Hulst pakt vervallen panden aan ATON Je ontdekt steeds wat nieuws bij het Gelegenheidlixelse D66-fractie wil uitstel aankoop grond van voormalige lts rel.: 01140-14306 DE STEM DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ir particulieren rkrotte woningen leveren volgens inwoners Graauw gevaar op Dans en expressie in Houtenkwartier gSTEM ZEELAND C2 70 8 oor uw vijver zoals: en - Vijverfolie - Pompen etc. m eens langs u gratis adviseren se aanbiedingen fotoclub Axel houdt groot ïeeuws-Vlaams fotofestival Alliance Fran^aise Nieuw bestuur NCB Graauw 55"»S. Speerpunt acties bouw in Zeeuws-Vlaanderen Jaar cel voor woninginbraken NCB Hulst viert 75-jarig bestaan Duo schrijft boekje met tien wandelroutes op Axels grondgebied Granaat gevonden Snelheidscontrole Mishandeling Brommer gestolen Banden lekgestoken Ongeval Snelheidscontrole Niéuw-Namén Hulst Kloosterzande \RT 1995 VRIJDAG 17 MAART 1995 elukwens, bedankje, jubileum receptie, huwelijk, verloving ■era/inning, prestatie, examen Abraham enz. lier mm per kolom 0,65 incl BTW één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, iaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW óverige tarieven op aanvraag to's worden niet geretourneerd el 076-236882 of geef uw tekst agen vóór plaatsing af bij één van e kantoren. Schriftelijke opgaven en uitsluitend geaccepteerd indien en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. houden ons het recht voor teksten r opgaaf van redenen te weigeren Ie uitgever klachten bereiken over de leven tekst behoudt de uitgever zich it recht voor om de naam van de ■drachtgever bekend te maken. Bezorger Gefeliciteerd tte van Hoof-Bomhof in Etten-Leur 1 Mehmet Al Morabit in Breda Jaco Nagtzaam in Klundert rnoud Broekmeulen in Dongen Ate van der Burgt in Breda ltlBe verslaggeefster ,iDe D66-fractie van wil dat de gemeente de wp van het stuk grond h Crijnssenstraat waarop ^erde lts stond, uitstelt. 1[0rtij wil eerst de uitkomsten (0 tweede bodemonderzoek afwachten. J. van Harpe van D66 gisteravond in de vergade ring van de commissie financiën: „Je weet toch pas waar de grond voor hergebruikt mag worden als de uitkomst van het onder zoek kent? Woningbouw, speel terrein, openbaar groen of wat dan ook," zo legde hij wethouder A. van Waes (CDA) voor. Die voelde echter niks voor het uitstel-plan van D66. „De aan koopprijs van 160.000 gulden is zeer gunstig. Die is gebaseerd op onze toezegging dat we de ko mende jaren geen woningbouw willen. Als we nu aan de Dienst der Domeinen (nu eigenaar van de grond, red.) zouden laten doorschemeren dat de grond ook geschikt moet zijn voor woning bouw, dan gaan ze onherroepe lijk moeilijk doen. Dan kan de prijs wel eens verdrievoudigd worden." PvdA-raadslid M. van Oyen viel de wethouder bij. Hij zei: „Het zou zeer ongeloofwaardig zijn als wij als gemeente nu over woningbouw zouden beginnen. We hebben altijd gezegd dat de bestemming van die grond open baar groen wordt. Het is dus zinloos om dat bodemonderzoek specifiek op woningbouw te richten." De D66'er Harpe begreep toch niet goed wat Van Waes nou precies tegen het aanhouden van het voorstel had. „Hoe kun je nou iets kopen terwijl je niet weet of de grond 'vervuild is?" Daarop legde de wethouder uit dat de definitieve koopakte pas bij de notaris passeert als er een schone-grondverklaring op tafel ligt. „De raad beslist nu alleen maar over de voorlopige koopo vereenkomst." een paar Jen jullie van /an ben ik het dat jullie mijn na zijn vind ik Celina. Hoera Dimphy I ziet Sarah vandaag. H.G. Pa, kinderen en kleinkinderen. Dit had u niet verwacht, mama oma Bogers wordt vandaag Gefeliciteerd van de kinderen en kleinkinderen e Van onze verslaggeefster jjel - Fotoclub Axel in oktober vanwege dertigjarig bestaan Zeeuws-Vlaams Fo- tofestival houden. h cultureel centrum De e in Axel wordt een sitie gehouden waar- jan 35 Belgische fotoclubs oen. Daarnaast zijn er 0 aantal kleine expo's op «schillende lokaties elk iet een eigen thema. De 35 Belgische clubs hou- den elk jaar een tentoon stelling in eigen land, maar jog nooit waren foto's van ie expo in Nederland te jen. Nadat de tentoonstel- jjingin Axel is geweest, gaat n naar Knokke. Tegelijk iet het Belgische werk, zijn er ook foto's van de Axelse fotoclub zelf te zien. Los van de grote expo in De Balie wil de jubilerende Fo toclub Axel ook nog eens tien kleinere tentoonstellin- jen houden. De club denkt daarbij aan fotografie in de ruimste zin des woords: dia voorstellingen, een fotogra- fioa-beurs en expo's van oude foto-apparatuur. Vol- gens voorzitter J. Wolfert doen aan die expo's 'diverse topfotografen uit Neder land, Polen en België mee'. ,Er is zelfs een toezegging van een fotograaf van het Tarijse persbureau Voor hun kwaliteit en prestatie, nog altijd de goedkoopste bonze verslaggever Itmeuzen - De Zeeuws-Vlaamse ildeling van Alliance Francaise wdt zaterdag 25 maart een «jeenkomst in restaurant De freekin Terneuzen. Deaanvang is om 20.15 uur. Op at programma staat een lezing an Catherine Bressac over de trijse begraafplaats Pere Lachaise. wionze verslaggever Graauw - In het gemeenschaps bis in Graauw heeft de NCB de jaarvergadering gehouden. In iel bestuur waren enkele muta ties. f van Campen werd herkozen, h de vacature van A. van de 'ijver werd Th. Pauwels geko- Voorzitter werd F. Staal. «»r J. Kips, directeur van de «bobank, werd een uiteenzet ting gegeven over telebankieren. EDITIE ZEELAND actie euzen: Zuidlandstraat 32, 2t?67150"18924'faxO115°" steuren: Peter Oggel (editie- LI van C°oten, Rein rJ^Helm, Florence Imandt, «Koomen (sport), Harold .J*5**. Eugène ™straeten. Stokstraat 1, tel. 01100- "»30, fax 01100-21928. ci»aCtfur; Cees Maas (provin- ersiaggever). n,':Steenstraat 14, tel. 01140- Rerb 01140-153698. Macteuren: Frank Deij (plv. ed. Adil? ach Hochstéhbach. Tel verkoop Ie! niï^n'' Zuidlandstraat 32, 13751 ns,raat 14. teh 01140" F^^woordigers: te|.076-236454Harry MuUrmanS' tilben°vanUmrners en openings- Paging »,0Ver'9e afdelingen op Van onze verslaggever Graauw - De gemeente Hulst gaat een aantal ver vallen woningen in Graauw aanpakken. Zo heeft de eigenaar van het verkrotte pand aan de Graauwsedijk 13 te ver staan gekregen dat hij voor 1 juli de bouwval moet afbreken of verko pen. Zo niet, dan neemt de gemeente maatregelen. Het gewraakte pand is de bewo ners van Graauw al jaren een doorn in het oog. Volgens de dorpsraad gaat het om zo'n vijf huizen die niet meer bewoond zijn, en waarvan die aan de Graauwsedijk er het slechtst aan toe is. „Ze worden niet onderhouden en daarom leveren ze een direct gevaar op voor spelende kinde ren. Steeds meer ouders vragen ons wat we er aan gaan doen," aldus P. van Hove van de Graauwse dorpsraad. „Bij die woning aan de Graauwsedijk ontbreekt al jaren een raam uit het kozijn en sinds een paar maanden kan de deur niet dicht. Het pand nodigt zo de spelende jeugd uit. Vooral ook omdat er een speeltuin aan de overkant ligt." De andere vervallen wo ningen liggen aan de Achter eindstraat. In het van juni 1992 daterende rapport 'Dorpsplan Graauw, Zandberg en Paal' werd gesteld dat het aantal in slechte staat verkerende woningen in Graauw aanzienlijk was. Van Hove: „In de jaarvergadering van de dorpsraad in november 1994 zijn de problemen nogmaals aan de orde gekomen. De gemeente be loofde toen zo spoedig mogelijk de woningen die een direct ge- vaar..opleveren, dicht te spijke ren. Maar dat is nog steeds niet gebeurd." Van de Voorde: „Ik ontken niet dat we die toezeggingen toen hebben gedaan. Maar ik kan nu medelen dat we onlangs contact heben gehad met de Belgische eigenaar van het pand aan de Graauwsedijk 13. Er is afgespro ken, en dat is schriftelijk beves tigd, dat hij vóór 1 juli het pand afbreekt of verkoopt. Als er op die datum niets is veranderd, zal de gemeente de zaak aanpakken en dat wordt het voor de eige naar een veel duurdere aangele genheid. Verkoopt hij het pand dan gelden voor de nieuwe eige naar natuurlijk dezelfde normen; of afbreken of opknappen." Voor de andere vervallen panden in Graauw zal hetzelfde gaan gelden. Het vervallen pand aan de Graauwsedijk 13 is de bewoners van Graauw al jaren een doorn in het OOg. foto camille schelstraete Van onze correspondente Hulst - Johan D'Haese verzorgt dinsdag 28 maart een kennismakingsavond 'Dans en pri mitieve expressie' in het Houtenkwartier in Hulst. De avond is voor hen die zich willen ontspannen op een andere manier en aan hun lichaam willen werken. Het is volgens de organisatie 'Andha' een actieve, doch ontspannende avond. Als er voldoen de belangstelling is wordt er in de toekomst een cursus gegeven. De avond is voor jong en oud en het enige wat gevraagd wordt is losse kleding te dragen. Primi tieve expressie ligt in de lijn van de hedendaagse stroming die teruggaat tot de 'wortels van het menszijn'. De expressie zoekt zijn inspiratie bij de traditionele rituelen en vooral bij het ritme van de rituele dans. De expressie is gebaseerd op de klank van tam-tam, dans, stemgeluid en rituele gebaren. De activiteit in groepsverband leidt tot een dyna misch, ludiek volksfeest. Iedereen is welkom op de kennismakingsavond die om 20.00 uur begint. De toegangsprijs is 12,50 gulden. Sluiskil - Het accent van de stakingsacties in de bouw komen volgende week in Zeeuws- Vlaanderen te liggen. Stakingscoördinator van de FNV Bouw- en Houtbond Tonny van Pamelen verwacht dat in Zeeuws-Vlaanderen dan tegen de driehonderd bouwvakkers het werk stil zullen leggen. Gisteren stopte de teller in het stakings kantoor in café Dallinga in Sluiskil, waar de bouwvakkers zich konden laten inschrijven voor de stakingskas, op 194. De actiebereidheid is erg groot, volgens Van Pamelen. In heel Zeeland is het aantal stakende bouwvakkers opgelopen tot een kleine 700 mensen. Middelburg - Voor veertien wo ninginbraken in Zeeland en Bra bant is de 26-jarige Z.B. uit Breda door de Middelburgse rechtbank conform de eis ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. Zijn 23-jarige compagnon en plaatsgenoot E. van O. kreeg een werkstraf opgelegd van 240 uur, met daarnaast zes maanden voorwaardelijk, als bijzondere voorwaarde moet Van O. deelne men aan een dader-slachtoffer project. Door gemeenschappelijk cocaïnegebruik was het tweetal zwaar in de financiële proble men geraakt waarna er aan de lopende band woningen werden bezocht. Hulst - De Kring Hulst van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) viert het 75-jarige bestaan maandag 20 maart met een bijeenkomst in Den Dullaert aan de Sportlaan 24. Het programma van die avond vermeldt onder meer toespraken van kringvoorzitter J. IJsebaert en algemeen NCB-voorzitter A. Latijnhouwers. Die laatste zal spreken over de betekenis van Zeeland voor de NCB in het verleden, heden en de toekomst. Een ludiek optreden van de Hul ster conferencier Frans de Schepper besluit de bijeenkomst. De avond begint om 19.30 uur. Van onze verslaggeefster Steenovens - Wandelen moet gezellig zijn. Onder dat motto stelden Jaap de Hul ster en Janny van Emous een boekje met wandelroutes sa men. Allemaal gelegen op Axels grondgebied. In het boekje van het Axelse tweetal dat in de loop van april verschijnt, staan tien routes. Een paar in Axel, een paar in Koewacht, in Overslag, in Zuiddorpe en in de buurt van het buurtschap Steenovens, de thuishaven van de auteurs. Ale routes zijn tussen de vier en acht kilometer lang en vooral bedoeld voor toeristen. Die wil len niet te lang op pad, weet het duo De Hulster/Van Emous. Zelf lopen de import-Zeeuws- Vlamingen al jaren. En ze doen het overal. Aan het strand, in het bos, door de polders. Maar geen veertig, vijftig kilometer. „Nee hoor, we zijn geen echte getrainde wandelaars, maar hobby-wandelaars. Het gaat ons om de omgeving, de planten en de dieren." In de polders van Axel is 'ver schrikkelijk veel' te zien, zeg gen ze gezeten in de eerste flauwe zonnestralen van 1995. Ze genieten van hun rustige woonomgeving: aan de voor kant uitkijkend op de Zaam- slagse polder en achter op de Capellepolder. „Je kunt hier heel goed lopen. De polders zijn De auteurs van het wandelboekje Jaap de Hulster en Janny van Emous: „Het gaat ons om de omgeving, de planten en de dieren.foto camile schelstraete allemaal nog kleinschalig, er is nog geen herverkaveling ge weest zoals bij Emmapolder. Er zijn hier veel dijkjes, houtwal len en bomenrijen. Die vertellen je wat over de geschiedenis van Zeeuws-Vlaanderen. Die geschiedenis valt ook te lezen in het wandelboekje van het Steenovense paar. Nu nog alleen nog in handgeschreven kopieën, maar binnenkort in gedrukte vorm en verlevendigd met foto's en kaartjes. Een foto van de tram die vroeger over de Plattedijk reed bijvoorbeeld. 'Die ging langs het buurtschap De Ronde Putten. Dat dankt zijn naam aan een inmiddels gedempte ronde put waarom heen een dijkje is gelegd', kun nen wandelaars straks lezen. Hun kennis hebben ze opge daan via de gidsencursus van het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen en door gewoon zelf hun ogen goed de kost te geven. „Je ontdekt steeds wat nieuws als je aan het lopen bent," zegt Janny van Emous. „Laatst in Koewacht zagen we ineens een heel bijzonder beukebosje wat we nog nooit hadden opge merkt. Op dat soort dingen wij zen we de wandelaars dan ook. Da's tóch leuk." Met het opschrijfboekje in de hand ging het paar de afgelo pen twee jaar op pad, noteerde bijzonderheden en werkte die thuis uit. Janny: „Het idee ont stond toen we in Ossenisse aan het lopen waren. We liepen daar een bestaande route en dachten ineens 'zoiets zouden we in Axel ook moeten hebben'. Nou, de gemeente was meteen enthousiast en geeft het voor ons uit." Er worden voorlopig zo'n twee duizend exemplaren van ge maakt. Het boekje is straks voor twee gulden te koop in het gemeentehuis van Axel. Jaap de Hulster verwacht niet dat er nu 'massa's mensen' de polders van Axel zullen gaan bestormen. „Het is voor een klein publiek, maar er is zeker vraag naar. Toeristen willen weten wat er te doen is en dit moet je zien als een aanvulling op wat Axel biedt." THEATER GOES Hans Dagelet (toneel) - met Dage- let-Celine II - 't Beest Beestenmarkt 3 -20.30 uur (ƒ12,50) MIDDELBURG The Stuffed Puppet Theatre (pop pentheater voor volwassenen) - met Kasper Hauser - Stadsschouwburg Molenwater 99 - 20.30 uur 22,50) VLISSINGEN Hans Teeuwen (cabaret) - met Hard Zielig - Arsenaaltheater Arsenaal plein 7 -20.30 uur 17,50) KLASSIEK EEKLO Trio Harmonia - Italiaans kameror kest - met muziek van Frank Zappa - Driewerf Hoera vzw Molenstraat 165 -21.00 uur (Bfr. 350) KAPELLE Koorconcert - concertserie van de orgelcommissie Hervormde Gemeen te Kapelle met de University of North Dacota Choir (USA) - Neder lands Hervomde Kerk Kerkplein - 20.00 uur (ƒ7,50 - kinderen t/m 12 jaar 5) POPEN JAZZ GOES Free Easy (blues) - met 4 ex-leden Flavium - De Pompe TERNEUZEN Jan Menu en zijn New Menu Quartet - met Jan Menu (sax), Kris Goessens (piano), Jan Voogd (contra bas) en Wim Kegel (drums) - Porgy Bess Noordstraat 52 - 22.00 uur (ƒ20) VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13 - 21.00 uur (gratis) DIVERSEN AXEL Boekenweek - diverse activiteiten rond thema De 5e mei - Bibliotheek Szydlowskiplein 2 - do 16 t/m wo 22 mrt - tijdens openingstijden (gratis) Bieden en jokeren - De Boemerang - 20.00 uur Clubkaarting - Ons Genoegen - Clublokaal Noordstraat - 20.00 uur LAM5WAARDE Bingo - café De Lamsoren - 20.00 uur MIDDELBURG Experimentele embryologie (le zing) - door prof. dr. J. van den Biggelaar - Aula Zeeuwse Biblio theek - (gratis) ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon -14.00 SAS VAN GENT Fototentoonstelling - Sasse Fotok ring - Cultureel Centrum de Speye - 18.00-20.00 uur (toegang gratis) Tentoonstelling - Tourclub Sas van Gent - openbare bibliotheek - 13.30-20.00 uur TERNEUZEN Cyberpunisher - themadag - orga nisatie stichting Hahamandad i.s.m. Excape 3 - Kalashnikov Korte Kerk straat 26 Dansen - Zuidlandtheater - 20.00 uur 5,-, beneden 18 jaar a 2,50) SPUI Kaarting - De 3 Gehughten - 20.00 uur CLINGE Bieden een tegen drie - Malper- tuus-13.30 uur STOPPELDIJK Koersbal - 't Gelaag -13.30 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - café De Reizende Man - 19.30 uur (laatste kaarting competi tie) FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur The River Wild HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Legends of the fall 19.30 en 22.00 uur Star Trek Genera tions 22.00 uur The River wild 19.30 en 22.00 uur Dumb Dumber 19.30 uur Lion King MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Priscilla Queen of the desert 22.30 uur Take care of your scarf, Tatjana VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur Legends of the fall 19.00 en 21.30 uur Dumb Dumber 19.00 en 21.30 uur Star Trek Genera tions 19.00 en 21.30 uur Nell GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The shawshank redemption 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Taxandria 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Pret-a-porter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Just cause 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Drop zone 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Nell 17, 20.00 en 22.30 uur Quiz show 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Junior 14.30,17.00 en 20.00 uur Stargate 14.30,17.00 en 20.00 uur Farinelli 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The river wild 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30 uur De Leeuwekoning 17.00 uur The Lion King 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Sereens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Pret a Porter 15.00,17,30,20.00 en 22.30 uur Nell 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur The River Wild 20.00 en 22.30 uur Just Cause Cadzand Bad - Op een terrein bij de radartoren te Cadzand bad is woensdag een granaat gewonden. De politie heeft het explosief veiliggesteld in af wachting van de komst van EOD, die de granaat onscha delijk zal maken. Hoek - Bij een woensdag op rijksweg N61 te Hoek gehou den snelheidscontrole zijn 12 weggebruikers bekeurd van wege het overschrijden van de maximumsnelheid van 80 ki lometer per uur. Gecontro leerd werden tussen 13 en 15 uur in totaal 455 voertuigen en de hoogstgemeten snelheid bedroeg 98 kilometer per uur. Hulst - Een 52-jarige vrouw uit Hulst deed bij de politie in haar woonplaats aangifte van mishandeling. Tijdens een me ningsverschil in een café te Hulst werd ze woensdagmid dag in elkaar geslagen. Daar bij liep ze verwondingen op haar gezicht. Oostburg - Een voor een win kel aan de Bredestraat in Oostburg geparkeerde, niet af gesloten bromfiets werd woensdag ontvreemd. De be nadeelde een inwoner uit Oostburg deed hiervan aangif te bij de politie in die plaats. Terneuzen - Gistermiddag ontdekte een 22-jarige man uit Terneuzen dat van zijn perso nenauto vier banden waren lekgestoken, schade ongeveer 650 gulden. Het voertuig stond sinds woensdagavond 23.00 uur geparkeerd aan de Jozi- nastraat te Terneuzen. Terneuzen - Gistermorgen omstreeks kwart voor acht werden bij een verkeersonge val op de kruising Nieuw Neu- zenweg-Buitenhaven twee personenauto's aanzienlijk be schadigd. Een 47-jarige auto mobiliste uit Terneuzen ver leende daarbij geen voorrang aan een 43-jarige bestuurster van een personenauto uit Hoek. Niemand liep enig letsel op. Terneuzen - Bij een woens dagmorgen tussen 10.30 en 12.00 uur door de politie op de provincialeweg te Terneuzen gehouden snelheidscontrole zijn twaalf automobilisten be keurd wegens te hard rijden. Gecontroleerd werden 161 voertuigen, waarvan een be stuurder een snelheid liet no teren van 107 kilometer per uur, terwijl maximaal 80 is toegestaan. KBO - Woensdag 22 maart houdt de KBO haar jaarverga dering in gemeenschapscen trum De Kauter om 13.30 uur. Naast het huishoudelijke ge deelte is er ook een bestuurs verkiezing. Aftredend en her kiesbaar zijn J. van der Hey- den-de Weijn en S. Rogiers. Niet herkiesbaar zijn J. van Ombergen en M. van Roeyen- Lippens. Kandidaten kunnen zich nog kiesbaar stellen tot 17 maart bij de huidige voor zitter Van Ombergen. Om 18.00 uur is er een koffietafel. SUPPORTERS - Voetbalver eniging HW'24 zet zondag 19 maart een supportersbus in voor de uitwedstrijd tegen het Brabantse Dongen. De bus vertrekt om 12.45 uur vanaf de parkeerplaats bij het club gebouw aan de Zandstraat. OUD PAPIER - Voetbalver eniging Hontenisse haalt za terdag weer oud papier op. Clubleden beginnen om 9.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 11