(EUKENS Gehandicaptenwet niet bekend 7% geen betere RESULTAAT Ranenpoolproject in Terneuzen wordt zeker tot 1996 voortgezet Natuur in Zeeland iets voor jonge scholieren UITSLAGEN 06-96.88 ferneuzen houdt bijna miljoen over van geld voor ouderen en gehandicapten Popfestival School's Out in Axel dit jaar twee dag< JCI1 Actie Tankslag Terneuzen van start Tentoonstelling over Tourclub Sas van Gent in openbare bibliotheek Disco-avonden op centrum voor asielzoekers ondanks geluidsoverlast bij buren ZEELAND C3 Kontakten kt apart it/Zeeland Privé Zuster Olivia viert 65-jarig )ileum EXAMENS _KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL Opening van zaken stichting Welzijn Snelheidscontrole bij Zierikzee MAART 1995 69 jBSTBM DONDERDAG 16 MAART 1995 'GLANZENDE" AANBIEDING: ^an een nieuwe Miele-afwasautomaat kennismakingsset Sun afwasmidde- de fl. 15,-) en een actievoordeel* van 50,-1 Uw Miele-vakhandelaar (of uw 'oor inbouwuitvoeringen) informeert u actie en alle belangrijke produktvoor- pneratie Miele-afwasautomaten. In het de unieke bestekschuiflade en over de sn met een hoogte van 90 cm en een Ipaciteit van 14 standaardcouverts. ALMAT FRASCATI Kunststof keuken in kersen uitvoering, afmeting 2,70 x l,50mtr. Kompleet met Bauknecht inbouwapp. KEUKEN VAN DE MAAND voor slechts 6.295,- GRATIS KEUKENBOEK 14 (Nu 50cpm). direct apart met vrouwtjes!! Bel 80 (50cphm) doorschakelen 24 u/p.d. 100 c.p.m- MOOIE damT22jrörtvan| U echt privé, ma Vm vrv 10-16 u. 01650-45769. „neuzen - Het OMNI project om spoolers aan passend werk te jen krijgt van de commissie So- ,je Zaken van de gemeente Ter gen tot 1996 groen licht. Daarna |,i'een eventuele voortzetting van L project afhankelijk van de Eu- "ripese subsidies. II fracties waren positief over de voortzetting van het project. A. van Himme, Groenlinks, stelde wel enkele vragen bij het verschuiven van de ta ken. Naast het beheer van de fietsen stalling aan de Smidswal richt het pro ject zich nu meer op het wijkbeheer. Zo worden er hand- en spandiensten ver richt bij het onderhouden van plantsoe nen, extra werkzaamheden verricht bij het facilitair bedrijf of welzijnsaccomo- daties. „Waar ligt de grens tussen regulier werk en additioneel werk," vroeg van Himme zich af. Hij kreeg bijval van de SGP die bij monde van Hamelink vroeg wanneer er sprake is van structurele arbeid dit dan nog additioneel te noe men is. Waarnemend voorzitter K. van der Hoofd antwoordde dat het onderscheid .goed te maken valt. „We constateren met zijn allen dat er werk blijft liggen, omdat er simpel geen geld voor is. Dit is typisch additioneel werk. De medezeg genschapsraad van het SOB houdt te vens een oogje in het zeil. Dit is een gezonde ontwikkeling." Vanuit de commissie werden wel vraag tekens gezet bij de tweede begeleider van het project. Volgens K, van der Hoofd vergt het veel energie om het project draaiende te houden. De com missieleden gingen akkoord met het collegevoorstel en vonden unaniem dat het project ook in de toekomst herken baar moet zijn. Lonze verslaggever renieuzen - Met een forumdiscussie voor alle instellin- Jen die te maken hebben met ouderen en gehandicapten jijde gemeente Terneuzen proberen het beroep dat met •ame ouderen doen op de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) te vergroten. ider P. Hamelinck deelde ^gisteravond mee in de com- jjjje maatschappelijke dienst- rerlening bij de bespreking van ievaluatie van de ongeveer een »ar geleden ingevoerde wet. lii! die evaluatie bleek dat met Ij* ouderen onbekend waren Ine! de WVG en vaak ook be toomd een beroep te doen op l'anonze correspondent tondijke - Zuster Olivia Termeulen viert morgen, vrij- in het Maria-oord in het ibantse Dongen haar 65-jarig professiejubileum. Zuster Olivia kent IJzendijke en le bevolking op haar duimpje ■dat ze van 1966 tot 1989 wbonden was aan de toenmali ge lagere school en ook hand- werklessen verzorgde. IJzendij- lenaren die de felicitaties aan raster Olivia willen overbrengen tornen dit doen aan zuster Oli via, Schoolstraat 3 in Dongen. de voorzieningen die de regeling biedt. Mede daardoor hield de gemeente Terneuzen over het eerste jaar van functioneren van de wet bijna een miljoen gulden over van het ter beschikking gestelde budget. De vertegenwoordigers van Pv dA, SGP en CDA vroegen wet houder Hamelinck hoe de ge meente de bekendheid van de WVG verder dacht te vergroten. Fractielid J. van Mil van D66 zag hier een taak weggelegd voor instanties als de werkgroep Gehandicaptenbeleid en het maatschappelijk werk. De wethouder gaf met zijn ant woord aan dat ook burgemeester en wethouders het in die richting zoeken. Op 26 april, zo vertelde Hamelinck, zijn tal van 'verwij- zers' uitgenodigd om met de ge meente te spreken over verdere vergroting van de bekendheid van de WVG. Het gaat om huis artsen, specialisten in de zieken huizen, directie van de verzor gingshuizen, de stichting Thuis zorg Zeeuws-Vlaanderen, fysio- en ergotherapeuten en beleid sambtenaren. „Die gaan we nog eens duidelijk maken dat ze hun cliënten kunnen verwijzen naar het WVG-loket bij de gemeente," aldus Hamelinck. I Van onze correspondente Van onze correspondente Axel - School's Out wordt dit jaar een festival van twee Behalve het popfestival op 27 s is er de dag ervoor poppen kast door theater Opgepast en mini-playbackshow voor de igd van tien tot twaalf jaar. Dit alles speelt zich af op het terrein van de touwtrekvereni ging Cambrinus. School's Out 995 krijgt hiermee een andere aanpak dan de drie voorgaande aren. Het richt zich op een breder publiek. „Wij wil len de dagen voor iedereen toe gankelijk maken. De entreeprijs 'oor het popfestival is nu tien galden, vorig jaar was dat nog twintig gulden. Op het terrein tullen nu ook diverse stands staan en er is kleinkunst te be wonderen," aldus Angela Bolle- ®an, voorzitster van de organi satie STAPP. In deze opzet is gekozen voor veel initiatief van buitenaf. De lengd kan zich tot eind maart opgeven als deelnemer aan de jeugdmini-play backshow op 28 mei en aankomende regionale bands met weinig podiumerva ring krijgen een kans zich tij dens het popfestival op 27 mei in het middagprogramma aan een groot publiek te presenteren. 's Avonds laten de Zeeuws- Vlaamse Flux Reggae Band, The Indeclinable Ambuscade (pun krock) uit 's-Hertogenbosch, Chanel Zero (metal) uit België, het Engelse Core (metal), Pain ting of Picasse uit de USA (heavy rock) en tenslotte de be kende Nederlandse band Sjako het publiek de pan uit swingen. Het popfestival begint om 14.00 uur en gaat door 's nachts half twee. Regionale bands die zich nog willen melden kunnen con tact opnemen met het bestuur van STAPP. Hf! EJJSSg Gisteren is in Terneuzen de actie Tankslag van start ge gaan. Alle eigenaren van on dergrondse tanks zijn wette lijk verplicht met die actie mee te doen als hun tanks hoewel ze niet meer gebruikt worden, toch nog in de grond zitten. Aan sanering van tanks hangt voor de eigena ren een prijskaartje van 1250 gulden voor de verwijdering. Via de actie willen de geza menlijke gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen alle on dergrondse tanks in de regio saneren. Volgens berekenin gen gaat het om meer dan vijfhonderd tanks. Hontenis- se, Axel en Sas van Gent gingen Terneuzen al voor. foto's camile schelstraete Sas van Gent - Het idee om iedere maand een hoekje in de openbare bibliotheek in Sas van Gent in te ruimen voor een tentoonstelling van een plaatselijke vereniging is goed aangeslagen. Was vorige maand de aandacht gevestigd op de Betekoppen - hoe kan het ook anders als aanloop naar carnaval - deze maand is de ruimte ingericht door Tourclub Sas van Gent. Deze club werd in 1974 opge richt door enkele fietsfanaten, die aanvankelijk gesponsord werd door de plaatselijke fiet senmakers de gebroeders Ing- hels. Later is deze financiële en materiële steun overgenomen door ex-beroeps-wielrenner Henk Peters, die tot op de dag van vandaag nog steeds als sponsor optreed. Als clublokaal hebben achtereenvolgens buurt huis Sint Albert, de Engelenroos en het Schippershuis gefun geerd. Het ledenaantal van TC Sas van Gent schommelde in de afgelo pen 21 jaar tussen de 30 en 50 leden, waaronder nog steeds 'coureurs' van het eerste uur. Daarnaast kent de club een aan tal kilometervreters, die onder andere alle internationale (prof)klassiekers in België, Frankrijk, Italië en Zwitserland hebben gereden. Eén van de leden is zelfs in het bezit van een Gouden Arend en een Gouden Wiel, een onder scheiding die wordt uitgereikt Natuurbeschermers en ondernemers gaan natuurprogramma's ontwikkelen voor basisscholen De heren Donfoo,- van Sjako zijn te bewonderen op het School's Out Pfcstwal in Axel. foto rob becker Middelburg - Natuurbeschermers en re creatie-ondernemers in Zeeland hebben de handen ineen geslagen om samen natuurprogramma's te ontwikkelen voor basisscholen. Hierbij wordt vooral ge mikt op scholen in de Randstad en Brabant. Het Zeeuwse Landschap, Vereniging Na tuurmonumenten en recreatie-onderneming De Vluchtheuvel in Burgh-Haamstede heb- 'ben inmiddels 77 scholen 'geprikt' om die daadwerkelijk te benaderen. Scholen die van plan zijn een schoolreis of schoolkamp in Zeeland in te richten krijgen kant-en-klare natuurwandelingen, fietstoch ten en excursies aangereikt. „Gebiedsgebon den boomwandelingen en doe-ontdekkings- tochten bestemd voor leerlingen van groep 5 tot en met 8 van de basisschool," zegt Jan Midavaine uit Burgh-Haamstede. „Dat zijn leerlingen die zelfstandig kunnen lezen en schrijven en die onder begeleiding van een leerkracht of natuurouder opdracht- jes kunnen uitvoeren die betrekking hebben op de natuur." Het maken van dit soort wandelingen en tochten is in den lande niet onbekend. Ook in Zeeland bestaan kant-en-klare routes. „Het is in de praktijk echter zo dat directies- van basisscholen in de Randstad of Brabant niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden die geboden worden op de plek waar de schoolreis naar toe gaat of het schoolkamp wordt gehouden." Snelheid Hoek - Bij een door de politie gehouden snelheidscontrole zijn dinsdagmiddag tussen een en drie uur op rijksweg N61 nabij Hoek vijftien wegge bruikers bekeurd wegens het overschrijden van de maxi mum snelheid. Gecontroleerd werden 472 voertuigen, met als hoogstgemeten snelheid 107 kilometer per uur en dat waren er 27 te hard. Ongeval Oostburg - Op de kruising Burgemeester van Hou- testraat-Langestraat te Oost burg werden gistermorgen bij een verkeersongeval twee au to's aanzienlijk beschadigd doch liep niemand enig letsel op. Een 54-jarige automobilis te uit Cadzand verleende daarbij geen voorrang aan een 46-jarige bestuurder van een personenauto uit Oostburg. Vernieling Sluiskil - Een 51-jarige inwo ner uit Sluiskil deed gisteren bij de politie in Terneuzen aangifte van een vernieling. Van zijn aan de Lange Blikstraat staande onbewoon de boerderij zijn door onbe kenden in totaal zo'n vijftig ruiten ingegooid. Een schade post van ongeveer 3500 gul den. Kop-staart Terneuzen - Bij een kop- staartbotsing op de kruising Schependijk-Binnenvaartweg te Terneuzen werden gister middag twee auto's bescha digd. Beide voertuigen reden over de Binnenvaartweg en wilden op de kruising linksaf de Schependijk oprijden. De 35-jarige bestuurder uit Hoek stopt om het tegemoet komend verkeer voorrang te verlenen. Dat werd te laat bemerkt door een 25-jarige vrouw uit Ter neuzen die achter hem reed, waarna een botsing volgde. Uitgewezen Terneuzen - De vreemdelin gendienst van de politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft in Terneuzen een 38-jarige ille gaal in Nederland verblijven de Marokkaan aangehouden. Na bemiddeling door het Ma rokkaans consulaat is de man uitgewezen. Botsing Terneuzen - Dinsdagavond werden bij een verkeersonge val op de kruising Zuidland- straat-Bellamystraat in Ter neuzen twee personenauto's licht beschadigd. Een 21-jarige vrouw uit Sluiskil verleende daarbij geen voor rang aan een 24-jarige auto mobilist uit Terneuzen. Aanrijding IJzendijke - Zware schade aan twee personenauto's was het gevolg van een aanrijding op de kruising Rijksweg N61- Oranjestraat te IJzendijke. Daar verleende dinsdagmid dag een 23-jarige automobilis te uit IJzendijke geen voor rang aan een 55-jarige man uit Tilburg die met zijn voertuig over de rijksweg reed. Verkeersremmer Zaamslag - De politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft en kele automobilisten bekeurd die op de Veerstraat te Zaam slag de daar aangebrachte zo genaamde verkeersremmer langs de verkeerde kant pas seerden. Ook in de toekomst zal de politie hiertegen verba liserend optreden. De ver keersremmer in de Veerstrat heeft als doel dat het inko mend verkeer gedwongen wordt zijn snelheid te minde ren, doordat men een klein bochtje moet rijden, tot maxi mum 50 kilometer per uur. Dat hieraan niet altijd werd gedaan leidde tot klachten van omwonenden die de politie hierop attendeerden. Eindhoven - Technische Universiteit, doctoraal scheikundige technologie: Carlo de Smet, Terneuzen. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, eerste wedstrijd competitie. Groep A: 1. Van de Dries-Ver munt, 2. echtpaar Hamelink, 3. Touw-Van de Zande. Groep B: 1. Berbers-Van der Peijl, 2. Mat- tens-De Jonge, 3. Dekker-Wil- lemstein. Groep C: 1. Pertijs-Van Maanen, 2. Zorge-Blankers, 3. De Bruine-Verlinde. Terneuzen - Zaal 't Schelpen hoekje, negentig personen. Bie den: 1. T. van Driel, 2. J. de Rijk, 3. G. de Schepper, allen Terneu zen. Jokeren: 1. L. de Ruiter, Philippine; 2. I. Naeye, Biervliet; 3. G. Broeshart, Terneuzen. Hulst - Bridgeclub Hulst, achtste wedstrijd competitie. Groep A: 1. De Jonge-Atkins, 2. Nijs-Taal- man, 3. Aronson-Hillege. Groep B: 1. Belle-Kint, 2. Van de Bogae- rt-Melchers, 3. Beuzenberg-Snu- verïnck. Groep C: 1. Verburg- Bastiaansen, 2. Veldhoen-Stallae- rt, 3. De Boer-Eeckhout. Groep D: 1. De Waele-Stam, 2. Dierick- Zwarekant, 3. Adriaansen-Thot. Groep E: 1. Merison-Eggink, 2. De Ridder-Kamp, 3. Burm-Bral. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, Doel naar Hoger, 39 schutters. Wip 1: hoge vogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan en A. Clarijs, AD- LM; eerste klep: C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede klep: R. de Jonge, Doel naar Hoger; derde klep: H. Boonman, Willem Teil; eerste zijvogel: R. Klippel, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: P. de Jonge, Willem Teil; vliegende vo- fels: C. Stouthamer, Edele Hand oog en H. Koens, Spes Nostra; grootste aantal (6): P. Maat, Zorg vlied. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Hoogstrate, St.-Sebastiaan; twee de hoge vogel: J. de Jonge, Sora- nus 2; eerste zij vogel: W. van Iersel, Willem Teil; tweede en derde zij vogel: F. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel: C. Stout hamer, grootste aantal (6): H. Goetheer, Juliana. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 30 personen: 1. A. Corne- lissens/L. Kint, 2. H. de Gucht/A. Weesepoel, 3. A. de Waal/C. de Kort. Hulst - Zaal De Lieve: 1. L. Kegels/J. de Pooter, 2. B. Burm/L. Kegels, 3. A. van Iteghem/T. Heirman. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Platjouw-van Poele/A. van Driessche, 2. T. Vereecken/E. •van Driessche, 3. P. Roelands/J. 'Platjouw. Terhole - Dorpshuis, KBO; 1. A. Hemelaar-van Himst/M. van Caampen/Schelfhout, 2. M. Freij- zer-Sponselee/E. van Driessche, 3. A. van Driessche/G. Freijser- Hemelaar. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. M. van Vlierbergen/G. Smet, 2. C. Kegels/L. Kegels. Mat 2: 1. Govaert/M. van Vlierbergen, 2. E. B urm/C. Kegels. aan de echte doortrappers. In Nederland zijn er slechts enkele tourfietsers, die deze prestatie hebben geleverd. Andere leden werpen zich op exeptionele rit ten in de bergen of zelfs in de Algerijnse Sahara. In de tentoonstelling zijn onder meer foto's, trofeeën, archief stukken, kranteknipsels en an dere attributen te zien uit de levendige historie van deze fiets- vereniging. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Dat is maandag van 13.30 tot 20.00 uur, dinsdag van 09.30 tot 12.00 uur, woensdag van 13.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.30 tot 20.00 uur. De tentoon stelling duurt tot 3 april. Terneuzen - Omwonenden van het asielzoekerscentrum heb ben regelmatig last van geluidsoverlast afkomstig van het asielzoekerscentrum. Daarom bevreemde het de commissie voor welzijnszaken enigszins dat de gemeente Terneuzen een vergunning had afgegeven voor het houden van enkele disco-avonden. Volgens sektor hoofd J. van de Velde is er een vergunning afge geven volgens de normale richt lijnen. Hij zei tevens niet op de hoogte zijn van de klachten. „In de vergunning staat dat om 22.00 uur de knop om moet. Bij Terneuzen - De interne- en accountantscontrole van de stichting Welzijn Terneuzen, naar aanleiding van de ver moedelijke verduistering van gelden door G. Piscaer is af gerond. Dit maakte wethou der K. van der Hoofd gistera vond bekend. Op woensdag 29 maart zal het college aan de leden van de commissie Welzijn en Financiën opening van zaken en een toe lichting geven. de gemeente zijn nog geen klachten binnengekomen." Naar aanleiding hiervan advi seerde hij de omwonenden even tuele klachten bij de directie van het centrum kenbaar te maken of bij leden van de omwonen- deijcommissie. Zierikzee - De politie te Zierik zee heeft gisteren een groot scheepse snelheidscontrole ge houden op vier locaties op Schouwen-Duiveland. In totaal werden 1181 automobi listen gecontroleerd. Daarvan reden er 92 harder dan de maxi mum toegestane snelheid. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 142 kilometer per uur op rijks weg N57 bij Ellemeet, waar een limiet geldt van 100 kilometer per uur.

de Stem | 1995 | | pagina 21