OTA STARLEI Amateurs strijden om clubtitels Franz van der Pijl heeft inbreng 'Iedereen krijgt gelijke behandeling' TOYOTA Zomeravondkoersen Goes 0ESTEM SPORT ZEELAND B4 wieiermedewerker Wielerverenigingen Zeeuws-Vlaanderen en Theo Middelkamp 'BARE STARLET. HEEL TOYOT lintje Relatiebemidjl Diversen Bingo-Bingo Terneuzen moet weer de uitstraling krijgen van vroeger' I AZW-voorzitter Levien de Groote: SPORTNIEUWS KORT Voorwedstrijd NK turnen in Goes Turnsters Voorwaarts naar NK Schaaknacht Sluis gaat niet door Titelstrijd kader 38/2 Peter Vermeulen biljart gewestelijk Programma zaalvoetbal Terneuzen Training TMZ in Kruiningen Zeeuwse Jeugdbokaal biljarten in Eede Bijscholingsdag atletiektrainers XART 1995 DONDERDAG 16 MAART 1995 st waarop u in 33 landen 24 uur per dag 1 eel garantie omdat we willen dat u zich veilj weten dat u er eigenlijk nooit gebruik nou zelf, maakt dit alles de keuze voor ed let niet kinderlijk eenvoudig? De deali 3.950,- (Starlet Smash). Wijzigingen voorbehoud! laan 9 - Tel. 01640-41250 BREDA - j rel. 01100-14810 ROOSENDAAL - i N B.V - Stationsstraat 25 - tel. 01612- /ERVAET - Lange Reksestraat 11 -[e'- MOBIELBEDRIJF ALEX V.D. VELDE «Off. Age"' 36 I ianvang 10 uur uffelmarkt en zondag 19 fshal van Hoff Steenbergen. 4160-37257. wed., zkt ser. man tot 36 jr. e. Br.m.foto o. blad. irzoeken Iverteerders, brieven o.nr. in en belo- s en brieven jrneren c.q. antwoorden, werkelijk te Een atsen: en boeken. Gratis fotobrochure! ca. 2000 dames 18'®Hr' zkn. Ned. partner. Mes You. 04125-6257/533' Oproep/Reu^ BID 'n Noveen ter ere va H. Clara en Maria 9 «9= 2 weesgegroetjes m t brandende kaars, laat ze 9e dag opbranden en v 2 dingen die je zeer l harte gaan, Plaa shn0ri bericht In je zult verhoor* worden. M.v.R. Zat. 18/3 om 20u. inBras' Gevestigd Paranormaal in. Magnetiseur Ron Male Inl.: 076-219296. jVtnonze -luiskil -In Sluiskil wordt zater- i«18 maart het clubkampioen- 8 verreden van de wielerver- j ZRTC Theo Middel van de wielervereniging u„J-Vlaanderen. Het kam- "nschap wordt alleen door de umateurs betwist. De nieuwe- Len en junioren houden hun iioenschap op een ander Jjp vanwege het feit er voor ie renners op zaterdag 18 ,3art een klassieker op het pro- -jjima staat. L J4.30 uur gaan de renners Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen van start voor een rit over 80 kilometer met start en finish aan het ir. Le- lyplein in Sluiskil. Vlak voor At lanta, sponsor van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen, is de streep getrokken en in Atlanta is eveneens de permanence geves tigd. Het Wielercomité Sluiskil is toch erg bedrijvig dit seizoen. Er staat nog de start van Het Wieler weekend te wachten en tussen door in juni het districtskam pioenschap. Sluiskil toont zich een waar wielerdorp. Van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen komen onder ande ren Fonny Kint, Martin de Jae ger, Herman Muller, Sander Ge- ijs, Karei van Goethem, Michael Hayman, Dave Dubbeldam, Nico van de Klundert, Patrick van Passel, Johan van Schaick, Eric Vereecken en Dagevos aan het vertrek. Van deze renners was Van de Klundert op papier de beste ren ner, maar het is afwachten hoe hij is hersteld van zijn griepaan val. Patrick van Passel gaf te kennen Belgische wedstrijden als Dwars door België te preferen boven de opening van het wieier- seizoen in de topcompetitie van zaterdag in Dokkum. Daar wordt de eerste topcompetitiewedstrijd verreden waaraan Erotic Dis count Centre meedoet met Tim mermans (hij steekt in de vorm van zijn leven), Farenhaut, Klaasse, Mol, De Koning en Goense. Dat zijn dan ook de namen die op het clubkampioenschap zullen ontbreken, maar dat houdt niet in dat het minder spannend zal worden in Sluiskil. Van Theo Middelkamp zakken Franse, Schouwenaar, Schipper en Remeijn naar Sluiskil af. Zo wel Theo Middelkamp als Zeeuws-Vlaanderen zal met een materiaalwagen de koers volgen. Speaker deze middag is Wim de Vos uit Zaamslag. Hij kent de mannen op zijn duimpje en dat houdt in dat iedereen goed geïn formeerd zal worden. De jury staat onder leiding van Lo Meijer uit Temeuzen en bestuursleden van de beide wielerclubs zullen de jury completeren. Van onze medewerker peter Snelders jtaieuzen - Franz van der pijl was één van de meest be genadigde Zeeuws-Vlaamse voetballers. Speelde destijds testwedstrijden bij Club Brugge en Feyenoord. Was topscorer bij het in de natio nale vierde klasse spelende Belgische Eeklo, tilde Hoek en Temeuzen, waar zijn voet- balroots lag, naar een bedui dend hoger niveau en gros sierde in kampioenschappen. Een man die alles voor het voet bal over had. Op zaterdagavond al vroeg in bed, geen training was hem te veel en wat hem vooral sierde was zijn enorme bezieling en eerzucht. Vandaar jat het opvallend is dat hij in de schaduw van eerste man Henk Ottens bij Temeuzen als tweede trainer fungeert. Tussen beide trainers, en destijds enigszins in- dentieke voetballers, zal rang en standenverschil niet spelen, maar voor de buitenwacht lijkt die 'bijrol' Franz van der Pijl niet direct op het lijf geschreven. Zelf zegt hij dat de goede ver standhouding en de resultaten van ook 'zijn ploeg' veel vergoe den. ,Je speelt natuurlijk graag de eerste viool, maar met mijn rol heb ik nu geen moeite. We over leggen goed met elkaar en ik doe dit in het belang van Temeuzen. De club is tegenwoordig erg goed bezig. Er is structuur. De jeugd wordt begeleid door oud voetballers, het bestuur bestaat uit deskundige mensen en in alle geledingen wordt georganiseerd prakt. Het is vergelijkbaar net een bedrijf. Is er iets mis op de werkvloer, dan moet dat zo stiel mogelijk uitgepraat wor den. Dat gebeurt bij ons. De lij nen zijn kort, vandaar dat be paalde zaken nauwelijks kunnen escaleren." Vroeg gestopt omzwervingen bij Hoek, Eeklo en terug Hoek, kapte Franz van der Pijl met voetbal len toen hij slechts 29 jaar was. ,En onwillige heup, slijtage zei men, was daar schuldig aan. Franz van der Pijl, nog altijd een belangrijke steunpilaar als tweede trainer van Temeuzen. Achteraf bleek dat er een stuk bot los zat. Drie jaar terug ben ik geopereerd en nu heb ik er wei nig last van. Als ik dat destijs ge weten had, dan was ik natuurlijk nooit in de bloei van mijn voet balleven gestopt. Rond je 29e ben je op de top van je kunnen." Zeven jaar was hij van voetbal verstoken. „Ik heb zeven jaar in ternationaal gereden als chauf feur. Dan kom je niet aan voet ballen of trainen toe. Drie jaar terug ben ik bij Terneuzen bij de B-junioren begonnen. Sinds vo rig seizoen, eerst met George de Block en later met Han van der Hooft, en dan nu met Henk Ot tens, ben ik bij het eerste betrok ken. Dat bevalt me tot nu toe uitstekend. De resultaten zijn goed en er staat een knap team. Over mijn verbintenis voor vol gend jaar hebben we nog niet ge praat. Dat komt later wel." De inbreng van Van der Pijl en Henk Ottens mag niet onder schat worden. Temeuzen voert fier de ranglijst aan met een in de praktijk zo op het oog nauwe lijks nog in de halen voorsprong. Van der Pijl is voorzichtig. Hij stelt: „Ik vier pas feest als we kampioen zijn, kom dan ook maar een borrel halen. We staan nu zes punten, in theorie vier, los op Unitas'30, Dat is ook een goe de ploeg. Die voorsprong is na tuurlijk een hoopgevende basis, foto camile schelstraete maar we hebben nog vijf wed strijden voor de boeg en het kan dus nog mis gaan. Al moeten we het dan natuurlijk wel erg bont maken. Gezien de kracht van ons team denk ik dat we geen grote terugval zullen meemaken. Er staat een hechte formatie, met veel karakter, scorend vermo gen, maar ook met kwaliteit." Vooruit lopend op een eventuele promotie komt de vraag naar vo ren of Terneuzen voldoende ba sis heeft om in de tweede klasse mee te kunnen draaien. „Het huidige team heeft daar volgens mij de capaciteiten voor, maar in de breedte zijn we misschien wat kwetsbaar. Als het zover komt dat we promoveren, kunnen we natuurlijk nog wel wat verster king gebruiken. Je kunt spelers die naar ons komen niet afwij zen," is een veelzeggend ant woord. „Maar in de toekomst staat hier ook jeugd klaar om een rol in het eerste te vervullen. Nu al komen regelmatig A-junioren aan de bak in ons eerste team. Een half uurtje invallen als we op voor sprong staan. Zo kunnen die jon gens eens proeven van het senio- renwerk en ervaring opdoen. Het verschil tussen A-junioren en se nioren is groot. Dat is niet meer vergelijkbaar met vroeger. Toen kon je als 17-jarige vaak goed meedraaien met een eerste team. Nu wordt er veel meer gevraagd. Het speelveld is klein omdat al les zich op een strook van onge veer veertig meter afspeelt, dus er wordt techniek in de klein ruimte gevraagd. Wennen Snel handelen is geboden. In de A-junioren kunnen die jongens nog eens een man uitspelen, maar dat is ze bij de senioren niet aan te raden. Dan ga je ge- randeert neer of krijg je een schop. Dat is wennen voor die jongens, maar door ze af en toe mee te la ten spelen kunnen ze ritme op doen. Je ziet dat vaak al zater dags terug in hun wedstrijden bij de A-junioren. Dan zie je dat ze anders, vaak sneller spelen. Dat is een teken dat ze het goed oppikken. We zijn hier goed bezig. Ons tweede staat ook op kop en kan dus eveneens promoveren. Alle maal positieve aspecten. Temeu zen moet weer de uitstraling krijgen van pakweg twintig jaar terug toen we hier tweede klasse speelden en er veel toeschouwers kwamen kijken. Toen werd er over Temeuzen gepraat en niet om gelachen. Een aantal jaar te rug was dat andersom. Nu is duidelijk de kentering zichtbaar. We komen er aan." I Van onze sportmedewerker I Axel - In september vorig jaar AZW een nieuw be- I stuur. De taak van het inte- ®-bestuur, onder leiding t Jan Roose, zat erop. Een papier goed uitziende I 'jieuwe structuur gold als lei- 1 ®aad van een herstart. „Die jwkt voor 98 procent goed, ®s bijschaven zal noodzakelijk blijven, levien de Groote, u~ ®use als voorzitter bij de za- tadagvoetballers opvolgde. altijd weet die Jan bekend leek AZW vorig ;sar bestuurlijk in een impasse (techt te komen. De roep om 'ffliieuwing stuitte her en der op 'weinig animo te kar te trekken i op verzet van vastgeroeste senten. Een mini-oorlog maak- 'jjat alsnog de door velen ge- *""i omwenteling kwam. Jan 1 interim-voorzitter en met mannen als Willy SUard, Adrie Schieman en "ss Wieland aan de slag. groep, die zich geen bestuur Stilde noemen, nam de tijd om de ftne zaken op de rails te zet- teen structuur uit te zetten en tvolgens die uitgestippelde lij- inclusief de taakverdeling 1 iatV6 aan een bestuur "et vertrouwen binnen de ei- leren genoot. „Jan Roose ,i ?ln mannen hebben een uit ten zaak 8e(Jaan- Hij doet Wens nog veel. Misschien nog meer als in de tijd dat hij in- Gr/f1. Was'" nldus Levien de Een Jan ü°ose °P kon vol rat ^eze c'e voorkeur aan bliiv Ver achter de schennen te J,91 Werken na eerder vele er> de aanbieding voorzitter te worden afgewezen te hebben. Terugblikkend op het eerste half jaar voorzitterschap, zegt Levien de Groote: „Zoals het nu bij AZW gaat voel ik me een echte voorzitter. Ik heb vrijwel alleen te maken met de grote lijnen en ze vallen me niet voor ieder wis sewasje lastig. Dergelijke zaken regelen de commissies, die een grote mate van zelfstandigheid en verantwoordelijkheid hebben, zelf. Zij het dat men mij wel over al van in kennis stelt via versla gen." Sportief gezien gaat het AZW eveneens goed. De eerste periode- titel werd gepakt en in de race om het kampioenschap blazen de derdeklassers hun partijtje stevig mee. De Groote hierover: „Het draait eigenlijk boven verwach ting. Zeker daar we niet over ech te uitblinkers beschikken. De ba sis voor het huidige succes ligt in de teamgeest, die zonder meer goed te noemen is. Het is die basis die maakt dat ik hoop dat we de tweede klasse zullen halen. Een klasse waarin AZW thuis hoort en een klasse waarin we onze draai met het huidige poten tieel moeten kunnen vinden. Meer zit er niet in. Temeer daar wij niet betalen en ook niet van plan zijn spelers van buitenaf aan te trekken. Willen die komen, ak koord, maar niet voor geld. Daar beginnen we niet aan. Onze spe lers bijvoorbeeld betalen hun ei gen boetes. AZW vergoedt die niet en betaalt niemand, op twee trainers na die een vergoeding krijgen. Want als vergoedingen uitkeren moet, moeten onze 50 vrijwilligers, die ontzettend veel werk verzetten, daar eveneens voor in aanmerking komen en mag men op zoek naar een nieu we voorzitter." Dat AZW een club is met een ei gen identiteit, staat voor Levien de Groote vast. „We staan niet te springen om buitenlanders. AZW behandelt iedereen ge lijk," aldus de voorzitter van de Axelse zaterdagvoetballers, die ooit als voetballer bij Axel begon, als 16-jarige de overstap naar Spui maakte om vervolgens zo'n tien jaar bij AZW te gaan spelen. Intussen werd hij arbiter, met als top tweede klasse KNVB fluiten en was ruim 8 jaar voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar is hij 25 jaar actief arbi ter. Zij het dat hij deze competi tie nauwelijks binnen de lijnen kwam omdat de afdeling hem 'drukke werkzaamheden' toe dichtte. Ondanks dat AZW de wagons op sportief en bestuurlijk gebied be hoorlijk op de rails heeft staan, heeft ook deze club te maken met een terugloop in de jeugdige re gionen. „We redden het nog net," weet De Groote, die daarom nog weinig ziet in samenwerking met Goes - De turn- en gymnastiekvereniging SV Volharding uit Goes houdt zaterdag 18 en zondag 19 maart de derde voorwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap toesteltumen. Dit is een wedstrijd voor meisjes en vrouwen in de C-lijn. De wedstrijden beginnen zaterdag om 08.30 uur in Sportpunt Goes en eindigen rond 19.00 uur. Zondagmorgen start men op hetzelfde tijdstip en ook dan zullen de wedstrijden tot ongeveer 19.00 uur duren. Aan deze voorwedstrijd nemen maar liefst 400 personen deel in verschillende leeftijdscategorieën. Zestig tot zeventig procent van de deelneemsters stroomt door naar de nationale plaatsingswed- strijden en kan zich via die wedstrijden kwalificeren voor de na tionale titelstrijd. Zeeland wordt in deze voorwedstrijd te Goes vertegenwoordigd door de verenigingen Volharding, GVK Kou- dekerke, EMM Temeuzen en MTV Middelburg. Axel - Ingeborg Spuesens en Clarisse Oggel nemen zaterdag 18 maart deel aan het tumkampioenschap van Nederland van het KNCGV (Koninklijke Nederlands Christelijk Gymnastiek Ver bond). Op die dag zijn de Voorwaarts-tumsters uit Axel te gast in de sporthal te Waalwijk waar zij uitkomen in de B-klasse vierkamp. Sluis - De jaarlijkse Schaaknacht van Sluis is van de baan. Na acht edities zag de organiserende vereniging De Sluisse Toren af van een negende uitgave. „De opzet was om de schaaksport hier in de buurt te promoten en zo ons ledental op te voeren. Dat heeft nauwelijks gewerkt en daarom hebben we besloten er mee te stoppen," aldus Frank van de Neste van De Sluisse Toren. „Om toch in beeld te blijven spe len we met de gedachte om in juli of begin augustus een bekende topschaker naar hier te halen voor een simultaan." Kwadendamme - De biljartvereniging OHGL uit Kwadendamme houdt van vrijdag 17 tot en met zondag 19 maart het kampioen schap kader 38/2 van het district Walcheren en De Bevelanden. Dit kampioenschap op handicapbasis wordt gehouden in party centrum De Kroon te Kwadendamme. De wedstrijdleiding daar is in handen van Gerard Schaap van de organiserende vereniging. Titelverdediger is Jaap Hameling van ALM uit Goes. Deelnemers: 1. Jaap Hameling (ALM Goes) algemeen gemiddelde 17,19, te maken caramboles 225, 2. Peter de Bree (VEG/ABV Oost-Souburg) 23,55-240, 3. Rinus Hoondert (DOS Ovezande) 9,25-150, 4. Sjaak Wal- hout (HBC Heinkenszand) 8,03-130, 5. Peter Vos (VEG/ABV) 7,46-130, 6. Wim Sandee (HBC) 7,15-130, 7. Chris Coomans (BVM Middelburg) 7,05- 130, 8. Jan Rijk (DOS Ovezande) 6,31-120. Reserves zijn: 1. Piet Raas (LBV Lewedorp) 7,73-130, 2. Michaël Vlug (VEG/ABV) 5,15-110, 3. Jaap Jasperse (VEG/ABV) 4,66-100. Wagenberg - Peter Vermeulen van de biljartvereniging ABC uit Breskens neemt van vrijdag 17 tot en met zondag 19 maart deel aan het kampioenschap vierde klasse bandstoten van het gewest Zuid-Nederland. Op die dagen is Vermeulen te gast in café Nico- tiny in Wagenberg. Voor het district Walcheren en De Bevelanden is André de Broekert van HIO uit Heinkenszand gerechtigd deel te nemen. Terneuzen - Omdat tijdens het reguliere competitieprogramma enkele wedstrijden geen doorgang vonden heeft het zaalvoetbal rayon Temeuzen de competitie met een extra dag verlengd. Maandag 10 april worden nog de volgende wedstrijden vanaf 19.00 uur gespeeld: Witte/Boussen/De Bruin-Qutility, Gemeente 2-Plantenmarkt en M&B/Jackpot-W Dow 4. Kruiningen - De wielrenstichting Trimbelangen Midden-Zeeland begint op zaterdag 18 maart met een serie van vijf open training swedstrijden op een parcours rondom camping 'Den Inkel' bij Kruiningen. De start is elke zaterdag om 14.00 uur. Inschrijving vanaf 13.00 uur in de kantine van de camping. Kosten voor deel name vijf gulden. Er wordt gereden in twee groepen. In groep A acteren A-trimmers en A-amateurs met een KNWU-li- centie. Per groep wordt een leidersprijs beschikbaar gesteld van vijftien gulden. Tevens zijn er drie dagprijzen per groep. Ook wordt een eindklassement opgemaakt over alle vijf wedstrijden. De eerste vijf geklasseerden per groep ontvangen een geldprijs. Tijdens de trainingswedstrijden kan een TMZ-licentie worden aangeschaft voor twintig gulden, inclusief ongevallenverzeke ring. Er kan dit seizoen ook worden deelgenomen aan alle TMZ- wedstrijden via een dagkaart, tegen betaling van tien gulden per wedstrijd, exclusief startgeld. Eede - De biljartvereniging Hof van Eede uit Eede, die sinds en kele jaren kan bogen op een florerende jeugdafdeling, houdt za terdag 25 en zondag 26 maart het officieuze kampioenschap om de Zeeuwse Jeugdbokaal. Dit kampioenschap op handicapbasis wordt afgewerkt in het multi-functioneel centrum Hof van Eede te Eede. Daar beginnen de wedstrijden onder leiding van Eddy de Wispe- laere dagelijks om 10.00 uur. De finale is zondagmiddag om streeks vijf uur gepland. Deelnemers: Armand van Dongen (Burgh-Haamstede) te maken caram boles 60, Tom Verbeek (Kwadendamme) 40, Nicky van Klinken (Goes) 30, Jacco Ollebek (Axel) 40, Gert-Jan de Meester (Axel) 40, Robert van Tiel (Temeuzen) 40, Ananka van Brink (Clinge) 40, Davy de Bakker (Hengstdijk) 40, Jurgen Ballegeer (Biervliet) 30, Marco de Croock (Eede) 40, Marco Dhondt (Eede) 60 en Jimmy de Smet (Eede) 40 caramboles. Van onze sportmedewerker Goes - Dit jaar wordt er opnieuw een zomeravondcompetitie ge houden voor wielrenners op een parcours op het industrieterrein 'De Poel' in Goes. Daaraan kan worden deelgenomen door A-, B- en C-amateurs, junioren, nieuwe lingen, veteranen, vrouwen en trimmers. In elke categorie wordt een eindklassement opgemaakt, waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld. Het aantal prijzen hangt af van het aantal deelne mers per categorie. In totaal staan twintig wedstrij den op het programma, in de pe riode vanaf woensdag 5 april tot en met woensdag 6 september. De start is telkens om 18.30 uur. Om voor de eindklassering in aan merking te komen is het niet noodzakelijk om aan alle wed strijden deel te nemen. In ver band met ziekte, vakantie of werkzaamheden mogen de ren ners één of meerdere ritten laten vervallen. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 per keer, 10,- per maand of 25,- voor deelname aan de gehele competitie. Te vol doen bij het ophalen van het rug nummer. Voor meerdere infor matie kan men contact opnemen met de organisator van deze zo meravondcompetitie: Bert van Gils in Vlissingen. Wedstrijdprogramma: 5, 12, 19 en 26 april; 3,10,17,24 en 31 mei; 7,14,21 en 28 juni; 5 juli; 9,16,23 en 30 augustus; 6 september. Levien de Groot voelt zich als voorzitter van de Axelse KNVB-zaterdagderdeklasser uitstekend op zijn plaats, foto camile schelstraete. bijvoorbeeld de voetbalclub Axel. „Zo lang dat niet moet, moeten we er nog niet aan begin nen. Toch sluit ik, ondanks dat de tijd er nog niet rijp voor is, een samenwerking in de toekomst niet uit. Momenteel is de aanhang en de kern binnen beide clubs er nog niet rijp voor. Over 15 jaar is het misschien helemaal anders." Van onze atletiekmedewerker Temeuzen - Gerenommeerde mensen uit de atletiekwereld geven zaterdag 25 maart een trainings- en bijscholingsdag op de accommodatie van de Goese atletiekvereniging AV'56. De dag is bedoeld voor hoofd- en hulptrainers en at leten vanaf C-junioren. Regiocommissaris Bas de Vos van TJOS (training/jury/opleiding en scholing) heeft door het aantrekken van bekende docenten het programma kunnen uitbreiden van vijf naar acht onderdelen. Zo neemt nationaal kampioen verspringen Frans Maas het ver- en hinkstapspringen voor zijn rekening, bondstrainer Piet Meydam het kogelstoten en discuswerpen, Marjan Olyslager de sprint en horden en bondstrainer Arno Tavemier het hoog- en polsstok hoogspringen. Naast alle Zeeuwse verenigingen zijn ook een twaalftal vereni gingen van buiten Zeeland uitgenodigd. De aanvang van de oplei dingsdag is 10.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 15