Jo van Marle, bobo in hart en nieren Sampras slaat aanval Agassi af Uit alle hoeken en gaten kruipen Italianen Sas UITSLAGEN stande Belgische compei mannen Nummer een van de wereldranglijst staat geen set af Tapie bijt van zich af in beklaagdenbank Opstellin DE STEM SPORT Becker zeker tegen Nederland Smits speler van de week Renners Collstrop krijgen als straf geen eten en wijn F ractie voorzitters willen maatregelen tegen wangedrag voetbalsupporters Hockeyteam toch naar Champions Trophy sportnieuws KORT Baan na twaalf jaar terug bij topvoetbal Jan Pruijn opvolger Adri Koster Jacobs kiest voor Volendam Nederland oefent tegen België Skiër Fogdoe blijft verlamd Afperser Cenghialta opgepakt Van Koetsveld toch naar kampioenschap nËSTEM SCHAKEN SKI ZWEMMEN VOETBAL TENNIS Krokusloop RKHAV in Hulst Vrouwente* HVSV gaat aan leiding ZAALHANDB WOENSDAG 15 MAART 1995 (J' Zwolle (anp) - Samen met zijn Bel gische collega Michel d'Hooghe kreeg Jo van Marle het voor elkaar de Europese titelstrijd voetbal in het jaar 2000 gezamenlijk door de lage landen te laten organiseren. Het be hoorde tot één van zijn sterkste staal tjes uit een bestuursloopbaan van 35 jaar bij de KNVB. Het EK als afscheid en hoogtepunt, Jo van Marle heeft het niet mogen meema ken. Dinsdag overleed hij op 70-jarige leeftijd. Hij was dertien jaar voorzitter van de bond, tot het laatst penningmees ter van de UEFA. Hij behoort tot het selecte gezelschap van vijf ereleden dat de KNVB kent. Jo van Marle was vooral een man van de vergadertafel. „Sommige mensen vinden het prachtig om te vissen, ik geniet van een goede vergadering", was één van zijn bekendere uitspraken. Waarschijnlijk had hij vroeger bij ZAC een zelden vertoonde dubbelfunctie. Rechtsback van het eerste elftal, voorzitter van de club. Van Marle had het in zich op te klimmen tot de hoogste trede van de bestuurlijke ladder. In 1989 schoof Jacques Georges hem naar voren geschoven als zijn opvol ger als voorzitter van de UEFA. Mede wegens gezondheidsredenen, een jaar eer der kreeg hij een hartinfarct, wees hij het aanbod af. Echter ook omdat hij de voorkeur gaf aan de dubbelfunctie van voorzitter van de Nederlandse bond en penningsmeester van de Europese voet balunie. De functies die de voormalig directeur van het Economisch Technologisch Insti tuut Overijssel in de sport bekleedde zijn welhaast te veel om op te noemen. Lid bondsvergadering, lid sectiebestuur zon- dagamateurvoetbal, voorzitter keuzecom missie Nederlands Amateurelftal, voor zitter sectiebestuur amateurvoetbal, voorzitter KNVB. In die laatste hoedanig heid trad hij in 1993 terug, ten faveure van Jo Sprengers. Van Marle stond bekend als een stand vastig, helder denkend en onafhankelijk bestuurder. Aan dikdoenerij in de trendy wereld deed hij nooit mee. Van Marle was wars van toeters en bellen. Hij was ge woon bestuurder, weliswaar in hart en nieren. „Ze mogen mij best een bobo noemen. Als het maar in de positieve zin van het woord is." Erelid en bondsridder van de KNVB, ridder en bondsridder in de Orde van Oranje Nassau. Zelden eerder kreeg ie mand in de sportwereld zoveel onder scheidingen als Van Marle. Zelf is hij daarover altijd bescheiden gebleven. „Waar ter wereld je ook bent, overal kent men drie namen. Lo Brunt, Leo Hom en Johan Cruijff. Van Jo van Marle heeft nog nooit iemand gehoord", zei hij in een jublileuminterview, vijf jaar geleden op 65-jarige leeftijd. Waarschijnlijk viel dat wel mee. Jo van Marle. FOTO ANP Indian Wells (rtr) - Pete Sampras toonde zich maandag in Indian Wells een ware nummer één van de wereld. De Amerikaan sloeg in de finale van het met 2,8 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi de aanval op zijn positie door landgenoot en nummer twee op de lijst André Agassi met verve af. Dankzij onder meer achttien aces en een bijna perfect service-en-volley-spel greep Sampras de hoofdprijs van 255.000 dollar (circa 400.000 gulden) met de score 7-5 6-3 7-5. De partij duurde twee' uur en Slams en is dus eigenlijk mo- twaalf minuten. Sampras sloot af in stijl: met een ace. Overigens zou hij ook bij een nederlaag nog voldoende punten op zijn con current hebben overgehouden om nog zeker twee weken verze kerd te zijn van de toppositie op de computerlijst. Of hij nog lan ger nummer één blijft, hangt af van de resultaten in het 'vijfde Grand-Slamtoernooi' van Key Biscayne, dat vrijdag begint. Het was de eerste toernooizege voor Sampras dit jaar. Sampras zei na afloop dat Agas si het verdient nummer één te zijn op grond van zijn resultaten in de laatste zeven maanden. „Hij won de laatste twee Grand Key Biscayne - Boris Becker tennist van 31 maart tot en met 2 april in Utrecht met Duitsland tegen Nederland voor de Davis Cup. Gisteren perfectioneerde en ver beterde hij zijn contract met de Duitse tennisbond. Becker krijgt voor drie seizoenen als interna tional 9,3 miljoen D-Mark, goed tien miljoen gulden. Becker besloot gisteren geen ge bruik te maken van de wild card voor het toernooi in Key Biscay ne, dat vrijdag begint. De 27-jarige stertennisser keert ko mend weekeinde naar Duitsland terug en zal met bondscoach Pilic de interland tegen Neder land doornemen. Indianapolis - Basketballer Rik Smits is gekozen tot beste NBA- speler van de vorige week. Smits bleef vedetten als Hakeem Ola- .juwon, Shaquille O'Neal, David Robinson en Nick van Exel ruimschoots voor. Het is de eer ste maal dat de voormalige Eindhovenaar in zijn NBA-car- rière tot player of the week is gekozen. De 2.23 meter lange center van Indiana Pacers haalde vorige week uitmuntende cijfers. Hij was veruit de beste speler van de Pacers in drie wedstrijden op rij, die ook alle werden gewonnen. Smits haalde een gemiddelde van 23,3 punten, 8,7 rebounds, 2,7 assists en schoot 67% van het veld in 104 minuten. In die tijd leed hij slechts driemaal balver lies. Torre san Patrizio - Niet alleen de renners in Tirreno - Adriatico, maar ook de ploegleiders worden nerveus van het verpletterend over wicht van de Italianen. Ploegleider Willy Teirlinck van Collstrop koelde zijn woede over de teleurstellen de prestaties op zijn cou reurs. Hij verbood de kelners in het hotel, waar zijn ploeg gehuisvest was, geen wijn te schenken bij het eten en gaf zijn verzorgers een dag later opdracht in de bevoorra ding geen etenszakjes uit te delen. De coureurs pikten die maatregelen echter niet. Adri van der Poel liet weten dat hij onmiddellijk zou op stappen als dergelijke din gen in de toekomst nog eens gebeuren. menteel de beste," zei hij. „Het belangrijkste is echter de num mer één te zijn aan het eind van het jaar. Daar streef ik naar." Agassi stond na de partij enkele emotionele momenten stil bij de open hartoperatie die zijn vader Mike gisteren moest ondergaan in Las Vegas. „Pa, ik houd van je en kom naar huis om bij je te zijn," zei hij voor de microfoon in zijn dankwoord tot het pu bliek. „En volgende week versla ik Pete wel." In de hele partij had Agassi te kampen met een haperende ser vice. Hij kreeg maar liefst veer tien breekpunten tegen. Vier" keer slaagde Sampras erin daar van te profiteren. Agassi kreeg dat slechts één keer voor elkaar, in de vijfde game van de eerste set naar een voorsprong van 3-2. Sampras brak evenwel onmid dellijk terug met een winnende forehand en brak opnieuw in de twaalfde game voor de setwinst met sterk baselinespel, waar Agassi normaal gesproken een meester in is. Ook in de tweede en derde set was Sampras de betere speler. „Het voelde me heerlijk van daag," zei Sampras. „Ik heb Agassi niet alleen zonder setver- lies verslagen, ik speelde nog goed ook. Vooral mijn service liep gesmeerd. Als ik al achter kwam met 0-30 of 15-30, dan had ik een harde klap klaar om terug te komen. En vanaf de baseline ging het ook prima, af gezien van een paar foutjes." Agassi zei met zijn gedachten bij zijn vader te zijn geweest, zon der dat als een excuus te willen gebruiken. „Als Pete op 100 pro cent van zijn niveau speelt en ik op 96 procent, lijkt het alsof ik slechts op 60 procent van mijn kunnen sta te spelen. Als ik geen topdag heb, kom ik in de proble men. Vandaag was het een beetje een baaidag op kantoor." Indian Wells. Mannen, 2,8 miljoen gul den. Finale: Sampras (VSt/1) - Agassi (VSt/2) 7-5 6-3 7-5. St. Petersburg. Mannen, 400.000 gul den. Eerste ronde: Lareau (Can) - Dosedel (Tsj/3) 6-2 6-4, Volkov (Rus/5) - Sabau (Roe) 6-2 6-4, Jarryd (Zwe) - Caratti (Ita) 6-2 4-6 6-3, Dzelde (Let) - Manta (Zwi) 6-2 6-3. Wereldranglijst mannen: 1. Sampras (VSt) 4780 punten, 2. Agassi (VSt) 4310, 3. Becker (Dui) 3410, 4. Chang (VSt) 2697, 5. Bruguera (Spa) 2619, 6. Ivanisevic (Kro) 2500, 7. Berasategui (Spa) 2488, 8. Stich (Dui) 2467, 9. Kafelnikov (Rus) 2434, 10. Krajicek (Ned) 2239, 22. Eltingh 1248, 33. Haar huis 989, 51. Siemerink 751, 135. Schalken 335, 171. Winnink 259, 217. Davids 181. Pete Sampras in actie tijdens zijn vlekkeloze optreden tegen Agassi. FOTO EPA Valenciennes - Bernard Tapie, de voormalige voorzitter van de Franse voetbalclub Olym- pique Marseille, heeft dinsdag in de rechts zaal in Valenciennes mede-verdachte Jean- Pierre Bernès bedreigd. „Hou je mond", beet de ex-minister van volks huisvesting Bernès toe. De voormalige directeur van Olympique had maandag tegenover de recht bank verklaard dat Tapie in 1993 het initiatief nam spelers van Valenciennes om te kopen. Tapie gedroeg zich, zoals op de eerste zittingsdag, irritant. De rechter besloot de zitting twintig minuten te schorsen. Het incident dreigde uit de hand te lopen toen Bernès' advocaat Gilbert Collard de vroegere voorzitter tot de orde riep. „Waag het niet ons te bedreigen, meneer Tapie", zei de raadsman met luide stem. „Dat kan ik niet accepteren." Collard vroeg daarop gelijk politie bescherming voor zijn cliënt aan. Na de schorsing kreeg Tapie voor het eerst officieel het woord. Hij reageerde op de beschul digingen van Bernès, die eerder altijd had ver klaard dat Tapie niets van de omkoping had geweten. „In de wereld van Bernès bestaan er blijkbaar drie waarheden", sprak Tapie in de beklaagdenbank. „Eerst was het 'ik ontken alles', toen werd het 'dit is alles wat ik weet' en nu komt hij met een nieuwe waarheid. Bernès denkt de hele wereld voor de gek te kunnen blijven hou den." Jean-Jacques Eydelie verscheen dinsdag ook voor het eerst voor de rechtbank, die de zaak Marseille tot en met 22 maart op de rol heeft staan. Eydelie, voormalig speler van Olympique maar ten tijde van de omkoping onder contract bij Valencien nes, was voor Bernès de contactpersoon. „En ik heb nooit gehoord dat Tapie ervan op de hoogte was." Tapie hoorde het tevreden aan. Die tevredenheid verdween echter bij de getuigenis van de Argen tijn Burruchaga. De voormalige international vertelde dat hij, toen hij spijt kreeg het geld te hebben aangenomen, contact te hebben gezocht met Bernès. „En die zei dat ik niet zo stom moest doen. 'Je kent die ander... Hij vermoordt je'." De Argentijn wilde niet aangeven wie met die woor den werd bedoeld. Den Haag (anp) - De fractie voorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer, met uitzonde ring van Janmaat van de CD, vinden dat het tijd is dat de overheid optreedt tegen wange drag van voetbalsupporters. Aanleiding voor het kamerbrede verzoek waren de 'uiterst grie vende' uitlatingen door 'zoge naamde Feyenoord-supporters' aan het adres van Ajax-trainer Van Gaal, tijdens de bekerwed strijd Ajax-Feyenoord op 8 maart. Volgens de fractievoor zitters waren deze opmerkingen, die betrekking hadden op de ziekte waaraan de vrouw van Van Gaal vorig jaar is overleden, 'onaanvaardbaar'. Zij vragen de regering waarom op geen enkele manier tegen de ze supporters is opgetreden en vinden dat de overheid, met na me de bewindslieden van Justitie en Sport, maatregelen moeten treffen tegen dit en soortgelijk wangedrag. Naast de primaire verantwoordelijkheid van de KNVB en de clubs heeft ook de overheid een rol om nu eens een structureel eind te maken aan de voortdurend terugkerende inci denten van deze aard, zo vinden de fractievoorzitters. Bunnik - Het Nederlandse man nenhockeyteam doet van 23 sep tember tot en met 3 oktober toch mee aan het toernooi om de Champions Trophy, dat in Ber lijn plaats heeft. Dat heeft het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond (KNHB) besloten. Onlangs ontstond er onrust doordat de hoofdklasseclubs be zwaar maakten tegen het af vaardigen van Oranje naar een groot toernooi tijdens het begin van de competitie. Bondscoach Roelant Oltmans wachtte in af wachting van de beslissing van de bond met het zetten van zijn handtekening onder zijn ver? lengde contract. „Nederland kan op een dergelijk belangrijk toer nooi, mede in verband met de voorbereiding op de Olympische Spelen van Atlanta volgend jaar, niet ontbreken,"stelde hij. Het bestuur van de KNHB zegt in een persbericht weliswaar be grip te hebben voor de mening van de besturen van de hoofd klasseclubs, maar het vindt de belangen van het nationale hoc keyteam belangrijker. Torre San Patrizio (anp) - Ze kruipen uit alle hoeken en gaten. De klopjacht van de internationale concurrentie ten spijt. Als het de grote vedetten van het Italiaanse wielrennen niet zijn, dan zijn het wel hun mindere landge noten die zich aan de finish succesvol profileren. Stefano Zanini hielp het team van Gewiss dinsdag aan de derde etappe-zege in de Tirreno - Adriatico, die woensdag on getwijfeld de 33-jarige Stefa no Colagé als eindwinnaar kent. Zanini won op het oplopende aankomstparkoers in Torre San Patrizio de sprint van een grote groep, waarmee de ronde voor de zesde keer een Italiaanse dag winnaar kreeg. De overwinning van de Duitser Erik Zabel op de openingsdag moet een vergissing zijn geweest. Klassementsleider Colagé onder vond alleen in de slotfase enige dreiging van zijn concurrenten. Maurizio Fondriest, tweede op '22 tellen, probeerde de ronde op de voorlaatste dag nog op zijn kop te zetten. Colagé riep zijn populaire landgenoot twee keer tot orde, zoals hij ook met zijn bescheiden ploeg de nummer drie van het klassement Rebellin terughaalde. Niemand ontkwam op de zevende dag aan de wur gende greep van de routinier. Colagé's sponsor heeft hem een vakantietrip naar New York in het vooruitzicht gesteld als hij woensdag in de traditionele aan komst- en kustplaats San Bene detto del Tronto als winnaar wordt gehuldigd. Het toegezegde bezoek aan een topper uit de Amerikaanse basketbalcompeti tie komt steeds dichterbij. Zanini was dinsdag de vijftiende Italiaan die zich dit seizoen voor een huldiging mocht melden. Na twee keer succesvol het voorbe reidende werk voor ploeggenoot Minali te hebben verzet, was hij zelf aan de beurt. Een uitlooppo ging met vier landgenoten hal verwege de bergtocht leidde tot niets, in de aanloop naar de sprint koos Zanini later het wiel van Adriano Baffi, die zich dit seizoen al zes keer als winnaar liet omhelzen. De tactische ma noeuvre werkte. Baffi kwam iets tekort. Bij Gewiss kijken ze plotseling weer wat vrolijker, na de zeges van Minali, Zanini en afgelopen zondag Bobrik in Parijs-Nice. De eerste weken van het seizoen beleven achter bij die van vorig jaar, toen de formatie van oud coureur Emanuelle Bombini on aantastbaar was. Een jaar geleden was Giorgio Furlan de meester-afmaker. Met onnavolgbare optredens in de Tirreno en de daaropvolgende openingsklassieker van het we reldbekerseizoen Milaan-SanRe- mo. Door een spierblessure is hij deze jaargang pas laat op gang gekomen. Maar ook hij zal zich zaterdag op weg naar SanRemo wel weer laten zien. Vorm komt bij de Italianen op bestelling, zeker als de klassieker der klas siekers voor de Azzurri op het programma staat. Het geheim van de successen- reeks is niet alleen het aantal kilometers dat de Italianen in de winter maken, maar de kwaliteit en intensiteit van de trainingen. „De Italianen trainen veel en intelligenter", is de mening van Moreno Argentin, die tot vorig seizoen zich als geen ander op een bepaalde wedstrijd kon rich ten. Erik Dekker tenslotte werd gis teren, na Gert-Jan Theunisse, de tweede Nederlander die de Tir reno - Adriatico ziek heeft verla ten. De coureur uit de ploeg van Jan Raas staakte gisteren etappe misselijk de strijd. Een dag eerder arriveerde hij in Comunanza als laatste, op bijna een half uur van winnaar Minali. De Nederlander kon tijdens de rit niets binnenhouden. Dins dagochtend ging Dekker toch nog van start, hoewel zijn licha melijke toestand nauwelijks was verbeterd. UITSLAGEN Torre San Patrizio. Tirreno - Adria tico. Zevende etappe, Monte Urano - Torre San Patrizio: 1. Zanini (Ita) 170 km 4.10.43, 2. Baffi (Ita), 3. Sciandri (Ita), 4. Colagé (Ita), 5. Bontempi (ita), 6. Colombo (Ita), 7. Konisjev (Rus), 8. Gelfi (Ita), 9. Molinari (Ita), 10. Zaina (Ita), 11. Checcin (Ita), 12. Zberg (Zwi), 13. Fondriest (Ita), 14. Verheyen (Bel), 15. Petito (Ita), 19. Boogerd, 29. Van der Poel, 37. Den Bakker, 48. Breukink, 71. Van Bon 3.26, 88. Rooks, 91. Maassen, 93. Voskamp, 128. Knaven 19.54, 149 en laatste Citterio (Ita). Dekker (Ned) afge stapt. Algemeen klassement: 1. Colagé 33.10.35, 2. Fondriest 0.22, 3. Rebel lin (Ita) 0.29, 4. Konisjev 0.31, 5. Coppolillo (Ita) 0.43, 6. Colombo 0.49, 7. Lelli (Ita) 0.52, 8. Borgheresi (Ita) 0.57, 9. Gelfi 1.01, 10. Zberg 1.02, 11. Casagrande (Ita) 1.08, 12. Bontempi 1.13, 13. Sciandri 1.19, 14. Guerini (Ita) 1.30, 15. Santaromita (Ita) 1.32, 43. Boogerd 10.56, 58. Den Bakker 16.28, 80. Voskamp 26.17, 89. Breukink 33.28, 93. Van der Poel 35.49, 95. Rooks 36.17, 113. Maassen 49.14, 114. van Bon 50.44, 128. Knaven 59.37, 149 en laatste. Castignola (Ita) 1.23.39. Clasico RCN. Derde etappe Cali-Ar- menia: 1. Raul Montana (Col) 185,6 km in 4.57.20, 2. Marin (Col, 3. Loncherateritreeh (Oos), 4. Palacios (Col), 5. Rico (Col). Algemeen klas sement: 1. Palacios 15.01.45, 2. Ochoa (Col) 0.03, 3. Herrera (Col) 0.05, 4. Trompa (Col) 0.08, 5. Ron- cancio (Col) 0.09. ■afwezighei, Capelle a/d IJssel - Rob Baan is na twaalf jaar terug onder de topvoetballers. De huidige trainer van visieclub Excelsior heeft een tweejarig contract get.., PSV. Hij gaat Dick Advocaat assisteren. Zijn nieuwe iun beschouwt Baan, die in 1983 afscheid nam als assistent-bon coach, allerminst als een stap terug. „Ik ga bij een topn werken, dat is mijn motivatie. Omgaan met topvoetballers vind ik fantastisch." Baan maakte de voetballer Advocaat voor het eerst mee jeugd van FC Den Haag en later bij WV, waar de Rotterdar mer van 1972 tot en met 1978 trainer was. Bij die ciy debuteerde Baan als hoofdtrainer. In 1978 werd hij na in Argentinië assistent van Jan Zwartkruis en had zelfs wedstrijden de leiding over Oranje. Daarna werkte Baa' achtereenvolgens bij FC Den Haag, Roda JC, Sparta, Cambu# FC Twente en Excelsior. Helmond - Jan Pruijn volgt Adri Koster op als trainer vat eerste-divisieclub Helmond Sport. De 36-jarige Pruijn begint or 1 juli aan een contract dat hem voor twee jaar aan d' Helmondse club bindt. Pruijn promoveerde vorig seizoen met NEC naar de eredivisie Het Nijmeegse bestuur had al in een vroegtijdig stadiun besloten met een andere trainer (Cees van Kooten) verder gaan. Pruijn moest verder als technisch manager bij de promo, vendus. Adri Koster moet bij Helmond Sport wijken vanwege tegenval, lende prestaties. De veertigjarige Zeeuw is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Brabantse club, die dit seizoen ondanks een for aantal aankopen op de zestiende plaats staat. Waalwijk - Bert Jacobs tekent donderdag een contract voor drie seizoenen aan de voetbalclub Volendam verbindt. De 54-jarige oefenmeester van RKC kwam dinsdag tot een akkoori met de Noordhollandse eredivisionist. De overeenkomst gaatpe 1 juli in. Jacobs gaf de afgelopen weken herhaaldelijk aan op uitgekeken te zijn. De naam van de oud-trainer van Utrecht Roda, Willem II, Sparta, Fortuna, Vitesse en het Spaanse Gijon werd genoemd bij NAC, Sparta en FC Utrecht. Jacobs, die sind december '93 in Waalwijk werkzaam is, hoopte echter o| buitenlandse belangstelling. „Als 't kan kies ik voor de herkan sing in Spanje", liet hij weten. Athletic de Bilbao meldde zich, maar de belangstelling werd nooit concreet. Jacobs volgt bij Volendam Wim Rijsbergen op, die het volgen: seizoen trainer van NAC wordt. Antwoord op de vraag wie zijn opvolger wordt in Waalwijk, nog wel een tijd op zich wachten. Met aanvoerder Marei Brands als commercieel manager en Henk van Delft, to dusverre elftalbegeleider, heeft de Waalwijkse club op twee fronten invulling gegeven aan twee functies. Brands, die morgen 33 jaar wordt, was al langer op commercie vlak actief voor de Waalwijkse club. Tot eind vorig seizoen wa Hans Verel verantwoordelijk voor de commerciële activiteitea bij RKC. Met de aanstelling als commercieel manager hebben d« werkzaamheden van Brands meer officiële status gekregen me zijn aanstelling als commercieel manager. Den Haag - Het Nederlands voetbalelftal speelt volgend jaari 14 februari een oefenwedstrijd tegen België. Het duel won beschouwd als voorbereiding voor het Europees kampioenscha in Engeland, waarvoor Oranje zich hoopt te plaatsen. Hetstaa nog niet vast of de interland in Nederland of België word gespeeld. Umea - De Zweedse skiër Tomas Fogdoe blijft vanaf zi twaalfde rugwervel verlamd. Dat bevestigde de slalomspecialist gisteren in Umea tijdens zijn eerste openbare optreden na zijl trainingsongeval in februari. „De artsen zijn eerlijk tegen me gebleven,'' zei de Zweed. „Zt hebben me direct duidelijk gemaakt dat ik nooit meer za kunnen skiën." In februari gleed Fogdoe tijdens een trainingii een stuk bos uit en viel met zijn rug tegen een boom. Vincenza - De Italiaanse profwielrenner Bruno Cenghialta blijkt wekenlang te zijn gekweld door een voormalige trainingsmaat die hem wilde afpersen. De 29-jarige Cenghialta kreeg ruim een maand geleden dreigbrief met de post bezorgd, waarin geëist werd dat 40.000 gulden moest betalen. Als hij niet aan de eis voldeed, zoa zijn tweejarig dochtertje Giulia om het leven worden gebracht Om geen enkel risico te lopen, meldde Cenghialta, vorig jaa tweede in de Amstel Gold Race, zich op de in de brief aangegeven plaats. De afperser verscheen echter niet. Toen lt onbekende zich opnieuw meldde en een nieuwe plaats aanwees, waar hij het geld moest afgeven, schakelde de profwielrennerde politie in. Op de parkeerplaats van het ziekenhuis in Vine in de provincie Venetië, hielden als artsen vermomden ag een 29-jarige verpleger aan. De man bleek als amateur met zijl slachtoffer te hebben gefietst. Den Haag - Joëlle van Koetsveld mag toch naar het wereldkam pioenschap shorttrack dat komend weekeinde in het Noorse Gjövik gehouden wordt. Dat heeft het breedschalig overleg v® dinsdagavond opgeleverd. De Leeuwardense had maand""' vond te horen gekregen niet te mogen starten omdat zij verboden brace om de veelvoudig geopereerde linker draagt. „De ISU heeft met het oog op de veiligheid van andere rijders laten weten dat het niet is toegestaan met hulpmiddelen op W ijs te verschijnen", luidde de verklaring van de national' schaatsrijdersbond KNSB maandag. De 21-jarige Friezin geerde onthutst en overwoog stappen te ondernemen. Dat is nu niet meer nodig. „De medische commissies van KNSB en ISU hebben overlegd, samen met de heer Speijdel, advocaat van Joëlle. Ze zijn er gelukkig uitgekomen, De bra" mag", aldus KNSB-voorzitter Osinga. functi v< 4 Treffers- bij a Tilburg zewaterpolomed Sspolo de vrouw gehelde in de kantine Sieuzense zwemb; lónte' hunkampK „ierden na de 12-3-v dabben, verloren de Schelde hun duel degradatieka jVATERPOLC ,anze verlooY eveneens 'an van het pk De vrouw Las Palmas. Finale kandidatent- weekampen PCA. Vulde partij: Anand (India) - Kam- sky (VSt) stand: 2Vi-2V\ derson (VSt) 54,11, 2. P'^ïjr.rïK 54,63, 3. Alderman (VSt) 54,75. m wisselslag: 1. Mydeo19i« 4.18,55, 2. Nameshmk (VS')»-1^ 3. Muil (VSt) 4.26,32; I*20,09?SG slag: 1. Verenigde Staten Uj. Rra^iliö 7 9fi 7fl 3 MeXlCO l-°y' Thunder Bay. WK Noordse. Vrouwen, 10 km vrij: 1. Lazoetina K?u_sl 27^56,6, 2. Gavriijoek (Rus) zo,7, 3. Danilova (Rus) 37,3, 4. Di 1U» (IIa) r03'9- 3. Belmondo (Ita) vri i 6', 0rdina (Zwe) 1.29,6, 7. me\sp!ass (No°) 1 35,2, 8. Paruz- o ni o m o?'7, 9- Korneeva (Rus) 2.04,9,10. Shulze (Dui) 2.05,5. Brazilië 7.28,70, 3. Mexico ix o: m schoolslag: 1. "Flood (Can) «'«"p Vrouwen: 200 m vrije slag: 1, 2. LimpertH 2.02,05, 3. Vincent'(VSt) 2.03,3 -lood Can)2.^,, cher (VSt) 2.01,49,5 Cloutier°(Can) 2.32,42, (VSt) 2.32,83. ZAALHANDBAL, Vrouwen eredivisie: V en L 11-25. .Swf Plata. Panamerikaanse Mar del Spelen. Mannen: 100 m vlinderslag: 1. Hen- Engeland: Crystal P- 2-1, Liverpool -Coventry Schotland: Partick - M°tn' 0-0. Snvogel hadden wei Sn om hekkesluite !!erp met lege handen ta Lis te sturen. De mar Stormvogel warenvrq. Van onze tennismedewe Terneuzen - Animo neuzense Racketeer Gent. Doordat Driv: Animo werden de 1 aren wreed verstoor toimo had namelijk i moeten winnen. Nu gaa naar Schouwen Duivel de eerste klasse van de mannentenniscompetitk rend winterkampioen Di de gang naar de twee: maken. Onder voorbeh: is namelijk het geval? Bi is wellicht sprake van ee lingsfout inzake Rin Mocht dit inderdaad zo degraderen de kanaalde ners. Competitieleide Adriaansens: „Onderzo: tennisbond wees uit c Kort bij TV Axel staat ii ven en niet bij Sluisk: Bleyenberg (voorzitter stelt echter dat Riny K juni 1994 is aangemeld a Van onze atletiekmedew Buist - De Hulster at RKHAV houdt zaterdag de dertiende Krokusl: trimloop over diverse en tevens de clubcrossk: schappen. Dit op een aan de Liniedijk met stl nishbij de TV-mast. Om 14.30 uur gaan de van start voor hun 10( De D-junioren vertrei 14.45 uur voor hun 1001 meter. Om 15.00 uur trimlopen voor de jeugd 1200 meter gepland, ge categorieën voor de c kampioenschappen g: 15.15 uur van start, w mannen 10 kilometer oi nu hebben staan. Tegeli nen de trimlopen over 2 a 7500 en 10.000 meter, neemt op deze dag ook tijdklok in gebruik. Ir en kleedgelegenheid in school 'De Brug' aan straat. Van onze handbalmede Terneuzen - De vrot het Terneuzense HA ven aan de leiding ii gische zaalhandbalc: na de ruime overwi Desselgem. T>e mannen van HVSt e toPper tegen Bugger jnannenteam van H ™am niet in actie. De jton slaagden er niet ii ®e spelers op de been te jïS^-BUGGENHOUl HVSV speelde over edstrijd bekeken geer De eerste helft wer IïlPt n r, !™et een 7-7-stand I Hvcvln de tweede peri ^SV vooral in de sic hmw 'ekort- waardoo: Pout het initiatief naa took en terecht de opeiste. VROUWEN :?aVlV"DESSELGEM ,3PeeMemis°VVertUiger «L-i l."VSV geen st voT' Was duideli 1-rJi van onderschatti de p euzense vrouwen. feste helft afgeslot helft 00raprong- In 'centr sp®elde HVSV bii vl er en werd uil ,gen overspeeld i^UjkeenSikve ;HVsv.Zege voor li]stï

de Stem | 1995 | | pagina 10