerpers - tot het ui terlijk vertoon. Is dit nou kleding waar vrouwen voor kiezen als ze urenlang achter bureau, toonbank of achter het stuur vertoeven? Het antwoord is een hart grondig 'ja'. Eindelijk kan ze zich weer optutten en haar 'sterke kanten' tonen zonder angst een etiketje opgeplakt te krijgen. Op feestjes, va kantiebestemmingen of bij een hittegolf zal ze zeker voor die verleiding bezwijken. Bij alle daagse omstandigheden blijven lichaamsdelen nog enigszins decent bedekt, maar zijn contou ren duidelijker zichtbaar geworden door soepe le stoffen. Ook de versieringen worden overdag wat bescheiden gehouden. Optutten mag weer llijks bestuur van het Hoogheemraadschap van pbant maakt bekend, dat het positief een be- 3 genomen op de aanvraag van Grafimix Breda j. voor haar vestiging aan het adres Regen- #8 te Breda om een vergunning ingevolge de bntreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen blwater via de gemeentelijke riolering op de ferzuiveringsinstallatie Nieuwveer. Het besluit •yerige ter zake zijnde bescheiden liggen vanaf ft 1995 gedurende 6 weken op de volgende Iter inzage: '(heemraadschap van West-Brabant, Bouvigne- 5 te Breda, elke werkdag van 09.00 - 12.00 uur In 14.00 - 16.00 uur en voorts elke woensdag- p van 17.00 - 20.00 uur (inzage buiten kantoor- na telefonische afspraak, telefoon 076- J31); jSkantoor, Claudius Prinsenlaan 10 te Breda, ba- oorlichting, elke werkdag van 08.00 - 14.00 Iken na de hiervoor genoemde datum kan tegen Vit bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs tak van de Raad van State, Postbus 20019, l's-Gravenhage beroep worden ingesteld door: hen die bedenkingen hebben ingebracht tegen ntwerp van het besluit; Jlviseurs die gebruik hebben gemaakt van de jenheid advies uit te brengen over het ontwerp let besluit; pen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen lij het nemen van het besluit ten opzichte van Intwerp daarvan zijn aangebracht; jighebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan len verweten geen bedenkingen te hebben inge- |t tegen het ontwerp van het besluit, uit wordt van kracht met ingang van de dag na waarop de beroepstermijn afloopt. Indien gedu- beroepstermijn bij de voorzitter van de Afde- tuursrechtspraak van de Raad van State een om voorlopige voorziening is gedaan, wordt uit niet van kracht voordat op dat verzoek is lit verzoek moet worden gericht aan de voor- t de hiervoor genoemde afdeling van de Raad onderhavige inrichting hebben burgemeester iuders van Breda een vergunning ingevolge de eubeheer verleend. In de bekendmaking van de Breda elders in dit blad staat die beschikking ranvraag van Grafimix Breda om een WM- ng vermeld. 7 maart 1995. Het dagelijks bestuur, mr. Th.A.G.M. van der Weijden, dijkgraaf drs. P.H.M. Burgering, griffier. Uiterlijk vertoon is weer toegestaan. Het no-nonsense beeld verdwijnt in de klerenkast. De grote ontwerpers geven dat al een poosje aan. De confectie-fabrikanten laten zien dat ze de boodschap begrepen hebben. I 'Yves St. Laurent foto peter stigter ZIJ Kenzo foto peter stigter Turnover De confectie heeft de suggesties van de ontwer pers goed begrepen. En hoewel extreme vormen zijn teruggebracht tot draagbare en dus ver koopbare proporties zijn in de kledingrekken talrijke ideetjes uit Parijs en Milaan te herken nen. Ondergebracht in diverse sferen zoals 'ro mantiek' en 'landelijk' kan ieder ervoor kiezen om elke ochtend van het aankleedritueel een verkleedpartijtje te maken. Want zomaar even iets aantrekken is er niet meer bij. Het is tijd om met kleren te spelen en om fantasie en emotie tot uitdrukking te brengen in de dagelijkse out fit. Twee meest opvallende kenmerken in de zomer- confectie zijn de transparante effecten van ve derlichte stoffen en de luxe uitstraling van die kledingstukken. Glamour op de werkvloer wordt nu bereikt door strakke korte truitjes met een lurexdraadje en shirtjes van glansgarens of glimmende blouses. Broeken lijken op het eerste gezicht hun praktische en zakelijke functie te hebben verloren. Glanzende stoffen voor model len met diva-achtige wijde pijpen. Satijn in hard roze of oranje ook voor de strakkere ver sies. En steeds meer jeansfabrikanten brengen pasvormen die vrouwenbillen tot hun recht la ten komen. Na zo'n tien jaar afwezigheid zullen jurken steeds meer in de garderobe voorkomen. Vooral het fragiele hemdjurkje met spaghetti-bandjes in zachte pastels of soms met een opdruk van aquarelbloemen. Het uitdagende Lolita-jurkje met verhoogde taille wordt versierd met lieflijke borduursels of smockwerk. De roklengte is utra-kort, valt op of net iets over de knie, terwijl enkellang komende zomer ook nog in beeld blijft. De lange rok is dan wel door schijnend en van een kreukstofje gemaakt. Voi le en andere gaasstofjes zijn er voor mouwen, schouderpartijen of de maagstreek om de huid door te laten schijnen. Mouwloze blouses in de A-lijn wisselen nauwaansluitende jasjes af. Het gilet ziet er wufter uit door een diepere halsuit snijding, die vaak met een frivool ruche-randje wondt versierd. Door de te ruime armsgaten kan soms een glimp van een borst opgevangen wor den. Topjes krijgen een sensueel effect door zeer lage decolletés, coupe-naden en voorgevormde cups. Wie naald en draad met vaardige handen han teert, kan zich nog meer invallen van topont werpers toeëigenen. Want inmiddels heeft de stoffenindustrie ontdekt dat haar clientèle aan het vergrijzen is en maakt ze nu een come-back met mooie en betaalbare lapjes van lycra, visco se en vinyl. Het is onzin dat alleen ruimvallende kleding comfort biedt. Geavanceerde garens en stoffen zorgen ervoor dat nauwaansluitende kleding die voldoet aan de pretenties van 'de nieuwe vrouwelijkheid' even zo lekker te dragen 'ürr;r [jiutffi C&A C&A 3

de Stem | 1995 | | pagina 25