Segers op borgtocht vrijgelaten Ik ben geen gemene voetballer' I Boskamp twijfelt over functie bij Anderlecht UITSLAGEN standen 1$ STEM p® feyenoorder Henk Fraser niet bang voor reputatie scheidsrechter Merk ovenier de werkers Kabouter Autowasser SPORT B2 PEUGEOT )Agriwerk ABC Agriwerk alon de Barbier Eetcafé/ nekoekenhuis gemotiv. medew. Rij-instructeursop1- Heus en [aliment ■vallen af 1 Scheidsrechter: Merk (Dui). Feyenoord wil in competitie spelen met 3 buitenlanders sport KORT Veteraan Colagé wint eindelijk grote koers Tennis Boksen Topscorer De Bilde gecharmeerd van Atletico Madrid sportnieuws KORT Griever ontslagen bij Heracles Paul Kipkoech overleden Minuut stilte voor Van Marle Jordan vrijdag weer basketballer Ben Johnson geeft blanken de schuld Algemene wereldbeker voor Toma Van Dijk in derde ronde SCHAKEN 16 MAART 1995 DONDERDAG 16 MAART 1995 X 5 ltiulhafflpt°n (anp/rtr/sid) - politie van Hampshire Mans Segers vooralsnog 5 in staat van beschuldi- L gesteld. De Nederlandse Oman van Wimbledon, Itfiens voorarrest woensdag "ist nog met twaalf uur I,etd verlengd, kwam aan het Ld van de middag op borg lot vrij. Wellicht moet hij 1 J 0p een later tijdstip op- lBw melden. j de andere van omkoping dachte spelers, collega- ■teper Bruce Grobbelaar en Jo- Fashanu, mochten gaan, met li'hun kielzog de Maleisische zakenman Heng Suan Lim. Al leen Melissa Kassamapsi, de vriendin van Fashanu, moest blijven voor verder verhoor. De Maleisische krant Malay Mail berichtte dat er nog zes Engelse voetballers van naam betrokken zijn geweest bij de manipulatie van een uitslag in opdracht van een goksyndicaat. Dat lijstje zou de politie ter hand zijn gesteld. De 33-jarige Segers werd dins dagmorgen gearresteerd op ver denking van beïnvloeding van het resultaat van een wedstrijd. Hij bracht, evenals de vier ande re verdachten in de omkopings affaire, de nacht in de cel door. Voor de aanhouding van Hans Segers, die in 1982 van PSV naar Engeland vertrok, zette de poli tie twintig agenten in. Tijdens de drie uur durende huiszoeking nam justitie papieren en docu menten in beslag. Bij Wimbledon reageerde eige naar Hammann geschokt. „Hans is een van mijn voetbalkinde ren," zei hij. „Hij zou de club en het elftal nooit in de steek la ten." Grobbelaar belegde na zijn vrij lating een persconferentie. De excentrieke Zimbabwaan ver klaarde nog maar weer eens on schuldig te zijn. Hij wil zo snel mogelijk over gaan tot de orde van de dag. „Ik hoop er komend weekeinde weer bij te zijn, want ik heb niets misdaan. Jammer dat ik niet wat eerder ben vrijge laten, dan had ik misschien woensdagavond nog tegen West Ham in het doel kunnen staan", zei de ploeggenoot van Hagenaar Kenneth Monkou. Bernard Tapie kreeg woens dag steun uit onverwachte hoek. Michel Coencas, ex-voorzitter van Valenciennes, verklaarde voor de rechtbank dat Tapie geen schuld had aan de om koopaffaire die in 1993 tussen de Noordfranse club en Olympique Marseille speelde. „Ik geloof oprecht dat Tapie niet van de corruptie op de hoogte was of ten minste dat hij onbe kend was met de financiële af wikkeling van de zaak," zei Coencas. Hij toonde zich daar-" mee oneens met mede-verdachte Jean-Pierre Bernès, die Tapie beschuldigde van directe betrok kenheid. Coencas werd tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten om in de affaire-Marseille te getuigen. Coencas zit een straf uit voor een andere zaak. In de rechts zaal zei hij niets te weten van de enveloppe met 250.000 francs die in de tuin van een tante van een Valenciennes-speler werd opgegraven. Ex-voetballer Jorge Burruchaga noemde Coencas een leugenaar. „Hij wist overal van," zei de Argentijn. De speciale Peugeot 405 >dellen boden nog nooit zo veel comfort 05 GLX Air-Line heeft naast z'n toch al zelfs vernismetaallak en een elektrisch schuif/kanteldak t.w.v. f 2.650,- voor ordeel: f 2.490,-). En de nog comfor- u'r-Line biedt zelfs airconditioning t.w.v. i f 1.330,- (voordeel: f 3.560,-). Beide i benzine en diesel, in Sedan en Break. 56.490,-. De GRX Air-Line v.a. f 39.990,-. NUk»{m*T96 genoeg om eens met hem te gaan Eenvoudig in de Gouden Gids. p-3-95 EN BIJ 1 LHAALBARE F I VERWIJDERD irn HET KENTEKEN IN DE 11S UITGEGAAN VAN V VOORBEHOUDEN. uitzending bemiddeling ekt vragen wij een: ig en/of ervaring in hoveniers- of 'nsector vereist. onsplein 5, Rijen. Inlichtingen: de Cock/Ad van de tel. 01612-27766. vraagt kraan/loader- machinist met ervaring- medewerker paprikakwekerij Tel. 01623-20900- elfstandig werkend /Herenkapper(ster). 01652-12805. raagd: part-time in de bediening. 04257-8200 Wij zoeken 15 jongs full- of part-time Tel. 01650-62053 Info tussen 15.00-77-WJ gevr. 60+ met rijbewijs, voor bedrijfsauto s. Tel. 076-716928 te bem van 16.00 tot1T30u^j Zaterdagopl. start 29 eP Bel nu de Veldhoven^ Rij-instructeursopl.v gratis studiegwf Tel. 040->30701. 'agoza - Real Zaragoza-Feyenoord staat vanavond |jder leiding van de Duitse scheidsrechter Markus Een wat excentrieke dertiger, tandarts van beroep i een arbiter, die erom bekend staat dat hij net zo raag met zijn boor als met gele en rode kaarten zwaait. fvan onze verslaggever goza - Waarschijnlijk |iet Maas, maar zonder Heus aTaument gaat Feyenoord l'aiavond de wei in tegen l Zaragoza. „Ik zou geen le trainer zijn als ik het I risico nam om meer dan een i twijfelgeval op te stellen. •om doet Heus niet mee," I «klaarde Willem van Hane- bai na de woensdagavond- I laument was sowieso meer uit siiaal oogpunt meegenomen, van Hanegem. „Hij suk- I lelt al maanden met die blessu- it, daarom wilden we hem nu zo dicht mogelijk bij de groep hou- i, ook al om hem in bescher- ig te nemen. Maar hij speelt I toderdag echt nog niet." I Feyenoord, dat een jl-j-voorsprong moet verdedi- i, weet zich gesterkt door het feit dat het dit EC-seizoen nog in r duel gescoord heeft en na lïijf wedstrijden nog ongeslagen lis. Bij Real Zaragoza is iedereen fit. er Victor Fernandez kan geen gebruik maken van I de geschorste linksachter Sola- n, die waarschijnlijk vervangen inrit door de Marokkaanse I Spanjaard Nayim, ex-speler van I ondermeer de Spurs. I Vermoedelijke opstellingen I SEAL ZARAGOZA: Cedrun; Belsue, I Caceres, Aguado, Geli; Garcia, Ara- I ion, Poyet, Nayim; Esnaider en Hi- I Soera. I FEYENOORD: De Goeij; Van Gob- IHTruslfull, Bosz; Maas, Scholten, I Fraser, Refos; Kiprich, Larsson en 1 Blinker. Van onze verslaggever Zaragoza - Feyenoord wil vol gend jaar spelen met drie bui tenlanders. Daarmee hanteert de I Hotterdamse club de normen van Europese voetbalbond, maar I niet die van de Nederlandse ®VB, die (nog) maar twee bui tenlanders toelaat. •Ik heb gesproken met UEFA- riorzitter Johansson en hem ge waagd hoe sterk we zouden sban als we de landelijke regle menten zouden negeren. Volgens "hansson zijn de reglementen jan de UEFA bindend en heeft 'e KNVB zich daaraan te onder werpen. Ik ben overigens niet ™ng dat dit ons problemen gaat opleveren, want de UEFA wil ®wel wat de buitenlanders be teert als het driepuntensysteem een zege zo snel mogelijk naar Europese uniformiteit toe. "et is ook niet mijn bedoeling J"1 Problemen te maken." 1 den Herik, die deze week namens Feyenoord nog eens drie te'tenlandse jeugdspelers een contract heeft aangeboden - het taat om drie zestienjarige "eedse jeugdinternationals -, ndt niet dat de Nederlandse ,J®en°p!ossing (iedere buiten- nder is na twee jaar 'voetbal- erlander') dan moet verdwij- »De UEFA-reglementen ogen flexibel geïnterpreteerd teerden," vindt hij. an den Herik arriveerde gister- Dat belooft dus wat vanavond in stadion La Romereda, waar Feyenoord in zijn jacht op de halve finales een 1-0-voorsprong moet verdedigen tegen de ploeg, die diverse spelers in de gelede ren heeft, die snel geïrriteerd zijn. Maar ook Feyenoord heeft natuurlijk de naam dat de spe lers de strijd niet bepaald schu wen. Een negatief stempel, waarmee de bikkelharde voor stopper Henk Fraser heeft leren leven. Voor hem telt alleen wat zijn trainer Willem van Hane gem van hem denkt en dat is niet mis: „Zelfs als Henk slecht speelt, haal ik hem er niet uit. Hij is de beste voorstopper van Nederland." Immuun „Ik ben niet bang dat die Duitse scheidsrechter mij kent. Of ie mand zou hem hebben ingeseind, maar dat kan ik me niet voor stellen," zegt Fraser zelf. „Wat die slechte naam betreft, ik denk dat ik inmiddels wel immuun geworden ben voor kritiek, zoals na Ajax-Feyenoord. Dat zal aan mijn leeftijd liggen." Na de competitiewedstrijd tus sen de twee aartsrivalen moest Fraser zich bij de tuchtcommis- sie van de KNVB verantwoorden naar aanleiding van een forse overtreding op Bogarde. Hij werd vrijgesproken. „Het is natuurlijk wél zo," ver volgt Fraser, „dat mensen die er niet bij zijn geweest, zoiets wel lezen. Scheidsrechters ook, en dan is het logisch dat die daar- Vooroordelen door beïnvloed worden en mij Henk Fraser (met links trainer Geert Meijer) voelt zich topfit. Blij dat ik opnieuw tegen Poyet kan spelen'. FOTO JOHANVANGURP beter in de gaten houden. Maar het is al wel het tweede geval waarin ik uiteindelijk vrijge sproken word. Ik vind dat je iemand schade berokkent, als je hem eerst beschuldigt en het daarna niet hard kunt maken. Daarnaast heb ik overtredingen gezien, die dan ook wel bestraft hadden mogen worden. Maar dat gebeurde niet, er is blijkbaar een zekere voorkeur." „Ik kan niet zeggen dat ik een gemene voetballer ben, want dan zou ik het de hele wedstrijd moeten doen. Neem het duel met Ajax. Toen maakte ik één keer een harde overtreding, verder niet. Dan gaat het er maar om waar men naar kijkt, naar die ene overtreding of naar de hele wedstrijd." Maar daar staat Fraser nou net om bekend, één keer in de zoveel tijd gaat hij toch weer in de fout. „Hoe lang moet zo'n periode zonder harde overtredingen dan duren om' van die naam af te komen," vraagt hij zich af met zachte stem. „Ik heb een of twee jaar geleden een seizoen gehad met slechts drie gele kaarten, maar dat vergeet men meteen. Goed, ergens kan ik die mensen niet helemaal ongelijk geven, als ik heel eerlijk moet zijn. Maar het is ook gewoon een feit dat er vooroordelen zijn. Net zoals het een feit is dat ik nooit klaag als ik zelf eens een schop krijg." Vanavond rekent Fraser op een pittiger wedstrijd dan in Rotter dam, toen Rob Witschge zich liet provoceren. Witschge werd eerst gespuugd, kreeg vervolgens een kopstoot van Higuera en liep tenslotte tegen een rode kaart aan, omdat hij terugsloeg. „We hebben het er met de spelers over gehad dat we ons straks niet weer moeten laten provoce ren. Misschien had Robbie met een op de grond moeten vallen. Maar dat is moeilijk, want als je een klap krijgt, is de eerste reac tie toch terugslaan. Het is be kend van Zuideuropese ploegen dat die thuis nog veel feller spe len. Bang ben ik er niet voor. Wij hebben daar ook geen ploeg voor." Koude oorlog In de Spaanse pers is in ieder geval de koude oorlog al begon nen. 'Feyenoord: tien zesjes en een tien'; 'tien middelmatige voetballers en een wereld keeper', was de algemene con clusie. „Als je met 1-0 verliest van tien zesjes, wat ben je zelf dan," schampert Fraser. „Ach, dat hoort erbij. Ik heb twee weken geleden erg veel respect gekregen voor Zaragoza. Zij speelden heel goed, ze hielden zich zelfs duidelijk nog in, ter wijl wij heel matig waren. Maar in de Europa Cup gelden andere normen, geluk bijvoorbeeld. Dat bleek in de eerste wedstrijd. Daarom schat ik de kansen fifty- fifty in." Fraser speelde in Rotterdam op uitblinker Poyet, een prachtige voetballer. „Samen met Weah (voorheen Monaco, nu Paris St. Germain, J.H.) vind ik hem de beste tegen wie ik ooit gespeeld heb. Ik raakte al snel in de wedstrijd geblesseerd aan mijn hamstring en hield veel last, dat maakte het nog moeilijker voor me. Maar ik voel me nu weer topfit, dus ben ik blij dat ik opnieuw tegen hem kan spelen." Jan Siemerink speelt in de eerste ronde van Key Biscayne tegen de Indiër Paes. In de tweede stuit hij op de Fransman Delaitre, 29e geplaatst. Krajicek, zesde ge plaatst, Eltingh (15e) en Haar huis (25e) hebben een bye in de eerste ronde. Van de top tien ontbreken vier spelers in Florida: Becker, Kafelnikov, Ivanisevic en Bruguera. DE FRANSE bokser Patrice Aouissi is dinsdag in Levallois de nieuwe Europese kampioen crui segewicht geworden. Hij versloeg titelverdediger Alexander Gurov uit de Oekraïne door knock-out in de derde ronde. San Benedetto del Tronto (anp) - Maurizio Fondriest en Giorgio Furlan gingen hem voor, kregen Italië volledig in zwijm. Het duo heerste in de Tirreno - Adriatico om zich vervolgens drie dagen later in Italië onster felijk te maken met de overwin ning in de lenteklassieker Mil aan - SanRemo. Stefano Colagé ziet echter na zijn zege in de Tirreno geen heldenrol en totale adoratie voor hem weggelegd tij dens en na de 'Primavera'. „Ik acht me kansloos in die klassieker," was woensdag het duidelijke commentaar na zijn belangrijkste overwinning in tien jaar profbestaan. De achtdaagse- Italiaanse etap pekoers is meestal een aardige indicatie voor wat er enkele da gen later op weg van Milaan naar de 'Bloemenrivièra' te wachten staat. Colagé is echter geen liefhebber van lange een- dagswedstrijden, laat zich er ook nauwelijks in zien. „Mijn condi tie is weliswaar goed, maar zo'n lange koers als Milaan - SanRe mo ligt me niet. Heeft me ook nooit gelegen." Gisteren, op de slotdag van de Tirreno, kwam de eerste grote zege van Colagé niet meer in gevaar. De rit in lijn, met start en finish in San Benedetto, was voor de sprinters. De overwin ning belandde dit keer niet in handen van een Italiaan. Jan Svorada, Slowaak in dienst van de Italiaanse Lampre-ploeg, won de massaspurt gemakkelijk. Tirreno - Adriatico. Achtste etappe, San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto: 1. Svorada (Slw) 170 km 4.25.04, 2. Abdoesjaparov (Oez), 3. Citterio (Ita), 4. Spruch (Pol), 5. Zabel (Dui), 6. Pagnin (Ita), 7. Baffi (Ita), 8. Steels (Bel), 9. Minali (Ita), 10. Ozers (Let), 11. Manzoni (Ita), 12. Zberg (Zwi), 13. Fontanelli (Ita), 14. Van der Poel (Ned), 15. Van Haecke (Bel), 22. Knaven, 23. Voskamp, 27. Konisjev (Rus), 37. Colagé (Ita), 46. Boogerd, 48. Fondriest (Ita), 69. Van Bon, 95. Den Bakker, 103. Breukink, 108. Rooks, 128. Maassen, 145. en laatste Pierobon (Ita) 3.14. Eindklassement: 1. Colagé 37.35.39, 2. Fondriest 0.22, 3. Konisjev 0.27, 4. Kebellin (Ita) 0.29, 5. Coppolillo (Ita) 0.43, 6. Colombo (Ita) 0.49, 7. Lelli (Ita) 0.52, 8. Borgheresi (Ita) 0.57, 9. Zberg 1.01, 10. Gelfi (Ita), 11. Casa- grande (Ita) 1.08, 12. Bontempi (Ita) 1.13, 13. Sciandri (Ita) 1.19, 14. Guerini (Ita) 1.30, 15. Santaromita (Ita) 1.32, 42. Boogerd 10.56, 57. Den Bakker 16.28, 79. Voskamp 26.17, 87. Breukink 33.28, 91. Van der Poel 35.49, 93. Rooks 36.17, 111. Maassen 49.14, 112. Van Bon 50.44, 124. Knaven 59.37, 145. en laatste Castignola (Ita) 1.23.39. Wanzele. Profkoers: 1. Dierckxsens (Bel) 168 km in 3.47, 2. Vermote (Bel) 1.05, 3. Mario Declercq (Bel) 1.50, 4. Heynderickx (Bel), 5. De Meester (B.el), 6. Talen (Ned) 1.55, 12. Zanoli (Ned) 2.55, 20. Cornelisse (Ned) 3.05, 28. Vermeij (Ned). Clasico RCN, vierde etappe, Arme- nia-Espinal: 1. Cardenas (Col) 166,5 km in 4.24.38, 2. Zapata (Col), 3. Marin (Col), 4. Nino (Col), 5. Palacio (Col). Algemeen klassement: 1. Pala cio 20.40.08, 2. Herrera (Col) 0.05, 3. Trompa (Col) 0.08, 4. Roncancio (Col) 0.09, 5. Cardenas 0.12. =:-. met een dikke lip in Panje. Eerder deze week kreeg L terwijl hij in zijn auto voor stoplicht bij de IJ-tunnel ^sterdam) stond, pardoes een mnP.® zijn gezicht van de auto- Va» j achter hem stond, wat P ^er'k dacht dat de man n Jte'lde vragen, draaide zijn raatt TT-°Pen en werd vol ge- Dnlit j 'lee^t aangifte bij de ,g6daan en het signale de P s nummerbord van de «er doorgegeven. Van onze verslaggever Brussel - Trainer Jan Boskamp blijft ook het volgend seizoen bij de Bel gische kampioen Anderlecht. In wel ke functie is echter nog niet duide lijk. Dat beslist de Nederlandse trai ner pas over twee weken. Voorzitter Constant Vanden Stock heeft Boskamp een aanbieding gedaan om ook in het seizoen 95 96 bij de Brusselse club als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Boskamp werkt echter graag met de jeugd en wil dat ook bij Anderlecht doen. Boskamp twijfelt om die reden of hij op de aanbieding zal ingaan om voor het derde volledige seizoen als hoofdtrainer te beginnen. „Stel dat ik volgend seizoen na enkele maanden wordt weggestuurd. Dan wordt het toch een probleem om zo maar bij de jeugd aan de slag te gaan," aldus Bos kamp. „Daarom wilde ik eerst weten of Anderlecht mij onder alle omstandighe den wilde houden. Dat hebben voorzitter Vanden Stock en manager Verschueren mij gisteren bevestigd. Ik zal nu zelf op een rijtje zetten wat ik in de toekomst voor Anderlecht ga doen." Als Anderlecht dit jaar de titel prolon geert wordt het voor de derde opeenvol gende keer onder leiding van Boskamp kampioen. Alleen Pierre Sinibaldi en Bill Gormlie slaagden er bij Anderlecht tot dusverre in om drie jaar achter elkaar de titel te pakken. Boskamp: „Een kampioenschap is altijd leuk. Het maakt mij niet uit of ik pas de derde trainer ben die er in slaagt voor een hattrick te zorgen. Het bestuur heeft mij gevraagd het elftal drastisch te verjon gen. Dat is mijn belangrijkste taak en wij zijn goed op weg." Onlangs kwam topscorer Gilles de Bilde van Eendracht Aalst met Anderlecht tot overeenstemming over een contract van vier jaar. De clubs hebben nog niet over de transferprijs onderhandeld. De 23-jarige aanvaller past precies in het nieuwe beleid van de Brusselse club. Sinds echter Atletico Madrid interesse voor De Bilde heeft getoond, is de trans fer naar Anderlecht niet meer zo zeker. De Spanjaarden boden bijna zeven mil joen gulden voor het grootste voetbalta lent in België. Gisteren keerde de voet- balier met manager Patrick Orlans van Aalst terug van een bezoek aan Atletico. „Ik zal de komende dagen eens goed nadenken wat ik ga doe," gaf De Bilde zijn twijfels aan. „Het bedrag dat Atleti co mij biedt, is zoveel hoger dan het aanbod van Anderlecht. En geld is toch ook belangrijk voor een profvoetballer. Bovendien spreekt Atletico Madrid mij als club aan. Het elftal speelt al jaren Europees voetbal. Alleen dit seizoen gaat het minder." Jan Boskamp: „Eendracht Aalst wil de prijs van De Bilde natuurlijk zo hoog mogelijk opdrijven. Het probleem is dat De Bilde niet alleen eigendom is van Aalst, maar ook van drie particulieren. Die mensen willen natuurlijk ook iets aan de transfer overhouden." Almelo - Sportclub Heracles heeft zijn hoofdtrainer Azing Griever gisteren op staande voet ontslagen. De oefenmeester had het bestuur van de Almelose eerste-divisionist te kennen gegeven aan het einde van het seizoen te willen vertrekken. Voorzitter Gerard Tusveld vond het een slecht idee iemand die weg wil, nog langer voor de selectiegroep te laten staan. Assistent Jan van Staa neemt de taken van Griever voorlopig over. Twee wedstrijden uit'de eredivisie zijn een dag verplaatst. Heerenveen - Ajax, aanvankelijk voorzien voor zaterdag 1 april, is verschoven naar zondag 2 april, aanvang 18.00 uur. PSV - FC Utrecht is doorgeschoven van zaterdag 8 april naar zondag 9 april, aanvang 14.30 uur. Nairobi - In een ziekenhuis in het afgelegen Kenyaanse plaatsje Kapsabet is oud-atleet Paul Kipkoech overleden. De voormalige wereldkampioen op de 10.000 meter was 33 jaar oud. De doodsoorzaak is vooralsnog onbekend. Kipkoech laat een vrouw en meerdere kinderen achter. Kipkoech won bij de WK in 1987 in Rome de tien kilometer. Een jaar later beëindigde hij zijn atletiekcarrière wegens een conflict met de bond over geld. Zeist - Aanstaande weekeinde wordt voor het begin alle duels in het betaalde en amateurvoetbal één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van Jo van Marle. De vlaggen bij de voetbalaccommodaties zullen in het weekeinde halfstok hangen. De ex-voorzitter van de KNVB en penningmeester van de UEFA overleed afgelopen dinsdag in zijn woonplaats Zwolle op 70-jarige leeftijd. De crematie van de overledene is zaterdag 18 maart in Zwolle. Chicago - Michael Jordan is vrijdag weer actief als basketballer voor de Chicago Bulls. De 32-jarige superster speelt dan een thuiswedstrijd tegen Milwaukee Bucs. Jordan gaf zeventien maanden geleden zijn basketballoopbaan op. Hij had alles gewonnen in zijn sport en wilde iets anders. Hij stapte over naar honkbal. Het was bepaald geen groot succes. Het bericht over zijn rentree werd dinsdag gelanceerd door het lokale tv-station WBBM in Chicago. Een persconferentie van de Bulls is uitgesteld. Jordan zelf heeft berichten over zijn terug keer niet bevestigd. Kingston - Ben Johnson heeft in zijn geboorteland Jamaica blanken de schuld gegeven van zijn levenslange verbanning uit de atletiek. De Canadese sprinter werd voor het leven geschorst na herhaald gebruik van anabole steroïden. Hij veroverde de wereld- en olympische titel 100 meter, alsmede het wereldre cord. Johnson raakte alle titels kwijt. „Ik ben slachtoffer van een campagne van blanken," verklaarde Johnson in Kingston. Hij werkt op Jamaica mee aan de film over zijn leven. 'Big Ben' verwees naar een andere gedupeerde: bokser Mike Tyson, die zes jaar celstraf kreeg voor verkrachting. „Ik kreeg te veel macht als zwarte atleet," aldus Johnson. „Elke keer als een kleurling succes heeft in het leven, zullen blanken hem neerhalen." Bormio (ipa) - De laatste afdalingen van het skiseizoen zijn gewonnen door Picabo Street en Luc Alphand. Maar de prijs voor de beste skiër van het seizoen ging naar de man die thuis in Bologna voor de televisie toekeek: Alberto Tomba. Bormio (Ita). Wereldbeker afdaling. Mannen: 1. Alphand (Fra) 1.53,50, 2. Kitt (VSt) 1.53,79, 3. Kjus (Noo) 1.53,92, 4. Rzehak (Oos) 1.53,96, 5. Ortlieb (Oos) 1.53,97, 6. Ghedina (Ita) 1.54,03, 7. Assinger (Oos) 1.54,20, 8. Perathoner (Ita) 1.54,31, 9. Gigandet (Zwi) 1.54,65, 10. Mader (Oos) 1.54,70. WB afdaling, eindstand: 1. Alphand 484 punten, 2. Ghedina 473, 3. Ortlieb 426, 4. Assinger 419, 5. Strobl (Oos) 307. WB algemeen na 29 van de 32 wedstrijden: 1 en winnaar. Tomba (Ita) 1050, 2. Kosir (Slo) 700, 3. Girardelli (Lux) 670, 4. Mader 659, 5. Kjus 629. Vrouwen: 1. Street VSt) 1.38,41, 2. Zelenskaja (Rus) 1.38,50, 3. Merlin (Ita) 1.38,71, 4. Lindh (VSt) 1.38,84, 5. Seizinger (Dui) 1.38,91, 6. Gerg (Dui) 1.38,94, 7. Dorfmeister (Oos) 1.39,06, 8. Zurbriggen (Zwi) 1.39,40, 9. Schneider (Zwi) 1.39,80, 10. Masnada (Fra) 1.39,87. WB afdaling, eindstand: 1. Street 709, 2. Lindh 493, 3. Seizinger 445, 4. Zelenskaja 416, 5. Kostner (Ita) 331. WB algemeen na 29 van de 32 wedstrijden: 1. Schneider 1119 punten, 2. Seizinger 1100, 3. Zeiler (Zwi) 1012, 4. Street 905, 5. Ertl (Dui) 905. Thunder Bay. WK Noordse nummers. Combinatie, teams: 1. Japan springen 980,5 punten/4x5 km estafette 56.20,2, 2. Noorwegen 809,5/2.54,6, 3. Zwitserland 837,5/5.21,7, 4. Verenigde Staten 819,5/6.29,0, 5. Oostenrijk 806,5/6.57,3, 6. Duitsland 775,0/7.12,8. Birmingham - Jeroen van Dijk heeft de derde ronde bereikt van het open Engels badmintonkampioenschap. Hij versloeg woens dagavond de Engelse kampioen Anders Nielsen in drie games: 15-7 10-15 15-9. Eerder op de dag had Nielsen de Chinees Dong Jiong, als 5/8 geplaatst, nog uitgeschakeld. Van Dijk treft donderdag de Deen Soren B. Nielsen, die in de tweede ronde verrassend won van de Indonesiër Marleve Mainaky (9/16). Birmingham. All England. Vrouwen, eerste ronde: Glebbeek (Ned) - Reid (Can) 11-2 11-2, Sörensen (Den) - Hoogland (Ned) 11-6 11-8. Mannen, eerste ronde: Van Dijk (Ned) - Sogaard (Den) 12-15 15-1 15-10, Van Soerland (Ned) - Knowles (Eng) 15-8 15-7. Tweede ronde: Park Sung-woo (ZKo) - Joko Suprianto (Ind/3) 15-11 15-4, Van Dijk (Ned) - Anders Nielsen (Eng) 15-7 10-15 15-9, Hoyer Larsen (Den/5) - Van Soerland (Ned) 15-11 15-13. Dubbelspel, eerste ronde: Axeisson/Antonsson (Zwe) - Weistra/Kool (Ned) 15-5 15-6. Las Palmas. Finale kandidaten toernooi PCA, zesde partij: Kam- sky (VSt) - Anand (Ind) 1/2-1/2. Stand: 3-3. TENNIS St. Petersburg. Mannen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Tsjesnokov (Rus/4) - Prinosil (Dui) 4-6 7-6 7-6, Cash (Aus) - Bates (Eng/8) 6-3 7-5. Middleton (VSt) - Muster (Oos) 7-5 6-3, Tsjerkasov (Rus) - Ru- sedski (Can) 6-4 3-6 6-2, Kiefer (Dui) - Sinner (Dui) 6-1 6-2, Raoux (Fra) - Mronz (Dui) 6-3 6-3. Tweede ronde: Hlasek (Zwi) - Dzelde (Let) 6-2 6-3, Lareau (Can) - Antonitsch (Oos) 2-6 6-4 7-5, Kafelnikov (Rus/1) - Jarryd (Zwe) 6-1 7-5, Volkov (Rus/5) - Carlsren (Den) 6-2 6-4, TURNEN Mar del Plata (Arg). Panameri- kaanse Spelen Turnen, vrouwen, eindstand vier kamp: 1. Miller (VSt) 38,587 pun ten, 2. Borden (VSt) 38,575, 3. Chow (VSt) 38,375. VOETBAL Engeland. Leicester - Leeds 1-3, Queens PR - Norwich 2-0, Sout- hampt. - West Ham 1-1, Everton - Man. City 1-1, Man.United - Tot tenham 0-0. Stand: Blackburn 33-73, Man.United 33-70, Newcastle 32-60, Liverpool 30-54, Notting ham 33 - 54, Leeds 31-49. Tielen. Drielandentoernooi mili taire teams, eerste wedstrijd: BELGIË - NEDERLAND 1-1 (1-0). Romacle 1-0, Holster (AZ) 1-1. Ostrowiec. Vriendschappelijk. POLEN - LITOUWEN 4-1 (3-0). 2. Czereszewski 1-0, 36. Waldoch 2-0, 45. Wieszczycki 3-0, 48. Po- cius 3-1, 80. Jaskulski 4-1. WATERPOLO Zaandam. Finaleronde Europa Cup vrouwen, eerste dag. Groep A: ZC Nereus (Ned) - ASPTT Nancy (Fra) 17-9 (4-1 5-1 5-3 3-4). Groep B: GS Orrizonte Ca tania (Ita) - Arisona Hungerit Szentes (Hon) 9-7 (3-1 2-1 2-2 •2-3). SPORTPRIJSVRAGEN Duitse midlotto. Trekking A: 9-26-30-34-43-46. Reservegetal: 32 Trekking B: 2-5-13-23-26-31. Re servegetal: 7. Spel 77: 8150776. Super 6: 886134 Belgische Lotto: 8-27-30-32-33-38. Reservegetal: 7. Joker: 4 8 0 0 1 4 9

de Stem | 1995 | | pagina 11